GEMEENTEBESTUUR ALS STUWENDE KRACHT Het economisch mirakel van Tholen De Wielertoerist in nieuw tenue b. fomms LOMA Jubileumjaar vv Clinge begint met nieuwjaarsreceptie Lof en nostalgie bij afscheid A. Catsman 1 I ingomiddag oor ouderen OVER UITHOUDINGS VERMOGEN GESPROKÉN. J ongerenkoor in Coensdike TVRIJDAG 2 JANUAR11987 VAN ZEELAND Ried 50+ reizen Ebbs Nieuwjaarsbal in café de Lamsoren Kruisboog- schieting Bingo Zat. 3 jar van andere gemeenten op Tholen vragen hoe het toch komt dat daar jaarlijks vijftig nieuwe bedrijfjes het levenslicht zien. Goed voor ge middeld honderd arbeidsplaatsen per jaar. Het werkloosheidspercen tage zakt er dan ook met de snelheid VRIJST. woning met van een baksteen die vanaf een wil- sl.k., ged. geïs., met a; lekeurige kerktoren naar beneden wordt gegooid. En kerken hebben ze veel op Tholen. etparken Luistervink Dag en nacht Stuntje ge/schriftelijke :a-opleiding ÉBEDRIJF RANTBEDRIJF ELSKENNIS Zaamslag Sluis installeert nieuwe secretaris politierapport sop- eel- isen sen- latie S3 vakantie/rekreat mmm T22 PAGJNA ZEELAND 2 *3* Lekker voordelig en to goed naar de winterspi 8 dgn. HP incl. excurs naar in het Zillertal 479,-. V trek 17/1. Aarzel niet Kras Reizen, 04199-362: Jonge ouderen! Special geheel verzorgd inclus reisverzekering. Vraag v blijvend om het grs zomerprogramma 191 Stichting Recreatie vo Ouderen/Kras Reizf 04199-3622. Lekker voordelig en to goed naar de winterspc 8/10 dagen naar in het Kaisergebergte basis van HP v.a. 266 Da's pas Kras 04199-362 diversen ZATERDAG 3 januari met het trio de Mandie aanv. 21.00 u. Entree g tis. Dreef 6, Lamswaardi op vrijdag 2 jan. in c: den Ouden Arend te Jansteen. Aanvang 19. uur, inleg 3,- 25, tis. Pijlen en bogen aanv zig in het lokaal. Tot ver aan de andere kant van het Schelderijnkanaal valt het op. Op Tholen, het op West- Brabant georiënteerde maar bij Zeeland behorende eiland, ge beuren wonderbaarlijke din gen. Als een magneet trekt de 19.000 zielen tellende verzame ling van zeven kerkdorpen nieuwe bedrijven aan. Voor ondernemers zou Tho len het beloofde (ei)land zijn. Burgemeester H. van der Mun- nink (48) en wethouder J. Ver- sluys (50) van economische za ken zijn echter gewone sterve lingen. Nuchter, bescheiden, vastberaden. Maar wei met pretlichtjes in de ogen leggen ze het geheim achter het 'Wirt- schaftswunder' op Tholen uit. Waarom het in Tholen wel en op andere plaatsen eigenlijk niet zo werkt om 20 u. De Smick Hulst, mooie prijzenpot. Door Henk Boot onroerend goed geb. grote berging (54 m geschikt voor vele doelei den b.v. kantoor opslagruimte, met rondo parkeergelegenh., grondopp. 650 m: aanv. in overleg. Kad dijk 59a, Fijnaart, 01686-2836 of 4158. THOLEN - Tegenwoordig komen ze Daar heeft het eiland ook voor een deel zijn imago van besloten ge meenschap aan te danken. Aan die beeldvorming wordt druk getornd onder de bezielende leiding van het voltallige gemeentebestuur. Burge meester H. van der Munnik neemt de volgende beeldspraak in de mond: „Tholen is een sluimerende parel waarvan de schelp steeds verder jopen gaat". Een wenkend perspectief voor me nig zakenman, zo blijkt. Er ligt onder St. Maartensdijk nog 35 ha indus- triegrond in voorraad. Voorlopig nog [in gebruik bij boeren, zodat de ge meente geen renteverlies lijdt. Tho- jlen is zo in trek dat de gemeente nu elfs kandidaat-huurders voor een fruimte in een van de drie bedrijfs verzamelgebouwen moet weigeren. |„We zijn aan het bekijken of we aan n vierde gebouw moeten beginnen, ie stekken daarvoor zijn echter nog iet gestoken", aldus wethouder 'ersluys. Hoe dan ook: elk nieuwe vestiging ioet passen binnen de entourage an het eiland. Die is wat landelijk, ecreatief. Echt milieu-onvriende- ijke bedrijven komen er niet op, be- eert Van der Munnik. Ook geen iretparken dus: „We snoepen nie- and iets af, dat wordt wel eens ge- lacht. Bedrijven zijn welkom, Tho- en voert een eigen beleid". In 1983 gaf de gemeenteraad de anzet tot een nieuwe koers. De erkloosheid werd de raad te gortig. >e uitstoot van werknemers uit de grarische sector werd eerst nog op- ;evangen door de 'lange pendel' naar Burgemeester H. van der Munnik (links) en wethouder J. Versluys: „Het gaat er hier niet bureaucratisch aan toe". - FOTO DE STEM BEN STEFFEN de Europoort. Toen de economische recessie ook daar huishield, zag het er voor de werkende mens op Tholen slecht uit. „De vervoerskosten naar Tholen waren voor ons nadelig", zegt Versluys. Het werkloosheidspercen tage steeg naar gemiddeld 24 pro cent. Met Zeeuwsch-Vlaanderen het hoogste van heel Zeeland. In de nota 'Maak er werk van' zette de gemeente de hoofdlijnen voor een werkgelegenheidsbeleid uit. Wethouder Versluys zet ze nog eens op een rij„Actief werven onder het bedrijfsleven, financiële middelen vrijmaken voor een werkgelegen- heidsfonds en de natuurlijke voorde len van Tholen zoals recreatie, bloemzaadteelt, de infrastructuur en de ligging aan het water in de acqui sitie uitbuiten". Unaniem gesteund door de politieke partijen uit de ge meenteraad, ook al zo'n bijzondere verzameling van bloedgroepen en ideologieën: PvdA, CDA, WD, SGP en RPF/GPV. Tholen speelde luistervink bij an dere gemeenten. Leerde noe de ac quisitie aangepakt kon worden. Be greep van Roosendaal dat een pro motiefilm op het bedrijfsleven wer vend werkt. Struinde met standjes industriebeurzen af. Probeerde on dernemers leegstaande particuliere panden aan te praten en later de be drijfsverzamelgebouwen in. Trok een half miljoen uit voor steun aan bedrijven, ook voor die zaken die niet volledig bij de bank aan hun geld konden komen en wist de pro vincie en het ministerie van sociale zaken te overtuigen van het nut van een brede gemeentelijke inspanning. Daarmee was de gemeente er trouwens niet. „Nee", zeggen Van der Munnik en Versluys in koor. „We kunnen bogen op een sterk concurre rende grondprijs van 45 gulden per vierkante meter als huurprijs aan starters, of afhankelijk van de ka velgrootte een koopprijs van 27 tot 40 gulden per vierkante meter. Verder zijn de de ogb en de legeskosten hier laag, hebben we goede verbindingen die in de toekomst met de weg over de Oesterdam, de hangbrug over de Westerschelde en de Zoomwegen Noord en Zuid alleen maar verbe terd worden. En hebben we het in tern zo georganiseerd dat er één ambtenaar is die als contactpersoon voor het bedrijfsleven optreedt. Ze worden daardoor niet van het kastje naar de muur gestuurd", verkondi gen de burgemeester en zijn wethou der niet zonder gepaste trots. De serviceverlening naar de be langstellende ondernemers gaat zelfs zo ver dat burgemeester Van der Munnink stelt dat er dag en nacht iemand van de gemeente Tholen klaarstaat. „Als er een ondernemer is die op vrijdag met een collega een borrel drinkt en daar hoort over de mogelijkheden op Tholen, kan hij diezelfde avond nog bellen en hij wordt te woord gestaan". In hun enthousiasme om onderne mers over te halen, gingen ze in Tho len zover dat ze zelfs de Brabantse commissaris mr. Dries van Agt van de koningin tegen zich in het harnas joegen. In een weiland onder Wouw langs de rijksweg van Roosendaal naar Bergen op Zoom sprong een wervingsbord voor een bedrijventer rein op Tholen wat al te zeer uit de toon. Het landschapsschoon verdroeg die reclameplaat niet, maar opvallen deed het wel. „We hebben dat bord daar onmiddellijk verwijderd toen duidelijk was dat het daar niet mocht staan", antwoordt de Thoolse burgemeester droogjes. Sinds 1983 verschenen in Tholen drie bedrijfsverzamelgebouwen. De provincie en het ministerie van so ciale zaken konden en kunnen die voortvarende aanpak van het eilandbestuur best waarderen. De tonnen subsidie stromen over de Zeelandbrug van Middelburg naar het gemeentehuis te St. Maartens dijk. En ook in het Haagse post men meer dan eens een enveloppe met in houd richting Tholen. „Wil je als gemeente een werkge legenheidsbeleid voeren dan moet dat ingebed zijn in wat andere over heidsinstanties kunnen doen", zegt de burgemeester. Tholen als troetel kind van de andere overheden? „Ja het lijkt erop maar die positie heb ben we zelf moeten waarmaken". Het laatste stuntje waarmee be drijven over het Schelderijnkanaal gelokt worden, is de nieuwe premie regeling. Bedrijven, nieuwe en be staande, die minimaal 500 vierkante meter volbouwen en per 100 vier kante meter 1 arbeidsplaats realise ren, krijgen van de gemeente 50 gul den per vierkante meter suhsidie. Met een maximum van 2000 vier kante meter of te wel 90.000 gulden. Opnieuw een ideetje van de 'denk tank' op het gemeentehuis van St.Maartensdijk. Misschien wel het echte geheim achter de economische opbloei van Tholen. Burgemeester Van der Munnik: „Snel zaken doen, vertrouwen winnen, contact blijven houden als bedrijven er eenmaal zit ten. Tholen ontwikkelt zieh als een echt bedrijf. Met korte lijnen. Dat wil de rijksoverheid ook bevorderen. Het gaat er hier niet bureaucratisch aan toe". Axelsestr. 2 Terneuzen =N GOEDE TOEKOMST! 1st voor de opleiding cafébedrijf de pa's en wordt zelfstandig café-, petit- :o-eigenaar of kantine-beheerder de mondelinge ochtend- middag- en Alkmaar, Almelo, Amersfoort, n, Arnhem, Assen, Breda, Den Bosch, Doetinchem, Dordrecht, Eindhoven, Groningen, Haarlem, Heerenveen, Lelystad, Maastricht, Nijmegen, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle, iet vereist. amen onder toezicht van het Min. van verzorgt de cursussen Vakbekwaam- aurantbedrljf, Handelskennis Horeca- mondeling alsook schriftelijk tegen de brochure de onderstaande coupon r postzegel naar 'tVOM antwoord- B Amersfoort of bel. of 's avonds 020-972602 ijvend de brochure zenden? I. Horeca Instituut 1987 828 GE Amersfoort-Hoogland K. te Amersfoort nr. S 189012 Van onze correspondent WESTDORPE - In vereni- ïingsgebouw Concordia te Westdorpe houdt de plaatse- jjke bejaardenbond donder- 15 januari een gezellige middag voor de leden. Vanaf 4.00 uur wordt deze eerste lijeenkomst in 1987 doorge dacht met bingo. Eveneens in zaal Concordia vordt dinsdag 20 januari de 'ijfde competitiemiddag van iet seizoen gehouden voor de iaarters en de deelnemers aan Ie diverse andere spelen. De nschrijving staat open van 3.00 tot 13.30 uur. Al het inleg- Sld wordt verspeeld. Plaatselijk nieuws DVV - Het clubkampioen schap 1986 bij de kaartvereni- ging DW is dit jaar gewon nen door C. van Doom uit Hei kant met een puntentotaal van 538. Opmerkelijk was in deze competitie dat de kampioen vanaf de eerste ronde in ja nuari aan de leiding kwam en deze niet meer afstond. Het unieke in de laatstgespeelde ronde was dat niet minder dan drie leden het maximum van 60 punten behaalden en zich daarmee plaatsten voor de strijd om de supercup. Bij het jokeren was het mevrouw Menheere die de titel won voor de dames Pladdet en Bare- man. Van een oneer verslaggevers SLUIS - Tijdens een extra raadsvergadering, die maan dag 5 januari om 16.00 uur be gint, wordt de nieuwe ge meentesecretaris van Sluis E. Nicolaes geïnstalleerd. Direct daarna wordt de huidige se cretaris J. de Broek uitge wuifd. Als bijzonder agendapunt heeft de Sluise raad ook de be noeming van een tijdelijk wet houder te behandelen. Deze benoeming is nodig omdat burgemeester Asselbergs per 16 januari de gemeente verlaat en wethouder J. du Fossé enige weken met vakantie is. Van onze correspondent -LIMge - De Clingse voetbalvereniging houdt vandaag in de antine op het gemeentelijk sportterrein haar jaarlijkse nieuw- aarsreceptie voor leden, supporters en belangstellenden. De re- ePtie begint om 20.00 uur. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de voetbal- weniging 'Clinge' in 1987 zal voorzitter Robert Willaert tevens el startsein geven voor de festiviteiten in het nieuwe jaar. angezien het hele feestprogramma nog niet rond is, zal hij echts een gedeelte daarvan bekend maken. In ieder geval zullen de feestelijkheden geopend worden op 17 'nuari met een feestelijke avond in de kantine voor bestuursle- 3r', ereleden, spelende leden en de leden van de verschillende "Omissies. Na het gezamenlijk etentje zal er gelegenheid zijn 111 te dansen op de muziek van disco El Djedda. Deze feestavond Hint om 20.00 uur. (ADVERTENTIE) VOLVO CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.J Haarmacweg 49 Tel. 01150-97455 OOSTBURG Woensdagmid dag is op de Steenhovensedij k een personenauto, bestuurd door J.J.Q. uit IJzendijke van de weg geraakt en op de kop in de sloot terecht gekomen. In deze sloot bevond zich een re delijke waterstand, waardoor de inzittende in het water raakte. De brandweer moest ter plaatse komen om de auto uit deze situatie te halen. Me vrouw J.J.Q. werd op advies van de arts naar het zieken huis in Oostburg overgebracht per ambulance en is later op de avond doorgebracht naar het ziekenhuis in Brugge. OOSTBURG Op de wijk Scherpbier is ingebroken in een woning, eigendom van J.L.V. uit Willebroek. Men is aan de achterzijde binnenge komen door een tuimel raampje open te maken. Men heeft diverse goederen, waar onder huishoudelijke appara ten en gereedschappen ont vreemd. OOSTBURG - In de nacht van woensdag op donderdag is op het Raadhuisplein een kunst werk vernield. Dit kunstwerk stelt een vrouwfiguur voor. Van de daders is geen spoor te vinden. AARDENBURG - Donderdag om 17.45 uur is in de Peursen- straat W.T.M.B. uit Groede met zijn auto toen hij in de Peursenstraat reed tegen een geparkeerde auto van C.E.F. uit Axel gereden. Dit gebeurde doordat B. de macht over het stuur kwijt raakte omdat hij een ruit die beslagen was wilde schoonmaken. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. Van onze correspondent AARDENBURG - Lovende woorden en nostalgie ken merkten de afscheidsbij eenkomst van brandweer commandant A. Catsman woensdagochtend in de burgerzaal van het Aar- denburgse stadhuis. Naast de koninklijke onder scheiding (zie pagina Zeeland 1) overhandigde burgemeester mr. E. F. Jongmans de heer Catsman een houten bord met daarop het gebeeldhouwde ge meentewapen. De heer Catsman wees in zijn toespraak op de grote ver anderingen, die er binnen de plaatselijke brandweer heb ben plaatsgevonden. Zijn op volger Van Gaelen wees er op dat het korps sedert 1976 bezig is zich te bekwamen door het volgen van cursussen. Adju dant Doosje van het korps rijkspolitie prees de goede sa menwerking tussen de brand weer enerzijds en de politie anderzijds, terwijl de heer A. Vesseur, commandant van de regionale brandweerkring Zeeuwsch-Vlaanderen, dank bracht aan de heer Catsman en zijn volste vertrouwen uit sprak in diens opvolger. De heer Vesseur memo reerde de oprichting van de regionale brandweer destijds en het feit dat men in Aarden burg vond dat men die daar niet zo nodig had omdat er toch geen gevaarlijke stoffen door Aardenburg kwamen. Hij typeerde de vooruitgang van het brandweerwezen door een situatie van de Aarden- burgse brandweer anno 1986 te vergelijken met die op het mo ment dat hij als regionaal commandant aantrad. „Het ging er toen erg amateuris tisch aan toe en als je de spuit moest hebben", aldus de heer Vesseur, „dan kon je de Aar- denburgse Dikke Berta achter het gemeentehuis in een op slagruimte vinden. Nu is er een echte brandweerkazerne". Ook bevelhebber Borgonjon van de Maidegemse brand weer en de collega's uit Zeeuwsch-Vlaanderen staken him respect voor de heer Cats man niet onder stoelen of ban ken en wisten serieuze en grappige voorvallen aan te halen. Voordat de huldiging in het stadhuis begon, was er een complete oefening, waarbij een brand geblust moest wor den in de toren van het ge meentehuis. Het werd Cats- mans laatste karwei op de hoogwerker van Maldegem, die ook voor de oefening op kwam dagen. En passant moeht de scheidende comman dant een enorm spandoek op het gemeentehuis ontrollen met daarop de brandweerem blemen en de woorden 'Be dankt Bram'. Het waren woorden die tijdens de drukke receptie massaal werden on derstreept. weekenddiensten HUISARTSEN Aardenburg en Ooatburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en SL Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, SL Jansteen, tel. 01140-12928. Breskena en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat 19 u. dokter F.v. Peer, Oost singel 132, Goes, tel. 01100-15306. Van zat 19 u. tot zond. 23 u. dokter R. Posthumus, M. Smalleganges- buurt 38, Goes, tel. 30318. Spreek uur zat en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Hontenlsae en Klooaterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u Helnkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 2, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2080, bgg. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Helnkenszand, 'z Heer Arendsker- ke, Nteuwdorp en Wolphaartsdljk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat 8 u. tot zond. 24 u. dokter A. Eek- hardt, Kon. Emmastr. 16, Wemel dinge, tel. 01192-1438, bgg. 01100- 16857. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreek uur zat om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil. Philippine en Hoek - Dok ter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Maenhout, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vliszingen - Tot zat 24 u. dokter G. de Greef, tel. 68021. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A.v.d. Griek, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat en zond. 12.30- 13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendljke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel 01108-1378. Oost-Zuld-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. UIER EN ARTSEN Goes, Helnkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195- 283. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwse!»-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN Wcst-Zeeuwscb-Vlaanderen Tandarts A.v. Herk, Breedestr. 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwse tl-Vlaanderen - Tandarts G. de Mey en T. Dusar- duyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts N. Kootstra, Korenbloemlaan la, Arnemuiden, tel. 01182-2929. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts R. de Bruin, van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-31301. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 uur. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Paauwen- burg, Troelstraweg 2 a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200. Van onze correspondent EEDE AARDENBURG - De internationale vereni ging De Wielertoerist uit Eede Aardenburg beeft na vijftien jaar twee nieuwe sponsors gevonden. Dit zijn de firma Maes-Pils uit het Belgische Waarschoot en café De Tol, gelegen aan de grendsovergang Eede- Middelburg. Onlangs werd de niuwwe kleding uitge reikt. Het nieuwe tenue heeft de kleuren blauw-wit. Café De Tol is ook het clublokaal van De Wielertoe rist. Het doel van deze vereni ging is het bevorderen van het toerfietsen in het algemeen. Zij is aangesloten bij de NRTU (Nederlandse Rijwiel en Toer Unie) en de BBR (Belgische Bond voor Rijwieltoeristen. In de periode van maart tot en met oktober wordt er weke lijks op zondagmorgen een rit van vijftig tot zestig kilometer gereden in clubverband. Hier naast wordt er deelgenomen, ook weer in clubverband, aan diverse toertochten en rally's zowel in Nederland als in Bel gië. Hieruit wordt een toeris tenkampioenschap samenge steld door de club via een pun tentelling. Ook per seizoen houdt De Wielertoerist een zogenaamd snelheidskampioenschap, be staande uit vier proeven: rol- lenwedstrijd, cyclocross, weg rit en een tijdrit, dit in twee categorieën. De vereniging telt thans veertig leden: zowel Belgische als Nederlandse wielertoeristen. De eerstvolgende activiteit in clubverband is zaterdag 17 januari in café De Tol, waar een rollenwedstrijd wordt ge houden samen met twee an dere toeristenclubs, één uit Oostkamp en één uit Brugge. Verder staat op het pro gramma een natuurrit over zestig en honderd kilometer op Tweede Paasdag en zaterdag 13 september de vierde Grens- tocht met keuze uit een traject van 60 of 126 kilometer. Het komende seizoen wordt ook deelgenomen aan de recrea tieve Ronde van Vlaanderen over een afstand van ongeveer 200 kilometer, waarin diverse beklimmingen zijn opgeno men, zoals onder meer de be ruchte Koppenberg en de Muur van Geraardsbergen. Van onze correspondent AARDENBURG - Het Jonge renkoor Aardenburg heeft een zang- en voordrachtpro- gramma verzorgd voor de be jaarden van Coensdike en van buiten het tehuis. De kerstlie deren, die eerder tijdens de viering in de parochiekerk ge zongen werden, werden afge wisseld met voordrachten en deels zelfgemaakte gedichten. Directeur A. de Baere dankte het jongerenkoor en zei dat het te lang geleden was dat het koor in Coensdike optrad. „Jaren geleden was het tradi tie dat het koor in de kersttijd in het tehuis optrad." De Baere vroeg het koor niet alleen in de kersttijd naar de bejaarden te komen, maar ook eens in de loop van het jaar als er toch voorbereidingen getroffen worden voor het opluisteren van vieringen in de parochie kerk.

de Stem | 1987 | | pagina 11