\RIEF NAAR DE STATENFRACTIE m Bezuinigingen n commissie e Aardenburg Een zangeres breekt door AO-akkoord bij BASF voorziet n meer banen DOE HET NU Thomaes: 'Kuur en pillen oorzaak van problemen' tfOENSDAG 7 JANUAR11987 VAN ZEELAND m donderdag ).00-18.00 urn; nis dagen modellen en de ;on. Bedrijfsleven. Breskens bespreekt Prijsslag •Yl* baar met de 1.6 en 2 12, een echte tweezitter sportwagen wordt ortwagen-top-tien- de overige Toyota- en Corolla's met hun m Toyota de Cressida, or het hele gezin. K MAAR WAAR uw bijdrage op 2;iro 50500 of o 70.70.70.929 dse Stichting voor itrijding/Amsterdam fel. 020-93 89 73 bezinning in tasendrecht PUBLIEKSPRIJS VOOR LILIAN AERSEN IN SOUNDMIX SHOW Schietingen Plaatselijk nieuws Aardenburg Hoofdplaat T20 PAGINA ZEELAND 4 2 1.6 TWIN CAM 16 low VD tegen samengaan an de waterschappen centrum komen en een Prijsslag is ook een voordeel voor het publiek, omdat de prijzen daarover het algemeen redelijk laag zijn", zegt hij. „Aan de andere kant kan het echter ook betekenen dat enkele bestaande winkels het niet meer kunnen bolwerken, wat weer een nadeel is voor het publiek", aldus de voorzit ter. Va» een oneer verslaggevers BRESKENS - De bedrijfsbelangenvereni ging Breskens wacht nog even met het bepa len van een standpunt ten aanzien van de plannen van de Hermansgroep om in het vis sersdorp een Prijsslag-vestiging te beginnen. Men heeft daartoe het oog laten vallen op de leegstaande panden Spuiplein 13/15 en de vroegere Ford-garage. Voorzitter P. de Baare liet weten dat de vereniging volgende week de zaak bespreekt. Desgevraagd zei hij wel dat hij voorlopig noch staat te juichen, noch tegen het plan is. „Een nieuwe supermarkt kan er mogelijk toe bijdragen dat er nog meer winkels naar het Hij wijst er wel op dat er momenteel in de directe omgeving van het Spuiplein onvol doende parkeerruimte is voor een grote su permarkt. „Wanneer het bedrijf daar komt zal de gemeente voor een oplossing moeten zorgen", zegt De Baare. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De afdeling West-Zeeuwsch- /laanderen van de VVD heeft zich in een brief ian de WD-Statenfractie fel gekant tegen een waterschapsconcentratie, waarbij Het Vrije van Sluis moet opgaan in een groter geheel. De afdeling voert diverse argumenten aan die plei- len tegen concentratie. „Het betekent een miskenning jn een teloorgang van de historische achtergrond naar uit het Vrije van Sluis is voortgekomen". Erop gewezen wordt dat het voorts de administratie van Het Vrije van Sluis uit Oost burg zien vertrekken 'hetgeen een verarming voor de streekt betekent'. De gedachte tot sa menvoeging van de water schappen staat volgens de li beralen haaks op het kabi netsbeleid dat decentralisatie voorstaat. Voorts kan op geen enkele wijze gegarandeerd worden dat, over meerdere ja ren gerekend, de lasten voor alle betrokkenen lager zullen worden. Tot slot wordt opge merkt dat de Zeeuwse water schappen werken met een sluitende begroting en daarom ook geen overheidssteun nodig hebben. „Op geen enkele, maar dan ook op geen enkele wijze is aangetoond dat de huidige waterschappen niet goed zouden functioneren". erkgebied van het water- :hap geografisch samenvalt net West-Zeeuwsch-Vlaan- eren, een agrarisch gebied. tegenstelling tot Oost- .eeuwsch-Vlaanderen, waar- an de Kanaalzone als indu ce aangemerkt dient te wor- i, hetgeen grote verschillen weeg brengt in de aard en invang van de waterzuive- ing tussen Oost- en West- .eeuwsch-Vlaanderen", zo rordt geschreven. De afdeling zegt dat concen- ratie verlies van de plaatse- jke bekendheid van het wa- erschap met het gebied mee- irengt en dat directe contac- tussen waterschap en in- elanden moeilijker worden. Met lede ogen zal men ARDENBURG - Aardenburg wil de zes West-Zeeuws- laamse soiaal-culturele instellingen dit jaar in totaal voor 6000 ilden krten. Elk van de organisaties; de [reek Jeugd Centrale, Maat- ihappelijke Dienstverlening, Bbliotheek, Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vorming, luziekschool en stichting felzijn voor Ouderen moeten 1000,- inleveren. Het college van B en W stelt welzij nscommissie voor om kkoord te gaan met het voor- el. Het college wil dat de in- ellingen het volgende jaar de Euinigingen volledig voor un rekening nemen. Nu zijn en W nog bereid een flink Veelte zelf op te vangen. B en W stellen ook voor om larlijks een subsidie van 100 ulden te geven aan het comité mloop van Zeeuwsch-Vlaan- ïren. De vergadering vindt oensdag 14 januari plaats in it gemeentehuis en begint 19.30 uur. De volgende dag komt de kiescommissie Midden- en JACK GT TWIN CAM 16 Kleinbedrijf en Toerisme bij een. Aan de orde komt dan het marketing- en promotieplan van de provinciale VW. Het college heeft enige tijd terug gesproken met de ANWB over de aanduiding van de plaatse lijke monumenten. Men zou graag zien dat de ANWB alle monumenten voorziet van een bordje met daarop tekst en uitleg over het monument, zo dat de bezoekers van Aarden- burg weten waar ze naar kij ken. Tevens stellen B en W voor om nieuwe stadsplatteg ronden te plaatsen in de kern om zo Aardenburg wat aan trekkelijker te maken. De gemeenteraad is eind vo rig jaar tijdens de begrotings- raad reeds in principe akkoord gegaan om de plattegronden te plaatsen, evenals de borden op de monumenten. De vergade ring vindt ook plaats in het gemeentehuis en begint even eens om 19.30 uur. U Van een onzer verslaggevers ^TWERPEN - De directie van de BASF in Antwerpen heeft Je' de vakbonden (bij onze zuiderburen heten dat syndicaten) en akkoord bereikt over een twee-jarige CAO voor de driedui- iend werknemers van dit chemie-concern. Daarnaast is in het CAO- akkoord de aanbeveling over genomen uit het centraal ak koord tussen werkgevers en werknemers. Dat houdt in dat ook bij de BASF een half pro cent van de totale loonsom wordt aangewend voor het creëren van werk voor lang durig werklozen, die dan bij het bedrijf zelf een opleiding krijgen. Bij de BASF zullen op deze manier dertig mensen een kans krijgen op een vaste job. In beide gevallen, dus zowel bij de 5 procents-uitbreiding in de technische afdelingen als bij de half-procents-regeling, krijgen sollicitanten uit Ne derland dezelfde kansen als hun Belgische collega's. van die drieduizend komen ongeveer driehonderd uit Merland, hoofdzakelijk uit i Zuidwesthoek. *r' het CAO-akkoord wordt twee sporen gestreefd jar uitbreiding van de werk eenheid. Zo is afgesproken in de technische afdelin- ":n "et aantal werknemers de 'mende twee jaar met vijf 'ent wordt uitgebreid, 'erdoor komen er ongeveer 'tot 40 banen bij. SSEXDRECHT - De commu- van de Volksabdij te Os- echt biedt voor het voor- r van 1987, in de maanden an tot en met april, weer bezinningsprogramma waaraan iedereen kan in ?fn' De onderwerpen »hl?mgaan met de Bijbel - en Meditatie - Het Je- lepn inl'ehtingen wil over de ntaen weekeinden, kan %abdij°Pnemen met de Het CAO-akkoord voorziet verder in loonsverhoging, dit jaar in centen (voor iedereen 10 frank per uur) en volgend jaar in procenten: 1,5 procent per 1 januari '88 en nog eens 1,25 procent per 1 juli van dat jaar. Verder wordt de onregel matigheidstoeslag voor de vroege en late ploegen ver hoogd van 7,5 tot 8 procent dit jaar en volgend jaar tot 9 pro cent Lilian met Hennie Huysman in de soundmixshow. Lilian thuis met harig gezelschap. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Door Frank Deij KOEWACHT - Capsones. Nee. Het geheime telefoonnummer was echt nodig. „Als je door enthousiaste mensen gebeld wordt omdat ze je optreden zo leuk vinden is dat best leuk, maar als je op een zondagmid dag 34 telefoontjes krijgt dan moet de stekker er toch uit. Af en toe even dimmen. Zeker als je tot 's morgens zes uur gewerkt hebt". De carrière van de Koewachtse zangeres Lilian Aersen (27), in de streek bekend door haar samenwer king met het begeleidingsorkest Bluesette die ook de muziekband voor de how maakte, is sinds ze aan het soundmix cirsus van Hennie Huysman meedoet in een stroom versnelling geraakt. Dat begon een jaar geleden al met de voorronden in Sas van Gent. Na haar tv-optre- den van afgelopen zaterdag bij Huysman, waar ze de publieksprijs in de wacht sleepte, groeit de be langstelling voor haar persoon met de dag. Concreet houdt ze aan haar tv- avontuur op dit moment meer op tredens over. Ze wordt ook meer ge vraagd om bij festivals te jureren. „Alsof ik daar opeens capabel voor ben", zegt ze bescheiden. Voor de toekomst staan ongetwijfeld plaat opnamen te wachten. Jurylid Hans Vermeulen zinspeelde daar tijdens, de opnamen voor de uitzending op. „Hij had enkele nummers in de la liggen die hij mij wilde laten zingen. Jammer, dat dat stuk er nu juist is uitgeknipt", blikt Lilian terug op haar ervaring bij de soundmix show. Ze had het, en dat zegt ze niet cli chématig, echt niet verwacht. De publieksprijs zeker niet, maar dat ze het tot een tv-optreden zou bren gen al evenmin. „Het is op zich al een hele prestatie om zover te ko men. Als je bedenkt dat er in totaal uit Zeeland 400 deelnemers waren en je komt dan als eerste uit de bus". Maar het kon niet meer kapot. „Ik was al door twee voorronden geko men en dan volgt de laatste lande lijke voorronde in Utrecht. Er wa ren nog twee meisjes die hetzelfde nummer deden als ik, The Power of Love van Jennifer Rush. Ik dacht, nu kan ik het wel schudden. Ze pak ken toch wel iemand uit Holland. Bovendien was ik die dag snipver kouden. Ik stond al in het deurgat om te vertrekken toen mijn naam werd omgeroepen. Dat was bijna niet te geloven. Ik ben al tien jaar met muziek bezig. Ik beschouw dit toch wel als een doorbraak". Wie zaterdag voor de buis zat, heeft een vloeiende show gezien. In werkelijkheid is dat een produkt van dagenlang voorbereiden. Kle ding passen, grimeren, zangtesten, screentests. Lilian: „Het begint voor iedereen met een gewenningsdag. Dan moeten we al heel vroeg in de studio's zijn. Je krijgt een rondlei ding en dan begint het werk. Je moet het lied zingen voor een jury van 12 man, die achteraf allerlei op merkingen maken. Wat je verkeerd doet, wat je beter kunt doen, hoe je je moet kleden. Vervolgens wordt er een sketch met Hennie bedacht. Dan een screentest en een geluidtest. En daarna is fiet wachten op de dag van de opnamen". Ook die dag begint weer vroeg en is in grote lijnen een replica van de gewenningsdag. Met dat verschil dat het die dag allemaal echt moet gebeuren. De zaal zit er bij. En dat alleen al werkt behoorlijk op de ze nuwen van de kandidaten. Lilian zelf had nauwelijks last van plan kenkoorts. Tot het moment waarop de Zeeuwse bus arriveerde. „Op dat moment besefte ik voor wie ik het deed. Mijn vader en moeder zaten in de zaal. Ik werd ontzetten nerveus". Dat uitte zich bij de generale repeti tie. „De deuren waardoor je heen moet worden met de hand open ge trokken. Daarvoor hoor je het com mando 'go'. Op een gegeven moment dacht ik dat te horen en liep naar voren. Maar de deuren gingen niet open en ik liep er met mijn gezicht bovenop. Dat zijn zenuwen". Eenmaal 'on stage' waren die ze nuwen snel overwonnen. Het num mer van Jennifer Rush' Power of Love, waar ze nu al een jaar aan werkt, werd nagenoeg perect neer gezet. Maar de weg naar de top is nog lang. Hoever weet ze 31 januari als de halve finale op het pro gramma staat. HEIKANT - Zaal Th. de Block, 30 schut ters: beide hoge en eerste zij vogel: J. de Waal, Kloosterzande; tweede en vierde zij vogel: J. de Waal, Koewacht; derde zij vogel: R Herrewegh, Heikant; groot ste aantal (6): H. de Gucht, Klooster zande en J. Koemans, Terneuzen. OUDELANDE - Juliana, zaal Centrum, 42 schutters: Wip 1: beide hoge vogels en vierde zij vogel: B. Glerum, Diana; eerste zij vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede zij vogel: J. van Steenbergen, Willem Teil; derde zij vogel: H. Boonman, Vrije Schutters; vliegende vogels: B. Vermeu- le, Zeelandia en J. Rijk, ADLM; grootste aantla (6): J. Rijk. Wip 2: eerste hoge vo gel: N. Pankow; tweede hoge, derde en vierde zij vogel: H. Boonman, beiden Vrije Schutters; eerste zij vogel: P. Meeuwse, St-Sebastiaan; tweede zij vo gel: F. Koens, Spes Nostra. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Koren beurs, VTOS, 77 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede hoge vogel: H. Daalman, ADLM; eerste zij vogel: W. de Jonge Bz, Concor dia; tweede zij vogel; J. de Baar, Willemn Teil; derde zij vogel: J. Westdorp, VIOS; vierde zijvogel: C. Werrie, Eensgezind heid; grootste aantal (6): J. van de Dries, Eensgezindheid. Wip 2: eerste hoge vo gel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zij vogel: J. Stoop, VIOS; tweede zij vogel: P. Platschorre, Zorgvlied; derde zij vogel; H. Daalman, ADLM; vierde zij vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; grootste aantal (7): B. van de Dries, Eensgezindheid; vliegende vogels: N. van de Dries, en L. de Kraker. VIOS. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Koren beurs, bejaardenschieting, 27 schutters; eerste hoge vogel: L. de Jonge, Concor dia; tweede hoge vogel: G. Voet, Sora- nus; eerste zij vogel: A. Rentemeester, Willem Teil; tweede zij vogel: H. de Jon ge, Soranus; derde zij vogel: J. Bos, Sora- nus 2; vierde zijvogel: J. de Jonge, Wil lem Teil; grootste aantal (8): J. de Baar, Willem Teil. De volgende schieting is dinsdag 13 januari. IJsclub - De IJsclub Aarden- burg gaat zondag 11 januari naar Eindhoven. Vertrek vanaf de Kaai om 12.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus vrij. Liefhebbers van een schaatstocht kunnen contact opnemen met mevrouw T. de Hullu, De Schepenstraat 20. De Ware Vrienden - Bolclub De Ware Vrienden houdt vrij dag 9 januari de eerste club- bolling om 19.00 uur. Op 16 ja nuari ook een clubbolling om 14.00 uur en zondag 18 januari een bolling om de grote prijs E. de Sloovere, aanvang 14.00 uur. Boiling - Bij café De Zwaan werd een bolling gehouden. Uitslag: 1. M. de Smet, 2. M. de Vreeze, 3. E. Rijckaert, 4. J. Focke, 5. A. Blauw. Koor - De hoogmis van 10.00 uur in de parochiekerk wordt zondag 11 januari opgluisterd door het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor. De wisselende gezangen worden genomemn uit de liturgie van Driekoningen. Welzijnscommissie - De wel zij nscommissie vergadert woensdag 14 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. De commissie buigt zich over de door het college van burge meester en wethouders ge dachte bezuiningen van 1000,- op het Algemene Maatschappelijk Werk, het Zeeuws Instituuut voor Kunstzinnige Vorming, de SJC, de bibliotheek, de stich ting Welzijn voor Ouderen en de Zeeuwse Muziekschool. Verder komt een verzoek om subsidie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde. Middenstandscommisie - De commissie van advies en bij stand voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme komt donderdag 15 januari bijeen om om 19.30 uur in het ge meentehuis. Op de agenda ko men het plaatsen van stads plattegronden en het aandui den van de monumenten via bordjes voor. Burgerlijke stand - Geboren: Kevin, zv T. Henrij-De Wilde; Eline, dv R. Scheppers-Van Opdorp; Isabelle, dv P. van Laere-Van de Sompele; Lid- say, dv D. Dhont-De Windt. Ondertrouwd: Jan Tenson, 22, St.-Laureins en Gonny Cuele- naere, 23; Ronny Goethals, 25 en Claudine de Taeije, 25. Ge trouwd: Robert Blondeel en Maria Coppens; Jacobus Boonman en Lucia de Bruij'c- kere. Overleden: Judit Breij- aert, 64, ev E. Lippens; Justina Schaeken, 81, ev L. van Rie. NCB - De afdeling Hoofdplaat van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond houdt vandaag, woensdag 7 januari, de jaarvergadering in café Martens. Aan de orde komt onder andere het kas- en bankverslag en er vindt een bestuursverkiezing plaats. M. van Damme treedt af maar is herkiesbaar. Na de pauze houdt een lid van de verkeers- groep van de rijkspolitie een lezing met dia's over de wette lijke voorschriften en de vei ligheid in het landbouwver- keer. Na de sluiting is er een koffiemaaltijd. De vergade ring begint om 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „Dagelijks moet ik zware pillen slikken voor mijn rug, ik volg momenteel ook nog een vermageringskuur en stopte 1 januari met roken. Om die redenen vielen de enkele consumpties tijdens de nieuwjaarsreceptie voor het gemeente- personeel verkeerd en kon ik daarna niet echt goed functioneren als voorzitter van de Oostburgse raadscommissie voor finan ciën". Wethouder J. Thomaes be treurt in hevige mate wat maandag gebeurde. „Tijdens de receptie dacht ik niet aan die kuur en de pillen, en die paar borrels zijn echt ver keerd gevallen. Dat gebeurt mij anders nooit", zegt hij. Zoals gisteren gemeld stuurden de D&T-fractie en twee leden van de PvdA-frac- tie een brief naar het college van B en W waarin ze laten weten binnenkort met een voorstel te komen om het Oostburgse gemeentehuis 'ab soluut alcohol-vrij te maken'. Burgemeester C. Spijker boer vindt het nog te vroeg om in te gaan op dat voorstel. Hij vraagt zich wel af of zo'n maatregel nu werkelijk nodig is. Hij blijft er bij dat af en toe een drankje nuttig kan zijn om besprekingen vlot te doen ver lopen. Enkele maanden terug be sloot de gemeenteraad, tegen de zin van Spijkerboer, in meerderheid om een drank verbod in te stellen tijdens alle vergaderingen. De burge meester zei destijds: „Een Drankje is vaak de olie die de machine smeert", en wees er op dat hij besprekingen had meegemaakt waar partijen tot elkaar kwamen dank zij een drankje. Spijkerboer vraagt zich ook af of de fracties van D&T en PvdA het probleem wel zuiver hebben geformuleerd. „Ik ver moed dat tijdens de vergade ring de verschillende partijen elkaar niet goed aanvoelden", laat hij weten.

de Stem | 1987 | | pagina 19