Geweld rond Beiroet laait op 're tor ia laat ontvoerde Zwitsers vrij DEK DE WILLEN grensregio s tegen luurder paspoort 'Crashin centrum Londen Verzet op Filippijnen wil overgangsregering 'Kogel voor Sovjet-soldaten' WEUWE VOORSTELLEN ANDRIESSEN VOOR VERKOOP BOTERBERG "KSDB1HNEN-/ BUITENLAND SBINNEN- BUITENLAND ld is Bernliard kende kunsten 0 S S I N 5 uid-Afrika achter ijzeren gordijn Kok: Lubbers vertrouwt zijn ministers niet NA WEIGERING BLUSWERK TSJERNOBYL 'KAMPENOORLOG' HEEFT AL 450 DODEN GEËIST u&miEuwsovEFtziCHT nnnnn Mislukte roofoverval motel Schiphol 'Grenzen doorbreken in grafische sector' Kerncentrale Dodewaard uit bedrijf Brandt in 1988 weg als voorzitter SPD OPEC-overleg opgeschort tot vandaag Bloedige rellen in Pakistan Spanjaard gedood door eigen bom 69 Doden bij vliegramp Berlijn Twee arrestaties in Palme-moordzaak Aanslag op SU-ambassade in Kopenhagen Zon en maan 1 Hoogwater |mbassades Club 3 - 13 30,19 en 21.30 u. Glnge/jl Ambassades Club 4 - 14 h 5 en 20.30 u. Out of Africa I Srabo - 14,16.20,18.40 en! u. 8 Million ways to die (ijl - 14,16.30,19 en 21.30J 1 mlsson. Vapper - 14.20,16.40,19. 20 u. Legal eagles, deon 1 - 14,16,18.2SW I u. 9 'A weeks. bdeon2 - 14.20,16.15, 10,20.05 en 22 u. Lucas, pdeon 3 - 14,16.30,1g6n 30 u. Round midnight I Ddeon 4 - 14,16.20,18.40 521 u. Manon des sources. tUGGE „omplex Zwart Huis Sulden Vlies I en 22.30 u. Top gun. Sulden Vlies II lu. De speurneuzen. ,30 u. Cobra. Sulden Vlies III |en 22.30 u. 9 Va Weeks, i/lemling [u. Ruthless people. Rembrandt I u. Howard. 0RIA (RTR) - Zuid- j heeft de twee Zwitsers ^afgelopen vrijdag werden Lerd uit Swaziland vrij- wen. Dit heeft de Zuidafri- ;e minister van Buiten ge Zaken, Roelof 'Pik' Bo- gisteren verklaard, gij een schietpartij met de Ljafrikaanse politie is za- Lagavond in de Kaappro- fjtie een lid van de verboden tji-apartheidsorganisatie ïican National Congress ge- 1 Vier zwarten zijn gear- J 1 en een partij Russi- ke"wapens is in beslag geno- U door de politie. [Volgens minister Botha zijn Ltwee Zwitsers op vrije voe ten gesteld 'met het oog op de goede betrekkingen tussen Zuid-Afrika, Swaziland en Zwitserland'. De twee Zwit sers, Daniel Schneider en Co- rinne Bischoff, waren gearres teerd op beschuldiging van ac tiviteiten voor de verboden zwarte bevrijdingsbeweging ANC. In een verklaring zei Roelof Botha dat de gevangenneming van de Zwitsers het gevolg was 'van informatie van de Zuidafrikaanse strijdkrachten dat zij betrokken waren bij acitiviteiten die de veiligheid van Zuid-Afrika zou kunnen schaden en tegenmaatregelen door de veiligheidstroepen rechtvaardigde'. Botha's verklaring kwam neer op een bevestiging van berichten uit Swaziland dat de twee vrijdag waren ontvoerd tijdens Zuidafrikaanse inval len in huizen in Mbabane en de industriestad Manzini. De ontvoering van de twee Zwit sers viel samen met een ver scherping van de Zuidafri kaanse censuurbepalingen en een golf van arrestaties onder anti-apartheidsactivisten. Leden van de Zuidafri kaanse oppositie hebben za terdag president Botha er van beschuldigd de vermeende re volutionaire dreiging te heb ben overdreven. Zowel linkse als uiterst rechtse politici van de oppositie vonden de rede die Botha vrijdagavond hield, weinig overtuigend en een 'af leidingsmanoeuvre'. Botha verklaarde vrijdag in een door de televisie uitgezon den rede dat het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) een terreurcampagne voorbereid de. Daarom waren er nieuwe veiligheidsmaatregelen ge troffen. De ANC-plannen wa ren, aldus Botha, ook een re den voor de strenge censuur, die berichtgeving over iedere vorm van verzet tegen de re gering verbiedt tenzij er vooraf toestemming voor pu- blikatie is gegeven. De twee Zwitsers die door de Zuidafrikanen ontvoerd en inmiddels weer vrijgelaten zijn. Links Daniël Schneider, rechts Corinne Bisschoff. - fotoap M IlLST .Btommaert - 14.30 u. hieting. G-landbouwtop muurvast KLINGE fR.de Moor 15 u. hieting. 3EWACHT F Van Steene - 15 u. (hieting. IrUSSEL (ANP) - Europees landbouwcom- luissaris Frans Andriessen heeft geprobeerd impasse in de Europese landbouwraad te [oorbreken met nieuwe voorstellen voor de af- tvan de gigantische boteroverschotten in de feemeenschap. JCEL (GalerieBellemans - 3 Beek en KHuyseT Geopt JeTeen drastische verlaging van de melkprödüktie. ■nkeluren. (tot 18 jan.). kringen van de Europese ,ommissie werd zondagavond thter gezegd dat de positie Frankrijk en Ierland op- ttaift in de richting van de ommissie en de noordelijke inden. Er ligt een voorstel op Él om de melkquota binnen jee jaar met 9,5 procent te erlagen, waarvan zeven pro met ingang van het ko- «nde melkjaar, dat wil zeg en per 1 april volgend jaar. De Franse minister van andbouw, Frangois Guillau- le, zou inmiddels bereid zijn it acht procent in twee jaar te aan. De ontbrekende ander- lalf procent zou hij voorlopig het ongewisse willen laten. kardfonds gaat voor sctag™aarde is ™el dat. <fn 1 aanvraag ook op eigen ii van <*e quotaverminde- wordt gecompenseerd aoreen verlaging van de me- algemene criteria Op*™twoordelijkheidshef- JLST I Pand 25 - Lino's van Lies- ath Hüser. Geop. dag. 14-21.30 I di. gesl. (tot 31 dec.). Galerie van Geyt - Over- ichtstentoonstelling. Geop. >12 u. en 14-18 u. za. tot 17 u. 0.14-18 u. di. gesl. (tot 31 jan lizENDIJKE Streekmuseum 'Bid prentjes en rouw'. Geop. ma •fm vrij. 10-12 en 13-17 u.za. Ij. 14-17 u. (tot 1 jan). éld voor het verstrekken vi rachten aan scheppe erk op het gebied van de (nde kunsten. Ze betreffen valiteit en de doeltreffenl tid. Het produkt moet mogelijk verspreid kul :n worden en er moeten ge aatz'ïn 6611 miljoen van de i 3 miljoen ton boter die de EG p het ogenblik in voorraad tót binnen twee jaar kwijt verlappingen zijn met acta 11 ten van overheden. Het bestuur van het Prin ernhardfonds laat zich voo pt verstrekken van adviseren door een jury 1 vaste commissie voor st. [Uit het Fonds Kunstop rachten zijn inmidde Vaalf opdrachten verleen!^ Jaarvan vier aan jonge kun HIDE (ANP) - De Nederlands-Duitse en Nederlands-Belgi- enaars die net hun opleidir Je grensregio's zijn verontrust over een mogelijke prijsverho- pbben voltooid: de Stichtin igvan het nieuwe Nederlandse paspoort dat vanaf 1 januari uzt kreeg een bijdrage vco zal worden ingevoerd. m televisie-opera The Fta an Igor Stravinsky. 'siipaa duieeiet 'uaoqos ■puoq uba 1 jnap -8 'auI®L U£' uappiui '8 P"»;, z 'paoq uba Pu iteravond zat het overleg over de vermindering van imelk- en rundvleesproduktie in de EG echter nog murvast. Frankrijk, Ierland en een aantal mediter- e landen weigeren vooralsnog akkoord te gaan In de voorstellen die An- :iessen in het weekeinde voren heeft gebracht ordtgevraagd om 3,2 miljard :u (ecu 2,35 gulden). Met zou Andriessen in te raken. De Europese commissie denkt de boter met forse ex portsubsidies uit te voeren naar bijvoorbeeld het Oost blok of te verkopen als vee voer en grondstof voor de in dustrie. Ten slotte worden speciale acties voor de Euro pese consumenten voorzien, zoals de verkoop van braadbo ter. Het benodigde geld moeten de twaalf EG-lidstaten vol gens Andriessen voorlopig voorschieten. Vanaf 1989 denkt hij door te nemen maat regelen zoveel te besparen op de aankoop van melk en boter (die tegen gegarandeerde prij zen worden ingekocht) dat hij de 3,2 miljard in vier jaar kan terugbetalen. Het renteverlies komt voor rekening van de commissie. Volgens de Nederlandse mi nister Gerrit Braks zijn er te gen deze 'boekhoudkundige truc' niet veel bezwaren in te brengen. Andriessen heeft echter duidelijk gemaakt dat het afzetprogramma staat of valt met de maatregelen die worden genomen om produk- tie terug te brengen en de in terventie te versoepelen. s de regio's dreigt er een ongelijkheid te ontstaan tussen woners uit grensstreken in Nederland enerzijds en in Belgiïe Duitsland anderzijds omdat de tarieven voor het Neder igs paspoort veel hoger liggen. Door een nieuwe prijsverhoging wordt de grensoverschrij- samenwerking zeer bemoeilijkt. Dat stellen de grensover- Mdende samenwerkingsverbanden in het Nederlands- wtse en Nederlands-Belgische grensgebied in en brandbrief "1 premier Lubbers. Wgens de grensregio's hebben zij in de afgelopen jaren al en- ile "eren bezwaar aangetekend tegen de relatief hoge rijksle- f °P he' Nederlandse paspoort. Nu hebben zij vernomen dat Nederlandse paspoort bij de invoering van het Europees spoort per 1 januari 1988 opnieuw duurder zou worden. Ze wgener bij de regering op aan een eventueel hogere kostprijs compenseren door de rijksleges op het paspoort te verlagen, "«'de totaalprijs hetzelfde blijft. ^JHEid van meningsuiting, een van de belangrijkste mensen- II1, is een schaars en kostbaar goed in deze wereld. Buiten i-fcuropa en Verenigde Staten zijn er maar weinig landen «geen staatscensuur heerst, sisuur is geestelijke liquidatie. En waar censuur heerst, volgt Von Sn'S' verbannln9 en soms moord. «el n ?Ver 2u'd-Afrika officieel nog als een uitzondering op die an land bevlndt het zich sinds eind vorige week in de lange rij anaen waar de vrije pers monddood is gemaakt. an .c,en van vervolging van het vrije woord zijn overal ge- n9st en gespletenheid. Het ene denken, het andere zeggen 9 iets anders schrijven. Haat en zelfhaat. Culturele armoe- zaamheid en isolement. Staatscensuur verlamt de maat- fei.d°°dt creativiteit en leidt tot stagnatie van persoonlijke Ifikg'jlf,® omwikkeling. Vrijheid van meningsuiting is in Zuid- „„„nu s|echts voorbehouden aan wie het risico van vervolging g°9 erger wil aanvaarden. 'Benh3 naar hè' middel van de persbreidel heeft moeten leven'h zoveelste bewijs, dat de regering-Botha faalt in haar heenri6 .apartheid in Zuid-Afrika te verzachten en een begin ntiid °°9 te bereiken met de zwarten. Zij mag dan smeken Ah?1 zicb bedreigd voelen door 'revolutionaren', feit is nr i er met hun apartheid zo'n chaos van maken dat ,:®s'an9zaarn niet meer is om te keren, stalles -ers van de aPartheid worden nu dubbel getroffen: iven rin 9®'s9jeerd door de censuur zelf, maar nu ook nog om- Bn 0ni(i 3r 9e ijzige stilte van de wereld die apathisch zal toekij- Mwiint7 1 niet 'n staat is d°or de censuur heen te breken. Zo WeniriLv ld"Afrika achter een ijzeren gordijn waar de blanke Kers hun gang kunnen gaan. MANILA (UPI) - De communistische guerrillastrijders op de Filippijnen zullen hun wapens definitief neerleggen als de on derhandelingen met de regering uitmonden in de vorming van een overgangsregering die op een brede basis steunt en in het opnemen van de opstandelingen in het reguliere leger. Dit hebben woordvoerders De minister heeft het van het door communisten ge- staatshoofd per brief ge domineerde Nationaal Demo cratisch Front, zaterdag ge zegd. Rolando Bello verklaarde dat het NPA, het guerrillale- ger, aanvankelijk een aparte troepenmancht zou kunnen blijven. Later zou dan een werkelijk nationaal leger ge vormd kunnen worden waarin het 'NPA, de vaderlandslie vende en democratische ele menten uit het nationale leger en andere onafhankelijke strijdkrachten', geïntegreerd zouden worden. De Filippijnse stafchef, ge neraal Fidel Ramos, sloot af gelopen donderdag in een vraaggesprek met de televisie een integratie van de NPA in het reguliere leger uit. Ook kunnen er zijns inziens geen twee legers op de Filippijnen zijn. President Corazon Aquino van de Filippijnen heeft het ontslag aanvaard van de om streden minister van Arbeid. Pas tegen het eind van het jaar benoemt zij een opvolger van Augusto Sanchez, zo heeft de woordvoerder van Aquino meegedeeld. vraagd hem te ontslaan om een eind te maken aan 'specu latie die alleen dient om de verschillende sectoren van onze samenleving te polarise ren'. Een tweepersoons vliegtuigje is zaterdag neergestort in de tuin van een huis in Londen. Eén van de twee inzit tenden van het vlieg tuig kwam om. De an der raakte ernstig ge wond, zo heeft de politie meegedeeld. Ooggetui gen zagen het éénmoto- rige toestel over daken scheren, tegen de muur van een fabriek botsen en tenslotte in de tuin terechtkomen van een huis in een Londense woonwijk. - FOTOAP NIJVERDAL (ANP) - PvdA- fractieleider Kok heeft zater dag in Nijverdal gezegd dat premier Lubbers kennelijk zijn ministers niet meer ver trouwt. Volgens de oppositieleider overschaduwen de vele poli tieke incidenten van de laatste maanden het beleid van de re gering, waardoor de bestrij ding van de werkloosheid in het gedrang komt. „Het tweede kabinet Lub bers zit nu zo'n vijf maanden. We rollen van incident naar incident. De minister-presi dent stuurt nu al mannen met bandrecorders het land in om uitspraken van mede-be windslieden vast te leggen, vooral van zijn vice-premier De Korte", aldus Kok in een toespraak tot de gewestelijke PvdA-vergadering van Over ijssel. Kok vroeg zich af wie had kunnen vermoeden dat „we na vijf maanden zouden vaststel len dat Ed Nijpels er zo onge veer als enige minister in is geslaagd nog geen groot pu bliek rumoer te veroorzaken". Ook het CDA-Tweede Ka merlid Mateman meent dat de samenhang in het tweede ka- binet-Lubbers ontbreekt. „Het kabinet lijkt nog steeds niet goed op gang gekomen te zijn", zo zei hij zaterdag in de Vara radio-uitzending de Rooie Haan. „De inspiratie ont breekt en er zijn teveel onder linge discussies". BONN (UPI) - Volgens een Westduitse krant van zondag zijn 12 Sovjet-soldaten wegens in subordinatie door middel van de kogel terecht gesteld omdat zij zich ten tijde van de ramp in Tsjernobyl niet wilden blootstellen aan radio actieve straling door het verrichten van blus werk. Het dagblad 'Welt am Sonntag', dat het bericht ontleende aan 'westelijke inlichtingendiensten', schreef dat de soldaten werden terechtgesteld nadat zij de opdracht hadden geweigerd uit te voeren die hen in Tsjernobyl, na de kernramp van 26 april, was opgedragen. Welt am Sonntag schreef dat de Sovjet-le- gerkrant Rode Ster afgelopen week had bericht dat vrijwilligers naar Tsjernobyl waren ge gaan om de branden te helpen blussen die in de reactor woedden. De vrijwilligers waren nodig omdat op afstand bediende robots stukgegaan waren. De inlichtingendiensten deelden Welt am Sonntag mee dat wat Rode Ster niet berichtte, was dat soldaten het bevel hadden gekregen aan de actie deel te nemen en dat enkelen het hadden geweigerd. „Twaalf werden wegens in subordinatie terechtgesteld". De krant schreef voorts dat de helikopters die aan de brandbestrijding deelnamen, niet langer gebruikt werden en dat de bemanningen 'spoorloos zijn verdwenen'. De Sovjet-Unie heeft zaterdag gezegd dat er uit de beschadigde vierde reactor van de kern centrale in Tsjernobyl nu geen radio-activiteit meer vrijkomt. Volgens de autoriteitenis daar mee een belangrijke fase van het elimineren van de gevolgen van de ramp op 26 april afge sloten. BEIROET (UPI) - Rond een Palestijns vluchtelingenkamp in Beiroet zijn gisteravond weer gevechten uitgebroken tussen Palestijnse guerrilla strijders en militieleden van de sji'itische Amal. Daarmee werd een eenzijdig door Amal uitgeroepen bestand verbro ken. De twee partijen bestookten elkaar bij het Palestijnse kamp Burj Al Barajneh met machinegeweren, mortieren en raketwerpers. De strijd volgde op een dag van betrek kelijke rust nadat Amal een zijdig een staakt-het-vuren had ingesteld. De militie deed dit om Palestijnse guerrilla strijders de gelegenheid te ge ven zich terug te trekken bij het Zuidlibanese dorp Magh- dousheh, waar de afgelopen zes weken fel om gevochten is. De terugtrekking van de Pa lestij nen moest aan deze strijd een einde maken. Rond twee Palestijnse vluchtelingenkampen bij Bei roet is vrijdag en zaterdag nog fel gevochten tussen Pales tijnse strijders en leden van de sji'itische Amal-militie. Guer rillastrijders meenden dat een aanval van de Amal met tanks de voorloper was van een nieuw offensief. Ontploffingen van artillerie die schoot op de kampen Shatila en Bourj el- Barajneh weerklonken de hele nacht over de Libanese hoofd stad. De bewoners brachten een slapeloze nacht door in kelders terwijl rondom grana ten en raketten insloegen. De sji'itische Amal-militie verza melde meer dan tien T54-tanks van Russische makelij rond het kamp Shatila, waar 3.000 Palestijnse burgers en guerril lastrijders worden belegerd. Enige uren na de bekend making van Amal van een ge vechtspauze werd in de Zuidli banese havenstad Sidon ver nomen dat pro-Syrische Pa lestijnse guerrillastrijders hun posities in de buurt van Magh- dousheh verlieten conform het gebaar van goede wil van Amal. Maar andere Palestijnse strijders, die trouw zijn aan PLO-leider Jasser Arafat, na men onmiddellijk de ont ruimde stellingen in, tot woede van Amal-leiders die waar schuwden dat dit repercussies zou hebben. Maghdousheh is strategisch gelegen op een heuveltop. Het ziet uit op twee nabijgelegen vluchtelingenkampen en op de voornaamste bevoorradings route van Amal naar het zui den van Libanon. Palestijnse guerrillastrijders namen het dorp twee weken geleden in na zware gevechten met sji'iti sche militieleden. Een door Iraanse bemidde ling totstandgekomen vredes plan mislukte woensdag toen de partijen het niet eens kon den worden over hoe ver de Palestij nen zich zouden moe ten terugtrekken in ruil voor de beëindiging door Amal van de belegering van het kamp Rashidiyeh bij de stad Tyrus. De Palestijnen vielen destijds Maghdousheh aan met het doel Amal te dwingen de blokkade op te geven van dit kamp, waar de huidige 'kampenoor- iog' begon. De Iraniërs, die samen met Syrië, Libië, Algerije en de Sovjet-Unie pogen te bemid delen, hebben al verscheidene bestandsovereenkomsten zien stuklopen. De 'kampenoorlog' heeft volgens bepaalde schat tingen aan 453 mensen het le ven gekost. Ongeveer 1500 per sonen raakten gewond. AMSTERDAM (ANP) - Drie nog onbekende mannen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een mislukte gewapende roof overval gepleegd in het Euromotel aan de Oude Haagweg in Amsterdam in de omgeving van Schiphol. Op het moment dat de drie het motel binnenkwamen bevonden zich binnen nogal wat mensen, waarop de roofovervallers kennelijk niet gerekend hadden. Er verbleven op het tijdstip van de overval daar onder meer Oostduitse speelsters, officials en journalisten. De overval lers trokken hun vuurwapens en losten daarmee enkele schoten in het wilde weg, waarna enige paniek uitbrak onder de bezoe kers. Niemand werd daarbij gewond en de overvallers vertrok ken even later weer. UTRECHT (ANP) - Druk en Papier, de grafische bond van de FNV, moet niet kost wat kost vasthouden aan de oude grenzen van de grafische industrie. De organisatie moet juist werken aan een stevige positie in de wereld van de gedrukte en electronische communicatie. Dat vinden kaderleden van de bond, die op vier plaatsen in het land hebben vergaderd over het technologiebe leid. De grafici vinden dat er bij automatisering vaak te weinig aandacht is voor de sociale gevolgen. Zo hebben de leden van Druk en Papier geen moeite met gemengde opmaakredacties bij kranten, waar grafici en journalisten samen pagina's maken. Het is dan echter wel een vereiste dat de overgeplaatste graficus zijn rechtspositie houdt. Ook moet de grafische bond volgens zijn kaderleden gaan samenwerken met de journalistenbond en de bonden die actief zijn in de uitgeverswereld om de arbeidsvoor waarden van grafische en aanverwante sectoren op elkaar af te stemmen. DODEWAARD (ANP) - De kernenergiecentrale in Dodewaard wordt half januari een maand stilgelegd voor de jaarlijkse splijtstof wisseling en voor het uitvoeren van een ingrijpende re paratie aan de koelwaterinlaat. Een van de koelwaterleidingen aan de onderkant van het reactorvat zal met op afstand be diende apparatuur worden afgesloten met het oog op mogelijke veroudering van de lasnaden.Door veroudering van de lasnaden in de leiding zouden in de toekomst mogelijk lekkages kunnen optreden. „Dat soort problemen willen we voor zijn", aldus een woordvoerder. BONN (RTR) - De vroegere Westduitse bondskanselier Willy Brandt heeft zondag gezegd dat hij in 1988 wil aftreden als voor zitter van de Sociaal-Democratische Partij (SPD), om plaats te maken voor een nieuwe leiding. De 72-jarige Brandt wilde geen namen noemen van kandidaat-opvolgers, maar hij zei dat de po sitie van rivaliserende gematigde en linkse adspiranten na de Bondsdagverkiezingen in januari duidelijker zou zijn. De voor zitter zei dat hij zou blijven bijdragen aan beleidsstukken van de SPD en graag zou werken onder degene die hem als voorzitter opvolgt. Brandt is sinds 1964 voorzitter van de SPD. GENEVE (RTR/ UPI) - De ministers van de Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) hebben zaterdag besloten hun overleg over beperking van de produktie op te schorten tot vandaag. Vrijdag was er in principe-akkoord bereikt over ver kleining van de produktie met vijf a tien procent, maar tijdens de onderhandelingen over de uitwerking daarvan staken op nieuw oude tegenstellingen over de verdeling van de produktie- beperking de kop op. Het overleg in Genève is erop gericht de olieprijs omhoog te brengen tot achttien dollar per vat (van 159 liter) door middel van een verlaging van het huidige, tijdelijke produktieplafond van zeventien miljoen vaten per dag. Alle der tien lidstaten zijn hiervan voorstander, maar de verdeling van de produktie-offers blijkt zoals gewoonlijk weer het grootste probleem. KARACHI (RTR/AFP) - Bij bloedige etnische rellen in de Pa kistaanse havenstad Karachi zijn zondag zeker 50 mensen ge dood en raakten meer dan 300 gewond. Dit hebben politiefunc tionarissen in Karachi verklaard. De gewelddadigheden begon nen toen Pathanen bewapend met automatische geweren, pisto len en bijlen een aanval deden op de buitenwijk Orangi Town van Karachi, die bewoond wordt door de rivaliserende Mohajir- gemeenschap. De Pathanen waren zeer verbolgen over een re cente zoekactie door veiligheidstroepen naar drugs en wapens in hun woonwijken. Ooggetuigen vertelden dat vrouwen en kinde ren uit hun huizen werden gesleept en jongeren in brandende huizen werden geworpen, terwijl anderen met messen en knup pels werden verwond. PAMPLONA (UPI) - In het Spaanse Pamplona is een man om gekomen toen de bom die hij bij zich droeg ontplofte. Het onge luk gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag, zo deelden de autoriteiten mee. Het is niet bekend of de man behoort tot de Baskische afscheidingsbeweging ETA die verantwoordelijk is voor een hele reeks aanslagen in Spaans Baskenland. OOST-BERLIJN (UPI/RTR/DPA) - De Oostduitse minister van Vervoer Otto Arndt heeft zaterdag gezegd dat op het vliegveld Schönefeld alles in orde was toen vrijdagavond het vliegtuig van de Sovjet-luchtvaartmaatschappij Aeroflot neerstortte en in brand vloog. Bij het ongeluk kwamen 69 van de 81 inzittenden om het leven. Arndt zei in een zaterdagavond vrijgegeven on derzoeksrapport dat twee van de twaalf in het ziekenhuis opge nomen overlevenden er ernstig aan toe zijn. Onder de doden zijn 60 Oostduitsers, een Oostenrijker en de acht Russische beman ningsleden. Een van hen is zwaargewond. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. STOCKHOLM (RTR) - De Zweedse rechercheurs die jacht ma ken op de dader van de begin dit jaar vermoorde premier Olof Palme hebben twee Koerden gearresteerd die al vanaf vrijdag avond werden vastgehouden wegens een schietpartij in het cen trum van Stockholm. Zaterdag zijn nog drie personen aange houden in een verenigingslokaal van Koerden. De politie heeft geweigerd verdere details te verstrekken, maar de staatsradio meldde dat de twee zijn geïdentificeerd als leden van de extre mistische Koerdische Arbeiderspartij (PPK). De PPK strijdt voor onafhankelijkheid van Koerdistan van Turkije. Het twee tal werd vrijdagavond aangehouden na een schietpartij met de politie. Olof Palme werd op 28 februari van dit jaar doodgescho ten. Enkele dagen voor Palme's begrafenis op 15 maart werd in verband met de moord korte tijd een 33-jarige Zweedse rechts- extremist vastgehouden, maar hij moest uiteindelijk worden vrijgelaten omdat bewijzen ongeldig werden verklaard. KOPENHAGEN (UPI) - Bij de Sovjet-ambassade in Kopenha gen is zaterdagavond een krachtige bom ontploft. De ontploffing verbrijzelde de ruiten en beschadigde een hek, maar er raakte niemand gewond, zo deelde de Deense politie mee. Volgens een woordvoerder van de politie heeft nog niemand zich voor de aanslag verantwoordelijk gesteld. De politie ver moed dat de bom vanuit een nabijgelegen militaire begraaf plaats op het terrein van de ambassade werd gegooid. VANDAAG/ Zon op: 08.42. Zon onder: 16.27. Maan op: 15.20. Maan on der: 08.22. MORGEN/ Zon op: 08.42. Zon onder: 16.28. Maan op: 15.59 Maan onder: 09.27. VANDAAG/ Bath: 02.40-14.53. Hansweert: 02.15-14.29. Terneuzen- 01.41-13.54. Vlisslngen: 01.22-13.35. Wemeldinge: 02.48-15.05 MOR GEN/ Bath 03.18-15.31. Hansweert: 02.53-15.06. Terneuzen: 02.19- 14.31Vlissingen: 02.00-14.12. Wemeldinge: 03.26-15.42.

de Stem | 1986 | | pagina 3