DE/ STEM Sandra Begijn als trekpleister Martine Nijsten grote favoriete 'Na winterstop redden we Andere verenigingen woest op KNWU Van Rijthoven verdedigt titel m VEEL ZEEUWSCHVLAAMSE RENNERS DE GRENS OVER ZILVEREN SCHOEN iTIGING Kunsthandel „De Ark" M. Jas 2ATERDAG 20 DECEMBER 1986 RLAAGD >chappij PZI Nieuwe collectie j grafiek o.a. Karei Appel. Comeille en Rooskens Schitterende sieraden van Willvaes *34 verschillende kerstgroepen o.a. uit Mexico, j Colombia en Peru Ruime winst foor Roelofs HULST/BRUSSEL - De junioren en de nieu welingen van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen mogen bij de start van het nieuwe seizoen deelnemen aan alle wedstrijden in de Belgische provincies Oost- en West-Vlaande ren. Eu ÏA Thoen (AZW), A. de Visser ■W)i E. Duysserinck (Biervliet), R. WW (Goes), S. Soulimans (Hoofd- J- Warrens (HW '24), H. de i-r i?8!*11®), A. den Dekker (Kloe- W), M. de Kunder (Sluiskil) met 6 TSI-KERSTTOERNOOI IN GOES Tijdens jeugdtennistoernooi Hulst TENNISTOERNOOI IN TERNEUZEN Bestuur van Terneuzen is compleet HONTENISSE-ROUTINIER FRANS VAN MEELE: Moeilijker IS N.V. PZEM lNG 1987 verlaagd met dit 14,04 cent), ïebben met de een accoord geslo- juli en per 1 januari ■t gasolie. Over het verlaagd van 60,18 aad van Bestuur van bruikers van onze JTW, zal worden >p de nieuwe, reeds ande gastarieven. Iling.) e pri|zen zijn inclusief it per m3.) oud 56,11 cent t 68,40 I 18,— f 252,— oud per |aar per maand f 104,40 I 8.70 f 273,60 f 22.80 iciale Zeeuwse PU vestiging aan de osendaal an de belangen van leleiding waarborg® Administraties Computerservice jaarrekeningen Belastingaangifte" T14 PAGINA SPORT 3 IIEEKENHOEK - Bert van js, de secretaris van het KUivse KNWU-district, die pens de jaarvergadering wielervereniging Theo jddelkamp, die donderdag in jeerenhoek werd gehou- de nieuwe maatregel be- 4 maakte (zie verhaal ironder), kreeg felle kritiek verduren. Kiddelkamps voorzitter, jvan Osta, noemde het 'een ■under van formaat'. Hij jesde dat niet alleen renners U boven de Westerschelde ehzullen gaan aansluiten bij (wielervereniging Zeeuwsch anderen, maar dat ook de jiités boven de Wester- jelde ernstig gedupeerd zul- f len worden. Van Osta: „Reken er maar op dat zij geen of nog maar weinig coureurs van 'de over kant' meer aan de start zullen krijgen. Bert van Gils bracht de onheilsboodschap pas tij dens de rondvraag van de tot dan zeer vlot verlopen verga dering. Van Gils, die geruime tijd ..„^secretaris is geweest van Middelkamp, maar in middels is overgestapt naar de WV Zeeland, waar hij nu het algemeen secretariaat beheert, werd door Chris de Jonge de vraag gesteld waarom hij van vereniging was veranderd. Van Gils antwoordde daarop dat de samenwerking tussen het hoofdbestuur van Theo Middelkamp en hem niet zo vlotjes meer verliep en dat hij daaruit zijn conclusies had getrokken, vandaar zijn over stap naar WV Zeeland. Nadat Van Gils, die overi gens nog tot 1 januari lid is van Middelkamp, had mede gedeeld dat vanaf 1987 geen liefhebbers meer in een witte trui zullen mogen rondrijden, zoals voorheen Broersma en Westerbeeke dat deden, kwam hij tevens met het 'nieuwtje' op de proppen, dat als een bom insloeg. Volgens Van Gils voegde daar nog aan toe dat in de de vestigingsplaats van de be trokken vereniging van door slaggevend belang is geweest. Van Osta repliceerde daarop: „Op deze manier maak je de wielersport kapot in Zeeland. Iedereen kan nu bijvoorbeeld lid worden van de WV Zeeuwsch-Vlaanderen en in België gaan koersen". Van Osta viel ook fel uit naar het Zeeuwse districtsbe- stuur dat volgens hem de af faire van de 1-juni maatregel had aangekaart bij de KNWU en stelde: „Op deze manier verliezen wij renners aan de WV Zeeuwsch Vlaanderen, en het is juist de taak van het dis- trictsbestuur om dat te voor komen". Van Gils repliceerde daarop dat WV Zeeuwsch Vlaanderen en Theo Middelkamp al ge ruime tijd geleden met alkaar hebben afgesproken dat zij geen renners van elkaar zul len afsnoepen. Op een vraag van Chris de Jonge, waarom het district in deze niet heeft gepleit voor alle Zeeuwse renners, ant woordde Van Gils, dat dat ook was gebeurd, maar dat de voorzitter van de WV Zeeuwsch Vlaanderen, Ton Van Oosten, voor de renners uit zijn streek een uitzonde ringspositie had bepleit. Hoe het allemaal gaat aflo pen moet nog even worden af gewacht maar Van Gils kon digde al aan een brief op poten aan de KNWU en aan het dis trict Zeeland te zullen gaan schrijven. Consternatie bij Middelkamp (ADVERTENTIE) Veemarktstraat 17 Breda I Van onze tennismedewerker EUZEN - In de dames- ompetitie van het Rac- ntrum Terneuzen bleek dofs te sterk voor Boeye. H-O-overwinning die Roe- behaalde bleek tevens 1 voor een voorlopige eer- Maats in de hoogste poule. Magda Roelofs en Ineke van t Klis waren goed voor een me zege op het duo EUy van r Hooft en Ria van den Ak- )r. Ook Greet Bochardt en ineke Meinhardt drukten p krachtsverschil in ruime Iters uit: 14-4. Illlliligcn: Roelofs-Boeye 4-0, Ver- Tt-Tlmmerman 2-2, Witte-Dees 4-0. Door Eddy de Schrijver Dat voorstel ligt momenteel op tafel en volgens de 'ondervoorzitter* van de Belgische Wielrijders Bond, de heer De Baeckere uit Wetteren, zal de nationale sportcommissie daar zonder morren z'n fiat aan ge ven. Voor de amateurs geldt de maatregel nog niet al dacht de KNWU, bij monde van mr. drs. Ton Rom- bouts al aan een volledige goedkeuring door de BWB. Rombouts: „Nee maanden overleg gepleegd te hebben is het dan toch gelukt. Er zijn geen restricties gemaakt voor wat betreft de categorieën. Ik denk dat dit mooi nieuws is voor de Zeeuwsvlaamse ren ners". Deze 'leuke' mededeling richtte Rombouts ook aan se cretaris Van Gils van het dis trict Zeeland en die lichtte tij dens een vergadering van Theo Middelkamp (zie verhaal hierboven) iedereen daarover in. Er ontstond grote heisa en uitlatingen als 'de wielersport wordt op deze manier kapot gemaakt' en 'straks houden we geen renners over' waren niet uit de lucht. Dit tumult bleek zoals nu pas blijkt geheel on nodig vanwege de communi catiefout tussen Rombouts en De Baeckere. Overigens wordt er in ja nuari nog gepraat over de mo gelijkheid om amateurs uit- grensgebieden ook aan de wedstrijden in België te laten deelnemen. „Dat zijn grensak- koorden. Maar die moeten nog verder uitgediept worden. Ook daar heb ik goede hoop op een gunstige ontwikkeling. Als al les meezit kan dat punt zelfs J' Uvramento (Breskens) met 12 doelp. ivm 7 F. Verstraeten (Axel), F. v. Cau- T8!'(Clinge), A. Schillemans (Kloetin- f ,..^ve (Philippine), P. v.d. Hooft J Scheele (Tern. Boys) met 8 la v.Craenenbroeek (Clinge), E. Na- (Steen) met 7 doelp. t/m 25 H. Rietico (Breskens), P. v. in (HW '24), C. Blommaert (HW h R. Bun (Kloetinge), W. Corijn (Phi- W. R Scheele (Tern. Boys), J. Huis- 1« (Terneüzen) met 5 doelp. 45 G. Maas (AZW), H. Ottens ens), P. Lindenberg (Goes), N. v. (Hoek), M. Quaert (Hoek), G. "(8® (Hontenisse), G. Klaassen I F Vermeulen (Lew. Boys), Lfjbeleir (Steen), W. Paardekoper V fi' A^gari (SSV '65), P. Valk H. Faes (Terneuzen), F. v.d. (S2e«dyke)> K v- P°ucke (IJzen- Neve (IJzendijke), W. v.d. topscorerscompetitie amateurvoetbal Bulcke (IJzendijke), G. Lokhorst (Zaam- slag), J. Haak (Zaamslag) met 4 doelp. Clubscore: 1/2 Kloetinge en Breskens met 30 doelp. 3 HW '24 met 26 doelp. op de vergadering van midden januari worden gezet. Het is dus nog even afwachten voor de amateurs", aldus De Baec kere, die het ook kolder vindt dat Belgische renners zonder meer in Zeeland kunnen koer sen, terwijl het andersom wordt tegengehouden. Officieël weet men op het bondsbureau van de KNWU in Woerden nog van niets. „Maar ik zal zeker dit besluit zo snel mogelijk laten bekrachtigen", aldus Ton Rombouts. Voor de nieuwelingen en ju nioren van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen betekent de nieuwe maatregel een duidelijke vooruitgang. Ook voorzitter Ton van Oos ten was verrast met het voor stel dat nu bij de BWB op tafel ligt. „Ik heb natuurlijk al lange tijd geruchten gehoord, maar als het inderdaad zo is, dan kunnen we daar alleen maar blij om zijn. Ik hoop ook dat we als vereniging geheel on der de 1 juni-maatregel uit kunnen komen. Daar is ons streven altijd op gericht ge weest. Ik ken ook de angst van de wielercomité's. Die denken in het voorjaar weinig renners aan de start te krijgen. Maar ik zou er voor willen pleiten om de renners te verplichten aan een Zeeuwse wedstrijd mee te doen in plaats van naar België te gaan rijden. Maar tussen wat je wilt en wat kan zit soms een groot verschil", aldus Van Oosten. Walter van Acker, voorzit ter van het district Zeeland van de KNWU vindt het jam mer dat de maatregel niet voor heel het district geldt. „Voor Zeeuwsch-Vlaanderen een goede zaak, maar hopelijk krijgen we het ooit nog eens voor elkaar. We moeten toch bewondering hebben voor het werk van Rombouts. In elk ge val is er nu één schaap over de dam. Dan volgen er meestal meer", besluit Van Ackei- Walter van Acker: „In elk geval is er nu één schaap over de dam. Dan volgen er meestal meer". foto van iwaarden Van onze tennismedewerker GOES - Het traditionele kersttoernooi van de tennisclub Schelde International te Goes gaat op tweede kerstdag van start met Bra bander Ton van Rijthoven als favoriet en te vens als titelverdediger in de B-categorie he ren. Vorig jaar was hij het die als tweede ge plaatste de finale op zijn naam schreef door Joost Thoorenaar te verslaan. Middelburger Remco Maandag, die vorig jaar in de kwartfinales werd verslagen door Thoorenaar, werd deze keer als tweede inge schat, terwijl Roosendaler John Bruijnincx en Middelburger Walter Montenarie als derde en vierde werden geplaatst. Bij de da mes werd eveneens de winnares van de vo rige editie, Carmen Kaan, als eerste ge plaatst. Mirjam Tannenbaum uit Putters- hoek staat tweede en Mirjam van de Tillaar en Angela Latuheru zijn als derde en vierde ingeloot. De Gelderse Jolanda van de Linde, vorig jaar winnares in de Cl-categorie, is deze keer in de B-categorie één van de con currenten van de overige geplaatsten. Nadat Walter Montenarie vorig jaar win naar werd in de C-categorie en voor volgend jaar deel uitmaakt van de selecte B-groep, ligt het voor de hand dat Antoine van Bockel en Diederik van den Heuvel de dienst uitma ken in die groep, met Stefan Havermans en Marcel Wolfert als derde en vierde. Jan Goense, Gillis van de Gruiter, Paul-Richard Hellemans en Jos Verschuure zijn de andere favorieten. In de C2-categorie bij de heren nemen Ha rold Schipper en Bart Felius de belangrijkste plaatsten in, terwijl Eric Eversdijk en Alex Greeve hun naaste concurrenten zijn. Arno van Helden uit Gelderland, Robert Springer, Marcel Schouw en Ramon de Jong complete ren het achttal geplaatsten. Minder belang stelling bestond er voor de dames-catego rieën. Twee poules zijn er in de Cl-categorie, waarin Chantal van Schelven en Elisabeth Buijs de kanshebsters zijn, terwijl van de ze ven inschrijvingen in de C2-categorie Anita Brand en Els Arts als belangijkste troeven gelden. Het toernooi begint op tweede kerstdag en de finales zijn gepland op 31 december. De wedstrijdleiding is in handen van Aad Bak ker. De plaatsingen in de D-categorie zijn: he-d: 1. Mark Roovers, 2. Dennis Reijnhout. de-d: 1. Ellen de Jong, 2. Brigitte Oostrom. he-d 254*: 1. Gerrit Ver waal, 2. Bart Dorssers. de-d 25 1. Lenie den Haan, 2. Bep Meerhoff. Van onze tennismedewerker HULST - Sandra Begijn is de grote favoriete in het jeugdtennis toernooi dat maandag van start gaat in de sporthal Den Dullaert en dat traditiegetrouw kan rekenen op grote belangstelling uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar zeker ook uit België. Dit jaar is er dus weer sprake van een Holland-België-sfeer. Op eigen bodem heeft men zege bij de 13-jarige jongens met de Belgen Tim van Rode en Johan van Herck als naaste concurrenten. Bij de 13-jarige meisjes wekt het geen ver wondering dat Stephanie Rot tier als favoriete start. Van essa Matthijs en Dominique van der Gucht, respectievelijk uit het Belgische Waregem en Waasmunster, moeten voor de nodige tegenstand zorgen. In de li-jarige leeftijdscate gorie worden de hoofdrollen vervuld door Belgische favo rieten. Bij de meisjes is dat de sterke Greeije de Prest uit Eeklo, met in haar kielzog Na- thaly Tijssen, terwijl bij de jongens Tom van Beeke ster ker wordt geacht dan Richard Hamelink en Jean-Loup van de Wiele. In de jongste leef tijdscategorie zijn bij de meis jes Astrid Koen en Simone Tijssen favoriet. Bij de jon gens wordt Martino Eeckhout uit Dendermonde getipt. Het toernooi begint maan dag 22 december en wordt ge speeld in poules met volledige wedstrijden, waarna men de laatste drie dagen overscha kelt op het afvalschema. De fi nales worden op 31 december gespeeld en de wedstrijdlei ding is in handen van Piet Adriaansens, Richard Bral en Cecile van Tiggelen. dit jaar Sandra Begijn, die vooral actief is bij onze zui derburen, nog niet vaak kun nen aanschouwen. De vraag komt al snel op wat haar te genstand kan zijn in dit toer nooi. Uitgaande van de resul taten van vorig jaar mag ze de nodige tegenstand verwachten van Kathy van der Gucht, uit het Belgische Waasmunster. Vorig jaar was zij geen ge makkelijke tegenstandster voor Sandra Begijn, al leverde die ontmoeting wel winst op voor Begijn met de cijfers 7-5 en 7-5. In ieder geval lijken de ingrediënten aanwezig voor een spannend slotstuk. Ste phanie Rottier is in dit gezel schap zeker een niet te onder schatten geplaatste. In dezelfde leeftijdscatego rie bij de jongens (tot en met 15 jaar) lijkt Gyon Asselman over de beste papieren te be schikken, maar de als tweede ingeschatte Jeroen Verstrae ten heeft tijdens het C-toer- nooi in Den Dullaert onlangs bewezen over een goede vorm te beschikken. Als derde en vierde lijken de Belgen Tim van Rode en Joeri de Meester gevaarlijke concurrenten te zijn. Guido Tolhoek wordt als favoriet getipt voor de eind- TERNEUZEN - Martine Nijsten is de favoriete voor de eindzege in de C-categorie bij de dames van het kerst-tennistoernooi dat wordt gehouden door Racketcentrum Terneuzen. Overigens is de belangstelling voor deze categorie niet optimaal, want in slechts één poule moet worden uitgemaakt wie als winnares eindigt. De overige deelneemsters in die poule zijn Aniek van Waes, Ria Sterrenberg, Andrea H«»»link en Joke Veraart. Bij de heren wordt gestre- Overige plaatsingen: hd-C: Die- i„,. ji„ ter Gajewski/Huub Nijsten. dd-C: den in twee poules, die respec- Martine Nijsten/Andrea Hamelink. tievelijk aangevoerd worden go-C: Andrea Hamelink/Dieter Ga- door Gerard Kouwij zer en Dieter Gajewski. Kouwijzer heeft Henk Jansen, Fons Stockman en Edward Bleij en- berg als tegenstanders, terwijl Gajewski moet strijden tegen Peter Kouwijzer, Enno Cohen en Guido Tolhoek. Laatstge noemde zou overigens wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. In de D-categorie heren ontving men 19 inschrij vingen en daarin wordt een hoofdrol toebedacht aan Aart van der Sloot. Zijn concurren ten zijn Paul van Haelst, Jan Veraart, Edward Bleijenberg, Cor Deij en Mark de Brouwer. In de E-categorie is Guido de Rechter de onbetwiste fa voriet bij de heren, terwijl El len Lambert die positie voor zich opeist bij de dames. In de categorie bij de jeugd wordt er gespeeld in de groepen tot en met 11, 13, 15 en 17 jaar bij de jongens. Favorieten zijn res pectievelijk Raymond van der Klis, Mario Simonse, Michel Verberkmoes en Gino d'Hont. Bij de meisjes zijn Eugenie Tamis en Monique Bleijenberg favoriet. Het toernooi gaat maandag 22 december van start en de fi nales worden gespeeld op zon dag 28 december. De wed strijdleiding is in handen van Joke Veraart en Jacky de Dobbelaere. jewski. hd-d: Jan Veraart/Aart van der Sloot dd-d: Ineke van de Vel- ie/Joke Veraart gd-d: Deij/Deij. TERNEUZEN - In de onlangs gehouden extra ledenvergade ring van de voetbalvereniging Terneuzen is in de ontstane bestuursvacature voorzien. Deze bijeenkomst was noodza kelijk om de onstane commo tie rond bestuurder Eddy Lau- ret uit de wereld te helpen. 1 Aangezien deze zich pal voor de vergadering terugtrok voor alle functies, lag de weg vrij om een nieuwe secretaris aan te wijzen. Dit werd Koos Hulspas. Verder traden tot het Terneuzen-bestuur toe: Jo seph Tripper, Han Harinck en Tonny Vermast. De zittende leden Joris Kolijn, Piet de Reus, Paul Aardewerk en pen ningmeester Roger Eggermont bleven onder voorzitterschap van Max Schaub aan. Dit houdt tevens in dat er in de openstaande vacatures werd voorzien, zodat het bestuur van de voetbalvereniging Ter neuzen weer op volle sterkte is gekomen. Door Peter Snelders 00STERZANDE - Al een ""'l seizoenen worstelt 'otenisse met degradatie- nolemen. De ploeg gaat er zo razamerhand onder gebukt f s'raa't weinig zelfvertrou- r neer uit. Wekelijks moet 'vechtvoetbal', waarin jtrouwde patronen vaak 'Weken, voor een redelijk pUtaat gestreden worden, ns is tot nu toe karig, laatste plaats met twee ®ten achterstand op Bier- P'®n Noormannen. Frans Meele, met zijn 35 jaar 8 steeds één van de betere rers van Hontenisse, geheel to lijn van zijn karakter, is 8 optimistisch. Jk heb er vertrouwen in. Je wel, want als je dat niet .hebt is alles verloren. Na I''Wierstop, dat is in voor- Pode seizoenen steeds ge- r"> moeten we terugkomen (Punten zien te pakken. Je je natuurlijk wel eens I Hoelang dit nog door kan T n' want ik meen dat we i ue zesde achtereenvol- competitie bezig zijn fwrin we tegen degradatie JWlen vechten." I rans van Meele en doel- man George van Damme zijn de 'overlevenden' van een ge neratie die een aantal jaren terug borg stond voor derde klas-voetbal. Dat waren glo rieuze tijden voor Hontenisse, die schril contrasteren met de situatie van de laatste jaren. Steeds, meestal al vanaf de competiestart, verkeert Hon tenisse in de onderste regio nen. Steeds werd degradatie op het nippertje ontlopen en kon men zich in het feestge druis storten, zo stilaan tradi tie aan het eind van een sei zoen. Wie Hontenisse regelmatig bezig ziet, ontkomt niet aan de indruk dat de ploeg mank gaat aan kwaliteit. Een constate ring die door Frans van Meele onderschreven wordt: „We scoren moeilijk. Daar begint het al mee. Zeven doelpunten uit dertien wedstrijden is bit ter weinig. Dat ligt echt niet alleen aan de voorhoede. Het is een tekort schieten in alle li nies. We missen enkele spelers die de zaak op sleeptouw kun nen nemen. En pas op, als je tegen degradatie moet knok ken dan kom je niet tot rustig en wat meer ontspannen voet bal. Het werkt naar alle kan ten door. Je krijgt ook nauwelijks ge legenheid om te bouwen. We hebben verschillende goede jeugspelers die je stilaan in moet passen. In deze situatie is dat moeilijker, dan wanneer je vijf wedstrijden voor het einde van de competitie veilig staat. In een sfeer van steeds moeten knokken, ieder puntje telt, in zo'n situatie kan een jeugdspeler zich niet ontwik kelen. Ik vind niet dat we onze trainer iets kunen verwijten. Hij geeft goede oefenstof, de trainingen zijn steeds perfect verzorgd en er wordt ook kei hard gewerkt." Hij is aan zijn achttiende competitie bezig. Slechts twee keer in die lange carrière moest hij het voetbal lijdzaam volgen. Dat was na een been breuk en een meniscus-opera tie. Een man met een lange staat van dienst. Hij speelde nog drie jaar derde klas-voet bal, maar op een gegeven mo ment was degradatie onaf wendbaar. Hontenisse was te rug in de vierde klas. Daarin hoort men zeker thuis. Daarin ook draaide de ploeg jaren probleemloos mee, tot de laat ste zes seizoenen. Opvallend is de positieve instelling van Frans van Meele. Wekelijks geconfronteerd met werk, af braakvoetbal en verliespun- ten, voetbalt hij nog met veel plezier. „Ik doe het enorm graag. Nog nooit heb ik problemen gehad om naar de training te gaan. En ik heb de indruk dat ik nog goed meekan. Het enige waaraan je merkt dat de jaren toch tellen, is de dag na de wedstrijd. Je bent dan wat stijver dan vroeger en je her stelt ook langzamer. Je moet er wel wat voor doen, want tussen de seizoenen in blijf ik zoveel mogelijk in actie. Een partijtje tennis en een stukje lopen. Als je lang stil ligt, dan wordt het moelijk om de juiste vorm weer te vinden. Zolang ik het nog leuk vind ga ik door. Daarbij is ook van belang dat de sfeer, ondanks onze be narde positie, goed is gebleven. Trouwens, ook de suppor ters blijven ons door dik en dun steunen. Je treft het bijna nergens dat je zoveel mensen meekrijgt naar uitwedstrij den. Voor die aanhang vind ik het wel eens jammer dat we steeds van onder spelen en zo vaak verliezen. Voor hen hoop ik dat we er opnieuw inblijven en dat we dan eens een aantal jaren verstoken blijven van degradatiezorgen. Trouwens, degradatie is wel het minste dat we kunnen gebruiken. Volgend jaar bestaan we 60 jaar en dan zou degradatie toch een domper op de feest vreugde zijn. Zover is het nog niet. Na de winterstop moeten we de situatie porberen te kla ren. Ik heb er vertrouwen in." Hontenisse-routinier Frans van Meele mikt op betere resultaten na de winterstop. „Dan moeten we het kunnen redden naar mijn smaak.- foto wim kooyman.

de Stem | 1986 | | pagina 15