Stemmen staken in eommissie Glazuur in Biervliet Nieuwe Muziek geeft Nieuwjaarsconcerten Nieuwjaarsconcert Hulster harmonie f OVER BEZUINIGINGEN SOCIAAL-CULTUREEL WERK OOSTBURG Geladen tankbak op W esterschelde in moeilijkheden Commissie over bezuinigingèn FC Gerrico wint zaaltoernooi Onderzoek burenruzie brengt oplossing van veel diefstallen EEN GENOEGELIJKE FINISH EN EEN GOEDE START A63 WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 s s BlSflM VAN ZEELAND OOSTBURG - De Oostburgse welzij nscom- missie is verdeeld over de uitvoering van de tortingen op het sociaal-cultureel werk in 1987. Middagpauze politierapport Schietingen WAAR MOET HET MES IN IN OOSTBURG? Dré Vermeulen- volleybaltoeraooi Aardenburg Sas van Gent Sluis Terneuzen Zandstraat WESTDORPENAAR HAD BRANDBOM IN HUIS VOLVO CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Kaysertrio in Clinge KNS speelt Amerikaanse Komedie in Brugge Ballet van Vlaanderen De poppenspeler van Lotz in St Niklaas Heerlijke nonsens in Seeftheater S S, 'i T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent Zoals bekend gaat de gemeente Oostburg 18.800 gul den korten. Het college-besluit is dit bedrag te korten op de streek-jeugdcentrale en de Stichting Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheken West-Zeeuwsch- Vlaanderen, ieder voor de helft. Dit in tegenstelling tot_de gemeente Sluis en Aardên- burg die korten op alle zes de regionale instellingen te weten de SJC, Bibliotheek, Madi, WVO, ZIKV en de muziek scholen. W. Vermeulen kwam met een overeenkomstig voorstel als Sluis en Aardenburg. Hij zou graag zien dat iedere in stelling naar evenredigheid tot zijn omzet wordt gekort. Het college-voorstel en het voor stel Vermeulen werden in stemming gebracht. Daarbij mochten de commissieleden die betrokken zijn bij een van de regionale instellingen niet mee stemmen. De stemmen staakten, zodat de gespleten houding, zoals commissie-voorzitter Hannes de Vries het noemde, terug naar het college gaat. Wel stelde De Vries dat ook hij niet gelukkig is met het voorstel van het college. Hij noemde het een pragmatische oplos sing, die gekozen moest wor den omdat de bezuinigings drift van bovenaf op korte ter mij n moet worden uitgevoerd. „We zullen voor 1988 de zaken echter anders aanpakken. En wellicht nog verder kijken dan de zes regionale instellingen, en de gehele welzijnssector doorlichten. Wel zal dan ook onze verordening moeten wor den bijgesteld". Betreffende de middag pauze van de scholengemeen schap het Zwin viel er weinig nieuws te melden. Volgens een verslag van een bijeenkomst waarbij de directeur Van Oostdijke, Het Zwin, de rijks politie, SJC en gemeente, de zaak hadden bekeken, is er niets aan de hand. I. de Hullu en mevrouw Cuelenaere wa ren van mening dat het geen taak is van de welzij nscom- missie om over de pauze van een scholengemeenschap te praten. Dat moeten bestuur, ouderraad, medezeggen schapsraad en personeel van de betreffende school maar oplossen. Voorzitter de Vries had echter een andere mening. Hij vond dat het verslag bui ten de realiteit lag, en de ge meente als grootste bestuur- sparticipant wel degelijk bij de zaak betrokken is. „Er wordt gedaan alsof er niets aan de hand is, maar mij bereiken andere signalen. Zo is onder meer de openbare bi bliotheek in de middagpauze al gesloten omdat grote groe pen leerlingen binnenkomen, terwijl er ook bij andere be drijven klachten dienaan gaande te horen zijn. Negeren van deze signalen is niet goed", zo stelde hij. Daarmee was deze zaak afgehandeld. Een voorstel om het college het mandaat te geven subsi dieverzoeken kleiner dan 50C gulden af te handelen met af schriften naar welzij nscom- missie en raad, vond weinig tegenwind binnen de commis sie. Alleen J. Provoost vroeg zich af of de sinterklaasge dachte niet zou binnensluipen, maar De Vries wees hem op het feit dat ook het college aan de geldende regels is gebon den. BORSSELE - Dinsdagmorgen raakte omstreeks kwart, voor tien «p de Westerschelde ter hoogte van Borssele de duwcombinatie, bestaande uit de Nederlandse duwboot Orea en de tankbak Re- mon, 1972 ton, door de harde wind in de problemen. ^■i I - FOTO WIM KOOYMAN Een keramiek koffieservïés van Sia Braakman-Mulder. Een mooie afwerking en prachtige glazuurtinten groen, bruin en blauw. Dat zijn de voornaamste ken merken van de nieuwe col lectie keramiek van Sia Braakman-Mulder, die te bewonderen is in Art House aan de Markt in Biervliet. Het is erg moeilijk om ke ramiek van de juiste kleuren- te voorzien. Bij het bakken verandert de kleur namelijk sterk. Het werk dat momen teel in ArtHouse te zien is, heeft echter prachtig uitge balanceerde kleuren. Sia Braakman-Mulder studeert aan de academie in Eeklo, en heeft daar zelfs de Prijs van wijlen Rechter BRESKENS - In het recreatie park Schoneveld is in een bun galow van de familie F.S. uit Almelo een ruit ingedrukt. Ook is een vlaggemast met standaard vernield van het centrum. Dé rijkspolitie hield twee manneh uit Breskens aan, F. en V. Tegen hen is pro ces-verbaal opgemaakt. HULST - Maandagavond, vermoedelijk rond 19 uur, is ingebroken in de woning van de familie De R. aan de Roose- veltweg te Hulst. Men was de woning binnengedrongen door een wc-raampje. Vermist worden een video-recorder en een dameshorloge. HULST - Gistermiddag om streeks 14.30 uur is de op het parkeerterrein van een super markt te Hulst geparkeerd staande personenauto van A. de M. uit Hulst aangereden door een ander voertuig en daarbij aanzienlijk bescha digd. OOSTBURG - In de Brouwe rijstraat ontstond een aanrij ding met twee personenauto's, bestuurd door M.M. uit Oost- burg die linksaf de Markt wilde opdraaien, en R.T. uit Hoofdplaat, die rechtdoor wilde rijden en vanuit tegen overgestelde richting kwam. Beide voertuigen liepen schade op. SCHOONDIJKE - Maandag avond om 23.00 uur is een schoorsteenbrand uitgebroken bij de familie C. De oorzaak moet gezocht worden in een te hoge aardvlam, en het ver brande materiaal. De brand weer van Schoondijke was nog ter plaatse. Lampaert gewonnen met haar werk. In Art House zijn voornamelijk serviezen te zien. Sommige stukken ma ken op het eerste gezicht een klassieke indruk, zij zouden bij wijze van spreken zo bij opgravingen gevonden kun nen zijn. Toch heeft haar ke ramiek duidelijk moderne trekken. Tegelijk met de keramie- k-expositie heeft Art House olieverfschilderijen van de Terneuzense schilderes José Hendrikse-Thomaes in huis In haar werk is een duidelijk ontwikkeling te zien. Waren haar schilderijen uit haar beginperiode vaak nog Wat onbeholpen; de laatste jaren is haar techniek stukken be ter geworden. Zij hanteert verschillende stijlen. De expositie in Art House is nog te zien tot en met 17 ja nuari. Art House is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Zaterdag echter ook van 13.00 tot 16.00 uur. Na het verlaten van de Sloe- haven braken de staaldraden, die de verbinding vormen tus sen de duwboot en de tankbak, waarna de tankbak die gela den was met 1901 ton gasolie onderweg was naar de haven van Gent door de harde wind en de hoge golven naar de kust verdaagde en aan de grond dreigde te lopen op het strand bij de Kalloot ter hoogte van de kerncentrale bij Borssele. De opvarenden van de Re- mon konden nog net op tijd het anker uitwerpen, waardoor de stranding werd voorkomen. Daarna maakte de duwboot opnieuw verbinding met de tankbak, maar door het slechte weer braken diverse keren de sleeptrossen. Uit Vlissingen waren de sleepboten Fighter en Evert- zen van de firma Van den Ak ker vertrokken om assistentie te verlenen. Toen bleek dat de Orca de tankbak niet alleen weg kon trekken, maakte de sleepboot Eveftzen eveneens vast aan de Remon, waarna deze terug gesleept werd naar de Sloehaven om daar stiller weer af te wachten om zijn reis naar België voort te zet ten. OOSTBURG - De raadscom missie Financiën in Oostburg buigt zich maandagmiddag 5 januari over de wijze waarop het college de kortingen voor sociaal-cultureel werk - nodig wegens verminderde rijksbij dragen - gaat doorberekenen. Zoals gemeld moet Oostburg rekening houden met een ver minderde inkomsten van 110.000 gulden. Met uitzondering vap wet houder J. Th'omaes (financiën) stelt het college een aantal maatregelen voor waarbij de kortingen niet integraal wor den doorberekend aan de di verse in de gemeente opere rende instellingen en vereni gingen. Zo wil men twintig mille putten uit de reserve Subsidie-verhogingen en de gemeente zelf 21 mille voor zijn rekening laten nemen. Het Rijk geeft voorts in verband met de doorgevoerde korting 44 mille als wachtgeldcompen- satie, een bedrag dat de ge meente wil aanwenden om 'de pijn' voor de instellingen te verzachten, daar op dit mo ment geen wachtgelden die nen te worden uitgekeerd. Daarna resteert nog een tekort van 18.800 gulden, dat moet worden opgebracht door ver minderde subside aan de Streek Jeugd Centrale en de bibliotheek. De ver gadering begint om 14.00 uur. iwiecwxroeoirsmBMie^iiwiWtnwwiBW*» TERNEUZEN - Het Van Overmeeren-zaalvoetbal toer nooi dat de mts/meao jaarlijks houdt, is bij de wedstrijd teams gewonnen door FC Ger rico. Bij de recreanten zege vierde het team van meao 3B. Bij die recreanten kwamen acht teams in actie terwijl tien wedstrijdteams elkaar be- kampten. Plaats van handelen was sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. Uitslag wedstrijdteams: 1. PC Gerrico, 2. Doco, 3. MEAO A-team, 4. Terneuzense Boys, 5- Zaamslag. Recreatieve teams: 1. MEAO 3B, 2. Perso neel, 3. MEAO 2A, 4. Proces techniek, 5. B.W. TERNEUZEN De Terneu- ^ense mts/meao houdt van- Jaag, woensdag 31 december, Jet Dré Vermeulen-volleybal toernooi in de eigen gymzaal aan de Zeldenrustlaanu Jn de morgenuren komen acht recreatieve teams in ac- 'e' aanvang 09.15 uur. Om ■oU auur is het de beurt aan competitieteams met onder n>eer Scheldesport, Voor- Tf,arts' Attack, De Sterre, thanatos, CVC en Morres. In «naai komen zestien teams in actie. Plaatselijk nieuws Kerstboomverbranding - In samenwerking met de win- kerliersvereniging Warvo houdt het gemeentebestuur een kerstboomverbanding op het terrein van gemeentewer ken aan de Noordstraat. Dit gebeurt dinsdag 6 januari om 19.00 uur. Aan de verbranding is een loterij verbonden. Driekoningen - Het drieko ningenfeest wordt zondag 4 januari op een bijzondere ma nier gevierd in de parochie kerk. Alle kinderen mogen als koningen verkleed aan de eucharistieviering van 10.00 uur deelnemen. De dienst wordt opgeluisterd door het Jongerenkoor Aardenburg on der leiding van Freddy Moens. Hollenwedstrijd - In De Tol wordt zaterdag 17 januari een wedstrijd op de rollen gehou den. Het startsein wordt om 20.00 uur gegeven door wet houder J. de Ridder. Corn Boys - Zaterdag 3 en za terdag 10 januari kunnen de Corn Boys-jeugdleden weer in de sporthal De Vlaanderen te recht. Beide dagen wordt dan het jaarlijkse zaalvoetbaltoer nooi Groot-Sas gehouden, waaraan behalve de Sasse voetbalvereniging ook de voetbaljeugd van RIA uit Westdorpe en Philippine deel neemt Het toernooi begint beide dagen om negen uur en duuft tot vier uur. Zaterdag 3 januari komen de junioren aan bod, terwijl een week later de beurt is aan de pupillen. De sporthal is alle zaalvoetbalda- gen vrij toegankelijk voor pu bliek. Rolling - Bolclub Ons Genoe gen hield de traditionele kerstbolling op de baan bij De Vlaanderen. Hieraan namen 26 spelers deel. Uitslag: 1. R. Warrens, 2. O. de Caluwé, 3. R. Hemelsoet, 4. A. Verschelden, 5. Th. e de Caluwé. Najaarsactie - De najaarsactie van Sluis Promotion en de middenstandsvereniging is een groot succes geworden. De trekking van de prijzen ge beurt door burgemeester mr. J. Asselbergs vrijdag 2 januari in De Eenhoorn aan de Grote markt, aanvang 20.30 uur. Soosavond - In plaats van 9 januari houdt het COC Zeeuwsch-Vlaanderen 2 ja nuari vanaf negen uur een soosavond in het pand van de jongerenbeweging, Blokken 16. Kaarting - Wijkvereniging De Straete hield een kerstkaar- ting waaraan 84 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, 2. mevrouw Pieters, 3. R, Noët, 4. R Verstraete, 5. de heer Wijnvoordt. De volgende kaarting is zondag 18 januari, aanvang 14.30 uur. OVËZANDE - Willem Teil, 56 schutters: Wip 1: hoge vogel: G. van Garsel, Söranus 2; eerste vi- vogel: J. Korstanje, Spes Nostra; tweede zij vogel: C. Rentmeester Cz, Willem Teil; eerste klep: Joh. Rentmeester, Cz, Willem Teil; tweede klep: H. Boonman, Vrije Schutters; derde klep: P. Rent meester Cz, Willem Teil; vliegende vogels; J. Qoense, Eensgezindheid en C. Rentineester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Steenbergen; tweede hoge vogel: L. Huijbrechs; eerste zijvogel: H. Rentmeester Cz; tweede zij vogel P. Rentmeester Cz, allen Willem Teil; derde zij vogel: H. Koens, Spes Nostra; vierde zij vogel: A. Rent meester, Willem Teil; grootste aantal (6): E. Rentmeester, Willem Teil. OVEZANDE - Bar R2, Zeelandia, 54 schutters: Wip hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; eer ste zij vogel: Jos Rentmeester, Wil lem Teil; tweede zij vogel: me vrouw Verbeem, Spes Nostra; eer ste klep: H. Boonman, Vrije Schut ters; tweede klep:; F. Koens, Spes Nostra; derde klep: Joh. Rent meester Cz, Willem Teil; grootste aantal (6): B. Vermeule, Zeelandia; vliegende vogels; G. van Garsel Soranus 2 en W. Remijnse, Edele Handboog. Wip 2: eerste hoge vo gel: Joh. Rentmeester Cz; tweede hoge vogel: P. Verbart, beiden Wil lem Teil; eerste zij vogel: J. Traas, Eensgezindheid; tweede zij vogel: J. Vermeule, Zeelandia; derde zij- vogel; J. Bos, Soranus 2; vierde zij- vogel: C. Stouthamer, Edele Hand boog. Van onze correspondent WESTDORPE - De rijkspolitie te Sas van Gent heeft bij 8e 44- jarige A. van K. te Westdorpe een flobertgeweer en een brand bom in beslag genomen. Een al geruime tijd slepende ruzie met zijn 21-jarige buur man R. C. bracht Van K. er toe in de nacht van 26 op 27 de cember met het geweer een schot af te vuren door de voor deur buurmans woning, die, zo bleek uit het door de politie in gestelde onderzoek, Van K. met tal van pesterijen, ge luidsoverlast, diefstal en ver nieling het leven had zuur ge maakt. (ADVERTENTIE) EN NATUURLIJK WENSEN WIJ U 00K VEEL GELUK VOOR HET VERDERE JAAR Mr. F.J. Haarmanwag 49, talafoon 01150-97455 Met deze gegevens op zak werd in samenwerking met de rijkspolitie te Axel een onder zoek ingesteld naar de gedra gingen vap C. Tijdens de ver horen kwam aan het licht dat hij heel wat op zijn kerfstok had. Zo bekende hij zich schuldig te hebben gemaakt aan een twintigtal delicten, samen met de 22-jarige W. H. uit Sas van Gent gepleegd in de periode augustus van dit jaar tot aan hun aanhouding. Die varieerden van diefstal van benzine, kolen, suiker, ge luidsapparatuur, bouwmate rialen en een aanhangwa- gentje. Dat alles tot een waarde van circa 10.000 gul den. Een deel van het gesto- lene kon nog worden achter haald. Verder werd hen open bare geweldpleging ten laste gelegd. De diefstallen werden gepleegd in Sas van Gent, Axel, Zuiddorpe, Hoek, Sluis kil, Philippine en Terneuzen. Na het opmaken van een pro ces verbaal werden alle drie de mannen weer in vrijheid gesteld. De Stichting Nieuwe Mu ziek Zeeland geeft een drietal nieuwjaariconcer- ten in Vlissingen en Mid delburg. Morgen, 1 januari, is het Vlissingae Vestzak theater aan de beurt. Van 16.00 uur tot laat in de avond zijn daar onder an dere de pianist Pierre Vo- IN GAT,ERIE Esprit con certeert 2 januari het Kay- sertrio. Het is voor de eer ste keer dat deze formatie (echtpaar en zoon die pia no, viool en cello spelen) in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren optreedt. Galerie Esprit in Clinge ziet dit concert als een nieuw jaarswens naar alle kunst- mi nnenden. Op het programma het trio in A van Haydn, de Sonate voor viool en cello in A van Ravel, fragmen ten uit Vingt regards sur l'enfant Jésus van Mes- siaen en het trio in B van Brahms. Gezien het be perkte aantal plaatsen is het raadzaam te reserve ren. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang 7,50. De Koninklijke Neder landse Schouwburg (KNS) uit Antwerpen speelt dins dag 6 januari in de stads schouwburg van Brugge de komedie 'God schept de dag' van de Amerikaanse schrijvers Hart en Kauf man. Geen klucht zonder meer. Het komische on- staat uit de tegenstelling tussen twee families. De Sycamore's zijn excentrie kelingen die volop van het leven genieten en er bi zarre hobby's op na hou den. De Kirby's zijn het voorbeeld van een model gezin. Harde werkers en fatsoensrakkers. Als een dochter uit de ene en een zoon van de andere familie een relatie krijgen, onstaat er een konfrontatie die leidt tot humoristische en onwaarschijnlijke toestan den. Aanvang 20.00 uur. Het Koninklijk Ballet van Vlaandern, dat momenteel volop in de verwikkelingen zit met het ontslag van de choreograaf en artistiek directeur Valery Panov, werkt in deze maanden toch een druk programma af. Met de musical 'My Fair Lady' gaat het gezel schap op reis door Neder land (uitvoeringen in Nij megen, Venray e.a.) Zij die deze productie nog willen zien kunnen terecht in Antwerpen op 2 januari (KVO, 20.00 uur). De lief hebbers van opera en bal let kunnen hun hartje op halen vanaf zondag 4 ja nuari als Die Fledermaus van Johann Strauss in pre mière gaat. Op het programma ook nog de producties 'Moves' met muziek van Francois Glorieux, Assepoester en Romeo en Julia. Inlichtingen 08- 32.3.2343438. londat met werken van Brabms, bet Martin van Duynboven Percussie En semble en de Soesja Ci troen Band te beluisteren. Op 2 januari geeft de stichting acte de presence in het Centrum Nieuwe Muziek in Middelburg. Om 20.00 uur beginnen het Centraal Kamer Koor en het Gijsbrecht van Aem- stel kwartet met werken van onder meer Strawins- ky, Weill en Gold. Om 22.00 uur is het de New Yorkse componist en performer David Weinstein, die zijn compositie 'Ma', voor ac cordeon en tape ten gehore brengt Eveneens in het Cen trum Nieuwe Muziek tre den op 3 januari het Trio Net Mifune Tsuji (viool) en Tadashi Tanaka (cello), en bet Workshop Improvi satie Orkest op. Het Trio Net bijt de spits af om 20.00 uur. Het toneelgezelschap Ivonne Lex voert dinsdag 13 januari in de stads schouwburg te St.-Niklaas het toneelstuk De poppen speler van Lotz op, dat ge schreven is door Gillis Se gal. Het gehele stuk gaat over een man, genaamd Finkelbaum, die van Joodse afkomst is. Hij is gevlucht uit het concentra tiekamp Birkenau en wil maar niet geloven dat de oorlog al meer dan vijf jaar voorbij is. Hij sluit zich op in een kamer en speelt daar met poppen, die steeds herinneringen oroe- pen aan de wreedheid van de oorlog. Voorheen was hij van beroep poppenspeler. Al lerlei pogingen om de wrede verschrikingen van de oorlog uit zijn geheugen te laten verdwijnen, mis lukken. Hij blijft met de oorlogsgedachte leven. De voorstelling begint om 20.00 uur. Het allerkleinste theater in Antwerpen (Seeftheater, Diepestraat 341) start 2 ja nuari een nieuwe serie voorstellingen op de vrij dag en zaterdagavonden in januari. De groep 'Het Nieuwe Fatsoen' brengt het strip-, nonsens- en burlesk theater 'Prins Max' in de regie van Her man Potters. Het Nieuwe Fatsoen probeert met deze produk- tie een aanval te doen op de goede smaak. Zij nodi gen allen uit die niet kun nen weerstaan aan Monty Python, de fratsen van de Marx brothers en de avon turen van de Rode Ridder en andere illustere strip helden. Zij willen hen en diegenen die beweren dat de Leeuw van Vlaanderen een goede film is lateh'zien dat goed theater eigenlijk niet aan hen besteed is. Een gewaagd spektakel met als rode draad de avonturen van Prins Max. Aanvang telkens om 20.30 uur. Reserveren is aan te bevelen via telefoon 09- 32.3.6455691. De Koninklijke Stedelijke Harmonie van Hulst geeft tra ditiegetrouw een Nieuwjaarsconcert voor donateurs en belangstellenden, in de grote zaal van het gemeenschaps centrum den Dullaert in Hulst. Onder leiding van de vaste dirigent Johan de Witte speelt het gezelschap diverse langzame koralen en enkele meer swingende werken, zoals de filmmuziek uit een be kende James Bond film en het spektaculaire nummer 'the West van Morricone'. Ook het slagwerkensemble onder leiding van A. Lampo geeft een staaltje van haar kunnen weg in vier speciaal voor deze formatie geschreven werken. Terwijl zij in de nummers voor harmonie en slagwerk vaak een belangrijke, maar meer dienende partij spelen komen ze in deze werken meer solistisch aan bod. Een voor de liefhebbers afwisselend en aantrekkelijk programma. Aanvang 11.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop van het concert is er een nieuwjaarsreceptie in de kleine zaal van den Dullaert

de Stem | 1986 | | pagina 15