een jagers,wel jagers IJzeren conditie ll Zeeuwse babbels \iN ICEREN Laat eens wat van je ÖocJ aS/ zogezegd 't Is een Vreemdeling zeker 15.50 ZijH *ptec o&tt de DE JERINDEL tTERPAG 6 DECEMBER 1986 PAGINA ZEELAND 5- VAN7KWT.ANT) 115,1 OSTBURG en aling. KLEINTJE poeicomst boeren niet rooskleurig. Die van fokstieren ook DEELDER: Feijenoord??? Zwembad of Riolering? 1 p.c. kerkdiensten pastoriediensten r.k. kerkdiensten T6 sprint Steel 1155 SR 13 1165 SR 13 LTUURBESCHERMERS niet meer wat ze ge- „•st zijn- Waar is de tijd «bleven dat baardige in eitewollensokken gestoken Üleupioniers eensgezind strijde trokken? Ten- jste, met hun mond dan j. Want terwijl ze voor de (Utenwacht fel van leer ■oflien tegen jagers, prijkte j „iet zelden een verse ko- i- of hazenbout op het nenu. Vechten doen ze wel, de groene jongens, __r nu onder elkaar, f" De Zeeuwse Milieu Fede- Ltie, waarin het 'groene ront' is verenigd, heeft nu de jagers buiten de deur ge zet. Er zijn te veel zaken waar natuurbeschermer en jager lijnrecht tegenover elkaar staan, zo vindt het bestuur. Maar wat dan te denken van de Stichting Be houd Natuur en Leefmilieu? Die staat klaar om de jagers juist met open armen te ont vangen. Er zijn zo'n 1200 Zeeuwen die regelmatig met de dubbelloops op pad gaan. Een niet te versmaden aan tal potentiële leden dus, zo moet de stichting gedacht hebben. Deze week kregen alle jagers in Zeeland een brief in de bus, waarin de zaak nog eens extra op de spits wordt gedreven. „De argumenten die door de Zeeuwse Milieu Federatie voor het royement worden aangegeven getuigen van een gebrek aan kennis en begrip van natuur en de bij drage aan landschapsbeheer door de jagers", orakelt Be houd Natuur en Leefmilieu. „U hoeft zich als jager niet te laten buitensluiten bij de rol die u vervult bij een evenwichtig natuurbeheer". Hoe? Dat laat zich raden. Door voor dertig piek be gunstiger te worden van de stichting. 185-141 AURORA Ri IvOOR DE derdeklassers m de scholengemeenschap e Rietvliet in Hulst Is het aanpoten. Niet zozeer alle leerstof onder de te krijgen, maar wel i, al dan niet met de tong schoenen, tijdig In de s te verschijnen. Kijk maar eens naar het --weekrooster. Om tien voor ^Wieksgaf^i^Aegen worden de leerlingen *®SL^m^^^^^*„aandagochtend verwacht - OP lis de dependance in de Vest- jjkstraat voor de les ge- ndheidskunde. Uitblazen er tijdens de pauze niet jij. Want het gezelschap it snel op de fiets klim- aen een sprintje trekken, .tien minuten later tijdig de gymzaal van de Riet- vliet te staan. Alsof de spie- nog niet genoeg bewe- hebben gehad, volgt na gymles een nieuwe print Dit keer richting Tu- jstraat, waar de docent Ne derlands al staat te wachten. OP Middags zijn de derde- Iklassers vrij. Dat mag ook [wel om even op adem te ko- pea Dinsdag valt het nogal lee. In de ochtenduren en :t eerste uur na de mid- agpauze worden de lessen .evolgd in de Tuinstraat Vervolgens worden de spie- warmgefietst voor de itiekles in De Riet- vliet Het blijkt nog maar de voorbereiding op een aardig fietstochtje naar Sint-Jan- steen, waar de leerlingen woensdagochtend worden verwacht voor huishoud kunde. Wie in de middag pauze een boterhammetje naar binnen wil werken moet hard trappen, want om één uur klinkt het sein al weer voor de handenarbeid in De Rietvliet. Voor de broodnodige af wisseling worden de derde klassers donderdagochtend voor de muziekles verwacht aan de Paardenmarkt. Tij dens de pauze is een kleine verplaatsing voldoende om tijdig in de Tuinstraat te verschijnen voor natuur kunde. De middag begint dan weer met gymles. Op de Rietvliet uiteraard. Inmid dels zijn er dan al heel wat kilometers op en neer ge peddeld. Maar geen nood, het weekend nadert. De laatste weekdag begint in de Vestdijkstraat In de pauze kan dit keer de fiets blijven staan. Enkel na de middag moet dan nog één keer het stalen ros worden beklom men om tijdig in de Tuin straat te zijn voor de les Ne derlands. Eén ding is zeker. De der deklassers van de Rietvliet hoeven niet te klagen over een saai lesrooster. Sterker nog. Behalve een hoop ken nis doen ze op school ook nog een ijzeren conditie op. I OP HET Sasse gemeentehuis was alles donker. Alles? Nee, J ergens boven brandde nog een lichtje. Ambtenaar Van Oote- IflFTT F 1 fiS was laat aan het werk. Gebogen over zijn paperas- I— I' «n dacht hij aan thuis. Zijn vrouw kon elk moment beval len. Op elk geluid gespitst ging hij verder. Als de telefoon zou ran, zou in in een minuut beneden staan, in zijn auto sprin- ïenen naar huis scheuren. Er werd maar niet gebeld.'Maar dat kan ook niet' bedacht lij ineens. De schrik sloeg hem om het hart. 'Het gemeente- »iis is 's avonds telefonisch niet bereikbaar!' De sterk ver- tuderde telefooncentrale stopt er 's middags, net als de meeste ambtenaren, gewoon mee. De familie kreeg een zoon. Er moest speciaal iemand naar iet gemeentehuis worden gestuurd om de vader in spé te waarschuwen. Hij riep al van verre. Ook een vorm van tele- immunicatie. pan lawaai kun je veel leren (als je tenminste niet doof Fordt) audeur'. Moet je daar ook een diploma voor heb- kant, 14.30 -W: Speciaal Kortings Werk Een I plaatsen: resultaten p1'" ken I, -Ise beeldhouwer Han DeijZe hebben mij een kunstje ïK et verbouwen van een Et 24 te Hulst v.r.v. mevrouw» nde aldaar. •/an de gemeente Hulst brmwj 19a van de Wet op de Ruimte»]^ 3PENBARE KENNIS an burgemeester en wetlw» t toepassing van artikel 19V7J lijke Ordening en artikel 50, mi t vergunning te verlenen vowi n woning aan de Zandstraat ekend Hulst, sectie T, nr. 272. het bestemmingsplan te van het perceel waarop *1 nden heeft de bestemming sstemming „aan de grond edri]ven, waarop geen glafTI «ter zijn toegestaan" (La7P9' I de verbouw van een partieel .het bouwplan in strijd metI»] bestemmingsplan. december 1986 ligt het bou«j, in dagen op de afdeling alg<JJ leentesecretarie voor een ieder I zwaren heeft tegen het W ide voornoemde termijn scWJj 'meester en wethouders van ar 1986. De burgemeester van Mr. F.A.W. Jacobs. p sporthal in Cadzand heeft ivel een héél grote aantrek- *,,l8slcracht op bezoekers. ostburg stopt geld in beurzen. Dat moet dus niet rollen. pmndujeer in Hulst luidt noodklok. Hebben ze daar geen stil »Tm? Jpraat de oppositie van Sas zich schor, het college krijgen «niet plat kepbootruzie. Een slepende kwestie. Ppliechtenstein L pel broodje' kost 355 gulden. Dat is een goedkoop Kadettje. ■elbergs zoekt een beter zwembad op. De Redoute: Zend dan de raadsvergadering maar e'si 'Ik vind het nu al een sport om in Sluis een bank te "iuen die de meeste rente geeft'. aan Gent is aan het vergrijzen. Als men de bedrijven tó9t om wat kleurstoffen uit te stoten is dat probleem ook "a opgelost I "is is natuurlijk tegen de fusie omdat de eigen naam dan 7erneuzense WD is tegen de benoeming van een direc- 1 Maar directeuren zijn toch liberaal! tebod. Theid college Oostburg heeft warmwatervrees ^aal-rechercheur naar Aardenburg. Ze blijven elkaar ar °P de vingers kijken. Deelder: Sparta. Met knikkende knieën gaat onze jonge collega, die dit keer weekenddienst beeft, naar de Rotterdamse spraakwaterval Jules Deel der, die vanaf half negen in Den Hoekzak vanavond zijn verbale geweld over West- Zeeuwsch-Vlaanderen zal uitstorten. De fiolen des toorns van Deelder gelden ongetwijfeld het voorbericht op onze Po dium-pagina van donderdag waarin een andere collega (wiens identiteit angstvallig geheim gehouden worden) de Rotterdamse nachtburge meester beticht van de ern stigste vorm van verraad die er volgens Deelder bestaat: een Feijenoord-supporter te zijn. Voor een fervente Sparta-aanhanger - in het Rotterdams jargon Sparta- piet genoemd - is er eigen lijk niets ergers denkbaar. De inmiddels uit Zeeuwsch- Vlaanderen gevluchte col lega biedt hierbij zijn excu ses aan. EINDREDACTIE: Rein van der Helm Eugène Verstraeten OP VERGADERINGEN wordt heel wat meer gezegd dan er in de krant komt. Toch willen we de lezers en kele uitspraken die we deze week hebben opgetekend niet onthouden. Zo klonk uit de mond van burgemeester F. Jacobs van Hulst tijdens de raadsverga dering de volgende ontboe zeming, toen hij weer eens vergat op te sommen wie er afwezig waren: „De stoel van uw voorzitter wordt niet bezet door een ezel, want die stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen". Over Jacobs gesproken. Buurman burgemeester A. Kessen van Hontenisse stapte deze week plots de vergadering van het Water schap in Hulst binnen om, zo zou blijken, een koninklijke onderscheiding uit te reiken. Kessen zag de verbaasde ge zichten, herinnerde zich de discussie rond zijn per soontje in de Hulster raad, en reageerde geruststellend: „U moet niet denken dat dit een overval is op de stoel van mijn collega hier..." POLITIEK bedrijven is een ingewikkelde zaak. Bij de behandeling van een ge meentebegroting merk je pas hoezeer alles in elkaar grijpt. Wil je geld aan het één besteden, dan moet het ander het met minder doen. Begrotingen, toelichtin gen, beschouwingen en meerjarenramingen. Inte ressante en belangrijke on derwerpen tijdens een raadsvergadering. Maar soms wil je aandacht wel eens even verslapppen. Dat overkwam het Sasse raadslid M. Weemaes deze week tijdens de tweede ronde van de Algemene Be schouwingen. Er was een motie aan de orde waarin om extra geld voor riole ringswerkzaamheden werd gevraagd. Door een repara tie aan de verwarmingsketel van het zwembad uit te stel len kon dat geld worden vrijgemaakt. Weemaes was met zijn ge dachten heel ergens anders. Een gelukzalige glimlach speelde om zijn lippen. Mid den in zijn meditatie ving hij signalen op: Zwembad! Hij ging er eens voor zitten en begon vol vuur zijn visie te geven op de voorgestelde privatisering. Langzaam kwam de pu blieke tribune in beweging. Gegiechel, gelach. De voor zitter wees het raadslid op zijn vergissing. Hij brak zijn betoog abrupt af. Want om het zwembad nu al met een riolering te vergelijken ging ook hem te ver. VERJAARDAGEN zijn ook al niet meer heilig, zelfs niet die van de Goed- heiligman. Deze ochtend in alle vroegte arresteerde de Terneuzense vreemdelin genpolitie Sinterklaas, toen deze na een lange nacht hard werken de gemeente grens wilde passeren. De Sint bleek in het bezit van een vals Spaans paspoort. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat hij bisschop in het Turkse Myra is. Een Spanjaard heeft geen ver blijfsvergunning nodig omdat hij in de EG woont, maar een Turk wel. Sin terklaas heeft echter geen verblijfsver gunning. In het kader van het stringen tere uitzettingsbeleid van de Nederlandse overheid dreigt hij nu over de grens te worden gezet. Intussen is de kindervriend weer op vrije voeten, nadat de Zeeuws- vlaamse middenstand de borgsom heeft betaald. DE SASSE gemeenteraad van deze week inspireerde een artistiek tekeningen legde hij een heel debat vast. Te leuk om niet te plaat- aangelegde bezoeker tot het inzenden van bijgaande 'strip'. In drie sen.Dank u, meneer Jonstra. Dan ze ketent waoren die mensen op Klooster da zieje van ier: zo'n glad en proper meisen, da mee zovee plezier eur werk dee in uis net zo goed as op 't'of! Echteluk waor, gaoi nie dikkels dagge zo'n goeje trof. Niks vaas te moeluk of te zwaor, ze was in alle anden goed en 't stak op geen vijf menuten! G'e zo van die meiden daor moet 't ammel persies op uur en tijd gaon en da kan altijd nie! Nee, dan Liesken van Desdijk! Daor waoren ze goe mee! Gok kerdrie! Al was't dan 'n andug deenksken, een dingen wast'r aon: de slimste was't op geen stikken naor, nee wijd vandaon! Nou gafta meestal nie, maorze kost amets trokken uitaolen, dagge bots kost zien: as awekaot en ze ze zou nie derekt in uis g'aolen. Zo kwam 't te praoten over de jerindeluk van de gemeenten wa jaoren gelejen. Den enen wast'r mee ketent, nen anderen emaol nie tevrejen: Veugelwjerde alt zuinugaon gedaon, gene cent vermost! En da zou Klooster ammel binnenrijven? Atta d'ammel zo maar kost!! 't Kost ammel zomaor en Liesken wist persies waort'n os ge- bonnen sting: Desdijk kwam bij Klooster en da was't waor't eur om ging. „Ik zijn van't fietsen af," zee ze, ,,'t is 'n ele verbeteruk voor mij, want zeker bij slecht weer was't e rotende, daor blijf!c bij!" saterdag 6 december ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Rijn (HA). Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Reith. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Reith. zondag 7 december HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. E. van der Wolde. Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. P. Feenstra. Cadzand: dienst te Retranchement Groede: dienst te Schoondijke. Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hontenisse: 11 u. dhr. B. van der Wel. Hoofdplaat: geen dienst Hulst: 9.30 u. ds. R. Hartog. (HA). Nieuwvliet: 11 u. dhr. Van Es. Oostburg: 10 u. prof. dr. F. van Gen nep. Philippine: geen dienst Retranchement: 11 u. Cand. De Meij Mecima. Sas van Gent: 11 u, Schoondijke: 10 u. ds. P. de Vries. St-Anna ter Muiden: dienst te Sluis. St-Kruis: geen dienst Sluis: 9.30 u. Cand. De Meij Mecima. Sluiskil: 9.30 u. Terneuzen: Grote Kerk: 10 u. ds. C. Hoogendoorn; Goede Herderkerk: 10 u. ds. M. van der Meer en 19 u. ds. F. Wijnhorst; Opstandingskerk: 9 u. dhr. Van Vliet Waterlandkerkje: dienst te Schoondij ke. IJzendijke: 11 u. ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 u. dhr. Van Es. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. 1. Vogelaar. 17 u. ds. E.v.d. Weide. Hoek: 10 en 15 u. dhr. D. de Best. Terneuzen (Opstandingskerk): 10.30 en 17 u. ds. J. Jurjens. (De Veste): 9 u. ds. J. Jurjens. Zaamslag: 10 en 15 u. dhr. P. Trimpe, Middelburg. Aardenburg: 9.30 u. ds. J. Ytsma. Breskens: 9.30 en 17 u. kand. W. Jan sen. Oostburg: 11 u. ds. J. Ytsma. Schoondijke: 10 en 15 u. ds. Th. Rienks, Vinkeveen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kruizin- ga. CHRISTELIJKE GEREFOR- Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Goudswaard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dr. C. Lecompte, Brasschaat. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst 17 u. samenkomst Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onder staande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst Hontenisse en Koewacht - Past H.v. Leemput, Heikant, tel. 01140- 12319, of Ziekenhuis Hulst, tel. 01140- 12651. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Ma- ria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-B a th.- H. Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 u. of wel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet -H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 17 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart zat 19 u. zond. 10.30. Huize Emma us. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11.15 u. en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 10 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10.30 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat 19 u. zond. 9 u. St Jansteen - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat 18.30 u. zond. 10 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat 17 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zat 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat 19 u. zond. 10 u. Sluiskil - St Antonius. zat 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. tm. zat 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat 17 u. zond. 9.45 u.

de Stem | 1986 | | pagina 23