nora underlecht staat verdediger aan oranje af Wj de100.000, u kans op 'n half miljoen. z Profwielerkalender op haar na gevild Gaspoz wint reuzeslalom Interim-bestuur van NAC snel aan het werk Olympisch Stadion veilig, maar niet representatief IENT Nimes laat Ton Lokhoff voorlopig nog niet gaan IfÜNSDAG 16 DECEMBER 1986 )RGELS KLASSIEK: VI PLENUM VBIEDING MUS DK 500 5.650.- 6.890.- Cooman en Vergeer I sportlieden van het jaar Apoel Nicosia dient forse schadeclaim in I foor de ingreep van de re- ng moest de landskam- ®n in Istanboel verstek la- BRUSSEL - Anderlecht zal Adrie van Tigge- len afstaan aan het Nederlands elftal dat op 21 december tegen Cyprus speelt. OPEL© Nederlaag Kasparov DAMMEN Timman en Joesoepov: weer remise AA Gent zet Grijzenhout op straat LOTTO DE STEM-S Door Rob van Deursen BERGEN OP ZOOM - Roger vsn Esch, de secretaris van je sectie Beroeps wielrennen van de Koninklijke Neder landse Wieiren Unie heeft de talender voor de nationale profkoersen voor komend seizoen bijna rond. Er moeten de komende weken nog wat kleine onef fenheden worden wegge werkt om de zaak voor hon derd procent in orde te krij gen. Zo moet het Limburgse Simpelveld nog toestemming verlenen om in de week di rect volgend na de Tour de France op de 31 juli samen te gaan met het Zeeuwse Kwa- dendamme. Nieuw op de kalender is een grote eendagswedstrijd voor profs Maastricht- Maastricht, die onder auspi ciën van Veronica op 26 augustus wordt georgani seerd. Naast de profs zullen in het Limburgse land ook trimmers in actie komen, die een soort Elfstedentocht zul len gaan rijden. De organisatie van het criterium in de Limburgse hoofdstad, dat door Van Esch op 12 augustus op de kalender werd gezet, had om de eerste maandag na afloop van de ronde van Frankrijk gevraagd. Van Esch: „Dat gaat nu eenmaal niet omdat andere wielercomité's oudere rechten hebben. In Maastricht kunnen ze nu 12 augustus krijgen. Of anders maar niet. Ik houd in dit ge val mijn poot stijf". Wat Zuid West Nederland betreft valt op dat Oud- Gastel en Sas van Gent nog geen datum hebben aange vraagd. Volgens Van Esch wierp het comité van Oud Gastel inmiddels de hand doek en worden in Sas van Gent in ieder geval nog po gingen ondernomen om de profkoers financieel rond te krijgen. De organisaties van de profcriteria in Ouden bosch en Schijndel vroegen beide 14 juni aan. Van Esch: „Dat wordt loten. Ik zie geen andere oplossing". De aan vraag van Et ten-Leur op 31 mei draagt een prematuur karakter. Van Esch: „Die dag blijft even voor die men sen gereserveerd, maar ik heb begrepen dat het binnen het plaatselijke comité nog helemaal niet vaststaat of er inderdaad met profs gereden gaat worden. Dus dat moet ik afwachten". In de eerste week na af loop van de Tour de France moest Roger van Esch weer twee koersen op een dag zet ten. „Dat heeft gelukkig vo rig seizoen geen probleem gegeven. Dus dit keer ver wacht ik er ook geen moei lijkheden van", aldus Van Esch. De kalender ziet er als volgt uit: februari: 25 Grote Prijs Wieler revue; april: 1 Profronde Friesland; 20 Galder; 25 Amstel Gold Race; 30 Den Haag; mei: 16 Kampen 17 Bavel; 23 Profronde van Midden-Zeeland; 27. Apeldoorn; 28 Wouw en Lek- kerkerk (demy's); 31 Etten-Leur juni: 5 Hengelo; 6 Kloosterzande; 7 Made; 8 Hansweert; 13 Groot Ammers (omnium); 14 Ouden bosch of Schijndel; 20 Rondom IJsselmeer; 21 Amsterdam; 28 NK profs Geulle; 29 Woerden; juli: 4 Kruiningen; 22 Wielergala Ulvenhout; 27 Boxmeer en Els- loo; 28 Stiphout en Steenwijk; 29 Acht van Chaam en Noordwijk aan Zee (demy's); 30 Wateringen en Helden Panningen; 31 Sim pelveld en Kwadendamme augustus: 1 Kortenhoef; 2 Heer- hugowaard; 3 Draai van de Kaai Roosendaal; 4 Tiel; 5 Linne; 6 Maarheeze; 7 NK baan Alkmaar; 8 Kamerik; 9 's-Heerenhoek; 10 Valkenswaard en Oostvoorne (demy's); 11 Emmen; 12 Maas tricht 13 Surhuisterveen; 14 Deurne; 15 Pjjnacker en Leiden (demy's) 16 Dongen; 17 t/m 22 Profronde van Nederland; 23 Ossendrecht; 26 Maastricht- Maastricht; 29 Sint Oederode; 30 Kerkdriel (koppeltijdrit); september: 2 Veenendaal-Vee- nendaal; 5 Alphen aan de Rijn (demy's); 12 Amersfoort; 20 Eindhoven; 26 Aalsmeer; 27 Breda Spinveld; oktober: 18 Tilburg. leerste digitale klassieke orgel de klank van een pijporgel Mrie van Tingelen mag toch fiesprijs 6.450.- |e prijs fnze prijs5.995." hzeprijs8.995.-, SCHEVENINGEN (ANP) -Nelli Cooman, de Euro pese indoorkampioene en wereldrecordhoudster op de 60 meter hardlopen, is gekozen tot sportvrouw van het jaar 1986. De titel «portman van het jaar ghg naar de Europese en wereldkampioen schaat serrijden Hein Vergeer. De nationale dames hockeyploeg, die in augustus in Amstelveen de wereldtitel veroverde, werd uitgeroepen tot sprtploeg van het jaar 186. De verkiezing werd giiteravond bekend ge makt tijdens de opna men voor het televisie programma 'AVRO na tionaal Sportgala 1986' in Sheveningen. Het pro gramma wordt vanavond afgezonden. MCOS1A (RTR) - Apoel Nico la heeft een schadeclaim van "liit driehonderdduizend gul- J ingediend bij de Cyprioti- regering. De voetbalclub '«at van de overheid niet dreden in het Europa-Cup- «1 tegen Besiktas Istanboel. htkije en Cyprus onderhou- seen contacten meer sinds Turkse overheersing van 6 noordelijk deel van het laid. 'ilgens voorzitter Zivana- leeft de regering de pro- nen rond de wedstrijd ver- -d behandeld. Apoel was 'rid het eerste duel in Tur ft te spelen en de return op "neutrale plaats af te wer- gaan. Door Ted van Leeuwen Daarmee ontkomt de Belgische topclub, die de spe ler op die dag liever de competitiewedstrijd tegen AA Gent zag spelen, aan een boete van 50.000 gulden. „De boete heeft geen enkele invloed op onze beslissing ge had", aldus Anderlecht-mana- ger Michel Verschueren. „Het is zo dat ik er geen staatszaak van wil maken. We willen de speler niet tegenwerken en dat bedrag, ach meneer, ik ben prof, dacht u dat Anderlecht die 50.000 gulden niet kon be talen? Maar ik blijf het raar vinden dat er op zondag ge speeld wordt. Heeft Cyprus bepaald dat die wedstrijd op zondag gespeeld wordt. Kom nou, de KNVB is een prof-or ganisatie, die laat zich toch niet leiden door zo'n amateur bende uit Cyprus". Anderlecht ontkomt daar mee dus aan de contractueel vastgelegde schadeclaim van 50.000 gulden, die de KNVB wel bij KV Mechelen zal indie nen omdat Erwin Koeman niet voor Oranje zal spelen. Of zo'n bedrag in de praktijk inbaar is, is de vraag. De Belgische voetbalbond wacht nog altijd op de 35.000 gulden die het in een vergelijkbaar geval nog te goed heeft van het Zwiterse Servette Genève. Die club weigerde in 1984 Michel Ren- quin aan het Belgische elftal af te staan dat de EK wed strijd tegen Joegoslavië moest spelen omdat de Zwitserse competitie nog niet was afge lopen. De Belgische voetbal bond heeft de zaak inmiddels in handen gegeven van de Europese voetbalbond UEFA. Anderlecht-manager Ver schueren eist echter wel van de KNVB dat de verzekering van Van Tiggelen in orde is. „Ik wil weten of de KNVB het loonverlies van Van Tiggelen in geval van een blessure ga randeert. Natuurlijk is hij verzekerd, maar ik weet hoe het overal gaat, die polissen betalen alleen uit wanneer hij blijvende letsel oploopt of voor goed onbekwaam raakt. Maar stel dat hij gekwetst is en drie maanden niet kan spelen, wie zal dan zijn salaris vergoe den?" De manager heeft bij An derlecht zo'n zaak momenteel onderhanden. De Anderlecht- speler Per Frimann raakte, als lid van de Deense WK-selec- tie, eind mei in Mexico gebles seerd aan zijn enkel. Frimann miste niet alleen de Mundial, maar is tot nu toe niet fit. Verschueren: „Per Frimann is zes maanden uitgeschakeld, weet u wat dat voor een voet balprof betekent? Frimann moet nu leven van een verze- kerings-premie van 18.000 franc (nog geen duizend gul den-red). Hij is aan enige hon derdduizenden francs (enige tienduizenden guldens-red) per maand gewend en dat re ken ik de premies niet eens mee. Ik heb nu via de Belgi sche voetbalbond aan de KNVB gevraagd of Van Tig gelen beter verzekerd is. Het is iets voor voetbalbonden om met het oog op de toekomst eens over na te denken. Ik ga Van Tiggelen niet verbieden te spelen als dat niet zo is, maar ik verwacht wel dat de KNVB zijn polissen nakijkt en mij antwoord geeft. Zo beleefd kunnen ze toch wel zijn?" Secretaris Jan Huijbregts van de Sectie Betaald Voetbal had de vraag gisteren nog niet bereikt. Huijbregts: „Ik be grijp er niets van, waarom komt meneer Verschueren daar nu ineens mee. Sinds het geval met Frimann heeft Van Tiggelen de interlands tegen Tsjechoslowakije, Hongarije en Polen meegespeeld, maar pas nu komt hij met die zaak en dan ook nog via de pers". Verschueren: „Het is als in een reflex bij me opgekomen". Desgevraagd kan Huij bregts Anderlecht echter ge ruststellen: „Onze verzekerin gen zitten goed in elkaar. Als Van Tiggelen geblesseerd zou raken in een wedstrijd of tij dens de training van het Ne derlands elftal is hij 26 weken lang verzekerd tegen loonder ving. Hij krijgt in die periode zijn hele gemiste inkomen aangevuld. Ook de premies, al zit er wel een maximum aan. (ADVERTENTIE) Nog een beperkt aantal, en de Opel-dealers breken door de grens van 100.000 verkochte nieuwe Opeis in 1986. Zij willen dat rekord graag halen. En dat kan u heel wat opleveren. Want als u tijdens de grootse Opel-Ein- dejaarsshow een nieuwe Opel koopt, krijgt u er tien Staatsloten bij kado. Dat zijn tien prachtkansen op 'n half miljoen. En u heeft sowieso altijd prijs. Morgen leest u er veel meer over. Maar u mag nu al weten dat u vóór 4januaribij uw Opel-dealerlangs moet DAAR STAAT DE WERELD VAN GENERAL MOTORS ACHTER. De Zwitser Joel Gaspoz in actie tijdens de reuzeslalom in Alta Badia. ALTA BADIA (SID/RTR) - De Zwitserse skiër Joel Gaspoz heeft gisteren de derde reuzeslalom van het wereldbeker-seizoen gewonnen. Gaspoz was in de Noordita- liaanse wintersportplaats Alta Badia in beide manches onge naakbaar. Hij bleef de Italiaan Richard Pramotton, die zon dag zegevierde en het klasse ment in deze discipline aan voert, meer dan een seconde voor. De 23-jarige Westduitser Markus Wasmeier werd der- BRUSSEL (DPA) -Wereld kampioen Garri Kasparov heeft gisteren in de vierde ronde van een internationale schaakzeskamp in Brussel een verrassende nederlaag gele den tegen de Brit Nigel Short Na vier ronden moet Kaspa rov de leiding delen met Short en de Hongaar Lajos Portisch. Het drietal verzamelde elk tweeëneenhalf punt De uitslagen van de vierde ronde zijn: Short (Eng)-Kasparov (Sov) 1-0, Portisch (Hon)-Hübner (WD1) 0,5-0,5, Kortsjnoi (Zwi)-Nunn (Eng) 0,5-0,5. De stand: 1. Kasparov, Short en Portisch 2,5,4. Nunn, Kortsjnoi 2,6. Hübner 0,5. de. Pirmin Zurbriggen schoof dankzij een goede tweede af daling langs de 59 poortjes - hij maar iets langzamer dan Gaspoz - nog van de elfde naar de vierde plaats op. In het allround-klassement is hij eerste. De uitslag: 1. Joel Gaspoz (Zwi) 2.46,34 (1.25,95/1.20,39), 2. Richard Pramotton (Ita) 2.47,88 (1.26,65/1.21,06), 3. Markus Wasmeier (WD1) 2.47,88 (1.26,33/1.21,55), 4. Pirmin Zurbriggen 2.48,05, 5. Hubert Strolz (Oos) 2.48,11, 6. Andreas Wenzel (Lie) 2.48,12, 7. Ingemar Stenmark (Zwe) 2.48,14, 8. Michael Eder (WD1) 2.48,19. Stand wereldbeker reuzeslalom: 1. Pra motton 70 punten, 2. Gaspoz 37, 3. Strolz 31, 4. Oswald Tötsch (Ita) 28, 5. Zurbrig gen 27, 6. Alberto Tomba (Ita) 23. Stand wereldbeker algemeen: 1. Zurbriggen 97, 2. Wasmeier en Pramotton beiden 93, 4. Peter Müller (Zwi) 62, 5. Franz Heinzer (Zwi) 51, 6. Gaspoz 49, 7. Stenmark 46, 8. Leonhard Stock (Oos) 43. Wereldkampioenschap dammen voor ju nioren: vijfde ronde: Nicault (Fra)-Zeba (Ivo) 1-1; Klayton (Bra)-Piconese (Ita) 2- 0; Klaren beek (Ned)-Bakker (Ned) 2-0; Van der Zee (Ned)-Delhom (Fra) 2-0; Krasnjanski (Sov)-Schwarzman (Sov) 1- 1; Valneris (Sov)-Hübner (Bel) 2-0. Stand: 1. Valneris 9 punten; 2. Klayton, Krasnjanski en Van der Zee 7; 5. Bakker, Klarenbeek en Schwarzman 5; 8. Nicault, Delhom en Zeba 4; 11. Hübner 3; 12. Pico- neseO. Van onze sportredactie BREDA - In een donderdag te houden besloten verga dering van de uit 21 mensen bestaande verenigings raad van NAC zal een interim-bestuur gekozen wor den, waarin de Bredase zakenman Harry Eggly de functie van voorzitter zal krijgen. Het interim-bestuur, dat slechts een zo kort mogelijke periode zal functioneren, krijgt twee opdrachten. De nieuwe club ontwerpt een sa neringsplan en voert dat uit en draagt daarnaast een nieuw bestuur voor. Het interim-col lege kent behalve Eggly de volgende namen: Frans Derks. HILVERSUM (ANP) - De Russische opening moest eigenlijk verboden worden. Deze uitspraak klonk gisteren in Hilversum uit de monden van vele schaakliefhebbers. Zij hadden gehoopt op een boeiende tweede partij in de tweekamp tussen de met wit spelende Jan Timman en Ar- toer Joesoepov, maar kwamen bedrogen uit Het vermaledijde Russisch, ingeleid door 1. e4, e5; 2. Pf3, Pf6, verscheen op het bord en dat bracht bij de meeste aan wezigen direct al enig tanden geknars teweeg. Deze opening staat namelijk bekend als uiterst solide voor zwart. Oud wereldkampioen Anatoli Kar- pov paste hem vaak toe, als hij remise wilde hebben. En ook met Timman en Joesoepov aan het bord werd het punt gedeeld, na 23 zetten al. Het was de tweede remise voor de tweekamp, waardoor de stand 1-1 is. Het zettenverloop van de tweede partij van de schaaktweekamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is als volgt: (wit: Timman; zwart: Joesoepov) 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pg8-f6; 3. Pf3xe5, d7-d6; 4. Pe5-f3, Pf6xe4; 5. d2-d4, d6-d5; 6. Lfl-d3, Pb8-c6; 7. 0-0, Lc8-g4; a c2-c4, Pe4-f6; 9. Pbl-c3, Lg4xf3; 10. Ddlxf3, Pc6xd4; 11. Df3-e3+, Pd4-e6; 12. c4xd5, Pf6xd5; 13. Pc3xd5, Dd8xd5; 14. Ld3-e4, Dd5-b5; 15. a2-a4, Db5-a6; 16. Tfl-dl, Lf8-e7; 17. De3-f3, Ta8-d8; 18. Le4-d3, Da6-a5; 19. Lcl-d2, Le7-b4; 20. Ld2-e3, 0-0; 21. Df3xb7, Pe6-c5; 22. Le3xc5, Lb4xc5; 23. Db7-b5, remise. Ge bruikte tijd: wit: 1.57 uur;zwart: 1.10. BREDA/NfMES - De Franse tweede divisieclub Nimes is voor lopig niet van plan Ton Lokhoff te laten vertrekken. Dat onder vond trainer/manager Rob Baan van Roda JC toen hij vorige week bij de voorzitter van de Franse club informeerde naar de mogelijkheden om de ex-PSV'er in te lijven. Baan had uit berichten begrepen dat Lokhoff terug wilde naar Nederland omdat zijn vrouw in Frankrijk niet kon wen nen. De 27-jarige aanvallende middenvelder heeft bij Nimes een contract van vier jaar. Nimes wil Lokhoff echter zeker tot aan het einde van dit sei zoen houden, althans dat zijn de plannen van de club. Lokhoff heeft Baan echter laten weten als zijn vrouw toch persé terug wil hij zijn koffers pakt. „In principe rekenen we dit seizoen niet meer op hem, maar mocht hij alsnog voortijdig afhaken bij Nimes dan hebben we best wel oren naar zijn komst. Hij is een speler voor de lange termijn", aldus Baan gisteren. Hoewel Baan gisteren zei dat concreet nog geen contacten zijn geweest met PSV om Frank Arnesen te huren voor de rest van het seizoen, gaf hij wel toe dat Roda JC de ontwikkelingen rond de Deense international op de voet volgt. De koploper van de tweede Duitse Bundesliga Hannover'96 heeft bij PSV geïnformeerd naar de transfersom van Arnesen. De Deen, die de laatste weken moment als wisselspeler fungeert bij de landskampioen uit Eindhoven, mag aan het einde van het seizoen vertrekken. Roda JC zou hem eventueel tot aan het einde van de competitie willen huren van PSV, omdat Martin van Geel weer geruime tijd is uitgeschakeld en nog geen zeker heid bestaat of hij na de winterstop weer hersteld is. Van Geel werd tien dagen geleden, nauwelijks genezen van een operatie aan de achillespees, geveld door gescheurde enkelbanden. Chris Liesker, Tim Meeüs, Wi- cher Nijkamp, Guus Roffelsen en Tom Stoof. Een en ander deelde gister avond de secretaris van het huidige demissionaire NAC- bestuur, Chris Liesker, desge vraagd mee. Hij meldde tevens dat het nu vaststaat dat hij en zijn voorzitter Meeüs in ieder geval niet in een nieuw 'ge woon' bestuur zullen terugke ren. „Wij blijven er nu nog even bij om lopende zaken mee af te wikkelen", aldus Liesker. „Je spreekt immers toch over een bedrijf dat volop draait. Maar ik hoop dat die interim-club een kort bestaan kent. Des te eerder is duidelijk hoe het verder moet met NAC. Dat we eerst een interim-be stuur samenstellen, heeft een juridische reden. Een sane ringscommissie, zoals we die nu kennen, heeft niets te bete kenen in de zin van het vere nigingsrecht". Inmiddels is ook duidelijk dat, als onderdeel van de sane ring, meerdere spelers op korte termijn zullen vertrek ken bij NAC. „We hadden nu al driekwart van onze spelers kwijt gekund", stelde Liesker. „Maar we wachten even, want we laten die jongens niet tegen iedere prijs vertrekken". Overigens is er door NAC voor deze week een afspraak gemaakt met de belasting dienst. Tijdens dat onderhoud zullen Eggly en bestuursadvi- seur Johan Boertjes proberen een akkoord te bereiken over het wegwerken van de schuld die de club aan de fiscus heeft. GENT (BELGA) - AA Gent heeft met onmiddellijke in gang trainer Han Grijzenhout aan de kant gezet. Het bestuur van de Belgi sche club voerde gisteravond lang en diepgaand beraad en bedankte vervolgens de Ne derlander voor bewezen dien sten. Grijzenhout was aan zijn derde seizoen bezig bij AA Gent. Volgens secretaris Ro ger de Baets is nog geen ver vanger aangesteld. DEN HAAG (ANP) -Lotto 50 van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaar opgele verd. In toto 50 voorspelden twee deelnemers alle uitslagen goed. Zij krijgen een bruto-be- drag van 12.875 gulden. De winnaar van toto gelijk kan rekenen op een bruto-bedrag van ruim 18.000 gulden. De uitslagen van de sportprij svragen zijn: Lotto 50: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f. 100.000 ont vangen; 3e prijs: 42 winnaars, die elk bruto f. 7.013,50 ontvangen; 4e prijs: 3.301 winnaars, die elk f. 89,20 ontvangen; 5e prijs: 58.136 winnaars, die elk f. 5,— ont vangen. De jackpot voor lotto nr. 51 is: Cijfers pel nr. 50: 6 cijfers goed: 1 win naar, die bruto f. 100.000 ontvangt; 5 cij fers goed: geen winnaar; 4 cijfers goed: 20 winnaars, die elk f. 1.000 ontvangen; 3 cijfers goed: 256 winnaars, die elk f. 100 ontvangen; 2 cijfers goed: 2.447 win naars, die elk f. 10 ontvangen. Toto nr. 50: le prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 12.875,80 ontvangen; 2e prijs: 58 winnaars, die elk f. 295,90 ontvangen; 3e prijs: 673 winnaars, die elk f. 63,70 ont vangen. Toto-gelijk nr. 50: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 18.151,30 ontvangt; 2e prijs: 1 winnaar, die f. 436,10 ontvangt; 3e prijs: 34 winnaars, die elk f. 64,10 ontvangen; 4e prijs: 925 winnaars, die elk f. 3,70 ontvan gen. ZEIST (ANP) - Het Olympisch Stadion in Amsterdam is door de Europese Voetbal Unie (UEFA) veilig bevonden voor een Europese bekerfinale, maar is wel toe aan tal van maatregelen op representatief gebied, die bet aanzien moeten verfraaien. Dat vertelde voorzitter Jo van Marie gisteravond tijdens de bondsvergadering van de KNVB in Zeist, die een vlot verloop had. Nog voor het einde van dit jaar moet het bondsbestuur de UEFA advi seren over het al dan niet hou den van de finale van het toer nooi voor de bekerwinnaars, waarin Ajax in maart in de kwartfinales uitkomt. Van Marle zei, dat het ondanks de onvolmaaktheid van het sta dion een positief advies zal zijn. Wie voor de kosten van de 'face-lift' moet opdraaien, is nog niet duidelijk. De eindstrijd vindt 13 mei plaats. De KNVB had Rotter dam, vorig jaar gastheer van de finale tussen Everton en Rapid Wien, kandidaat willen stellen, maar zag zich ge dwarsboomd door burgemees ter Peper. Die vond de kosten voor het nemen van veilig heidsmaatregelen te hoog. Het Olympisch Stadion was voor de KNVB het logische alterna tief. De veiligheidscommissie van de UEFA heeft rond de 19 november gespeelde inter landwedstrijd Nederland-Po len (0-0) een onderzoek inge steld. Daaruit is volgens de net van een UEFA-vergadering teruggekeerde Van Marle ge bleken, dat het Olympisch Stadion wat de veiligheid be treft de toets der kritiek kan doorstaan. „Het stadion wordt in het rapport vergeleken met een vermoeide, oude dame, die aan make-up toe is", zei Van Marle. „Ik heb er vertrouwen in, dat in het Olympisch Sta dion tal van maatregelen wor den genomen teneinde aan de gestelde eisen te kunnen vol doen". Van Marle liet weten, dat de KNVB er niet aan denkt de Amsterdamse kandi datuur in te trekken. Alleen indien Ajax de finale haalt, ontstaan er problemen. Vol gens de UEFA-reglementen kan de finale in dat geval niet in Amsterdam plaats vinden. „Laten we daarop maar niet vooruitlopen", was Van Mar ie's visie. De bondsvoorzitter ging niet al te uitvoerig in op de proble matiek rond het vandalisme op en rond de voetbalvelden. Hij verwees naar de toespra ken, die de sectievoorzitters Van der Louw (betaald voet bal) en Kastermans' (ama teurs) vorige maand tijdens de respectievelijke najaarsverga deringen hebben gehouden. „Uit de discussies rond het vandalisme blijkt de onmacht van de overheid maar al te duidelijk. Veel politici weige ren in te zien, dat voetbalvan dalisme een klein onderdeel is van de algehele criminaliteit", zei Van Marle. Stilzwijgend ging de bonds vergadering akkoord met de verscherping van sancties in de amateursectie. Daardoor kunnen bestuursleden van clubs persoonlijk worden ver volgd, wanneer zij onvol doende veiligheidsmaatrege len hebben genomen. Ook het in mindering brengen van winstpunten, het indelen in een lagere klasse en het met onmiddellijke ingang uit de competitie halen gaan tot de strafmogelijkheden behoren.

de Stem | 1986 | | pagina 7