>olitiek Datsjov WAARSCHUWING OP REINIGINGSMIDDELEN Rijkspolitie: nu aanpak handel in vuurwapens stellen 00K IN 1987 DE uUtUlvUUr j It! Positie deeltijdwerkers blijft ongewis Mammoettanker losgetrokken Zonder winstoogmerk geen WIR- geld IR om advies vraagd over lerk voor linderheden )E STEM COMMENTAAR óch hoop voor 1987 TOT EG BUgTlM BINNENLAND HTENBELEID lan twee reken dood ii woning E WORDEN Aalmoezenier Bours overleden Ml KRO GIDS AEIWAADCTË1 DEN HAAG (ANP) - Op reinigingsmiddelen die na mengen met andere middelen een giftig gas kunnen ontwikkelen, komt met ingang van januari een nieuw vignet dat de gebruiker hiervoor moet waarschuwen. Vuurwerk vernielt voorgevel COLLECTIEVE LASTENDRUK STUGT IETS Spreekverbod voor directeur van Gerlach BINNENLAND T5 PAGIN/ zich daar fel tegen. In ok1 ber (1963) besloot hij af te tri den nadat hij van zijn a: had gehoord dat hij een ga] blaasoperatie moest ondi gaan. Vanaf zijn ziekbed ri gelde hij zijn opvolging, vroeg de minister van bu tenlandse zaken, Ali Douglas Home een kabinet vormen en passeerde de vici T28 PAGINA 3 S HAAG (ANP) - Minister Koning heeft mede namens aantal collega-ministers Sociaal-Economische Raad premier Butler, een oude pi advies gevraagd hoe de litieke rivaal van hem. ^gelegenheid voor etni- De beschuldiging van N een culturele minderheden kolai Tolstoy dat MacMillsJi worden verbeterd, in 1945 als afgezant van geallieerden in het Middel landse Zeegbeid betrokki was bij de gedwongen repi triëring van duizenden k< zakken en Joegoslavisi vluchtelingen, die vervolge door de Russen werden vei moord, wierp een schaduj op zijn laatste levensjaren. Onder de titel 'Wind change' (Wind van verandi ring) verscheen in 1966 hi eerste deel van MacMillai memoires. Er volgden ni drie delen. Op zijn negenti| ste verjaardag aanvaari MacMillan de titel Earl Stockton, hoewel hij tot di toe altijd een titel had gewi gerd, Harold MacMilli ,an de verbetering van de op werk voor onder an- ;n Surinamers, Antillia- Molukkers, Turken en okkanen moeten volgens bewindsman de sociale lers (werkgevers en rknemers) een bijdrage le- Daarnaast moet de •heid volgens hem een aardenscheppende en lersteunende rol vervullen. ontwikkeling van de Moosheid is volgens de be- idsman zorgwekkend. Ter- jl de werkloosheid in het al- leen afneemt stijgt ver- idingsgewijs en in absolute [ers het aantal werklozen ir minderheden, itensivering van het scho- trouwde in 1920 met DorothnL beleid is onvoldoende om Cavendish. Zij kregen ee groei tot staan te brengen, zoon en drie dochters. Zij irai voor jongeren uit min- vrouw overleed in 1966. irtb heidsgroepen is het moei- werk te vinden. Dat geldt rel voor jongeren die hier i geboren of die met hun lers naar ons land zijn ge nen. Koning maakt zich bo- idien zorgen over de over- igenwoordiging van leden minderheidsgroepen in ie tot zeer lage functies, irstroming naar hogere icties vindt volgens hem iwelijks plaats. Als deze ikkeling voortduurt en voortzet in volgende ge- ities ontstaan een uiter- ite onwenselijke situatie, zo int hij. [De Koning wil van de SER, liefst voor 1 maart 1987, ir meer weten hoe de kgelegenheid voor min- rheden kan worden uitge lid, hoe de sociale partners larbij op vrijwillige basis innen worden betrokken en atdaarbij de bijdrage van de icrheid kan zijn. Van een onzer verslaggevers TTARD - De politie heeft in ii woning aan de Dagobert- raat in Sittard het stoffelijk erschot gevonden van de 66- rigeJohan Varion. Aan de hand van kranten in brievenbus is vastgesteld de man omstreeks 13 de- zijn overleden. van partijleider Gorbatsjov westerse kritiek op het men- Ket-Unie'. - fotoap een teken aan de wand. Got batsjov en zijn rechterham mber moet Jegor Lichatsjov, hebben ge n onderzoek wees uit dat de zegd dat deze vergaderin tardenaar waarschijnlijk is voor het einde van dit jaa erleden aan een acute hart- zou worden gehouden. He Istand. Een misdrijf wordt Centraal Comité komt door (gesloten, gaans twee a drie keer pe Maandagmiddag waar jaar bijeen. luwden omwonenden de po- De Sovjet-leiding heet ie, ontdat de man geruime geen reden gegeven voor d j niet was gezien. Varion afwezigheid van een plenuit g weduwnaar en leefde al- De laatste maanden staan ii de officiële pers evenwel ar tikelen die duiden op voort gaande debatten tussen hef vormingsgezinden en conser vatieven over het economi sche, culturele en politiek1 beleid. (ANP) UTRECHT (ANP) - Er komt voorlopig niets terecht van het plan een werkgroep in te stel len waarin werkgevers- en werknemersorganisaties overleg voeren over met de positie van deeltijdwerkers. Dat plan is afkomstig uit het overleg tussen kabinet en Stichting van de Arbeid (het overlegorgaan van werkge vers en werknemers). Het idee stuit echter op de onwil van de werkgeversorganisaties om zitting te nemen in de werk groep. Dat heeft de vakcen trale FNV aan het kabinet ge schreven. De werkgeversorganisaties willen niets van een deeltijd commissie weten, zolang de vakcentrales bij het kabinet pleiten voor een wettelijke re geling van het vakbondswerk in de bedrijven. „De FNV be treurt de opstelling van de werkgeversorganisaties en acht deze principieel onjuist, omdat beide onderwerpen niets met elkaar van doen hebben", aldus FNV-voorzit- ter Pont in de brief aan het kabinet. Vice-voorzitter Ste kelenburg van de FNV had eerder al gezegd dat de hou ding van de werkgevers riekt naar chantage. De positie van deeltijdwer kers is volgens de FNV hard aan verbetering toe. Het aan tal mensen dat slechts een deel van de week werkt is de laat ste jaren sterk gestegen en het ziet er niet naar uit dat aan die stijging binnenkort een einde komt. Toch hebben deeltijd werkers vaak nog een achter gestelde positie: hun werk is minder interessant, er zijn minder mogelijkheden om ho gerop te komen en de rechts zekerheid is niet altijd even goed geregeld. De FNV vindt dat niet aan vaardbaar, temeer omdat lang niet iedereen met een gedeel telijke baan daar in vrijheid voor gekozen heeft. Werkge vers zijn de laatste jaren meer deeltijdbanen gaan aanbieden en werkzoekenden hebben vaak geen andere mogelijk heid dat het aannemen van zo'n gedeeltelijke functie. Schoonmaken veiliger Van een onzer verslaggevers DEN HAAG NIJMEGEN - De recherche van de rijkspolitie district Nijmegen wil weer een eigen specialistische aanpak van de (toenemende) illegale handel in vuurwapens. „Er moet nu wat gebeuren," aldus de woordvoerder. De handel wordt meestal slechts bij toeval achterhaald omdat een goede landelijke organisa tie van de bestrijding ervan nog steeds uitblijft. Vorig jaar verklaarden mi nister Korthals Altes (Justitie) en zijn toenmalige collega op Binnenlandse Zaken, Riet kerk, het probleem te lijf te willen gaan door de uitwer king van plannen voor boven lokale samenwerking van de politie. „Maar daar hebben we ZER dagen zijn we overspoeld met voorspellingen voor 1987. >ies van zogeheten zieners die de meest verschrikkelijke ram- eof blijde gebeurtenissen in het vooruitzicht stellen. Maar ook spiegelingen van 'echte' deskundigen, die variëren van goede ^uitzichten voor 1987 tot sombere verwachtingen voor het uwe jaar. Zoals altijd valt er geen peil op te trekken. Gelukkig is het nog zo dat het individu zijn eigen toekomst voor een groot deel Jbepaalt. mobiliseren De motivatie bij Eerlijkheidshalve moet daarbij wel worden aangetekend dat het de jonge arbeiders ontbreekt Jelopen jaar niet de inspiratiebron is geweest waaruit veel op dit moment om toe te tre- »gie kan worden geput die ons het komende jaar van nut zou den tot de nieuwe vakbond- Wen zijn. 1986 kan zonder overdrijving worden uitgeroepen Slechts vijftien procent van het jaar van de halve waarheden en de leugen. Reagan en de 7.000.000 nieuwe vak- ingate, de ramp in Tsjernobyl, het mislukte topoverleg in Reyk- bondsleden behoort tot de fik, de affaires rond Braks en Brokx. Het zijn slechts enkele jongere generatie. Ze hebben orbeelden uit een groot aantal incidenten waarbij om wat voor er geen zin in, zijn niet gein- Jenen dan ook werd getracht de waarheid geweld aan te doen. teresseerd." t het terrorisme sloeg in 1986 meedogenloos toe. Vooral de jJ s omringende landen kregen veelvuldig te maken met de'pest Toch bestaat het derde aeg m de moderne tijd' van de topleiding van 0_ Het is een illusie om te veronderstellen dat 1 n 1987 het kwaad wereld uit zal zijn. Opnieuw zal blijken dat een aantal politici gezagsdragers zal liegen wanneer dat in hun kraam te pas W- Het terrorisme zal zich in 1987 ook blijven manifesteren en uit personen jonger dan jaar. Stanislaw Bar: jeugd zullen we er van ten doordringen dat OPZZ Sn echte'vakbond'is, die «jj glen niet verschoond blijven van rampen en andere tegen- geen papiererftii ger ^dat ka" de Oost-West verhouding is het ook niet wat het moet zijn. ik verzekeren. VerheugendlS ">9 jaar zagen honderden miljoenen televisiekijkers hoe de voorts dat veel niet-par-h'' machtigsten der aarde Reagan en Gorbatsjov, elkaar het den tot de vakbond zijn toe- ste toewensten. Dit jaar zullen de beide heren geen nieuw- getreden en geïnteressee^ ^boodschappen uitwisselen wegens de gespannen betrekkin zijn. Een van de belangd* J tussen de Verenigde Saten en de Sovjet-Unie. ste taken van OPZZ zie .°°rspelbaar is ook de arbeidsonrust in eigen land waarvan de echter in de motivatie van rste signalen reeds door de ambtenarenbonden zijn afgege- jeugd. Die moet voor onze Het kabinet heeft zich tenslotte vastgelegd op de keiharde weging gewonnen woro otte van koopkrachtstijging voor iedereen. Dus ook voor de Dat OPZZ een levende v «Dienaren en uitkeringsgerechtigden. Zoals het er nu naar uit- bond is werd wel bew -'Wordt het voor het kabinet Lubbers -voor wiens door inciden ts) dens het afgelopen geteisterde ploeg 1987 wel eens het jaar van de waarheid watie wilde en h^ft dato0" ak^nnen blijken te zijn- een hele toer om die belofte waar te gedaan. Wie op basis van deze verwachtingen de toekomst ziet als een uit' oii 9at vo' verschrikkingen, zal het jaar 1987 met weinig ver- Dit is het laatste artikel "Wen in gaan. Beter is het echter om de uitdaging van het een vijfdelige serie over cow "we jaar optimistisch te aanvaarden. Tenslotte zijn er altijd in°^ncie positieve verwachtingen die het de moeite waard ma- °m aan een hoopvolle toekomst te bouwen. en goede jaarwisseling en een voorspoedig nieuwjaar. verder niets van gemerkt," al dus de recherche. Ook ver wachtten de bewindslieden toen positieve effecten van criminele inlichtingendien sten. De rijkspolitie schafte ge ruime tijd geleden het vuur wapenteam af toen landelijk beleid een 'generale taakstel ling' eiste, hetgeen inhoudt dat politiemensen moeten afzien van specialisering, maar juist 'all-round' dienen te functio neren. Korpsen als die van Amsterdam en Rotterdam volgden. Bij de 5000 vuurwapens, die jaarlijks in beslag worden ge nomen, speelt in de meeste ge vallen het toeval de belang rijkste rol. Daarom ook wil de Nijmeegse rijkspolitie meer controle gaan uitoefenen, nu nieuwe organisatorische maatregelen vanuit 'Den Haag' nog steeds op zich laten wachten. De nog steeds niet afge ronde plannen van Justitie en Binnenlandse Zaken zouden overigens volgens de Crimi nele Recherche en Informatie dienst (CRI) van het ministe rie van Justitie voorlopig geen oplossing bieden omdat de bo- ven-lokale samenwerking nog jaren op zich kan laten wach ten. Maar minder bestrijding van de illegale handel in vuur wapens leidt zonder meer tot meer slachtoffers. NIJMEGEN (ANP) - Aalmoe zenier Th.M. Bours, van 1950 tot zijn dood op Eerste Kerst dag secretaris van het natio naal bestuur van de Pause lijke Missie Werken in Neder land, is te Blerick begraven. Hij is 69 jaar geworden. Bours, priester van het bis dom Rotterdam, heeft grote betekenis gehad voor de mis sionaire wereld in Nederland. Hij vervulde in de commissie- Bours-De Ruyter een voor trekkersrol bij het streven naar grotere samenwerking tussen de verschillende roomskatholieke missionaire organisaties. Dit leidde in 1967 tot oprichting van de Neder landse Missieraad. DE bij de Maasvlakte vastgelopen mammoettanker Al Nisr Al Arabi (ruim 144.000 ton) is gistermiddag met behulp van zeven sleepboten van Smit Internationale losgetrokken in het Beerkanaal. Met behulp van een totaal motorvermogen van 25.000 pk werd het schip losgetrokken van de wal waar tegen het in de nacht van maandag op dinsdag was vastgelo pen. Het schip, dat geladen was met ruwe olie, heeft als ge volg van het vastlopen en het lostrekken geen olie verloren. Het lostrekken ging zonder al te veel problemen. De operatie was goed voorbereid onder andere door de aanwezige olie zo veel mogelijk naar de achterzijde van het schip te pompen. - foto anp (ADVERTENTIE) Bel voor een abonnement 035 - 714714 U ontvangt dan de eerste 20 weken voor slechts 711, Het nieuwe vignet wordt op initiatief van fabrikanten van reini- gings- en bleekmiddelen ingevoerd in overleg met de Stichting Consument en Veiligheid en het mi nisterie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur, zo maakten woord voerders bekend. Het nieuwe vignet (een on derbroken driehoek met twee flessen waarvan één fles met de driehoek een kruis vormt) werd ontwikkeld naar aanlei ding van een ongeval met rei nigingsmiddelen in Gronin gen. Een bejaarde vrouw over leed nadat zij een toilet had gereinigd met twee verschil lende schoonmaakmiddelen die samen gevaarlijk gas vormden. Uit enquêtes door consu mentenorganisaties bleek dat veel vaker mensen onwel wer den nadat zij verschillende middelen tegelijk hadden ge bruikt. De fabrikanten van de schoonmaakmiddelen vonden dat in verhouding tot het ge bruik de gevolgen minimaal waren, maar dat er toch iets moest gebeuren. Zij hebben zelf het vignet ontwikkeld en uitgetest en voeren het nu vrijwillig in. Niet alle producenten van deze middelen zijn aangesloten bij de overkoepelende organisa ties, maar de verwachting is wel dat zij positief zullen rea geren op het verzoek het vig net op hun produkt te plaat sen, zo zei een woordvoerder van de vereniging van bleek middelenfabrikanten. Een woordvoerster van de Stich ting Consument en Veiligheid toonde zich ingenomen met de invoering van het vignet. Het vignet komt op de chloorbleekmiddelen, zure en sterk alkalische middelen. Als Het nieuwe vignet - fotoanp deze middelen bij elkaar wor den gevoegd kuhnen zij chloorgas ontwikkelen of een heftige chemische reactie tot gevolg hebben. Bij de ontwikkeling van het vignet is ook overleg gevoerd met het Nationaal Vergiftigin gen Informatiecentrum (NVIC). Het NVIC is één van de plaatsen waar vergiftigin gen worden gemeld. Het is sa men met andere organisaties tevens betrokken geweest bij de invoering en verplichtstel ling van de kinderveilige slui tingen op bepaalde produkten in de huishouding (per 1 ja nuari 1986). Tot nu toe is een kindervei lige sluiting alleen verplicht voor produkten die blijvende schade in het lichaam kunnen veroorzaken, zoals bij voor beeld gootsteenontstoppers en bepaalde aardolieprodukten. Zo is lampolie een zeer be kende boosdoener, volgens de vergiftigingsrapportages, want de kinderen denken dat het limonade is en drinken het gewoon uit de lamp. HAARLEM (ANP) - Door een partij zwaar vuur werk is een autobedrijf in Haarlem ernstig be schadigd. De schade wordt geschat op 20.000 gulden. Door de explosie werd de voorgevel van de garage grotendeels ver nield. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet zal per 1 januari een gat hebben gedicht in de WIR-pot. Instel lingen zonder winstoogmerk kunnen na morgen niet langer via een omweg gebruik maken van investeringssubsidies. Door deze 'sluiproute' af te sluiten, bespaart het kabinet ƒ80 miljoen volgend jaar en ƒ290 miljoen in 1990 op de WIR-uitgaven. De opbrengst van deze ope ratie wordt gebruikt om de milieutoeslag in de WIR (oplo pend van ƒ25 miljoen in 1988 tot ƒ60 miljoen in 1990) te be talen. Ook het technologiebe leid profiteert van de op brengst. Volgend jaar zal daardoor ƒ80 miljoen meer beschikbaar komen voor tech nologie en in 1990 loopt dat op tot 230 miljoen. Dat blijkt uit stukken die de ministeries van Financiën en Economische Zaken gisteren naar de Tweede Kamer heb ben gestuurd. Het besluit van de ministeries volgt uit de be slissingen die het kabinet kort vóór het kerstreces heeft ge nomen. Tot voor kort bleken non- profitorganisaties en over heidsinstellingen via een om weg investeringssubsidies te ontvangen. Ze deden dat door 'eigen apparatuur' te leasen van derden. Afgelopen jaar werd op die manier voor bijna een kwart miljard gulden uit de WIR-pot gehaald. De lease constructie kwam twee maan den geleden aan het licht. Aan het einde van de kabi netsperiode, in 1990, zal de col lectieve lastendruk bijna één procent hoger zijn dan eind 1986. Nu is dat 52,3% en straks zal dat 53,1% zijn. Dat is in strijd met het regeerakkoord dat ten grondslag ligt aan het kabinet Lubbers-II. Dat blijkt uit de meerjaren ramingen van het ministerie van Financiën, die gisteren eveneens naar de Tweede Ka mer zijn gestuurd. In het regeerakkoord heb ben CDA en WD afgesproken dat de lastendruk - de som van belastingen en premies ten op zichte van het nationaal inko men - niet zou mogen stijgen. In de meerjarenramingen schrijft het kabinet nu dat be zien moet worden of nadere maatregelen nodig zijn. Vooral de WD zal daar op aandringen, omdat die partij de lastendruk tot één van zijn belangrijkste onderwerpen in het beleid heeft gemaakt. Het kabinet is niet al te gunstig gestemd over de kans om het financieringstekort op de 5,25% te krijgen die het zichzelf als doel heeft gesteld. Als de accijnsverhoging van afgelopen najaar op benzine na 1988 weer ongedaan wordt gemaakt blijft het financie ringstekort iets hoger dan vol gens de raming. De accijns verhoging kan alleen onge daan worden gemaakt als de economische groei niet tegen valt. Ook de ontwikkeling van de koers van de dollar en de prijs van ruwe olie moeten niet te veel uit de pas gaan lo pen. Het kabinet gaat ervan uit dat een vat olie in 1990 weer 25 dollar kost (dat is nu krap 18 dollar) en dat de dollar niet lager komt dat 2,25. Mo menteel is die koers iets lager. UTRECHT (ANP) - Directeur W. Gerlach van het gelijkna mig transportbedrijf heeft van de directie van moederbedrijf Van Gend en Loos (VGL) een spreekverbod gekregen over de fusie tussen VGL en Ned- lloyd. Als hij dat verbod over treedt wordt hij op staande voet ontslagen. Dat heeft voorzitter M. Brueker van de Onderne mingsraad (OR) van Gerlach bevestigd. Brueker noemt het spreek verbod een ongeoorloofd machtsmiddel en een teken van zwakte. Hij vindt de maatregel ongehoord en hij kondigde aan dat de OR aan de bel zal trekken bij Ned- lloyd, dat waarschijnlijk deze week nog eigenaar zal worden van VGL en daarmee ook van Gerlach. „Het gaat niet aan om iemand die zich 45 jaar lang met hart en ziel voor het be drijf heeft ingezet op zo'n ma nier te behandelen", aldus OR-voorzitter Brueker. Direc teur Gerlach gaf er de voor keur aan zich van verder com mentaar te onthouden. Gerlach (1100 werknemers) heeft tot nu toe vergeefs ge poogd buiten de fusie tussen VGL en Nedlloyd te blijven. Expediteur Gerlach, winstge vend onderdeel van het in zijn totaliteit verliesgevend VGL- concern, vreest dat het bedrijf door transportreus Nedlloyd zal worden uitgekleed omdat Nedlloyd ook als expediteur actief is en in feite met de aan koop van Gerlach een concur rent kan uitschakelen. Onderscheiding DE voorzitter van de interna tionale solidariteitsbeweging A.T.D. Vierde Wereld, de Ne derlandse A. de Vos van Steen wijk, heeft van de Franse regering het Légion d' Honneur gekregen voor haar werk onder de allerarmsten. Al wine de Vos van Steen wijk woont in Frankrijk. Het jaar loopt ten einde en wij sukkelen er achter aan. Straten en winkels zijn overvol omdat vakantievierders zich in het staartje van '86 stierlijk verve len. Ons rest nog een avond met nostalgie, oliebollen en drank en dan komt een prille ochtend vol plannen, wensen en nog meer drank. Reagan en Gorba doen elkaar dit jaar geen goede wensen toekomen. Zelfs niet in een ge sloten enveloppen, die in het geheim naar IJsland worden gebracht. De temperatuur is hoog, de hoop op een Elfstedentocht laag. De wind doet een greep naar ons vuurwerk. Het jaar begint stormachtig en daar moeten we blij mee zijn. Minister Nijpels, door som mingen een windbuil ge noemd, geeft premies aan mensen die zich sterk maken voor windenergie. Hij wil de economie zo nieuw leven in blazen. Hij vindt dat de wind vooral gevangen moet worden in tochtige gebieden. En daar moeten de windmolens mooi in het landschap passen. Een industrie met tegenwind komt niet in aanmerking. Alles goed en wel, maar wat stelt de minister beschikbaar voor gewone stervelingen die hinder hebben van de wind? Hoe houdt een wandelaar of een fietser zich staande in ge bieden vol windenergie? Laten we daar eens over na denken. De oplossing waait ons volgend jaar wel in de schoot. MERIJN Telefoon DE PTT zal de verschillen tus sen gehuwden en duurzaam samenwonenden zoveel moge lijk opheffen waar het gaat om de (kosteloze) overschrij ving van de telefoonaanslui ting op naam van de partner. Dat antwoordt minister Smit- Kroes op schriftelijke vragen van PvdA-kamerlid Castri- cum. Opvangcentra DE rijksinrichtingen voor jeugdige delinquenten worden de komende jaren met 73 plaatsen uitgebreid. Door nieuwbouw, verbouw en uit breiding komen er in de jaren '87, '88 en '89 plaatsen bij in Amsterdam (22), in Nijmegen, Breda en Zeist (samen 40) en nog eens elf door nieuwbouw van de meisjesinrichting De Lindenhorst te Zeist. Milieupremie MINISTER Nijpels van Mi lieubeheer geeft een premie aan exploitanten van wind turbines in gebieden waar veel wind is en de windmolens weinig hinder veroorzaken. In totaal is 10 miljoen gulden voor milieupremies voor windenergie beschikbaar. Met dit gebaar wil de bewindsman het gebruik van de wind voor de opwekking van elektriciteit stimuleren. Tevens wil hij be vorderen dat de turbines op geschikte plaatsen worden ge bouwd. Leeftijdsgrens HET kabinet overweegt amb tenaren van 55 jaar en ouder, die hun baan willen opgeven in het kader van de afslan kingsoperatie bij de rijksover heid, geen verplichting meer op te leggen te solliciteren. Zij krijgen hun wachtgelduitke ring gegarandeerd tot aan hun VUT of pensioen. Tot nu toe ligt de leeftijdsgrens voor deze regeling op 57,5 jaar. Straf EEN echtpaar dat vorig jaar zijn 11 maanden oude baby dusdanig verwaarloosde dat het kind overleed, is hiervoor door het gerechtshof in Den Haag tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. Het hof achtte bewezen dat het echt paar (een 28-jarige man en een 23-jarige vrouw) de baby on der meer door uitdroging heeft laten doodgaan. Simonis UITGEVERIJ Ten Have te Baarn heeft zich teruggetrok ken uit de zaak tegen kardi naal Simonis. Het vrouwenad- vokatenkollektief Nijmegen heeft namens het speciaal hiervoor opgerichte Landelijk Interdisciplinair Overleg Fe minisme en Theologie (LIO) en namens Ten Have de kardi naal met een kort geding ge dreigd als hij zijn artikel over feministische theologie niet van correcte citaten en bron vermelding wil voorzien.

de Stem | 1986 | | pagina 3