Lichtkogel oorzaak van brand in Breda Eindelijk zijn we 100. Tijd dus voor een feestelijke traktatie. We beginnen het jaar met een gratis kopje koffie en een verrukkelijk petit-fourtje. Alles staatvandaag en morgen klaar. U komt toch ook? lOOfJAAR MEE1 150 Merijntje 127ste jaargang Kant< ONDERZOEK: kies uit meer dan gebruikte bestel- en vrachtwagens De nieuwe vacantie-zo liggen voor u klas Breda 076-255111 Etten-li Roosendaal 01650-35666 Bergen c Van een onzer verslaggevers BREDA - De bouw- en woonmarkt Wickes in Breda is met een licht kogel in brand gescho ten. De Bredase politie heeft gis teren de 50-jarige F.V. uit Breda gehoord in deze kwes tie. Hij heeft toegegeven op oudejaarsavond de kogel te hebben afgevuurd. Een woordvoerder van de Bredase politie verklaarde gisteren dat het nog de vraag is of er sprake is van een mis drijf. „Het proces verbaal gaat naar de officier van justitie en die moet beoordelen of de man schuldig is aan het ontstaan van de brand", aldus de poli tiewoordvoerder. Volgens de verklaring van de politie is de noodkogel op 200 meter afstand van de bouwmarkt afgeschoten en dwars door de ruit ingeslagen. Na de inslag heeft de kogel nog zeker 40 seconden ge brand. Verschillende getuigen heb ben de politie verteld dat ze om ongeveer tien over twaalf op ongeveer 1 meter 50 boven de grond een vuurbal richting bouwmarkt zagen vliegen. „Op de plaats waar de vuur bal tegen het pand sloeg zat er een gat in de ruit met een dia meter van ongeveer 30 centi meter. Toen hij aankwam woedde er in het pand al een flinke brand", aldus inspec teur J. Scherders van de Bre dase politie. F.V. heeft tegenover de poli tie verklaard dat de lichtkogel behoorde tot de uitrusting van rijn boot. Het ging hier om een mgeveer 25 centimer lange tunststofkoker. Om het pro- ectiel af te kunnen schieten noet de koker verticaal ge houden worden en een ontste- ungspen verwijderd worden. De heer V. had de staaf in zijn rand, trok aan de pen en., er gebeurde niets. Toen hij de ko ter horizontaal hield om te tijken waarom er niets ge beurde ging de kogel alsnog af. Een woordvoerder van de bolitie verklaarde dat men ieze kogels in het bezit mag hebben. Hij verklaarde dat nog vastgesteld moet worden if zo'n kogel ook zomaar iveral afgevuurd mag wor- len. Van de zijde van Wickes verd gisteren verteld dat de ichade nog niet is vastgesteld. Waandag wordt met het Ame rikaanse moederbedrijf be sproken welke stappen onder- homen worden. Het bedrijfspand van Wic- ces maakt deel uit van een in- jewikkelde overeenkomst tus- ren de gemeente Breda en de sigenaar van het pand om op 3e huidige lokatie woning- houw mogelijk te maken. Wic- tes zou dan een nieuw pand tunnen betrekken aan de Ter- heijdenseweg. Een woordvoer der van de gemeente ver- tlaarde gisteren dat zeker neegewerkt wordt aan ver- nelde uitvoering van deze hlannen. (ADVERTENTIE) Een kleine, zware jongen

de Stem | 1987 | | pagina 24