VIER 'ZIEKEN' IN ORANJE Maradona blijft bij Napoli Arts ziet kleedkamer als infectiehaard voor aids Remise na bijna zeven uur schaken WERDEKT SCHA A TSEN IN HEERENVEEN ENORM S UCCES l!!l oetballer ijf jaar eschorst Vergoossen zegt 6nee' tgen Fortuna ingen (ATERDAG 20 DECEMBER 1986 j houdt larpov op remise ortsjnoj EN IWERING nt deuren, te MIFA wil van taanplaatsen af ►LUISKUl ^ieuw ijshockeyteam i alle mate"|naakt oude fouten Yan Poppel kan naar ploeg Raas Skyboxenin Wembleystadion Franse zeiler waarschijnlijk verdronken Metgod moet zwijgen Cuba maakt beste indruk in Haarlem Ijshockeyers openen tegen Canadezen UITSLAGEN EN STANDEN SCHAKEN SKIËN DAMMEN IJSHOCKEY A5 bijzonders te maken, g geselecteerde col- cen. sfeervol geschenk t en vakmanschap. te hebben. iouddoppertje wordt rst. T26 PAGINA SPORT 2 Van ome sportredactie [JMASSOL - De Oranje- ploeg arriveerde gisteren op Cyprus met vier 'zieken'. Spelbos, Rijkaard, Hiele en froast bleken een lichte griep onder de leden te heb- :,n. Bondsarts Frits Kessel geemt echter aan dat allen zullen zijn voor de wed- iirijd van morgen in Limas- j0|, waar het op de Middel- Ijodse Zee uitkijkende Isi- •an-stadion inmiddels door ievige regenval doorweekt L Het Nederlands elftal, zo et Michels gisteren in de havenstad doorschemeren, zal met Van Tiggelen als rechts- en Silooy als links back spelen. „Silooy-Mühren is bij Ajax een gevestigde or de. Silooy is een harde wer ker, die Muhren kan ontlas ten. Ik als coach moet iets doen voor een oude man", grapte Michels, die een zeer defensief Cyprus verwacht. Assistent-coach Advocaat, die begin december de wed strijd Cyprus-Griekenland bijwoonde, rekent erop dat Oranje minder moeite zal hebben met de Cyprioten dan twee jaar geleden, toen op de valreep gewonnen werd. Advocaat: „Het Cy prus van twee jaar geleden was veel beter. Vooral defen siever speelde de ploeg veel gedisciplineerder. Daar komt nog bij dat Nederland als ploeg een stuk verder is. Bo vendien merk ik dat de spe lers in aanvallend opzicht op scherp staan. Ze ergeren zich aan de 0-0 tegen Polen". Winst levert de Oranje- spelers meer op dan ooit. De premies zijn vanaf morgen naar 3.000 voor een gewon nen wedstrijd en 2.000 voor een remise opgetrokken. Bij verlies wordt niets betaald. De Cypriotische bonds coach Panikos Iacovou, wiens spelers het nooit over een overwinningspremie hebben, heeft nog altijd grote zorgen. Hij moet zijn elftal ten opzichte van de wedstrijd van 3 december tegen Grie kenland (2-4), toen Cyprus ook al niet volledig was, op nog eens twee plaatsen wij zigen. Miamiliotis blijkt wel iswaar toch te kunnen spe len, maar gisteren meldden Andrelis en Pantzarias zich met ijdele hoop bij hun fy siotherapeuten. Coach Iaco vou („ik zal zaterdagmorgen nog eens bellen met die jon gens") rekent er niet op dat de twee verdedigers zondag inzetbaar zijn. De vermoedelijke opstellingen: Cy- prus: Charitou (Omonia); Stavrou (Apoel), Misos (Apoel), Socratous (AEL), Miamiliotis (Apollon); Maran- gos (Apoel), Yiangoudakis (Apollon), Nikolaou (Salamina); Ioannou (Apoel), Sawides (Omonia) en Christofi (Omo nia). Nederland: Van Breukelen; Van Tig gelen, Rijkaard, Spelbos, Silooy, Wou ters, Gullit, Mühren; Van 't Schip, Bos man en Tahamata. Stormloop op ihialf-ijscontrum Van ome sportredactie UMEGEN - De tuchtcom- le van de KNVB, afdeling gen, heeft een 25-jarige lier uit die stad veroor- tot een schorsing van jaar. Algelopen zondag mishan- Ide de speler een 43-jarige jmeegse scheidsrechter zo- dat deze een gebroken opliep. Oorzaak was een hil van mening over een itenspel-situatie. De scheidsrechter heeft over i geval ook een aanklacht de politie ingediend. raat 48 )0-14863 14-16 80-35275 28 50-13904 34-16400 Rl'SSEL (ANP) - In de ze- A I") 11 A ronde van het Brusselse _/\l I W1N1A iaaktoernooi heeft Viktor ortsjnoj wereldkampioen iiri Kasparov op remise ge nuien. De met zwart spelende kop- ler nam geen risico en bood p de 24ste zet remise aan. Ni- 'I Short, Kasparovs gevaar- kste concurrent, had een lechte dag. Hij verloor in 51 ffien van Hübner, die na een tot met nul uit drie thans lar de derde plaats is opge- lommen. uitdagen van de zevende ronde: tösjnoj - Kasparov 1/2 -1/2, Nunn - •htsch 1 - 0, Hübner - Short 1-0. tod: 1. Kasparov 5 punten, 2. Short 4 Hübner 31/2,4. KortnJnoj 3, Nunn 3, 6. °hlsch21/2. ÜRICH (Reuter) - De we- Idvoetbalbond heeft een ra- bal plan opgevat in de hjd tegen rellen in stadions. FIFA wil alle aangesloten Ktballanden zo snel moge- verplichten de kwalifica- ■wedstrijd voor het wereld- pioenschap te spelen in lons zonder staanplaatsen, was aanvankelijk de be ing deze verplichting te tal ingaan voor de wereldti- iWjd van 1994. Onderzocht fdt intussen of het al kan het toernooi van 1990. Sepp Blatter, de algemeen daris van de FIFA, ver aarde vrijdag: „We zijn er overtuigd dat de suppor tellen zich hoofdzakelijk "doen in de vakken met ^plaatsen. Op zittribunes todt slechts zelden agressief "ag waargenomen". Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Het loopt storm op de eerste overdekte 400 meter kunstijsbaan in Heeren veen. Niet alleen besloot damescoach Dinus Vos de trainingsstage van zijn kernploeg in Inzeil te verruilen voor een verblijf in Heeren veen, ook het publiek is razend enthousiast. Bonden vorig jaar van 15 oktober tot en met 15 decem ber 18.732 mensen op de Thialf-baan de schaatsen on der; dit jaar van 1 december (de officiële openingsdag voor het publiek) tot en met 15 december deden dat 13.951 schaatsliefhebbers. Dat betekent bijna 7000 mensen per week, terwijl vorig jaar in de 'open' pe riode met een weekgemiddelde van ongeveer 2350 werd gedraaid. Jan Heida, die de PR-zaken voor het ijscentrum in Hee renveen verzorgd, valt het vooral op dat bussen met men sen uit Delfzijl, Emmen en Den Helder op het parkeerter rein werden gesignaleerd. „Als je uit Delfzijl hierheen komt, moet je langs de kunstijsbaan van Groningen. Vanuit Em men langs die van Assen. En Den Helder ligt toch veel dich ter bij Alkmaar, waar ook een ijspiste ligt. Het loopt echt storm. Misschien speelt de fac tor van nieuwsgierigheid nog mee, maar wij verwachten toch dat het publiek massaal zal blijven komen. Zeker de laatste dagen, nu het slecht weer is, merken wij dat de in teresse nog groter wordt". Ook de leden van de kern ploegen, die hun trainings kamp in Heerenveen hebben opgeslagen, zijn enorm en thousiast. En dat ondanks het feit dat afgelopen zondag tij dens de finale van de Heine- ken-marathon-zesdaagse het ijs in de hal op een bepaald moment aansloeg. Gerard Kemkers: „Dat doet elke baan als er honderd man tegelijk overheen gaat. Ik vergelijk het ijs hier met dat van Inzeil. Ideaal dus. Daarbij is het grote voordeel dat je niet afhanke lijk bent van het weer. Als we op dit moment buiten hadden moeten trainen met deze storm en deze regen dan had den we daar van af moeten zien, omdat de kans groot is dat je verkouden wordt of griep krijgt. Op deze baan kunnen we ons programma van minuut tot minuut afwer ken". Tijdens de wedstrijden om de World Cup eind november bleek al dat het ijs van Thialf bijzonder snel is. De 6.52 van de Noor Karlstad op de 5 kilo meter vormde daarvan het be wijs. Ook tijdens het WK all round voor heren op 14 en 15 februari in Heerenveen wor den spectaculaire tijden ver wacht. Heida„Herencoach Henk Gemser doet er wat ge heimzinnig over, maar ik merk wel dat het in de trai ning erg snel gaat. Niemand mag er van Gemser bij zijn, maar ik heb gehoord dat ver schillendejongens op bepaalde momenten beneden de tijden van de wereldrecords zaten". Om de perfecte conditie van het overdekte ijs van Heeren veen verder te accentueren heeft de vereniging Thialf voor het weekeinde van 20 en 21 maart (een week na de fi nale van de wereldbeker in In zeil) recordwedstrijden aange vraagd. Volgens Jan Heida be staat voor die recordj achten belangstelling vanuit het be drijfsleven. „Er staan sponsors klaar om premies van tien tot vijftien duizend gulden uit te loven bij een eventuele verbe tering van een wereldrecord. Dus ik denk dat de belangstel ling van de rijders en rijdsters groot zal zijn". Intussen wordt na Haarlem, waar komende zomer met de overkapping van de huidige 400 meter kunstijsbaan wordt begonnen, ook in Assen ge dacht aan het overdekken van de ijspiste. Daar wil men ech ter eerst de resultaten van een volledig ijsseizoen in Heeren veen afwachten alvorens een besluit tot overkapping wordt genomen. Zoals bekend wor den op het ogenblik in Noor wegen plannen gemaakt voor overdekte banen in Oslo (Frogner) en Trondheim (Leangen). Hiernaast leveren wil alle soorten M UIT VOORRAAD' "GEN (ANP) - Het vernieuwde Nederlandse ijshockey- G» '^dens ZU" eerste oefenwedstrijd voor eigen publiek in ""ken vervallen. Onder leiding van de Amerikaanse coach l" .^'ro verloor Oranje vrijdagavond in Nijmegen voor «Elfhonderd toeschouwers met 3-6 (1-1, 0-1, 2-4) van Frank- |i Nederland krijgt zaterdag in Geleen de kans zich te revan- l 'tri' Voor beide teams gelden de duels als voorbereiding op I ""rot °m het wereldkampioenschap in de B-groep, van 26 'wt tot 5 april in Italië. eJLtegenstelling t{>t zijn t eedse collega Larsson, in «nse dienst, is Vairo er niet F geslaagd zijn team in korte Tjran een effectief spelcon- Cp te voorzien. Waar de ansen, van nature al tech- Soed onderlegd, elkaar boeiende bewegingen de toeschoven, blonken de teerlanders zoals in het ver en uit in spel zonder fanta- Opvallend was, dat de L8e prde zich daaraan min- r schuldig maakte dan rou ws als Koopmans en To- |Het krachteloze Oranje kon gat slaan de in Franse Jefens: .UISKIL te. In de laatste periode, 1 doelman Geisterfer zijn 2,4538 AH TERNE debuut maakte ten koste van Bruijsten, kwam Nederland bovendien conditie te kort, waardoor de verdediging aan alle kanten werd voorbij ge schaatst. Frankrijk zocht volop de aanval, hetgeen vier treffers tot gevolg had. Van Gerwen vond twee keer de gaatjes in de Franse defensie, maar stond alleen in zijn po gingen de score een gunstiger aanzien te geven. Nederland - Frankrijk 3-6 (1-1,0-1, 2-4). 13.33 Lemoine 0-1, 16.11 Mason 1-1, 39.23 Dupuis 1-2, 47.49 Bordeleau 1-3, 48.23 Crettenand 1-4, 48.37 Van Gerwen 2-4, 50.21 en 53.02 Crettenand 2-5 en 2-6, 56.23 Van Gerwen 3-6. Scheidsrechter: Vogt (WDI), geassisteerd door Van Agtmael en Van der Meer (beiden Ned). Toeschou wers: 1200. Strafminuten: Nederland 26, Frankrijk 8. Van ome sportredactie VENLO - Sef Vergoossen, de jeugdcoördinator van VW, heeft het aanbod van Fortuna om vanaf komend seizoen trainer te worden van de Sit- tardse eredivisieclub, van de hand gewezen. Het bestuur van Fortuna is geporteerd van Vergoossen die vele jaren goed werk ver richtte bij VW, de club met wie hij anderhalf seizoen gele den naar de eredivisie promo veerde. Hoewel hij zich met VW handhaafde in de hoog ste klasse, besloot Vergoossen eind vorig seizoen de coördi natie van het VW-jeugdplan op zich te nemen. Hij tekende een vijfjarig contract bij de Venlose club en wil die pe riode helemaal afmaken. Fortuna respecteert het be sluit van Vergoossen en gaat nu op zoek naar een andere trainer die Bert Jacobs na dit seizoen kan opvolgen. Daar mee stijgen de kansen van Hans Vèrel, de huidige trainer van eerste divisieclub RBC uit Roosendaal, om volgend sei zoen in de Baandert te wer ken. Van ome sportredactie MAARSSEN - Jean-Paul van Poppel kan zijn contract voor de Superconfex-ploeg van Jan Raas gaan tekenen. Gisteren besloot de Stichting Skala Sport, waar de supersnelle profcoureur uit Bosch en Duin ook voor 1987 nog onder con tract stond, Van Poppel per 1 januari vrij te geven. Tegelijkertijd kreeg ploeg leider Roger Swerts de op dracht van genoemde stich ting uit te kijken naar een plaatsvervanger voor Van Poppel. Belangrijkste kandi daten zijn Jean Habets en Jac van Meer. Diego Armando Maradona in het shirt van het Argentijnse elftal. NAPELS (SID) - Diego Maradona voetbalt tot 30 juni 1989 bij Napoli. Volgens voorzitter Corrado Ferlaino van de Italiaanse club heeft de Argentijn gebruik gemaakt van de optie in zijn contract en de overeenkomst op nieuw getekend. Ferlaino maakte dit nieuws op de Italiaanse televisie bekend. bracht met allerlei Europese topclubs, waar bij Bayern Miinchen en Real Madrid. Mara dona zou om nog twee andere redenen Napoli hebben willen verlaten. Een ex-vriendin be trok hem in een schandaal over het vader schap van haar baby. Kort geleden werd er in de Zuiditaliaanse havenstad op hem ge schoten toen hij zich per auto verplaatste. Na het door Argentinië, vooral door zijn toedoen, gewonnen wereldkampioenschap Maradona verdient bij Napoli ruim twee werd de naam van Maradona in verband ge- miljoen gulden per jaar, netto. BERLIJN (SID) - Een niet- hygiënische kleedkamer kan in incidentele gevallen bij voetballers fungeren als infec tiehaard voor aids. Dit meent Dr. Wilhelm Funke, voorzitter van de medische commissie van de Westduitse boksbond. De 72-jarige internist in ruste heeft in navolging van zijn Britse collega's verordonneerd dat alle boksers in zijn land medisch onderzocht worden op mogelijke aids-symptomen. Het intensieve lichamelijke contact en de vatbaatheid voor hoofdverwondingen vormden voor het college van Britse ringartsen aanleiding de aids- test verplicht te stellen voor de aktieve leden. Funke is het met die opvatting eens. Hij be schouwt niet alleen bloed als overdrachtsmiddel voor het beruchte HTLV-III-virus. „Wetenschappelijk staat niet vast, dat aids niet door speeksel en zweet kan worden overgedragen. De bokswereld wil daarom in de sport een voortrekkersrol vervullen om inzicht te krijgen in de mate rie. Bovendien werkt het on derzoek preventief. Wij krij gen een beeld van de mogelijk vatbare sporters, die wij in dat geval extra bescherming kun nen bieden". Funke wijst er op dat aids niet alleen geslachtsziekte is. „Hygiënisch is de sport onder ontwikkeld. In kleine kleedka mers, waarin voetballers of atleten als zwaluwen op de bank zitten, bestaat inciden teel het gevaar van virus overdracht. Van regerings wege is daarop tot dusver niet gewezen. Vandaar dat wij het doen". Funke wijst commenta ren die zijn initiatief onder brengen in de categorie pa niekvoetbal of opwekken van massahysterie, resoluut van de hand. Virulogen in West-Duits- land zijn terughoudend over de relatie sport - aids. Expert Dr. Hans Gelderblom van het Robert Koch-instituut in Ber lijn zegt, dat sporters niet tot verhoogd risico-groep beho ren. „Naar onze informatie is nog geen sportman in ons land door aids besmet. De testen van Funke kunnen geen kwaad, maar ze zijn niet dwingend noodzakelijk". Ook sportarts Folker Boldt vindt het idee van Funke wat over dreven. „Er bestaat in de sport geen hogere vatbaarheid voor aids. Daarom schrijven wij verplichte onderzoeken niet voor en zullen wij het ook niet doen, zolang niet het tegendeel bewezen wordt". HILVERSUM (ANP) - „De laatste twee partijen zuüen strijd te zien geven". Dat profeteerde Artoer Joesoepov donderdag, nadat de vierde partij voor de tweekamp in Hilversum net als de vo rige drie in remise was geëindigd. Strijd kwam er vrijdag in de KRO-studio inderdaad, maar de uitkomst was wederom een on beslist. Met nog één partij op zondag te spelen is de stand nu 2,5- 2,5. De spelers hielden het op het 'verhoog' deze keer het langst uit tot nu toe. Na bijna zeven uur spelen werd de vrede na de 61e zet van zwart (Timman) dan toch weer getekend. Het werd een gevecht met wisselende kansen. De ope ning was zeker interessant te noemen. Er verscheen een Col- le-systeem op het bord, ge noemd naar de Belgische kampioen uit de twintiger ja ren. Na 7.... d5 kreeg de stelling sterke kenmerken van het Frans. Timman besloot de za ken scherp en niet zonder ri sico aan te pakken. Hij rukte onvervaard op met zijn g- en h-pionnen. „Elke aanval houdt tevens een verzwakking van de eigen stelling In", placht Steinitz, de grootmeester uit lang vervlogen tijden te zeg gen. Dat ging ook deze keer weer op, want Timman kwam al lengs minder plezierig te staan en verloor op de 20e zet een kwaliteit. Het voordeel van Joesoepov was evenwel van korte duur. Na het sterke 25.... d4 dacht de Sovjetrus met 26. Txc6 de zaken definitief naar zijn hand te zetten. Hij had echter de wending Le4 over het hoofd gezien en moest nu noodgedwongen de kwaliteit terug geven. Nu was het weer de beurt aan Timman om ge ringe winstkansen uit te bou wen. Hij wist zijn d-pion rich ting promotie te laveren, maar LONDEN (AFP) - Het aloude Wembley-stadion wordt gene- renoveerd. Het stadion waar het Engelse voetbalelftal zijn thuiswedstrijden speelt en dat jaarlijks toneel is van de Cup Final, krijgt meer zitplaatsen. De totale capacitiet van de arena wordt daardoor van 98.000 teruggebracht tot 83.000 toeschouwers. Ook is de aan leg van een dertigtal skyboxen voorzien. SYDNEY (Reuter) - Organisa toren van de solo-zeilrace om de wereld hebben de hoop op gegeven de Franse zeiler Jac ques Le Roux nog levend te rug te vinden. De 50-jarige Fransman is ten zuid-oosten van Australië overboord geslagen. Zijn 16- meteijacht Skoiern IV werd leeg aangetroffen. Le Roux had woensdagavond voor het laatst radiocontact met de Guy Bernadin, een andere Franse deelnemer aan de zeil race. Le Roux startte eind augustus met achttien andere solo-zeilers in Newport. Hij lag op de zesde plaats. NOTTINGHAM (ANP/Reu ter) - Johnny Metgod is door zijn baas op de vingers getikt. De vroegere Nederlandse in ternational, die onlangs zijn contract met Nottingham Fo rest met drie seizoenen ver lengde, dreigt door manager Brian Clough voor twee we ken te worden geschorst. „Metgod moet tegen scheidsrechters zijn mond houden", verklaarde Clough, die er zelf zelden het zwijgen toe doet. Vijf keer werd de naam van de Nederlander dit seizoen na een discussie met de arbiter opgeschreven. „Ik probeer dat te vermijden", stelt de schuld bekennende Metgod. „Ik besef dat ik als een van de ervaren spelers in de ploeg me niet op die manier te buiten moet gaan". HAARLEM (ANP) - West- Duitsland behield vrijdag de eerste positie in de Haarlemse volleybalweek, maar Cuba maakte veruit de beste indruk. De jonge Cubaanse ploeg (ge middelde leeftijd net twintig jaar) versloeg Japan met 15-2, 15-4, 15-3. West-Duitsland stond aan Belgie één set af. Nederland, dat evenals Cuba nog ongeslagen is, had vrijdag een rustdag. Stand na drie dagen: I. West-Duitsland 3-5 (6-4), 2. Cuba 2-4 (6-0), 3. Nederland 2- 4 (6-1), 4. Japan 3-3 (1-9), 5. België 2-2 (1- 6). Joesoepov kon het gevaar nog tijdig keren. Na vijf uur spelen was iedereen het er over eens, dat het opnieuw remise zou wor den. Alleen de acteurs op het podium dachten daar kenne lijk anders over. Ze wilden kennelijk het verzuim van de andere dagen inhalen en ble ken over uitzonderlijk zitvlees te beschikken. Met nog slechts één pion en een toren voor beide spelers werd de vijfde remise dan toch een feit. De vijfde partij ging als volgt: wit: Artoer Joesoepov, Sovjet Unie, zwart: Jan Timman, Ne derland. Colle-systeem 1. d2-d4 e7-e6 2. PgX-f3 c7-c5 3. e2-e3 Pg8-f6 4. Lfl-d3 b7-b6 5.0-0 Lc8-b7 6. Pbl-d2 Lf8-e7 7. e3-e4 d7-d5 8. e4-e5 PI6-d7 9. Tfl-el Pb8-c6 10. c2-c3 g7-g5 11. h2-h3h7-h5 12. Pd2-f 1 g5-g4 13. h3xg4 h5xg4 14. Pf3-h2 c5xd4 15. c3xd4 Pc6xd4 16. Ddlxg4 Pd4-c6 17. Dg4-g7 Th8-f8 18. Lcl-h6 Dd8-c7 10. Dg7-h7 Pd7xe5 20. Lh6xf8 Le7xf8 21. Ph2-g4 0-0-0 22. Pg4xe5 Pc6xe5 23. Tal-cl Pe5-c6 24. a2-a3 Kc8-b8 25. Ld3-b5 d5-d4 26. Tclxcö Lb7xc6 27. Lb5xc6 Dc7xc6 28. Dh7xf7 d4-d3 29. Telxefi Dc6-d5 30. Df7-f4+ Lf8-d6 31. Df4-e4 Dd5-b5 32. a3-a4 Db5-b4 33. Te6-e8 Db4xe4 34. Te8xe4 Ld6-c5 35. Te4-el Kb8-b7 36. Pfl-d2 Kb7-a6 37. Pd2-b3 Lc5-b4 38. Tel-dl b6-b5 39. a4-a5 d3-d2 40. Kgl-fl Td8-d3 41. Pb3-al Lb4xa5 42. Kfl-e2 Td3-d8 43. Pal-b3 Td8-e8+ 44. Ke2-d3 Te8-el 45. Kd3-c2 La5-b4 46. g2-g4 Tel-e2 47. f2-f3 Te2-f2 48. Pb3xd2 Ka6-b6 49. Kc2-d3 a7-a5 50. g4-g5 Lb4xd2 51. Tdlxd2 Tf2xf3+ 52. Kd3-e4 Tf3-g3 53. Ke4-f5 Kb6-c5 54. g5-g6 a5-a4 55. Td2-c2+ Kc5-d6 56. Tc2-e2 b5-b4 57. Te2-e4 Kd6-c5 58. Kf5-f6 a4-a3 59. b2xa3 b4xa3 60. g6-g7 a3-a2 61. Te4-a4 Tg3-f3+, remise. PARIJS (ANP/AFP) - Het Ne derlandse ijshockeyteam opent het Mont-Blanctoernooi tegen een team van de Univer siteit van Ottawa. Het toernooi wordt van 27 tot 30 december in Megève, An- necy en Saint-Gervais gehou den. Nederland is ingedeeld in groep B. De uitslagen van de partijen, die vrijdag in Groningen zijn gespeeld voor de tweede ronde van het schaaktoernooi om het Europeese kampioenschap voor ju nioren: Thorhalsson (IJs) - Djurhuus (Noo) 1-0, Ivantsjoek (Sov) - Burgess (Sch) 1-0, Manor (Isr) - Kokila (Fin) 1-0, Jeroen Piket (Ned) - Wessman (Zwe) 1/2-1/2, Hansen (Den) - Blatny (Tsj) 1/2- 1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Ninov (Bul) 1-0, Dedes (Gri) - Sokolov (Joe) 0-1, Gdhanski (Pol) - MacDonald (Eng) 0-1, San Segundo Carillo (Spa) - Greer (Ier) 1-0, Howell (Eng) - Manca (Ita) 1-0, Bieh- ler (WDI) - Sommerbauer (Oos) 1/2-1/2, Koch (Fra) - Sullivan (Wal) 1-0, Sawa (Cyp) - Petri (Bel) 0-1, Günay (Tur) - Spycher (Zwi) 0-1, Almeida (Por) - Wians (Lux) 1/2-1/2. Stand na twee ronden: 1. Manor, Thor halsson, Brenninkmeijer en Ivantsjoek 2 punten; 5-Hansen, Jeroen Piket, Sokolov, Wessman, San Segundo Carillo, Blatny en MacDonald 11/2. Vrijdag zegevierde Joel Gaspoz in het Joegoslavische plaatsje Kranjska Gora in een reuzeslalom voor de wereldbeker. Gaspoz was in twee manches zes-hon derdste seconde sneller dan de Italiaan Robert Erlacher. De uitslag van de reuzeslalom in Kranjska Gora is: 1. Joël Gaspoz (Zwi) 2.37.12 (1.16.00,1.21.12), 2. Robert Erlacher (Ita) 2.37.18 (1.16.32, 1.20.86), 3. Richard Pramotton (Ita) 2.37.58 (1.16.85, 1.20.73), 4. Helmuth Mayer (Oos) 2.38.15, 5. Markus Wasmeier (Wdl) 2.38.23,6. Ingemar Sten mark (Zwe) 2.39.29,7. Hubert Strolz (Oos) 2.38.52, 8. Michael Eder (Wdl) 2.38.93, 9. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 2.38.95, 10. Al berto Tomba (Ita) 2.38.97. Klassement algemene wereldbeker: 1. Zurbriggen 112 punten, 2. Pramotton 108, 3. Wasmeier 104, 4. Gaspoz 88, 5. Sten- mark 76. Klassement wereldbeker reuzeslalom: 1. Pramotton 85 punten, 2. Gaspoz 62,3. Er lacher 42. De uitslagen van de vrijdag in Wester- haar voor de negende ronde van de we reldtitelstrijd dammen voor junioren ge speelde partijen zijn: Klarenbeek (Ned) - Klayton (Bra) 0-2, Van der Zee (Ned) - Piconese (Ita) 2-0, Nicault (Fra) - Valne- ris (Sov) 0-2, Delhom (Fra) - Krasnjanski (Sov) 1-1, Bakker (Ned) - Hübner (Bel) 2- 0, Zeba (Ivo) - Schwarzman (Sov) 2-0. De stand: 1. Valneris 15 punten, 2. Van der Zee 13, 3. Bakker, Klarenbeek en Schwarzman 11, 6. Krasnjanski en Zeba 10,8. Klayton 9,9. Nicault 7,10. Hübner 6, 11. Delhom 5,12. Piconese 0. Het Tsjechische ijshockeyteam heeft vrijdag in het traditionele Izvestiatoer nooi in Moskou zijn eerste overwinning behaald. De zesvoudige wereldkampioen zegevierde met 4-1 over Canada. De uitslagen van vrijdag zijn: Tsjecho- slowakije - Canada 4-1 (1-1, 0-0, 3-0), Sovjetunie - Zweden 6-0 (2-0,3-0,1-0). De stand: 1. Sovjetunie 3-4, 2. Finland 2- 3, 3. Tsjechoslowakije 3-3, 4. Canada 3-2, 5. Zweden 3-2. DEN HAAG (ANP) - Mid-lotto 50 a heeft geen winnaar opgeleverd. Vier gelukki gen komen in aanmerking voor de tweede prijs. Deze deelnemers ontvan gen ieder 75.000 gulden. Voor de ruim 76.000 prijswinnaars van deze lotto was een prij zenbedrag beschikbaar van f. 920.491,58. le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 4 win naars, die elk bruto f. 75.000,00 ontvangen 3e prijs: 76 winnaars, die elk bruto f. 1.465,60 ontvangen, 4e prijs: 4.713 win naars, die elk f. 23,60 ontvangen, 5e prijs: 71.260 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. De jackpot voor lotto nr. 52 is: f. 41.419,16. Het winnend nummer van het cijferspel was: 11 93 04. Voor de ruim tweeduizend winnaars van dit spel bedraagt het to taal aan prijzen f. 218.800,00. 6 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f. 100.000,00 ontvangt, 5 cijfers goed: 6 win naars, die elk bruto f. 10.000,00 ontvan gen, 4 cijfers goed: 15 winnaars, die elk f. 1.000,00 ontvangen, 3 cijfers goed: 222 winnaars, die elk f. 100,00 ontvangen, 2 cijfers goed: 2.160 winnaars, die elk f. 10,00 ontvangen.

de Stem | 1986 | | pagina 11