HVSV-heren presteren goed ekoop Sterke bezetting veldrit Koewacht VOORZITTER SLUISKILSE VOLLEYBALCLUB JAN DE WAAL: eindstrijd Tolhoek schakelt Stefan Steijaart uit Zege toernooi band stoten voor De Kort Snelders en Rottier in kader strijd Trimloop Heikant De Waal en Martens favoriet ATERDAG 3 JANUAR11987 T14 PAGINA SPORT 2 AANVOERDER REIN DE MAILLIE IS TEVREDEN 1J shoe key ,n onze verwachtingen. Aan SPORT IN 'T KORT Pijnen/Thurau leiden in Keulen /eldoop in [uidzande All-rounders niet naar World Sieuwj aarscross ursussen voor i basketbal ïederlaag 'e Footer SLUISKIL - Volgend jaar viert de Sluiskilse volleybalclub Sluvoc het 20-jarig bestaan. On danks de concurrentie van de voetbal-, hand- bal- en tennissport weten de volleyballers zich aardig te handhaven in Sluiskil. Kampioen Toernooi KHV in sporthal Den Dullaert Nipte winst Groovy-team Zaaltoernooi Kerckhaert Bijeenkomst regionale scheidsrechters Zwemstrijd Vlissingen Eerste klas libre in 's-Heerenhoek JEUGDSCHAAK- TITELSTRIJD Van onze handbalmedewerker ^NEUZEN - De heren van VSV doen het goed in de eer klas van de afdeling Zee- nd van het Nederlands !tdbal Verbond. Zij bezetten omenteel een knappe derde aats en dat Is veel meer dan en vooraf had verwacht On- Jr aanvoering van de nieuwe liner Willy Verlé uit het elgische Wlchellen, wordt er ostant goed gepresteerd. Aanvoerder Rein de Malllie dan ook tevreden over de [lidige gang van zaken. Hij T gt: „Dit is inderdaad ver bo- De finale van het toernooi 01 teind van het vorige seizoen de Canada-Cup zal te Calgar el er een groot gat In de se- gaan tussen Sovjetunie e $6 _yan. het eerste team. Tsjechoslowakije. Voor 11.9! 'I"1 Tonny Rooze, versloeg Tsjechoslowakij hn Schelfhout. Jota Kaas Verenigde Staten met 11-2 (4 1,5-0,2-1). Voetbal DE NEDERLANDER Will Scheepers heeft zijn club S' Darmstadt 98, uitkomend in d tweede Bundesliga, verruil voor de Deense eerste-divisit ploeg BK Odense. jud van Hooff en Bob Ris- Éuw keerden om verschil- nde redenen niet meer terug, t verlies moesten we met KEULEN (SID) - René Pijne en Didi Thurau hebben vri, dag in de Zesdaagse van Keu len de leiding heroverd Jupp Kristen en Romann Hei mann. Het Nederlands/Westduits koppel nam een ronde voor sprong. spelers uit het tweede elftal op zien te vangen. Gelukkig voor ons kwam Frans van de Berg er bij. Een speler met ervaring op tweede divisie-niveau. Daarnaast keerde schutter Danny Elve weer terug en blijkt onze nieuwe trainer een aanwinst Hij weet in goed overleg met de spelers de groep te motive ren en duidelijk te maken wat er gedaan moet worden. In het begin liep het nog niet zo. Be grijpelijk als je vijf spelers in moet passen. Frans van de Berg blijkt een grote aan winst Hij delegeert goed in het veld en scoort ook nog ge makkelijk. Danny Elve begint steeds beter te spelen als cir kelspeler en de overige spelers ontwikkelen zich behoorlijk. Toch kan het colectief nog be ter. Als het een beetje tegenzit gaan we nog te gemakkelijk praten tegen elkaar. Een ander minpunt is dat we nog te weinig variaties in ons spel kunnen leggen. We spelen volgens basispatronen, maar er zijn momenten dat je daar vanaf moet kunnen wij ken en dan blijken we nog te star in ons spel. Het gaat al be ter, maar moeizaam. Al met al zijn we met zijn allen goed be zig en de huidige klassering is dan ook zeker een verdienste van de goede teamgeest en werklust van de groep en trai ner." HVSV is de enige Zeeuws- Vlaamse ploeg die op eerste klas-niveau speelt. Toch zou deze vereniging op landelijk niveau moeten spelen. „Dit jaar moet men daar niet op re kenen. Toch ben ik voor de ko mende jaren optimistisch ge stemd. Als er een vereniging in Zeeuwsch-Vlaanderen is die met zijn heren op derde di visie-niveau kan gaan spelen dan zijn wij dat. De huidige groep kan nog groeien en uit de jeugd komt aanvulling. Jammer is dat ons tweede mo menteel zwak bezig is. Alleen Ronald Verseput en Stefan Fermont zijn vanuit het tweede kandidaten voor het eerste en dan houdt het op. Het zal vanuit de jeugd moeten komen en in ons junio renteam spelen drie spelers goed. Daarnaast zouden ver sterkingen van buitenaf zeker welkom zijn. Terneuzen zou beslist handbal moeten spelen op landelijk niveua. Wat bij de dames kan, moet ook bij de he ren kunnen. We werken daar ook bewust naar toe. We leu nen nu al enkele jaren tegen de top in de eerste klas aan. Dit jaar zullen we nog klasse tekort komen vergeleken met vooral EMM 2 en EMM 4, maar volgend seizoen moeten we mee kunnen doen. Tenminste als het zich zo blijft ontwikkelen als nu. We zijn op de goede weg en het gaat sneller dan we aan het begin van het seizoen hadden verwacht, want toen waren we door het vertrek van zes spelers somber gestemd. Nu blijkt wel dat we meer in huis hebben dan we hadden ver wacht en de huidige derde plaats gaan we proberen vast te houden. Dat betekent een goede opsteker voor volgend seizoen," aldus aanvoerder Rein de Maillie, die er in de huidige situatie veel plezier in heeft. Sfeer bij Sluvoc is uitstekend' Van onze atletlekmedewerker UIDZANDE - De Zuldsandse Vrijdagavond was de st*77?s7G.daag va? Keulen: 1. Pijnen Thurau (Ned/WD 65 punten, op een ronde: 2. Kristen/Her mann (WDl/Lie) 118,3. Tournè/De Wilt (Bel) 91, op drie ronden: 4. Bolten/Bina )ortverenigilKg houdt in 8A' letto (WDl/Ita) 89, 5. Frank/Marcusst m.i j. oflafl.lr (Den) 50, op acht ronden: 7. Vaarten CQWerklng met de Atletiek- Knetemann (Bei/Ned) 4i. (fereniging De Wielingen sa- rdag 3 januari de tweede euwjaarscroM. Dit in het bos van Erasmus issen Zuidzande en Cadzand, aar een rondje van 3500 me- ris uitgezet. f1-- Voor de jeugd tot en met 12 VjIIIJ jr zijn er twee afstanden: en 1500 meter. De jeugd at om 14.15 uur van start. De jarige afstanden zijn 3500, De all-roundei jo en 10.000 meter. Deze af- Van onze sportredactie DEN HAAG - uit de Nederlandse kernploeftn(jen starten om 15.00 uur. zullen niet deelnemen aan 4 ;t gehele parkoers is op spi- World Cup-wedstrijden op za terdag 10 januari in het Ita liaanse Baselga di Pine. Het risico van de reis doo ravan is geplaatst, de Alpen naar het Oosten rijkse Innsbruck, waar zon dags de strijd om de wereldbe ker wordt voortgezet wordt t4^A\ro wr 1 l groot geacht. Zeker omdat öii A) V O W ülCllCFCIl tocht per autobus moet wor Van onze sportredactie den afgelegd. De all-rounders komen zaterdags de eerste dag va JSSINGEN De een toernooi van het drieba nentoernooi in Innsbrucl lag Walcheren houdt ion- Zondags volgen dan de 1000 ei 4 januari in «amenwer- de 5000 meter voor de Worl "g met de KNAU cn Zeeland Cup in de Oostenrijkse stad. De sprinters komen wel ii euwjaarscross. De start ia Baselga di Pine in actie. Ooi 14.00 uur bij de kanovijver zij maken echter niet de toch door de bergen. Zij blijve zondags in Italië. strijden van het nooi in Brisbane. damestoer te lopen. Er kan worden geschreven vanaf 13.30 uur r plaatse, waar speciaal een tcheids- ichtersvereniging COVS af- »rt voor de tweede keer een De laatste vier zijn Mandlikova en Helena Suko va, Pam Shriver en Betsy Na gelsen. De uitslagen ven de vrijdag gespeeld Vllssingen aan de Van oelderenlaan. Er kan vanaf 12.30 uur wor- ingeschreven. Het in- irijfgeld bedraagt voor vol- issenen J 3,50 en voor kinde- n 2,50. Voor iedere deelne- it is er een herinnering be- tikbaar. Uiteraard hoeft in niet persé scheidsrechter zijn om aan deze cross deel nemen. Ook alle overige Hanjlmliefhebbers en liefheb- irs zijn welkom. kwart-finales zijn: Pam Shriver (VStj JË Eva Pfaff (WD1)^6-1,6-4, Betsy Nagelse lIlClQ8r6CIll6r (VSt)-Elizabeth Smylie (Aus) 3-6, 6-2, 3, Hana Mandlikova (Tsj)-Helen Kelf (Can) 6-3, 6-3, Helena Sukova (Tsj)-f salyn Fairbank (ZAf) 7-5,6-3. zette ze Vriesekoop Van onze basketbalmedewerker -JANSTEEN - Er komen seizoen speciale cursussen or basketbalscheidsrechters sr Zeeuwsch-Vlaanderen. zijn twee niveaus: E en F. ondc 'Voor de E-cursus (de hogere druk (16-17). Een reactie vai de twee) zijn niet minder Bakker schudde Vriesekooi 1 zeven Stone Dunkers-da- weer wakker. Met 21-19 her s ingeschreven. Er gaat in stelde ze zich nog juist op tijd er geval een F-cursus naar Door de twee overwinnin stburg, maar Luc Dierickx gen nestelde Vriesekoop ziel de scheidsrecheterscom- in de achtervolgingsgroep vai isie rekent op nog een F- vijf, die een punt achterliggei aus, gecombineerd met BC op de Bulgaarse Guerguelt i, Scheldesport, Voorwaarts cheva en de Europese kam Stone Dunkers. De schetds- pioene Batorfi. Dit tweeta hterscursus in Oostburg had verhoudingsgewijs eei rt 10 januari om 13.00 uur in licht programma en bleef on De Wind. geslagen. „Er is nog niets verloren' meende Bakker. „Bij winst Boelatova hadden we natuur lijk veel sterker gestaan. Eë meevaller was dat Boelatovi verloren heeft van haar land genote Kovtoen. Als wij zater v n Van onze sportmedewerker dag met 2-0 winnen van KovBj.^ toen, komt het nog goed". In de hoofdklas van regionale zaalvoetbalcom- itie kwamen de formaties De uitslagen uit de eerste ronde lijn: Vl l De Pooler en De POSt te- lentina Popova (Sov)-Flioera Boelatov |e|i, (Sov) 21-17,10-21, u-21; Elena Kovtot ««aar in acue tijdens een (Sov)-Olga Nemes (Wdl) 21-10, 21-1 aalduel. Bettine Vriesekoop (Ned)-Lisa Belling' jjW «41a ..nnrol (Ene) 21-12, 21-9: Branka Batinic (Joe Ontmoeting die VOOfal (Eng) 21-12, 21-9; Branka Batinic (J(*;_. Maria Aiboiu (Roe) 14-21, 21-16, 2i-i' eressant was door het aan- Brigitte Thiriet (Fra)-Daniela Guef gueltcheva (Bul) 14-21, 10-21; Csilla B« torfi (Hon)-Edit Urban (Hon) 23-21, 16. Tweede ronde: Urban-Alboiu 21-16, 16; Batinic- Guergueltcheva 18-21, 15-J' iu, Duuiut- uueigutriiuievu io-ii1" - Popova-Bellinger 21-6, 21-17; Baton1 Jftian Thiriet 17-21, 21-11, 21-17; Nemes-Vri' sekoop 14-21, 19-21; Kovtoen- Boelatov 21-18,21-15. Derdi ronde: Thiriet-Urban 12-21, ll-!||or de Competitiestand iet weinig uit De Post Batinic-Batorfi 21-16, 15-21, 4-21; llïl dooi* deze z626 van de toen - Popova 23-21,12-21, 20-22; Vn^lfru Y tT iDnnintnt,» oi in io 01 1 n oi naar de tiende stek. De 'ter stond als negende ge beerd en blijft op die koop- Boelatova 21-10,18-21,17-21. De stand na de eerste dag met drie roo den ia: 1. Batorfi, Guergueltcheva 3 ov# winningen, 3. Vriesekoop, Boelatova, P° pova, Kovtoen, Urban 2 overwinning®1 iS Staan. 1 nederlaag, 8. Bellinger, Batinic 1-2,11 Nemes. Alboiu, Thiriet 0-3. doelpunten dat gescoord rd. Daarin toonde De Post 1 bet meest bedreven. Maar acht keer liet het de van De Pooter de '8 naar het net maken. Zelf est het vijf keer vissen. Door Willy van Leeuwen „De sfeer binnen de vereniging is uitstekend. We hebben geen financiële problemen en er zijn vrijwel nooit conflicten," aldus een tevreden Sluvoc-voorzit ter Jan de Waal, die al ruim negentien jaar lid is van deze vereniging. Sluvoc treedt niet zo vaak op de voorgrond. Daarom is het best interessant wat nader kennis te maken met deze uit 28 leden bestaande vereniging, waar gezelligheid en sportivi teit hoog in het vaandel ge schreven staan. Jan de Waal is helemaal bezeten van 'zijn' club. Via zijn neef Boudewijn de Waal kwam hij in aanra king met deze sport en daar heeft hij nog geen moment spijt van gehad. De Waal: „Ik ben er eigenlijk mee opge groeid en daarom kan ik deze sport nog steeds niet missen. Het draait ook lekker bij ons, alleen zou ik het toejuichen als de trainingsdiscipline wat be ter zou worden." Jarenlang had de vereni ging twee herenteams, maar in 1972 kwam er behoorlijk de klad in en bleven er op den duur maar drie spelers over. „De dames zijn pas drie jaar later begonnen," weet De Waal te zeggen. „Het was zelfs zo erg, dat we een opheffings vergadering hebben gehouden. Door aanmeldingen van jeugd hebben we gelukkig de zaak voort kunnen zetten." Dat bleek een gouden greep te zijn. Twee jaar later waren er op nieuw twee teams in Sluiskil. Grote gangmaker was toen George van de Bosch, de hui dige NeVoBo-voorzitter en re gelmatig actief als scheids rechter voor Sluvoc. Samen met Jan de Waal, Jan Ver meulen en Paul van de Cal- seyde werd Sluvoc nieuw le ven ingeblazen. In 1976 werd Sluvoc kam pioen in de derde klas en dat was ook het jaar dat Jan de Waal voorzitter werd. „We Van onze biljartmedewerker HOOGERHEIDE - De Zeeuwi-VUamse biljarters Johnny Rottier en Peter Snel ders nemen tot en met zondag 4 januari deel aan nationale voorwedatrljden anker-kader 38/2 eerste klas. Deze voor wedstrijden worden gehouden in café De Instuif in het Bra bantse Hoogerheide. Voor Johnny Rottier van GBC uit Groenendijk is dit een ideale gelegenheid om zijn uit stekende vorm van de laatste maanden nog eens te onder strepen. De kans mag dan ook groot geacht worden dat de speler uit Kloosterzande voor promotie in aanmerking komt. Voor Peter Snelders van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent liggen de zaken totaal anders en zal handhaven al een meer dan aaceptabele prestatie zijn. Vooral laatstgenoemde speler moet in actie komen om aan het beker-kader, dat in fe bruari bij GBC in Groenen dijk gehouden wordt, te mo gen deelnemen. De partijlengte in die eerste klas anker-kader 38/2 is 250 caramboles en de moyenne- grenzen variëren van 18.00 tot 27.00. De overige deelnemers in de poule Hoogerheide zijn Gust Verpaalen, Ben Frijters en Marijn Poulus. hebben daarna vaak een tweede en derde plaats in de tweede klas behaald, maar een titel zat er niet in," vervolgt de 35-jarige volleybalfanaat „Eind vorig seizoen ging het opnieuw wat minder. We zou den bijna met ons herenteam gestopt zijn, maar via een ad vertentie werd het aantal weer naar tien gebracht. De heren komen uit in de tweede klas B, terwijl de dames in de eerste klas opereren. De da mes worden getraind door Bennie Ivens, een Sluvoc-man in hart en nieren. Bij de heren is er geen trainer." Jan de Waal verzorgt deze oefenavonden zo goed en kwaad als het kan. „De trai ningsdiscipline kan duidelijk beter," zegt hij. „Het zou meer ideaal zijn als de trainer van buitenaf zou komen. René van Boog heeft ons drie jaar ge traind." Sluvoc kan bogen op enkele talenten. Guido van de Acker, Romeo Rammeloo en Arnoud Alonsius behoren tot de uit blinkers. „De jeugd krijgt bij ons veel kans, maar we heb ben wel veel concurrentie van andere sporten. Via stencils en scholenbezoek proberen we onze sport te promoten. Het resultaat is tot nu toe gering," zegt De Waal, die samen met zijn echtgenote Renate, Trees de Waal, Lenie de Schrijver, Els Baert, Jota Dun en Bou dewijn de Waal het bestuur vormt. De resultaten vallen bij de heren tot dit moment wat tegen. Ietwat in de hand ge werkt door het vertrek van Ronald de Waal naar Voor waarts, waardoor de ploeg links en rechts aangepast moest worden. „Ik tip Kikkers als belang rijkste titelkandidaat Door het wegvallen van de derde klas spelen we nu 24 wedstrij den en dat is wel erg veel. Af en toe een vrije zaterdag is welkom." Maar ondanks dat, heeft hij de opoffering van vrije tijd er graag voor over. Trouwens, een vervanger staat er nog niet klaar. „Soms zijn er wel eens probleempjes, zoals dat bij iedere vereniging wel eens het geval is," gaat hij verder. „Maar de sfeer is goed en er is nog nooit iemand met ruzie weggegaan," besluit hij en laat zich nog ontvallen dat het jammer is dat Sluiskil zo weinig belangstelling heeft voor de volleybalsport. Sluvoc-voorzitter Jan de Waal: „Jammer dat er in Sluiskil zo weinig belangstelling is voor de volleybalsport." - foto de stem/cor j. de boer Van onze sportredactie NIEUW-NAMEN - De handbalvereniging KHV (Kauterse Handbalvere niging) uit Nieuw-Na- men heeft de organisatie in handen van een groots opgeset Internationaal saaihandbal toernooi voor dames junioren, dat za terdag 3 januari in de Huls terse sporthal Den Dullaert wordt gehouden. De deelnemende teams zijn: SMV uit Sittard, de bekerwinnaar van vorig jaar; Merefeldia 1 en 2 uit Nederweert; Haldam uit Laakdal; EMM uit Mid delburg; Internos uit Et- ten-Leur, HV Eindhoven, SVM uit Munstergeleen en het organiserende KHV uit Nieuw-Namen. Het toernooi begint om 10.00 uur en de beginworp wordt verricht door de voorzitter van het NHV- Zeeland, de heer H. Snij ders. TERNEUZEN - In het Ador-tennistoernooi in De Braakman plaatsten Ronald van Remortel en Menno van den Hout zich voor de halve finales. Van Remortel, die als favo riet geldt voor de eindzege in de C-categorie, versloeg in de eerste partij Fred Elliott met 9-5, terwijl Van den Hout, als tweede geplaatst, zich niet liet verrassen door Dieter Ga- jewski (16-4). In de eerste ronde had Elliott met 11-9 af gerekend met Edward Bleij- enberg, terwijl Gajewski met 12-6 de baas bleef over Frank Hamelink. Oostburger Stefan Steijaart, die de vierde plaats op het schema kreeg toegewezen, sneuvelde in hun eerste partij tegen Axelaar Guido Tolhoek, hoewel de 7-6-overwinning in dit verband boekdelen spreekt. Tolhoek had zich daarvoor knap ontdaan van Frank Wille met 13-2. In de C-categorie bij de da mes plaatste Isabelle Leen houwers zich reeds voor de fi nale. Met nipte 8-7 cijfers bleef Andrea Hamelink net genoeg voor. Hamelink had de eerste ronde winnend afgesloten te gen Sabine de Ridder (10-5). Favoriete bij de dames-D Nel Hendrikse kwam nog niet in actie, terwijl Nathaly Tijs- sen als tweede geplaatste met 15-1 de winnares werd tegen Jacqueline de Bliek. Zowel Danielle van Zweeden als Tiny van Zweeden plaatste zich als respectievelijke tegen standsters met zeges op Lesley Lipjes (9-8) en Sabine de Rid der (9-8). Bij de heren-D plaatste Dethlef Pieters zich voor de kwartfinale met zijn overwin ning op Carels, terwijl Cor Dey zich eveneens bij de laat ste 8 voegde met een 11-4- overwinning op Guus Picavet. Mario Leenhouwers en Hans van den Akker maakten in dit gezelschap hun plaatsingen eveneens waar. Leenhouwers versloeg Huib van den Akker met 14-5 en Van den Akker won met identieke cijfers van Guido de Rechter. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De laatste veldrit in de competitie van het district Zeeland van de KNWU wordt sondag 4 ja nuari in Koewacht verreden. Het belooft een spannende strijd te worden is de ver schillende categorieën. Bij de amateurs gaat de strijd om de hoogste eer tussen Wlm Wol- fert uit Sluiskil en Edwin Ent hoven, de amateur uit België, rijdend onder Nederlandse vlag. Natuurlijk gaat de meeste belangstelling uit naar de amateurs in deze laatste veld rit van deze competitie. De wieier- en supportersclub Koewacht verwacht een grote toeloop van de renners evenals dat in Kruiningen het geval was. „Iedereen die nog een prijsje kan behalen verwach ten we aan de start Vandaar dat we optimistisch gestemd zijn," aldus Walter van Acker. De amateurs en profs ver trekken omstreeks 14.45 uur voor een wedstrijd over drie kwartier en een ronde. Favo riet voor de overwinning is Edwin Enthoven, maar hij zal veel concurrentie ondervinden van Wim Wolfert Mogelijk mengt Cyriel Hoefnagels, als hij tenminste van de partij is, zich nog in het gevecht om de bloemen. Van Zeeuws- Vlaamse zijde wordt gerekend op Eric Vereecken, Jos van Baal, Conno van de Sande en mogelijk Werner d'Hondt, ter wijl ook de renners van Theo Middelkamp hoge ogen kun nen gooien, met bijvoorbeeld Patrick Tolhoek, die zijn Van Aarle-shirt ver heeft opgebor gen in de kast. Als eerste categorie gaat deze keer de jeugd van start in plaats van traditiegetrouw de trimmers en liefhebbers. De jeugd start al om 12.30 uur in diverse categorieën. Bij de trimmers worden er veel Belgen verwacht. Bij onze zuiderburen staat er immers geen wedstrijd op het pro gramma. Jean Marie de Roo is favoriet, evenals Patrick van Hulle, die ongetwijfeld deze cyclus op zijn naam gaat schrijven. De trimmers en liefhebbers starten om 13.30 uur. De junioren en nieuwelin gen gaan om 14.20 uur van start. Daarbij natuurlijk Geys, Tolhoek, Fortrei, Rabout, Mo- bach en Zoeteweij. De inschrijving vindt plaats in de kantine van garage Wal- hout-De Visser. Het parkoers ligt op een terrein achter deze garage in Koewacht. Na de wedstrijd vindt de prijsuitrei king plaats in café Le Castel, voorheen Zeelandia. Van onze biljartmedewerker HULST - Paul de Kort van GBC Groenendijk heeft het eerste biljarttoernooi bandsto ten gewonnen, dat de biljart vereniging De Smickel uit Hulst in het gelijknamige lo kaal hield. In de finale van dit geslaagde biljartgebeuren klopte De Kort zijn concurrent Mike Roels. Vooral de overdonderende start van Paul de Kort stond borg voor de partij- en toer nooizege. Na vijf beurten had hij al 16 caramboles verzameld en tegen dat geweld was Roels kansloos. In de slotfase kon die speler nog wel terugkomen tot 17 caramboles, maar hij slaagde er nooit in De Kort se rieus te bedreigen. Na 14 beur ten maakte De Kort de 25 ca ramboles vol. Voor Roels bleef als troostprijs de tweede plaats, maar ook de eer van de kortste partij (14 beurten) en de hoogste serie (9). Van onze sportmedewerker AXEL - In de Axelse zaalvoet balcompetitie behaalde het team van Groovy een nipte 6- 5-zege op Disco Love. Dat houdt in dat beide formaties hun plaats in de middenmoot van de eerste klas behouden. Naast dit duel werden er nog enkele wedstrijden in de tweede klas gespeeld. Het team van Eeuwige Lente hield de promotiekansen in eigen hand door Kerckhaert met 7-4 te kloppen. Uitslagen tweede klas: Moy Fa 2-De Maayer 4-6, La Bourse-Van Alten 8-3, Marine Service-Haak 9- 1. Stand tweede Idas: Verpoorte 2 9-18, Eeuwige Lente 10-17, Broom- chemie 10-14, De Maayer 11-14, Bliek en Vos 9-13, Marine Service 12-13, La Bourse 10-10, Wilton 11- 10, Kerckhaert 9-9, Cito 11-9, De Meyer 11-9, Moy Fa 211-8, Van Al ten 12-7, Haak 11-9, Markt Boys/ Schoot 10-0 Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van Kerckhaert uit Hulst houdt in de Axelse sporthal 't Sportuus een zaalvoetbaltoer nooi waaraan door acht teams zal worden deelgenomen. Deze acht ploegen ontmoeten elkaar zondag 4 januari vanaf 13.00 uur. De finale is omstreeks 17.30 uur gepland, waarna een half uur later de prijzen worden uitgereikt. De deelnemende teams, die onder arbitrale lei ding van het duo Seghers/ Verlinde binnen de lijnen ko men, zijn: Van Alten, Diele- man, Moy Fa, Number One, Primus/Pluym, Eeuwige Len te, Wilton en gastclub Kerck haert. Van onze sportmedewerker AXEL - De ontspanningcom- missie van de scheidsrechter- sereniging Zeeuwsch-Vlaan deren heeft voor vrijdag 16 ja nuari een bijeenkomst belegd. Tijdens dit samenzijn in de kantine van de voetbalvereni ging Zaamslag, kan gekaart worden in de spelsoorten bie den zonder en roem en jokeren en gesjoeld. De arbiters kun nen zich, al of niet met echtge note, verloofde of introducé, tot 12 januari in laten schrij ven. Van onze zoxmmedewerker VLISSINGEN - Voor de eerste zwemwedstrijd in het nieuwe jaar trekken de zwemploegen van De Bruinvis, De Schelde, Scheldestroom en de Zwem- club Koewacht zondag 4 ja nuari naar Vlissingen om daar deel te nemen aan de lande lijke 'Nieuwjaarswedstrijd van De Stormvogel'. De Zeeuws-Vlamingen zul len tegenstanders krijgen uit Brabant, Groningen en de rest van Zeeland. Het zwemmen van limieten voor deelname aan de Nederlandse kam pioenschappen of de Zeeuwse titelstrijd is het doel van deze wedstrijd, die begint om 14.30 uur. Volgens initiatiefnemer Rob Claerhoudt krijgt dit toernooi volgend seizoen een vervolg. „Want iedereen, zowel spelers als organisatoren, was content over het verloop en de belang stelling," zei hij na afloop, daarmee de algemene conclu sie verwoordend. Eindstand: 1. Paul de Kort, GBC Groenendijk; 2. Mike Roels, Hulst; 3. Henk Andries- ser., GBC Groenendijk; 4. Frank Rijsdijk, De Smickel Hulst; 5. Sylvain Josiassen, Den Ouden Arend St.-Jan steen; 6. Ronald Martens, 7. Dees de Waal, 8. Robin Claer- houdt junior, allen van De Smickel Hulst. Van onze biljartmedewerker 'S-HEERENHOEK - De bil jartvereniging De Toekomst uit 's-Heerenhoek houdt op zaterdag 3, zondag 4 en zondag 12 januari het kampioenschap eerste klas libre van het dis trict Walcheren en De Beve- landen. Voor deze eindstrijd, die in café De Kroon in 's-Heeren hoek gehouden wordt, hebben zich de volgende spelers ge plaatst: 1. Jo de Groot, VEG/ ABV Oost-Souburg moyenne 6.23; 2. Simon Nanuruw, 't Raedthuys Middelburg 6.16; 3. Eddy Ebert, VEG/ABV Oost- Souburg 5.68; Ko Koppejan, BVM Middelburg 5.56; 5. Sjaak Olivier, ALM Goes 4.88; 6.- Henk Quakkelaar, BV Goes 4.80; 7. Piet Traas, OBK 's- Heerenhoek; 4.78; 8. Lou Rijk, ALM Goes 4.65. Reserves zijn: Jan Rijk van DOS Ovezande met 4.36 en Lisa Huissen van ALM Goes met 4.00. Van onze atletlekmedewerker HEIKANT - De trimclub Hei kant houdt in samenwerking met SV Aloy zaterdag 3 ja nuari een trimloop met als af standen 3, 6 en 11 kilometer. Het is de tweede trimloop die Heikant dit seizoen op de ka lender heeft staan. Er kan worden ingeschre ven van 14.00 tot 15.00 uur in gemeenschapscentrum 't Hei- ke. Het parkoers is gesitueerd in de bossen van Heikant en Stekene. Na afloop is er naast een herinnering een verloting op startnummer in 't Heike. Van onze schaakmedewerker SLUIS - De onderlinge con frontatie tussen De Waal en Martens heeft geen overwin naar opgeleverd. De tegen standers van beide kempha nen zullen dan ook moeten be palen wie zich jeugdkampioen van Zeeland in de A-groep zal mogen noemen. Martin Mar tens moet in staat worden geacht zijn clubgeboot Mi chael Dubbeldam met wit te verslaan. Dennis Brouwer van Middelburg zal de witte stuk ken tegen Mare de Waal han teren. De Waal moet toch als favo riet voor dit duel worden ge zien. In de B-groep speelt Ste fan Belfroid van HWP een cruciale partij tegen mede koploper Jeroen Minnaard. Jonica Louws van SVWZV heeft nog steeds een goede uit gangspositie. Zij ontmoet Niels van Dijke en moet in staat worden geacht haar positie in de sub-top te handhaven. In de C-groep gaat alle aan dacht uit naar het duel tussen Danny Gijs van SVWZV en Marco Dieleman van Terneu zen. Het krachtsverschil tus sen beide schakers is miniem. De wedstrijden worden za terdag 3 januari gespeeld in het 'Zoute Vestje' aan de Hoofdstraat 35 in Sluis en be ginnen om 13.00 uur. Indeling A-groep: Martens-M. Dubbeldam, Brouwer-De Waal, Van der Vaart-Van Dijke, Cla- risse-Kindt, Geldof-Dieleman, Van Driel-Riemens, Bliek-Leen- houts, Rieske-Ranschaert. B- groep: Minnaard-Belfroid, Brug- man-Toetenel, Louws-N. van Dij ke, A. van Dijke-Nederveen, Man Fai Hau-Pierens, M. ten Vaanholt- Boogaard, Van Sabben-Vermeu- len, Kouwijzer-Quist, J. ten Vaan- holt-Van Kleunen, De Wolde- Boelhouwer, Kloosterman-Van Berkum. C-groep: Gijs-Dieleman, M. Hommel-Boonman, T. Lam Choi-Brenkman, Tolhoek-Brug- man, Boelhouwer-Spijkerman, C. Lam Choi-Vanhees, Brouwer- Coppen, D. Hommel-Andeweg, Deen-Beun, Legrand-Geboers.

de Stem | 1987 | | pagina 7