VAAK Lie Van Remortel ei Leenhouwers zijn favoriet Blok finaliste in Goe 1*7* Volgende week fusie PNE met PLER WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 BREDA - Met uitschieters als het wereldkam pioenschap voetbal, een Europese en Wereld- schaatstitel voor Hein Vergeer, een elfsteden tocht, het gekrakeel rond het opstappen van bondscoach Leo Beenhakker, een ijzersterk wielerseizoen van Adrie van der Poel en een atletiek wereldrecord voor Nelli Cooman wordt onderstaand overzicht van 1986 gelar deerd. JANUARI APRIL FEBRUARI MAART JUNI JULI AUGUSTUS OKTOBER SEPTEMBER NOVEMBER DECEMBER AGINAZEELAN Sint-A Toernooi van Oranje Wit is geslaagd Trimloop in Philippine Ganze-heren vijzelen doelsaldo op V»'>* .«ïutVv T14 PAGINA SPORT Een sportief 1986 ie vogelvlucht Van onze sportredactie In vogelvlucht worden de sportieve aspecten van het afgelopen jaar, op binnen- en buitenlands niveau, jiog eens doorgenomen. Sean Kelly 12 - Een Nederlands elftal nieuwe formule verslaat in Leipzig Oost Duitsland. Marco van Basten maakt het enige doelpunt voor Oranje in deze oefenwedstrij d. 15/16 - De Nederlandse com petitie lijkt na het 1-1 gelijk spel tussen PSV en Ajax be slist. Sean Kelly wint de ope- ningsklassieker Milaan -San Remo. 19 - Succes voor Arie Haan. Anderlecht schakelt Bayern München uit in de kwartfina les van het Europacup-toer nooi voor landskampioenen. 22/23 - Karin Kania toont in Alma Ata waarom zij de beste schaatsenrijdster ter wereld is. De Oostduitse doorbreekt als eerste vrouw de twee mi- nutengrens op de 1500 meter en verbetert op de Medeobaan eveneens de wereldrecords op de 500 en 3000 meter. 26 - Leo Beenhakker stapt op de bij de KNVB. De ex-bonds- coach zal een contract onder tekenen bij Real Madrid. Hein Vergeer 1 - In het Belgische Deurne wordt de profbiljartbond BWA (Billiard Worldcup As sociation) door Werner Bayer opgericht. 4/5 - Hennie Stamsnijder voor de zevende keer Nederlands kampioen veldrijden bij de profs. U/12 - Andrea Ehrig wordt in Geithus Europees schaats kampioene. Yvonne van Gen- nip eindigt als tweede. 25/26 - Hein Vergeer prolon geert zijn Europese schaats- titel. r-Mi Nelli Cooman 3 - Jan Timman verliest de schaaktweekamp tegen Artoer Joesoepov en is uitgeschakeld in de strijd om de wereldtitel. 6 - Georg Kessler trainer bij l.FC Köiln. 'Te dure' Leen Looyen moet vertrekken bij RKC en vindt later onderdak bij NAC. 8/9 - Karin Kania met grote overmacht wereldkampioene schaatsen. Yvonne van Gennip eindigt als vierde. 15/16 - Hein Vergeer prolon geert in Inzeil op briljante wij ze-zijn wereldtitel schaat sen. Het optreden van Gerard Kemkers en Leo Visser ver rast vriend en vijand. 22/23 - Nelli Cooman snelt in wereldrecordtijd naar de Europese titel op de 60 meter. 26 - De veertiende Elfsteden tocht is een feit. Bijna 17.000 schaatsenthousiasten gaan van start voor de toertocht, een record. Van de 340 gestarte wedstrijdrijders is Evert van Benthem voor de tweede ach tereenvolgende keer de sterk ste, van de dames is Tineke Dijkshoorn als eerste terug in Leeuwarden. In totaal beëin digen ruim 15.000 schaatsers de 'Tocht der tochten'. 28 - Amsterdam stelt zich offi cieel kandidaat voor de Olym pische Spelen van 1992. Het optimisme is groot. Adrie van der Poel 4 - Rob Clerc verzekert zich in Utrecht van zijn vierde Ne derlandse damtitel. In de voorlaatste ronde speelt hij re mise tegen Jannes van der Wal in nul zetten. 5/6 - Eindelijk succes voor Adrie van der Poel, hij wint de Ronde van Vlaanderen. Jan nes van der Wal valt in de trein in slaap en verspeelt zo zijn selectie voor het WK. 9 - Supersprinter Guido Bon- tempi kan naar de zege in Gent-Wevelgem snellen, om dat Twan Poels en de Belg Wampers elkaar te zeer zitten te beloeren. 12/13 - Opnieuw een 'klassie ke' zege voor Sean Kelly. Dit keer wint de Ier Parijs-Rou- baix. 16 - Laurent Fignon wint de Waalse Pijl. Het zou de enige keer in het wielerseizoen zijn, dat de Fransman nadrukke lijk in beeld was. 19/20 - Moreno Argentin is op nieuw de snelste in Luik-Bas tenaken-Luik, vóór Adrie van der Poel. 22 - Dinus Vos volgt Tjaard Kloosterboer op als schaats coach van de dameskernploeg. 26/27 - Steven Rooks verslaat Joop Zoetemelk in de eind sprint van de Amstel Gold Ra ce. 29 - Een bijeengeraapt Schot land houdt in Eindhoven het Nederlands voetbalelftal op een kleurloze O-O. Gerald Vanenburg 1 - Na Gerald Vanenburg te kent ook Ajacied Ronald Koe man een contract bij PSV. FC Den Haag promoveert naar de eredivisie. 2- Dynamo Kiev superieur aan Atletico Madrid in Euro pacup-finale voor bekerwin naars: 3-0. 6 - Real Madrid wordt win naar van de Uefacup. In de eerste wedstrijd versloegen de Spanjaarden FC Köln met 5-1, de return eindigt in een 2-0 zege voor de Westduitsers. 7/8 - Door de na een 0-0 eind stand noodzakelijk geworden strafschoppen beter te nemen verovert Steaua Boekarest de belangrijkste Europese voet balbeker. Wil Wilhelm wordt Europees judokampioen bij de zwaargewichten. 10/11 - PSV kampioen, Hera cles degradeert. In Engeland verovert Liverpool de 'doublé'. 13 - PEC Zwolle terug in ere divisie. Alvaro Pino brengt Ronde van Spanje op zijn naam 14 - In Dortmund oefent West Duitsland voor het WK in Me xico tegen Nederland. Oranje verliest met 3-1. 15 - Johan van de Velde ver overt in de Ronde van Italië als leider van het puntenklas sement de paarse trui. 22 - Johan van de Velde raakt paarse trui kwijt aan Guido Bontempi. 24/25 - Laatste beslissingen in de eredivisie gevallen. PSV kampioen, Feyenoord en FC Groningen in het Uefacup- toernooi. Heracles, NEC en MW degraderen. 28 - RBC verliest bekerfinale eervol van Ajax: 0-3. 30 - Johan van de Velde wint in de Ronde van Italië de 19e etappe. WK-schaatsen 1987 toegewezen aan de overdekte baan van Heerenveen. 31 - Het WK-voetbal gaat in Mexico van start met de wed strijd Italië- Bulgarije (1-1). Joop Zoetemelk maakt bekend in de Tour de France te star ten. GregLemond 1 - Hersenbloeding velt Rob de Wit. 4 - Tour de France start in Boulogne-Billancourt. Thierry Marie wordt de eerste gele truidrager. Wimbledon krijgt droomfinale Lendl-Becker. 5/6 - Boris Becker wint voor de tweede achtereenvolgende maal Wimbledon. Martina Navratilova voor de zevende keer. 8 - Johan van de Velde wint vijfde etappe in de Tour en komt in het geel. Sergei Boebka springt met de pols stok over 6.01 meter. 12/13 - Klappen voor Neder landse renners in de Tour. Van de Velde best geklasseerde landgenoot op ruim vijf minu ten van Pedersen. Nelli Coo man snelt naar Nederlands rcord op 100 meter. 16 - In de Tour haalt Bernard Hinault verschrikkelijk uit In de Pyreneeënrit naar Pau wordt de concurrentie op vele minuten gereden. 17 - Hinault betaalt de tol voor zijn inspanningen van de vo rige dag en ziet zijn ploegge noot Lemond dichtbij komen. Fignon en Lubberding stap pen af. 19/20 - Slagveld in de Alpen. De Zwitser Zimmermann sleept Greg Lemond naar het geel. 25 - Machler wint de Tourrit op de flanken van de Puy de Dóme. Millar en Winnen stap pen af. 26/27 - Greg Lemond wordt de eerste Amerikaanse Tourwin naar. Gerrit Solleveld neemt de rode 'tomatentrui' mee naar huis. Met een negende plaats is Steven Rooks de best geklas seerde Nederlander. Joop Zoe temelk beëindigt zijn laatste Tour als 24e, Bernard Hinault als tweede. 28 - In Londen begint de re vanchetweekamp om de we reldtitel schaken tussen titel- veredediger Garri Kasparov en Anatoli Karpov met remise. 15 - Opnieuw winst voor Kas parov. De wereldkampioen heeft nu een voorsprong van drie punten op zijn uitdager Karpov. 16 - FC Groningen start het optreden in het Uefacup-toer nooi met een 5-1 zege op Gal- way United. 17 - Bayern München geeft PSV in Eindhoven een lesje in modern voetbal: 0-2. Ajax wint in Turkije met dezelfde cijfers van Bursaspor en Feyenoord verliest in Pecs met 1-0 van de gelijknamige club. Karpov slaat terug. De stand in de schaaktweekamp is nu 9)4-7)4 in het voordeel van de wereldkampioen. 20/21 - Karpov brengt de spanning weer helemaal terug door ook de 18e partij van Kasparov te winnen. 25 - Karpov wint ook de 19e partij en komt weer gelijk met Kasparov. 26 - Francesco Moser neemt het werelduurrecord op zeeni veau over van Oersted. 27/28 - Streuer en Schnieders rammen op Hockenheim naar de derde wereldtitel zijspan nen. Joop Zoetemelk wint in Breda het laatste criterium van het seizoen. Diego Maradona 1 - John Talen komt een se conde te kort om de Oostduit ser Dittert van de eindzege in Olympia's Ronde af te houden. 2 - Als een stoomwals rolt in Mexico het Russische voetbal elftal over Hongarije heen: 6- 0. Roberto Visentini wint de; Ronde van Italië. Johan van de Velde, tweede in het pun tenklassement achter Bon tempi, is met een 16e plaats de beste Nederlander in het eind klassement. 7/8 - Op het WK-voetbal schittert Denemarken tegen Uruguay: 6-1. Ivan Lendl wint de open Franse tenniskam pioenschappen door de Zweedse ontdekking Mikael Pernfors in drie sets te ver slaan. 11 - Veendam wint de nacom- petitie en promoveert naar de eredivisie. 14/15 - Het WK-voetbal wordt nu volgens het k.o.-systeem afgewerkt. België wipt sensa tioneel de sterke Russen. 16 - De Spanjaard Caldere wordt in Mexico op dopingge- bruik betrapt. Argentinië schakelt het keiharde Uru guay uit. 17 - Italië is de wereldtitel voetbal definitief kwijt Frankrijk stuurt de Italianen naar huis. 18 - Vermoeide Denen uitge schakeld door Spanje. 20 - Andy Hampsten, uit de ploeg van Hinault, wint de Ronde van Zwitserland. 21/22 - Jean Marie Pfaff keept als een 'Duivel' en brengt Bel gië ten koste van Spanje in de halve finale van het WK-voet bal. Brazilië schakelt Frank rijk uit, Engeland verliest van Argentinië en West Duitsland wint van gastland Mexico. Jos Lammertink wordt Neder lands wegkampioen bij de wielerprofs, John Talen bij de amateurs en Heieen Hage bij de dames. 25 - Maradona brengt Argen tinië via België in de finale van het WK-voetbal. Een blunderende Bats bezorgt de Fransen een kater en de West duitsers een finaleplaats. 28/29 - Argentinië, met een schitterend spelende Mara dona wordt voor de tweede keer wereldkampioen voetbal. West Duitsland verliest met 3- 2. Marjolein Eysvogel 5 - Kasparov wint vierde par tij in de tweekamp tegen Kar pov. 6 - Karpov slaat terug en wint de vijfde partij. 15 - Karpov verliest achtste partij wegens tijdsoverschrij ding. Hockeydames beginnen toernooi om de wereldtitel met 3-2 overwinning op Schotland. 16/17 - Start van de competitie in het betaald voetbal. PSV verspeelt al een punt aan Sparta. Het dameshockeyteam blijft winnen. 19 - Eerste verlies dameshoc keyteam. Canada is te sterk: 1-2. 20 - Dameshockeyers in halve finale na 5-0 zege op Spanje. 22 - Nederland, via een 3-1 zege op Nieuw Zeeland en West Duitsland, dankzij een 4- 1 overwinning op Canada plaatsen zich voor de finale Wk-dameshockey. 23/24 - Goud voor de hockey dames, West Duitsland wordt met 3-0 verslagen. Gerrie Knetemann brengt de prof ronde van Nederland op zijn naam. 26 - EK-atletiek van start met nationaal record van Nellie Cooman op de 100 meter. 30/31 - Han Kulker snelt ver rassend naar Europees brons op de 1500 meter. Dave Strij- bos wordt de jongste wereld kampioen motorcross in de ge schiedenis. In de voetbalcom petitie bluft Ajax PSV af: 3-0. Streuer/Schnieders 1 - Ploegleider Roy Schuiten moet stapje terug doen bij PDM en zal na korte tijd van het toneel verdwijnen. Jan Gisbers volgt hem op. 4 - De Nederlandse 100 km- tijdritploeg houdt een mooie traditie in ere. In Colorado Springs wordt een gouden me daille bijelkaar gefietst. 5 - Na de eerste twaalf par tijen in Londen te hebben af gewerkt, hervatten Kasparov en Karpov in Leningrad hun tweekamp om de wereldtitel schaken. De tussenstand is 7-6. 6/7 - Amateur-wielrenner John Talen blijft honderd me ter verwijderd van de wereld titel, die nu naar de Oostduit ser Ampler gaat. Het brons is voor Arjan Jagt. Bij de profs is de Italiaan Moreno Argentin de sterkste, bij de dames de Frangaise Jeannie Longo. Ivan Lendl wordt winnaar op Flus hing Meadow. 9 - Kasparov wint in de twee kamp met Karpov de veer tiendepartij. 10 - Tsjechoslowakije verslaat in Praag een van^alle kanten rammelend Nederlands voet balelftal: 1-0. Burgemeester van Amster dam, Èd van Thijn 1 - Ajax, FC Groningen en Feyenoord overleven de eerste Europacup-ronde, PSV wordt geëlimineerd door Bayern. 3 - Alex Blanchard verdedigt met succes zijn Europese titel in het halfzwaargewicht tegen de Duitser Ralf Rocchigiani. Guusje van Mourik prolon geert haar wereldtitel karate. 4/5 - Kasparov wint de 22e partij in de tweekamp met Karpov en is nog slechts een half punt verwijderd van de prolongatie van zijn titel. So- kolov wordt winnaar van de kandidatentweekamp door Joesoepov te verslaan. In de eerste wedsrijd van het WK- hockey in Londen boeken de Nederlandse heren een kleine 1-0 overwinning op de Sovjet Unie. 6 - Kasparov en Karpov ko men in de 23e partij tot remise en daardoor prolongeert de wereldkampioen zijn titel. De hockeyers schrijven historie door voor het eerst op een WK van Pakistan te winnen. 8 - Door een zege op Argenti nië heeft het hockeyteam de halve finales in zicht 9 - Schaaktweekamp Kaspa- rov-Karpov definitief afgelo pen. De eindstand is 12)4-11)4. il/12 - Hockeyteam blijft win nen. Dit keer met 1-0 van Nieuw Zeeland. 13 - De eerste nederlaag van het Nederlandse hockeyteam (1-0 tegen Engeland) betekent tevens uitschakeling. 15 - Een oppermachtig Neder lands voetbalelftal wint in Boedapest met 'maar' 1-0 van Hongarije. 16 - In Lausanne stijgt de spanning aan de vooravond van de stemming van het In ternationale Olympisch Comi té over de Spelen van 1992 naar koortsachtige hoogte. Wordt het Amsterdam? 17 - Dus niet Met vlag en wimpel wint Barcelona de stemming over de plaats van handeling van de Spelen in 1992. Amsterdam wordt in de eerste ronde al uitgeschakeld. De Winterspelen gaan naar het Franse Albertville. 18/19 - Australië wordt dank zij een 2-1 zege op Engeland wereldkampioen hockey. Ne derland eindigt als zevende. 22 - In de tweede ronde van het EC-toernooi is Ajax ouderwets op dreef tegen Olympiakos Piraeus: 4-0. Feyenoord wordt in Mön- chengladbach weggespeeld door Borussia en FC Gronin gen komt thuis niet verder dan 0-0 tegen Xamax Neuchatel. 24 - Goud voor Irene de Kok, zilver voor Marjolein van Unen en brons voor Anita Staps op de openingsdag van de wereldkampioenschappen judo. 25/26 - Christ van der Smissen ontneemt Jos Bongers Neder landse titel bandstoten. Pech houdt Nigel Mansell af van de wereldtitel formule 1. De Fransman Alain Prost prolon geert zijn titel. 1/21 Ajax wint in de Kuip de klassieker tegen Feyenoord: 2- 3. Met vier treffers tegen Roda JC snoert Jurrie Koolhof de monden van de critici. Marco van Basten 5 - Ajax, dat in Athene met 1-1 gelijkspeelt tegen Olympiakos Piraeus, en FC Groningen, dankzij een gelijk spel met de zelfde cijfers tegen Xamax Neuchatel, overleven de tweede Europacup-ronde. Feyenoord kan ook in eigen huis niet winnen van Borussia Mönchengladbach: 0-2. 6 - Wim Kieft, succesvolle spits yan AC Torino, moet een operatie aan zijn gescheurde kniebanden ondergaan en is voor minstens twee maanden uitgeschakeld. 8/9 - Supporters van FC Den Haag misdragen zich tijdens de wedstrijd tegen Excelsior. Scheidsrechter Bakker besluit het duel te staken. Een fantas tisch doelpunt van Marco van Basten, gescoord tegen FC Den Bosch, gaat de hele wereld rond. In Parijs spelen de prof biljarters hun eerste drieban- dentoernooi. Raymond Ceule- mans wint. Bernard Hinault stapt definitief af. 12 - Rob Clerc is het WK-dam- men met twee zeges goed ge start. 15/16 - Chris van der Smissen verovert de Nederlandse titel driebanden, maar in Brussel spelen de profs om een leuke prijzenpot. In de finale verliest Ceülemans van Kobayashi. 19 - Een pover Nederlands elf tal komt in Amsterdam niet langs Polen. Ook de Oosteuro peanen komen niet tot scoren. 22/23 - Steffi Graf redt het niet tegen Martina Navrati lova in de finale van het Mas- terstoemooi. 28 - Hilbert van der Duim wijdt de overdekte ijsbaan in Heerenveen in met een fraai werelduurrecord. 29/30 - Op de Thialfbaan in Heerenveen wordt een nieuw schaatstijdperk ingeluid. Karlstad komt op de vijf kilo meter vlakbij een nieuw we reldrecord. Ivan Lendl 3 - De Rus Dibman wordt in Groningen wereldkampioen dammen. Rob Clerc, die lang aan kop heeft gestaan, eindigt op een vierde plaats. 4 - De Nederlandse handbal dames openen het WK met een ruime 34-18 nederlaag tegen de DDR 6/7 - Het schaatsen om de We reldbeker blijkt een flop te zijn. De Nederlandse handbal dames voldoen aan hun op dracht: winnen van de Ver enigde Staten: 18-17. 8 - In Rome nestelt veldrijder Hennie Stamsnijder zich aan de kop van het Super Pres- tige-klassement. 9 - Ivan Lendl geeft Boris Bec ker in New York een tennis- lesje en wint het Masterstoer- nooi. De Russische dames la- ten de Nederlandse handbal- sters kansloos. 10 - FC Groningen wordt in Portugal kansloos uitgescha keld door Guimaraes. De handbaldames winnen weer, dit keer van Oostenrijk. 12 - Met een 25-16 nederlaag tegen Joegoslavië en een vijfde plaats in de poule slui ten de handbaldames de groepswedstrijden van het WK af. 13/14 - Een Super Prestige-veldrit in Oss ont aardt in een waar Nederlands festival. De handbaldames eindigen op het WK- handbal als tiende. De titel gaat naar de Russinnen. 19/20 - Het Nederlands elftal houdt zich op Cyprus staande (0-2). Oranje voert nu het klassement aan in groep 5 van de EK-voorrondes. Bettine Vriesekoop wordt voor de tiende keer Nederlands tafel- tenniskampioene. 27/28 - Dankzij een fenome nale Pat Cash verovert Australië de Davis-Cup. Zwe den wordt in Melbourne met 3-2 verslagen. 29 - Hans Verel besluit zijn club RBC aan het eind van het seizoen te verlaten en wordt trainer bij 'buurman' NAC in Breda. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Een fiks aantal deelnemers start vrijdag 2 J nuarl In het Ador-tennlstoernooi In De Braakman. Favoriet In de C-categorie zijn Ronald van Remortel en Isa belle Let houwers, respectievelijk bij de heren en de dames. Van Remortel is zo langza merhand een vaste klant in het Ador-tennisgebeuren, want hij schreef al meerdere keren de Braakmanweek op zijn naam. De 17-jarige MTS-leerling krijgt deze keer concurrentie van Menno van den Hout en Rolf Hoving, die op het afval- schema respectievelijk een tweede en derde plaats inne men. Oostburger Stefan Steij- aert, momenteel sterk voor de dag komend, kreeg een vierde plaats toebedeeld. Gevaarlijke outsiders in dit gezelschap zijn Jan Jurry, Fred Elliott en Die ter Gajewski. Isa belle Leenhouwers uit Sluis moet proberen zich staande te houden in het C-ge- zelschap bij de dames en ge zien haar verrichtingen in het landelijk jeugdtennisgebeuren moet dit niet tot de onmoge lijkheden behoren, zeker ook vanwege de nominatie op de Cl-lijst voor het komende jaar. Haar naaste concurren tes zijn Nancy Blok en Annick van Waes. Laatsgenoemde legde twee keer beslag op een tweede plaats tijdens recente indoor-toernooien in Hulst en Terneuzen. Nancy Blok werd vorige week bij de 16-jarige meisjes officieus Zeeuw Vlaams indoor-kampioeq i Andrea Hamelink en Bep v de Vijver worden getipt i gevaarlijke outsiders. Edward Bleijenberg favoriet bij de heren-D, zek een terechte keus na zijn tin leplaatsen in Hulst en Terne OOSTBURG zen. Er werd in deze categoi een totaal van 27 aanmeld! - gen ontvangen. Joop van c t>UI"g geen ondemt Griek werd als goede tweej getipt en Hans van den Akk In een open brief i en Cor Deij als overige kan Elias schrijft de waa hebbers. attende raad, Peter Nathal terkiezingen geen ka Ook de huidige ond Of de jeugdige Tijssen zal zijn opgewasst tegen de geroutineerde N( Hendrikse, zal wellicht wo ningsraadsleden stellen den uitgemaakt op het schen iet herkiesbaar. De con< bij de dames-D, in welke cat tan de ondernemingsral gorie voornoemd duo een i lan ook dat er in het Sint vorietenrol vertolkt. Het todfonius te weinig draagvld voor oi Officieel Toyola-dealer voor Bre< Prinsenbeek.Enen-Leur, Zunderl, Speelhuislaan 156 A. Br Van een N nooi begint vrijdag 2 janua Ie werknemers is en de finales in de Ador-hal [unctioneren van een De Braakman zijn gepland i lemingsraad. zondag 4 januari. iultaten afgewogen van Kanshebbers in de dubbf )Verieg tussen de bestuu spelen zijn: HD-C: Jurry/H ving en Elliott/Gajewski. D: Van der Sloot/Veraart Leenhouwers/ Leenhouwers. DD-C/D: Van de Vijver/Hei drikse, Blok/Hamelink Sterrenberg/Van de Velde. Van onze tennismedewerker in de ondernemingsraad ifgelopen zittingsperiode slotsom van de raad is hi het riiet zinvol te achten o leze wijze een nieuwe ingsperiode in te gaan staat te lezen. Desgevraagd zei Edens dat de ondernem laad de afgelopen vier jaa jelmatig is geconfroni net kant-en-klare beslui loals de voorgenomen zie tuisfusie - waarbij de raa een een "ja en amen' kon GOES - Animo-speelster Nancy Blok bereikte de nale in de C2-categorie bij de dames in het TSI-te#>°ren- »Het was meestal nis toernooi te Goes via een zege op de eerste gf len of stikken. Dat ir plaatste Anita Brand (DOS), 6-4 6-4. De Zeeuw S ^en^fJnctfone vlaamse plaatste zich hierdoor tegenover Els Ai |ldus Edens. De m; (Ovezande) die in drie sets de als derde ingelote £11 waarop met de ondememi Cyvat wist te verslaan (4-6 6-5 6-4). In de C2-categorie bij de he ren kwam favoriet Harrold Schipper weer een stapje ver der bij een mogelijke toernooi zege. Hij had een zware kluif aan Middelburger Erwin Ca rol, die pas na drie sets capitu leerde: 6-3 2-6 6-2. De andere finaleplaats wordt opgeëist door outsider Ronald Vasseur, die als ongeplaatste drie par tijen in winst wist om te zet ten, hoewel telkens een derde set beslissing moest brengen. In de halve finale was Ronald Patteer zijn slachtoffer (3-6 6- 5 6-3). In de Cl-categorie werd Stefan Havermans verrassend finalist, maar daaraan lag dan ook een blessure ten grondslag van Diederik van den Heuvel, nadat Havermans de eerste set al had gewonnen met 6-2. De andere finalist moet komen uit een partij tussen Chris Ver steeg enerzijds en de winnaar van het duel tussen Marcel Wolfert en Gelderlander win Clarenbach. ■aad werd omgegaan wa: lalf jaar geleden voor de malige voorzitter F. Mal len zijn mandaat ter best ;ing te stellen, zo voegde I lan toe. UITSLAGEN Herenenkelspel B kwart flrnl Stefan Havermans-Paul-Richi Hellemans 5-6 6-2 6-3. urCCÏl rCRCtlC Herenenkelspel D kwartfini! Ruud Olij dam-Kees Oostrom 1 6-3, Dennis Reljnhout-Eugène i Damoenkebipel D 25+ halve Ho lee£t de leiding van het C De open brief werd v< week geschreven. Tot nt le: Bep Meerhoff-Emmy Kuyper 56-4. Van onze sportmedewerker AXEL - Het jaarlijks terugke rende Oranje Wit-toernooi, dat de supportersclub van de voetbalvereniging Axel in sporthal t Sportuua te Axel hield, is een sportlef succes ge worden. Axel 1 werd met de spelers Henk Michels in doel, Glen Hoffman, Leo Bracke, Cees Saman, Adrie van Bremen, Eric Dey en Dick de Pooter winnaar, door de beslissende strafschoppen beter te nemen dan mede-finalist Axel 2. De finale was eerder in een 2-2- gelijk spel geëindigd Het team spelend onder de naam Axel combinatie werd derde, vóór Axel 5, Axel Al, Oranje Wit, Axel 3 en Axel 4. De arbitrale leiding was in handen van George en Johnny de Rijcke en Eddy Seghers. Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Dejroetbalver eniging Philippine houdt woensdag 31 december weer de traditionele oudej aarsloop. Deze keer heeft de vereniging dit recreatief trimgebeuren alleen opengesteld voor de in woners van Philippine, om een massale toeloop, zoals dat vo rig jaar het geval was, te voor komen. De start is om 14.30 uur bij de kantine van de voetbalver eniging Philippine èn men kan kiezen uit de afstanden 3, 6 en 9 kilometer. Van onze waterpolomedewerktt furgse ziekenhuis nog nie ■eageerd. „De bal ligt nu b lirectie", aldus Edens. lieuwe ondernemingsraac ekent dat straks in de n e kiezen Centrale Onde Jiingsraad (waarin het pe ïeel van alle Zeeuwsvla; ziekenhuizen vertegenw iigd wordt) geen Oostbu ifgevaardigden zitten". Mevrouw Elias zei gist jt,, iet verdwijnen van de on polócompëtitie van het distrt «m'ngsraad 'erg jamme ZUIDZANDE - In de wal vijzelden de Ganze-heren h« doelsaldo knap op tegen zwakke Neptunus. Dit duel leverde de den afsluiten. De bezoekers uit het Bn J^ngsraad Scheldestroom had weinig r; men met Onderdak: 3-9. Bij mes eindigde de ontmoeting IJ Luctor en Stormvogel in een zege voor de Vlissingse Storm'-v- dames. BENNY TTELEMA.N Kloosterzande reed in e cross in het Belgische W* beke naar een dertiende 9-<'' in een veld van 36 deelnei* In Overijse kwamen 42 ij* ners hun rugnummer aflwr Hier werd de Zeeuws-"' ming 22e. FREDDY DE MUYNCK IJzendijke eindigde in e01 cross te Voorde op een tidjf plaats. Hier werden 34 (t' trekkers genoteerd. „Tevens hebben wij d finden. Toch ziet zij nog 1 len op een goede afloop va laak. De directie van het :enhuis gaat overleggen een 18-3-zege op, waardoor*r gedaan zou kur de eerste competitiehelft*om de raad te bel gedeelde derde plaats kso en In tweede instantie zei ■Han nog met de onde zelf gespn bantse Veghel kwamen eigen Boeten worden. Elias zei lijk nooit in het stuk voor.» ;fnd,e week resultaten ui de eerste periode stond Ga» Jjf1" al op een 5-0-voorsprong. De partij 'eenrichtings»® keer' werd ook in de De kritiek op de omf 'an de directie met de wijst zij van de hand. „Wi; periode voortgezet. „Het w de ondernemingsraac alleen zaak dat we gecontë1 en hebben haar oo treerd bleven spelen. En dal' gelukt," merkte Ganze-sp* Paul Post na afloop op. Vist4, in de tweede en en 12-2 in1 derde periode werd de W" dan ook vakkundig maakt. Piet Schop was met ze»1 treffers hoofdproducent io1 Ganze-ploeg. Roald StracÜ vond vier keer de weg het net Marius Keller, B»1 van der Leede en Paul P® waren goed voor twee Ron Strackx en René Kiel'*' kenden allebei voor één fer. Stond tweede klas A: DokkelW 9-16, DEZV 9-16, BZ&PC 9-14.0'' 9-14, Argo 9-10, Daphnia 9-8, Sc»" 9-6, TRB/RES 9-4, Nautilus 9-0.» tunus 9-0. In de bekercompetitie van. Kring Zeeland zegevierden de «cnappij, de fusie-ovei de-heren met 5-17 over De Brs^ komst ondertekend, di( Van een onzer verslaggeve dEN BOSCH/MAASTRI - Dinsdag 6 januari, 's Jags om vier uur, wore Maastricht in het hoofd {oor van de PLEM, de ourgse elektriciteitsu ELEM met de PNEM, de oantse elektriciteitsn ooppij. heeft gesloten. Dat gebeurt tijdens ««stelijke bijeenkc woordvoerders zijn c •heer Van Agt en Krei respectievelijk presic commissaris van de PNE c-crK in Brabant, presic commissaris van de PLE gouverneur in Limburg Onlangs hebben de antse en Limburgse s un fiat gegeven aan dez «e, die uitsluitend het pro "egedeelte van beide ele ceitsmaatsehappijen bet Aanvankelijk lag het Pedoeling dat ook de PZE Dii energiemaatsc tr-i'i.i fusie zou worde Te elfder ure h; eoPZEM echter af.

de Stem | 1986 | | pagina 10