Rob Brugel 'Breda kan juichen9 'Dek Oranje slechts vierde op Dynamo-toernooi ITALIAA 4Alleen Stamsnijder is zeker van WK' AFSTANDSKAMPIOENSCHAPPEN SCHAATSEN CHINEES I HORECASERVICE^ WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 OENSDAG 31 RBC-BESTUUR WIL HANS VEREL HOUDEN AAN MONDELING AKKOORD Langdurige affaire Van der Wiel op winst DEN HAAG/UTRECHT - Grote gebeurtenis sen werpen altijd hun schaduw vooruit. Zoals ook in de schaatssport. Den Helder verslaat Haaksbergen Egbert Post zes weken uitgeschakeld Stamsnijder wint GP 'Oud Papier' Eijkenbroek trainer AZ Wim de Vos start toch Splnveld 32a Breda Tel. 076-227189 DE 8TEM-S Door Chris van Nijnatten ROOSENDAAL/BREDA - De overstap van RBC-trai- ner Hans Verel naar NAC, zoals gisteren door ons ge meld is de oefenmeester met ingang van volgend seizoen voor drie jaar verbonden aan de Bredase club, is bij veel directe betrokkenen in Breda en Roosendaal als een bom ingeslagen. „Breda kan juichen, het is een perfecte trainer. Dat vindt de hele spelersgroep van RBC", meldde gisteroch tend de duidelijk overrom pelde doelman van RBC, de Bredanaar Frank Brugel. Het bestuur van de oranje- witten reageerde bij monde van voorzitter Adrie de Jong geprikkeld. „Wij hebben met Verel een mondelinge over eenkomst voor een contract verlenging. Ik denk dat we zullen proberen hem daar aan te houden. Nota bene veertien dagen geleden kwa men we overeen met Verel". Het bestuur van RBC heeft gisteravond over de overstap van Verel vergaderd. In die vergadering waren de Roosendaalse bestuurde- ren het er roerend over eens dat ze niet zomaar het aan gekondigde vertrek van Verel zullen accepteren. Woordvoerder Jan Landa: „We zijn met stomheid gesla gen. Verel zei twee weken te rug nog dat hij zijn woord zou houden en ook bij RBC wilde blijven. En dan moet je nu dit weer in de krant lezen. Op korte termijn, liefst deze week nog, zullen we opnieuw met Verel rond de tafel gaan zitten. Maar wat ons betreft houden we hem aan zijn woord en blijft hij bij RBC". Tim Meeüs, het enige inte rim-bestuurslid naast 'on derhandelaar' Frans Derks dat op de hoogte was van de trainerswissel, zei gisteren tevreden te zijn met de gang van zaken. „Oefenmeesters weten voor welk onzeker vak ze kiezen. Looyen wordt hier correct behandeld. Ik vind ook niet dat we Looyen zo veel kunnen verwijten. Maar je zou kunnen zeggen, dat hij deel uitmaakte van het 'ko- ningskoppel' Van Dinther/ Looyen. Eerstgenoemde moest wijken, dan ligt het voor de hand dat de tweede ook weg gaat. Overigens ben ik altijd al een voorstander van Verel geweest. Die man heeft recent keurige presta ties laten zien". In de selectie van NAC waren slechts gereserveerde reacties te bespeuren. „Ik vind het vreemd dat deze zaak nu al aan het rollen komt", aldus rechtsback Hans van den Dungen. „Het is een volslagen verrassing voor me. We zien wel, in de tweede helft van de competi tie zullen we eerste eens een hoop moeten goed maken". Guus van de Borgt: „Het verbaast me zeer. De spelers van NAC hadden een goed contact met Looyen. Van mij hoeft hij niet weg. Dat Looyen weg moet na dit sei zoen hoorde ik eergisteren van Willem Flight. Dat be sluit was kennelijk al geval len". Frank Brugel zei blij te zijn voor zijn trainer. „Ja, ik heb hem gefeliciteerd. Voor hem is het toch een leuke verandering na drie jaar RBC. Als speler baal ik enorm. Verel mag dan vaak wat afstand bewaren tussen hem en de spelersgroep, ik vind het een prima oefen- meester. Ik denk dat NAC een goede keus gemaakt heeft. Hij heeft bewezen goed jeugdige voetballers te kun nen opleiden en inpassen. Bovendien is hij sterk in het leggen van contacten met de buitenwacht; sponsors, sup porters, amateurclubs, me dia, dat soort dingen". Door onze verslaggever BOXMEER - „Niet bondscoach Cees Zoontjes, maar de profsectie bepaalt welke beroepsrenners naar het WK-veldrijden in Zwitserland gaan. En ik stel perti nent: alleen Hennie Stamsnijder is zeker van zijn se lectie. Wat de drie resterende plaatsen betreft, staat niets vast. Er zijn zeker zes of zeven kandidaten. De beslissing valt niet eerder dan zondag na afloop van het NK in Oldenzaal". Ad Rijnen, lid van de sectie beroepswielrennen, vindt dat Cees Zoontjes, bondscoach van de veldrijders, voor zijn beurt heeft gesproken. Zoontjes liet eerder weten dat naast Stam snijder ook Frank van Bakel en Reinier Groenendaal hun WK-ticket op zak hadden en dat alleen de vierde plaats nog te vergeven was. Rijnen is door de prof sectie Van onze sportredactie DEN HAAG/UTRECHT - De Nederlandse afstands kam pioenschappen schaatsen in Den Haag en Utrecht dreigen een zeer langdurige affaire te worden. Liefst 55 mannen en 30 vrouwen komen vrijdag en zaterdag in Den Haag en zon dag en maandag in Utrecht in actie. Vooral vrijdagavond op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag dreigt het nachtwerk te worden. Dan staan immers de 500 meter vrouwen en man nen, de 3000 meter vrouwen en de 5000 meter heren op het programma. Zaterdag volgen dan in Den Haag de kilome ters voor vrouwen en mannen; zondag in Utrecht de 1500 me ters en maandag eveneens in Utrecht de 5 kilometer voor vrouwen en de 10.000 meter voor heren. Tijdens het vierdaagse eve nement wordt er geselecteerd voor het EK dames en het EK heren. Daartoe wordt over de afstanden van de meerkam pen een klassement opge maakt. Twaalf dames komen zowel op de 500, 1500, 3000 en 5000 meter uit. Dat zijn van de kernploeg Yvonne van Gen- nip, Marieke Stam, Grietje Mulder, Jolanda Grimbergen en Mariska Hekkers. De con currentie uit de gewesten be staat uit Limbach, Moolhui- zen, Van der Meer, Paul, Uit ham, De Vries en Van der Meer. Bij de heren rijden alle kernploegleden ook de afstan den van de grote meerkamp. De tegenstand voor Vergeer, Kemkers, Hopman, Schalij, Visser en Koopmans komt uit de hoek van Orie, Kraaijenbos en Nijdam. In Den Haag wordt op de 500 en de 1000 meter ook geselec teerd voor het WK sprint op 31 januari en 1 februari in het Canadese Saint Foy. REGGIO EMILIA (ANP) - John van der Wiel heeft dins dag zijn partij in de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi in Reggio Emilia afgebroken. Tegen de Roemeen Suba moet de Leidenaar echter in staat worden geacht in de tweede zitting de winst veilig te stellen. De kans is aanwezig dat Suba zelfs zonder verder te spelen opgeeft. Mocht Van der Wiel, die woensdag met de zwarte stukken aantreedt te gen Smislov, inderdaad win nen, dan bezet hij na vier ronde de gedeelde tweede plaats met tweeënhalf punten. Ribli en Tsjernin kwamen door dinsdag remise te spelen al op dat totaal. De Hongaar Lajos Portisch behield de eer ste plaats. Hij deelde het punt met zijn landgenoot Ribli. Uitslagen: Ribli (Hon) - Portisch (Hon) 1/2-1/2, Tsjernin (Sov) - Bel- jasvski (Sov) 1/2-1/2, Spasski (Fra) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Nog- ueiras (Cub) - Smislov (Sov) 1/2- 1/2, Hort (WD1) - Velimirovic (Joe) 1/2-1/2, Suba (Roe) - Van der Wiel (Ned) afg. Stand na vier ronden: 1. Portisch 3 punten; 2. Ribli en Tsjernin 2,5; 4. Hort, Velimirovic, Smislov, Spasski en Nogueiras allen 2; 9. Van der Wiel 1,5 1; 10. Suba 1 1; 11. Andersson en Beljavski 1. Gqelko TIJDENS een internationaal schaaktoernooi in Parijs deelt de naar Israël geëmigreerde voormalige Russische kam pioen Boris Goelko de eerste plaats met de Joegoslaaf Fe- dorowicz. Beide spelers heb ben 2,5 punten uit vier partij en. Gevecht van de subtoppers Door Rob van Deursen Tijdens de Nederlandse afstandskampioenschap pen, die vanaf vrijdag tot en met maandag in Den Haag (vrijdag en zaterdag) en Utrecht (zondag en maandag) worden verreden, werkt de vaderlandse schaatstop de laatste selectie af voor het Europees kampioenschap dames (17 en 18 januari in Groningen) en voor dat van de heren (24 en 25 januari in het Noorse Trondheim). Wedstrijden, die door de subtoppers zullen worden ge bruikt om achter Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Hein Vergeer en Gerard Kemkers te trachten een plekje in de nationale afvaardigingen naar de EK's te veroveren. Bij de vrouwen staat het vrijwel vast dat Yvonne van Gennip en Marieke Stam zich zullen kwalificeren. De andere twee beschikbare startbewij zen voor het EK worden waar schijnlijk 'gegeven' worden aan schaatssters uit het ge west Noord-Holland/Utrecht; de ploeg van trainer Egbert van 't Oever. Daarnaast maakt Thea Limbach een goede kans. Dat de kernploeg van da- mescoach Dinus Vos vanuit de KNSB-gewesten zou moeten worden aangevuld, was echter eigenlijk vanaf'het begin van dit schaatsseizoen bekend. De blessure van Ria Visser plus het feit dat Jolanda Grimber gen, Mariska Hekkers en Grietje Mulder meer gezien moeten worden als 'stagiares' breekt de equipe van Vos open. Interessanter zal de ontwik keling bij de heren zijn. De kandidatuur van Vergeer en Kemkers staat buiten kijf. In de schaduw van dat tweetal zal echter fel geknokt worden om de twee overgebleven startbewijzen voor Trondheim door Leo Visser, Frits Schalij, Emiel Hopman en Bert Koop- mans. Als de resultaten tot nu toe in dit schaatsseizoen op een rijtje worden gezet dan zijn Visser en Schalij de be langrijkste gegadigden voor de vliegtocht op donderdag 22 januari naar Noorwegen. Zeker voor de 22-jarige Emiel Hopman wordt het spannend. Immers, hij ver bindt zijn verdere functione ren binnen de kernploeg van Henk Gemser aan zijn plaat sing voor de grote toernooien. Hopman, die twee jaar gele den het marathon-wereldje inruilde voor dat van het lange baan-schaastsen en die het afgelopen seizoen groten deels miste door blessures en ziekte: „Toen ik in de kern ploeg begon, heb ik mezelf drie jaar de tijd gegeven om me te bewijzen. Dit is dus voor mij het seizoen van de waarheid. Voor mij is het afwachten hoe het gaat onder grote wed- strijdspanning. Vorig seizoen heb ik inderdaad grotendeels gemist. En dat voel ik nu toch wel. Ik sta er een beetje vreemd tegenover. Mijn 500 meter blijft een zwak punt. Ik zal onder de 40 moeten schaat sen, wil ik in het all-round- klassement enigzins mee gaan tellen. Lukt het me niet om me te plaatsen voor het EK of la ter voor het WK, stop ik als all-rounder. Keer ik terug naar de marathon". Bij dat laatste maakt Hopman echter wel een voorbehoud. „Als Gemser zegt dat hij me voor de Olympische Winterspelen Emiel Hopman: Plaatsen voor het EK of WK, anders terug naar de marathon. van Calgary op de 5000 of de 10.000 meter nodig heeft, knoop ik er nog een jaartje aan vast". Net als Hopman wacht Leo Visser, afgelopen seizoen als debutant achtste tijdens het nu al legendarische WK in In zeil, met spanning af hoe de primeur voor de Nederlandse schaatswereld, de officiële af standkampioenschappen zul len verlopen. Sinds 12 mei draagt de net als Vergeer uit Haastrecht afkomstige Visser Neerlands wapenrok en vol gens de Zuidhollander is 'm dat niet in z'n 'kouwe kleren' gaan zitten. „Na mijn oplei ding van twee maanden in Nijmegen, heb ik in dienst een redelijk makkelijk baantje in Soesterberg. Ik krijg daar alle medewerking om te trainen en om wedstrijden te doen. Maar toch is het heel anders. Ik voel me vaak zo nutteloos. Dan moet ik voor de zoveelste maal de krijtlijnen van het voetbal veld trekken. Daarnaast speelt mee dat de aanpak van de kernploeg een grote omscha keling voor mij is geweest. De training van twee keer per dag, daar heb ik het behoorlijk moeilijk mee gehad. Daarom zou ik het beslist niet vreemd vinden als ik er dit seizoen niet in slaag mijn top te halen. Meer dan Kemkers heb ik de tijd nodig om te wennen". Getuige de uitspraken van Hopman en Visser behoeft Frits Schalij zich niet al te veel zorgen te maken over zijn eventuele aanwezigheid in Trondheim. De 29-jarige Noordhollander, die aan zijn tiende kernploeg-seizoen is begonnen, wil terecht echter eerst zekerheid. „Met praten kom ik er niet; op het ijs moet het gebeuren", zo schopt de vaste Nederlandse schaats- waarde een open deur in. Het had trouwens niet veel ge scheeld of Schalij tolde nu rond in de marathons. Maat schappelijke zekerheid lonkte afgelopen zomer via een fiet senwinkel in Schagen. Nader onderzoek door een accoun tant leerde Schalij dat de zaak niet voldoende winstgevend te maken was en toen richtte Schalij zich weer helemaal op het all-round-schaatsen. Schalij heeft nog steeds geen titel achter zijn naam staan. Tweemaal eindigde hij tijdens een NK als tweede en een keer bezette hij bij een EK (in 1985 in Eskilstuna) dezelfde plaats in de eindrangschikking. Daarom bieden de afstands kampioenschappen Schalij ongekende mogelijkheden. „Ik richt me vooral op de 1500 me ter. Mijn specialiteit toch. Het wordt nu wel een tijd dat ik op het hoogste platform beland". Kernploeg-debutant Bert Koopmans is een geval apart. Vooral door zijn prestaties op de langere afstanden werd hij de equipe van Gemser binnen geloodst. „Ik beschouw dit sei zoen vooral als leerschool. Daarom zou het voor mij geen ramp zijn als ik de grote toer nooien mis", zo houdt de 22-ja- rige Drent de boot voorlopig af. HAARLEM (ANP) - Den Hel der heeft dinsdagavond bij de Haarlemse basketbalweek ge wonnen van Haaksbergen. Na een ruststand van 43-48 zege vierde Den Helder met 88-86. Waitman was opnieuw top schutter in de Helderse ploeg met 23 punten. De Waard en Schilp kwamen respectievelijk tot negentien en achttien. Bij de oostelijke tegenstander mikte de Amerikaan Bradley verreweg het zuiverst. Hij droeg liefst 36 punten bij aan het totaal van Haaksbergen. Camero en Bruinsma kwamen net als Downing ook in de dubbele cijfers. Uitslag (groep B): Den Helder - Haaksbergen 88-86 (43-48). Topsco rers Den Helder: Waitman 23, De Waard 10, Schilp 18, Corbit 15; Haaksbergen: Bradly 36, Downing 14, Camero 14, Bruinsma 10. SPORT IN 'T KORT IJshockey DE FINALE van het ijshoc- keytoernooi om de Spengler- cup in Davos gaat tussen So- kol Kiev, dat in vier wedstrij den ongeslagen bleef, en een team van Canadezen, die on der meer in de Bundesliga spelen. De Canadezen wonnen dinsdag van de teleurstellende Tsjechoslowaakse kampioen Kosice met 6-2. De periode standen waren 2-0,2-2,2-1. DEN HAAG (ANP) - Mara thonschaatser Egbert Post is tenminste voor zes weken uit geschakeld. Tijdens de marathon, die Tweede Kerstdag in Gronin gen werd gehouden, kwam Post twee ronden voor het einde ten val. De verwondin gen die hij daarbij opliep blij ken veel ernstiger dan aan vankelijk werd aangenomen. gemachtigd om zondag een de- finieve keuze te maken. Hij wordt daarbij geadviseerd door Cees Zoontjes, ploegbege- leider Stef van de Berg en profcoördinator Gerrie van Gerwen. Rijnen: „De uitslag van het NK weegt zwaar. De kampioen gaat, dat mag je aannemen. Maar als Van Ba kel en Groenendaal niet bij de eerste vier rijden, dan zet ik vraagtekens bij hun uitzen ding. Tenslotte zijn hun pres taties er in de loop van het sei zoen niet op vooruit gegaan". Volgens Rijnen zijn, naast Van Bakel en Groenendaal, ook Matthieu Hermans, Henk Baars, Adrie van der Poel en Huub Kools, die morgen prof wordt, kandidaat om Stam snijder naar Zwitserland te vergezellen. WUUSTWEZEL-LOEN- HOUT (ANP) - De Neder landse beroepswielrenner Hennie Stamsnijder heeft dinsdag in Wuustwezel-Loen- hout de veldrit om de Grote Prijs 'Oud Papier1 gewonnen. De momenteel goed preste rende crosser uit Enter had een halve minuut voorsprong op de Belg Ivan Messelis. Diens landgenoot Ludo de Rey kwam na een uur en een ronde als derde over de eindstreep vóór de tweede Nederlander Reinier Groenendaal. Stamsnijder voerde het sterke deelnemersveld - onder de renners ook de bekende Zwitser Albert Zweifel - van het begin af aan. In de eerste ronde had de Twent, net als afgelopen weekeinde bij de Superprestige-wedstrijd in Diegem, gezelschap van de Belgische troef Roland Libo- ton. Huub Kools volgde het tweetal op twintig meter. Op het door de vele regen en de harde wind moeilijk berijd bare parcours net over de grens in België bleek Stam snijder algauw ongenaakbaar. Liboton verloor snel terrein en zou uiteindelijk slechts ze vende worden op meer dan anderhalve minuut. Opval lend was het sterke rijden van de Tsjechoslowaakse amateur Kvasnicka, die in het spoor van Messelis en De Rey op jacht ging naar de koplopers. Stamsnijder bleef buiten be reik, maar Kools kon nog wel worden bijgehaald. In de slot fase kwam ook Reinier Groe nendaal nog sterk opzetten in het moeras van Wuustwezel. Dat resulteerde uiteindelijk in de vierde plaats nog voor Kvasnicka en Kools. Uitslag: 1. Hennie Stamsnijder (Ned), 2. Ivan Messelis (Bel) op 0.30, 3. Ludo de Rey (Bel) op 0.50, 4. Rei nier Groenendaal (Ned) op 1.02, 5. Peter Kvasnicka (Tsj) op 1.10, 6. Huub Kools (Ned) op 1.20, 7. Roland Liboton (Bel) op 1.40, 8. Alex Moo- nen (Bel), 15. Albert Zweifel (Zwi), 18. Henk Baars (Ned). Eijkenbroek. - FOTO: ALKMAAR (ANP) - Hans Eij. kenbroek is de nieuwe traina van AZ. De bijna 47-jarig oud-international tekende e« contract voor anderhalf jaa bij de eredivisieclub uit Alk maar. Louis van Gaal is be noemd tot assistent-traine Hij zal in de tweede helft vai het seizoen niet meer actiej zijn als speler. Eijkenbroek is de vervange: van Han Berger, die een halj jaar in dienst was van AZ. He bestuur ontsloeg Berger nadat! duidelijk was geworden hij, zonder zijn club daarvaj in kennis te stellen, een con] tract voor volgend seizoen haf getekend bij FC Utrecht. Eijkenbroek heeft van hetj bestuur de opdracht gekregei) AZ met aantrekkelijk voetbai te behouden voor de eredivisie, De voormalige landskampioeij staat na de eerste competitie helft voorlaatste met twaaK punten uit negentien wedstrijj den. „De cijfers zijn niet op wekkend. Maar de spelers) groep heeft genoeg kwaliteit] zei Eijkenbroek dinsdag. Voorzitter Ligthart ver-J klaarde bijj de KNVB en de 1 langorganisaties te zulleij aandringen op maatregelen die het trainers onmogeli.k] moet maken in het midden] van het seizoen een contract! met een andere club te teke nen. Lighart: „De trainerscal roussel draait op volle toeren/ Deze waanzinnige situatia draagt niet bij aan de geloof] waardigheid van het betaal| voetbal". OLDENZAAL (ANP) - Titel! verdediger Wim de Vos uil] Oosterhout zal het komeilj weekeinde op het circuit Hulsbeek in Oldenzaal net als! negen andere renners toch bif de junioren in plaats van bijl de amateurs van start kunnta| gaan. Dit naar aanleiding van I niet per 1 januari, maar per3l| januari a.s. ingaan van wijziging van het reglement] van de Internationale WielrerJ Unie (UCI). Aanvankelijk] meende de Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KNW« I dat De Vos c.s. niet meer bij junioren ingedeeld konden worden. Daarop was ook de] selectie voor de wereldtitel strijd gebaseerd. De renners] Lotgerink, Meyer, Vierhouten en Dekker lopen nu hun uit-| zending mis. 4 4 Fransesco Moser nat En passant brak hij oo Door Rob van der Velden APELDOORN - Naar ver wachting zijn de hoofdprijzen in de 14de editie van het Dy namo-volleybaltoernooi in de wacht gesleept door de lan denteams van Cuba. De heren versloegen gisteravond in een eenzijdige finale het Zweedse team met 3-0 (15-13, 15-12 en 15-5), terwijl de dames eerder op de dag de DDR met 3-1 klopten (15-9,2-15,13-15,4-15). Na de nipte uitschakeling (3-2) door Zweden in de kruis finale leed Nederland ook ver lies in de 'kleine' finale tegen Santal Parma. Net als in het treffen met de Scandinaviërs ging Oranje sterk van start. Zonder Pieter-Jan Leeuwerik (rugblessure) en Bert Goed koop (lichte voetblessure) werd het uit bijna louter in ternationals bestaande Par- magoed bestreden. Met het zestal Selinger, Brouwers, Buys, Boudrie, Treffer en de pas 19-jarige Zwerver werd 15-13 setwinst geboekt. Het zelfde zestal ging in de tweede set goed door tot de wedstrijd bij een 5-0 voorsprong om kiepte. Net als tegen Zweden de avond tevoor kon Neder land het goede spel niet conti nueren. Ook Parma sloeg ogenblikkelijk munt uit de in zinking bij Oranje. De Italia nen bogen onder leiding van de net niet tot beste spelverde ler, dat werd de Zweed Jan Hedengard, van het toernooi uitgeroepen Fransman Alain Fabiani de 5-0 achterstand verrassend superieur om in 7- 15 setwinst. De derde set was eveneens een formaliteit: 8-15. In de laatste set, waarin Peter Blange al snel de plaats innam van spelverdeler Avital Selin ger, vocht Nederland pas in de slotfase weer voor wat het waard was. Een 8-12 achter stand werd omgebogen in een 14-13 voorsprong. Vier set- points werden hierop echter verspeeld, waarna Parma de strijd in een mum van tijd be sliste: 14-16. Coach Arie Selinger viel na afloop genadeloos uit naar de Nederlandse pers, die zijns in ziens hoofdschuldige is aan een negatief volleybalklimaat in ons land. Selinger: „Alleen met een positieve instelling van spelers, publiek en pers kan het volleybal in dit land in de toekomst op een hoger ni veau komen. Omdat wij kantje boord verliezen van Zweden deugt er volgens de meeste journalisten plotseling niets van de mentaliteit van de spelers. Nonsens! Het is een kwestie van ervaring, van kennis. Wat koop ik voor inci denteel succes. De weg naar de top is een lange. Dat moeten we goed voor ogen houden. Wanneer mijn spelers na elke nederlaag te lezen en te horen krijgen dat ze mentaal geen knip voor de neus waard zijn wordt hun motivatie alleen maar minder". Aldus de geïrriteerde bondscoach, die zelf verkon digde totaal niet teleurgesteld te zijn in het spel van Oranje. „Ik zie wel degelijk vooruit gang. En in zeker opzicht is het zelfs beter dat we vierde zijn geworden en geen eerste. Nu weten we tenminste dat we nog een lange weg te gaan hebben". Wanneer alles volgens plan verloopt zal het vijftiende Dy namo-toernooi volgend jaar niet meer in sporthal Mheen- park plaatsvinden. Eind vol gendjaar moet de nieuwe eve nementenhal, waarvan de bouw deze maand reeds is ge start, klaar zijn. Deze accom modatie zal plaats gaan bie den aan zesduizend toeschou wers. Het organiserende Dy namo houdt echter een slag om de arm bij de vraag of de verhuizing inderdaad door gaat. Voorzitter Wim Jonker: In januari gaan we met de eigenaar van de hal om de ta fel zitten. De kracht van ons toernooi was altijd gelegen in de fantastische sfeer. Het is maar de vraag of die fantasti sche entourage ook in de eve nementenhal bewaard blijft. Daarnaast willen we finan ciële zekerheid". Dynamo stelt inmiddels al weer alles in het werk vol gend, pre-Olympisch, jaar met een voor Apeldoorn geheel nieuwe publiekstrekker te men. Er zijn besprekii#] gaande met UCLA, een cÖ"| team uit Los Angeles c' de top van Amerika beh«'-| Ook zijn er vergaande contatj ten met het nationale van Brazilië en is de hoop?] de komst van Rusland "!T nieuw leven in geblazen*] de aanwezigheid van een Bus*| sische 'spion' op het toernooi Uitslagen Dames: finale: Cuba - Oost-I* I land 3-1 (9-15,15-2,15-13,15-4)- I Derde en vierde plaats: JaPjf.,1 Olimpia Teodora (Ita) 3-2 (Ir1! 15-11,3-15,10-15,15-10). .«I Eindstand: 1. Cuba, 2. Oost-W" land, 3. Japan, 4. Olimpia Teo®", I (Ita), 5. Nederland, 6. Zweden The Ambassadors (VSt), namo (Ned). Heren: kruisfinale: Zweden -f.,l derland 3-2 (4-15, 7-15, 15-9,15"' I 15-i3). ,A Finale: Cuba - Zweden 3-0 (Is" 15-12,15-5). Derde en vierde plaats: (Ita) - Nederland 3-1 (12-15, f I 15-7,16-14) Eindstand: 1. Cuba, 2. Zwed®1,! Parma (Ita), 4. Nederland, Frankrijk, 6. Spanje, 7. JaPan' Dynamo. Door Frank Bolder i De Nederlandse topvo .ster Carolien Keulen haar flatje in Bologn taan in de lach geschoi toen ze hoorde dat de toptrainer Pang Wuq Opvolger van Peter zou worden. De aanvoerster van tionale team was voi ^n van de leidende achter de actie: redt der lands damesteam, voelde zich verraden mooie woorden van i hij hun zeldzame pres. ue Europese Kampioe Pen. Ze stond niet ai. 'toenmalige trainer - Phy en de volleybalboi Jhen brieven vol wo 'eurstelling en ferdr: hen. Tevergeefse moei ter de bronzen medail ?en dikke punt ge 'heens niets meer. was alle voorbereiu en vorm, verdwenen Phy. Ondertussen speelsters de volleyj Waar Murphy was g( veerd was tot technisc teur, een eenzij stelling voor de was topcoach aangesteld ambitieus irai sramma uitgewerkt. alleen rPet gezet. er. Vei voorbereidin enen w verwi :yl -„V v\-,_l 11 llS' eenzijdige 'e here Arie en daar traini

de Stem | 1986 | | pagina 8