Peter Roeland algemeen favoriet SPANNENDE STRIJD IN JEUGDTENNISTOERNOOI HULST en Vera n 62 e Van Remortel en Leenhouwers zijn favorieten Uitstekende zege Centien Krijger Van der Velden grote favoriet in Wallenloop Blessure van Walter Montenarie DE ZEEUWSE TITELSTRIJDEN TAFELTENNIS 1987 PAGINA SPORT VRIJDAG 2 JANUAR11987 PAGINA SPORT 2 Dames Uitslagi en DUITSE LOTTO GEEN B-EINALE IN TSI-TENNISTOERNOOI GOES Gescheurde band enkel- Liesbeth Kodde goed op dreef T14 Van onze tafeltennismede- werker MIDDELBURG - Al in het eerste weekeinde van het nieuwe jaar staat de Zeeuwse tateltenniswereld op scherp in de Zeeuwse hoofdstad, omdat zaterdag 3 en zondag 4 januari in sporthal De Kruitmolen de Zeeuwse titelwedstrijden voor 1987 worden verspeeld. Na de succesvolle kampioenschap- ||k pen die vorig jaar door de ta- feltennisvereniging Effect in Terneuzen werden gehouden, is het nu de beurt aan Middel burg-Zuid, dat de organisatie in handen heeft en ook deze keer zijn ruim 300 deelnemers paraat. Op beide dagen beginnen de wedstrijden 's morgens al om negen uur en nieuw bij deze kampioenschappen is dat het merendeel van de diverse li centieklassen wordt afge werkt in meerkampvorm. Dat garandeert de deelnemers in elk gval een groot aantal te spelen wedstrijden en is een alternatief voor de geschrapte wedstrijden in de zogenaamde senioren- en jeugd 1-, 2- en 3- klassen. Het tijdschema, meent de organisatiecommis sie, zal hierdoor beter in de hand kunnen worden gehou den, zodat de vrijwel traditio nele uitloop van het toernooi met een uur of meer, tot het verleden behoort. Op beide da gen worden de laatste finale wedstrijden gepland om 19.00 uur uiterlijk. De toernooicommissie, be staande uit Jan Corver, Remco Deijkers, Paul de Buck, Koen de Vries en Bram Houterman, heeft op basis van de behaalde resultaten van het tot nu toe gevorderde seizoen en met be hulp van de ranglijsten, in de hoogste herenklas de Terneu- zenaar Peter Roeland (MZ) in de gecombineerde AB-klas als eerste geplaatst. In de onlangs beëindigde competitie eredivi sie leverde de talentvolle Zeeuws-Vlaming van zijn team ook de beste resultaten af en ook bij de onlangs ge houden Nederlandse kam pioenschappen speelde hij zich bij de laatste acht. Dat Peter Roeland thans algemeen favo riet is, heeft hij bovendien ook te danken aan het feit dat de momenteel in België spelende titelverdediger Wim Wegman zijn titel niet in Middelburg zal verdedigen. Overigens won vorig jaar Roeland in de se nioren 1-klas de finale wel van dezelfde Wegman. De of ficiële A-titel was later voor Wegman. Van de dertien spelers in de AB-klas is Koen de Vries als tweede geplaatst, terwijl teamgenoot Bomhof op papier de derde plaats wordt toege dacht, met op gelijke hoogte de Zeeuws-Vlaming Pascal Neve van SAR uit Kloosterzande. Eveneens op grond van com petitieresultaten is bij de da mes de sterke Ingrid van Os- selaer van MZ op de eerste plaats ingeloot, hoewel titel verdedigster Vivian Blanc- kaert van St.-Aloysius op grond van die titel evenveel recht heeft op die plaatsing. Vivian Blanckaert staat nu als tweede genoteerd, vóór Ankie Kersten en de vrijwel com plete damestop van 't Zand onder aanvoering van Sandra Tahapary. De D-klas bij de heren telt achttien deelnemers, onderge bracht in twee negenkampen, waaruit op papier Ando den Engelsman van Arnemuiden en Jan Roeland van Effect de finale zullen bereiken. Uit een veld van 23 deelnemers geldt ditzelfde in de E-klas voor Adrie de Jonge van Goese Pol der en Rino Jonkheijm van SAR. Jan Tange van IJzen- dijke en Frits Janse van STV zullen vooral in de G-klas he ren hun partijtje meeblazen, terwijl in de dubbelspelklas sen met name de Zeeuws- Vlaamse combinaties Eric en Peter Roeland van MZ in de A-klas, Jonkheijn/De Block van SAR in de E-klas en Jan- se/Linsen van STV in de G- klas tot de kanshebbers beho ren. In de hoogste en oudste ca tegorie bij de jeugd zijn bij de jongens Martijn Bruel van MZ en bij de meisjes Mariska Burggraaf van MZ de te ver wachten junior-kampioenen. Bij de aspiranten-jongens kunnen Edwin van Damme van Wilno en Hennie Rouw van Effect het weer ver bren gen. talman verrast Verstraeten irk van de fles champagne knallet e Martina Ópp ligger, die als twee dj - FOTO/] Resulteerde dit vorig jaar nog in een 5-3-voordeel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, deze keer was de balans in even wicht. Of dit zijn oorzaak vindt in het feit dat er deze keer volgens de regels werd gespeeld (dus volledige par- -S- I ''jen en niet op tijd) staat niet -M. Mooie sluitstukken van het u toernooi vormden de duels in de hoogste leef tij dscatego- a Mota, de kleine Portugese marathon- rieën, die tussen Gyon Assel- it van het oude naar het nieuwe jan, man en Jeroen Verstraeten bij aditionele Sylvesterloop van Sao Paulo* de jongens en Sandra Begijn i en Kathy van der Gucht bij de duizenden toeschouwers ge meisjes. Vooral het duel bij de vuld. Zij maakten het doo hun opdringen de ongevee 8000 deelnemers traditiege trouw zeer moeilijk. De 27-ja rige Mota werd van het drin Door Kees Hamelink HULST - Het eerste lus trum van het jeugdten- nistoernooi in sporthal Den Dullaert in Hulst werd gekenmerkt door een gelijk opgaande strijd tussen Nederland en België, want traditio neel is dit toernooi een onderlinge krachtme ting tussen de jeugd van Zeeland - met name van Zeeuwsch-Vlaanderen - en de jeugd van de Vlaamse tennisbond. strijd itzijn root- ia die :hou- Mota a vol gen van het publiek he schema. Hij maakte echter ieren, n, le- ame- ando ierde >p de nuut 'aulo lerd- slachtoffer. De Portuges werd omver geduwd en kwan met een forse wonde aan d rechter knie over de finish (1986) haar beste tijd in de Syl en en Twin p. De ivaal, een inuut ussen n der sditie klas- >y op n van Moto- nda, 9 ichele econ- (Fra) )uwer econ- (Ned) rsma- Co- <1it.su- /Mike 06, 3. Oligo Kees irman 5. Jan .and- lotte- 'oyota iteen/ hatsu Elen- 170. (Ned) Ver- (Ned) van Dai- y/Ivo (Ned) eriol/ 37, 3. (Fra) Kies/ cedes (artin (Ned) Ma- Hugo 4, 72. In- 1.04. seconden. Rosa Mota leidde bi de dames van start tot finish De tweede plaats ging verras jongens verliep enigszins ver rassend. Niet direct de finale plaats van Jeroen Verstraeten, maar de plaatsing van Gyon Asselman als derde op het korte metten met de als tweede geplaatste Stefan Steijaert, Deze halve eind strijd kende alleen in de eerste De finalisten uit de verschillende leeftijdscategorieën van het Hulsterse tennistoernooi. Rosa Mota was na de bijn; de nodige strijd. Met 6-4 dertien kilometer totaal uitge- besliste Asselman deze set m put. Ondanks de problemen di zij onderweg had ondervon den, liep de tweevoudig Europese marathonkampioen „eP van Athene (1982) en Stuttgai Frank Wille (6-1, 6-3) en er zijn voordeel, om daarna de Oostburger met 6-0 terug te wijzen. Verstraeten had zich een fi- verworven via was hem alles aan gelegen de vesterloop. Zij legde de 12.64 vorS Jaar veroverde titel met meter af in 43 minuten en 21 succes te verdedigen. Assel- man trok zich echter niets aan van de reputatie van zijn op ponent en slaagde er tegen het het commentaar van Assel man. Hij vervolgde: „Maar ik had instructies gekregen van mijn trainer en dat hielp dui delijk." Trainer Richard Bral schetste de overwinning als volgt: „Gyon kan duidelijk veel met een bal, terwijl een tegenstander bij het maken van fouten niet nadenkt wat daarvan de oorzaak kan zijn. Mijn instructies zijn door Gyon goed opgevolgd." send naar de Zwitserse Marl van he eerste set met tine Oppliger, die twaalf sel^ beslissende games voor Visitekaartje conden achterstand had 1 te komen om zodoende met 7-5 Rolando Vera, de eerste ui ite zegevieren. Ook in de Ecuador afkomstige winnaa van de wedstrijd, ondervoni end door en de veel fouten Ji in feite totaal geen tegenstand j -- --- De Zuidamerikaan, die in 198 éindelijk het onderspit del- Vtm n K a n m verrassend als tweede ein digde achter de Braziliaa Jose Joao da Silva, liep ee tactisch bekeken wedstrijd. D 22-jarige Vera, die als een va de favorieten was getipt, lie aanvankelijk het tempower over aan de onbekende Brazi liaan Paul Narciso. Gesteund door het enthou siaste publiek schroefde Braziliaan het tempo in eerste 3500 meter zo hoog op dat hij later ver terug vie Daarop nam de Portugee Luis Horta de leiding als eei schaduw gevolgd door Ver3 Na ruim twintig minute! plaatste Vera een tussen sprint, die hem niet alleen los maakte van de concurrenti maar hem tevens een gerust stellende voorsprong bezorg concurrent, de Chileen Oma! Aquilar, kwam met 58 secon den achterstand als tweedf binnen. Vera was zeer gelukkig me doorbraak naar de internatio nale top te hebben gemaakt Mijn grote doel voor dit jaar i de marathon van New York". tweede set ging Asselman uit makende Verstraeten moest ven: 7-5, 6-3. „Een wachte overwinning," onver- luidde Bij de meisjes was Sandra Begijn de grote trekpleister van het toernooi. De pupil van Richard Bral moest het in de finale opnemen tegen dezelfde tegenstandster als vorig jaar, de Belgische Kathy van der Gucht, die in de halve finale haar visitekaartje had afgege ven tegen Stephanie Rottier: 6-1, 6-3. Begijn had met 6-0, 6- 0 gewonnen van Sylvia Ga briel en alle ingrediënten wa ren aanwezig om een goede fi nale tegemoet te kunnen zien. Dat werd het dan ook met een sterke Begijn in de hoofd rol, hoewel haar tegenstand ster het allerminst cadeau gaf. Lange slagenwisselingen wa ren het resultaat, maar on danks een voorsprong van de Belgische in de tweede set van 3-1, was het toch Begijn, die duidelijk de toon aangaf. Zij won met 6-2,6-3, zich daarmee aandienend als de grootste kanshebster tijdens de ko mende Zeeuwse indoor-titel- strijd. „De beste wedstrijd van het toernooi," zo betitelde wed strijdleider Piet Adriaansens de partij in de halve finale tussen Bernd van Quekel- berghe en de Belg Johan van Herck, die eindigde in een overwinning in drie sets voor Van Herck: 3-6, 7-5, 7-6. Tim van Rode zorgde eveneens voor een Belgisch succes door Guido Tolhoek in de halve fi nale te verslaan met 6-2, 6-1. De finale leverde een ruime overwinning op voor Van Ro de, die met 6-1, 6-3 afrekende met Van Herck en zodoende de eerste plaats voor zich opeiste bij de 13-jarige jongens. Stephanie Rottier mocht dan bij de 15-jarigen in de halve eindstrijd zijn blijven steken, in haar eigen leeftijds groep heerste zij volkomen. Met 6-1, 6-0 versloeg zij Na- thaly Tijssen in de halve fina le, om daarna met 6-1, 6-2 Ruth van Goethem te kloppen. Nathaly Tijssen zorgde er bij de 11-jarige meisjes voor dat de balans met onze zuiderbu ren in evenwicht kwam. Zij won de finale van Marion Co- pier met 6-1, 6-1, na afzegging - FOTO WIM KOOYMAN. van de favoriete Greetje de Prest. Jongens tot en met 9 jaar: finale: Mar- tino Eeckhout-Christof van der Gucht 6- 1,6-1. Meisjes tot en met 9 jaar: Annelies Everix-Julie Garbriel 6-3, 6-3. Meisjes tot en met 11 jaar: halve finales: Marion Coppier-Greetje de Prest walk over voor Copier; Nathaly Tijssen-Mariet Groen- leer 6-1, 6-0. Finale: Tijssen-Copier 6-1, 6-1. Jongens tot en met 11 jaar: halve fi nale: Tom van Beek-Richard Hamelink 6-1, 6-4; Patrick Luijten-Jean-Loup van de Wiele 6-3,6-3. Finale: Van Beek-Luij- ten 6-1, 6-2. Jongens tot en met 13 jaar: finale: Tim van Rode-Johan van Herck 6-1, 6-3. Meisjes tot en met 13 jaar: fina le: Stephanie Rottier-Ruth van Goethem 6-1,6-2. Jongens tot en met 15 jaar: fina le: Gyon Asselman-Jeroen Verstraeten 7-5,6-3. Meisjes tot en met 15 jaar: fina le: Sandra Begijn-Ka thy van der Gucht 6-2,6-3. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Een fiks aantal deelnemers start vrijdag 2 ja nuari in het Ador-tennistoernooi in De Braakman. Favorieten in de C-categorie zijn Ronald van Remortel en Isabelle Leen houwers, respectievelijk bij de heren en de dames. Van Remortel is zo langza merhand een vaste klant in het Ador-tennisgebeuren, want hij schreef al meerdere keren de Braakmanweek op zijn naam. De 17-jarige MTS-leerling krijgt deze keer concurrentie van Menno van den Hout en Rolf Hoving, die op het afval- schema respectievelijk een tweede en derde plaats inne men. Oostburger Stefan Steij aert, momenteel sterk voor de dag komend, kreeg een vierde plaats toebedeeld. Gevaarlijke outsiders in dit gezelschap zijn Jan Jurry, Fred Elliott en Die ter Gajewski. Isabelle Leenhouwers uit Sluis moet proberen zich staande te houden in het C-ge- zelschap bij de dames en ge zien haar verrichtingen in het landelijk jeugdtennisgebeuren moet dit niet tot de onmoge lijkheden behoren, zeker ook vanwege de nominatie op de Cl-lijst voor het komende jaar. Haar naaste concurren tes zijn Nancy Blok en Annick van Waes. Laatsgenoemde legde twee keer beslag op een tweede plaats tijdens recente indoor-toernooien in Hulst en Terneuzen. Nancy Blok werd vorige week bij de 16-jarige meisjes officieus Zeeuws- Vlaams indoor-kampioene. Andrea Hamelink en Bep van de Vijver worden getipt als gevaarlijke outsiders. Edward Bleijenberg is de favoriet bij de heren-D, zeker een terechte keus na zijn fina leplaatsen in Hulst en Terneu zen. Er werd in deze categorie een totaal van 27 aanmeldin gen ontvangen. Joop van der Griek werd als goede tweede getipt en Hans van den Akker en Cor Deij als overige kans hebbers. Of de jeugdige Nathaly Tijssen zal zijn opgewassen tegen de geroutineerde Nell Hendrikse, zal wellicht wor den uitgemaakt op het schema bij de dames-D, in welke cate gorie voornoemd duo een fa- vorietenrol vertolkt. Het toer nooi begint vrijdag 2 januari en de finales in de Ador-hal in De Braakman zijn gepland op zondag 4 januari. Kanshebbers in de dubbel spelen zijn: HD-C: Jurry/Ho- ving en Elliott/Gajewski. HD- D: Van der Sloot/Veraart en Leenhouwers/ Leenhouwers. DD-C/D: Van de Vijver/Hen- drikse, Blok/Hamelink en Sterrenberg/Van de Velde. Van onze paardesportmede- werker KAPELLE - Op de tweede dag van Indoor-Zeeland tijdens de dressuurwedstrijden in ma nege De Braanjenhoek te Ka- pelle was er opnieuw te genie ten van goede paardesport. Centien Krijgen met Urgento van Zuid-Beveland reikte in de Z2-klasse samen met Jan Meyers met Mr. Abgar van Oranjezon naar 123 punten. Jurylid Jan Bakx uit Roosen daal, zelf een topper in de dressuursport, vond houding en zit van Centien Krijger echter veel beter dan die van Jan Meyers en plaatste Cen tien Krijger als eerste. Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland scoorde 119 punten en werd derde. De vierde plaats met 116 punten ging naar Linda Goense met Sianetty van De Weelruiters. Brigitte Sprado met Odyssia van St.-Donius greep met 119 punten de winst in de Zl-klas- se. Een schitterende tweede plaats was weggelegd voor de 16-jarige amazone Claudia Fassaert uit Koewacht met Hunter, die momenteel voor Seros uitkomt. Marleen van Doesselaar met Pegasus van De Zwinruiters scoorde 116 punten en dat bleek goed voor brons. Een matige rubriek was die in de Ll-klasse, waarin slechts één winstpunt gescoord werd. Dat winstpunt kwam op naam van winnares Linda Kaboord met Urval van Oranjezon. Jan de Kroo met Uriska van De Scheldestad reikte met 113 punten naar de tweede stek. Zo matig als de resultaten in de Ll-categorie waren, zo goed waren de prestaties in de L2- klasse. Hierin reed Geertje van Mourik met Tamara van Prins Maurits met niet minder dan 136 punten naar het oran jelint. Op de tweede plaats met 133 punten finishte Inez van Veen met Victor van St.-Do nius en de derde plaats met 128 punten was voor Marleen Sinke met Romanus van De Paardebloem. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese Wallenloop is zaterdag 3 januari al aan de 26e uitgave toe. Traditiegetrouw brengen in de Ganzestad de atleten elkaar de beste wensen toe, om elkaar vervolgens op de *wallen' te bekampen. Zoals gebruikelijk loopt het ook dit jaar mede door de drukke eindejaarsperiode van Tante Pos' stroef met de de. Vera werd daarna nie voorinschrijvingen. Toch zijn er op het afgesproken tijdstip heel meer bedreigd. Zijn naast wat toppers present. - Vorig jaar nog kwam de Brit Dave Cameron de Zeeu wen in eigen huis de les lezen. Vaak ook is een aardig contin gent Belgen present. In de zijn eerste grote overwinning hoofdrol mag ongetwijfeld ,Ik hoop met dit succes o< Leon van der Velden verwacht Trekking A. 9-11-17-22-28-43 Toegevoegd: 16 Trekking B: 12-18-24-25-37-44 Toegevoegd: 34 6-1-6-6-4-1-8 worden. De Kapellenaar won een aantal weken terug de prestigestrijd met Piet Vonck °P de Aardenburgse Elder- sehans en kan voor eigen pu bliek wellicht nog wat extra's. Afgaande op de 'magere' voor inschrijvingen moet Piet Wes- terweele zijn grootste concur rent worden. Ook Johan de Vlieger - mits volledig her steld -, Sam Polderman en Jan de Wilde zijn mannen die hoog kunnen eindigen. De heren-senioren vertrek ken om 15.05 uur voor hun 7800 meter aan de Voorstad/Oost singel. Dit samen met de he ren-veteranen met Ad Tierie als de te kloppen man. De da mes/ A-meisjes en dames-ve- teranen werken 2600 meter af. Voor hen klinkt het startschot om 14.30 uur. Onder de deel neemsters hier het Schelde- sport-trio Corrie Dekker (ve terane), Yvonne de Grave en Petra de Knegt. Het wedstrijdgedeelte wordt geopend om 13.00 uur met de pupillen. De prestatie lopers sluiten de atletiekmid- dag af om 16.00 uur. Alle ad ministratieve formaliteiten worden verzorgd in cafe Baar- ends, terwijl men voor was- en kleedaccommodatie terecht kan in het gymnastiekzaaltje aan de Reigerstraat. ZAALHANDBAL Landelijke competitie: HVSV- Volt (dames derde divisie), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.00 uur. ZAALHOCKEY Olympia-Zwart Wit (heren derde klas), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.10 uur. BASKETBAL Vrijdag 2 januari: Voorwaarts I-Volharding 1 (tweede klas he ren), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 3 januari: Scheldesport 1-Voor- waarts 1 (eerste klas dames), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur. KORFBAL District: Tjoba-Meervogels (tweede klas A), sporthal Goes, aanvang 15.50 uur. Afdeling: Luctor-Atlas (eerste klas), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.00 uur. Zuidwesters 2-Zaamslag (tweede klas A), sporthal Oost-Souburg, aan vang 16.00 uur. BKC-Animo (tweede klas A), sporthal De Veerhoek, Oostburg, aanvang 17.00 uur. Door Kees Hamelink GOES - Door een voetblessure van Walter Montenarie ein digde het TS1-tennistoernooi in Goes zonder een finale in de B-categorie bij de heren. De Middelburger haakte af na het spelen van de halve finale in het herendubbel met zijn partner Remco Maandag. In geloot op een vierde plaats op het schema had hij zich ver dienstelijk een finaleplaats verworven, nadat hij in de halve eindstrijd bekwaam had afgerekend met de sterke Gel derlander Erwin Clarenbach met 6-5, 6-3. Remco Maandag had het daarentegen niet kun nen klaren. Hij sneuvelde al in de kwartfinales, waarin hij werd verslagen door Roosen- daal-speler Ferdinand Werger in drie sets met 4-6,6-2,6-4. Veel indruk maakte overi gens Goesenaar Manfred de Kok in dit gezelschap. Hij werd halve finalist via een 3-6, 6-4, 6-3-overwinning op John Bruinincx. Hij moest daarna pas in de derde set afhaken te gen Werger met 5-6, 6-2, 6-4, die daarna de uiteindelijke winnaar werd door het terug trekken van Montenarie. Ook in de B-categorie bij de dames werd geen Zeeuwse overwinning geboekt. Het dichtst daarbij was TSI-speel- ster Angela Latuheru, die in de halve finale knap had ge wonnen van Jolanda van de Linde met 6-4, 6-1, terwijl on derin het schema de als tweede geplaatste Miriam Tannenbaum uit Puttershoek haar plaats volledig waar maakte. Zij won in de halve eindstrijd van Mirjam van de Tillaar met 6-2, 6-3 en ook La tuheru was niet bij machte in het slotduel een vuist te ma ken. Tannenbaum won met 6- 1,6-1. Clarenbach, die in de B-ca- tegorie tot de halve finales reikte, werd winnaar in de Cl- categorie, waar de plaatselin- gen op het schema niet volle dig tot zijn recht kwamen. De als eerste geplaatste Antoine van Bockel zegde vroegtijdig af, de andere mogelijke fina list Diederik van van den Heuvel kon de finales bekij ken met een gescheurde enkel band, terwijl Marcel Wolfert al in de kwartfinales sneuvel de. Alleen Stefan Havermans bleef overeind, maar moest in de finale zijn meerdere erken nen in Clarenbach met 6-2,6-5. Twee poules lagen ten grondslag aan de eindstrijd bij de C2-dames, waarin Chantal van Schelven en Janine Moer land de uiteindelijke finalistes werden. Het eindigde in een driesets-zege voor Moerland: 6-5, 2-6, 6-3. Nancy Blok uit Sluiskil werd de verrassende winnares in de C2-categorie bij de dames. Als ongeplaatste op het schema van acht won zij aanvankelijk gemakkelijk van Vanessa de Haan met 6-1, 6-1, waarna zij verantwoorde lijk was voor de uitschakeling van de als eerste geplaatste Anita Brand. Blok won dit duel met 6-4, 6-4, terwijl Els Ars volgens verwachting haar tegenstandster werd na haar 4-6, 6-5, 6-4-zege op Elly Cij- vat. Blok won het slotduel met 6-2,6-5. Harold Schipper kreeg het in de C2-categorie allerminst cadeau. Hij had als favoriet bovenin het schema sterke te genstand te verduren van Er- win Carol in de halve eind strijd, een duel dat hij win nend afsloot met 6-3, 2-6, 6-2, terwijl Ronald Vasseur on derin het schema de verras sende finalist was geworden omdat de als tweede ge plaatste Bart Felius vroegtij dig werd uitgeschakeld. Schipper won de finale van Vasseur met 6-3,6-4. In de D-categoraie bij de heren heersten de jeugdige deelnemers volledig. Kim Langeraart, Arno Jongsma, Ruud Olijdam en Dennis Reijnhout waren de halve fi nalisten, waarbij Langeraart Arno Jongsma verraste: 6-4,6- 1. Reijnhout werd de andere finalist via een zege in drie sets op Olijdam: 4-6, 6-1, 6-3. Een spannende finale tussen Sassenaar Langeraart en Reijnhout ontspon zich, waar bij Langeraart de tie-break in de eerste set besliste in zijn voordeel, maar waarbij Reijn hout de tweede set pakte, eveneens via de tie-break, om in de derde set volledig toe te slaan: 5-6,6-5,6-0. Uitslagen finales: HE-B: Ferdinand Werger-Walter Monternarie walk over voor Werger. DE-B: Miriam Tannen- baum-Angela Latuheru 6-1, 6-1. HE-Cl: Erwin Clarenbach-Stefan Havermans 6- 2, 6-5. DE-Cl: Janine Moerland-Chantal van Schelven 6-5,2-6,6-3. HE-C2: Harold Schipper-Ronald Vasseur 6-3, 6-4. DE- CS: Nancy Blok-Els Ars 6-21, 6-5. HE-D: Dennis Re ij nhout-Kim Langeraart 5-6, 6-5, 6-0. DE-D: Ellen de Jong-Brigitte O os trom 6-5, 6-3. HE-D 25+: Bart Dors- sers-Gerrit Verwaal 6-0, 6-4. DE-D 25+: Lenie De Haan-Bep Meerhoff 6-2,3-6,6- 1. He-E: Frans van der Heijde-Schaier 6- 2, 6-1. HD-B: Bruinincx/Werger-Monte- narie/Maandag walk over Bruinincx/ Werger. DD-B: 1. Van de Linde/Latuhe- ru, 2. Kaan/Kaan. GD-B: Zuidweg/ Kaan-Van de Linde/Havermans 6-1,6-3. HD-C: Verschuure/Wolfert-Schipper/ Greeve 6-4, 6-4, Kuijs/Buijs-Duson/ Brand 1-6, 6-5, 6-2. GD-C: 1. Van Schel ven/Hellemans, 2. Brand/Goense. HD-D: Reij nhout/ Ritmeij er-Verstraete/ Sprin ger 6-1, 6-3, De Jong/Dominicus-Engel- se/Engelse 6-3, 6-2. GD-D: Schrier/ Geerts-Zuidhof/Spelier 6-2, 6-4. HD-E: 1. Anröchte/Daenen, 2. Breen/Meulblok. DD-E: 1. Dekker/van Tuijl, 2. Ver- streeg/Ferket Van onze paardesport medewerker KAPELLE - Op de eerste dag van Indoor-Zeeland, het rui tersportevenement van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters in manege De Braanjenhoek te Kapelle, toonde Liesbeth Kodde met Oiseau van de or ganiserende vereniging zich goed op dreef. In de Ml-dres- suurklasse - er is dit jaar voor het eerst een tweedaags dres- suurconcours aan het pro gramma toegevoegd - reikte zij naar een totaal van 126 punten en dat was goed voor goud. Op de tweede plaats met 124 punten finishte haar clubge note Anneke Phernambucq met Waldeck. Het brons ging naar Paula Suykerbuik met Wendy van St.-Martinus. Het Brabantse jurylid Jan Kooien was wat teleurgesteld. „Er wordt te braaf gereden, de achterhand doet niet mee. Ik had wat meer lef verwacht. De combinaties durven niet," merkte Kooien op. In de M2-klasse viel dat echter veel mee. Zo greep An- nemarie Hertzberger met Wisper van de rijvereniging Middelburg het goud met maar liefst 134 punten. Dat was goed voor twee winstpun ten, waardoor zij promoveerde naar de Z-klasse. Jaap Ste- vense met Unesco van St.-Do- nius veroverde de tweede plaats met 124 punten. Mevrouw Henneman uit het Brabantse Oosterhout, die de dressuurproeven in de B- klasse beoordeelde, was zeer tevreden over de geleverde prestaties. Er vielen dan ook meerderde winstpunten te no teren. In de B-klasse zege vierde Ingeborg Martens met Aimee van Concordia Floribit met 131 punten. Arjan Pro voost met Victor van Oranje zon werd tweede met 126 pun ten en de derde plaats ging naar Astrid van Liere met Wendy, eveneens van Oranje zon.

de Stem | 1987 | | pagina 7