E r IET CJSI Griep treft schaatsers Rally-peloton nu al gehalveerd Duel van de waarheid R uzen B.V. rkoper TOEVAL KOMT KNWU TE HULP; GROENENDAAL ALSNOG GEKOZEN OUW DRUM Schapers weer naar halve finales JK ZATERDAG 10 JANUAR11987 JLICOTEN R ERNEUZEN B.V. nrichters GERARD KEMKERS NIET IN ACTIE DIT WEEKEINDE 1>A11IS-1>AKA11 Cooman valt Nederlands record 50 meter aan I De recordpoging valt in het I kader van het overdekte toer- Inooi om de noordelijke atle- I tiektitels. De nationale topver- 1 richting op de incourante af- I siand is in handen van Els Va- I der met een tijd van 6.21 se- Iconden, gelopen in Zwolle op 119 november 1985. Het Euro- i en wereldrecord is sinds 2 I februari 1980 (Grenoble) in be- Int van de Oostduitse Marita IKoch met 6.11. Cooman, sinds liorig jaar Europees indoor- Isampioene en wereldrecord- I houdster (7.00) op de 60 meter, I komt in Eelde ook op die nor- I male sprintafstand in de zaal luit. SPORT IN 'T KORT Oefen voetbal kroningen TILBURG - De in ons land heersende griepba- cil heeft gisteren voor de Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KNWU) een netelige kwestie opgelost. Adrie van de Poel heeft zich, overvallen door griep, teruggetrokken voor het wereldkampioenschap veldrijden. Duw Besluit Griep Emmen wil Van Helmond Brevok tegen landskampioen Record wedstrijden Heerenveen aangevraagd VOOR HENR Y KRAA YENBOS IN INNSBR UCK: SCHAATSEN INNSBRUCK Navratilova Noah Schapers en Van Boeckel naar 'Open Australische' 1 m in T26 PAGINA SPORT 2 bantse landschap gele- n Tilburg werkelijk uniek Ie o.a. uit een riante villa i, perceel van ca. 7 ha uit fraaie oprijlaan, tuin, 'en diverse opstallen. 725.000,- k.k. gebreide informatie Ir J. Griffioen. op sl Makelaardij bv Telefoon 076-25 51 11 NVW .V., een zelfstandige ANGERS hoofdzaak bezig met ïitswerken in de regio, treding cunde of gelijkwaardig itvoerder gewenst van personalia, na verschijnen van ictie van: iuzen, Nederland. chtingsbranche bouwen zult u de left. t u representatief bent Ie kapaciteiten spreken u een goede positie in t funktienivo. Een prima leteren ons aanbod. i560 BB te Hulst, idelen. 0). coach Henk Gemser "niet jonderdag grotendeels tussen je lakens door. Het tweetal trainde gisteren echter wel op de kunstijsbaan van Inns bruck. Gerard Kemkers komt dit weekeinde dus niet in actie. Gemser: „Hij heeft zo'n beetje overal pijn. Het heeft geen zin dat hij zich gaat forceren. In het trainingskamp in Davos ter voorbereiding op het EK over veertien dagen in Trond- heim kan hij dan verder her stellen". Leo Visser gaat er vanuit dat hij de kleine meerkamp in Innsbruck geheel kan afwer- ken. „Ik had inderdaad verho ging, maar niet ernstig. Ook stevige hoofdpijn, maar nu gaat het wel weer". En Koop- mans, die het duel met Henry Kraayenbos aanmoet, met als inzet het vierde startbewijs voor het EK in Trondheim: „Een dag heb ik me beroerd gevoeld, maar ik ben er weer helemaal over heen. Het zal wel iets te maken hebben met de plotselinge verandering van temperatuur. We kwamen hier woensdag aan en toen was het zeker vijftien graden onder nul". Het drietal werd in Inns bruck opgevangen door fysio therapeut Jos Valentijn. De ex-sprinter op de schaats ver vangt in Innsbruck en Davos Arie de Jong, die voor deze pe riode geen tijd kon vrijmaken. Aardig detail is dat het baan record op de 500 meter in het Olympia Eisstadion van Inns bruck met 37.96 nog steeds op naam staat van Valentijn. In Innsbruck is ook Bouke Jonkman, Nederlands kam pioen op de duizend meter en zeker van deelname aan het WK sprint in het Canadese Sainte Foy, aanwezig. Op ver zoek van zijn Friese trainers Lieuwe de Boer en Sies Uil- kema en met instemming van coach Henk Gemser hoeft hij dit weekeinde niet in actie te komen in het Italiaanse Ba- selga di Piné, waar Jan Yke- ma, Menno Boelsma en Geert Kuiper selectiewedstrijden rijden voor de overige twee WK-startbewijzen. Jonkman: „Schaatsen daar zou me zeker vier, vijf dagen extra reizen kosten. Dus ook veel training. En daar ik al zeker ben van Canada, had dat geen zin". En Gemser: „Jonkman is op het ogenblik de beste sprinter van ons land. Dus verdient hij ook de beste facaliteiten. Vandaar dat hij hier is". Grieperige Van der Poel trekt zich terug (ADVERTENTIE) STORE SPONSOR VAN HET I MOTORTEAM KARSMAKERS EELDE (ANP) - Nelli Cooman valt zondag in de bloemenvei ling te Eelde het Nederlands I indoorrecord op de 50 meter laan. I Feyenoord [HET INTERNATIONALE Rotterdam-toernooi, dat tra- I ditioneel de opening vormt [voor het voetbalseizoen van [Feyenoord, zal ook in de jaren '88 en '89 doorgang vin- |den. De betrokken sponsors [hebben daarover overeen- stemming bereikt met de stichting Feyenoord. Het AD- toemooi wordt dit jaar vrijdag "1 juli en zondag 2 augustus (gehouden. I Cambuur I SPONSOR FBTO van eerste- divisieclub SC Cambuur is zo 'evreden over de eerste com- petitiehelft dat het contract I meteen jaar werd verlengd tot 1 i juli 1988 met een optie voor Mg een jaar tot 1 juli 1989. STUTTGART (DPA) - Ajax is I het zaalvoetbaltoernooi van I Stuttgart begonnen met een I gelijkspel. De Amsterdam- I oers speelden vrijdag 1-1 te- 1 Sen Bundesligaclub 1.FC Wimberg. Bij de rust leidden I feVVestduitsers met 1-0. I In de andere wedstrijd van poep i speelden Stuttgarter pckers en Waldhof Mann- I heim 2-2. Bij de rust stond het I i-Ovoor Mannheim. I f'UIagen: groep 1: Ajax - FC Nümberg I ij- Stuttgarter Kickers - Waldhof I «nnheim 2-2; groep 2; VFB Stuttgart ■r --—a.ay 2-1 FC Kaiseriautern - l.wtr. Frankfurt 5-3. Feyenoord startte vrijdag avond het internationale zaal- I voetbaltoernooi in West-Ber- I 'On met een nederlaag tegen J %ern München: 0-3. In de I -jveede wedstrijd speelden de Rotterdammers gelijk 2-2 te- Seit Hertha BSC, dat later ook lielijk speelde tegen Bayern l'Miinchen: 3-3. FC Groningen gaat het slot an de winterstop aan de an- J 'Jere kant van de aardbol in de I Jopen doorbrengen. Op 31 ja- l »,u^r' vertrekt de club naar aleisië om op 17 februari te- 8 te keren. In de tussentijd ordt een toernooi gespeeld, aaraan verder deelnemen na,max Neuchatel, de natio- a e selectie van Maleisië en n B-selectie van Maleisië. Door Jean Nelissen Daarop heeft de KNWU gisteravond Rein Groenen- daal aangewezen als de vierde Nederlandse professio nal die mag starten in de strijd om de regenboogtrui die op 25 januari in Mlada Boleslav gehouden wordt. In de afgelopen week waren vooral in het Brabantse de ge moederen verhit geraakt. Van der Poel of Groenendaal, de keuze splitste het kamp der supporters en de selectiegroep in tweeën en was vooral voor de supporters in Sint Michiels gestel, de woonplaats van Groenendaal, moeilijk te ver teren. Want daar vond men dat Groenendaal op basis van zijn resultaten in dit seizoen (2e, 4e en 7e in de Super Presti ge) en zijn lange staat van dienst gewoon recht had op deelname aan het wk. Nie mand had er trouwens tevoren aan getwijfeld, want de reizen naar Tsjechoslowakije waren immers al geboekt en betaald. Adrie van der Poel wilde als helper en ploegmaat van de grote favoriet Hennie Stam- snijder echter niet wijken. Maandag trainde hij, ondanks een kwellende beenblessure, al op de omloop van Asper in Belgie waar morgen de beslis sing over wie uiteindelijk ge selecteerd zou worden, zou gaan vallen. Die beenblessure liep Van der Poel zondag op in de eerste ronde van het nationaal kam pioenschap in Oldenzaal. Van der Poel: „Vlak voordat ik over de eerste balk wilde springen gaf iemand mij een duw in mijn rug. Ik verloor mijn evenwicht en knalde te gen de balk". Van der Poel laat in het midden of hij die duw van een supporter van Groe nendaal gekregen heeft, dan wel van een der andere deel nemers. „Ik weet het niet, ik kan er niets met zekerheid over zeggen, want het ge beurde achter mij". en bondscoach Cees Zoontjes werd gisteravond alsnog Rein Groenendaal aangewezen voor het wk. De reactie van Groenendaal: „Dit is goed nieuws, nu kan ik rustig gaan slapen. Al had ik graag gezien dat mijn verkiezing op een an dere manier tot stand was ge komen. Ik heb een nerveuze week achter de rug. Veel men sen hebben de afgelopen da gen positief gereageerd toen ik uit de boot dreigde te vallen. Als je zo vaak gestoord wordt gaat het ten koste van je con centratie". Adrie van der Poel heeft in tussen wel een belangrijk be sluit genomen. „Het volgend seizoen word ik echt crosser. Dan rijd ik minstens twaalf wedstrijden en neem ik deel aan de Super Prestige. Ik ver onderstel dat ik dan ook tot de selectie zal behoren en de an deren zullen dan echt moeten bewijzen dat ze beter zijn". Reinier Groenendaal, alsnog ivakije. naar de wereldkampioenschappen veldrijden in Tsjechoslo- - FOTO ANP Gaandeweg de week begon de blessure van Adrie van der Poel, die maandag nauwelijks nog kon lopen, te genezen. Hij was vast van plan zijn kandi datuur voor de wk met hand en tand te verdedigen, totdat hij donderdagochtend na een training op de weg koorts kreeg. Even later begonnen de klieren in z'n keel op te zetten. Van der Poel staakte z'n trai ning. „Ik ben uiteindelijk ge contracteerd voor de weg. Over drie weken begint het wegseizoen al en ik mag geen enkel risico nemen. Daarom heb ik vandaag (gisteren, red.) in overleg met ploegleider Jan Gisbers besloten me voor dit seizoen terug te trekken uit het veldrijden". Aangezien de derde kandi daat Henk Baars zondag bij een val twee gekneusde ribben opliep, die nog niet genezen zijn, lag aan het einde van een week vol opwinding plotseling de weg open voor Rein Groe nendaal. Na overleg tussen de coordi nator van de bond Ad Rijnen Van onze sportredactie BREDA - Emmen zou graag Marcel van Helmond willen inlijven. De eerste divisie-club uit Drente heeft NAC een ton geboden voor de middenvel der. Emmen heeft voorts Van Helmond een baan in het vooruitzicht gesteld. NAC heeft voorlopig de boot afgehouden. Het wil eerst pro beren meer op de begroting drukkende spelers kwijt te ra ken. Van Helmond is overi gens juist een van de spelers, met wie NAC in de toekomst graag door wil gaan. Door Jos Maas DIRKOU - Parijs-Dakar dreigt te ont aarden in een veldslag in het brandende woestijnzand. Na één-derde wedstrijd, de allerzwaarste etappes staan nog op het menu, is het rallypeloton reeds tot de helft gedecimeerd. Het regende opgaves en ongelukken. De Belgische motorcoureur de Boozere liep een dijbreuk op, terwijl de chauffeur van de servicetruck van Gaston Rahier een zijschot van zijn wagen op het hoofd kreeg en met een schedelbreuk afgevoerd werd. De meeste deelnemers maakten giste ren voor de start angstige indruk en pre velden schietgebedjes, omdat ze na alle ontberingen van de voorbije dagen op nieuw de gevreesde Ténéréwoestijn in werden gestuurd. Veldslagen werden er in Ar lit geleverd tussen mechaniciens van verschillende teams omdat er slechts één beperkt aantal vliegtuigen naar de etappeplaats Depot Texaco kon vliegen. Uiteindelijk gaf het geld de doorslag. De zwaar gesponsorde fabrieksteams die de nodige harde franken op tafel konden leggen, kregen uiteindelijk de plaatsen toegewezen. Het echtpaar Kees en Mieke Tijster man blijft verbazen met hun prestaties. Gisteren eindigde het echtpaar op de dertiende plaats. Mieke heeft echter rugklachten. Kees daarentegen is opge togen en tevreden met zijn Mitsubishi. In Arlit waren de Tijstermannen nog te leurgesteld, omdat ze een grote achter stand in het klassement opliepen als ge volg van een omweg van 200 km. door de Ténéréwoestijn. In het algemeen klasse ment staan de Tijstermannen op de der tiende plaats met een achterstand van 7 uur en 43 minuten. Jan de Rooy finishte gisteren op de ze ventiende plaats en houdt daarmee supe rieur de leiding van het klassement bij de vrachtwagens in handen. In totale rang schikking van de vierwielers staat de Rooy op de tiende plaats. Jacky Ickx ver loor meer dan twee uur op de winnaars RigalMaingret (In een Mitsubishi) die VatanenGiroux vooraf gingen. Ickx raakte met zijn Lada het spoor bijster en staat nu in het algemeen klassement op een kansloze 36e plaats voor een ere- plaatsje. Uitslag motoren: 1. Lalay (Fra/Honda) 4.15.30; 2. Auriol (Fra/Cagiva) op 6 sec., 3. Neveu (Fra/Honda) op 25 sec., 4. Rahier (Bel/BMW) op 6.39, 24. Brouwer (Ned/KTM) op 1.34.43, 28. Pierre Karsmakers (Ned/Honda) op 2.27.28. Algemeen klassement: 1. Neveu 29 uur 26 min 38 sec, 2. Auriol op 2403, 3. De Petri (Ita/Cagiva) op 56.18,4. Ra hier op 56.57,19. Pierre Karsmakers op 5.46.17,26. Brou wer op 11.43.06. Uitslag auto's: 1. Rigal/Maingret (Fra/Mitsubishi) 18 min. 6 sec. boven limiettij d, 2. Va tanen/Giroux (Fin/ Fra/Peugeot) op 1.56, 3. Zanussi/Arena (Ita/Peugeot) op 5.39, 4. Mehta/Doughty (Ken/Peugeot) op 5.40, 13. Kees en Mieke Tijsterman (Ned/Mitsubishi) op 1.14.31, 17. De Rooy/Geussens/Van de Rijt (Ned/Daf) op 1.28.36. Algemeen klassement: 1. Va tanen/Giroux 9 uur 49 min 19 sec boven limiettijden, 2. Mehta/Doughty op 24.29,3. Zaniroli/Lopes (Fra/Range Rover) op 1.08.54, 4. Shino- zuka/Fenouil (Jap/Fra/Mitsubishi) op 1.28.57, 10. De Rooy/Geussens/Van de Rijt op 4.58.34. BREDA - De Bredase volley balvereniging TDK-Brevok hervat de competitie, die vier weken stil heeft gelegen, van middag in Amstelveen tegen landskampioen Brother-Mar- tinus. De wedstrijd in sporthal 'Bankras' te Amstelveen be gint om 14.30 uur en niet zoals aanvankelijk werd gedacht 15.30 uur. De Bredanaars zullen het moeten stellen zonder de ver trokken Rob van Prooyen en zonder Arno Baecklandt, die last heeft van een slijmbeurs ontsteking aan de knie. „We vertrekken naar Am stelveen zonder winstver wachtingen", aldus Joop Veu- ger van TDK-Brevok. „We spelen altijd wel lekker tegen Martinus, maar dan zijn we nog kansloos. Die gasten zijn echt een klasse apart". AMERSFOORT (ANP) - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart worden in het over dekte ijsstadion Thialf in Hee renveen recordwedstrijden gehouden. IJsvereniging Thialf heeft bij de schaats bond toestemming gevraagd voor die wedstrijden. Het toernooi, vijf dagen na de fi nales om de wereldbeker in Inzeil, is ingelast, nu blijkt dat het in het najaar overkapte kunstijs van Thialf rijp is voor recordtijden. Het bedrijfsleven in Fries land is volgens woordvoerder Heida van de ijsbaan bereid premies van tussen de tien- en vijftienduizend gulden te be talen voor het verwezenlijken van een wereldrecord. Voor de erkenning van een recordtijd zijn een vroegtijdige aanvraag - vier weken tevoren- bij de internationale unie (ISU) en een internationale bezetting noodzakelijk. Voor dames en heren wordt in de tweedaagse een grote vierkamp gehouden. De wed strijd is een tegenhanger van de interlandwedstrijd tussen de Sovjetunie en Oost-Duits- land in Medeo, die in het zelfde weekeinde wordt gehouden. Bij dat duel op de hoogland- baan bij Alma Ata worden de laatste jaren telkens wereld records aangescherpt. INNBRUCK - Voor de 21-ja- rige Henry Kraayenbos uit het Zuidhollandse Bleiswijk staat er dit weekeinde in Innsbruck veel op het spel. Op de 500, de 1500 en de 5000 meter van het driebanen-toernooi gecombi neerd met World Cup-duels strijdt hij vandaag en morgen op het harde kunstijs van het Olympia Eisstadion met Bert Koopmans om de vierde plaats in de Nederlandse ploeg voor het EK in het Noorse Trond heim, over veertien dagen. Een toernooi waarvoor titelveredi- ger Hein Vergeer, Leo Visser en Gerard Kemkers na de af standskampioenschappen in Den Haag en Utrecht al zeker heid kregen. Aanvankelijk zou Henry Kraayenbos met een achter stand aan het voor hem 'kar wei van de waarheid' moeten beginnen. Immers, tevoren werd bepaald dat de resulta ten van de afstanden van de grote meerkamp, gereden in Den Haag en Utrecht, zouden meetellen in de uiteindelijke eindstand. Gezien het gegeven dat er in beide steden nog al onder wisselende weersom standigheden moest worden geschaatst, is de Begeleidings Commissie Kernploegen daar van afgestapt. „We beginnen allebei op nul", zegt de met een vlassnorretje getooide Kraayenbos in de eetruimte van het Sporthotel in Inns bruck. Dat zou over de drie onderdelen, waarop hij en Koopmans hun gevecht moe- ten leveren, in het voordeel van Kraayenbos kunnen uit pakken. Met de tien kilometer van afgelopen maandag in Utrecht meegerekend had hij inderdaad een achterstand van zo'n viertiende punt op Koopmans, maar zonder de rondgang over 25 ovalen, sloot hij de primeur in de Neder landse schaatsgeschiedenis in zijn voordeel af. Kraayenbos kwam op de 500, de 1500 en de 5000 meter tot respectievelijk 40.74 (16), 2.04.08 (4) en 7.29.43 (9). Koopmans zette daar 40.76 (17), 2.06.37 (13) en 7.24.58 (3) te genover. Herleid naar de 500 meter zoals de puntentotalen in het schaatsen altijd worden berekend, betekent dat voor Kraayenbos 127.043 tegen Koopmans 127.341. Dus eigen lijk wordt Kraayenbos dit weekeinde van verplicht aan valler verdediger. „Nee, we zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Het zal om fracties van seconden gaan. De vorm van de dag zal de door slag geven wie van ons tweeën naar Trondheim mag", zo voorspelde Kraayenbos, werk zaam in het magazijn van een ingenieursbureau in Den Haag, gisteren. „Koopmans en ik zijn hetzelfde type schaat ser. Beiden moeten we het van onze lange afstanden hebben en zijn we op de sprint niet zo sterk. Beiden waren we afge lopen zomer ook kandidaat voor de kernploeg. Gemser heeft voor Koopmans gekozen, omdat hij zich vorig seizoen iets sterker getoond had op het lange werk. Ik viel af. Na vier jaar Jong Oranje moest ik te rug naar het gewest. In mijn geval Zuid-Holland. Daar ben ik door trainer Ben Verhagen goed opgevangen. In het ge west moet je minder dan in een kernploeg. Er staat niet zo veel druk op je. En volgens mij heeft mij dat goed gedaan. In Jong Oranje was ik altijd be zig om mijn sprint scherper te maken; in het gewest ben ik meer van mijn sterke kanten uitgegaan. En nu heb ik plot seling geen vrees meer voor de 500 meter. Tot aan dit schaats- jaar stond ik te trillen als een rietje als ik de sprint moest doen. Dit seizoen heb ik daar geen last meer van. Die 500 meter loopt nu redelijk. Niet super, maar ik kan meeko men". Over dit weekeinde in Inns bruck heen kijkt Henry Kraayenbos („Inderdaad twee y's") naar zijn toekomst als schaatser. „Een vaste plaats in de kernploeg, dat blijft mijn doel. Vorig seizoen heb ik veel pech gehad. Driemaal griep bijvoorbeeld. Daardoor waren mijn prestaties niet zoals iedereen van mij gewend was. En omdat ik toch achter Ge rard Kemkers en Leo Visser zat, waren de keuzeheren mij kennelijk snel vergeten. Het werd van kwaad tot erger. Ik zat in dienst en kon maar zeer onregelmatig trainen. Kreeg ik daartoe de mogelijkheid, wilde ik me forceren. Te veel in een keer doen. Dat heeft me volgens mij ook zo vatbaar voor de griep gemaakt. Ik duwde mijn lichaam steeds over de grens. Voor de Gruno- bokaal in Groningen, een van mijn laatste kansen om me te laten zien, had ik ineens ver hoging tot 39.8. Ja, en toen was het gebeurd. Over en uit. In het gewest opnieuw begin nen". De tegenslagen bezorgden Henry Kraayenbos niet de overtuiging dat hij met schaatsen moest stoppen. „Waar ik aan begonnen ben, wil ik afmaken. Nu Schalij en Hopman uit de kernploeg zijn gestapt, moet er toch voor mij een plaatsje te vinden zijn. Nadat ik mijn MAVO-diploma had gehaald, koos ik voor het schaatsen. Vergeer en Visser, die betrekkelijk dichtbij mij in de buurt wonen, hebben mij daarin gestimuleerd. Ik ben als schaatser nog jong. Mag nog niet te veel eisen stellen. Als ik van Koopmans verlies, weet ik dat ik er alles aan ge daan heb om het niet zo ver te laten komen. En daar zal ik vrede mee moeten hebben. Nogmaals, het wordt erg spannend. Dus kleine factoren kunnen meespelen. En in het schaatsen heb je alles niet zelf in de hand. Op de 500 meter zal ik proberen bij hem te blijven. Op de mijl wil ik daarna toe slaan om op de 5 kilometer be houdend te kunnen rijden. Dat is mijn strategie. En ik zie wel hoever ik er mee kom....". AUCKLAND (ANP) - Michiel Schapers heeft vrijdag de halve finales bereikt van het toernooi van Auckland. Het is al de tweede achtereenvol gende keer, dat de Rotterdam mer, die zich bij de zomerse temperaturen in Oceanië bij zonder op zijn gemak voelt, doordringt tot de beslissende fase van een Grand-Prixeve- nement. Vorige week kwam hij zover in Adelaide. Schapers won vrijdag in de Nieuwzeelandse stad met 7-6, 2-6, 6-4 van de Amerikaan Bud Schultz. „Het ging heel goed. In de beslissende set kwam ik met 5-2 voor. Hij brak weliswaar één keer te rug, maar bij 5-4 maakte ik de partij vrij gemakkelijk uit". In de halve finales van het met 115.000 dollar (250.000 gul den) gedoteerde toernooi komt Schapers uit tegen Carl Lim- berger. De verrassend sterk spelende Australiër won in drie sets (6-2, 3-6, 6-4) van de Amerikaan Marcel Freeman. De andere halve eindstrijd gaat tussen de als eerste ge plaatste Tsjechoslowaak Mi loslav Mecir en de Amerikaan Derrick Rostagno. Uitslagen kwartfinales: Miloslav Mecir (Tgj) - Bruce Derlin (NZe) 6-2, 6-2; Der rick Rastagno (Vst) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-3, 6-7 (5-7), 10-8; Carl Limberger (Aus) - Marcel Freeman (Vst) 6-2, 3-6, 6- 4; Michiel Schapers (Ned) - Bud Schultz (Vst) 7-6 (7-3), 2-6,6-4. Aan de succesvolle combi natie Martina Navratilova/ Mike Estep is een plotseling einde gekomen. Maureen Han- lon, de woordvoerdster van de damestennisvakbond, deelde vrijdag in Sydney mee, dat de Wimbledonkampioene met onmiddellijke ingang het con tact met haar coach heeft ver broken. Bij de maandag be ginnende strijd om de open Australische kampioenschap pen zal de nummer één van de wereldranglijst terzijde wor den gestaan door haar nieuwe coach Randy Crawford. Mike Estep nam drie jaar geleden de begeleiding van Martina Navratilova over van Renée Richards. In die drieën eenhalf jaar tijd behaalde de vroegere Tsjechoslowaakse niet minder dan 25 overwin ningen bij grote toernooien. De als eerste geplaatste Franse tennisser Yannick Noah heeft de halve finales van de strijd om de tennistitel van West-Australië niet ge haald. Noah werd in Perth uitgeschakeld door de Ameri kaan Dan Goldie. Uitslagen kwartfinales: Dan Goldie (Vst) - Yannick Noah (Fra) 6-7, 7-6, 6-4; Matt Anger (Vst) - Mark Kratzmann (Aus) 6-4, 6-4; Paul Annacone (Vst) - Christo van Rensburg (ZAf) 7-6,3-6,6-4; Stefan Ed berg (Zwe) - Brad Drewett (Aus) 7-6,6-2. Toernooi van Sydney Uitslagen: damesenkelspel, kwartfina les: Manuela Maleeva (Bul) - Etsuko Inoue (Jap) 4-6, 6-2, 6-2; Zina Garrison (Vst) - Helena Sukova (Tsj) 6-3, 6-1; Wendy Turnbull (Aus) - Lori McNeil (Vst) 6-4, 7-5; Pam Shriver (Vst) - Cata- rina Lindqvist (Zwe) 6-4,6-1. MELBOURNE (ANP) - Michiel Schapers en Huub van Boeckel zijn beiden toegelaten tot het eerste Grand-Slamtoernooi van het jaar, dat om de open Australische tenniskam pioenschappen. Vorig jaar deed Schapers in de open Australische titelstrijd, die maandag in Melbourne be gint, van zich spreken door in de eerste ronde Boris Becker te verslaan. Daarna trof hij onder meer Van Boeckel, waarna hij in de kwartfinales verloor van de uiteindelijke win naar Stefan Edberg. Ditmaal ontmoet de Rot terdammer in de openings ronde de Zuidafrikaan Brian Levine. Bij winst plaatst hij zich voor het duel tegen de Amerikaan Ben Testerman, die in de eerste ronde een bye heeft gekregen. De winnaar van dat duel stuit hoogstwaar schijnlijk op Pat Cash. De Australiër, die kortgeleden vrijwel in zijn eentje Zwe den de Davis-beker afhan dig maakte, is slechts elfde geplaatst. De plaatsingslijst ziet er als volgt uit: Dames: 1. Martina Navratilova (Vst), 2. Hana Mandlikova (Tsj), 3. Pam Shriver (Vst), 4. Helena Sukova (Tsj), 5. Clau dia Kohde-Kilsch (Wdl), 6. Ma nuela Maleeva (Bul), 7. Zina Garrison (Vst), 8. Lori McNeil (Vst), 9. Robin White (Vst), 10. Catarina Lindquist (Zwe). Heren: 1. Ivan Lendl (Tsj), 2. Boris Becker (Wdl), 3. Yannick Noah (Fra), 4. Stefan Edberg (Zwe), 5. Henri Leconte (Fra), 6. Miloslav Mecir (Tsj), 7. Brad Gilbert (Vst), 8. Kevin Curren (Vst), 9. Anders Jarryd (Zwe), 10. Johan Kriek (Vst), 11. Pat Cash (Aus).

de Stem | 1987 | | pagina 11