lianen Inbrekers ontvreemden dossiers Ifraude Nettowinst DSM weer 400 miljoen VERMINDERING VAN WERKNEMERS STRUIKELBLOK Water stijgt NMB zet door rijk afgeschafte regeling voort Directie van Dyosinth geeft uitstoot gevaarlijke toffen toe DAG Het goede voorbeeld Hypocriet Trein in brand gestoken W. Gerlach begeleidt inpassing in Nedlloyd I Je^elFd T5 PAGINA 2 ZATERDAG 3 JANUAR11987 T28 PAGINA 3 •BINNENLAND DE STEM COMMENTA AR RENTES UBSIDIEREGELING Grote Antiekbeurs „Motel Gilze-Rijen" Drugssmokkel van Nederland naar Duitsland sterk toegenomen V 15 BINNENLAND 'Afschaffing beursbelasting blijft nodig' Brand verwoest restaurant llend omgescprongen. de politiek wordt ook al :n vruchteloos gepoogd soort problemen op te los- De roep om een eenvou- systeem van sociale wet- wordt veelvuldig gehoord iommigen, zoals de Eman- itieraad, willen dat ieder- recht krijgt op een uitke- los van de leefomstan- neden. Maar de wetgeving rcheert de andere kant inder dwang van finan- e beperkingen heeft itssecretaris De Graaf ciale Zaken) de laatste ja- een wijziging van het so- e zekerheidssysteem uit- icht, waarin het recht op uitkering veel meer af- ïkelijk wordt gesteld van inkomen van de partner, voering van die wetten alleen rechtvaardig ge ren als er een serieus te en controle op plaats- ft. Die is tot nu toe kenne- onvoldoende geweest, breiding van het controle- iaraat is onvermijdelijk, kans is dan groot dat de -aal van meer bureaucra- meer fraude, meer kosten meer controle wordt ver- kt. 'oor controle lijkt alle re- maar het kabinet zou er beter aan doen te probe de wetgeving te versim- len. Met de belastingwet- ing zal de komende jaren begin worden gemaakt, de plannen van de com- isie-Oort tot wetgeving irden verheven. De sociale itten zullen zeker nog heel ,g veel te ingewikkeld blij- jrinaamse machthebbers ien beloven, dat ze van hun ind geen tweede Cuba zou- ;n maken. Vrijwel onmid- ïllijk zette Bouterse alle ibanen zijn land uit. Ook nu lijkt het er op dat Braziliaanse druk op Su- name toeneemt. Enkele we en geleden al voorspelde ;n buitenlandse ambassa- eur in deze krant dat Brazi- een oogje toe zou knijpen ij een op handen staande il- gale wapenzending voor runswijk. Volgens de Suri- aamse autoriteiten is die apenzending inmiddels een lit en zal Paramaribo in razilië opheldering vragen. Die ambassadeur zei toen ok dat Brazilië het regime- louterse niet langer wil teunen en in feite aanstuurt p een vredige omwenteling. Een week later was de Su- inaamse reizende ambassa- leur Heidweiller op bezoek n Brasilia. „Om hulp te vra- en voor ons democratise- ingsproces", zegt hij. Het re- ultaat van de reis: „De Bra- ilianen hebben die hulp ook oegezegd". OSS (ANP) - De stoffen die Dyosinth bv in Oss uitstoot rijn niet gevaarlijk voor het personeel en de omwonenden. Dat schrijft directeur ir. F. Vis in een extra uitgave van het personeelsblad Pharmakopij. Het blad is ook in de omgeving van het bedrijf verspreid. In het blad erkent directeur Vis dat Dyosinth stoffen als tolueen, dichloormethaan en dichloorethaan loost. „Die stoffen zijn in de concentraties waarin ze in de lucht voorko men niet giftig en niet kanker verwekkend", aldus Vis. Dyo sinth bv is onderdeel van het concern Akzo-Pharma. Het bedrijf maakt pharmaceuti- sche grondstoffen. Onlangs zegden de provin cie Noord-Brabant, de ge meente Oss, de Arbeidsinspec tie, waterschap de Maaskant en de inspecteur voor de volksgezondheid Dyosinth bv de wacht aan. Een zegsman van de provincie noemde het bedrijf een van de grootste vervuilers van Noord-Bra bant. Onder druk van de betref fende overheden beloofde Dyosinth een aantal maatre gelen te zullen nemen om de milieubelasting drastisch te rug te brengen. Het bedrijf er kende dat een inhaalpro gramma nodig is voor wat be treft de milieuvergunningen. Directeur Vis zegt in de pu- blikatie ook dat de bodem on der het terrein is vervuild. Hij wijst er op dat dit overal ge beurt waar lange tijd chemi sche processen plaatsvinden. Bovendien heeft Dyosinth door het oppompen van grondwater ook vervuilingen uit de wijde omgeving naar zich toe getrokken, aldus de directeur. Die vervuiling kan echter door een aantal maat regelen blijvend worden be heerst. Een volledige sanering is een illusie, aldus Vis. Het merendeel van de stof fen die door Dyosinth bv wordt geloosd is eenvoudig af breekbaar, aldus de publika- tie. Dat geldt alleen niet voor de gechloreerde koolwater stoffen. Directeur Vis is het niet eens met een proces- ver baal dat is opgemaakt door het waterschap nadat een zuive ringsinstallatie in het onge rede was geraakt. Volgens het schap gebeurde dat als gevolg van een lozing van Dyosinth. Directeur Vis zegt dat het schap daar geen bewijs voor heeft. Hij ontkent ook dat zijn bedrijf in het verleden af wachtend is geweest met het nemen van milieubescher- mende maatregelen. Grote schade in het kantoor van de rijksrecherche. - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - Inbrekers heb ben een aantal dossiers gestolen in het bureau van de Rijksrecherche aan de Herengracht in Amsterdam. De politie sprak van een professionele inbraak: een deur aan de achterzijde van het pand was met snijbranders geopend. De inbrekers snuffelden vervolgens in een aantal dossierkasten. Wat er precies weg is kon de politie niet zeggen. De politiewoordvoerder denkt niet dat de inbraak het werk is van criminelen. „Die doen zoiets niet. Die hebben daar geen belang bij". Niet uitgesloten wordt dat de diefstal het werk is van actievoer ders, die interesse hebben in bepaalde dossiers, bijvoorbeeld aangaande de kraakbeweging. Het is vermoedelijk de eerste keer dat wordt ingebroken in een kantoor van de Rijksrecherche. De Amsterdamse offi cier van justitie R. Berger heeft er al thans nooit eerder van gehoord, zei hij. De dieven hebben volgens Berger hooguit enkele dossiers meegenomen. Welke dat zijn, wordt nog uitgezocht. De vermissing van een dossier staat inmid dels vast. Het betreft een onderzoek van de Rijksrecherche, zes tot zeven jaar ge leden. Over de aard van dit onderzoek wil Berger niets zeggen. Het dossier Hans Kok was wel aanwe zig op het bureau aan de Herengracht, maar lag in een kluis. Berger heeft ove rigens niet de indruk dat de inbrekers hebben gezocht naar een bepaald dos- De dieven hebben volgens de officier van justitie los van de braak, relatief veel schade aangericht. Berger spreekt over zinloze vernielingen. Een dure tekstverwerker werd bijvoorbeeld op de grond gegooid. Tot de buit van de inbre kers behoort ook een karabijn. Fusie stukgoed afgeketst ROTTERDAM (ANP) - De fusie van de Rot terdamse stukgoedbedrijven Seaport, Multi Terminals en Müller Thomsen tot het nieuwe bedrijf Triton gaat definitief niet door. Dit is bekend gemaakt door E.W. Brongersma van Furness, die namens de moederconcerns van de stuk goedbedrijven optreedt als coördinator van het Tri ton-project. De reden van het afblazen van de fusie door de concerns Furness, Pakhoed en Interna- tio Müller is dat werkgevers en werknemers in de Rotter damse haven er de afgelopen maanden niet in geslaagd zijn overeenstemming te bereiken over het het verminderen van het structureel te grote aantal werknemers in het stukgoed. De drie concerns achten zelfs de kans dat er de ko mende tijd toch nog een ak koord tot stand zou komen niet meer aanwezig. Daarom zul len de drie stukgoedbedrijven de komende dagen elk voor zich gaan bepalen hoe zij ver der zullen gaan. Die toekomst ziet er bepaald niet rooskleu rig uit, aldus Brongersma in zijn bekendmaking. De drie betrokken bedrijven hebben in 1986 naar schatting 30 mil joen gulden verlies geleden en er zijn geen aanwijzingen dat het in 1987 ineens veel beter zal gaan. Het uitzicht op een rendabel opereren van de Triton-be drijven in de toekomst is vol gens Brongersma vooral ge blokkeerd door de Vervoers- bond FNV. Hij verwijt de Ver- voersbond dat die geweigerd heeft te onderhandelen over nagenoeg alle punten die van ankelij ke deskundigen. Er geen denken aan dat wij de verheid zouden hebben be- ladeeld", zei Van Gils op 11 >ktober bij gelegenheid van le eerste procesdag. De ABN is uiterst terug- ioudend in haar reacties. Geen commentaar zolang de aak onder de rechter is", vordt gezegd. De ABN heeft n Belgie enkele honderden nensen in dienst. Er zijn tantoren in Antwerpen, -uik, Brussel en Kortrijk. In Uitwerpen is de bank vooral actief in de diamantsector. De huidige Belgische mi- üster van Economische Za ten, Philippe Maystadt, gaf ifgelopen zomer in het parie nent echter toe dat er in de :aak-De Demer is geknoeid net overheidsgeld. Behalve de verwachting lat het lang zal duren mag >p voorhand ook al wel wor- len aangenomen dat het een teer technisch proces zal worden. Het zal voor de iisende partijen namelijk erg ngewikkeld zijn om te be wijzen dat de verstrekte sub- iidie op oneigenlijke wijze is ;ebruikt. Het aantal finan- :ieel experts dat als getuige al worden gehoord, is dan >ok erg groot. VOOR DE tweede keer in korte tijd heeft onze minister-president Ruud Lubbers zich ontpopt als een uitstekend dievenvanger. Beide keren slaagde Lubbers, geholpen door een van zijn zoons, erin een autokraker uit te leveren aan de politie. De voortvarendheid van de minister-president past precies in let beleid waarvoor criminaliteit-bestrijders steeds nadrukkelijker oleiten. Die stellen immers dat de burgers best wel eens wat meer strijdlust aan de dag mogen leggen als het gaat om de bescher ming van hun eigen have, zonder overigens voor eigen rechter te gaan spelen. Wat dat betreft doet Lubbers wat van een minister-president mag worden verwacht: het goede voorbeeld geven. IN DE Afghaanse kwestie wordt op twee fronten druk slag gele verd. Terwijl in het woeste hooggebergte van Afghanistan de Sovjet-troepen en het Afghaanse leger vechten tegen de vrij heidsstrijders, wordt gelijktijdig het ene diplomatieke offensief na het andere gelanceerd. Vooral Sovjet-leider Gorbatsjov spant zich tot het uiterste in om de wereld te doen geloven dat hij een eind wil maken aan het bloedvergieten in het 'broederland'. Tijdens gesprekken met an dere politieke leiders heeft hij regelmatig te kennen gegeven dat de Sovjet-Unie binnen afzienbare zijn troepen uit Afghanistan zal terugtrekken. Als bewijs van goede wil heeft Gorbatsjov inmid dels zes Russische regimenten naar Rusland teruggehaald. Afgezet tegen de ruim honderdduizend Russische militairen die zich nog steeds in Afghanistan bevinden, betekent dat gebaar niet veel. Dat heeft Gorbatsjov ook heel goed begrepen. Vandaar dat hij nu bezig is om het Afghaanse probleem van binnenuit aan te pakken. Zijn eerste daad was om president Babrak Karmal, een twijfelaar, te vervangen door door de ambitieuze Najibullah. De voornaamste opdracht van deze Najibullah is om contacten te leggen met de moslim-strijders. Een aanbod van Najibullah om met de opstandelingen rond de latei te gaan zitten had geen effect. Om tot een nationale verzoe ting te komen heeft de nieuwe Afghaanse leider nu vanaf 15 ja- luari een staakt-het-vuren afgekondigd. Ook zonder resultaat, want de alliamtie van de zeven verzetsgroeperingen heeft het foorstel meteen van de hand gewezen. Het is begrijpelijk dat de verzetsgroeperingen zo vernietigend °P het voorstel van Najibullah hebben gereageerd. Aanvaarding van het bestand zou betekenen dat het bewind in Kaboel -ge leund door de Russische troepen- als wettig wordt erkend. En Oat is het allerlaatste wat de moedjahedien willen. Toch valt niet te ontkennen dat de zaak min of meer in bewe ging is. De strijd in Afghanistan kost de Sovjet-Unie veel geld. jeld dat Gorbatsjov beter kan besteden aan zijn pogingen tot ^rvorming in eigen land. Bovendien is het wel duidelijk dat het behalen van een militaire totaalzege tot de onmogelijkheden be kort. Het is echter hypocriet van Gorbatsjov om met de mond vrede te prediken, terwijl intussen zijn troepen huishouden op het Afghaanse platteland. Zo lang de Sovjet-Unie van plan is om met Je macht van het geweer de politieke invloed in Afghanistan vast :e houden, is de oplossing van het nu al zeven jaar durende pro- Neem nog heel ver weg. werkgeverszijde in de zogehe ten commissie-Van der Louw naar voren zijn gebracht. Bestuurder Paul Rosenmöl- ler van de Vervoersbond FNV reageerde verontwaardigd op deze aanval van werkgevers zijde. Volgens hem heeft de Vervoersbond zich van het be gin af aan bereid getoond om afspraken te maken over de werkgelegenheid in de stuk- goedsector. Ter aanvulling op hetgeen in de zomer van 1985 werd neergelegd in het Van der Louw-akkoord over het terugdringen van het over compleet in de Rotterdamse haven, heeft de Verboersbond FNV nadere voorstellen ge presenteerd die 180 arbeids plaatsen in de directe en 120 arbeidsplaatsen in de indirecte sfeer zouden opleveren, aldus Rosenmöller. Volgens Rosenmöller heeft minister De Koning in een te lefoongesprek vorige week ge leden erkend dat met de voor stellen van de FNV een flink deel van de werkgelegen- heidsproblematiek kan wor den opgelost. Rosenmöller legt er echter de nadruk op dat de vakbond zich niet verantwoordelijk voelt voor maatregelen in de financiële sfeer die in het stukgoed genomen moeten worden. De verliezen van de stukgoedbedrijven zouden volgens hem voor een belang rijk deel kunnen worden aan gepakt door een andere ta riefsstructuur. De aanvoer van de tonnen is er namelijk wel in de haven, maar de ta rieven zijn te laag, aldus Ro senmöller. De werkgeversvereniging SVZ zal zich volgende week beraden op de vraag wat nu, na het mislukken van het stukgoedoverleg in de Rotter damse haven, nog de status is van het Van der Louw-ak koord uit 1985. Dit is een we zenlijk punt bij het bepalen van de positie van de werkge vers over de vraag hoe ze nu verder moeten opereren, zo deelde SVZ-directeur Zee- bregts desgevraagd mee. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Middenstandsbank (NMB) zet de rentesubsidieregeling voor ondernemers, die de regering per 1 januari om begrotingsredenen heeft afgeschaft, dit jaar zelfstandig en voor eigen rekening voort De NMB is er namelijk bang voor dat beginnende, veelbelo vende ondernemers het anders moeilijk kunnen krijgen met het opbrengen van de finan cieringslasten in de beginfase van hun bedrijf. Dat heeft de bank bekendgemaakt. De verdwenen subsidiere geling van het rijk hield in dat beginnende ondernemers vijf tig procent van de rente over het vermogenversterkingskre- diet drie jaar lang niet zelf UTRECHT (ANP) - Vandalen hebben in de nacht van don derdag op vrijdag bij Den Dolder een treinstel van NS in brand gestoken. Van het vierwagenstel brandde een wagen geheel uit en een andere werd zwaar beschadigd. De schade bedraagt enkele tonnen, aldus een woordvoer der van NS. De spoorwegen houden het op brandstichting omdat uit onderzoek bleek dat het treinstel geen technische mankementen vertoonde. De daders zijn onbekend. De trein - de laatste van Utrecht naar Amersfoort - was in verband met het late tijdstip slechts met een handvol reizi gers gevuld en de brandstichters hebben vermoedelijk in een van de verlaten coupé's toegeslagen. De gestrande reizigers werden met bussen uit de brand geholpen. hoefden te betalen. Het minis terie van economische zaken nam die lasten van hen over. Ook gevestigde ondernemers konden onder bepaalde voor waarden drie jaar lang zo'n rentesubsidie krijgen maar dan ter grootte van veertig procent van de rentelasten. De snelle groei van de ren tesubsidie wijst volgens de NMB op de behoefte van een stijgend aantal ondernemers aan een opstapje bij hun be- dr ij fsf inanciering. (ADVERTENTIE) Al 10 jaar onze bekende Nieuwjaarsbeurs met eer steklas antiquairs. ZaL 3 Jan. van 11.00 tot 18.00 uur Zon. 4 Jan. van 11.00 tot 18.00 uur Org. Luiten Reijmerink De hevige regenval van de afgelopen dagen begint overal in het land voor wateroverlast te zorgen. Op verscheidene plaatsen in het Geuldal is het riviertje de Geul buiten zijn oevers getreden en staan weilanden blank. In Overijssel staat men ook tot de knieën in het water (zie foto). De weg tussen Coevorden en Gramsbergen - langs de Vecht - moest worden gesloten. Verwacht wordt dat het waterpeil in de rivieren de komende dagen nog verder zal stijgen. - fotoanp DUSSELDORF (DPA/AFP) - De smokkel van verdo vende middelen van Neder land naar West-Duitsland is in 1986 aanzienlijk toegeno men. Voor 1987 wordt rekening gehouden met een verdere stijging van de drugscrimi naliteit. Dit is vernomen in Westduitse douane- en jus titiële bronnen. Aan de westgrens van de Bondsrepubliek werden tus sen Elmpt en Emmerich 4.900 gevallen van drugs smokkel vastgesteld, tegen ongeveer 4.000 in 1985. Dit gebied vertegenwoordigt ongeveer 40 procent van de smokkel van verdovende middelen over de grenzen van de Bondsrepubliek, daarbij inbegrepen de inter nationale vliegvelden, aldus de douane-autoriteiten in Düsseldorf. Volgens cijfers van het openbaar ministerie in Kleef is het aantal processen we gens drugssmokkel vorig jaar met meer dan 10 pro cent toegenomen en zijn er ruim 3.500 rechtszaken aan hangig gemaakt. HEERLEN (ANP) - In het voorbije jaar heeft het staats- chemieconcern DSM een net towinst bereikt die evenals in 1985 ongeveer f 400 miljoen zal bedragen. Dat heeft de voorzitter van de raad van bestuur, mr. H.B. van Liemt, de werknemers van de onderneming ter gele genheid van de jaarwisseling geschreven. Gelet op de activi teiten acht hij dat een bevredi gend winstniveau. Het bedrijfsresultaat was lager dan in 1985, in hoofdzaak door de ongunstige gang van zaken bij de meststoffen. De overige divisies droegen alle positief aan het resultaat bij. Daarin is een forse afwaarde ring van de voorraden ver werkt in samenhang met de daling van de grondstofkosten als gevolg van de daling van olieprijs en dollarkoers. Afge zien van deze bijzondere post acht Van Liemt het bedrijfs- reultaat voor verbetering vat baar. Ten opzichte van 1985 is de omzet aanzienlijk gezakt, met 23 procent van f 24,1 miljard tot f 18,5 miljard. Voor een be langrijk deel was de oorzaak te vinden in de daling van de gasopbrengsten bij DSM Aardgas. Verder vloeide de daling vooral voort uit de in zinking van de grondstoffen- prijzen, waarvan het voordeel overwegend moest worden doorgegeven aan de afnemers. De industriële investeringen van DSM, met inbegrip van de kosten van overneming van ondernemingen, gingen om hoog van ongeveer f 600 mil joen tot f 900 miljoen. Daaren boven vergrootte DSM Aard gas haar investeringen met ci- reca f 100 miljoen tot f 550 mil joen. Het aantal werknemers nam voor het eerst sinds jaren weer toe, met 1300 tot om streeks 28.000. ROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Overleg heeft ertoe geleid dat de directie van Ger lach Co. Internationale Ex peditie zich geheel kan vinden in de plannen van de Konink lijke Nedlloyd Groep voor in passing van Gerlach in de di visie Expeditie van Nedlloyd. Directievoorzitter W.H. Gerlach zal een en ander be geleiden tot halverwege 1987, het tijdstip waarop hij wegens pensionering het bedrijf ver laat. Dat hebben Nedlloyd en Gerlach meegedeeld. Onmiddellijk na de overne ming van de aandelen Van Gend Loos door Nedlloyd is intensief overlegd met de groepsdirectie, de onderne mingsraad en alle plaatselijke directeuren van Gerlach in binnen- en buitenland. Dat heeft eerder genoemd resul taat opgeleverd. In de divisie Expeditie van Nedlloyd zullen alle bedrijven die zich bezighouden met ex peditie, opslag en distributie worden gegroepeerd als zelf standige bedrijfseenheden die onder eigen naam en identiteit hun eigen markten en klanten zullen blijven bedienen. Rela ties met agenten zullen wor den bestendigd. Dat geldt zo wel voor de Gerlach- als voor de Damco-bedrijven alsmede voor RSK en VGL Internatio nal. Volgens Nedlloyd en Ger lach zal deze inpassing in het licht van de toekomstige ont wikkelingen op het gebied van expeditie in Europa ook voor de Gerlach-bedrijven nieuwe mogelijkheden en kansen bie den. En dat moeten wij geloven. Lubbers pakt autodief. Voor de tweede maal trekt onze pre mier een sprintje om de crimi naliteit in ons land een halt toe te roepen. Het is natuurlijk allemaal in scène gezet. De auto werd klaar gezet en net toen de bu ren keken, vergreep een ac teur (Huub Stapel) zich aan het slot. De buren schrokken en waar schuwden Lubbers, die heel toevallig net met zijn zoon een avondwandeling wilde maken. Toevallig? Hij stond startklaar. Gympies aan, joggingbroek, kogelvrij uest, boksbeugel. Huub Stapel rende weg en treuzelde bij de tramhalte om Lubbers en diens zoon (ge speeld door Derek de Lint) de kans te geven hem in te halen. Daar werd hij gegrepen en de triomf van Lubbers was een feit. Het is duidelijk waarom Lub bers opdracht gaf tot dit spel letje. Hij is in populariteit voorbij gestreefd door Wim Kok. Het pakken van een dief zou hem vele procenten ople veren. Lubbers was echter vergeten dat hij in oktober exact de zelfde truc had toegepast. Ja, het geheugen van onze politici is niet zo best. Of heeft de RVD de fout ge maakt? Heeft de RVD per on geluk het nieuws over de aan houding door Lubbers op- nnieuw in de openbaarheid gebracht? Zoals dat in Duits land gebeurde met de toe spraak van Kohl? Als Lubbers nu stijgt in de po pulariteitspolls, kunnen we in september weer een soortge lijke poging tot diefstal ver wachten. Dan wil een onver laat de Gouden Koets kapen. En wie duikt daar op om hem in zijn kladden te grij pen MERIJN Omzet HET verzekeringsconcern Na- tionale-Nederlanden heeft in het afgelopen jaar een omzet van naar schatting f 17,4 mil jard geboekt, ongeveer even veel als in 1985. Dat heeft de raad van bestuur meegedeeld in zijn nieuwjaarsbrief aan de werknemers. Hij acht het nog te vroeg om uitspraken te doen over de in 1986 behaalde resul taten, maar handhaaft de ver wachting dat de winst per aandeel - over het met onge veer vier procent toegenomen kapitaal - ten minste gelijk zal zijn aan die over 1985. AMSTERDAM (ANP) - Voor het behoud van de positie van de Amsterdamse effecten beurs blijft volledige afschaf fing van de beursbelasting no dig, zoals onlangs ook door een meerderheid van de Tweede Kamer is erkend. Verder moet worden voort gegaan met de privatisering van overheidsbedrijven, zo vatte de voorzitter van de Am sterdamse beurs, baron Van Ittersum, specifiek zijn wen sen samen voor 1987. Op dit moment heeft 85 pro cent van de ondernemingen met genoteerde aandelen aan de verplichtingen ten aanzien van de nieuwe code ter voor koming van misbruik van voorwetenschap voldaan. De bedrijven die de code op 1 fe bruari nog niet hebben inge voerd zullen in de prijscourant met een speciaal teken worden vermeld. HUISSEN (ANP) - Een brand heeft bar-restaurant 't Schuurke in het Gelderse Huissen vrijwel volledig in de as gelegd. 'De schade bedraagt volgens de politie ongeveer een half miljoen gulden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Woningen naast het res taurant en een stalling voor caravans bleven gespaard.

de Stem | 1987 | | pagina 3