.MStem dag end Hulst nu wel akkoord met lening UIT- WERKGROEP HULST E IDI brengt oosters getinte komedie Computercursus is geen emancipatie Rietvliet in actie voor De Sterre Ik heb er een levens taakvan gemaakt Vergadering De Clingse Hengelaars [ATERDAG 20 DECEMBER 1986 DlOflM VAN ZEELAND ■^nor^rversia^ GARANTIE VOOR WONINGEN SINT-JANSTEEN ,-vlaanderen GEMEENTERAAD HULST J Hoewel B en W nog geen landpunt hebben ingenomen, ■n mei 31 dec. rstmeubelshow Record aantal vogels op kerstshow AFSCHEID VAN ZUSTER EDITH BURM IN ZIEKENHUIS Axel Hulst Graauw De Kloorianen volop in actie Kerstman in Axel en Hulst Huisdierenshow De Halle Axel V oorspeelochtend op muziekschool W eekenddienst Stemredactie Kieldrecht Koewacht Lamswaarde Nieuw-Namen Spui ïk onze ike-studio JS5 T22 PAGINA ZEELAND 2 jjLST - De Hulster gemeen- .[aad heeft alsnog besloten jrant te staan voor een le ng van de Stichting Bijzon- i Woningbouw in Amers- gerder besloot een grote eerderheid van de raad de vraagde garantie af te wij - i maar in de laatste raads- gadering liet de raad zich overtuigen door de con- van de commissie voor ur, alleen vrijdags tol 21.00 uur. ïl. ned.: 01155-2010. tel. belgië: -11552010 bezwaarschriften. Daaruit bleek dat de stich ting een volkomen legale weg heeft bewandeld door te kie zen voor een klimlening als fi nancieringswijze voor elf wo ningen in Sint-Jansteen. Wel bleek iedereen ervan overuigd dat dit systeem uit de tijd is. B en W kregen dan ook de op dracht om dit standpunt bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aan te kaarten. Tegen de garantieverlening bleven A. Houben (WD) en B. Martens (PvdA). Zij meenden dat er geen nieuwe argumen ten zijn aangedragen om plots om te draaien. Ook andere raadsleden twijfelden nog, maar werden bekeerd door W. de Brouwer. Die kon aan de informatie van de bezwaar schriftencommissie nog toe voegen dat bij een nieuwe af wijzing de stichting in beroep bij de Raad van State onher roepelijk zou winnen. Boven dien zou dan de kans groot zijn dat de gemeente ook nog eens een schadeclaim aan de broek zou krijgen, meende hij. Het enige wat de raad volgens hem kon doen, is het ongenoegen bekend maken over het late tijdstip waarop de garantie- aanvraag is ingediend. Im mers, de woningen zijn al zo goed als af. „Die opmerking", meende P. Blommaert (CDA), „komt op mij meer over als het zoeken naar een troostprijs". College moet zich niet emoeien met theater Van een onzer verslaggevers HULST - Vrouwen inwij den in de geheimen van de computer kan niet worden gerangstschikt onder emancipatorische activitei ten. Wethouder P. Weemaes van Hulst stelde dat reso luut tijdens de raadsverga dering, toen het verzoek van de Katholieke Vrou wen Organisatie aan de orde kwam om subsidie voor een computercursus. Volgens de wethouder valt zo'n cursus onder het kopje educatie. Twee van de drie vrouwen in de Hul ster raad bleken het niet met de wethouder eens. „Je kunt er een eindeloze dis cussie over voeren", be toogde mevrouw T. van der Veeken (Gemeentebelan gen), „maar als je naar het programma van het vrou wenleerjaar kijkt, is dat ook voor de helft educatie. En die krijgen wel subsi die". Weemaes gaf toe dat het vrouwenleerjaar inderdaad een twijfelgeval is, maar volgens hem zitten er ook genoeg emancipatorische activiteiten in. Mevrouw Van de Veeken hield vol dat de computercursus van de KVO wel degelijk met emancipatie te maken heeft, omdat het gaat om computerprogramma's voor landbouwbedrijven. „Het doel is dat vrouwen die meewerken op zo'n be drijf niet tegen een achter stand aanlopen". Mevrouw E. Hageman (CDA) was het roerend met haar eens, maar ook zij kon de wethouder niet vermur wen. „Het Katholiek Vrou wengilde", sloot hij de dis cussie, „heeft ook een com putercursus en die hebben er geen subsidieverzoek voor ingediend". Van een onzer verslaggevers ULST - De Uit-werkgroep Hulst en het be tuur van Den Dullaert willen dat de ge rente zich voortaan niet meer bemoeit met e samenstelling van het theaterprogramma. Ze willen een constructie, waarbij het gemeentebe- ituur het geld op tafel legt en dat de werkgroep daar- uee naar eigen goeddunken aan de slag kan. De ge nerate kan dan na afloop van het seizoen toetsen of It centjes wel goed gebruikt zijn. Tot nu toe is het zo dat voor is wethouder P. Weemaes het Jer contract voor een voor telling de goedkeuring van B 1 nodig is. De Uit-werk- p en het Dullaertbestuur den dat een onwerkbare si- tie. Immers, ze kunnen bij- -rbeeld wel theaterbeurzen -ken waar nieuwe pro- ties worden aangeboden, ar er niet op eigen houtje n doen. In de nu voorge- lde opzet zou de werkgroep adviserende functie krij- n en moeten worden samen- teld uit vertegenwoordi- s van de verschillende sec- in. De organisatie en uit- ring van het programma mt dan te liggen bij Den ullaert. adeel De huidige bemoeienis van gemeente met het uit-ge- uren dateert van een kleine e jaar geleden, toen Hulst esloot uit de stichting Cul- rarspreiding Zeeland te stap- tn. De gemeenteraad meende at Hulst zelf mans genoeg /as om een uit-programma op mw te zetten. In juli van dit aar eindigde de proefperiode m uit de evaluatie daarvan is lebleken dat de organisatie fan de professionele podium- lunst niet goed functioneert. |fet name wordt het feit dat B o W steeds weer iedere uit- fcve moeten goedkeuren als groot nadeel gezien. alvast met de werkgroep en het Dullaertbestuur eens. „Het organiseren van podiumkunst is geen gemeentelijke taak. Dat moet worden overgelaten aan het particulier initiatief". Weemaes wil echter wel dat een gemeentelijke vertegen woordiger in de Uit-werk groep aanwezig blijft om toch enige invloed te hebben in het theatergebeuren. Kleine kernen Van belang is volgens Wee maes dat ook de kleine kernen vooral niet vergeten worden, als het gaat om professionele voorstellingen. „Daar zullen in ieder geval duidelijke afspra ken over gemaakt moeten worden". Directeur H. de Gucht van Den Dullaert, op wie in de praktijk de organi satie zal neerkomen, stelt na drukkelijk dat inderdaad ge probeerd zal worden ook de dorpen in ruime mate bij het uit-gebeuren te betrekken. Hij vindt overigens wel dat B en W haast moeten maken met het vormen van een mening over de hele kwestie. „We zul len toch half januari moeten weten waar we aan toe zijn. Nu komen de aanbiedingen voor het nieuwe seizoen al weer binnen en dan moet je vooraan zitten. Als het bij voorbeeld weer tot maart duurt, dan vissen we weer achter het net". n binnenhuisdecorateurs. en mooiste showroom van de en, slaapkamers, eethoeken van were artiforte, artifort. artemide. auping, a" unali, casala, cassina, castelijn. cas charles eames, flos, gasparucci. ge?' :i, harvink, hulsta, indoor, j.a.b.. ha" (ufake. mofteni, montis. mol en 9eü< na frau, proposals, pozzi. raanhuis. r°n rcami. interlübke. OGELWAARDE - Na het succes van vorig seizoen met een ilectstuk gaat toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde dit sei- de planken op met het oosters getinte blijspel 'Met de com- taenten van de sjeik'. Deze komedie in drie bedrijven is ge- kreven door Han van Wijngaarden. mrj.66 fvonc*en P01" week Met de komische verwikke- t er druk gerepeteerd om «stuk 18 en 19 januari voor 'eerste keer vlekkeloos op de «ween te zetten. Voor de re- 16 tekent ook nu weer de er- sren regisseur Wilfried Vlas- Tood uit Hulst. Het stuk verhaalt over het »n van tandarts Vogelen- J' ,waar de zaken uit de tod lopen als de zoon na te- Siomst van vakantie in het ?e.n"0osten Inricht krijgt WJ de hoof prijs in de lote- I heeft gewonnen. De prijs £»aat uit 'drie maanden vol 's verzorging'. *W_VQQR ZUIDWEST NEDERLAND 'ntoren •'neuzen, Hulst en Goes, "'essen en telefoon- timers op pagina 2. Peningstijden: J°-12.3o/i3.30-17.00uur. edactie "'neuzen: Rein van der m (editie-chef), Jan L iplv' chef)' Emi|e Co Meertens, Joep "mmelen, Ronald «straten, Cor de Boer I, J; Jon Koomen (sport). Frank Deij, Eugène lieten. Middelburg: "nkPostma. ^rtentle-exploitatie acteur Zeeland: ■Menu, privé tel. 01150- lingen die elkaar in snel tempo opvolgen hoopt ODI veel men sen een leuke ontspannings avond te geven. Ook het decor is verrassend van ontwerp. Hiervoor heeft Axelaar Rigo- bert Antheunis al zijn in de te levisiestudio's van Bussum opgedane ervaringen aange sproken. Het decor zelf is ver vaardigd door ODI-voorzitter Piet Jansen, Wim van der Starre, Rene den Doelder, Sjors Vink. H. Mannaert en J. de Jonge. De uitvoeringen worden ge geven op 17 en 18 januari in het Dorpscentrum te Vogel waarde, 1 februari in Z'en Dullaert te Hulst en 18 fe bruari in De Halle te Axel. Blijdschap op De Sterre met het nieuwe speelgoed. CLINGE - De leerlingen en docenten van de r.k. scholengemeenschap De Rietvliet in Hulst hebben een spontane kerstactie gehouden voor de bewoners van het zwakzinnigeninstituut De Sterre in Clin- ge. Het resultaat van deze actie werd gis termiddag door een delegatie van De Rietvliet op de Sterre overhandigd aan directeur P. Bottelier. Op school is een bedrag ingezameld van ruim 660 gulden. Voor dat geld wil de Sterre een lichtgevende discoslang, een kegelspel en een flanelbord aanschaffen. Daarnaast brachten de leerlingen een karrevracht vol zelgemaakt speelgoed mee. Daaronder schilderijtjes, kussentjes, knuffeldieren, beschilderde deegpoppen FOTO WIMKOOYMAN en vijftien dozen spelmateriaal. Directeur Bottelier toonde zich aange naam verrast door deze actie. Hij beloofde nog een berichtje te zullen sturen als de van het geld gekochte spulletjes zijn aan gekomen. Volgens directeur P. Hamelink van de Rietvliet is het initiatief zo aange slagen, dat de school er een jaarlijkse tra ditie van wil maken. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het aantal inzendin gen voor de vogelshow van de Zeeuwsch-Vlaamse Vogel vrienden in Axel overtreft dit jaar de voorgaande records. Er zijn 470 stuks vogels van ver schillende pluimage aange meld. Het gaat om kanaries, tropi sche vogels, grote en kleine parkieten, agaporniden en kwartels. De show vindt plaats in het Axelse gemeen schapscentrum De Halle en de openingstijden zijn 25 en 26 december van 10.00 tot 17.30 uur en 27 december van 10.00 tot 16.00 uur. Van onze correspondent CLINGE - Vissersvereniging De Clingse Hengelaars houdt vandaag in zaal De Trouba dour een algemene ledenver gadering, aanvang 14.30 uur. Het voorstel van het bestuur, om in de periode van 1 decem ber tot 1 juni maximaal tien bovenmaatse voorns in het leefnet te hebben of mee naar huis te nemen, wordt aan de leden voorgelegd. Daarna wordt een tussen tijdse verkiezing gehouden voor een bestuurslid. Door het bestuur wordt Bennie Ver meulen kandidaat gesteld. Zij die bij clubwedstrijden kam pioen werden, worden door het bestuur gehuldigd. Na het sluiten van de vergadering kunnen de leden hun nieuwe visvergunning afhalen. Lovende woorden en vele handen voor zuster Edith Burm. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondente HULST - Het St. Liduina zie kenhuis in Hulst heeft giste ren afscheid genomen van zuster Edith Burm. Dat ge beurde tijdens een drukbe zochte receptie in de aula van het ziekenhuis. Meer dan 25 jaar lang heeft ze zich ingezet voor de zorg van de patiënten in het St. Li- duinaziekenhuis. Een groot deel van die tijd werkte ze op de mannenafdeling. De laatste jaren nam ze, na het overlij den van de verpleegkundig di recteur, de coördinatie van de verpleegdienst op zich. „Een vreemde dag van daag", verzuchtte zuster Burm gisteren, nog voordat haar tij dens de receptie een regen van lovende woorden te beurt zou vallen. „Je weet dat het klaar is. Een episode van mijn leven wordt afgesloten. Ik kan niet zeggen dat ik me nu zo heel gelukkig voel. Meer dan 25 jaar omgaan met mensen, dat schept een band. Dat zal ik missen". Het ziekenhuis in Hulst is, zoals ze dat uitdrukt, een stuk van haarzelf gewor den. „Dat het ziekenhuis dicht gaat, is een wond in mijn hart. We hebben ervoor gevochten. Hard gevochten, maar ten slotte niet gewonnen. Ik praat er verder liever niet over. Het is een groot verlies voor de streek". Tijdens het officiële ge deelte voor de receptie lieten directeur G. Ramaeckers en voorzitter H. Soonius van de personeelvereniging in hun toespraken geen twijfel be staan over de grote kwalitei ten van zuster Burm. „Ze is een begrip in dit ziekenhuis en ver daarbuiten", zei R. Noët. „Ze is er altijd, of je nou 's morgens vroeg of 's avonds laat binnen komt, ze is er. Ze is zo'n beetje het verlengstuk van iedere dienst in ons huis. Had alles in de gaten, corri geerde de zaken en was van alle markten thuis. Dat zij weggaat, geeft een gevoel van leegte. We kunnen dat nog niet bevatten en stiekum hopen we dat ze maandag weer aanwe zig is". Zuster Burm ontving als af scheidscadeau alvast een sym bolische fietsbel. De fiets die daarbij hoort, mag ze naar eigen smaak aanschaffen van de cadeaubonnen die ze erbij kreeg. Eerst gaat ze nu alles eens laten bezinken. „Even een periode van rust en bezinning, maar dan wil ik toch wel iets in het sociale vlak gaan doen". Plaatselijk nieuws Vleesprijskaarting - Duiven- vereniging De Verwachting in Axel houdt zondag 21 decem ber een vleesprijskaarting in café Het Molenhof. De spel- soorten zijn bieden en jokeren. Heikant Aanvang 14.00 uur. Ook die begint om 11.30 uur. Oud papier - De voetbalver eniging HW'24 haalt vandaag weer oud papier op. Dit keer worden de wijken Nieuw- Hulst, de vogelbuurt en Sax havenstraat en omgeving be zocht. De bewoners wordt ge vraagd hun oud papier voor de deur te zetten. Gemeenschapsdiensten Zon dag 21 december wordt een ge meenschapsdienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema is 'God is met ons bezig'. Aanvang 11.30 uur. Op eerste kerstdag wordt ook een gemeenschapsdienst gehouden met medewerking van combo en jongerenkoor. Kampioenendag - De duiven- maatschappij De Postduif houdt tweede kerstdag de jaarlijkse kampioenendag in het lokaal van Th. de Block. Men kan de duiven inzetten van 9.00 tot 10.30 uur en vanaf 13.00 uur kunnen die bezich tigd worden. Om ongeveer 14.30 uur is er een grote bon nenverkoop van jonge duiven 1987. Dat zijn bonnen van kampioenen uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Kerstdiensten - De kerkdien sten in de parochiekerk zien er met Kerstmis als volgt uit: woensdag 24 december om 21.45 uur worden kerstliederen gezongen door het gemengd zangkoor onder begeleiding van de fanfare, waarna om 22.00 uur de nachtmis begint. Donderdag 25 december is de hoogmis om 10.00 uur, even eens met medewerking van de gemengd zangkoor en tweede kerstdag om 10.00 uur wordt aan de hoogmis medewerking verleend door het jongeren koor. Prijskaarting - Aan de tweede in een serie van vijf prijskaar- tingen ter gelegenheid van het Van onze correspondent KLOOSTER/ANDE - Leden van de carnavalsstichting de Kloorianen uit Kloosterzande zijn druk bezig om nog wat extra financiën in de kas te la ten vloeien om straks het car navalsfeest voor wat de duiten betreft rond te krijgen. Van daag is er een bingo-avond in zaal Van Leuven, aanvang 20.00 uur. Tevens is er deze week een grote enveloppenactie van start gegaan. Acht horecabe drijven uit Kloosterzande hangen ieder vijfhonderd en veloppen in hun zaak om te verkopen. Er zij n meer dan vierhonderd prijzen te win nen, alle ter beschikking ge steld door de middenstand en horeca. Deze acties hebben tot doel om de carnavalsoptocht te financieren. Van een onzer verslaggevers AXEL - Op initiatief van de Axelse middenstandsvereni ging Stichting Streekcentrum Axel zal de Kerstman van daag door de Axelse winkel straten en over de markt wan delen en kerstkransjes uitde len aan het winkelende pu bliek. Dat gebeurt in samen werking met de ambulante handel. Zondag rijdt de kerstman in een rijtuig door Hulst. Dat is georganiseerd door de winke- liersvereninging het Hart van Hulst. Dinsdagavond 23 december en woensdag 24 december zal de kerstman wederom te vin den zijn in de Axelse winkel straten. Hij deelt dan doosjes bonbons uit aan het winke lende publiek en kerstkransjes aan de jeugd. Van een onzer verslaggevers AXEL - In de kleine zaal van de foyer van cultureel cen trum De Halle in Axel houdt de Stichting Streekcentrum Axel zaterdag 27 december in samenwerking met de pluim veevereniging Ter Verbete ring' een kleine huisdieren show voor de Axelse jeugd. Keurmeester is de heer Ver- helst, secretaris van 'Ter Ver betering', die de troeteldieren van de Axelse jeugd zal keu ren tussen 13.30 en 16.00 uur. Voor ieder kind is er een oor konde en bovendien zijn er voor de verschillende catego rieën aantrekkelijke prijzen te winnen, beschikbaar gesteld door de Stichting Streekcen trum Axel. De kleine huisdie renshow wordt tegelijk ge houden met de vogelshow in De Halle. Van onze correspondente HULST. - Vandaag musiceren enkele jeugdige muzikanten van de afdeling Hulst in de zaal van de muziekschool rond het thema Kerstmis. Vanaf 10.30 uur spelen leer lingen van de vioolklas van Myra van Groenendael, dwarsfluitisten van de klas van Chris Thienpont en jeug dige pianisten van de groep van Wim Wassenburg instru mentale sfeerstukjes. Het kin derkoor van Hetty Mens zingt kerstliederen begeleid door viool- en pianomuziek. Het 'concertje' duurt onge veer een uur. De toegang is gratis. Voor redactionele zaken, dus niet voor be zorgklachten of adver tenties, kunt u dit week einde contact opnemen met Eugene Verstraeten, 01140-16755, b.g.g. 01153- 1554, zondagmiddag 01150-17920. 40-jarig jubileum van de W Graauw deden 34 kaarters mee. Uitslag: 1. J. Smet, Graauw; 2. W. de Block, Clin- ge; 3. P. Steyaert, Graauw;, 4. P. Bruggeman, Graauw; 5. mevrouw E. Koole, Graauw. De nog resterende kaartingen zijn op 24 januari, 21 maart en 28 mei. Telkens om 20.00 uur in de kantine van de voetbalclub. Ruildag - De Kieldrechtste Verzamelaarsvrienden hou den zondag 21 december hun maandelijkse ruildag in zaal het Centrum. Dit keer is er een minitentoonstelling van post zegels met het thema 'vervoer' door P. Cools uit De Klinge en L. Warrens uit Kieldrecht. De bijeenkomst duurt van 9.00 tot 12.00 uur. Biljarten - TOVAK hield een biljartprijskamp die druk be zocht werd. De uitslag was: 1. P. de Smet, Westdorpe; 2. T. den Hartog, 3. A. Coppieters, beiden Koewacht. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de vijfde wedstrijd van de wintercompetitie. Het was een draaiende Mitchell met veertien paren. Uitslag: 1. dames Biesbroeck-Goossen, 2. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck, 3. dames Pouwels- Van der Wielen. Schieting - Zaal 't Scheepje, bejaardenschieting met 22 schutters: hoge vogel: C. d'Hooghe, eerste zij vogel: O. van Heeze, beiden Kieldrecht; tweede zijvogel: Van Hoeye, Verrebroeck; grootste aantal: O. van Laere, Koewacht. Kerstprijskaarting - De voet balvereniging Hulsterloo houdt 26 december de jaar lijkse prijskaarting in de kan tine, aanvang 14.30 uur. Biljartclub OBK - In de zaal Thilleman hield de biljartclub de jaarlijkse teeravond. Er werden onderlinge wedstrij den libre en bandstoten ge speeld. De uitslag was: 1. F. Blommaert-E. van Goethem, 2. T. Praet-P. de Winckel, 3. S. Praet-W. Schelfhout. Kaarting - De uitslag van de kaarting van de Verenigde Kaarters in café Du Com merce was: 1. F. van Abbeel- W. Apers, 2. G. Klippelaar-J. Dillis, 3. K. de Bie-B. Abbeel. Kerstzangavond - Dinsdag 23 december is er in het buurt huis de Drie Gehughten te Spui een kerstzangavond. Mu zikale medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor Laudatus Do- minus onder leiding van W. de Ruyter. Het orgel wordt be-, speeld door Huib Tollenaar. Ds. C. de Rooy verzorgt de me ditatie. De kerstzangavond, waarbij de toegang gratis is, begint om 20.00 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 19