'Goed brandweerman viert oud en nieuw in de Bedrijfsleven in Midden-Zeeland doet het prima Paul de Groene wint trimloop Philippine Oostburg: geen sociaal rechercheur JOHAN RIEMENS VERLAAT BRANDWEER NA DERTIG JAAR Toneel in Westdorpe GINA ZEELAND 2 ZATERDAG 3 JANUAR11987 D18TI1MI VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws luist lluiskil Lapport lenegora ^ver stank gereed examens markten Weekenddienst Stern-redactie SLUISKIL - Bijna dertig jaar heeft Johan Riemens deel uitgemaakt van de Sluiskilse brandweer. Hij moet plaats maken voor een ander omdat hij de 55-jarige leeftijd heeft bereikt. Eerste brand ENQUÊTE KAMER VAN KOOPHANDEL: Schieting politierapport Onzekerheid over lot Marokkaan Plaatselijk nieuws Sas van Gent Roosendaalse politie wil gesprek met cafébazen Burgemeester Veertig teams volleyballen in Terneuzen Van een onzer verslaggevers TENZU REGERING GEMEENTE DWINGT TOT AANSTELLING aeenschapsdienst - Zonda januari wordt een gemeen apsdienst gehouden in V'STBURG - Tenzij er dwin gende voorschriften komen an hogerhand, zal de ge beente Oostburg er niet toe ivergaan om een sociaal re- aapsdienst gehouden m c ]ercheur aan te stellen. Ipel van de Blaauwe Hoev _ern„nte heeft s let thema van deze dienst fleden de keuze euwjaar Driekoningen M« v» hercon. verking wordt verleen «uur. J°ngere' sociaal recher Aeur' mvang J tgelbeurs - De 'Vogelvrier |n' houden morgen, zonda; i maandelijkse beurs. Er In opkoper aanwezig. E jurs wordt gehouden in za; allinga en duurt van 10.001< 1.00 uur. Van een oneer verslaggevers iGEN OP ZOOM - Het bu srapport, een weergave va; bt onderzoek naar de bron pn van de stankoverlast in d lidwesthoek en het Ant erpse industriegebied is ge Het wordt donderdag aan .'boden aan burgemeesters ei lilieuambtenaren van de be nghebbende gemeenten. Ooi Brabantse milieugedepu erde Harry van Lieshout i or deze bijeenkomst, di Jaatsvindt in Hotel De Draal Bergen op Zoom, uitgeno |gd- 1 Het buxusrapport is ge Itenegora, de Belgisch-Neder. rijwilligers uit beide landen „De gemeente heeft in het smaakt voor een hercon- •ole-ambtenaar in plaats van Er is in dit stadium geen en kele reden om daarvan af te wijken", aldus chef Sociale Zaken, W. Hamelink. In tegenstelling tot een so ciaal rechercheur heeft een hercontrole-ambtenaar geen opsporingsbevoegdheid. Hij houdt zich uitsluitend bezig met regelmatige administra tieve controle van de voor waarden die tot een indivi duele uitkering hebben geleid. Zoals gemeld is het kabinet van plan het aantal sociaal rechercheurs in ons land de komende drie jaar flink uit te breiden om de bestrijding van fraude te intensiveren. Daar bij wordt uitgegaan van één rechercheur per duizend uit keringsgerechtigden. Bij de sociale dienst in Oost burg staan zeshonderd uitke ringsgerechtigden ingeschre ven. Als de overheid de aan stelling van een sociaal re chercheur verplicht zou stel len, kan de gemeente daar niet onder uit „In dat geval zullen we samenwerking met andere gemeenten moeten overwe gen", zegt Hamelink. De oudejaarsdag sloot taakt onder auspiciën vai j voor Johan Riemens meer af dan een jaar. Op zijn gemak kndse milieuvereniging. He 4 sigaret opstekend, kijkt nderzoek is uitgevoerd me htö de kazerne nog eens hulp van een grote groej i rond» Zijn brandweerwagen (hij is tenslotte heel wat ja- ie bereid waren gedurende e ren chauffeur geweest) staat pn jaar op gezette tijden hun bus buiten de deur te steken. (ILINGE - Doctoraal werkl uigbouwkunde: T. Bogaert. I AMSTERDAM, 2 januari - Aard- ppeltermijnmarkt: In Bintje 35- Omm werden 16 contracten ver- ïandeld voor levering april tegen 15,10 tot ƒ15,00 per 100 kg. De temming was kalm. In Bintje 50mm werden 3 con- racten verhandeld voor leverinj nodig. Tegenwoordig moet naart bij een prijs van ƒ34,50 34,00 per 100 kg, 351 contracten le ering april tegen ƒ38,70 tot ƒ37,00 ilsmede 189 contracten tegen ƒ40,61 ot ƒ39,00 voor levering mei en ontracten levering november bi ■en prijs van ƒ25,00. De stemming vas voor maart en november kaïn n voor april en mei zeer vast Voor redactionele zaken kunt u dit weekeinde con tact opnemen met Joep Trommelen, tel. 01150- 17415. B.g.g. 01153-1534. Zondagmiddag 01150- 17920. Van onze correspondent Op 15 november 1957 trad hij toe tot de brand weer en werd hij aangesteld als brandwacht tweede klas onder commandant Kees Smies. Vanaf 1 juli 1965 werd hij chauffeur en onderhoudsman. Op 31 december 1986 kreeg hij eervol ontslag. te bellen. We hadden name lijk versterking nodig van Westdorpe. Bij die boerderij aangekomen gooide ik mijn fiets in het grind en mijn helm ernaast. Met een helm op kun je tenslotte niet bel len, want je hoort dan zo weinig. Na 'beslag' op de te lefoon te hebben gelegd en de nodige gesprekjes te heb ben gevoerd, ben ik weer op mijn fiets gesprongen en de pompen gaan bedienen. De andere dag hoorden we dat het zoontje van die boerin Sluiskil de beste brandweer had gevonden, want...die van Sluiskil gooiden er zelfs hun helm voor in het grind." „Maar we hebben niet al leen branden geblust", zegt hij, „we hadden natuurlijk ook ander opdrachten. Zo hebben we enkele malen een schip leeg moeten pompen en vaak moeten assisteren bij ongelukken." Het is een brandweerman in hart en nieren geweest. Meer dan 25 jaar heeft hij aan wedstrijden meegedaan. Als hij eens een keer als toe schouwer meeging, werd hij ingelijfd door een brand weerkorps dat er net een te kort kwam. Ook het aantal onderscheidingen liegt er niet om. Vier keer kreeg hij een onderscheiding als vrij williger en twee keer een onderscheiding van de ver eniging van bevelvoerden- den. Intussen tikt de klok ver der. Johan Riemens zijn tijd bij de brandweer zit er bijna op. Hij kijkt zijn collega's nog eens één voor één aan en zucht dan, wetend dat de laatste uren voor hem zijn aangebroken: „Een goed brandweerman viert oud en nieuw in de kazerne er keurig opgepoetst bij. Zijn pak hangt daar nog tussen al die andere en op de vele foto's aan de muur is hij ook vaak te zien. „Mocht er vandaag nog een brand uit breken, dan ben ik nog van de partij," verzucht hij. In gepeins verzonken zwijgt hij even, maar dan komen de herinneringen boven. „Ja," zegt hij, „vroeger kwam je er gemakkelijk bij. Een paar kennissen van me haalden me over en voor ik het goed en wel doorhad, maakte ik deel uit van de brandweer. Zonder papie ren. Die had je vroeger niet je twee jaar studeren." Com mandant Ko de Visser helpt hem even op weg, maar dan komen de de verhalen los. „Mijn eerste brand was een brand op de CPC. Ik heb er natuurlijk veel geblust, maar er zijn er maar een paar bij die ik me nog goed kan herinneren. Dat verhaal van die brand bij Swagema- kers in de polder bijvoor beeld, kent iedereen hier." Hierbij wijzend op enkele collega's, die inmiddels ook de kazerne zijn binnenge- knomen. „Ik was toendertijd ordonnans, dus één van de eerste dingen die ik deed, was een fiets te pakken zien te krijgen om op dat voer tuig de dichtstbijzijnde boerderij op te zoeken om op Johan Riemens toont dt onderscheiding voor de brandweer. die h»; kreeg voor zijn verdienster - FOTO WIM KOOYMA1 MIDDELBURG (ANP) - Het gaat goed met het Mid den- en Noord-Zeeuwse bedrijfsleven. Dat blijkt uit een enquête van de Kamer van Koophandel, zo werd vrijdag bekend. De resultaten werden in het afgelo pen jaar vooral bereikt door de kleinere bedrijven (minder dan vijftig werknemers). De grote bedrijven bleven in ontwikkeling wat achter. Negen van de tien Zeeuwse bedrijven verwachten dat deze opgaande lijn zich in 1987 zal voortzetten. Bij veertig pro cent van de kleine bedrijven is de geldomzet met meer dan drie procent gestegen. Deze kleinere bedrijven nemen sa men veertig procent van de to tale omzet voor hun rekening. Bij de grote bedrijven was er sprake van een terugloop van de geldomzet. Dankzij de prijsdaling is de reële schade echter beperkt gebleven. De export is in 1986 gelijk gebleven voor de 'kleintjes' en iets afgenomen bij de grote. In het afgelopen jaar kwam 44 procent van de investeringen voor rekening van de kleinere bedrijven. De investeringen bij de grote bedrijven in Zee land zijn zeventien procent ge daald. Landelijk lag dat per centage op vijf. De werkgelegenheid bij alle Zeeuwse bedrijven is in 1986 sterk toegenomen, zo blijkt verder uit de enquête. AARDENBURG - Hanenschie- ting: eerste hoge vogel: J. Mesdag; tweede en derde hoge vogel: F. Vlaeminck, beiden Maldegem; eer ste zij vogel: R. Mouton, Adegem; tweede zij vogel A. Debaets, Sij- sele; hanen: R. Mouton, F. Uiter- wilge, L. van de Gazelle, M. van Haele en mevrouw Scheele; prij zen: A. Worst, F. Lampert en P. van Vooren. GOES - De politie van Goes heeft gistermorgen vroeg drie jongens aangehouden, ver dacht van inbraak in een wo ning aan de Oude Notenweg te Goes. Daarbij werd voor een bedrag van 20.000 gulden aan sieraden, een tapijt en een vi deo-recorder gestolen en ver der een bedrag van 500 gulden aan contant geld. Tegn de ver dachten P. T. uit Kapelle en de beide Goesenaren J. S. en L. K. werd proces-verbaal opge maakt. KOEWACHT - Vermoedelijk door het rijden met een te hoge snelheid, in combinatie met alcoholgebruik, raakte de automobilist P. G. uit Zuid- dorpe donderdagavond in een bocht 'van de weg nabij Koe wacht de macht over het stuur kwijt. Het voertuig ramde een lantaarnpaal, sloeg over de kop en kwam nadat een boompje was geraakt tot stil stand vlak voor de gevel van een woonhuis. De personen auto werd geheel vernield, doch de bestuurder, die een bloedproef werd afgenomen, kwam met de schrik vrij Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM /DEN HAAG - Het is nog niet duide lijk of de Bergse Marokkaan Achmed Baouchi het land uit gezet wordt. De president van de Haagse rechtbank heeft naar aanlei ding van een kort geding na melijk bepaald dat er eerst een uitspraak van de Raad van State over deze kwestie afge wacht moet worden. In die tussentijd mag Baouchi niet worden uitgewezen. Wel heeft de rechtbankpresident be paald dat Baouchi binnen twee weken naar de Raad van State moet stappen om alsnog een verblijfsvergunning te verkrijgen. Baouchi verblijft al geruime tijd in Nederland. Zijn ver blijfsvergunning zou hij des tijds echter op grond van een vals identiteitsbewijs verkre gen hebben. De landsadvocaat stelde tijdens het kort geding dat Baouchi informatie ach tergehouden had en derhalve het land uitmoest, temeer daar in Marokko zijn echtgenote en kinderen verblijven. De Ma rokkaan zelf beweerde dat hij volkomen te goeder trouw is geweest. Het kort geding werd bijge woond door een grote schare supporters, veelal bezoekers en medewerkers van jonge rencentrum De Botte Hommel in Bergen op Zoom. Baouchi werkt daar namelijk als vrij williger. Afscheid - Tijdens een recep tie in verenigingsgebouw De Roselaer wordt vrijdag 9 ja nuari afscheid genomen van Guido De Maeyer. Het ligt in de bedoeling er 'een gezellige avond' van te maken, met on der meer een terugblik op vijf tien jaar SKW in Sas van Gent. De Maeyer, die al die tijd als beroepskracht werkzaam was in het sociaal-cultureel werk, is per 1 januari ontslagen. Zijn ontslag houdt verband met de korting op de subsidie (110.000 gulden minder) voor het SKW.De receptie begint om 19.00 uur. ROOSENDAAL - De Roosen daalse politie gaat binnenkort met de horeca-exploitanten om de tafel zitten om duide lijke afspraken te maken over de sluittijden van de cafés en discotheken. Oudejaarsnacht moesten tien politiemensen met wa penstok het uitgaanscentrum de Damstraat 'schoonvegen'. Jongeren schopten daar herrie en richtten voor tienduizenden guldens schade aan. Omdat de gemeenteraad on langs heeft besloten dat vol gend jaar de sluittijd van 2.00 uur naar 3.00 uur gaat op oudejaarsavond, zag de politie al veel door de vingers. Maar sommige cafés schon ken tussen 5.00 en 6.00 uur de laatste pilsjes. „Dat is van de gekke. Je kan zeggen: dan moet de politie maar meer controleren, maar het is en blijft de verantwoordelijkheid van de exploitant", aldus hoofdinspecteur D. Deibel. De eerste dag van het nieuwe jaar begon slecht voor de Roosendaalse politie. Met carnaval in het vooruitzicht wil de politie dergelijke situa ties proberen te voorkomen. AARDENBURG - In het arti kel over de koninklijke onder scheiding voor de afscheid ne mende brandweercomman dant B. Catsman werd giste ren per abuis J. Asselbergs op gevoerd als burgemeester van Aardenburg. Dit had uiter aard E. Jongmans moeten zijn. Van onze correspondent PHILIPPINE - Paul de Groene heeft bij de senioren de jaarlijkse oudejaarstrimloop van de voetbalver» eniging Philippine gewonnen. Bij de junioren ging de zege naar Erwin Pielaet en bij de pupillen naar Dave de Jong. Ondanks het feit dat alleen inwoners van Philippine aan dit trimgebeuren mochten deelnemen, was de belangstel ling goed. Maar liefst 68 deel nemers hadden zich gemeld. Bij de junioren won Erwin Pielaet met ruim verschil de FOTO DE STEM COfl J. DE B Van een onzer verslaggevers [TERNEUZEN - Een grote en een spannende .strijd waren de voornaam ste kenmerken van het fschoolvolleybaltoernooi, dat i gisteren in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen [werd gehouden. Maar liefst veertig teams 'lit Hulst, Terneuzen en stburg probeerden de bal [zo goed mogelijk te raken. belangstelling voor deel- ame was zo groot, dat de |°rganiserende schoolsport- ommissie Terneuzen vier earns niet kon inschrijven. deden in totaal zo'n 250 holieren aan het gebeuren woe. Niet alleen als spelers, "aar ook als scheidsrech ters. De grootste categorie met ®stien teams vormden de neisjes boven zestien jaar. IDe prijzen gingen naar: 1. IZeldenrust 2. 2. Leeuwtjes 5. |3- Zeldenrust 1. 4. 't Zwin 5. de jongens boven zestien Jlaar was de prijsverdeling |als volgt: 1. mts/meao 1. 2. "Jansenius 1. 3. mts/meao 2.4. ■eldenrust 1. Meisjes tot en net vijftien: 1. St. Jozef 1. 2. Jansenius 1. 3. Jansenius 2. ■Jongens tot en met vijftien: |t- Jansenius 2. 2. Mavo Axel. |J- Zeldenrust 2. Overzicht van de wedstrijden in Terneuzen. - FOTO WIM KOOYMAN loop over 5,4 kilometer voor zijn clubgenoot Lex den Ha mer. Meer spanning was er in de slotfase van de 8,1 kilome ter bij de senioren. Daar zag het in het begin niet naar uit, want Paul de Groene had al vrij snel een flinke kloof we ten te slaan. Pas in de slotme- ters leek die zege nog in ge vaar te komen, toen Alain Kindt met een felle spurt de kloof dichtte en De Groene tot op enkele meters naderde, maar de politieman had nog voldoende in huis om als eer ste over de meet te gaan. Uitslag 2,7 kilometer voor pu pillen: 1. Dave de Jong 13 mi nuten en 19 seconden. B en C- junioren 5,4 kilometer: 1. Er win Pielaet 13 minuten en 15 seconden, 2. Lex den Hamer 24.59,3. Pascal Segers 26.16. Se nioren 8,1 kilometer: 1. Paul de Groene 31 minuten en 57 se conden, 2. Alain Kindt (de zelfde tijd), 3. Peter Pielaet 33.19, 4. Hans Lauret 33.34, 5. Peter Hamelink 34.33. Van onze correspondent WESTDORPE - Zaterdag 24 januari komt toneelgroep De Scheldegalm uit Klooster- zande twee uitvoeringen ver zorgen in verenigingsgebouw Concordia in Westdorpe. Deze groep trad in het verleden al enkele keren met succes op voor het Westdorpse publiek. Men heeft nu besloten twee opvoeringen te geven. De eer ste begint om 14.00 uur en de avondvoorstelling om 20.00 uur. De toneelgroep voert 'Het spook van de polder op', een stuk van de Zeeuws-Vlaamse schrijver G. Sponselee. De or ganisatie van deze culturele dag is in handen van het So ciaal Kultureel Werk Sas van Gent in samenwerking met het open bejaardenwerk.

de Stem | 1987 | | pagina 11