'Je bent vraagbaak voor de bevolking9 Milieu in het geding bij uitdiepen Westerschelde RT ZEEUWS Gosselaar nieuwe fethouder Terneuzen UIT VVN-ENQUÊTE BLIJKT: ïmm iosa Bai Farrago in Manhattan Auto gestolen Plaatselijk nieuws Ss# 't VOSKE Hu/Sf GINA ZEELAND ONDERDAG 8 JANUAR11987 T16 PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND W. ROSKAM (PvdA) STAPT UIT DE RAAD SAS lin politierapport IN HOGER BEROEP: Celstraf geëist tegen ex-tandarts Slagzin Knokken Verbetering Aanpak Terneuzen Personeel VVV nu compleet Spoorlijn geen natuurgebied D66 in het nieuwe jaar Westdorpe Van onze correspondent Frans Boogaard lUSSEL - De Europese „unissie wil zich niet uit een over de vraag of mi- u.effektrapportage nodig is orjat kan worden besloten WHM verdieping van de Wester- jelde. Dat blijkt uit ant iorden van commissaris Igton Davis (milieu) op iriltelijke vragen van het Igische Europarlementslid illy Kuijpers (Regenboogfr- tle)- "Sv Restaurant Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 Het adres voor uw famllle- dlners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gestoten In 1978 stapte W. Roskam, de huidige voorzitter van de PvdA-fractle de raad van Sas van Gent binnen. HIJ maakte deel uit van de jongere garde, waartoe ook R. van Hoeve, die korte tijd wethouder was, J. Platschorre, momenteel loco burgemeester, en raadslid J. van Hecke behoorden. Negen jaar lang vervulde hij zijn func tie met overtuiging. In die pe riode zag hij de Sasse PvdA- fractle groeien van oppositie partij met twee raadsleden, naar coalitiepartij via een drie- naar een viermansfractie. Binnenkort, In de raadsver gadering van februari, neemt hij afscheid. Hij wil meer tijd vrijmaken voor zijn gezin. „Het lidmaatschap van een ge meenteraad Is toch een enorm stuk belasting. Nu moet er maar weer eens een ander. De partij Is breed genoeg om dat op te vangen. Al zal ik natuur lijk achter de schermen mijn steentje blijven bijdragen." Voorlopig gaat hij het In ieder geval een Jaartje rustig aan doen. In dit artikel een te rugblik én een blik vooruit - foto de stem COR j. de boep nlijk ook een beetje st". en favoriete fles zit er bij. Wijst niettemin op antieke glazen azijnfles vind ik mooi omdat V meer te koop zijn. Die sen komen nooit meer ig. Het is allemaal plastic orden". staan melkflessen bij. eerste colaflesje, limona- esjes met een knikker dikbuiken, langhalzen, thalzen, ronde, vierkan- driehoekige, smalle en sen in de vorm van een sr. Er is ook een fles met rijf ringen van de Olym' he spelen. Machinaal ge' ikt en ambachtelijk ge* sen. Noem het op: Ros2 ft het Natuurlijk is haaf ectie niet compleet. Elke worden nieuwe flessen raakt en verdwijnen die ze niet heeft en it te pakken zal krijg0" ir treurt ze niet om. „Dat iet alle dingen zo. Wat i» heb, kan ik ook niet sen". Van een onzer verslaggevers ®NEUZen - W. Gosselaar (VVD) is de nieuwe wethouder 1 0Penbare werken, volkshuisvesting, ruimtelijke ordening 'erkeer in de gemeente Terneuzen. gemeenteraad koos hem gisteren unaniem als opvolger de scheidende wethouder A. Doorduijn. Doorduijn legt zijn thoudersactiviteiten neer als gevolg van zijn drukke werk lieden bij Dow Chemical. Gosselaar was al raadslid voor de b- Na zijn verkiezing sprak burgemeester C. Ockeloen: „Mag Willem de Tweede verzoeken plaats te nemen naast Willem «rste" Daarmee doelde hij op wethouder W. van Walraven. evens nam Ockeloen het nieuwe benoemde WD-raadslid Jjon der Hooft uit Hoek de eed af. Van der Hooft vult de plaats "Gosselaar op. Dat doet hij ook in de raadscommissies voor ^ntefinancieën en welzijnszaken, als lid van het algemeen WW van het Beheersschap Recreatiegebied De Braakman en Plaatsvervangend lid van de commissies bezwaar— en be- Psschriften en midden- en kleinbedrijf. "aadslid W. Broekhuysen neemt zitting in de raadscom- i, -.Vo 'dden- 6 voor economische aangelegenheden en in de commissie en kleinbedrijf. ST.-KRUIS - In de Grotegat- kreek is een polyesterboot van drieëneenhalve meter lang ge stolen. Eigenaar is J. L. uit St.- Kruis. AARDENBURG - Op de Markt is mevrouw C. C. uit Maldegem in een slip geraakt. Zij kwam tegen een gepar keerd staande auto van J. D. uit Aardenburg terecht. Beide voertuigen moesten worden weggesleept vanwege de aan zienlijke schade. OOSTBURG - Woensdagmor gen heeft de rijkspolitie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op twee plaatsen een snel heidscontrole gehouden. In Aardenburg, in de Beekman- straat, overtraden drie auto mobilisten de toegestane snel heid. In de Breedestraat in Oostburg reden twaalf auto's te hard. De hoogst gemeten snelheid hier was 82 km per uur. DEN HAAG - In hoger beroep eiste de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof anderhalf jaar cel tegen de vroegere Terneuzense tandarts G.V., die wordt verdacht van het indienen van valse declaraties bij het ziekenfonds. Indertijd was hij hier voor bij de rechtbank in Middelburg al veroordeeld tot 18 maan den, een vonnis waarvan V. in beroep ging. De onjuiste declaraties behelsden onder meer vergoedingen voor niet verrichte behandelingen. De zaak kwam aan het licht toen het ziekenfonds een onder zoek instelde omdat het declaratie-gedrag van V. nogal afweek van wat een tandarts gemiddeld bij het ziekenfonds claimde. Ruim 100 patiënten van V. werden hierbij gehoord door het zie kenfonds. De inmiddels uit Zeeuwsch-Vlaanderen vertrokken ex-tand arts ontkent alle schuld. Het hof doet 20 januari uitspraak. (ADVERTENTIE, TERNEUZEN - De Terneu zense groep Farrago speelt aanstaande zaterdag, 10 ja nuari, in Manhattan in Ter- De nog zeer jonge vijfmans formatie speelt repertoire uit de betere hedendaagse pop muziek. Het optreden begint om 22.50 uur. Van een onzer verslaggevers AS VAN GENT - Van de 4500 en- uêteformulieren, verstrekt in het ader van de najaarscampagne 1986, ie door Veilig Verkeer Nederland 'VN) retour zijn ontvangen, is echts twee procent juist ingevuld. In totaal zijn er op verschillende plaatsen 1 de regio Zeeland 18.500 exemplaren van i 'landbouwverkeersquiz' aan weggebrui- ïfs overhandigd. Een kwart werd ingezonden. 91 Goede inzenders ïs het bedroevende resultaat. Dit deelde gister- '°nd F, Bal, regionaal consulent van VVN tijdens "bijeenkomst in Sas van Gent mee. De ingezonden formulieren kwamen grotendeels t Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van de provin- 5Zeeland, maar ook uit andere delen van het land Uit België ontving WN 620 formulieren. Daarvan waren er zes goed ingevuld. „Het resultaat is verschrikkelijk slecht", zei Bal. Hij vroeg zich af of niet de I.Q. van bepaalde wegge bruikers 'gelijk was aan dat van een stoofpeer'. De meeste fouten in de enquête waren gemaakt bij de vragen over voorrangsregels met betrekking tot landbouwtrekkers. Teveel weggebruikers reke nen deze nog tot het het zogenaamde 'langzaam ver keer', terwijl het motorvoertuigen zijn en dus gelijk aan auto's. Onder de goede inzenders werd een achttal prij zen verloot. De eerste, reisbonnen ter waarde van tweehonderd gulden, gaat naar A. Dieleman uit Biervliet. De prijswinnaars krijgen persoonlijk be richt. Een van de conclusies die WN uit de uitslag trekt, is dat de verkeersregels in Nederland slecht bekend zijn bij buitenlanders. WN doet dan ook een beroep op de regeringen en gemeenten in de EG om uniformiteit te bewerkstelligen. Wethouder L. Marquinie van de gemeente Sas van Gent sloot zich hierbij aan: „Anno 1987 mag je toch tenminste een heid verwachten in de Benelux." Marie-Kristien Poppe ontvangt de eerste prijs in de slagzinwedstrijd uit handen van WN- coördinatrice M. Hemelsoet. - foto de stem/cor j. de boer Aan de verkeersquiz was ook een slagzinwed strijd verbonden. Volgens Bal was het opvallend dat daar veel 'agressieve' zinnen bij zaten, tegen de wegbeheerder, de veerpont, of landbouwers. Die kwamen niet in aanmerking. Gekozen werd voor de slagzin: „Trekker in zicht, gas dicht!", ingezonden door de twaalfjarige Marie-Kristien Poppe uit Westdorpe. Ze kreeg hiervoor een reistas en een schoudertas. De slagzin zal als motto dienen voor de najaarscampagne 1987. WN-secretaresse en coördinatrice M. Hemelsoet kondigde enkele activiteiten aan voor 1987 in Sas van Gent. Naast de gebruikelijke najaarsactie en de verkeersweek (eind juni) staan een verkeers-opfris- cursus en een cursus 'auto te water' op het program ma. Door Ronald Verstraten SAS VAN GENT - „Aan het eind van de zeventiger jaren speelde hier het 'gedonder1 met de stankoverlast van CSM. Als het om milieuza ken gaat, kun je twee dingen doen. Je richt een actiegroep op, of je probeert iets via de politiek te bewerkstelligen. Ik heb toen voor het laatste gekozen. Zo ben ik de poli tiek ingerold." Zoals dat ook landelijk het geval was, leek de Sasse PvdA-fractie wat „ingesla pen". Een nieuwe generatie diende zich aan, stond als het ware te trappelen om de zaak over te nemen. „De ploeg die er nu is, is toen ge vormd en loopt nog steeds soepel. De stap terug die ik nu doe zal dan ook niet echt een verzwakking betekenen, al is dat natuurlijk moeilijk in te schatten", aldus Ros kam. „Ik ben niet iemand die alleen naar een vergadering gaat om te horen wat er wordt gezegd. Ik bereid me goed voor. Daar gaat veel tijd in zitten. Naast de raadsvergaderingen heb je een tot twee keer per week fractievergadering. Tel daar de commissievergaderingen bij op, en je bent eigenlijk iedere avond bezig. Ja, en dan zeggen de kinderen wel eens: we zien papa bijna nooit." Ook door bewoners van de gemeente Sas werd hij re gelmatig aangesproken. „Dat hoort er ook bij. Je bent een soort vraagbaak voor de bevolking. Niet dat je alle problemen kunt oplossen, maar je kunt soms de rich ting aangeven: dêér moet je zijn", vertelt Roskam. Het raadslidmaatschap maakte hij op twee manie ren mee. Eerst als oppositie partij, later als coalitiepar tij. „In de oppositie heb je W. Roskam.:tenen zijn lang - foto de stem cor j de boer een heel andere rol, veel vrijer. Maar het is ook knok ken." (Ook toen al werd de Sasse raad geplaagd door het '7:6-syndroom': voorstel len worden dan steeds met een krappe meerderheid aangenomen - RV). Nu de PvdA in het college is vertegenwoordigd, ligt die rol anders. „Je standpunten zijn genuanceerder, je hebt ook meer informatie. Maar de fractie blijft wel haar eigen verantwoordelijkhe den houden", zegt Roskam. De groei van de partij ziet hij als een van de hoogte punten. „Ondanks een zware politiek, met bezuinigingen om Sas uit de rode cijfers te halen. We hebben dat gepro beerd en het resultaat is er nu. Nog geen rozegeur en maneschijn, maar toch een verbetering." Volgens Roskam zal er ook de komende jaren nog het nodige „gekort en be knibbeld" moeten worden. „Dat weet iedereen, het kén niet anders. De marges zijn klein." Over de korting op het SKW zei hij: „Dat zijn heel gevoelige zaken. Voor niemand leuk. Het zou mooi zijn als je een ton te verde len had, maar zo liggen de zaken nu eenmaal niet." De vertroebelde verhou dingen tussen de Sasse raadsfracties hebben vol gens Roskam geen enkele invloed gehad op zijn besluit om te stoppen. „Wij hebben nooit gewild dat zij weg zou den lopen. (Uit de commis sies - RV). Het is ook niet prettig, je mist een stuk dis cussie, al hoef je het niet met elkaar eens te zijn. Er doen zich gelegenheden genoeg voor om tot elkaar te komen. Als de wil er is, komt het vanzelf. Maar de tenen zijn lang en dat moet slijten." Een van de problemen die volgens hem in Sas blij vende aandacht verdienen is de leefbaarheid van de kern. Hij vindt de wijk St. Albert een voorbeeld van een goede aanpak. Ook aan de „ver pauperde binnenstad" wordt flink gewerkt. „Sas is en blijft een industriestad, daar moet je mee leren leven. Maar het heeft ook zijn eigen charmes. Het lééft al tijd." Roskam kan zich nu vol ledig wijden aan zijn gezin en zijn werk (hij is cost-en gineer bij Dow). Zal hij het raadswerk missen? „Ja, be slist. Het is tenslotte bijna tien jaar lang een deel van mijn leven geweest. De be slissing om te stoppen is dan ook niet op één dag geno men." MIDDELBURG - Met de aanstelling van Teun van Elsacker (37) tot dienstencoördinator is het personeelsbestand van de provin ciale Zeeuwse VW op zeventien mensen gekomen, en daarmee compleet. De dienstencoördinator was de laatste functionaris die in het kader van de reorganisatie nog moest worden aange steld. Van Elsacker is afkomstig van Scouting Zeeland. Bij de VW moet hij de contacten gaan onderhouden met de 32 lokale en de zes streek-VW's in Zeeland. Hij behandelt zaken als verbete ring van de kwaliteit van de toeristische informatie, de oplei ding van VW-informatrices en de coördinatie van evenemen ten. Bij de provinciale VW in Middelburg werken nu zeventien mensen. MIDDELBURG - GS van Zeeland voelen er niets voor de stich ting Behoud Natuur en Leefmilieu (SBNL) in Heinkenszand 55.000 gulden subsidie te verstrekken voor aankoop van het spoorbaanproject Goes-Borssele. De stichting wil het terrein aankopen als natuurgebied. In een ontwerp-voorstel aan enkele Statencommissies stelt het college zich op het standpunt dat het in het onderhavige geval niet om een natuurgebied gaat. Bovendien wordt de SBNL door GS niet als natuurbeschermingsorgansiatie erkent. De moge lijkheid dat SBNL voor de aankoop geld zou kunnen krijgen uit de post recreatie/toerisme zien GS ook niet zitten. Er ontstaat door aankoop geen toegevoegde recreatieve waarde. MIDDELBURG - D66 in Zeeland laat de jaarwisseling niet on opgemerkt voorbij gaan. De afdeling houdt een nieuwjaarsbij eenkomst op donderdag 15 januari, aan de Noordsingel 12 in Middelburg, aanvang 19.00 uur. Het is een informele bijeen komst waar iedereen welkom is. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Altern houdt zaterdag 10 januari een bij eenkomst in De Speye in Sas van Gent. De avond wordt muzikaal omlijst door De Mercators en begint om acht uur. Kerstboomverbranding - De jaarlijkse kerstboomverbran ding is zaterdag 10 januari om 17.00 uur niet zoals gemeld op een terrein tussen de Bern- hardstraat en De Singel, maar op een terrein bij de Ewout- straat Vanaf half een kan men kerstbomen inleveren voor gratis loten. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Vanaf de Paracelsuslaan, aan de zij kant van het ziekenhuis in Bergen op Zoom, is dinsdag avond tussen zeven en kwart over zeven een blauwe Opel Kadett Diesel, kenteken PZ- 81-DK, gestolen. Het bouwjaar van de auto is 1986, hij heeft 17.000 kilometer gereden en is volgens de poli tie 27.000 gulden waard. De wagen is eigendom van Auto lease, dat een filiaal heeft in Bergen op Zoom. Over de verdieping van de Westerschelde en de aanleg van het Baalhoekkanaal door het verdronken land van Saef- tinghe, twee milieuversto- rende projekten die de Ant werpse haven een betere be vaarbaarheid moeten garan deren, wordt binnenkort op nieuw overlegd tussen Neder land en België. Daartoe is in Nederland al een delegatie sa mengesteld onder leiding van oud-premier Biesheuvel; de samenstelling van de Belgi sche delegatie is nog niet be kend. In zijn antwoord herinnert Clinton Davies eraan dat de richtlijn van de raad die be trekking heeft op milieu-ef- fektrapportage, een systeem waarbij de milieu-effekten van ingrijpende projekten vooraf in kaart worden ge bracht, vooral bedoeld is voor werken die de eb en vloed-be weging beïnvloeden. Of de verdieping van de Wester schelde en eventuele aanleg van Baalhoekkanaal tot der gelijke werken moeten wor den gerekend, iaat hij in het midden. edroevende kennis an landbouwverkeer ol mee. Een vriend heelt id. Van de lepeltjes weet lobby's, spaart ook post) heb er geen plaats voor. t. Maar flessen. Honder- ;n merkwaardige hobby

de Stem | 1987 | | pagina 15