sten eert skiërs )erde wedstrijd Indoor-Vlaanderen Tiende editie Indoor Zeeland STIJN BC-SPELER BEZIG AAN IJZERSTERK SEIZOEN Eerste nederlaag Zeldenrustcollege rmmÉ Veldloop TC Hulst 26 PAGINA SPÖfr PR1NGC0MPETITIE VOOR PAARDEN EN PONY'S Opvallend ianne Bru vnzeel ampioGnschap de dit landen volleybal Uniek Zaaltoemooi Den Dullaert Adrie Buyze in gewestelijk kampioenschap Roelofs-team boekt succes Slaghoutje verslaat Yerplanke ATLETIEKSTRIJD IN GOES BEDRIJFSVOLLEYBAL TERNEUZEN Tussenstand van teamwedstrijden Drie clubrecords voor RKHAV-jeugd I ;o van Basten mag d( Voor het eerst na iwricht, maandag 15 Europees topscorer ddelen. De clubarts e de voortgang van Basten donderdag I.IPAG 9 JANUAR11987 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze paardesportmedewerker jjL- In manege Magrette in Axel staat voor za- 10 januari de derde wedstrijd van Indoor- jjjnderen, de springcompetitie voor paarden en L,vs op het programma. Een springcompetitie L vier wedstrijden in totaal, waarvan de beste L resultaten meetellen voor de eindrangschik- L Voor de organisatie tekent opnieuw de lande- rijvereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas d Gent, die de thuishaven heeft in manege Ma- jette. Ijlet deze derde wedstrijd voor de boeg zijn nog Lg aiie kaarten niet geschud. Er zijn nogal wat linbinaties die een goede positie op de ranglijst be- ïttenen twee wedstrijden gereden hebben, maar er L ook sterke combinaties die er slechts één wed- Ld op hebben zitten. Zo was er in de eerste wed- fijd in de Z-klasse paarden een goed op dreef lnde Harold Cornelissens met Amon van Hulst, die beide parkoersen als eerste eindigde. In de wedstrijd kwam de concurrentie pas echt j opzetten. Bijvoorbeeld Simon den Exter, die [e'tdrie paarden in actie kwam. Met Thyfoon won a het jachtspringparkoers. Ook de gebroeders Ca- men Frank Kommers uit Halsteren met respectie- fijlt Doublet en Rakker deden van zich spreken, Jènals Eric Swagemakers met Vailant.uit Tilburg, Ie de zege pakte in het klassiek springconcours met Piet Huige met Salerno van De Weelruiters op de tweede stek. Al deze ruiters komen ook zaterdag aan het vertrek in de Z-klasse, zodat het een boeiend spektakel belooft te worden. Van de twaalf combinaties die in actie komen in de M-klasse paarden is Miranda de Jonge met No- rano van De Zwinruiters de grote favoriete. Zij gaat stevig aan de leiding, gevolgd door Bram Klaasse met Walmé van Walcheren en Peter Kosters met Varant van Graeve Jan. Dit drietal heeft al twee wedstrijden achter de rug. Goed geklasseerd na één wedstrijd staan Jos Kouters met Sonja van de Strie- neruiters, Bram Klaasse met Robin van Walcheren en Geert Moerings met Uzarie van de Heer Jansrui- ters uit Oud-Gastel. Het grootste deel van de combinaties in de L- klasse heeft twee wedstrijden gereden. Belangrijk ste troeven zijn hier Wim Huys met Cartouche van Luctor et Emergo, Mirjam de Feber met Verano van De Vossereyers en Adri Hamelink met Emir van de Axelse Oranjeruiters. Opvallend is dat de meeste combinaties in de Z- klasse springen pony's dit indoor-seizoen niet in training zijn en daardoor ook niet aan wedstrijden deelnemen. Grote uitzondering hierop vormen de toppers van de landelijke rijvereniging en ponyclub Noord-Beveland. Zij geven dan ook de toon aan in Indoor-Vlaanderen. De ranglijst wordt op uitste kende wijze aangevoerd door Sandy den Exter met Mei vin en Sapai van Noord-Beveland. Jacqueline Knook met Troubadour van De Oran jeruiters uit Willemstad reed nog slechts één wed strijd, maar pakte hierin wel twee tweede plaatsen. Sancho Voerman met Sticky van Luctor et Emergo mag eveneens tot de cracks worden gerekend. Hij wordt echter niet geklasseerd, omdat hij het tweede parkoers niet zal rijden. De strijd in de M-klasse pony's, waarin bijna alle combinaties twee wedstrijden gereden hebben, is nog volledig open. Titelkandidaten zijn hier Nico- lette Stahlie met Wowser van Noord-Beveland, Anouschka Bevin met Nelis uit Oostburg en Ingrid Faes met Emmy uit Breskens. Het programma begint zaterdagmorgen om tien uur. Vanaf dat tijdstip komen respectievelijk de po ny's in de klassen B, L, M en Z aan bod. Om 13.00 uur beginnen de wedstrijden voor de paarden in de klassen B, L, M en Z. Parkoersbouwer in manege Magrette is Hans Wijnbergen uit Heinkenszand. Als juryleden funge ren mevrouw Van Leeuwen-Crucq uit Westdorpe, Piet Kielman uit Sluiskil, Bram Wattel uit Vrou wenpolder en Christian de Feijter-Seydlitz uit Ter hole. eerder te opereren", tibbe. Volgens de Ajax-arts e operatie dan al half novi ier geschied. De afweging «langen leidde tot het uits :n van de chirurgische Hij won het SBC-toernooi kader 38/2, zette een knap tsultaat neer tijdens de nationale voorwedstrijden >rste klas libre groot biljart, hetgeen resulteerde in ie^om^tUiew™rfdn;l|n1f.if1?alePlaats e.n zi.ch°ok vr«wel z*ker te "walificeren voor het Nederlands kampioenschap an kader 38/2 eerste klas ecember. Stibbe: „We heb ang getwijfeld of opererei oede oplossing was. Achts Vooral de plaatsing voor het ijn we blij met de besliss mpioenshap van Nederland e moet de ingreep los an het feit dat Van Bas nkele keren door de enke egaan. Hij had zoals een laald percentage mensen dein los botstukje aan dea itchpunten. Voldoende om erzijde van de linker! vierde eeDlaatste deel te Jaar een gering percent vierde geplaatste deel te jgen nemen aan het Neder- /an die mensen heeft last1 kampioenschap, dat van at botstukje. Marco had Jachten, zoals balletdan iauari in het biljartcentrum n danseressen ook wel h en. Ze noemen die bless en dansershiel. Het botje erwijderd. Het was in neld". Precies een week na deo atieve ingreep kon Van B j EufODGGS en het ziekenhuis verlalf 1 le 22-jarige topschutter ijax heeft zich vervolgens eet onder behandeling gest an Pim van Dord, de fys herapeut van de Ams*o\GEN lamse ranglij staan voen tan Basten wordt sinds Rianne Bruynzeel de biljartvereniging NDA uit Krabbendijke ver- egin van deze week in Zv jenwoordigt, samen met erland behandeld door de fan Dord werkende Neb andse fysiotherapeut V ianzig. Volgens Stibbe zijn de chuldigingen over het ne; ardt van vrijdag 16 tot en en van de belangen van tt zondag 18 januari in het federlands elftal, dat zes i :abantse Dongen gehouden, en na de operatie van V ioverige deelneemsters zijn: Sasten aantrad voor hetE igali Declunder en Huguette :walificatieduel tegen Cyp: p-2), uit den boze. „Het bli igelbrecht uit Oostenrijk, lu dat we onze tijd hard n« lebben tot het einde van and, heeft besloten Zwitserland uit te wijken, k bij Ajax niets te zoel Hij kreeg de ïaar Thyon te gaan, Van Danzigs praktijk g1 vordt ingezet voor hulp vakantiegangers in het ersportgebied. „Ik zit 3asten te begeleiden". iel af was. Vatanen werd ederlandse vrachtwagen- meer dan een uur op d® :taat met een achterstand is bij de eerste tien in het al. ■a/Cagiva) 692 km In 6.09.00,2 >nda) op 4.00,4. Lalay (Fra/Hono»' nno (Ita/BMW) op 20.00. riol op 21.31, 3. De Petri (Ita/Cag' >alay op 1.09.40, 6. Balestrieri (Ita/ 4 uur): 1. Rigal/Maingre (Fra/M^* l/Lada) op 5.55,3. Vatanen/GtfOJr itsubishi) op 13.27,5. Masuoka/Ja* pes (Fra/ Range Rover) op 22.3U inozuka/ Fenouil (Jap/MistubiS'ü' 39.17, 2. Zaniroli/Lopes op 0.09- jj' 5, 5. Shinozuki/Fenouil op 33J3' RooyGeusemans (Ned/DAF) ov otiitny Rottier In NK libre ende weken, is Van B; t voor VW-Ajax op 15 ruari. Marco heeft al in rap gezegd dat die wedsi ïaar teruggeschoven orden naar zijn originele im. De 22ste februari, de an Aj ax-Haarlem, was otte de streefdatum en hi een hele klus om hem at weekeinde speelklaai rijgen. Als eerder bek< as geweest dat de wedsti gen VW van Pasen t> oren gehaald zou won adden we zeker overwojROENENDIJK - VOOT Johnny Rottier, jarter van GBC uit Groenendijk, kan izoen nauwelijks nog stuk. Van onze biljartmedewerker rste klas libre groot biljart jraste vriend en vijand. In Speelwagen' te Gorkum baalde Rottier een algemeen middelde van 57.39 en acht 16 tot en met zondag 18 Arnhem wordt gehouden, ging ook duidelijk zijn Van onze biljart-medewerker ttrie Geelen, Nederland tij- het komende Europese mpioenschap libre voor da- Deze Europese eindstrijd ter uit Frankrijk, Ingrid manne Mortensen uit De- varken, Manuela Kramer vinterstop. Nu kan Van i IWest-Duitsland en Maggy en een lichte belasting a ey uit België. Het is de lind volgende week is hij 1 eede keer veer lopende. Trainings® tiynzeel op trijden zitten er voor hem» ang niet in". Marco van Basten liet de ierdag uit het Zwitserse sl lord Thyon 2000, in de bui ran Sion, weten het pr" ïaar zijn zin te hebben /eelscorende spits, die 16 ïuari terugkeert naar Ne» m de volleybalcompetitie 1 na n hoé rw1j IS dat Rianne - het Euorpees Üarttoneel aanwezig is. onze volleybalmedewerker ffiNDIJKE - De standenlij- bet district Zeeland zien a's volgt uit: lat Ajax deelneemt aan 1 Promotieklas dames: EWC 9- ichillende buitenlandse (zj ,:'narrio 8-21, Morres 9-21, Sa- in "iitirhi Li en kijken 10-11, Marathon mogelij K" -iArclito 10-0. Promotieklas he- Dynamo 9-27, YVC 10-27, Dy- '0 2 9-20 9-20, Mytilus 2 10-19, CVC Voorwaarts 10-13, De Polder Verdegem 10-10, BOK 9-9, - 210-6, Savok 9-0. Eerste klas S?! BOK 10-24, Wiska 10-22, :och", zei Van Danzig, M X2 }0-21, De Klomp 9-17 De iet een kleine moeite V S10-17^ Dynamo 2 10-15, Mor- iex een Kieine ^0-13. Yvr q.is Mv+iinc 3 m_7 k 13, YVC 9-13, Mytilus 3 10-7, '6, Sluvoc 10-1. Eerste klas VVR 9-23, Labyellov 9-22, «0 8-16, EWC 4 8-16, Athana- —J"1»; De Sterre 2 8-12, Even Kij - /-'l. Marathon 7-7, Sgravo 9-3, i-39-O. Tweede klas A dames: f°3-25, Marathon 4 9-23, Ma- «3 8-18, Sgravo 2 9-14, Myti- j 8-10, EWC 3 7-4, Marathon 5 J/B 10-4. Tweede klas A he- Mytilus 3 8-23, Wiska 8-18, «tal 2 8-18, Mytilus 4 8-14, y '-12, Ardito 2 8-7, Dynamo 4 "rnamo 3 8-2, WE 9-2. Derde dames: Mytilus 5 8-23, BOK 5 Ardito 2 8-17, Dynamo 3 7- fcÜVo 3 8-12, Serooskerke 9-9, li r j I0"4, EWC 4 9-1. Tweede 7°dames: Savok 2 9-24, Atha- Philippine 10-22, De ikL Voorwaarts 2 8-16, S, 16-12, Scheldesport 7-10, i,i K Savok 3 9-5, Savok 4 9- .dfeport 2 10-0. Tweede klas J®: Kikkers 10-30, Attack 10- nS2 U-23, Scheldesport 2 10- k2 9-21, De Sterre 3 12-20, lk.&rts 2 1°-17. Morres 2 10-14, Sy.U-Ui Even Kijken 2 12- H.J °b 312-6, Sluvoc 11-4, Savok verwachtingen te boven en uiteraard ook het behaalde moyenne dat borg stond voor die kwalificatie. Rottier: „Je weet het nooit met libre. Ik was er zelfs een beetje angstig voor. Op klein biljart maakte ik het al eens mee dat ik met rond de elf uit de bus kwam. Dat viel wel even tegen, omdat vooraf de verwachtingen hoog gespan nen waren. Ook nu was ik daar bang voor. Kom je in een gezelschap spelers terecht dat een partij in één of twee beur ten uitspeelt en tref je het dat ze dat juist tegen jou doen, dan kun je na drie of vier partijen met weinig beurten en weinig caramboles genoteerd staan. In Gorkum viel dat gelukkig mee en was de poule-samen- stelling niet van dat niveau. We waren meer aan elkaar gewaagd en zo kreeg ik gele genheid om, na een mindere start, naar een vormpiek te groeien." Tijdens die voorwedstrijden maakte hij een partij van 350 caramboles in één beurt uit. Dat is toch een unieke presta tie op groot biljart. Afgaande op dat gegeven en het be haalde resultaat, zou men mo gen verwachten dat hij opti mistisch naar die nationale eindstrijd toegaat. Dat is slechts gedeeltelijk zo, want hij bouwt een ruime dosis voorzichtigheid in. Rottier: „Nogmaals, met libre weet je het nooit. Ik kan met vijftig uit de bus komen als het mee zit, maar voor hetzelfde geld kom ik niet verder dan vijf tien. Het is een eindstrijd. Dat betekent dat men elkaar wei nig cadeau geeft en dat er dus meer behoudend gespeeld wordt. Ik kan er geen zinnig woord over zeggen, al ga ik met de intentie naar Arnhem om een zo goed mogelijk resul taat neer te zetten." De 35-jarig Rottier opende het seizoen 1986-1987 naar te vredenheid. Tijdens de voor wedstrijden bandstoten eerste klas groot biljart slaagde hij er in zich te handhaven. Dat was voor hem een eerste ver eiste, vooral omdat hij kort daarvoor terugkwam van va kantie, nauwelijks trainings- arbeid verricht had en debu teerde in die klas. Daarna won hij op overtuigende wijze het SBC-toernooi kader 38/2 te Sluiskil met een moyenne van bijna vijftig, plaatste zich dus voor het eerder besproken na tionaal kampioenschap libre en is ook vrijwel zeker van deelname aan het Nederlands kampioenschap anker-kader 38/2 eerste klas. In Hooger- heide verzamelde hij het maximale aantal van twaalf matchpunten en een moyenne van 25. Toch kijkt hij niet geheel te vreden terug op die wedstrij den. Immers, zijn doelstelling, promotie naar de eerste klas anker-kader 47/2 groot biljart, slaagde niet. Rottier: „Dat was niet zo verwonderlijk. De vorm was er, daar ben ik van overtuigd. Het materiaal in Hoogerheide was moeilijk be- Johnny Rottier, de talentvolle biljarter van GBC uit Groenendijk, draait een bijzonder sterk seizoen. speelbaar. Het biljart liep af en een flinke serie op de lijn maken was niet mogelijk. Dat werd duidelijk geïllustreerd door het feit dat ik slechts een hoogste serie van 91 scoorde. Tijdens zulke wedstrijden moeten er series van ruim bo ven de honderd gemaakt wor den. Het was jammer dat ik die promotie miste, maar be langrijk was wel dat ik me na tionaal plaatste. Dan krijg ik nog een kans om eventueel te - FOTO OE STEM/COR J. DE BOER. promoveren. Het zal niet een voudig zijn omdat er ook, zoals bij het libre, wat nadrukkelij ker voor de matchpunten ge speeld wordt. Onmogelijk is het echter niet." Van onze sporlmede werker HULST - In sporthal Den Dullaert in Hulst werd een zaalvoetbaltoernooi gehouden voor D-, E- en F-pupillen van de voet balvereniging uit de ge meente Hulst. Aan dit toernooi, georganiseerd door de voetbalvereni ging Clinge, werd deelge nomen door de pupillen van Clinge, Graauw, HVV'24, Hulsterloo en STEEN. De wedstrijdleiding was in handen van Jo en Lucas van de Voorde en Johan de Smet was belast met de tijdwaarneming. Eindstand D-pupillen: 1. HW'24 D2, 2. Hulsterloo Dl, 3. STEEN Dl, 4. Clinge Dl, 5. Graauw Dl. E-pupillen: 1. Clinge El, 2. Graauw E2, 3, HW'24 E2. F-pupillen: 1. Graauw Fl, 2. STEEN Fl, 3. HW24F1, 4. STEEN F2, 5. STEEN F3. Van onze sportmedewerker HULST - De Toerclub Hulst houdt zondag 11 januari voor trimmers en andere enthou siastelingen een veldloop over acht kilometer. Deze sportieve ontmoeting voert de lopers langs een parkoers aan de Li- niedijk. De start van dit evenement is om 10.30 uur nabij de tv- mast aan de Koolstraat Voor die tijd kan daar eveneens in geschreven worden. CLINGE/OUDENBOSCH - Adrie Buyze van de biljart vereniging CBC uit Clinge vertegenwoordigt van vrijdag 9 tot en met ondag 11 januari het district Zeeuwsch-Vlaan deren in de eindstrijd van het gewest Zuid-Nederland derde klas libre. Voor het district Walche ren/De Bevelanden komt Cees Ars, van het de laatste weken zo nadrukkelijk in de publici teit zijnde DOS Ovezande, in actie. Het kampioenschap wordt gehouden in biljartcen trum De Jong te Oudenbosch. TERNEUZEN - In de Terneu- zense damestenniscompetitie vergrootte het team van Roe- lofs de voorsprong op de con currentie door met 4-0 van de Timmermans-formatie te winnen. Het duo Magda Roelofs/ Marcelle Linden behaalde een benauwde 8-7-overwinning op de combinatie Corrie Capel- lo/Maggie Timmerman. Het koppel Greet Bochardt/An neke Meinhardt zegevierde met ruim verschil over de combinatie Elly Lippens/ Yvonne van Straten: 13-5. Overige uitslagen: Does- burg-Boeye 4-0, Van Raalten- De Keyzer 0-4. TERNEUZEN - Het team van Slaghoutje begon de tweede ronde met een 3-1-everwin- ning op Verplanke in de Ador- damestenniscompetitie. Het duo Verplanke/Verhage hield de tegenstander op 9-9 om daarmee het enige puntje bin nen te halen. Een nipte zege behaalde het koppel De Feber/Van Doese laar tegen de combinatie Ve- line Thomaes/Clara de Putter (7-5), waarmee de overwin ning veilig gesteld werd. Overige uitslagen: Visser- Romijn 2-2, Ador 2-Van Wa terschoot 0-4. Van onze atletiekmedewerker GOES - De tiende uitgave van Indoor Zeeland komende zater dag 10 januari betekent het afscheid van dit evenement in de Geese veilinghallen aan de Fruitlaan. De veilingvereniging ver trekt naar een nieuw onderko men in Kapelle en de toekomst van de hallen in nog in neve len gehuld. De jubileumeditie kan echter nog op de plaats waar alles begon afgewerkt worden en de belangstelling is opnieuw groot, want ruim 700 deelnemers moest wedstrijd secretaresse Dinie Goedege- buure indelen in een groot scala van nummers. Geen grote namen, maar wel een uitstekend breedte evenement, waarbij met name de jeugd goed aan bod komt. Het is nooit de bedoeling ge weest van de commissie 'In- door Zeeland' om de toppers naar de veilinghallen te halen. Daar was de accommodatie, ondanks het vele opbouwwerk van AV'56, niet geschikt voor. In de morgenuren komen traditiegetrouw de pupillen en D-junioren in actie en na de middag komen de overige ca tegorieën aan de bak. Zo staat om 14.15 uur het sensationele snelwandelen met de vijf kilo meter voor heren en de drie Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Na een rust periode van drie weken is de Terneuzense bedrijfsvolley- balcompetitie opnieuw begon nen. In de eerste klas was er direct al een confrontatie tus sen de toppers Zeldenrustcol lege en Dees 1. Zeldenrustcol lege, nog ongeslagen maar nog niet gespeeld tegen ieider Nec- kermann en Dees 1, dat in de laatste wedstrijd net voor de 'winterstop' met 3-0 van Nec- kermann verloor. Het werd een aantrekke lijke volleybalwedstrijd met veel lange rally's tussen twee goed op dreef zijnde teams, die er veel zin in hadden. Het ge routineerde Zeldenrustcollege met Lon Statujev in een glans rol als afmaker, won de eerste set met 15-12. Zeldenrustcol lege bleef goed spelen, maar kwam in de tweede en derde set toch klasse tekort tegen het op volle sterkte spelende Dees- team: 5-15, 5-15. Het blok van Dees was zo sterk, dat Zelden- rustcollege-spelers als Igor van de Bilt en Frank Oude naarden er niet doorheen kwamen. Aan de Dees-kant konden smashers als Tonny Vermeulen, Ko de Ruijter en de goed in vorm zijnde Jan de Ruijter regelmatig scoren. Kramer 1 werkte plichtma tig de wedstrijd af tegen een fel spelend Sterbanden, dat er niet aan te pas kwam: 3-0 (15- 5,15-7,15-7). Neekermann kon zonder te spelen drie punten aan zijn totaal toevoegen, want tegenstander De Hoop kwam niet aan het aantal ver eiste spelers. Er werd niet ge speeld. MTS/MEAO 1 versloeg met 3-0 een tegenvallend V&V, dat zwak acteerde, (15-9, 15-6, 15-9). Dow 1 won met 3-0 van Roelofs. Dat Dow het niet cadeau kreeg is te zien aan de setstanden: 15-2,16-14,14-12. Uitslagen tweede klas: PZEM 1- Beldo 2 1-2 (15-12, 9-15, 9-11); PSV 3- Gemeente 2 1-2 (9-15,10-15,8-6); Free Lance-Juliana 0-3 (4-15, 12-15, 9-15); Kind TC-Gemeente 1 3-0 (15-11.15-5, 15-10); Dees 2-De Pooter 0-3 (11-15,6- 15, 7-13). Derde klas: MTS/MEAO 2- PZEM 2 3-0 (15-12, 15-9, 15-5); Beldo 3-Kramer 4 2-1 (12-15, 15-11, 15-6); Dethon-Dow 3 0-3 (9-15, 13-15, 8-15); Havenschap-De Stem 2-2 (15-9,14-16 4-15,13-3). Stand eerste klas: Neekermann 9- 26, Zeldenrustcollege 9-23, Kramer 1 9-23, Dees 1 9-23, PSV 1 8-19, Dow 19- 17, Kramer 2 8-12, Beldo 1 8-8, V&V 9-7, MTS/MEAO 1 9-7, Wiekslag 9-6, Sterbanden 9-5, De Hoop 9-3. Tweede klas: De Pooter 9-23, PZEM 1 11-22, Kind TC 10-20, Juliana 9-20, De Meijer 8-15, Gemeente 1 9-14, Free Lance 9-14, PSV 2 11-11, Beldo 2 8-10, Gemeente 2 9-6, Dow 2 9-5, Philips 1 8-4. Derde klas: Dow 3 10-26, Rabo 9- 22, Dees 3 9-21, MTS/MEAO 2 9-19, Kramer 3 9-18, PZEM 2 8-14, Beldo 3 10-14, Kramer 4 9-13, Dethon 9-12, De Stem 10-11, Gemeente 3 9-10, Philips 2 9-10, Havenschap 9-9, Voorwaarts 8-2. GOES - Over het algemeen laat de tussenstand na vier ronden in de tweede competi tiehelft van de teambiljart wedstrijden van het district Walcheren/De Bevelanden nog maar weinig krachtsver schil aan de kop van de rang lijst zien. Alleen in greep 1 van de B-klas heeft LBV 1 uit Le- wedorp al een respectabele voorsprong opgebouwd ten opzichte van ALM uit Goes, dat echter één wedstrijd min der gespeeld heeft. Ook enigszins afgetekend aan de leiding gaan Avontuur uit Goes in de C5-klas, OHGL uit Kwadendamme in de C4- klas en ONDA uit Krabben dijke in groep 2 van de B-klas. De tussenstanden zijn: Klas B groep 1: LBV 1, Lewedorp 10-50; ALM, Goes 9-37; BVW, We- meldinge 9-33; Avontuur, Goes 10-32; ONDA, Krabbendijke 10-32. Groep 2: ONDA 11-53; OKK, Kwadendamme 11-48; HBC, Heinkenszand 11-46; LBV 11-41; Avontuur 11-36. Cl-klas: HBC 12-45; ONDA 11-44; LBV 11-43; ALM 11-40; VEG/ABV, Souburg 11- 24. C2-klas: VEG/ABV 13-65; OBK 1, 's-Heerenhoek 13-62; Scheldezicht, Wemeldinge 13-56; LBV 13-47; OBK 1 13-46. C3-klas: SNA, Wolphaarts- dijk 13-68; OHGL, Kwadendamme 13-65; De Toekomst 2, 's-Heerenhoek 13-63; ALM 13-60; OBK 13-60. C4- klas: OHGL 13-77; DOS, Ovezande 13-71; 't Bruine Café, Kapelle 13-66; Onder Ons, Goes 13-60; OKK 13-56. C5-klas: Avontuur 13-77; ONDA 13- 69; Scheldezicht 13-65; HBC 13-64, OKK'77, Kattendijke 12-62. Van onze atletiekmedewerker ETTEN-LEUR - De jeugd van het Hulsterse RKHAV blijft het in de indeorwedstrijden voortreffelijk doen. In Et ten- Leur werden drie clubrecords gevestigd. Dit door C-junior Evert Rombout, die zijn serie op de 40 meter won in 5.90, wat hem in het totaal een zevende plaats opleverde. Ook bij bet hoogspringen werd hij ze vende met 1.45 meter, terwijl hij met de kogel zeventiende werd met 8.04. Het tweede clubrecord was voor B-meisje Danielle See- gers op de 40 meter met een tijd van 6.27, goed voor een derde plaats in de serie en tiende in het totaal. B-junior Michel Geijsels zorgde voor een derde clubrecord op de 40 meter in 5.35, wat hem een tweede plaats in de finale op leverde. Dit nadat hij de serie in 5.36 had gewonnen. Bij de C-jongens was er winst voor Peter Scheele in zijn serie op de 40 meter in 6.20, wat hem een achttiende plaats in de to- taalstaand opleverde. Met de kogel, 7.54 meter, werd hij twintigste en bij het hoog springen vijftiende met 1.40 meter. Alex Ferket werd vierde in zijn serie op de 40 meter met 6.47 en 21e bij het hoogsprin gen met 1.30 meter. Bij de C- meisjes een vierde serieplaats voor Bianca Seegers op de 40 meter met 7.18 en een zeven tiende plaats met de kogel met 6.87. Ankica Markanovic werd derde in haar serie bij de B- meisjes 40 meter in 6.55, derde bij het hoogspringen met 1.45 en tiende met de kogel met 8.28. In dezelfde categorie een vijftiende plaats voor Inge borg Arens bij het hoogsprin gen met 1.30 en een zeven tiende met de kogel met 7.19. A-junior Ivan Beck was weer eens de beste met de kogel. Zijn winnende afstand be droeg 13.75 meter. kilometer voor dames op het programma. Bij de heren een sterke Belgische delegatie voor wie het een selectiewed strijd betreft voor een aantal uitzendingen. Harold van Beek neemt deze gelegenheid te baat om een aanval te doen op het Nederlands record. De sprinttweekamp - 60 en 100 meter - bij de heren is eveneens knap bezet met Tiny Monden van THOR, Roel van Laere, André Verwei en Lau rent d'Halluin, ex-lid van het Hulsterse RKHAV, maar nu uitkomend voor het Belgische KKS. René van Loon van Spado is al jarenlang een trekpleister bij het hoogspringen. Bert de Jonge is dat bij het kogelsto ten. Op datzelfde nummer wordt uitgekeken naar de prestaties van Hulstenaar en nog A-junior Ivan Beck, bezig aan een sterk indoorseizoen en er op uit zijn eigen record naar de archieven te verwijzen. Het achttal dat ook dit jaar veel werk op organiserend vlak heeft verricht, staat on der voorzitterschap van Koos Oggel. Hij heeft daarbij de steun van secretaris Henk van Sluys, penningmeester Hans van Tongeren, Paul Pieters, die de materiaalverzorging voor zijn rekening neemt, Betsy Schot, die de juryzaken behartigt, wedstrijdsecreta resse Diny Goedegebuure en de leden Niek Flipse en Hans Dhondt. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Het slotnummer, de 1500 meter met Gert van der Weele en Erik Stigter in de favorietenrollen, is gepland om 19.15 uur. BASKETBAL Vrijdag 9 januari: Scheldesport 2- Volharding 3 (tweede klas heren), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 10 ja nuari: Voorwaarts 2-Stone Dun- kers 1 (tweede klas dames), sport hal 't Sportuus Axel, aanvang 18.00 uur. Voorwaarts 1-Volharding 1 (eerste klas dames), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 20.00 uur. Scheldesport 1-BC Sas 1 (eerste klas heren), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur. KORFBAL District Zuid-West: KOAG-Tjoba (tweede klas A). Afdeling Zeeland: Blauw Wit-Luctor (eerste klas), Sportcentrum Goes, aanvang 16.00 uur. Atlas 2-TOGO (tweede klas A), sporthal Souburg, aanvang 18.00 uur. SQUASH Zaterdag 10 en zondag 11 januari: clubkampioenschappen Flying Dutchman in Racketcentrum aan Haarmanweg in Terneuzen. Zater dag aanvang 10.00 uur en zondag (halve finales en finale) aanvang 12.00 uur. ZAALHANDBAL Landelijk: GSC-HVS (tweede di visie dames), Sportcentrum Goes, aanvang 14.45 uur. GSC-Rapid (derde divisie heren), Sportcen trum Goes, aanvang 13.30 uur. Af deling: WIK-Hontenisse (tweede klas heren), Sportcentrum Goes, aanvang 10.20 uur. Operatie'71-HV Hulst (tweede klas heren), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.40 uur. Hontenisse-Orion (eerste klas dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.40 uur. ZAALHOCKEY Olympia-Rapide (derde klas he ren), sporthal Oude Vaart Terneu zen, aanvang 16.30 uur. Rapide- Olympia (vierde klas dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 12.25 uur. VOLLEYBAL Morres-Utrecht (eerste divisie he ren), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Mytilus-Provi- mi/DVO 2 (derde divisie dames), sporthal De Poel Goes, aanvang 15.30 uur. Savok-Marathon (pro motieklas dames), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 16.15 uur. Even Kijken-EWC (promotieklas dames), sportzaal Zuidzande, aanvang 13.30 uur. Voorwaarts-SC Morres (promo tieklas dames) en Voorwaarts-Bok (promotieklas heren), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang beide duels 16.00 uur. YVC-De Klomp (eerste klas dames), sportzaal IJ- zendijke, aanvang 14.30 uur. CVC- Dynamo 1 (promotieklas heren), sportzaal Clinge, aanvang 17.00 uur. BADMINTON Zondag 11 januari: Terneuzen 3- Pluumpje 1, Terneuzen 5-Astroï- den 3, Terneuzen 1-Flying Shutt- le'57 2, sporthal Oude Vaart Ter neuzen. TENNIS Zondag 11 januari: mixed-compe titie district: TSI 3-TSI 4, MLTC 2- Souburg 1, Ovezande-TSI 5, Hal Schelde International Goes, aan vang 15.00 uur. DOS 2-DOS 3, Rac ketcentrum Vlissingen, aanvang 13.30 uur. Yerseke-Souburg 2, De Stoof 1-MLTC 3, De Schelde 3- MLTC 5, Dauwendaele-Souburg 3,Jacoba van Beieren-De Schelde 2, Racketcentrum Vlissingen. Heren competitie: Animo-SJEF, Ador- hal De Braakman, aanvang 14.30 uur. Domburg-Schelde, Racket centrum Vlissingen, aanvang 13.30 uur. Kapelle-DOS, Racketcentrum Kapelle, aanvang 09.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 7