lingen Polen anje Hoge Raad maakt weg vrij voor bankiersproces renco mag itbreiden Almelo KERSTSFEER Gerlach (VGL) krijgt zelfstandigheid niet terug van rechter Onderzoek: afeet meerval rem op uitbreiding teelt VOORKOMEND IN KISTEN VAN GEÏMPORTEERDE ETENSWAREN I )eze\yd CBS komt met zuiverder werkloosheidscijfers 5E STEM COMMENTAAR toeken gesloten Transavia- lijndienst vliegt boven verwachting KEND WALESA JSDAG 30 DECEMBER 1986 T28 PAGINA 3 BINNENLAND iibbele moord (Deventer: n verdachte onderd banen eg bij V D i Maastricht eeks inbraken >uit vijf ton) pgehelderd ASSEN (ANP) - De keuringsdienst van waren in Assen start halverwege januari een om vangrijk landelijk onderzoek naar de aanwe zigheid van de stof pentachloorphenol (pep) in houtsoorten. Akkoord over stukgoed blijft uit Arbowet tilt minder zwaar aan welzijn in juli 1984 een burger uitbrak. Zeker 4.500 en hebben het leven ge- als gevolg van het oor- eweld. ezanten van de rege- n Colombo en vertegen- digers van de opstande hebben in augustus jaar in Thimpu, de tad van Bhutan, met r overlegd. Dat overleg laats via bemiddeling de regering van India, het mislukte doordat mil-opstandelingen het eg in de steek lieten, 'sche ambtenaren heb- orige week onverrichter Colombo verlaten nadat t een impasse gekomen in besprekingen met "ent Junius Jayewar- over diens vredesplan in beperkte autonomie de Tamils voorziet. De ing heeft geweigerd in an op verlangens van de ndelingen dat er een te staat voor de Tamils door een samenvoeging "n aantal provincies in oorden en oosten van Sri a. drugsgebruik - vooral in steden als Warschau oorbeeld - terug te drin- et alcohol-probleem is al n eerder stadium aange- De prijzen voor Wodka, lievelingsdrank voor de die aanzienlijk meer dit geestrijke vocht ach- ver kan slaan dan de ge- delde Nederlander - die terren ziet als de gemid- le Pool die sterren nog ngt - is fors gestegen, 800 zloty's voor een fles hol in een land waar het liddelde inkomen zo'n DO zloty's per maand in bedroeg, is vrij veel. En esultaten zij n merkbaar, olen is een land met veel eren. Maar liefst elf mil" jongeren die nog niet tot merkende bevolking beho- op een totaal aantal in- ïers van 37.345.000 op ïwj aarsdag 1986. De be- ringsaanwas bedroeg in i 282.000 personen. Van die 00.000 jongeren hebben er 0.000 de leeftijd van vijf r nog niet bereikt. Er gaan dit moment 8.200.000 kin- en en jonge mensen naar olen en universiteiten, een >rdaantal in de na-oor- ;e periode. bestemd voor de fabri- ceptiepil die door de leer is. „Uit het Zwitserse on- e religieuze gevoelens in tholieke land geen noe- pelen bij het kiezen uit ~hoedsmiddelen", aldus 'kt ruim twaalf procent "ouwen tegenwoordig al eer een miljoen gebruik- tien procent door Orga- teur verwacht overigens ebruiksters de komende nk zal toenemen, omdat e vrouwen overgaan op en. „Binnen een paar jaar procent van de markt in 'gelopen oktober hebben am Microdiol een nieuwe bracht, die in Nederland velon wordt verkocht. Het neratie pil' die door haar ing de risico's voor onge- iraktiseh tot nul heeft ge land, België en Duitsland inteel het meest voorge- anje verwachten we een ildus Van Dijk. oog Linhard is het hele- m om zo'n sterke groei te Spaanse 'pillen'-markt. anse man er achterkomt Don Juan is doorgeprikt", met een glimlach aan toe. lan wat liever wordt voor r dan eindelijk eens fat- rdt in dit land." HAAG (ANP) U renco Ierland mag waarschijn- haar uraniumverrijkings- iplex in Almelo uitbreiden. lat blijkt uit de ontwerpbe- Rking van de ministers Economische Zaken en ^huisvesting, Ruimtelijke ening en Milieubeheer, en- taatssecretarissen van So- i Zaken en Werkgelegen- en Welzijn, Volksgezond- en Cultuur, die door OM bekend is gemaakt, egen de aanvraag voor uit- ding van het complex den ruim 200 bezwaren in tend. Deze bezwaren zijn egrond verklaard. Ook be- iren als zou er met het iplex in Almelo een onge- als in Tsjernobyl kunnen turen zijn ongegrond ver- ird. e opschorting van de bouw nieuwe kerncentrales is -ens VROM niet van toe ing op verrijkingsactivi- tn. (ENTER (ANP) - De dub- moord op Kerstavond in filiaal van de Bondsspaar- k in Deventer is volgens de Ilic vrijwel zeker door de utigjarige E. C. uit Deven- begaan. let recherchebijstandsteam erijssel heeft volgens het ifd hiervan, hoofdinspec- i Van Soest, de sterke over- Sing dat de moord en de irval slechts door één dader :d gepleegd. lASTRICHT - De regionale tctie van Vroom en Drees- om vertrekt uit Maastricht. De Limburgse hoofdvesti- 5 wordt verplaatst naar adhoven. Dit staat in een rtrouwelijk reorganisatie- in van de V&D-directie in isterdam. De verhuizing tekent een verlies van zeker aderd arbeidsplaatsen bij Maastrichtse vestiging van warenhuisgigant. ILBl'EG (ANP) - De politie Tilburg heeft na uitge- eide verhoren van drie in fers van die stad een reeks traken opgelost waarbij in taal voor 500.000 gulden aan ederen is buitgemaakt. De inbraken, tussen juli en Itober van dit jaar, hadden een enkele uitzondering na 'eda, Amsterdam) plaats in drijven, winkels en scholen Tilburg. Van de buit, onder meer «s, koffie, dieselolie, speel- *d, auto's, een kluis en wo- «ginrichtingspullen, is «hts een klein gedeelte te- Sgevonden. DEN BOSCH (ANP) - De per spectieven voor de meerval kwekerijen in Nederland zijn matig. Ruimte voor de start van nieuwe kwekerijen is er nauwelijks. Dat blijkt uit een rapport dat is opgesteld in opdracht van het college van gedepu teerde staten van Noord-Bra bant. De belangstelling voor het kweken van vis, en dan met name de Afrikaanse meerval, is de laatste twee jaar sterk toegenomen. Een aantal boe ren is er toe overgegaan als re actie op de produktiebeper- kende maatregelen in de vee teelt. Momenteel telt Neder land naar schatting vijftig kwekerijen, waarvan de helft in Noord-Brabant. De produk- tiecapaciteit bedraagt naar schatting 500 ton per jaar, ter wijl de feitelijke produktie over 1986 wordt geraamd op 200 ton. Desondanks bestaan er plannen, zo blijkt uit het rap port, om de produktiecapaci- teit verder uit te breiden tot minstens 1.200 ton per jaar. Het rapport waarschuwt er voor dat het huidige verschil tussen vraag en aanbod al heeft geleid tot marktbeder- vende verkoopacties. Het belangrijkste knelpunt voor de kwekerijen is het ont breken van voldoende afzet kanalen. Volgens het rapport bestaat er voor de meerval nauwelijks belangstelling in het buitenland. Plannen om de afzet te verbeteren moeten zich dan ook vooral op de Ne derlandse markt richten, al dus de onderzoekers. Dodelijk gif in hout DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat in de loop van volgend jaar periodiek, waarschijnlijk maandelijks, eigen gegevens publiceren over de omvang van de werkloosheid. Drs H.K. van Tuinen, directeur sociale statistieken van het CBS, heeft dat aangekondigd in het blad van de vakcentrale MHP. Volgens Van Tuinen kan met de door het CBS ontwikkelde methode een beter inzicht ontstaan in de werkelijke omvang van de werkloosheid dan nu op basis van de gegevens die het ministerie van Sociale Zaken maandelijks publiceert op grond van het aantal werkzoekenden dat bij Gewestelijke Arbeidsbu reaus staat ingeschreven. Van de gegevens van de arbeidsbu reaus wil het CBS ook wel gebruikmaken, maar daarnaast wil het onder meer maandelijks een enquête houden onder 10.000 huishoudens. Door verschillende bronnen te hanteren denkt het CBS een beter inzicht in de werkelijke omvang van de werk loosheid te krijgen. lijkt of de tijd heeft stilgestaan. Op de Plaza de Mayo in de 'gentijnse hoofdstad Buenos Aires lopen de 'dwaze moeders' rondjes. De spandoeken die zij met zich meedragen vermel dde namen van vermiste familieleden. De beelden roepen her- wringen op aan de dagen waarop de militaire repressie hoogtij Me. Ook toen wanhopige demonstranten die tevergeefs het lot in verdwenen geliefden probeerden te achterhalen. Drie jaar d democratie onder Raoul Alfonsin hebben niets aan deze si- Btie kunnen veranderen. siloze Argentijnen tonen zich verbitterd over deze teleurstel de gang van zaken. Had Alfonsin niet beloofd dat zij die de ensenrechten hadden geschonden streng zouden worden ge- "»t? Had de ondanks alles nog steeds populaire president ook iet uitgesproken dat de militairen zouden worden teruggestuurd hun kazernes en dat er opheldering zou komen over de ruim •duizend Argentijnen die tijdens het militaire bewind zijn ver- ÜLde roep om wraak van het Argentijnse volk is slechts in ge- mat® voldaan. Vijf leden van de voormalige junta zijn ver bid voor hun aandeel in de ontvoering en marteling van po- gevangenen. Toch wil Alfonsin het bij deze welhaast sym- töche straffen laten. Hij heeft aangekondigd dat er een verja- gstermijn voor de misdaden van de militairen zal worden vast heid. Bovendien roept hij herhaaldelijk op tot verzoening tot persen militairen. *'sr?"eszins begrijpelijk dat de massa zich opnieuw bedrogen ™i. De grote demonstraties van de afgelopen dagen in Buenos vormen hiervan het levend bewijs. Maar kan Alfonsin an- JnWeten dan hij momenteel doet. Wij denken van niet. Eco- h'seh gezien bevindt Argentinië zich in een miserabele situa- ,,r7e 'nrlatie tiert welig en het land scoort hoog op de hitlijst van )n in me* 9rote buitenlandse schulden. In deze situatie kan Al- net ri Z'C 9een Permanente toestand van oorlog veroorloven ae militairen en andere behoudende krachten die in Argenti- lortn 9 Sl?.eds .9rote invloed uitoefenen, an ivii onsin bevindt zich op het smalle koord waarop leiders ine k t democra,'e®n voortdurend moeten balanceren. Aan de antm oet de derr|ocratie worden bewaakt, aan de andere üatsh a"6 kra°hten worden gemobiliseerd om het land te- neUt c en9en tot de levensstandaard die Argentinië eens tot het lil Du °Pese land van Zuid-Amerika maakten, toten pra9matische overwegingen heeft Alfonsin daarom be- «set ril»1 de boeken °ver de 'vuile oorlog' te sluiten. In het volle lie hJT zyn volk no9 'an9 "iet is hersteld van de vele littekens J,e Het hierbij heeft opgelopen. «e SCHIPHOL (ANP) - De be langstelling voor de lijndien sten van Transavia Airlines tussen Schiphol en Londen Gatwick is boven verwach ting. In de weken voor kerst was de bezettingsgraad gestegen tot 56 procent, waarmee de verwachting die de maat schappij had voor de ontwik keling van deze diensten ver is overschreden, zo heeft een woordvoerder van de maat schappij meegedeeld. Het Leger des Heils schept kerstsfeer voor daklozen. Zij maken een praatje, drinken koffie en kijken televisie in een als huiskamer ingericht zaaltje. Na de feestdagen worden de daklozen met zachte hand weer op straat gezet. - foto anp Bij de fabricage van pep ontstaan stoffen die kan kerverwekkend zijn en levensbedreigend voor onge boren vruchten van mens en dier. Volgens het hoofd van de afdeling specialisatie van de keuringsdienst C. Mensink is de stof in ons land voorlopig nog tot 1989 toegestaan. De toepassing en verwerking zijn in Nederland al verboden, maar de Nederlandse overheid en de Nederlandse verenigde verffabrikanten streven naar een volledig verbod op de aan wezigheid van pep. De keuringsdienst beschikt over gegevens dat de stoffen op grote schaal voorkomen in bij voorbeeld groenten- en fruitkistjes, pallets en rook- hout (voor het roken van vis- en vleessoorten) uit landen als Spanje, Portugal, Frankrijk en uit het Oostblok waar mi lieu-eisen voor toepassing van houtconserveringsmiddelen niet of nauwelijks bestaan. Daardoor kunnen de gevaar lijke stoffen ook zitten in uit die landen in kistjes geïmpor teerde fruit en groenten. De keuringsdienst verwacht ten minste een half jaar nodig te hebben voordat concrete re sultaten bekend zullen zijn. Volgens Mensink zijn bij de keuringsdienst in Assen di verse klachten binnengeko men waarbij sprake was van een ernstig gevaar voor de volksgezondheid door de aan wezigheid van pep's. Een recent voorbeeld is de klacht van een Assenaar met een uit Frankrijk geïmpor teerde parketvloer. De witte vlekken en bolletjes die op het parket zaten, bleken zuivere pep te zijn. Op dit moment doet het RIVM (Rijksinstituut Volks gezondheid en Milieu) ook een onderzoek naar de gevolgen van de opname van pcp's in le vensmiddelen en mensen. Dat onderzoek verloopt moeizaam omdat het veelal om heel kleine hoeveelheden gaat. Wel kan volgens Mensink gezegd worden dat de stof een groot gevaar voor de volksgezond heid vormt. ROTTERDAM (ANP) - Alle hoop op een akkoord tussen werkgevers en werknemers in de Rot terdamse haven over een oplossing voor het teveel aan stukgoedwerkers is vervlogen. De voormalige top ambtenaar R. de Boer heeft tijdens de kerstda gen nogmaals gepoogd de partijen weer rond te ta fel te krij gen - op verzoek van minister De Koning - maar dat is zonder succes gebleven. „Het zit muur vast en ik denk niet dat er vóór oud-en-nieuw nog een oplossing wordt gevonden", zei hij. Juist voor de jaarwis seling had er een oplos sing moeten zijn, zo had den de drie havencon cerns Pakhoed, Interna- tio Muller en Furness ge steld. Zij willen hun noodlijdende stukgoed- bedrijven met ingang van de komende maand laten fuseren tot het nieuwe bedrijf Triton, mits voor die tijd uitzicht bestaat op een oplossing voor het overcompleet aan havenwerkers. De kans dat dat gebeurt is nu echter zo goed als ver keken. UTRECHT (ANP) - Het internationaal expeditiebedrijf Gerlach en Co, sinds 1972 onderdeel van Van Gend en Loos (VGL), krijgt zijn zelfstandigheid niet terug. Daarover is nooit een rechtsgel dige overeenkomst gesloten. Dat heeft de fungerend pre sident van de Utrechtse recht bank, mr. H. Hofhuis, uitge sproken in het kort geding dat Gerlach tegen Van Gend en Loos en diens eigenaar, de Ne derlandse Spoorwegen, had aangespannen. De uitspraak betekent dat Gerlach betrokken blijf bij de fusie tussen VGL en Nedlloyd. Die fusie is bijna rond. Ned lloyd wil het verliesgevende VGL van de Nederlandse Spoorwegen overnemen, maar had al laten weten dat die overname niet door zou gaan als Gerlach als VGL-onder- deel niet bij de koop betrokken zou zijn. Bij VGL werken zes duizend mensen, van wie er 1.100 in dienst zijn van Ger lach. Gerlach had aangevoerd waterdichte afspraken te heb ben gemaakt over zijn verzelf standiging. Besprekingen over de overnamen van VGL, eerst met Vendex en later met Ned lloyd, zouden ten onrechte roet in het eten hebben gegooid. Volgens het vonnis van de Utrechtse rechtbankpresident heeft Gerlach echter geen been om op te staan. Over de vermeende verzelfstandiging bestond geen definitief con tract, omdat de raad van com missarissen van VGL er nog geen toestemming voor had gegeven. Evenmin had die raad, onder voorzitterschap van de president-directeur van de NS, de indruk gewekt dat het met die toestemming wel goed zat De procureur van Gerlach liet direct na de uitspraak we ten dat een eventueel hoger beroep volgens haar alleen zin heeft als Gerlach nieuwe ge gevens aanvoert die alsnog aannemelijk maken dat er wel degelijk een overeenkomst over de verzelfstandiging van het bedrijf bestond. Gerlach voelt er niets voor onderdeel te worden van de transportreus Nedlloyd. Over name door Vendex kon er wat Gerlach beteft nog mee door, omdat het bedrijf dan de enige expediteur binnen die onder neming zou zijn en dus enig zins autonoom zou blijven. Nedlloyd echter is juist actief op de vervoersmarkt en kan via een fusie zijn concurrent Gerlach uitschakelen. Het personeel van Gerlach liet onlangs weten dat een sa menvoeging met Nedlloyd bij voorbaat gedoemd is te mis lukken wegens de totaal ver schillende bedrijfsculturen. Gerlach is het enige winstge vende deel van VGL. Op een omzet van 200 miljoen gulden maakt het bedrijf jaarlijks zo'n 6 miljoen winst. DEN HAAG (ANP) - Werkge vers zullen In de toekomst minder vergaand worden ver plicht zorg te dragen voor het welzijn van hun werknemers dan tot nu toe in de Arbeids omstandighedenwet (Arbo wet) was voorzien. Een wets voorstel om de Arbowet In die zin te veranderen is bij de Tweede Kamer ingediend. Volgens De Graaf is in de bestaande Arbowet een aantal bepalingen betreffende het welzijn van de werknemer te- zeer voor velerlei uitleg vat baar. Hij heeft het begrip wel zijn daarom toegespitst en en kele volgens hem te vergaande verplichtingen voor de werk gever vervangen. Zo zal de werkgever op het terrein van veiligheid, gezond heid en ergonomie (aanpas sing van werkomstandigheden aan de aard en mogelijkheden van de werknemer) datgene moeten doen wat algemeen er kend is. In de bestaande wet staat dat een werkgever voortdurend moet nagaan wat de nieuwste ontwikkelingen op deze terreinen zijn. Daarnaast wordt het voor schrift uit de Arbowet dat ar beid onder alle omstandighe den moet bijdragen aan ver hoging van de vakbekwaam heid van de werknemer, ver anderd. Volgens het nieuwe voorstel dient arbeid slechts bij te dragen aan handhaving van de vakbekwaamheid. Het onderdeel in de wet waarin de zelfontplooiing van werkne mers is geregeld, vervalt. Weer HET is dit jaar weerkundig gesproken koud geweest. Grootste boosdoener was fe bruari, hoewel ook april en september ervoor hebben ge zorgd dat de temperatuur la ger was dan gemiddeld. De re latief mooie maanden mei, ju ni, oktober en november heb ben dat niet kunnen voorko men, zo concludeert het KNMI in zijn jaaroverzicht. A Wintersporters hebben het ge makkelijker dan thuisblijvers die bij de bakker een brood proberen te bemachtigen. Zijn er schaatsers die klagen dat er te veel ijs ligt? Zijn er koffiedrinkers die zeuren dat de koffie goedkoper geworden is? Nee toch! Ik vind dat wintersporters hun handschoenen dicht mogen knijpen. Er is zoveel sneeuw dat het nu pas echt sport wordt. Allemaal naar buiten en sneeuwruimen! Er zitten in die bergdorpjes in Oostenrijk zoveel mensen te lanterfanten, met hun ski's te spelen, op te scheppen over ge waagde afdalingen en te mor sen met de warme wijn. Alle maal uitstekende sneeuw schuivers. Voordat ze plaats mogen ne men in zo'n comfortabele ski lift, moeten ze alle beschikbare Oostenrijkse wijn-met-anti- vries uitgegoten hebben over de sneeuwmassa's. Om de skiërs niet nog meer in gevaar te brengen, moet de be zitters van vuurwerk zich heel, heel koest houden. Knal len veroorzaken lawines, door één striker kan een heel berg dorp onder de sneeuw ver dwijnen. Ik blaas op mijn waldhoorn en iedereen gooit zijn vuurwerk weg en maakt in stilte ruim baan voor het nieuwe jaar. MERIJN Simonis PROF. dr. Catharina J.M. Halkes wil niets te maken hebben met eventuele juridi sche stappen tegen kardinaal Simonis naar aanleiding van zijn artikel over feministische theologie. Gezien de misver standen die de publiciteit hier over blijkbaar heeft gewekt, verklaart zij dat deze gang van zaken buiten haar om is gegaan. Het vrouwen advoca ten collectief Nijmegen heeft namens het voor deze gelegen heid opgerichte Landelijk In terdisciplinair Overleg Femi nisme en Theologie en uitge verij Ten Have met een kort geding gedreigd als mgr. Si monis weigert het artikel te herschrijven, in die zin dat hij de citaten en de geciteerde auteurs correct weergeeft. Gevechten HET CDA-Kamerlid Evers- dijk meent dat op zo kort mo gelijke termijn een eind moet worden gemaakt aan de ge vechten tussen pitbullterriers, een kwalijke vorm van die renmishandeling. Eversdijk heeft de ministers van Land bouw en van Justitie gevraagd maatregelen te nemen en dringt aan op een gecoördi neerde aanpak van deze pro blematiek. Leek BISSCHOP R.Ph. Bar van Rotterdam zal begin volgend jaar drs. A.J. Hertogh (51) uit Vianen aanstellen als benoe mingenadviseur. Het is de eer ste maal voor het bisdom Rot terdam dat een leek deze func tie bekleedt. Deze functionaris adviseert de bisschop over alle benoemingen inzake het pas torale werk. Zowel de pries terraad als de dekensvergade ring hadden geen bezwaren tegen een leek in deze functie. Zelfverbranding IN het brandwondenzieken huis in Beverwijk is zaterdag een 35-jarige man overleden die zichzelf tweede kerstdag in Utrecht in de brand had gesto ken. De man, volgens de poli tie een psychiatrisch patiënt, had zich vrijdagmiddag op een druk plein in Utrecht met spi ritus overgoten en in brand gestoken. Omstanders slaag den er in met jassen en andere kledingstukken het vuur te doven maar de man was toen al zo ernstig verbrand dat hij niet meer te redden was. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Een beschik king van de Hoge Raad heeft de weg vrij gemaakt voor de berechting van de voormalige top van Salvenburg's Bank. De Hoge Raad heeft de bezwa ren afgewezen die twee van de bankiers tegen hun vervolging hadden. Het lijkt toch mogelijk te zijn dat de raad van bestuur van de bank aangesproken kan worden op zwart-geld- praktijken in een aantal vesti gingen. Zoals bekend vormde dat in februari 1983 de aanlei ding voor een spectaculaire inval van justitie in enkele kantoren van Slavenburg's Bank. Verscheidene rechters, van laag tot hoog, hebben zich in tussen al over het Slavenburg dossier gebogen. Maar het echte 'bankiersproces' moet nog beginnen. In de voorhoedegevechten spitste de kwestie zich toe op het 'feitelijk leiding geven' aan strafbare feiten. Het be treffende wetsartikel is vaak aangegrepen om in koppelba- zenaffaires over de stroman nen ('katvangers') heen bij de echte bazen te kunnen komen. Tot dusver stonden de ban kiers op punten voor in dat steekspel met het Openbaar Ministerie. Zo sprak de recht bank in Rotterdam de voor malige president-directeur mr. P. (Piet) Slavenburg vrij van dit feitelijk leiding geven omdat hij de betreffende afde lingen niet zelf in portefeuille had. Het Openbaar Ministerie is van deze uitspraak in be roep gegaan bij het Gerechts hof in Den Haag. Die moet nog dienen. zaak De zaken van drie van mr. P.'s collega's, zijn zoon Ruud, mr. C. Veltena en drs. H.S. Gonggrijp, zijn nog niet aan een inhoudelijke be oordeling toe. Tot nu toe voer den zij met succes aan dat zij maatregelen hadden genomen tegen de zwart-geld-wasserij in de bank en geen weet had den van de afzonderlijke strafbare feiten die daarna toch nog door bleken te zijn gegaan. De recente beschikking van de Hoge Raad is het eindpunt van een langdurig procedureel gevecht tegen de grondslag van hun vervolging. Mr. P. verliet deze weg al gauw, om van het gezeur af te zijn. Ook Gonggrijp, die nog steeds deel uitmaakt van de directie van Credit Lyonnais Bank Neder land (de voortzetting van Sla venburg onder Franse lei ding), gaf de pijp wat dit be treft aan Maarten. De Hoge Raad blijkt nu te vinden dat iemand strafbaar kan zijn als hij verboden han delingen in zijn organisatie verbiedt maar toch de kans aanvaardt dat de praktijk sterker is dan de leer. Dat laatste was bij Slavenburg's Bank het geval want bijvoor beeld het 'witten' van zwart geld via Zwitserland (de zoge naamde eneveloppentruc) ging nog geruime tijd voort. De verwachting is dat het Slavenburg-proces nu in de eerste helft van 1987 plaats zal vinden. Tenzij de verdediging van de bankiers nieuwe spits vondigheden uit de hoed tovert.

de Stem | 1986 | | pagina 3