Gefuseerde scholen in Axel heten voortaan Welstede PvdA-AFDELING HULST KRIJGT ZIN NIET Hulst staat voor grote opgave Activisten opgepakt bij blokkade aan poort Woensdrecht BESTEM GOLVEN SLAAN LUIKEN IN VAN BINNENSCHIP Plaatselijk nieuws v r All T22 PAGINA ZEELAND 2 S tele wereld aan. HULST - Het Hulster PvdA raadslid Benno Martens levert zijn raadszetel niet in. EERSTE IN HET NIEUWE JAAR UITVOERING STADSVERNIEUWING Clinge Lamswaarde Hulst Koewacht Kloosterzande Spui Axel Hulst St.-Jansteen Alcoholcontrole op eiland Tholen Goed bezocht concert harmonie in Hulst Schietingen Voorzitter fanfare Westdorpe stapt op DINSDAG 6 JANUAR11987 BlBTlM VAN ZEELAND \NV I® t uniek Het overkomt u, ren in uw buurt of dorp. van de binnenstad heeft itonigheid van de slaap- onteerd. d naar uithoek kanerover iaan plotseling vervangen n een stille driekamerflat, eenzaam. Dat 't niet altijd wat doe je er aan? Als u -mevrouw-van-hiernaast" geeft dat al een minder eens opzoekt, komt u nissen, creatief koken, een ilieu volgen of samen twee :al baantjes schoolslag men boeken kaften voor de :ren bij de ziekenomroep? sties. Iedereen doorbreekt zijn eigen manier. De een t een verre vriendin turt en als u ideeën op wilt tn de Telefonische Hulp- het telefoonboek rale nummer 030-94 2424, ir de dichtstbijzijnde hulp- nformaöe over de moge- tang mei de Stichting Ideele Reclame SIRE Van een onzer verslaggevers jXEL - De drie gefuseerde scholen voor voortgezet onderwijs in Axel, de christe lijke mavo De Welle, de technische school en de lhno school Het Molenkwartier gaan samen verder onder de naam 'De Weistede'. Directeur M.J. Huibregtse en voorzitter van het schoolbestuur mevrouw H. van Drongelen onthulden gisteren deze naam die naar voren is gekomen uit een enquête onder het schoolpersoneel. Omdat in de nieuwe constructie, die met ingang van augustus 1987 van kracht wordt, de mavo De Welle als hoofdgebouw is aangewezen wilde het schoolbestuur de herkenbaarheid van de school in de nieuwe naam behouden zien. „Weistede staat voor 'een goede plaats waar de kennis des levens centraal staat'", zo vertaalde voorzitter H. van Drongelen gisteren de nieuwe naam die de gevels van alle drie de scholen gaat sieren. De drie scholen blijven voorlopig vanuit hun eigen basis werken. „In principe stre ven we naar een lokatie. Daar is ook ruimte voor. Maar we zijn afhankelijk van de ont wikkelingen binnen het onderwijs. De noodzaak tot uitbreiding is niet direct noodzakelijk. In de andere gebouwen zijn kortgeleden nog voorzieningen getroffen. We gaan in het nieuwe schooljaar wel woe keren met de ruimte voor de brugklassers. De brugklassers moeten namelijk allemaal in het hoofdgebouw worden onderge bracht", aldus directeur M.J. Huibregtse van De Welle, die in augustus ook directeur wordt van de nieuwe school. De fusie, die pas vorig jaar na langdurig onderhandelen tot stand kwam, heeft voor het personeel geen gevolgen. Op de mavo en de lts, die al in een eerder stadium zijn sa mengegaan, -in augustus draagt de ZLM de lhno school over aan De Welle en de lts-, is de situatie al zo dat leraren op beide scholen worden ingezet. „In het eerste jaar van een fusie mag je van het ministerie draaien met de hele bezetting van de oude situatie. Ik verwacht in de komende jaren voorlopig geen veranderingen", aldus Huibregtse. In augustus van dit jaar worden de huidige directeuren van de andere twee scholen ad junct van de nieuwe. De directie ziet er dan als volgt uit, directeur J. Huibregtse, en de adjuncten J. Paardekooper (richting lts), adjunct mevrouw E. van Haelst-Snoek (richting lhno) en F. van Vliet (richting ma vo). Met het oog op de nieuwe situatie wil het schoolbestuur een vignet-logo laten ont wikkelen dat onder meer als briefhoofd en bij advertenties gebruikt kan worden. Daarbij wordt de hele Axelse bevolking be trokken. Iedereen die meent kennis van za ken te hebben op dat gebied kan voor 31 ja nuari een ontwerp bij het schoolbestuur in dienen. Een deskundige jury zal op 9 maart de prijswinnaar bekend maken. Deelne mers kunnen een inschrijfformulier, waarop duidelijk de eisen staan vermeld, bij de administratie van de drie scholen verkrijgen. «si»® Martens wil zetel houden Van een onzer verslaggevers Martens heeft dat schriftelijk laten weten aan het bestuur van de afdeling. Hij is niet van plan gehoor te geven aan de motie van wantrouwen, die de ledenver gadering tegen hem uitsprak. Martens werd daarin verwe ten zich niet te conformeren aan de democratische besluit vorming binnen de partij. De ledenvergadering eist dat Martens zijn raadszetel be schikbaar stelt. De motie werd kort na de gemeenteraadsver kiezingen voorlopig in de ijs kast gezet om het landelijk partijbestuur de kans te geven zich over de kwestie te buigen. Het advies dat uit het on derzoek voortvloeide kwam erop neer dat de zaak maar het best helemaal vergeten kon worden. Dit omdat men tot de conclusie was gekomen dat beide partijen schuld had den aan het conflict. De leden vergadering volhardde echter. Met nipte meerderheid werd alsnog het hoofd van Martens geëist. Formeel restte het be stuur dan ook niets anders dan Martens de vraag voor te leg gen zijn zetel in te leveren. bod opgelegd hebben. Onze verbaal geniaal getalenteerde voorzitter zal de zaak graag uitbundig uit de doeken doen". Daarin blijkt Martens zijn voorzitter toch enigszins te overschatten. Afdelingsvoor zitter Jan Habraken kon enkel meedelen dat Mariens heeft laten weten zijn zetel niet be schikbaar te stellen. Op de motieven die in de brief zijn genoemd wilde ook hij niet in gaan. „Ik heb de brief nog maar pas onder ogen gekregen en we hebben als afdelingsbe stuur nog niet over de zaak ge sproken. We hebben dan ook nog geen standpunt". Royement Zwijgplicht ^Adverteren schepteen band, fuweuer.^ Inlichtingen De Stem, 076-23691 Martens, de mond gesnoerd door een zwijgplicht, wilde gisteren enkel maar bevesti gen dat hij het bestuur op de hoogte heeft gebracht van zijn besluit. Desgevraagd zegt Mariens het inderdaad een vreemde zaak te vinden dat hij over de inhoud geen mede delingen naar buiten mag doen. „U weet dat de superde mocraten mij een spreekver- De volgende stap in de kwestie is dat de leden de kans krijgen zich over het antwoord van Mariens uit te spreken. Als de voorgeschreven proce dure wordt gevolgd komt er een voorstel op tafel om een royement van Martens in overweging te nemen. Habra ken weet echter niet of het zover zal komen. „Wat ik wens is dat de afdeling zichzelf eens gaat vinden in een aantal toe standen. Je hebt als afdeling een lijst samengesteld en dan ben je ook als afdeling verant woordelijk. Komt er dan one nigheid met een fractielid, dan moet je dingen afwegen. En ook je gezamenlijke verant woordelijkheid niet vergeten. Als politieke partij moet je in eerste instantie politiek be drijven en niet teveel met in terne problemen bezig zijn". Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - Bij de eerste blokkade van vlieg basis Woensdrecht in het nieuwe jaar heeft de politie gisteren 21 activisten opgepakt. Een bijtende kou kon zo'n zestig activisten er niet van weerhouden zich, zoals sinds anderhalf jaar gebruikelijk is in Woensdrecht, naar de hoofdpoort te begeven voor de Maandelijkse demonstratie. En zoals gewoonlijk was daar weer een blik agenten (veertig man politie en marechaussee) voor opengetrokken, die de be togers in de gaten hielden. Honden werden, discreet ont trokken aan het oog, paraat gehouden. Hfli :oi -ft-" "P WaiAD VOOR ZllinWFST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie kneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Joep Trommelen, Ronald Verst raten, Ton Koomen (sport), Cor J. de Boer (foto). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie tospecteur Zeeland: y Menu, privé tel. 01150- 95839. I 86-1? Ingezet hoefden de dieren niet. Activisten, die de som matie de rijbaan te ontruimen niet opvolgden, werden zonder veel omhaal afgevoerd. Al na korte tijd, nadat drie maal was gesommeerd de rijbaan vrij te maken, was de oogst in een po litiebus 21 demonstranten. Achttien van hen kregen een proces verbaal wegens het veroorzaken van een volksop loop. Drie activisten liepen een boete op wegens openbare ge weldpleging. Het drietal hinderde met harde trappen en gebonk op en af de basis rijdende auto's. Een automobiliste die duidelijk niet van plan was plankgas te rug te nemen, kreeg daarbij verschillende harde schoppen- tegen de carosserie mee. De dader werd meteen afgevoerd. Een uur lang probeerden enkele actievoerders zich daarna consequent voor ieder passerend voertuig te werpen. Agenten wisten hetzij door wegslepen hetzij door rustig op de dwarsliggers in te pra ten ongelukken te voorkomen. Passerende dienstplichtige voetgangers, die zich na week endverlof naar de basis bega ven, werden ongemoeid gela ten. De meeste demonstranten hielden het na het gebruike lijke demonstratie-uurtje voor gezien. Een aantal vertrok daarna nog naar de poort aan de Kooiweg. Nadat zij daar door de politie eenmaal wer den verzocht op te stappen, vertrokken de betogers. Van onze correspondent BRESKENS - Maandagmorgen is het Nederlandse binnenschip Factotum van 1500 ton in het vaarwa ter langs Hoofdplaat ter hoogte van Breskens in moeilijkheden gekomen. Het schip, dat was geladen met 1500 ton mijnsteen die bestemd was voor de dijkverzwaring bij Num mer Een, verliet omstreeks half tien de haven van Breskens richting Hoofdplaat toen door de hoge gol ven vier luiken van het ruim plotseling insloegen en drie werden beschadigd waardoor het overkomende water in het ruim spoelde. De schipper zond direct een SOS-signaal uit dat door een patrouillevaartuig van de verkeersdienst Westerschelde werd opgevangen, waarna de sleep boten Holland, Zwitserland en Fighter werden ge waarschuwd, die eveneens direct naar de Factotum voeren. De schipper kon later het binnenstromende water met eigen pompmateriaal voorpompen, waardoor het gevaar voor zinken was geweken en de sleepboten geen assistentie hoefden te verlenen. De lading mijnsteen is maandagmiddag met behulp van een kraanschip gelost. Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst staat de komende jaren voor een grote stadsvernieuwings- opgave in de binnenstad. Dat blijkt uit het uitvoe ringsprogramma dat voor de aanpak van de binnenstad is opgesteld. Het actief beleid van de ge meente gaat over drie sporen, te weten de nadere uitwerking van van woningverbetering en monumenten, een gebiedsaa- pak voor een aantal te saneren plekken en een stel bijzondere projecten. Bijzonder, vanwege de complexe problematiek en financiering. Volgens het uitvoeringsplan zal de woningverbetering ge- biedsgewijs worden gestimu leerd, in samenhang met de verschillende actiegebieden. Voor de woningverbetering wordt jaarlijks een ton subsi die gereserveerd. De monumentenrestauratie is een groot financieel pro bleem. Het restauratiepro gramma vergt 14 miljoen gul den, waarvan in principe 9,3 miljoen subsidiabel. Het jaar lijks restauratiebedrag is slechts 189.000 gulden. In over leg met Monumentenzorg zal worden bezien wat de beleids- mogelijkheden zijn. Het stadsvernieuwingsplan voorziet ook in de sanering van een aantal milieuhinder- lijke bedrijven. Het gaat om slachterij Picavet, de con structiebedrijven Lampo en Bakker en vishandel Van Dijk. Daarnaast wil de ge meente bedrijfsmogelijkheden stimuleren door middel van hergebruik van leegkomende gebouwen en gericht overleg bij stadsvernieuwingsprojec ten. Waar mogelijk moeten woningen boven winkels op nieuw een woonfunctie krij gen. Bodemsanering Bij de herinrichting van de openbare ruimten heeft het gebied Gentsestraat, Grote Markt, Steenstraat prioriteit. De herinrichting van de biedsaanpak. De kosten be- pleintjes en woonstraten dragen ongeveer 1 miljoen wordt gekoppeld aan de ge- respectievelijk 650.000 gulden. Al enkele jaren wordt in Hulst de stadsvernieuwing beetje voor beetje aangepakt. Pas nog sloeg burgemeester Jacobs de eerste paal voor een blok nieuwe woningen tussen de Lange en Korte Belling straat. - fotowimkooyman In het milieu staat de bodem sanering centraal. Voor poten tiële verontreinigingslocaties wordt eerst een onderzoek verricht. De actiegebieden, waar ge meentelijk initiatief noodza kelijk is, betreffen vooral sa neringslocaties. Daar kunnen na sanering een kleine 100 nieuwe woningen worden te- ruggebouwd. Het gaat om de Tuinstraat, Kleine Bagij ne straat, Zomerstraat, Pierssen- straat, Beestenmarkt, Kloos tergang, Dubbele Poort en Broodmarkt. Uitgangspunt is de realisering van het pro gramma in 5 tot 7 jaar. Vier gebieden hebben het etiketje 'bijzonder' gekregen. Het zijn het in desolate staat verkerende pand Grote Markt 24, het Baudeloocomplex, het Havenfort (zuid-westhoek van de binnenstad) en de bebou wing van de randen van het 's Gravenhofplein. Dat laatste heeft een lager prioriteit. On der het Havenfort vallen on der meer de restauratie van het Oranjebolwerk, de ver plaatsing van slachterij Pica- vet, de aanleg van parkeer plaatsen en de bijbehorende wegreconstructie. Voor de vier genoemde mil joenenprojecten ontbreekt het de gemeente aan geld. Een projectsgewijze planontwik keling en uitvoering is alleen mogelijk met verschillende subsidies. De haalbaarheid is dan ook onzeker. In principe worden in die projecten geen centen uit het stadsvernieu wingsfonds gestopt, omdat daardoor de continuïteit van het basisprogramma in het ge drang zou komen. Trainer - Het bestuur van de topbiljartclub De Tros vrien den heeft Richard Pilaet aan getrokken als nieuwe trainer voor de club. De heer Pielaet is zelf een uitstekend speler. De trainingen zijn in café De Landbouw van 10.00 tot 15.00 uur. Kaarting - In gemeenschaps huis Malpertuus werd een kaarting gehouden voor oude ren en gehandicapten, die graag jokeren. Er waren 28 deelnemers. Uitslag; 1. E. van Gr33UW Vooren, 2. P. Ras, 3. mevrouw L. Buyze, 4. U. Willaert, 5. L. de Waal. Stand kampioen schap: 1. mevrouw M. de Block, 2. Th. de Vet, 3. me vrouw L. Buyze. 1. P. van Driessche, Lams- waarde; 2. A. van Ietegem, Hulst; 3. G. van Driessche, Lamswaarde; 4. P. Durink, Walsoorden; 5. P. Koevoets, Hulst. Gaaibolling - In zaal De Lam soren werd een gaaibolling ge houden waaraan 25 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: F. van Dorsselaer; linker zijvogel: P. Hemelaar; rechter zij vogel: E. Broekaert; groot ste aantal (8): R. van de Wege. Kaarting - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden waaraan 80 personen deelnamen. Uitslag: Oud papier - Door de voetbal vereniging Graauw woedt za terdag 10 januari weer oud pa pier opgehaald. Prinsenbal - In het gemeen schapshuis wordt zaterdag 10 januari een prinsenbal gehou den. Medewerking verlenen het orkest Eddy's Combo en diverse boerenkapellen. Het prinsenbal begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Bingo - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 78 personen deelna men. Uitslag: 1. H. Kremers, St.-Jansteen; 2. mevrouw Praet, Nieuw-Namen; 3. J. Verpalen, Hulst; 4. J. Mortier, Clinge; 5. F. de Baardemaker, Aardenburg. Kaarting - In zaal De Reisduif werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: I. D. van Goe- them, 2. R. Poppe, 3. L. Otto, 4. E. Otto, 5. R. van de Bilt, allen Koewacht. Kaarting - In zaal De Kas tanje werd een kaarting ge houden waaraan 85 personen deelnamen. Uitslag: 1. L. van Goethem, Kloosterzande; 2. P. Warrens, Terneuzen; 3. F. Im- pens, 4. mevrouw Impens, bei den St.-Jansteen; 5. mevrouw Baart, Terneuzen. Drie Gehuchten - Troubadour Piet Brakman treedt zaterdag 31 januari op in buurthuis De Drie Gehuchten. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij J. Kalis vaart en F. van de Velde. Plattelandsvrouwen - De af deling Axel van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen houdt op woensdag 14 januari de jaarvergadering in De Halle. Na het vergader- gedeelte volgt een spelletje bingo. Tevens zullen enkele dames over hun hobbies ver tellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Kaarting - Aan de nieuw- jaarskaarting van Harten Aas deden 31 kaarters mee. De uit slag: 1 mevrouw Van Mullem, 2 mevrouw Morcus Peeters, 3 mevrouw Gijsel, 4 mevrouw De Burger, 5 P. van Kerkho ven. Feesten - De stichting Evene menten St.-Jansteen heeft plannen voor de zomer van 1987. Op 12 en 13 juni worden in een hal de Steense feesten gehouden Er staan dan voor jong en oud activiteiten op het programma. Een zeskamp, ge zelschapsspelen en dansen zijn er in ieder geval bij. Concert - De Heikantse mu ziekvereniging houdt zondag 11 januari een koffieconcert in gemeenschapscentrum De Warande. Als gastfanfare treedt Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde op. Het concert begint om 11.00 uur en is gratis toegankelijk. De Zwaluw - De postduiven vereniging De Zwaluw hield in café Sport een tentoonstel ling. Voorafgaand werd door R. de Laruelle een keuring ge houden. Uitslag oude dotters: 1. B. Dankaert, 2. A. van Daalen, 3. R. Vermorken. Jaarling dotters: 1. P. Sturm, 2. G. van Dorselaer, 3. G. Duerinck. Jonge dottera: 1. B. Dan kaert, 2. E. van Goethem, 3. G. van Dorselaer. Oude duivinnen: 1. A. de Meyer, 2. P. Verstraeten, 3. P. Sturm. Jaarling duivinnen: 1. P. Sturm, 2 en 3. A. Mattens. Jonge duivinnen: 1. E. van Deursen, 2. G. Duerinck, 3. P. Sturm. Mooiste duit: P. Sturm. Van onze correspondent THOLEN - In de nacht van zaterdag op zondag hield de rijkspolitie op het eiland Tho len een alcoholcontrole. Tus sen tien uur 's avonds en drie uur 's nachts werden ongeveer 150 automobilisten aangehou den. Geen enkele bestuurder had te veel gedronken. De woordvoerder van de po litie verklaarde dat er weinig verkeersaanbod was. In op vallend veel gevallen zat de vrouw achter het stuur. De woordvoerder vermoedde dat de voorlichting van de afgelo pen tijd toch invloed heeft ge had. Zaterdagmiddag werd wel iemand betrapt De bestuur der van een bestelbus reed achteruit Een personenauto, die de bus naderde stopte hier voor. De bestelwagen raakte toch de achter hem staande auto. Bij controle bleek dat de bestuurder van de bestelauto onder invloed verkeerde. Van onze correspondente HULST - Het nieuwjaarscon cert dat de Koninklijke Stede lijke Harmonie Hulst onder leiding van Johan de Witte zondag in Den Dullaert speel de, werd ondanks het slechte weer goed bezocht Meer dan 250 bezoekers luisterden voor de pauze naar een vrolijke mars, drie kora len en het adagietto voor twee dwarsfluiten van Huggens. Met de Music to Move die men ook al tijdens het jubileum concert in oktober ten gehore bracht, gooide de harmonie weer hoge ogen. Na de pauze was het de beurt aan het slagwerkensem ble, dat het publiek liet zien hoe ritmisch puur slagwerk klinkt. Het Zuid-Amerikaanse nummer met bongo, tamboe rijn en sambaballen viel bij de toehoorders goed in de smaak. Veel waardering was er ook voor het optreden van twee slagwerksolisten. De stede lijke harmonie besloot het op treden met enkele populaire nummers zoals de James Bond Tune en Moment for Morrico- ne. Na het bijna twee uur du rend concert was er in de kleine zaal voor de leden een receptie. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal Molenhof, 37 schut ters: hoge vogel: F. Kriekhaert; eerste zij vogel: B. Guytenaer, bei den Kloosterzande; tweede zij vo gel: L. de Groene, St-Jansteen; grootste aantal (4): J. Schillemans, Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 43 schut ters: hoge vogel: Ch. Ongenae, Koewacht; beide zij vogels: E. Janssens, Moerbeke; grootste aan tal (5): E. Baart, Koewacht ZUIDDORPE - Zaal De herberg, 40 schutters: eerste hoge vogel: mevrouw Bil, Terneuzen; tweede hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; eerste en tweede zij vogel: D. Ko gelman, Zuiddorpe; derde zij vogel: R. Rottier, Zelzate; vierde zij vogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; grootste aantal (4): F. de Waal, Koewacht en A. Rottier, Zelzate. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 23 schutters: eerste hoge vogel: P. Pauwels; tweede hoge vo gel: J. der Weduwe; eerste zij vo gel: R. Verschoten; tweede zijvo gel: R Boone; grootste aantal (5): P. Maas, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge en eerste zijvo gel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: E. Fierens, Lokeren; grootste aantal (6): M. Dobbelaar jr, Boschkapelle. HULST - Zaal W. Blommaert, 26 schutters: hoge vogel: R Verschu ren, Hulst; eerste zijvogel: F. de Bin, De Klinge; tweede zijvogel: J. Vernimmen, Hulst; grootste aantal (5): R. de Dobbelaar, Boschkapelle. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 46 schutters: Wip l:s hoge vogel: R Wilking, Hulst; eer ste zij vogel: A. Dobbelaar, Bosch kapelle; tweede zij vogel: J. Leer- aert, St-Jansteen; grootste aantal (7): J. Verschoten, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: P. Neve, Groe nendijk; eerste zijvogel: R Ver schoten, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. Bakker, St-Jansteen. HULST - OZO, 25 schutters: hoge vogel: R Sterkx, Zelzate; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (6): L. de Groene, St-Jansteen en L. de Burger, Graauw. Van onze correspondent WESTDORPE - Het bestuur van de fanfare Eikels Worden Bomen uit Westdorpe is niet meer voltallig. Voorzitter A. Jongbloed, die gedurende en kele jaren de voorzittersha mer hanteerde, heeft om per soonlijke redenen ontslag ge nomen. Ook heeft hij zich als actief muzikant terug getrokken. In de bestuursvacature is nog niet voorzien. Andere be stuursleden nemen het voor zitterschap tij delij k waar.

de Stem | 1987 | | pagina 13