INVESTERING VAN TWAALF MILJOEN Zeeland krijgt Dovenstichting Blindencentrum houdt open huis Forse eis voor overtreding rij tij den wet Verdachten moesten 'bijkomen van de oliebollen' Rijksdienst Wegverkeer mogelijk in Sonnevanck Winkelier kreeg valse dollars Si Gezinsstudiedag voor landbouwers op Tholen 1 ger gevraagd Lepelstraat eskapster c.q. -k; per ster c.q. -kapper s, tel. 01693-3150. schoonmaaksi Zelfst. werksti rs part-time krachten (vrl, WOENSDAG 7 JANUAR11987 VAN ZEELAND TERNEUZEN - Het overslagbedrijf August de Meyer in Terneuzen heeft een groot contract afgesloten met de Zweedse papierconcerns Stora Kopparberg en Korsnars Marma. MILD VONNIS VOOR BROMMERDIEF Plaatselijk nieuws Philippine Sas van Gent v«» een oneer verslaggevers SINT MAARTENSDIJK - In recreatiecentrum 'Haestinghe' in Sint Maartensdijk wordt op donderdag 15 januari een gezins- studiedag gehouden met als thema bedrijfshygiëne en mestpro blematiek voor de landbouw. VIER WERKGROEPEN DOEN PRAKTIJK kleintje Doorduijn slaat eerste paal Java- examens START ZEEUWSE DEPENDANCE IN GOES markten s weekblad Westbrabant Koj nsdagmiddag/avond, min i lad „De Stem", Zuivelstraat 01640-36850. gevr. voor 5 ocht. p, voor cafetaria In b, Tel. inl. 's-avonds nai uur tel. 01650-68310. gevr. voor onderhoud toren en sanitair, 18.00-20.00 u. di en 8.30-12.00 u. Soil, don dagmorgen tussen en 11.00 uur, P. van burg-Basatianen, Gi kenweg 11-25, Breda HULP i.d. huish. 1 'a2 tenden p. week, tel. oii 56694 Gevraagd enkele ning en de bereidim ons cafétaria, voor dag en vrijdag van 1( 15.00 uur en van 19.00 uur. Tel. aanme van 10.00-12.00 uur: 873475. T16 PAGINA ZEELAND 3 Supercontract voor August de Meyer Van een onzer verslaggevers Adjunct—directeur C. Weststrate verwacht dat er volgend jaar als gevolg van het contract tien mensen extra in dienst genomen worden. Tevens gaat De 20 jaar voor de Meyer 12 miljoen galden investeren. De overslag van papier zal In 1987 van 680.800 tot 850.000 ton stijgen. Het bedrijf verwaeht dat het een jaar later zelfs 1.000.000 ten papier kan overslaan. meubelen 2 LAGE armleunste I.bruin bekl. 30,-. 01| 2714. ZWAAR eiken bankslj 1-1, met groene kussf en eiken salontafel, 500,-. Tel. 076-14!| b.g.g. 01696-5966. ledikant m. bed 50,- pers. ledik. m. nv» 75,-/ bergmeubel 2.! 1.90 en bergm. 1.78x1 deuren gebeeldhouwi oude motieven sa 1000,-. Alles i.z.g.st. 01608-35975. EIKEN kast bar 2 moet weg (plaatsge 250,-. 01620-55402. T.K. SPOED, weg. gebr.: eiken wandme» 3- en 2-z. bank, eiken, oud, alles als nit Molenstr. 70, R'daal, re u. MAHONIE houten tal poten, 70 x 20 x 50 tel. 076-134229. Als gevolg van het contract zullen er iedere dag 20 spoor wagons extra Zeeuwsch-V- Jaanderen verlaten. Zowel de Belgische als de Nederlandse Spoorwegen hebben de toeaeg- ging gedaan dat de treinen vlotter de brug bij Sluiskil over kunnen. De grote wens van Weststrate, een recht streekse verbinding met het Belgische spoornet, gaat voor lopig nog niet in vervuiling. „Maar de korste weg is nog steeds een rechte lijn van A naar B", zegt Weststrate. „We zullen daar in de toekomst ze- KLASSIEK bi st.vel.beige 850,-/ taf.m.kleed, 6 st. gebl 450,-/ 1 taf.m.kleed i 2 draaist. 250,-/ 2 p ker aan blijven werken' I I huishoudelijke apparaten Beide Zweedse concerns hebben August de Meyer als centraal distributiecentrum voor heel Europa aangesteld. De doorvoer vanuit Trineuzen zal gebeuren per spoor, lichter en over de weg naar de voor naamste afnemers in de Bene lux, Frankrijk, West-Duits- land, Zwitserland en Italië. „Voordat de zaak rond kwam was er nogal wat concurrentie met andere bedrijven", zegt Weststrate. „Je zou best van een behoorlijke strijd mogen spreken". Cellulose Korsnars Marsma en Stora bedoeld voor een nieuwe loods van 18.000 vierkante meter met een binnenspooraanslui- ting. Daarnaast schaft het be drijf nieuwe heftrucks, termi- naltrekkers en roltrailers aan. Verbrugge's Internationale Wegtransporten, eveneens ge vestigd in Terneuzen, ver wacht een forse uitbreiding van de activiteiten door het supercontract. De Storagroep heeft plan nen om in '87 en '88 het ton nage verder uit te breiden met Zuid-Amerikaanse en Portu gese produkten. Als binnenkort de eerste la ding volgens de nieuwe rege ling bij De Meyer arriveert, zal het contract tijdens een feestelijke bijeenkomst for meel worden ondertekend. Kijkje in het interieur van het RoRo-schip. Met een lift gaat de lading naar het verlaad- niveau. - foto-sdestemcor j beboer GOURMETSTEL 4 nen 30,-. 01651-19! kunst/antiek VAN part. antieke boeren kast 1200,-, zisch tafelkl. 175,- 01608-35767 na 16 00: GEWATT. regenjas, K met bonkr., mt. 42 z.i 30,- 01650-33894. DONKERBL.trenchcoal met wollen ruiten voei mt.38 30,- 01650-338! KORT paars jasje 44/46 apart. 30,- 011 33894. GRIJZE wollen winte mt. 46, klassiek I 01650-33894. 15 PAAR sokken, maten en kleuren f 01667-2714. D.BLAUW suède b plooi-pantalon, mt. 30,-. 01650-33894 PRACHTIGE mohair- mt. 42 30,-. 01650-3* VACHTGEV, platte et laarsjes, mt. 41 eb f 30.-. 01650-33894^ VOETBAL schoenen i das mt. 42, als nw, 01684-4190. jesj.(lang modeljmt. samen f 30,- 076-613» 2 herenjassen mt. 9 lang/1 kort model, sa' 30,- 076-613153. Kopparberg waren al jaren klant bij De Meijer. Het eerste concern wilde zijn acti viteiten in Europa gaan con centreren. Samen met Stora Kopparberg bezit het bedrijf in een joint-venture een rede rij, Combi-Shipping. Er zal voortaan elke woensdag pa pier en cellulose vanuit Zwe den in Terneuzen worden aan gevoerd. Tot nu toe bezocht Combi-Shipping eens In de twaalf dagen het Temeuzense overslagbedrijf. Een keer In de maand komt er tevens een oel- luloselading uit Canada. RoRo-schepen De rederij gaat twee zoge naamde RoRo-schepen inzet ten op de lijn tussen Zweden en Terneuzen. Deae schepen zijn 163 meter lang en hebben een deadweight van 9190 ton. Ken deel van de 12 miljoen die De Meyer gaat investeren is Ven onze correspondente MIDDELBURG - "Blijkbaar moet iedereen neg bijkomen van de oliebollen', m werd dinsdag ia de Middelburgse rechtszaal opgemerkt, waar de potitieresMer kot tijdens de eerste zitting in het nieuwe jaar moest stellen zonder verdachten. Want van de zestien opgeroepen inbrekers, fraudeurs, vernielers, rijders en- der invloed en andere gedagvaarden lieten er maar liefst vijf tien verstek gaan. Een handjevol advokaten wachtte vergeefs op de clien tele en ook de pogingen om de mensen alsnog telefonisch tot voor het beklaagdenhekje te praten, Weven zonder reral- taat: 'Die neemt niet op', zo klonk het moedeloos. De enige die de reis naar Middelburg wel had onderno men, was de 18-jari«e Vliasin- ger (intussen woonachtig ia Den Haag) E.V., die vastbeslo ten was het nieuwe jaar met een schone lei te beginnen. Hij wenste af te rekenen met zijn 'laatste jeugdzonde', gepleegd op 15 juni in Goes, Na een avondje stappen miste hij de trein naar huis en dus pakte hij op weg naar het station uit een voortuin een brommer. Omdat het ding op slot stond, wandelde hij ermee aan de hand tot buiten de be bouwde kom, waar hij het slot probeerde te farceren. Sur veillerende politiemannen vertrouwden de zaak niet en zo werd V., die het voertuig al leen maar had willen 'lenen', betrapt en op beschuldiging van diefstal meegenomen naar het politiebureau, waar hij die nacht onderdak kreeg. Politierechter mr. Janzen- van Oosten had wel vertrou wen in de goede voornemens van V. die sinds juni geen nieuwe feiten aan zijn straf blad had toegevoegd. Hij werd naar huis gestuurd met een bijzonder mild vonnis: een boete van zeshonderd gulden waarvan de helft voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Kaarting - De piekclub houd' zondag 11 januari een kaar ting in restaurant De Zwaan De aanvang is 14.30 uur, bie den zonder roem. Deelnemers kunnen zich een half uur var tevoren inschrijven. Sint-Albert - Buurtvereniging St.-Albert houdt zondag 11 ja nuari de vierde kaarting uit een serie van zeven voor het kampioenochap. De spelsoort is bieden zonder roem. De kaarting bergint om 14.30 uur in het buurtcentrum. Deelne mers kunnen zich vanaf 14.0 uur inschrijven. Deze dag wordt georgani seerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tholen, ZLM-kring Tholen, Agragri- sche commissie van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen Tholen en RAK Tho- Van een oneer verslaggevers MIDDELBURG - De provincie Zealand krijgt binnen afzien bare tijd eetx ergaidsatle (he eieb hot lot aantrekt van doven. De 'Zeeuwse Stichting Welzijn Doven' (SHRVDJ ral binnenkort offi cieel worden opgericht. Volgens de ontwórp-stataten gaat de nieuwe stichting het dovenwerk in Zeeland raved mogelijk coördineren, en adviezen en voorifcMing geven aan wie er ook maar om vraagt Rollen papier worden uit een RoRo-schip verladen. Van een owser verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Het is niet uitgesloten dat de Rijksdienst voor Wegverkeer op termijn verhuist naar villa Sonnevanek aan het Bolwerk in Bergen op Zoom, Dat meldt een woordvoer- DAMES JAS mt. 38 der van de Rijksgebouwen- dienst, die voornoemde villa in «gendom heeft De Rijks dienst voor het Wegverkeer zit ®°nienteel in een pand aan de Engelsestraat. Tot voor kort was het bouw- t'areau compartimenterings- '■'erkzaamheden van de direc te Zeeland van Rijkswater staat ondergebracht in villa CHEVROLET Malibu 0 sic, station car, '78,"«uergrarawn; m vuia gek. i.z.g.st. inruil ij Tzanck. Een brand °P gember vorig jaar noopte de gek. i.z.g vr.pr. 2750, 17587. tel. 016 FORD taunus 2L, b.j- autom., pr. 1600,- 01640-50906. HONDA Prelude vr.pr. 6500,-. mogelijk. Tel. 01620^! pP('niiehlllZeil MINI 1000HLE, b.J- i.z.g.st., weg. 0 f 8450,-. 01650-59972 Verkoop onderdelen uit nr. - Inkoop sloop- en schade airt" gedankte auto-onaefd^ Km! mei 6 Brtdi 076-810916 zsL QfiW* fan een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu- Jense wethouder van open bare werken A. Doorduijn ™aat dinsdag 13 januari de «fste paal van de premie- soopwoningen in het nieuw- touwpian Java. Het gaat om woningen van f" Bouwfonds van Neder- ?ndse Gemeenten. Doorduijn t de eerste paal ana 11.00 ar de grond in. Daarna is er receptie voor genodigden. medewerkers van Rijkswater staat echter om te verkassen naar kantoren in villa Helena en op de Molenplaat. Rijkswa terstaat heeft het beschadigde Sonnevanck daarop overge dragen aan de rijksgebouwen dienst. Die heeft voorlopig een noodkap op de restanten laten plaatsen, om instorting te voorkomen. Daarnaast staat het pand in de steigers, opdat het niet verder verkommert. „Op zich is de constructie van het gebouw nog best in or de", vertelt de zegsman van de Rijksgebouwendienst. „Het pand van de Rijksdienst voor het wegverkeer is er in feite veel slechter aan toe. Vandaar dat we eens moeten bekijken wat het voordeligst is: Het op knappen van Sonnevanck of het gebouwtje aan de Engelse straat renoveren. In principe willen we het pand graag hou den, maar de mensen aan de geldkraan nemen de beslissin- gai. En wij hebben ook maar een beperkt budget". Zoals bekend legden de vlammen het grootste deel van de bovenverdieping van villa Sonnevanck in de as. Daarbij werd het tekeningenarchief van Rijkswaterstaat verwoest. UTRECHT - Tekenen LO, Nancy Warrens, Sas van Gent. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De aankoop van een herentrui bij de firma S. aan de Weuwse- straat in Bergen op Zoem werd afgelopen zaterdag gefi nancierd met een vals biljet van honderd dollar. De betrokken winkelier kwam daar gisteren pas ach ter, toen hij het bankbiljet bij de bank inleverde. Hij heeft hierdoor een schadepost van 211 gulden. De man die met het valse bankbiljet betaalde, is onge veer 45 jaar, 1 meter §5 lang en heeft een normaal postuur. Hij heeft grijs met zwart haar en is vermoedelijk van Algerijnse afkomst. Hij sprak Nederlands met een Amerikaans accent. Hij kwam samen met een an dere man de winkel binnen. De bedoeling is om het went" in de praktijk te laten doen door vier werkgroepen. De groep voorlichting verzorgt informatie over doofheid in het algemeen en kaart speci fieke problemen aan bij in stanties. De werkgroep educa tie organlaeert het vormings werk voor doven en vraagt bij overheid en andere instanties aandacht voor problemen van doofheid in het onderwijs. Het organiseren van cursussen ge barentaal voor doven, en voor horenden die met doven te maken hebben, is het werk ven de groep geberencursuB- sen. Tenslotte is er de werk groep ontspanning, die niet al leen tekent voor de organisatie van plezierige evenementen, maar ook nagaat hoe doven - in samenwerking met ande ren- kunnen meedoen aan sport en recreatie. Van elke werkgroep zitten vertegenwoordigers in hat stichtingsbestuur dat alle acti viteiten op elkaar afstemt en zorgt voor de algemene con tacten met overheid en instel lingen. Voor die werkgroep heeft de nieuwe stichting nog behoefte aan mensen, die een steentje willen bijdragen aan het werk. Dat kunnen zowel doven als horenden zijn. Be langstellenden kunnen contact opnamen met de twee initia tiefnemers, Sjaak van der Linde in Vliasingen of Hans Kateman In Wolphaartsdijk. len en West-Brabant in sa menwerking met het consu lentschap voor de Akker- en Tuinbouw in Goes. Na de opening door M. van Tilbeurgh (voorzitter Be drijfsvoorlichting Tholen) ko men drie sprekers aan het woord. Ing. H. Salomons, spe cialist gewas- en bodembe scherming, spreekt over 'Be drijfshygiëne in de landbouw ook voor uw bedrijf'. J. Codde, specialist Bodem, bemesting en water, houdt een inleiding over 'Mestoverschottenproble- matiek en aanwending van dierlijk mest in de akkerbouw' en A. van Meijel, landbouwer en pootgoedteler, over 'Prak tijkervaringen met schoon spuiten van machines'. Na de pauze vindt een dis cussie plaats onder leiding van de heer M. Kosten (voorzitter ZLM-krir^ Tholen). In het fo rum zitten behalve de drie sprekers ir. A. Oldenkamp van de Plantenziektenkundige Dienst in Wageningen, drs. Y. Boom van dé Gewestelijke Raad voor het Landbouw schap in Goes en A. Wielaard, voorzitter Boval Zeeland. Tot slot zal Ir. Boer van het Consu lentschap Akkerbouw en Tuinbouw een samenvatting geven. Van onze correspondent TERNEUZEN Mopperrad verliet de jarige M. va* D. uit Terneazen gistermagen de zaal van het Terneuzense kan tongerecht. De totale boete tot een bedrag van 750 gulden of 15 dagen, waartoe hij door mr. H. de Mul conform de eis van officier van justitie mr. C. Nij- meijer werd veroordeeld, loog er niet om. Het voertuig waarin hij iemand een proef rit,je liet maken, vertoonde heel wat mankementen en was bovendien niet vereekerd. Dat was 23 november ap de Axel- sestraat in zijn woonplaats. De dwars- en koker balken waren door roest sterk aange tast en ook de remmen func tioneerden niet zoals het moest. „Wel een gevaarlijke toestand en daar laat je dan een ander mee rijden ook. Zoiets kun je je meidemensen niet aandoen en daar moet de wetgever dan ook voor wa ken," zo kreeg hij van De Mul te horen. Van D. had het uit 1967 daterende voertuig twee maanden daarvoor gekocht voor 800 gulden. U had de auto twee maanden en wilde hem verkopen. Dan dnek ik, maar een officier van justitie denkt altijd het slechtste, dat u wist dat de auto niet deugde," aldus mr. Nijmeijer, die behalve de genoemde boete een voor waardelijke rijontzegging van vier maanden met een proef tijd van twee jaar eiste on ook hiermee ging de kantonrech ter akkoord. Ook een forse boete van 5390 gulden of 106 dagen hechtenis eiste mr. Nijmeijer tegen P.H. uit Hoek, eigenaar van een transport be tdrijf in die plaats. In september en oktober 1985 was door een chauffeur 188 keer te lang gereden. „We wo nen hier in een uithoek van Nederland en wil je op tijd in de randstad zijn dan moet je vroeg in de morgen gaan rij den. Het lossen moet met een kraan gebeuren en dat staat gepland, 's Middags wordt dan weer in Terneuzen geladen en op het bedrijf vervolgens weer getankt" De betrokken chauf feur zou in die periode dte daartussen lag koffie gaan drinken bij zijn ouders, terwijl de taxograaf doorliep. Mr. Nijmeijer vroeg zich daarbij wel af of het nu wel noodzakelijk was dat dat kof fiedrinken altijd moest gebeu ren. Verder voegde hij eraan toe dat verschillende taxo- graafschijven zomaar in de kabine lagen en het de indruk deed wekken dat het daar niet zo nauw mee wordt genomen. Verder was geconstateerd dat een trekker met oplegger 31 oktober 198® over rijksweg 28 bij Utrecht reed, zonder het geldige keuringsbewijs en daarvoor eiste hij een boete van 230 gulden of 5 dagen. „Het nieuwe jaar begint voor u niet goed", aldus kan tonrechter De Mul. U zat op het verkeerde pad. Maar ik heb u hier nog nooit zien staan." Daarmee wilde hij re kening houden en halveerde de geëiste boetes en hechtenis, die hij wel voorwaardelijk op legde met een proeftijd van 2 jaar. De directie van het toering- carbedrijf CITO uit Axel meende zonder in conflict te komen met het rijtijdenbesluit een chauffeur te kunnen uit sparen. Bij een meerdaagse reis eind september 1965 met twee autobussen, gingen drie chauffeurs mee. Een schema werd opgesteld waarbij de derde chauffeur 'gewisseld zou worden. Of dat nu wel of niet op de juiste manier was gebeurd, deed echter niets ter zake. „Het begrip drie chauf feurs kent de wet niet. Het is een rijdende bus en daarin mag niet gerust worden. Dan moet hij stilstaan." zo lichtte de verbalisant J.P., rijkscon sulent van het wegverkeer, die als getuige was opgeroepen, ter zitting toe. De officier van justitie toonde wel begrip voor de situatie en verzocht de kan tonrechter tot het schuldig zonder strafoplegging. Mr. de Mul was het hier mee eens. R.S. uit St.-Jansteen was 13 januari van het vorig jaar op de Guido Geaellealraat te Ter neuzen met zijn personenauto door het rode licht gereden. Van een onzer verslaggevers GOES - De hulpverlening aaa blinden en slechtzienden krijgt vorm in Zeeland. Vrijdag 9 en zaterdag 19 januari houdt het Re gionaal Centrum Zuid-West Nederland een open huis in de de pendance in Goes. Daar -ap het terrein van het Sint Joanna-zie- henhuis aaa de Kloetingseweg- is de Zeeuwse vertakking ge vestigd van hst Centrum dat vorig jaar de hulpverlening aan «tortHztomku ap gang bracht in Zuld-HoRaixl en Zeeland. Aanvankelijk was dat een tekosten. experiment, maar daar komt De nieuwe instelling heefl dit jaar al verandering in, een hele waslijst aan taken op want het Centrum is officieel zich genomen. Daartoe beho- erkend fn het kader van de Al- ren het vroegtijdig onderken- gemene Wet Bijzondere Ziek- nen van visuele stoornissen ambulante hulpverlening (hulpverleners trekken er op uit om gehandicapten te hel pen), voorlichting en informa tie, lectuurvoorziening, huis vesting en arbeidsbemidde ling. Zowel de hoofdvestiging in Rotterdam als de dependance in Goes hebben een afdeling, waar allerlei hulpmiddelen aanwezig zijn. Geïnteresseer den kunnen kunnen een af spraak maken om die afdeling te bezoeken en te gebruiken. In Rotterdam is ook nog een speel-o-theek ondergebracht. Vanuit het centrum werken, zowel ten behoeve van vol wassenen als kinderen, zoge naamde multidisciplinaire teams, gevormd door deskun digen die in het bijzonder zijn getraind in het werken met vi sueel gehandicapten. Ook werkt het centrum nauw sa men met de school voor slecht ziende kinderen in Rotterdam, de Prinses Margriet Francis- caschool. Tijdens de open dagen kun nen genodigden kennis maken met het werk van het Cen trum, nadere informatie krij gen van medewerkers en een kijkje nemen op de hulpmid delen-afdeling. Doordat de voorruit van het vsertuig wat was aangeslagen zag hij het te laat. „Had ik nog geremd dan zou lk midden op de kruising komen te staan, dus reed ik door." Hij betaalde het bedrag van 80 gulden op 25 februari, kreeg dit later echter terug op zijn rekening gestort omdat zijn betaling te laat zou zijn geweest En dat bestreed hij omdat hij er zes weken de tijd voor had. De daarna door het openbaar ministerie aan geboden acceptgiro, nu ver hoogd tot 110 gulden, weigerde hij te betalen. Vandaar dat hij gisteren voor het hekje stond. Mr. Nijmeijer eiste alsnog die 110 gulden of 3 dagen, maar mr. De Mul hield het op de po- litieschikking van 80 gulden of 2 dagen. M.S. uit Axel ging 5 maart van het vorig jaar in de fout toen hij over de Spuiweg reed met een snelheid van 96 kilo meter per uur. Eis en uit spreek 70 gulden of 2 dagen. J. de K. uit Vogelwaarde had als bestuurder van een vrachtauto 25 september 1986 op de T-kruising van de Ern- mastraat geen voorrang ver leend aan een van rechts ko mende motorrijder. „Ik rij daar al 15 jaar en je ziet er mets door de hoge bossen die daar staan", aldus De K. „Een raden temeer extra voorzich tig te zij*," kreeg hij te horen. Eis en uitspraak 109 gulden of 2 dagen. AMSTERDAM, 6 jan. - Aardappel- termij nmarkt. In bintje 35-50mm werden 28 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ17,10 tot ƒ15,90 per 100 kg. De stemming was vast. In bintje 30mm werd 1 con tract verhandeld voor levering maart bij een prijs van ƒ35,00 per 100 kg, 470 contracten levering april tegen ƒ41,30 tot ƒ38,50 en 151 contracten levering mei tegen ƒ43,10 te* ƒ40,40. De stemming was voor maart kalm, april en mei ge makkelijker na vast.

de Stem | 1987 | | pagina 17