DOMINO-FIASCO Sacharov: 'activiteiten beperkt' WASHINGTON: POGING WAARVOOR VS-GELD TE GEVEN NTDEKDE RSCHILLEN Proces tegen 'spion' Vanunu begonnen L 0 S S I N 0 AAN DAG 29 DECEMBER 1986 SBINNEN-BUITENLAND: Pinkpop meest bezochte pop- L evenement 1986®' De kantoren van de Belastingdienst zijn vrijdag 2 januari gesloten. Dit geldt ook voor de BelastingTelefoon. De douaneposten zijn 2 januari wel geopend. m E STEM COMMENTAAR Gebroken beloften van Botha IEUWSOVERZICHT ODOOD B7QBIHNEN-/ BUITENLAND Demonstratie tegen Russische bezetting Goirlenaar gewond door politiekogel Doe het zelf-supermarkt uitgebrand 'Duizenden Sovjet-dissidenten vrij' Slavernij op grote schaal in Brazilië Israël wijst journalist uit Arbeiders opgepakt na rellen in China Gratie voor veroordeelde Nederlanders Gewonden bij ongeluk met kabelhaan President Aquino vrouw van het jaar Zon en maan 1 Hoogwater T7 ontra's in de aanval te zien in Theater De Koning -FOTO eat eek llin 3 u. si. itje Van onze RTV-redactie Van onze correspondent ASHINGTON - In de Amerikaanse hoofdstad Washington wordt er ekening mee gehouden dat het Nicaraguaanse rebellenleger, de Con- a's, in februari of maart in het offensief zal gaan. Of dat offensief tot ig militair resultaat van betekenis zal leiden, wordt overigens be- njfeld. De Contra's voelen zich, net de miljoenenhulp van g VS, genoodzaakt iets te idernemen. Hun mili- iire activiteiten hebben it jaar op een zeer laag itje gestaan en dat heeft Sandinistische be id in Managua de gele- tnheid gegeven haar le er zo sterk mogelijk te DELFT - Het Pinkpopfestivif in Geleen is het afgelopen jau met 48.315 bezoekers he weer 14.000 Contra's actief, drukst bezochte popevene ment in ons land geweest. iaken. Op dit ogenblik zijn er on- [et overgrote deel ervan be- ADVERTENTIES) K*. SMM Champagne A.G. Jeanmairej Dat blijkt uit gegevens vai indt zich in het buurland Mojo Concerts, het grootsti [onduras. De Hondurese re organisatiebureau in Neder' ering probeert de contra-ac- land op dit gebied. Na Pinkpo) iviteiten zoveel mogelijk te brachten concerten van Queei (32.993) in Leiden en Joe Jack son (32.312) in Ahoy Rotterdam de meeste popliefhebbers op de been. Pinkpop beleefde dit jaar een opleving door een nieuwe for mule van het festival waarbl op een jonger publiek wen gemikt. De jaren daarvooi wist het Geleense evenemen nauwelijks 20.000 muzieklief hebbers te amuseren. De belangrijkste reden da Pinkpop dit j aar hoog scoort ii echter dat er geen monsterop tredens a la Bruce Springsteei of Rolling Stones in voetbal stadions plaatsvonden. Da; tegenover waren opmerkelijk veel popconcerten in grote za len van meer dan 7500 plaat sen. De belangrijkste optre dens waren die van Prince am the Revolution in Rotterdam. De totale toptien van de pop concerten die de meeste aan dacht trokken ziet er als volg uit, waarbij rekening is ge houden met het totale aanta bezoekers bij meerdere optre dens: l.Pinkpop (48.315; 2.Queen (32.993); 3. Joe Jackso (32.312); 4.Simple Mind (31.424); 5.Sting (26.811. 6.Prince (26.718); 7.Sac (24.879); 8.Rod Stewart (17.703 9.Elton John (15.843); lO.Tal Talk (11.291). Topmerkkwali teit met een schitterende j§ reputatie. In H demi sec, brut en brut rosé. Vraag uw m slijterij/ «s wijnhandel. Delcavê wijn en gedistilleerd Tel. 015)569324 beperken tot een smalle zone langs de grens. De bedoeling is dat de rebellen, in kleine een heden, Nicaragua binnendrin gen en daar grotere eenheden vormen met het oogmerk het zeer goed bewapende en ge trainde Sandinistische leger - dat, de militia's incluis, onge veer 150.000 man sterk is - be zig te houden. Die taktiek schijnt vooralsnog niet veel resultaat te hebben opgele verd. De Sandinistische troepen hebben versterkte posities in genomen pal voor de Hondu rese grens en beletten met suc ces het binnendringen van de rebellen. Zo nu en dan doen de Sandinisten een uitval tot op Hondurees gebied met het oogmerk de kampementen en trainingscentra van de Con tra's zoveel mogelijk te ver nielen en het rebellenleger zelf te ontregelen. In het afgelopen jaar zouden ongeveer 4000 re bellen om het leven zijn geko men, tegen 1000 manschappen aan Sandinistische kant. Algemeen wordt aangeno men dat een militaire over winning van de Contra's on mogelijk is. Maar de Ameri kaanse adviseurs van het Con tra-leger houden het er op dat de rebellen het de Sandinisten zo moeilijk kunnen maken dat de laatsten zich gedwongen zien naar de onderhandelings tafel te gaan. Dat alles neemt niet weg dat deSandinisten nog steeds een groot zelfver trouwen aan de dag leggen. Hun probleem is niet zozeer van militaire aard, want dat is door Cubaanse en Russische adviseurs en wapens goed deels opgelost. Hun probleem is of ze de toenemende binnen landse en buitenlandse kritiek op afstand kunnen houden. Managua legt op dit ogen blik de laatste hand aan de vestiging van een onvervalst marxistisch-leninistisch re giem, daarbij geholpen door Cuba, de Sovjet-Unie en en kele Oosteuropese landen. Dat stuit in Washington op grote weerstand, niet alleen bij fer vente Reagan-aanhangers, maar ook bij tal van gema tigde democraten. Het pro bleem is evenwel dat er in de VS en daarbuiten weinig ver trouwen bestaat in de Nicara guaanse rebellenlegers die, in politieke zin, zeer onsamen hangend zijn. De belangrijkste rebellenleiders kunnen elkaar niet luchten of zien en streven zeer verschillende politieke doelen na. Aangenomen wordt bovendien dat zich in hun ge- lederende nog talloze leden van de Nationale Garde, het leger van de in 1979 verdreven dictator Anastasio Somoza, bevinden. Bovendien ver dwijnt er minstens een deel van de Amerikaanse steun in de zakken van de meest voor aanstaande Contraleiders. Of de Contra's er in zullen slagen enige militaire actie van betekenis te ondernemen en vervolgens de brede steun van de Nicaraguaanse bevol king te krijgen, wordt op dit moment betwijfeld. Als zij hun militaire kracht niet kun nen tonen, komen de VS voor de vraag te staan of verdere militaire hulp aan de rebellen moet worden gegeven. In het Amerikaanse Congres bestaat weinig genegenheid voor de zaak van de Contra's en het valt te betwijfelen of - na wat door het Iran-schaandaal be kend is geworden - de Ameri kaanse volksvertegenwoordi gers bereid zullen zijn op nieuw geld in het tot dusver weinig actief gebleken rebel lenleger te steken. Wat een feestelijk spekta kel had moeten worden, ein digde zaterdagavond in een rommelig en teleurstellend schouwspel. Het wereldre cord dominostenen om gooien in de Stassen-hal in Lisse haperde al omstreeks dominosteen nummer 350.000, terwijl er eigenlijk 1,25 miljoen in één soepele beweging om moesten val len. Maar wat nog het meest 'pijn' deed was wel de droe vige tv-registratie van de re cord-poging: de TROS-regie richtte hardnekkig de ca mera steeds op dat plekje van de hal waar op dat mo ment niets gebeurde. Als pleister op de wonde wisten nijvere tellers na afloop toch nog te melden, dat er sprake was van een wereld-record: er waren in tweede instantie 755.536 stenen omgegaan te gen 518.242 exemplaren vo rig jaar door een Japanse ploeg. Een schrale troost. - FOTO ANP ■p& id# icMflj 'aapuo uappnu 'uappiui moM tptui uaqtruTS 'aapuo piptos ui) }30A 'uaAoqsijuii 'sjqoaJ "N1 Publikatie van de belastingdienst ALS DE Russen Anatoly Sjstjaranski en Andrej Sacharov vrijla ten, zullen wij Nelson Mandela uit de Pollsmoor gevangenis ha ten. Deze wrange woorden sprak de Zuidafrikaanse president, pieter W. Botha, eind januari van dit jaar bij de opening van het neuwe parlementaire jaar. De cynische Botha kon bluffen, want «emand kon op dat moment vermoeden dat de Russen de twee «eroemde dissidenten ooit zouden vrijlaten. Maar zie, Gorbatsjov s een flexibeler man gebleken dan Botha. Sjstjaranski kwam in februari naar het Westen en Sacharov en zijn vrouw mochten «oor de kerst hun ballingsoord Gorki verlaten en terugkeren naar Moskou. Nelson Mandela, de held van zwart Zuid-Afrika, vierde !|I" vierentwintigste kerst in de cel en niets wijst erop dat hij spoedig zijn vrijheid zal terugkrijgen. was niet de enige gebroken belofte van Pieter Botha, die zich graag profileert als een man van het gegeven woord en een man waarop men kan vertrouwen. fond oktober beloofde Pretoria plechtig een eind te zullen maken jaan de 'herplaatsingen van mensen' uit zwarte woongebieden «abij grote steden. De Zuidafrikaanse regering brak wederom «aar woord; eind oktober werden 60.000 mensen op geweldda- ®9e manier verdreven uit het woonkamp Crossroads nabij Kaap stad en duizenden werden weggehaald uit andere woonkampen. !n augustus, toen Botha op het congres van zijn partij liep te jonken met de blanke eenheid, kondigde hij de oprichting aan •an de Nationale Wetgevende Raad. De raad zou een nieuwe grondwet voorbereiden en in de raad zou de stem van de zwarte meerderheid meetellen. Hetzelfde liedje: De raad bestaat nog owenS n'6t' Z6'^S n'e' 0,3 PaP'er en is cornPleet uit bet z'cht ver" le Zuidafrikaanse regering verwijt het Westen regelmatig dat de Pele waarheid' over Zuid-Afrika nooit verteld wordt. Misschien is waar, maar waarom heeft zij zelf die kans op eerlijke bericht geving aan het Westen ontnomen? Op 11 december stelde Pre- 5® immers een totale censuur in op nieuws dat van oppositie- 'ae komt en op nieuws dat over gewelddadigheden gaat. Na?0nrC'almt s,eeds weer dat het nu beter 9aat in Zuid-Afrika. 's dat niet waar, getuige een paar cijfers: het aantal do wn door geweld steeg van 900 in I985 tot boven de 1300 in I986; l(J aan,al politieke gevangenen steeg tot boven de 6000, 256 sen en 15 'aar' De harde censuur betekent dat deze men- ln stilte moeten lijden en misschien zelfs in stilte verdwijnen. £*,rika probeerde ook in I986 tijd te kopen en deed hoege- Een m n'^ts orTI de toes,and in het|and wezenlijk te verbeteren. jn 2Uirf A1. van de blank®n erkent dat een zwarte regering Pa-ij a~A,nka op den duur niet is tegen te houden. De Nasionale druk va ih6t V00r het ze99en heeft' staat echter onder zware aan do ,ra"rechts' De mening is die club is dat elke concessie vinn ®7zwartan het be9'n van het einde van de blanke bescha- door üld"Afrika is. Ondanks druk van buiten - de EG blinkt uit echte Ulterst slappe houding ten aanzien van Pretoria—, zit er verandering op korte termijn niet in. In iqoc het bnanann de Zuidafrikaanse regering talloze maatregelen die valt hei steeds vorder in de totalitaire hoek drukken. Voor 1987 aas niets anders dan meer van hetzelfde te verwachten. Van onze correspondent JERUZALEM - De voormalige Israëli sche atoomtechnicus Mordeghai Van unu is gisteren voor de districtsrecht bank van Jeruzalem formeel in staat van beschuldiging gesteld wegens spio nage onder verzwarende omstandighe den en hulpverlening aan de vijand in oorlogstijd. Als Vanunu schuldig wordt bevon den kan hij op beide punten van de aanklacht tot levenslange gevangenis straf worden veroordeeld. Aangezien de misdaden waarvan Vanunu wordt verdacht in een periode werden gepleegd waarin Israël niet ac tief oorlogvoerde, zal de openbare aan klager geen veroordeling op grond van hoogverraad eisen. De toevoeging van verzwarende omstandigheden bete kent echter dat Vanunu, die ervan wordt beschuldigd Israëls atoomgehei men aan de Britse krant 'The Sunday Times' te hebben verkocht volgens de aanklager de bedoeling zou hebben ge had de staatsveiligheid aan te tasten. Op de eerste procesdag heeft Van unu de tegen hem ingebrachte beschul digingen ontkend. Bij monde van zijn advocaat Amnon Zichroni heeft Van unu ook al enkele bezwaren tegen de officiële aanklacht aangevoerd zodat de zitting anderhalf uur duurde. Het proces dat achter gesloten deuren wordt gevoerd werd zes weken ver daagd. Op last van de openbare aanklager is de politie een onderzoek begonnen naar de geheime informatie over zijn ont voering die Vanunu een week geleden op listige wijze aan journalisten had doorgegeven toen hij voor de verlen ging van zijn voorarrest werd voorge leid. Pas door de onthullende bood schap van Vanunu werd bekend dat hij op 30 september van Londen naar Rome was gevlogen waar hij vervol gens werd ontvoerd en naar Israël overgebracht. Enkele persfotografen zijn in deze tamelijk pijnlijke zaak al door de politie verhoord. Overwogen wordt wegens dit vergrijp een aanvul lende aanklacht tegen Vanunu in te dienen. Als straf mag Vanunu een maand lang geen bezoek en kranten ontvangen terwijl zijn boeken en tran sistorradio in beslag zijn genomen. Als deze strafmaatregel niet wordt inge trokken zal advocaat Zichroni bij het Hooggerechtshof beroep tegen die be slissing aantekenen. Nadat Vanunu zijn bewakers de vo rige week te slim af was geweest door informatie over zijn ontvoering op de palm van zijn hand te schrijven die hij in het zicht van journalisten voor een ruit van de politieauto had gehouden waarin hij naar een rechtszitting werd vervoerd, werd hij gisteren onder bij zondere strenge veiligheidsmaatrege len in een politiebusje, waarvan de rui ten wit waren geverfd, naar het recht bankgebouw gebracht. Aan de haast carnavaleske sfeer droeg nog bij dat hij met een jutezak voor zijn hoofd en een rode paraplu voor de wachtende fotografen werd afgeschermd toen hij na de zitting werd weggevoerd. De vindingrijkheid van Vanunu heeft de Israëlische reclamejongens in tussen wel op een idee gebracht. Na het optreden van Vanunu is handreclame in de Israëlische media plotseling in de mode geraakt. In navolging van Van unu worden met op gefotografeerde handpalmen geschreven boodschappen als 'ben uit eigen vrije wil naar het land gekomen', getekend: een bekende merknaam, uit het buitenland inge voerde artikelen in advertenties in Is raëlische kranten aangeprezen. Vanu- nu's publiciteitsstunt is in Israël zo goed aangeslagen dat de voormalige atoomtechnicus na uitzitting van zijn gevangenisstraf ongetwijfeld in het re clamevak een nieuwe toekomst zal kunnen opbouwen. In Rome wordt het onderzoek naar de Israëlische ontvoeringszaak intus sen voortgezet. De Italiaanse autoritei ten en de Engelse luchtvaartmaat schappij British Airways hebben be vestigd dat Vanunu zich op 30 septem ber aan boord bevond van vlucht 504 van Londen naar Rome. Onbekend is waar hij heeft overnacht. Vanunu zou de Italiaanse paspoortcontrole niet zijn gepasseerd zodat de Italiaanse pers tot de conclusie is gekomen dat hij op de luchthaven Fiumicino door Israëlische agenten moet zijn ontvoerd. NEW YORK (RTR/AFP) - De Sovjet-dissident Andrej Sa charov heeft verklaard dat hij zich zal blijven inzetten voor de vrijlating van politieke ge vangenen, maar dat hij niet de leiding op zich zal nemen van de beweging voor de mensen rechten in de Sovjet-Unie. In een zondag gepubliceerd vraaggesprek met vier Ameri kaanse kranten, waaronder de New York Times, zegt de 65- jarige natuurkundige dat zijn slechte gezondheid en het ver langen om zijn wetenschappe lijke arbeid voort te zetten, zijn activiteiten beperkingen opleggen. Sacharov benutte het inter view om te wijzen op de slechte situatie van negen ge- vangenzittende dissidenten en te pleiten voor hun vrijlating. Sacharov keerde dinsdag in Moskou terug na zeven jaar interne verbanning naar de stad Gorki wegens zijn kritiek op de officiële Sovjetpolitiek ondermeer inzake de mensen rechten en de inval in Afgha nistan. De winnaar van de Nobel prijs voor de vrede wees drie factoren aan die hebben geleid tot zijn terugkeer naar Mos kou: de internationale cam pagne voor zijn vrijlating; de evolutie van de binnenlandse politiek in de Sovjet-Unie ge durende de afgelopen vijf jaar; en het verlangen van Moskou om een obstakel uit de weg te ruimen voor weten schappelijke samenwerking met andere landen. „De wens van de Sovjet-Unie om inter nationaal en wetenschappelijk samen te werken is een uiterst belangrijke factor geweest, omdat academici en weten schappelijke organisaties in de hele wereld hun medewerking afhankelijk hadden gemaakt van mijn vrijlating", aldus Sa charov. Volgens Sacharov sluiten de hervormingspogingen die Sovjetleider Michaïl Gorbats jov momenteel onderneemt aan bij een aantal eisen van de dissidentengemeenschap in de jaren zestig en zeventig. „Ik denk dat er een grote verande ring ten goede gaande is op het gebied van de openheid". Hij doelde daarmee op Gorbats- jovs herhaalde oproepen tot 'glasnost', de Russische term voor openheid of openlijke discussie over sociale en poli tieke problemen, in combina tie met de directe contacten tussen de leiders en het volk. Sacharov citeerde een re cent artikel in een Sovjet krant waarin werd gewezen op misstanden in het gerechte lij k systeem, zoals het veroor delen van onschuldige ver dachten. Maar hij riep op tot verdere hervormingen. „Ik ben blij met deze veranderin gen, maar ze moeten dieper gaan. Ik zou graag willen dat kranten een volledig beeld ge ven van het negatieve en het positieve, alsmede van de ach terliggende informatie die nu voor onze ogen verborgen wordt gehouden". Sacharov erkent dat de mensenrechtenbeweging in de Sovjet-Unie onder druk van de regering is teruggevallen en wees in dat kader in het bijzonder op negen dissidenten die op het ogenblik een zeer zware tijd doormaken in ge vangenissen, werkkampen of interne ballingsoorden. Hij zei het als zijn 'eerste en morele plicht' te beschouwen de vrij lating van de gewetensgevan genen te verkrijgen. Volgens Sacharov wordt Gorbatsjovs politiek en zijn streven naar hervormingen ondermijnd indien de detentie van politieke gevangenen blijft voortduren. „Hij ver keert in een erg moeilijke po sitie. Hij moet veel dingen bij zijn acties afwegen", zo zei de geleerde over de Sovjet-leider. - FOTO ANP DEN HAAG (ANP) - Ongeveer duizend Afghanen en sympathisanten hebben voor het gebouw van de Russische ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen de inval door de Russen in Afghanistan, nu zeven jaar geleden. Er werd gesproken in het Afghaans, het Arabisch en het Turks. De Russische vlag en een pop, die de Russische leider Gorbatsjov voorstelde, werden in brand gestoken. De demonstratie was georganiseerd door het Informatiebureau Afghaanse Mudjahedien (verzetsstrijders). Een woordvoerder van deze organisatie zei dat de Afghanen zullen doorvechten en vroeg om berechtiging van de Russen door het Internationale Gerechtshof. HILVARENBEEK (ANP) - De 21-jarige P. de J. uit Goirle is tij dens schermutselingen voor een disco in Hilvarenbeek door een politiekogel in het hoofd geraakt. Hij is opgenomen in een zie kenhuis in Tilburg. Zijn toestand is volgens officier van justitie mr. W. Tielkemeijer in Breda kritiek. Er zijn zeven arrestaties verricht wegens verstoring van de openbare orde. De rijksre cherche is in opdracht van de officier van justitie een diepgaand en uitgebreid onderzoek naar de juiste toedracht begonnen. NUENEN (ANP) - Een brand in Nuenen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een doe het zelf-supermarkt volledig in de as gelegd. De schade bedraagt volgens een woordvoerder van de brandweer tenminste enkele miljoenen guldens. De brand werd rond half een door voorbijgangers ontdekt. Door een technische storing bij het alarmnummer 0011 arriveerde de brandweer pas ruim een half uur later. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. LONDEN (UPI) - De Sovjet-Unie zal komend jaar mogelijk dui zenden politieke gevangenen laten gaan. Er is een commissie in gesteld die is belast met het organiseren van deze massale vrij lating. Dit meldde zondag de Sunday Times. Het Britse week blad zegt zijn informatie te hebben gekregen van vooraan staande Sovjet-bronnen in Moskou, die kennelijk met officiële toestemming spraken. Officieel heeft het Kremlin niets laten blijken van eventuele plannen voor een massale vrijlating. Een Russische dissident verklaarde dat hij en zijn vrienden onlangs ontdekten dat ze permanent worden geobserveerd door de poli tie, wat eerder op een verscherping dan op een versoepeling van de controle zou kunnen duiden. SAO PAULO (AFP) - De Brazilaanse minister voor landbouw hervorming en -ontwikkeling heeft in zijn land 167 gebieden van grootgrondbezitters geteld waar slaven werken. Dit meldt een krant in Sao Paulo, die zich op gegevens van het ministerie ba seert. De gevallen doen zich niet alleen voor in armere staten van Brazilië maar ook in Sao Paulo, de meest ontwikkelde staat van het land. De meeste slaven zijn ingeschakeld in ontbossings- werken. Het regeringsdocument vermeldt niet het precieze aan tal Dersonen dat als slaaf moet werken. TEL AVTV (DPA/DPA) - De Israëlische autoriteiten op de be zette westelijke Jordaanoever hebben een Palestijnse journalist het land uitgewezen en op het vliegtuig naar Zwitserland gezet. Akram Haniyeh, de hoofdredacteur van de in Oost-Jeruzalem verschijnende Palestijnse krant Al-Shaab, werd enige weken geleden gearresteerd omdat hij ervan werd verdacht in het be zette gebied op te treden als leider van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie El-Fatah. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder zou de 33-jarige Haniyeh ook misbruik hebben gemaakt van zijn functie door vanuit zijn kantoor PLO-activi- teiten tegen Israël te organiseren. De PLO is in Israël verboden en wordt beschouwd als een terroristische organisatie die uit is op vernietiging van de joodse staat. PEKING (AFP/RTR) - De Chinese autoriteiten hebben voor zover bekend tot dusverre zes mensen gearresteerd in verband met de recente studentenbetogingen. De arrestanten zijn allen arbeiders, geen studenten. Zij worden beschuldigd van versto ring van de openbare orde. Veiligheidsfunctionarissen in Shang hai, waar vorig weekeinde de grootste demonstraties plaatsvon den, zeiden bezig te zijn videobanden en foto's te bekijken om te bepalen of demonstranten de wet hebben overtreden tijdens vechtpartijen met de politie. De functionarissen onderstreepten dat de regering de spanning wil verminderen. Volgens hen zal zij waarschijnlijk op dit moment niet overgaan tot massale aan houdingen. ALGIERS/DEN HAAG (ANP) - Vier Nederlanders die in Alge rije gevangenisstraffen tot acht jaar uitzaten, hebben met Kerstmis gratie gekregen van president Chadli Benjedid. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag desge vraagd bevestigd. Behalve dit viertal kwamen nog elf andere buitenlanders voor gratie in aanmerking. De Nederlanders wa ren veroordeeld voor handel in verdovende middelen. LES ORRES (AP) - Bij een ongeluk met een kabelbaan in Les Orres, in de Franse Alpen, zijn zaterdagmiddag in totaal 36 mensen gewond geraakt. Van hen lagen 33 gisteren nog in het ziekenhuis. Geen van hen verkeert echter in levensgevaar, zo hebben plaatselijke autoriteiten bekend gemaakt. Het ongeluk gebeurde toen het bovenste gedeelte van een pijler afbrak, waardoor twee gondels - een opgaande met 30 passagiers en een neergaande met zes passagiers - een tiental meters naar bene den vielen. Alle inzittenden liepen verwondingen op. Van de ge wonden, die per ambulance of helicopter naar ziekenhuizen in Gap, Briancon, Embrun, Grenoble, Sisteron en Marseille werden vervoerd, zijn er zes ernstig, maar niet levensgevaarlijk, aan toe. Leden van de politie en technische experts trachten de precieze oorzaak van het ongeluk te achterhalen. Het type kabelbaan dat in Les Orres wordt gebruikt wordt ook in andere Franse ski-ge bieden benut. NEW YORK (RTR/DPA) - Het Amerikaanse tijdschrift Time heeft de Filippijnse president Corazon Aquino gekozen tot vrouw van het jaar. De motivering van Time luidt dat mevrouw Aquino de politieke macht in de sinds tientallen jaren door een militante aard van macho-politiek beheerste staat met rust en charme heeft overgenomen. Haar vrijwel zonder boedvergieten verlopen februari-revolutie tegen het bewind van president Marcos is zeker ook een overwinning voor vrouwen op de hele wereld, aldus Time. VANDAAG/ Zon op: 08.48. Zon onder: 16.35. Maan op: 07.20. Maan on der: 14.19. MORGEN/ Zon op: 08.48. Zon onder: 16.36. Maan op: 08 46. Maan onder: 15.13. VANDAAG/ Bath: 01.11-13.35. Hansweert: 00.46-13.07. Terneuzen 0015-12.37 Vlissingen: -12.17. Wemeldinge: 01.10-13.33. MOR GEN/ Bath: 02.07-14.28. Hansweert; 01.40-14.00. Terneuzen 01.08-13 28. Vlissingen: 00.48-13.08. Wemeldinge: 02.09-14.32.

de Stem | 1986 | | pagina 3