12! 151 4» 9! 10» 14! INVERKOPER Strijd om 'Gouden Mossel' in Kapelle rien UITERSPORT VAN KALIBER IN MANEGE MAGRETTE Jfnpagne ter* ^onaad strekt YTSI-TOERNOOI [Steijaert )egint iet winst De Feijter zegeviert Gerard Kouwijzer wint tennistoernooi Teraeuzen Bestuur van Weelruiters MAANDAG 29 DECEMBER 1986 DAF Trucks ipagnevoorraden de lElopak-equipe is uw keuze beperkt I al gauw zo'n f40,- 'n fles |speelt gelijk |heer1ijke champagnes 1 Mini-prijs en uw 3vond kan niet meer stuk fles 0,75 liter 3995 Verkade hartige hapjes Abee huzaren salade Mora frikadellen goudkuipje Corbières V.D.Q.S. Sinaas appelsap AXEL - Er viel zaterdag van schitterende springsport te genieten zowel bij de pony's als de paarden in de tweede wedstrijd van Indoor- Vlaanderen, de springcompetitie in manege Magrette in Axel, waar de landelijke rijvere niging en ponyclub Graeve Jan voor de orga nisatie tekende. Peter Kosters toont klasse in Nieuwvliet Morres superieur aan YYC Uitslagen Titels Blok en Elderson Ruime zege voor Nathaly Tijssen vij iemand voor de funktie: sn enthousiaste jongeman tusr T2 PAGINA SPORT 3 vagens en/of gespecialiseerde pns. lappen nogen lijkwaardige opleiding lemde opleiding worden in het te reflecteren. 14 dagen na verschijning van Tilburg-Bastianen BV, t.a.v. de Bl en Organisatie. Postbus 3415 Van ome paardesportmedewerker KAPELLE Manege 'De Braanjenhoek' te Kapelle vormt rond de jaarwisseling het strijdtoneel van het tot nu toe grootste indoor-paar- desportevenement ooit in Zeeland gehouden. Vier da gen lang houdt de landelijke rijvereniging en ponyclub 'De Weelruiters' uit Borsele de achtste editie van 'Indoor- Zeeland', een concours hlppi- que, dat ook van ver buiten Zeeland belangstelling trekt van dressuur- en springcom- binaties. In totaal komen er afgevaardigden van zo'n vijftig verenigingen, afkom stig van de KNF (Konink lijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigin gen), NKB (Noord-Bra bantse Katholieke Bond), NBVR (Nederlandse Bond van Rij- en Jachtverenigin gen) en de NPC (Nederlandse Pony Club). Voor het eerst wordt dit jaar Indoor-Zeeland uitge breid met twee dressuurda- gen. Verenigingsvoorzitter Piet Huige: „Langzamer hand is ons concours uitge groeid tot een evenement van landelijke importantie. We kregen echter steeds het verwijt dat we niets deden voor de dressuurcombina- ties. We doen het nu wel en meteen goed." Maandag 29 december ko men de dressuurcombinaties in de B-klasse en de M-cate- gorie aan bod. Beide klassen kennen volle ringen: in to taal komen er zo'n vijftig combinaties in actie. Beide rubrieken worden beoor deeld door de juryleden me vrouw Henneman en de heer Kooien. De Weelruiters-se- cretaris Leon Phernambucq: „Het is de bedoeling de be haalde dressuurpunten met een na afloop van iedere proef bekend te maken. Je maakt het dan spannend voor de ruiters en amazones. Bovendien is het aantrekke lijker voor het publiek. De toeschouwers kunnen dan meteen vergelijkingen ma ken en de wedstrijd wordt minder statisch." Vanaf tien uur dinsdag morgen 30 december komen de dressuurcombinaties in de ring in de klassen L en Z. Er is een ononderbroken pro gramma tot 18.00 uur. De springwedstrijden voor de pony's zijn vastgesteld voor vrijdag 2 januari. Lies- beth Kodde uit Nieuwdorp, de enige vrouwelijke par koersbouwer, die steeds meer bekendheid geniet, heeft voor de ponycombina ties in alle klassen aantrek kelijke parkoersen ontwor pen. Zo'n zestig springcom- binaties komen in actie in De KAPELLE - Het bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters, dat de organisatie in handen heeft van de achtste editie van Indoor-Zeeland in manege De Braanjenhoek in Kapelle, Is als volgt samengesteld: Piet Huige, voorzitter; Leon Phernambucq, secretaris; Izak van Yzeren, penningmeester en de bestuursleden Al- bert Vermue, Cees van Stee, Liesbeth Kodde en Chris Schip per. De fel begeerde Gouden Mossel-trofee, die dit jaar voor de achtste keer te verdienen is als ere-wisselprijs, werd in Ka pelle eerder in de wacht gesleept door: Annemiek Picavet, Tanja van Malsem, Johan Hamminga (2x), Peter Kommers en Ine Beukelaar. Het globale tijdschema voor zaterdag 3 januari, wanneer in De Braanjenhoek om de Gouden Mossel-trofee wordt ge streden, ziet er als volgt uit: 10.00 uur: L-springen; 11.30 uur: L-springen progressief; 13.00 uur: M-springen klassiek; 14.30 uur: Z-springen klassiek; 16.00 uur: M-springen parkoers twee fasen; 17.15 uur: Z-klasse rubriek 'Speel uw spel'. Braanjenhoek. In de Z- klasse moeten Sandy den Exter met haar pony's Mei vin en Sapai van Noord-Be veland en haar clubgenote Angelique de Leeuw met Co- bien het opnemen tegen sterke combinaties uit Zuid- Holland en West-Brabant. Op de springdag voor de po ny's komen ook nog zo'n der tig paarden in de B-klasse in actie, die naast een klassiek een progressief parkoers moeten afwerken. De laatste dag van Indoor- Zeeland, zaterdag 3 januari, staat de strijd om de Gouden Mossel-trofee centraal. De Gouden Mossel is een ere- wisselprijs, die in handen komt van die combinatie, die over beide te rijden parkoer sen de beste resultaten boekt. De klassen L, M en Z kennen ieder een bezetting van zo'n dertig combinaties, die bijna allemaal de twee parkoersen rijden en dus meedingen naar de hoofdprijs. Die extra parkoersen zijn: voor de L- klasse een progressief par koers; voor de M-klasse een parkoers in twee fasen, be staande uit een gedeelte dat een beroep doet op de spring kracht van het paard en een gedeelte dat op snelheid wordt gereden en de combi naties in de Z-klasse rijden naast het klassiek parkoers een 'speel uw spel', waarbij de combinaties zelf hun lijn en hindernissen kunnen uit zoeken. Eten zeer spannende rubriek voor het ongetwij feld weer talrijke publiek. Alle springkanonnen uit de regio komen de strijd aanbinden tegen een grote overmacht uit Zuid-Holland en West-Brabant. Voor de Zeeuwen komen als favorie ten aan het vertrek: Simon den Exter uit Kortgene met niet minder dan drie spring paarden, te weten Uranka, Typhoon en Tristan; Sandy den Exter met Orkaan de Normandie van Noord-Be veland; Harold Cornelissens met Amon van Hulst; Luc Cornelissens met Vazal van Luctor et Emergo; Piet Huige met Salerno van De Weelruiters en zijn clubge noot Albert Vermue met Butterfly; Simone Stahlie met Retonia van Noord-Be veland en Klaas van Exel met Renard van De Oranje- ruiters Willemstad. iranda de Jonge goed in vorm Van ome tennismedewerker SAS VAN GENT - Na een ipannend verloop eindigde het luel tussen Elopak en Van Poecke/Rienties in de Sasse bedrijfstenniscompetitie in tea 6-6-gelljk speL Frank en Lla van Poecke zetten hun team op voorsprong via over winningen op respectievelijk Adrie den Hamer en Corrle Kiekwel, maar via successen la zowel het heren- als het da- mesdubbel kon Elopak langs- dj komen. De mixed-combinatie Den iHamer/Riekwel eindigde met |ll-3-winst, terwijl het koppel |Van Poecke/Van Poecke met nipte 8-7-zege op het duo IVan Swaal/Voermans de eindstand uiteindelijke op 6-6 bepaalde. Uitdagen Heren-D: Van der ISoot-Royal 8-4. Heren-E: CPC- LVS 6-6. Mlxed-E: Eiopak-Van IPoecke/Rienties 6-6. Dots, Arno, Herbix, Flinter of Pizza crackers, zakje bakje 150 gram 2 voor 498" diepvries, doos 20 stuks Eru 100 gram 'n Franse rode wijn, fles 0,7 liter 3 voor literpak Van onze tennismedewerker I GOES - In de Cl-categorie [van het tweede kerstdag be- tonnen tennistoernooi te Goes, I'tartte Stefan Steijaert met winst op Harold Schipper. Ook [tijdens de onlangs gehouden [jeugdkampioenschappen wa- ren zij eikaars tegenstander in de finale van de verliezersron- de, waarin Steijaert met 6-2, 16-4 zegevierde. Deze keer ein- [digde het duel in 6-4, 6-3. Steijaert wordt door deze zege de tegenstander van Jos Ver- sehuure. In dezelfde categorie be- I reikte de jeugdige Robert Springer de tweede ronde ten I koste van routinier Martin Ti- [tiheru (6-4, 6-4), terwijl Chris r Versteeg in de eerste ronde het jeugdige talent uit Gelderland, van Helden, met duide lijke 6-0, 6-3-cijfers achter j rich liet. In de B-categorie bij de he- un 'tan ®4arc Zuidweg zich al kwartfinalist noemen. Na in de eerste ronde te zijn vrijge steld moest hij zijn krachten meten met Paul Richard Hel- i «mans, hetgeen hem aller- minst gemakkelijk afging, i Hellemans dwong hem tot drie waarna Zuidweg uitein delijk zegevierde met 4-6, 6-2, °-3. Ook drie sets had Stefan Havermans in deze categorie nodig om zich voor de tweede ronde te plaatsen. Hij versloeg Maarten Rijkeboer met 4-6, 6- 2- Bij de dames bleek Jo- ianda van de Linde uit Gel- k derland te sterk voor Chantal 1 van Schelven. De winnares I van vorig jaar in de Cl-cate- I Sprre versloeg Van Schelven met 6-0,6-5. uitstegen HE-C1: An- S Kos ten-Roei Schuringa, voor Kosten, Ronald w"Üe£Erick Eversdijk walk-over AWf?a r' Erwin Clarenbach- kehL?^Ve fr1' Ö"4' Maarten Rij- "^r-Ronald Vasseur 6-5,6-3. van onze paardesportmedewerker Evenals in de eerste wedstrijd bleek op het alterna tieve parkoers de 15-jarige Miranda de Jonge met No- rano van De Zwinruiters, de talentvolle Breskense amazone, niet te kloppen. In het jachtspringen in de M-klasse liet zij een tijd voor zich afdrukken van 55.76 se conde, hetgeen goed was voor goud. Zij verwees Geert Moe- rings met Urai van de Heer- jansruiters uit Oud-Gastel, die 57 seconden rond liet noteren, naar een tweede plaats. Het klassiek springparkoers in de M-klasse was met een foutloze rit in de barrage voor Bram Klaasse met Walme van Walcheren. Op slechts één se conde achterstand werd in die barrage To Picavet met Rex van Luctor et Emergo fraai tweede. Geen enkele combina tie slaagde er in foutloos rond Van ome paardesportmedewerker NIEUWVLIET - Tijdens het indoor-dressuurconcours voor paarden in manege Riemens in Nieuwvliet, waar de con courscommissie van De Ha- ringruiters uit Biervliet en De Zwinruiters uit Nieuwvliet voor de organisatie tekende, vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Zo kwa men er in de Zl-klasse twee debutanten aan het vertrek. Araa Lauret, de 18-jarige stu dente aan de modevakschool in Vlissingen met Uitlandia van De Zwinruiters en Peter Kosters, de 19-jarige leerling aan de Middelbare Land bouwschool in Goes met Va- rant van Graeve Jan. Dit duo bleef verrassend baas over de sterker geachte 22-jarige Marleen van Doesse- laar met Pegasus van De Zwinruiters. Peter Kosters met Varant zegevierde met 117 punten, met Arna Lauret als goede tweede. Eten zeer opmer kelijke uitslag. Tweede opmerkelijk feit was de overwinning in de B- klasse van Silvia Stoffels met Victor van De Zwinruiters, die maar liefst 130 punten scoorde en daarmee meteen naar de L- klasse promoveerde. In slechts drie wedstrijden slaagde zij er in door te stoten van de B-ca- tegorie naar de L-klasse. Een puike prestatie. Uitslagen M2-klasse: 1. Suzan Malcorps met Zorosa, De Zwinrui ters; 2. Annelore Bax met Ure ka, De Zwinruiters. Ml-klaue: 1. Lie- veke Goossens met Daktari, De Oranjeruiters; 2. Mare Broodman met Thelma, De Zwinruiters. L2- klasse: 1. Edwin van Dijk met Tos- ca. De Oranjeruiters; 2. Frank Die- leman met Zolden, De Oranjerui ters; 3. Miranda de Jonge met No- rano, De Zwinruiters. U-klasse: 1. Suzan Malcorps met Arona, De Zwinruiters; 2. Ellie Tas met Zo- dulie, De Zwinruiters; 3. Diana Jansen van Roosendaal met Airis, Luctor et Emergo. B-klasse: 1. Sil via Stoffels met Victor, De Zwin ruiters; 2. Karin de Feber met Zjo- dy, De Vossereyers; 3. Anton Brak man met Nobel, De Zwinruiters. te komen op het klassiek springparkoers in de Z-klasse. Toch had parkoersbouwer Bertus Kommers uit Halste ren de gehele dag voor aan trekkelijke en goed te nemen parkoersen gezorgd. In de Z-klasse zegevierde met drie strafpunten (een wei gering) Eric Swagemakers met Vailant van de Tilburgse Jacht- en rijvereniging. Piet Huige met Salerno van De Weelruiters, die één balkje meenam, eindigde op een knappe tweede stek. Adembe nemende ritten waren te zien bij het jachtspringen in de Z- categorie bij de paarden. Win naar in een supersnelle tijd werd Simon den Exter met Thyfoon uit Kortgene, die 51.10 voor zich liet afdrukken. Als tweede eindigde Caron Kommers met Doublette uit Halsteren in 52.69. Bij de pony's in de Z-klasse toonde Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland zich weer oppermachtig. Zij schreef zowel het klassiek als het jachtspringparkoers op haar naam. Jacqueline Knook met Troubadour uit Willem- Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - In de eerste klas dames van de Zeeuwse volleybalcompetitie werd za terdag een wedstrijd vooruit gespeeld. Morres 2 overrom pelde WC door een puike techniek. De IJzendijkse da mes kregen dan ook een over tuigende 3-0-nederlaag aan hun broek. WC-MORRES 2 0-3 (2-15, 4- 15, 6-15) - Bij het inslaan had den de IJzendijkse dames zich er al van kunnen overtuigen dat Morres over een aantal ta lentvolle speelsters beschikt In de eerste set bleek dit dan ook meteen op het scorebord; 2-9. YVC speelde te statisch en geloofde er totaal niet in. En kele boze woorden van coach Marc van Waes deed de thuis ploeg even wakker schrikken. Morres bleef echter rustig en bekeken volleybal spelen en won met 2-15. In de tweede set hetzelfde spelbeeld, alleen een meer vechtend YVC. Bij de stand 4-11 in het voordeel van de gasten was er een leuke rally. De service aan Huls terse zijde bewees zijn kracht en Morres won opnieuw. YVC bleef daarna knokken voor wat het waard was, maar de Hulsterse dames, die begeleid werden door Jo Everaert, ken den geen pardon. Via 1-6 en 6- 13 na wat aarzelende Morres- ingrepen, werd het uiteinde lijk 6-15. Harold Cornelissens met Amon van Hulst in actie tijdens het klassiek Z-springen in manege Magrette. Hij nam twee balkjes mee, incasseerde acht strafpunten en reikte naar een zesde plaats. - foto wim kooyman met Trader van Noord-Beve land als tweede. Goede prestaties, spannende wedstrijden en een uitstekend lopende organisatie, waren de kenmerken van deze tweede wedstrijd in het kader van de Indoor-Vlaanderen-spring- competitie. De derde wedstrijd in manege Magrette in Axel staat voor zaterdag 10 januari stad nam de tweede plaats voor haar rekening. Goud was er weggelegd voor Oostburgse Anouschka Bevin met Niles in het M- springen klassiek en het jacht springen. In het jachtspringen eindigde Breskense Ingrid Faes met Emmy op de tweede plaats. In het klassiek sprin gen finishte Jeanet Tramper op de rol. PONY'S: B-klas klassiek en progressief categorie A: 1. Kim Loos met Hummel, Luctor et Emergo. Categorie D: 1. Annique Jacobsen met Ramona, Oranjezon; 2. Peter Schaub met Rose, Luctor et Emergo. Progressief: 1. Annique Jacobsen met Ramona, Oranjezon; 2. Lisette Timmerman met Speedy, Oranjezon. L-klas klassiek: 1. Jan Martens met Nancy S, Zwinrui ters; 2. Mare Timmerman met Ra mona, Oranjezon. Jachtspringen: 1. Jan Martens met Nancy S; 2. An nemiek Nijssen met Cowboy, Oost burg; 3. Remco Rouw met Amber, Luctor et Emergo. M-klas klas siek: 1. Anouschka Bevin met Ne- lis, Oostburg; 2. Jeannet Tramper met Trader, Noord-Beveland; 3. Nicolette Stahlie met Wowser, Noord-Beveland. Jachtspringen: 1. Anouschka Bevin met Nelis; 2. In grid Faes met Emmy, Breskens; 3. Ingrid Faes met Lady Roza. Z-klas klassiek: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Jacque line Knook met Troubadour, Wil lemstad; 3. Sandy den Exter met Meivin. Jachtspringen: 1. Sandy dn Exter met Sapai; 2. Jacqueline Knook met Troubadour. PAAR DEN: B-klas klassiek: 1. Sancho Voerman met Carna Gold, Luctor et Emergo; 2. Wilfried Steyn met Priamos, Vlaandertse Ruiters; 3. Sjaak van Doezelaar met Wiletty, Weelruiters. Progressief: 1. Arnout Loos met Zenit, Oranjeruiters; 2. Luc Savat met Waloniki, Zwinrui ters; 3. Peter Klaasse met Roma- nus, Walcheren. L-klas klassiek: 1. Theo Vaes met Alma, Middelburg; 2. Peter Klaasse met Winnetou; 3. Nancy de Roo met Kommaardoor, Zuid-Beveland. Jachtspringen: 1. Miriam de Feber met Verano, Vos sereyers; 2. Wim Huys met Cartou che, Luctor et Emergo; 3. Mare Streyn met Velasques, Vlaandertse Ruiters. M-klas klassiek: 1. Bram Klaasse met Walme, Walcheren; 2. To Picavet met Rex, Luctor et Emergo; 3. Jos Kouters met Sonja, Strieneruiters. Jachtspringen: 1. Miranda de Jonge met Norano, Zwinruiters; 2. Geert Moerings met Urai, Heerjansruiters; 3. Jos Kouters met Sonja. Z-klas klas siek: 1. Eric Wagemakers met Va- laint, Tilburg; 2. Piet Huige met Salerno, Weelruiters; 3. Caron Kommers met Doublette, Halste ren. Jachtspringen: 1. Simon den Exter met Thyfoon, Kortgene; 2. Caron Kommers met Doublette; 3. Frank Kommers met Rakker, Hal steren. ABSDALE - De Z-klasse tijdens het kring-dressuur- concours voor pony's in de Rolo-stallen in Absdale was met twee amazones weliswaar niet druk bezet, maar er was toch van aardige strijd te genieten. yiianiw de Feijter met Bres van het organiserende Luctor et Emergo en Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes legden elkaar het vuur na aan de schenen. Elianne de Feijter zegevierde met 115 punten, gevolgd door Nicole Schieman, die 109 punten scoorde. Jan van Drongelen met Alarda van De Kleppertjes trok de overwinning in de M- klasse naar zich toe met 117 punten. Hij liet zijn clubgenote Wendy Hendrukse met Ro mano met 116 punten nipt ach ter zich. Op een totaal van 30 combinaties vielen er acht winstpunten te noteren in de Rolo-stallen. Zo waren er winstpunten in de L2-klasse voor winnares Carolien de Feijter met Edain van Luctor TERNEUZEN/SAS VAN GENT - De Ador hal, de Braakman en de Vlaanderen- hai in Sas van Gent, waren ge durende het weekeinde het strijdtoneel van het open Zeeuwschvlaamse jeugd-ten- niskampioenschappen. De or ganisatie van dit toernooi had geen slechter tijdstip kunnen kiezen, want midden In de of ficiële Zeeuwsche Jeugd-kam- pioenschappen en het traditio nele jeugdtoeraooi in Hulst, wekt het niet zo'n verwonde ring dat de belangstelling voor deze officieuze titelstrijd niet optimaal was. De poulewed strijden werden dan ook ge kenmerkt door uitslagen waaruit grote krachtverschil- len bleken. In de oudste leeftijdscatego rie bij de meisjes betuigden zowel Nancy Blok als Andrea Hamelink daarvan. Beide Animo-meisjes bleken de sterkste uit de poule te zijn, hetgeen resulteerde in een fi nale waarin Nancy Blok dui delijk de winnares bleek. In 60 minuten zetten beide meisjes slechts negen games neer, waarbij Nancy Blok er zes voor haar rekening nam (6-3). In de oudste leeftijdscategorie bij de jongens sloot Terneuze- naar Arjen Elderson alle par tijen winnend af. Frank Wille bleek zijn Animo-clubgenoot nog het meest tegenstand te bieden, hoewel Elderson met 9-8 het karwei wist te klaren. Dirk van de Velde bleef Elder son nog lang bij, maar moest uiteindelijk ook capituleren: 9-6. Tim van Veldhoven was aanvankelijk geen deelnemer aan dit toernooi, maar van wege het geblesseerd uitvallen van Joeri de Meester bleek zijn deelname een streep door de rekening te zijn van Bernd van Quekelberghe, die zijn eindzege in rook zag opgaan. In een onderling duel zege vierde Van Veldhoven met 11- 7, terwijl Dirk van de Velde ook voor Van Quekelberghe een lastige tegenstander bleek te zijn; 10-8. Daniëlle van Zweeden ma nifesteerde zich als de kam pioene bij de 14-jarige meisjes. Lesley Lapjes bood haar nog de meeste tegenstand: 7-4. Bij de 14-jarige jongens bleek Dethlev Pieters de sterkste te zijn, ofschoon hij in de poule-wedstrijden de no dige tegenstand ondervond van Timothy Poppe. Bij de 12- jarige meisjes legde Marie- Kristien Poppe beslag op de titel, terwijl Jean-Loup van de Wiele de winnaar werd bij de even oude jongens. et Emergo. Het zilver in deze categorie ging naar Remco Rouw met Amber van Luctor et Emergo met 118 punten en het brons was voor Edwin van Dijk met Wilson van De Klep pertjes, die tot 116 punten reikte. Uitslagen M-klasse: 1. Job van Drongelen met Alarda, De Klep pertjes; 2. Wendy Hendrik-se met Romano, De Kleppertjes; 3. Esther de Kok met Soraja, De Zwinrui ters. L2-klasse: 1. Carolien de Feij ter met Edain, Luctor et Emergo; 2. Remco Rouw met Amber, Luctor et Emergo; 3. Edwin van Dijk met Wilson, De Kleppertjes. Ll-klasse: 1. Marielle Gelens met Sea Breeze, Luctor et Emergo; 2. Evelyn Halle- graeff met Minouche, Graeve Jan; 3. Anouk de Badts met Blue Lady, Luctor et Emergo. B-klasse: 1. Krista Pluymers met Silver Night, De Kleppertjes; 2. Petra Schaub met Rose, Luctor et Emergo; 3. Sil via Dees met White Feet, Luctor et Emergo. HULST - Nathaly Tijssen lijkt ook in het jeugdtennistoernooi in Den Dullaert te Hulst op weg te zijn naar een goede klassering. Tenslotte geldt zij bij de 11-jarige meisjes als ti telverdedigster, want vorig jaar was zij op het groene ta pijt van de tennisbal de meer dere van Esther Vervaet in de finale. Of zij deze keer beslag legt op de eindzege valt nog al lerminst te zeggen, want de Belgische Greetje de Prest geldt in deze catgeorie zeker als de grootste kandidate. Tijssen won in de 11-jarige groep met 6-0,6-0 van Nathaly van Rattingen en met iden tieke cijfers werd bij de 13-ja rige meisjes Nathalie Kenique verslagen. Eduard van de Wiele uit Hulst en Virgil Greeve uit Goes waren onlangs tijdens de Zeeuwse indoortitelstrijd in Goes eikaars tegenstander in de finale bij de 10-jarige jon gens. Ook in Hulst gelden zij als mogelijke winnaars bij de jongste jongens. Verliezer in de finale, Virgil Greeve, startte in Hulst met twee ruime overwinningen in de poule. Zowel Jan Maas als Jan-Piet Wijgermans werd zonder game-verlies overwon nen. Van de Wiele kwam ook bij de 11-jarigen in actie, maar moest tegen Pascal van Driel verlies incasseren; 1-6,2-6. Astrid Koens is na haar Zeeuwse indoorkampioen schap in haar leeftijdscatego rie blijkbaar niet meer te stui ten. Bij de 9-jarige meisjes won zij van Daphne Pollet met 6-0, 6-0, terwijl Annelies Eve- rix, eveneens geldend als fa voriete, met 6-4, 6-2 won van Simone Tijssen, zodat er in deze categorie sprake is van volop strijd. Vandaag start het toernooi met de afvalschema's in de kwartfinales. Enkele uitslagen jongens tot en met 11 jaar: Chris tof van Poecke- Walter Pollet 6-0, 6-1, Jean-Loup van de Wiele-Jeroen Fassaert 6-0, 6-0, Patrick Kint-Alessandro Nanna 6-0, 6-0, Pascal van Driel- Remco Prins 6-1,6-0. Meisjes tot en met 11 jaar: Marlet Groenleer-Pe- tra de la Ruelle 6-4, 6-4. Jongens tot en met 13 jaar: Jean-Loup van de Wiele-Steven Groenewoud 6-0, 6-0. Meisjes tot en met 13 jaar: Ma rion Rademakers-Rse de Deckere 6-4, 0-6, 6-3. Jongens tot en met 15 jaar: Stefan Steij aert-Laurens Diehl 6-0,6-0. Door Kees Hamelink TERNEUZEN - Gerard Kouwijzer is de winnaar ge worden van het kersttennis toernooi, dat georganiseerd werd door Racketcentrum Terneuzen. Kouwijzer toonde zich in de finale bij de heren-C sterker dan favoriet Guido Tolhoek. In de finale bij de heren-D trok Jan Veraart aan het langste eind via een overwin ning op Edward Bleijenberg. Gerard Kouwijzer heerste in het finaleduel tegen Guido Tolhoek volledig. De routine van Gerard Kouwijzer bleek voor Tolhoek de genadeslag. „Ik merkte wel dat Gerard de vaart uit het spel haalde, maar ik kon daar niet doorheen slaan", luidde het commentaar van verliezer Tolhoek. Reeds in het begin van de strijd kon digde zich dit verloop aan. Een 4-1-voorsprong voor Kouw ijzer was er het resultaat van en die voorsprong kwam in het slotduel geen enkele maal in gevaar, zij het dat Tolhoek zijn opponent wist te naderen tot 6-9. Toch was het Gerard Kouwijzer, die de zege pakte: 11-6. Bij de C-dames won favo riete Martine Nijsten, met An- Enkele winnaars en winnaressen van het tennistoernooi in het Terneuzense Racketcen trum. Van links naar rechts: Edward Bleijenberg, Jan Veraart, Joke Veraart, Martine Nijsten, Huub Nijsten en Guido de Rechter. nick van Waes als goede twee- deze de. Bij de heren-D bleek het verloop een spannende aange legenheid te zijn. Jan Veraart en Edward Bleijenberg waren uiteindelijk de winnaars uit zogenaamde winnaar spoules. Zoals op veel toer nooien het geval is in een D-fi- nale was er van enig krachts verschil nauwelijks sprake. Edward Bleijenberg, onlangs nog verliezend finalist in Hulst tegen Pascal Delforge. - foto wim kooyman was ditmaal duidélijk beter op dreef, servicevoor deel had hij zich een 5-3-voor- sprong verworven, maar de opslag van Veraart bleek uit eindelijk een onneembare ves ting te zijn. Na een uur spelen zegevierde Veraart met 10-9. In de D-categorie bij de da mes legde Sabine de Ridder beslag op de eerste plaats, ter wijl Carla de Visser goede tweede werd. Spannend was het ook in het heren dubbel-C, die een eindoverwinning opleverde voor het duo Peter Kouwij zer- Henk Jansen. Zij wonnen van Wouter Hoek en Jan Verschel ling met 11-9, terwijl het duo Martine Nijsten en Andrea Hamelink een eerste plaats voor zich opeisten in het da mes dubbel-C. Zij versloegen het duo Annick van Waes/Ria Sterrenberg met 9-4. De mixed combinatie Martine Nijsten/ Huub Nijsten werd eerste in de C-categorie ten koste van Andrea Hamelink/Dieter Ga- jewski. Overige uitslagen: finale heren en kel E: Guido de Rechter - Peter Olyslager 11-6; dames enkel E: El len Lambert - Liesbeth Verbunt 5- 4; heren dubbel D: Veraart/Van der Sloot - Bleijenberg/Warrens 13-5; dames dubbel D: 1. Veraart/ Van de Velde, 2. König/Tenbroek; gemengd dubbel D: 1. Veraart/ Veraart, 2. Dey/Dey; heren dubbel E: 1. Morcus/Anrooy, 2. Smolders/ Huybregtse; dames dubbel E: 1. Verbunt/Elskamp, 2. Klaaijsen/ Horstra; gemengd dubbel E: 1. Audenaerd/Audenaerd, 2. Ver bunt/Boeve.

de Stem | 1986 | | pagina 13