Mota en Vera winnen 62 e Sylvesterloop Parijs-Dakar weer van start PETER POST HOUDT ZICH RUSTIG OP WIELERMARKT Kloppenburg mist ook Top Twaalf Michiel Schapers naar derde ronde SPAN Yan i grote in Wa VERMEULEN NA PROLOOG WEER GEDISKWALIFICEERD COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 2 JANUAR11987 BREDA - Peter Post heeft woord gehouden. Met de najaarsklassiekers nog voor de wielen liet de Amstelveense ploegleider al weten dat er binnen zijn Panasonic-ploeg voor het ko mend wegseizoen niet zo veel zou veranderen. Wel dat er wat renners zouden afvloeien om dat het experiment met het dubbel-pro- gramma als mislukt kon worden beschouwd. Ruime winst voor oud internationals Golf Liboton wint in zijn achtertuin VRIJDAG 2 J NIEUWE COUPE KNIPPEN WASSEN WATERGOLVEN incl. VERSTEVIGING EN HAARLAK18.50 Bisschopshoevc 12 Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 Veel mutaties Mi wielerprofs Door Rob van Deursen Nu het nieuwe wielerjaar is begonnen, blijkt dat Post slechts twee nieuwe krachten heeft aangetrok ken, terwijl zes renners elders onderdak mochten zoe ken. De nieuwelingen zijn de Nederlandse amateur kampioen op de weg John Talen en Jan van Wijk uit Haarlem. Daar staat tegenover dat Alan Peiper, Johan van de Velde, nationaal profkam- pioen op de weg Jos Lammer- tink, Henk Baars, Gert-Jan Theunisse en Danny Vande- raerden van de loonlijst wer den afgevoerd. In totaal be staat de Post-ploeg voor ko mend seizoen uit zestien cou reurs. Post's rivaal Jan Raas haalde wel de bezem door zijn formatie. Onder de noemer van Superconfex begint de Zeeuw met zeven 'verse' krachten in zijn equipe aan het wegseizoen '87. Die zeven zijn de Westduitser Rolf Gölz, Gert Jacobs, Frans Maessen, Patrick van Passel, Rudy Pe- venage, Jean-Paul van Poppel en Nico Verhoeven. Daar ko men nog drie 'halve' debutan ten bijde broertjes Edwig en Ghylain van Hooydonck plus Luc Roosen. Het Belgische drietal mocht tegen het eind van het afgelopen seizoen al aan het profmetier wennen. De formatie van Jan Raas be staat voor het komende wie lerjaar' uit 20 man. Bij de Raas-ploeg verdwenen Adrie van der Poel, Hans Daams, Marc Dierickx, Henri Man- ders, Emiel Kerstens en Peter Heeren. De derde Nederlandse prof equipe PDM lijkt de wonden van de paleisrevolutie (het ge dwongen vertrek van ploeglei der Roy Schuiten) al aardig verwerkt te hebben. Aan de toch al dure stal van manager Manfred Krikke en ploeglei ders Jan Gisbers en Piet van der Kruys werden acht nieu- Peter Post welingen toegevoegd. Dat zijn: de Zwitser Jorg Müller, de Spanjaard Laguia, de Belg Mare Dierickx plus de Neder landers Adrie van der Poel, Henk Daams, Henri Manders, Gert-Jan Theunisse en spe- - foto de stem/j0han van gurp ciaal voor het veldrijden Hen- nie Stamsnijder. Daar staat het vertrek van Jan van Wijk, Hans Langerijs, David Akam en Mariano Bayon tegenover. In totaal bestaat de equipe van PDM voor dit jaar uit 20 ren ners. Bij Transvemij/Van Schilt houdt het aantal nieuwelingen zich ten opzichte van het aan tal vertrekkers elkaar bijna in evenwicht: zes tegen zeven. Nieuw in de ploeg van Piet Bos zijn de Zwitser Daniel Wyder, de Belg Rudy van der Haegen en de Nederlanders Jos Lammertink, Jan van Houwelingen, Rob Kleinsma en Peter Pieters. Gestopt zijn Ad Tak, Bert Wekema en Heddy Nieuwdorp, terwijl de Belgen Etienne de Beule, Ro ger Decnijf en Daniel Rossel plus Leon Nevels niet in aan merking kwamen voor con tractverlenging. Twaalf man zullen komend seizoen de kleuren van Transvemij ver dedigen. Een apart geval is de ploeg van Roger Swerts, die van Skala/Roland. De sponsors kozen voor een Belgische ploeglicentie, waarmee het aantal van vijf Nederlandse profformaties werd terugge bracht naar vier. Het gevolg van de omschakeling naar België is wel dat er bij de Stchting Skala Sport in totaal zeventien profs van de betaal- lijsten verdwenen. Nog vier Nederlanders staan onder contract bij Skala/Roland. Dat zijn Hennie Kuiper, Jac van der Poel, Johnny Bogers en Adrie van Houwelingen. Niet minder dan veertien Neder landse profs verdwenen uit de ploeg van Swerts: Johnny Broers, Ralf Elshof, Ron Groen, Gert Jacobs, Jean Ha- bets, Jan van Houwelingen, Marco van der Hulst, Ron Mackay, Jac van Meer, Peter Pieters, Frits Pirard, Jean- Paul van Poppel, Jannus Slen- debroek en Nico Verhoeven. De kans bestaat dat voor Jac van Meer alsnog een plaatsje binnen de equipe wordt inge ruimd. Onderhandelingen daarover zijn nog gaande. De samenstelling van de Nederlandse profploegen voor komend seizoen ziet er als volgt uit: Panasonic: Phil Anderson (Aus), Erik Breukink, Ludo de Keulenaer (Belg), Eric van Lancker (Belg), Henk Lubber- ding, Robert Millar (Schot), Guy Nulens (Belg), Bert Oosterbosch, Eddy Planc- kaert (Belg), Theo de Rooy, John Talen, Eric Vanderaerden (Belg), Teun van Vliet, Peter Winnen, Jan van Wijk en Peter Harings. Ploegleiders Peter Post en Walter Planckaert; Superconfex: Maarten Ducrot, Nico Emonds (Belg), Roll Gölz (WD1), Jacq Hanegraaf, Edwig van Hooydonck (Belg), Ghylain van Hooydonck (Belg), Gert Jacobs, Frans Maessen, Jelle Nij- dam, Patrick van Passel, Ludo Peeters (Belg), Rudy Pevenage (Belg), Twan Poels, Jean-Paul van Poppel, Cees Priem, Luc Roosen (Belg), Nico Verhoe ven, Ad Wijnands, Joop Zoetemelk, Ger- rit Solleveld. Ploegleiders zijn Jan Raas en Hilaire van der Schueren; PDM: Wim Arras (Belg), Rene Beuker, Henk Boeve, Pedro Delgado (Spa), Henk Daams, Mare Dierickx (Belg), Peter Hoondert, Gerrie Knetemann, Laguia (Spa), Henri Manders, Jorg Muller (Zwits), Stefan Mutter (Zwits), Marc van Orsouw, Adrie van der Poel, Steven Rooks, Jan Simons, Peter Steevenhage, Gert-Jan Theunisse, Gerard Veldschol- ten, Hennie Stamsnijder. Manager Man fred Krikke. Ploegleiders Jan Gisbers en Piet van der Kruys; Transvemij/Van Schilt: Theo Appel doorn, Jan Bogaert (Belg), Corneille Daems (Belg), Rudy van der Haegen (Belg), Jan van Houwelingen, Jan Jon kers, Rob Kleinsma, Jos Lammertink, Peter Pieters, Theo Smit, Frank Ver- leyen (Belg), Daniel Wyder (Zwits). Ma nager/ploegleider Piet Bos. Ploegleiders- Jules de Wever, Henk Stevens. BAZEL (ANP) - De schorsing die de nationale tafeltennis- bond Mirjam Kloppenburg oplegde, treft de twintig-ja rige speelster uit Lichten voorde zwaarder dan vooraf was ingeschat. De strafmaatregel betrof HAARLEM (ANP) - De con frontatie van de glimlach, tus sen de Koninklijke HFC-ers die proberen te voetballen zo als het moet en de oud-inter nationals, van wie de meesten zich voornamelijk nog herin neren hoe het moet, droeg donderdag duidelijk het teken van John Rep, die na een rust stand van 1-1 in de tweede helft vier doelpunten maakte. Mede daardoor werd de eind stand op 6-2 bepaald. HFC begon het nieuwe jaar met een strafschop te missen, zoals ook aan het eind van vo rig seizoen was gebeurd, met als gevolg degradatie. Het was uitstel van de openingstreffer (Norbert Vissers), die pas kort voor rust door Couperus ge neutraliseerd werd. Vlak na de hervatting scoorde Duncan Pratt voor HFC, maar dit keer liet het antwoord niet lang op zich wachten. De 1500 toeschouwers zagen binnen vijftien minuten drie doelpunten van Rep. Daarna, toen HFC veel kwijt was, overzicht en organisatie het meest, vielen er nog doelpun ten van Hovenkamp (een schoonheid) en Rep plus een gemiste strafschop van Willy van de Kerkhof. De oud-Internationals speelden met: Ed- ward Metgod; Theo van Duivenbode, Henk Warnas, Dick Schneider en Hugo Hovenkamp; Willie van de Kerkhof, Si aak Swart en René van de Kerkhof (Barry Hulshoff); Peter Ressel, Wietze Couperus en John Rep. SPORT IN 'T KORT DE LAATSTE BAL, die de Australiër Greg Norman ge bruikte om als eerste golfspe- ler ter wereld in één jaar een miljoen dollar bij elkaar te slaan, heeft op een veiling in Pebble Beach (Californië) 2000 dollar (ruim 4000 gulden) op gebracht. De bal kwam bij in het bezit van een hotelhouder, die daarmee tevens het recht kreeg een wedstrijd tegen Norman te spelen. aanvankelijk uitsluitend de wereldkampioenschappen, half februari in India, maar werd kort daarop uitgebreid met een speelverbod voor de Top twaalf, die vrijdag in Ba zel van start gaat. Die nieuwe sanctie raakt Kloppenburg met volle kracht. Zonder schorsing had zij na melijk vrijdag tot de twaalf deelneemsters behoord, omdat de Tsjechische Marie Hra- chova zich op het laatste mo ment afmeldde met een acute blindedarm-ontsteking. Aanvankelijk kwam Klop penburg als vijftiende op de Europese ranglijst niet in aan merking voor deelneming aan de Top twaalf. Door afschrij vingen van de Hongaarse Olah (zwanger) en de Roemeense Badescu (speelverbod) rukte ze op naar de positie van eer ste invalster, die reglementair in Bazel aanwezig dient te zijn. De bond weigerde evenwel, zonder overleg met dames- coach Bakker die de stap be treurde, de speelster in te schrijven. De plaats van Klop penburg wordt nu ingenomen door de Francaise Thiriet. De schorsing treft indirect ook Bettine Vriesekoop. Bij aanwezigheid van Kloppen burg had zij het onderlinge openingsduel als opwarm ronde kunnen benutten. Nu moet de Hazerswoudse vol aan de bak. Op de eerste dag wacht haar een bijzonder zwaar pro gramma met twee taaie ver dedigsters, de Engelse Lisa Bellinger en favoriete Flijoera Boelatova uit de Sovjet Unie. Tussen die twee partijen in komt ze achter de tafel tegen de naar West-Duitsland ge vluchte Roemeense Olga Ne- mes. RILLAAR (ANP) - Roland Li boton heeft op Nieuwjaarsdag in zijn woonplaats Rillaar een internationale veldrit gewon nen. De Belgische oud-wereld- kampioen reed in de eerste ronde weg van de concurrentie en vergrootte zijn voorsprong in het vervolg van de race. Zijn landgenoot Ivan Messelis eindigde op twee minuten en 45 seconden als tweede, ge volgd door wereldkampioen Albert Zweifel. Frank van Ba- kel was, als zesde, de beste Ne derlandse deelnemer. De uitslag is: 1. Roland Labo ton (Bel), 2. Ivan Messelis (Bel) op 2.45, 3. Albert Zweifel (Zwi) op 3.28, 4. Rudy de Bie (Bel), 5. Paul de Brauwer (Bel), 6. Frank van Ba kei (Ned), 9. Peter Harings. ADELAIDE (Rtr) - Michiel Schapers heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de open tenniskampioenschappen van Zuid-Australië in Adelai de. In de tweede ronde won Schapers in twee sets van de als vierde geplaatste Ameri kaan Matt Anger. De setcij- fers waren: 7-5 en 6-3. De eerste geplaatste Ra- mesh Krishnan (Ind) bereikte de volgende ronde door met 6- 2 en 6-2 te winnen van de Zweed Johan Carlsson. De Amerikaan Bill Scanion kwam erg gemakkelijk ver der. Bij een voorsprong van 4- 1 voor Scanion in de eerste set trok zijn tegenstander, de Nieuwzeelander Bruce Derlin, zich wegens een blessure te rug. Samen met Huub van Boec- kei verloor Schapers in de eer ste ronde van het dubbelspel. Het Amerikaans/Canadese tweetal Bud Schultz/Glenn Michibata was in twee sets te sterk: 6-2 en 6-4. Uitslagen: Michiel Schapers (Ned)-Matt Anger (VSt) Wally Masur (Aus) Mark Woodforde (Aus) 3-6,7-6,7-6 Glenn Mi chibata (Can)-Brod Dyke (Aus) 6-2,6-3 Nduka Odizor (Nig) Anthony Lane (Aus) 6-2,7-6 Amos Mansdorf (Isr)-John Le- vine (VSt) 4-6,6-1,6-3. De als eerste geplaatste Hana Mandlikova heeft don derdag aanvankelijk hard moeten vechten om de kwart finales van het met 100.000 dollar gedoteerde tennistoer nooi voor dames in Brisbane te bereiken. De Tsjechoslowaakse ont moette haar als 61 e op de we reldranglijst geplaatste land genote Regina Marsikova, die in de eerste set zeer sterke te genstand bood: 7-6. In de tweede set had Marsikova echter geen verweer meer: 6-0. Manon Bollegraf heeft de derde ronde van het interna tionale tennistoernooi voor dames in Brisbane niet over leefd. De als zesde geplaatste Zuidafrikaanse Rosalyn Fair- bank versloeg Bollegraf in twee sets met 6-4 en 6-4. De als tweede geplaatste Amerikaanse Pam Shriver had in de tweede ronde moeite met de Engelse Ann Hobbs. Shriver zegevierde uiteinde lijk met twee maal 7-6. Uitslagen: tweede ronde: Pam Shriver (VSt)-Ann Hobbs (GBr) 7-6,7-6 Eva Pfaff (WD1)-Rebecca Bryant (Aus) 6-4,6-1 Christiane Jolissant (Zwi)-Louise Field (Aus) 5-7,7-5,6-4 Betsy Nagelsen (VSt)- Patricia Hy (HKon) 6-1,6-1 Regina Mar sikova (Tsj)-Anne Min ter (Aus) 6-3,6-0. derde ronde: Helen Kelesi (Can)-Elise Burgin (VSt) 6-3,6-7,6-3 Elizabeth Smylie (Aus)-Dianne Balestrat (Aus) 6-4,7-6 Ro salyn Fairbank (ZAf)-Manon Bollegraf (Ned) 6-4,6-4, Eva Pfaff (WDl)-Alycia Moulton (VSt) 7-6,7-6 Hana Mandlikova (Tq)-Regina Marsikova (Tsj) 7-6,6-0 Pam Shriver (VSt)-Christiane Jolissaint (Zwi) 6-3,6-2 Helena Sukova (Tsj)-Sara Gomer (GBr) 3-6,6-2,6-2 Betsy Nagelsen (VSt)- Heather Ludloff (VSt) 3-6,6-3,7-6 Van onze tafeltenn werker middelburg - eerste weekeinde nieuwe jaar staat tafeltenniswereld de Zeeuwse hoof zaterdag 3 en zond in sporthal De Kr Zeeuwse titelweds 1987 worden vers- succesvolle kam pen die vorig jaar f eltennisverenigin Terneuzen werde is het nu de beurt burg-Zuid, dat de in handen heeft e keer zijn ruim 300 paraat. Op beide dagen wedstrijden 's mor negen uur en nie kampioenschappen merendeel van de centieklassen w~ werkt in meerkam garandeert de dee Door Kees Ha HULST-Het ee trum van het j nistoernooi in Den Dullaert i werd gekenme een gelijk o strijd tussen N en België, want neel is dit toer onderlinge kr ting tussen de je Zeeland - met n Zeeuwsch-Vlaa en de jeugd Vlaamse tennisb Resulteerde dit nog in een 5-3-voo Zeeuwsch-Vlaander keer was de balans wicht. Of dit zijn vindt in het feit d keer volgens de re gespeeld (dus voll tijen en niet op tijd) vast. Mooie sluitstukke toernooi vormden d de hoogste leeftij SAO PAULO (SID) - Rosa Mota, de kleine Portugese marathai' u rieën, die tussen Gy loopster, heeft in de nacht van het oude naar het nieuwe jai/t man en Jeroen Verst haar unieke serie in de traditionele Sylvesterloop van Sao Pat de jongens en Sand en Kathy van der Gu duizenden toeschouwers gi meisjes. Vooral het d vuld. Zij maakten het do jongens verliep enigs hun opdringen de ongeva 1 Rosa Mota laat de kurk van de fles champagne knalle Naast haar de Zwitserse Martina Oppligger, die als tweei eindigde. - foto voortgezet. In de jaarlijkse wedstrijd door de straten van de met zijn negen miljoen inwoners groot ste stad van Zuid-Amerika die voor de 62 e maal werd gehou den, zegevierde Rosa Mota voor de zesde achtereenvol gende maal. De wedstrijd voor de heren, die ook 12.640 meter liepen, le verde opnieuw een Zuidame- rikaanse zege op. Rolando Vera uit Ecuador zegevierde zonder moeite. Hij had op de eindstreep bijna een minuut voorsprong. De straten van Sao Paulo waren opnieuw met honderd- 8000 deelnemers traditieg plaats van Jeroen Ve trouw zeer moeilijk. De 27-ji rige Mota werd van het dril gen van het publiek slachtoffer. De Portuge werd omver geduwd en kwal met een forse wonde aan rechter knie over de finis Rosa Mota was na de bijr dertien kilometer totaal uitgi besliste Asselman d zijn voordeel, om d Oostburger met 6-0 put. Ondanks de problemen zij onderweg had ondervor i wlJzen. Door Jos Maas VERSAILLES - Gistermor gen, Parijs vierde nog zijn Sil- vesternacht, wuifde Frankrijk de rally karavaan uit. Van heinde en verre, Fransen, Duitsers, Belgen, Britten, Ita lianen en Nederlanders, waren ze naar Versailles gekomen om van het protocol getuigen te zijn en de Parijs-Dakar-ka ravaan uitgeleide te doen. De Deelnmers die al om ze ven uur voor het officiële startschot op het appel moes ten verschijnen kregen twin tig uur de tijd om de 1200 kilo meter afstand die Barcelona van Parijs scheiden te over bruggen. Vanuit de Cata laanse hoofdstad volgt de in scheping naar Algiers waar het spel pas echt begint. De ouverture van Parijs- Dakar in de vorm van een korte proloog die de startvol gorde voor de woestijn bepaalt en de laatste jaren gebruike lijk plaats vindt in Cercy Pon- toise werd een waar modder- festijn. De overvloedige regenbuien hadden de 6,7 kilometer lange omloop zodanig aangetast dat vele deelnemers in de blubber bleven steken. Arjan Brouwer opende woensdag voor het oog van vele tienduizenden kijklusti- gen met een fraaie vierde plaats. De KTM-coureur uit Nijkerk had op zijn motor een minuut en een seconde meer nodig dan de Franse winnaar Gilles Lalay (op Honda). De Italiaan Rinaldi (op Suzuki) werd tweede voor de Frans man Charbonnier op Yamaha. De Brabantse motorcross- Van de Peugeot van de Fin Arie Vatanen en diens Franse co-equipier Bernard Giroux brak de ophanging van het rechtervoorwiel af. Drie toeschouwers houden de zaak linksachter in evenwicht. -fotoap broertjes Toon en Pierre Karsmakers realiseerden op hun Honda's respectievelijk een 18de en 29ste plaats. Gas ton Rahier, de favoriet voor de eindzege, finishte op zijn BMW als eerste Belg op de 22ste plaats. Hij had 2.04 min. achterstand op de winnaar. De Britse Mitsubishi-equipe Cowan/Syer won de proloog bij de automobielen voor de Kenyeanen Mehta/Toughty (Peugeot) en de Fransen Da Silva/Oligo eveneens met Mit subishi. Guy Colsoul (Range Rover) eindigde als 11de en Jacky Ickx reed de 27ste tijd. De Finse topfavoriet Vata nen bleef met zijn fabrieks- Peugeot met een gebroken voortrein in de modder steken en verloor ruim twintig minu ten. Jim Vermeulen moest in zijn Toyota Special met een defecte versnellingsbak afre kenen en verloor veel tijd. La ter, werd Vermeulen door de technische leiding gediskwali ficeerd wegens tijdsover schrijding en uit de officiële wedstrijd genomen. Vorig jaar werd Jim Vermeulen vanwege ondeugdelijk materiaal reeds voortijdig terug naar Neder land gestuurd. Bij de vrachtwagens, zette Jan de Rooy orde op zaken en stuurde zijn Daf Turbo Twin als snelste over de omloop. De Rooy liet zijn grootste rivaal, de Fransman Groine (in een Mercedes) ruim 3,5 minuut achter zich. Het gevecht tussen de beide camions moet een der hoogtepunten van deze editie worden. In het algemeen klas sement staat Jan de Rooy op de 14de plaats. Uitslagen proloog (met tijden van de Nederlandse deelnemers):Moto ren: I. Gilles Lalay (Fra) Honda, 9 minuten 32 seconden, 2. Michele Rinaldi (Ita) Suzuki op 21 secon den, 3. Thierry Charbonnier (Fra) Yamaha op 0.43, 4. Aijan Brouwer (Ned) KTM op 1 minuut en 1 secon de, 18. Toon Karsmakers (Ned) Honda op 1.50, 29. Pierre Karsma kers (Ned) op 2.18. Personenauto's: 1. Andrew Co wan/Johnston Syer (GBr) Mitsu bishi 10.39,2. Shekhar Mehta/Mike Doughty (Ken) Peugeot 0.06, 3. Jean da Silva/Jean-Pierre Oligo (Fra) Mitsubishi op 0.08, 23. Kees Tijsterman/Mieke Tijsterman (Ned) Mitsubishi op 1.51 sec, 55. Jan van Tuyl/De Bont (Ned) Land rover op 3.03, 68. Maarten Botte- lier/Jille de Kleine (Ned) Toyota op 3.29, 113. Peter Hardsteen/ Henny den Toom (Ned) Daihatsu op 4.28,125. Bert Moritz/Ben Elen- baas (Ned) Daihatsu op 4.39, 170. Ad Zijlstra/Geke Kastelein (Ned) Daihatsu op 6.05, 252. Huub Ver meulen/Peter Hemmes (Ned) Toyota op 12.12, 260. Maarten van Eijk/Attie Doeswijk (Ned) Dai hatsu op 14.38. Vrachtauto's: 1. Jan de Rooy/Ivo Geussens/Theo van de Rijt (Ned) DAF 11.57, 2. Groine/Malferiol/ Grall (Fra) Mercedes op 2.37, 3. Leonard/Chambon/Peraro (Fra) Mercedes op 3.30, 17. Anne Kies/ Albert Graafstra (Ned) Mercedes op 6.07, 56. Leon Dieker/Martin Ketelaars/Tony Tessens (Ned) DAF op 11.50, 61. Peter Van Ma- ris/Kees van Loevezijn/Hugo Duisters (Ned) DAF op 12.14, 72. Arthur van Dedem/Ido van In- gen/Leon de Galan (Ned) op 31.04. den, liep de tweevoudig Verstraeten had zi Europese marathonkampioei f? v®r"'° Frank Wille (6-1, 6- van Athene (1982) en Stuttga (1986) haar beste tijd in de Sy vesterloop. Zij legde de 12.6 vorg jaar veroverde meter af in 43 minuten en seconden. Rosa Mota leidde t de dames van start tot finis! van de reputatie van De tweede plaats ging verra: Ppneni en slaagde er send naar de Zwitserse Ma: eind yande perste tine Oppliger, die twaalf sff 'wee beslissende ga te komen om zodoend* te zegevieren. Ook rassend. Niet direct maar de plaatsing Asselman als derde j,l schema. Hij maak korte metten met tweede geplaatste Steijaert. Deze hal strijd kende alleen in set de nodige strijd. was hem alles aan g succes te verdedige man trok zich echter tweede set ging Asseli ven: 7-5, 6-3. „Een wachte overwinning,' conden achterstand had. Rolando Vera, de eerste Ecuador afkomstige winnal L - - van de wedstrijd, ondervon n °T en de ve< in feite totaal geen tegenstan j Verstraeter De Zuidamerikaan, die in 191 ,,J?ln^e}.1J I; onder: verrassend als tweede eil digde achter de Braziliaa Jose Joao da Silva, liep ee f tactisch bekeken wedstrijd. I 22-jarige Vera, die als een va de favorieten was getipt, li aanvankelijk het tempowei over aan de onbekende Brazi liaan Paul Narciso. Gesteund door het enthou siaste publiek schroefde d Braziliaan het tempo in d eerste 3500 meter zo hoog o] dat hij later ver terug vie Daarop nam de Portuge Luis Horta de leiding als ee schaduw gevolgd door Ver: Na ruim twintig minute plaatste Vera een tussef sprint, die hem niet alleen lo maakte van de concurrent! maar hem tevens een gerus! stellende voorsprong bezori de. Vera werd daarna nie meer bedreigd. Zijn naast concurrent, de Chileen Omi Aquilar, kwam met 58 secon den achterstand als twee< binnen. Vera was zeer gelukkig nu zijn eerste grote overwinnin „Ik hoop met dit succes doorbraak naar de internatii nale top te hebben gemaak Mijn grote doel voor dit jaar de marathon van New York". kv DUITSE LOTTO Trekking A: 9-11-17-22-28-43 Toegevoegd: 16 Trekking B: 12-18-24-25-37-44 Toegevoegd: 34 SPEL 77 Van GOES - De Goese Wal uitgave toe. Traditiege elkaar de beste wensei te bekampen. Zoals g door de drukke eindej; voorinschrijvingen. To wat toppers present. Vorig jaar nog Brit Dave Cameron wen in eigen huis de Vaak ook is een aardig gent Belgen present hoofdrol mag onge Leon van der Velden v< worden. De Kapellena een aantal weken prestigestrijd met Pie op de Aardenburgse schans en kan voor ei, bliek wellicht nog wat Afgaande op de 'mager inschrijvingen moet Pi< terweele zijn grootste rent worden. Ook Jo Vlieger - mits volled steld -, Sam Polderman de Wilde zijn mannen ei kunnen eindigen. De heren-senioren v ken om 15.05 uur voor h te 6-1-6-6-4-1-8

de Stem | 1987 | | pagina 6