6 I; 'Prestaties bij ons van minder belang' DEfiTEM.S£m£ YVC-TRAINER GERARD Cursus jeugdvoetbaltrainer 3M2EQ raten* „Als we er maar in blijven De Muijnck langdurig uitgeschakeld ÏISCH - SLAG MAURICE MATTELÉ, BUNA 40 JAAR LID VAN SCHAAKCLUB LANDAU: TERDAG 6 DECEMBER 1986 PAGINA SPORT 3 IERBUS AXEL - Jeugdtrai ner, wedstrijdleider, trainer, speler, com petitieleider en lei der van de aspiran tencompetitie. Het is een hele lijst om de activiteiten van vol leyballer in hart en nieren Gerard Puy laert uit Axel op te sommen. CEMBURG 'NGARIJE ERVERHUUR TERSPORT Progressie ge mensen Trouw Trots SCHELDESPORT-TRAINER EDDY KOERS: VOOR HET EERST IN ZUN LOOPBAAN Onherkenbaar Video T14 Er is log niets verloren' l naar Spanje. Info: 020-241010/010.; yymy mn Leeuwen IRSPORT TIROL V.A. 275, Jsvervoer per luxe touringcar. skipas, 6 dg. skiles, 7 dg. ski+& Kbad, Tiroler-avond.) Prachtigej korting v.a. 10 pers. ÉS lid gar. fonds. 070-633938. a/d Grossvenedfger. 13d feeuw, ideaal fam skigebied nabij dorpska Ihool, langlaufspoor - 15 km ideaal tours 1 Kmr./ontb v a 17,-, H.P v a. 29,. I of zomerfolder IPragaten 35b. Tel 09-43 4877 5217 \PARTHOTEL 1 skiplezier tot na Pasen 1 Jiiet duur. ■baan St.-Johann. ■skigebied, pension, kmrs. etagedt \-6274 Aschau 54 /09-43.5282.2811 iburgerland. Tel. 09-43.6414.292, 7 pers., t.v., tel., balkon, ovt hobbyr., rest., bar. Naast loipee gen, voord. arr. jan. en mrt. 7 dg H p. v.a. 185,-. Pasen sneeuw aldus Puylaert, enkele da' Met zijn team YVC draait hij mee in de top ran de promotieblas heren. „Er is voor ons nog niets verloren. Er is nog perspec tief, al waren we natuurlijk teleurgesteld na dat verlies", {xemburg, chalets en stacar. t.h. v. „De Feischterb." 09-35290374. •ampings en hotels in geh. Honj 11, 5109 ZG 's-Gravenmoer. np. en hotels in dit pr. en goedk, n. Nu ook vliegreizen, b.v. 2 wk. Vr. nieuwe gids '87. R,085-435050. OVERHUUR EN -VERKOOP. nssen, Maasstr. 52, Arcen, tel. O4703-1 gen na het verlies tegen Dy namo 1 uit Middelburg, de nieuwe koploper in de pro- iraotieklas. Gerard Puylaert steekt al vrije tijd in het volley- jal. In zijn jeugd werd hij, indanks zijn geringe lengte, De Sterre uit Zuiddorpe itverkoren. „Ik ben van de luidige spelers het langst lid ran de vereniging", zegt hij. lij speelde alleen in het weede team, hetgeen snel 'gelopen was door twee ilechte knieën, die het einde -an zijn actieve volleybal- irrière betekenden. ,Dan maar het trainers- ak in", moet hij gedacht lebben. Hij trainde de Koe- rachtse vereniging Attack net veel succes. Voortdu- :end had hij bij zijn vereni- ig De Sterre jeugd onder jn hoede, maar door zijn rertrek naar Eindhoven 'oor studie werden de acti- riteiten op een lager pitje ezet In Eindhoven trainde Jj het tweede van PSV. La- Gerard Puylaert: „De hoge verwachtingen kwa men bij De Sterre niet uit. Dat was het sein voor mij om elders té gaan zoeken. Ik had mijn beslissing al geno men, toen Jan Schut mee deelde ook naar elders te verhuizen. Ik wilde met mijn ambitie een eigen ploeg trainen. Via mijn contacten met Marc van Waes kwam ik dit seizoen bij YVC te recht". Hij werkt samen met Van Waes bij de technologi sche dienst van de Zeeuwse Waterschappen en kwam zodoende terug in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ik heb ontzettend veel van Jan Schut geleerd. Niet alleen op technisch, maar vooral op tactisch gebied. En daarnaast heb ik goed leren analyseren. Vooral bij de jeugd is dat belangrijk", vervolgt de 28-jarige YVC- trainer. „Bij De Sterre, waar ik nog steeds het tweede he renteam train, had men be grip voor mijn verhuizing. Ik ben daar tien jaar wed strijdleider geweest en zal deze club altijd blijven vol gen. Trouwens, YVC is ook een goed georganiseerde vereniging, waar ook veel met de jeugd wordt ge werkt". er werd hij coach van De 7AV, Onclnnriil Sterre, waar hij naast leer- vJUolCIli IJl) meester en grote voorbeeld n nog enkele plaatsen vrij. busreis (l.o v.a. 269,-) busreis (h.p. v.a. 449,-) izen incl. langlaufuitrusting. fis kerst-oud/nieuw 139,-. oekingen bel: 080-237187/786778of 1/3585. ■V.M. TOURS :ider meming met sterke marktpositii den. geeft leiding aan filiaalleiders i atie en controle taken. Ian Schut functioneerde. De verwachting voor dit seizoen bij de IJzendijkse club was hoog gespannen. Een plaats bij de eerste drie was het streven. Tot op dit moment is dit uitgekomen, ondanks het verlies tegen Dynamo. „De conditie-op bouw is door Marc van Waes gedaan tijdens mijn vakan tie. September was voor ons een zwakke maand. Bert van Leiden geblesseerd, Frank de Bock hebben we ook moeten missen, maar toch waren de eerste wed strijden niet slecht. En mo menteel zit er nog steeds progressie in. De organisatie verbetert, terwijl de pass, waar veel op wordt ge traind, ook beter loopt". Voor Puylaert staat op bouw nummer één op zijn trainingsschema. „We wil den de pass perfectioneren en het blokken beter beheer sen. Als we zelf goed spelen, maken we thuis tegen Dy namo een goede kans. Door zijn talrijke activi teiten is de arbitrage afge vallen. „Vooral door tijdge brek", benadrukt hij. „Mijn moeder heeft eens een witte trui voor mij gebreid, maar daar heb ik nog maar weinig aan gehad". Hij heeft al veel ervaring opgebouwd in de loop der jaren en weet waarover hij praat. Zo ziet hij een stij gende lijn in de provincie. „Vooral wat de derde divisie betreft. In de promotieklas en eerste klas is het duide lijk minder", zegt de aspi ranten-competitieleider, die deze functie nerlegt „Door de aspirantencompetitie in toernooivorm om te zetten is het iets gemakkelijker ge worden. Samen met Vincent Coisen worden de taken ver deeld. Mijn besluit om te stoppen heeft ook met tijd gebrek te maken. Naast het volleybal ben ik ook met een studie bezig". In Eindhoven werd hij met centraal spelen gecon fronteerd. „Ik ben zelf geen tegenstander van centraal spelen. Het nadeel is wel dat een vereniging uit het dorp wordt weggehaald. Maar dat hebben de spelers en speelsters zelf in de hand. Als zij het kader versterken, is centraal spelen niet nodig. Dat kader vormt voor de Nevobo een groot probleem. Men kan er op den duur niet meer onderuit om iemand in part-time-dienst te nemen". Hij besluit met: „Volley bal is voor mij de mooiste sport. Er zit voor mijzelf nog steeds ontwikkeling in. Ik wil graag verder gaan voor de B-trainerscursus, maar dat is iets voor na de studie. Die moet ik eerst af zien te ronden". Gerard Puylaert: „Als we zelf goed spelen maken we thuis tegen Dynamo een goede kans". - foto de stem/cor j. de boer Van onze schaakmedewerker AXEL - De meeste ■e wintersportreizen, skipendelsa Axcla&rS kennen hem als de badmeester van Ixel. Vijfentwintig aar heeft hij dat werk edaan en heel wat Ixelaars de eerste twemslagen geleerd. De vat oudere Axelaars lullen hem waarschijn- ijk ook kennen als goede voetballer, twemmer en waterpo- lospeler. Minder bekend dat Maurice Mattelé veertig jaar geleden lid werd van de schaakclub Landau uit Axel. De geboren en getogen Axelaar weet zich nog goed te herinneren dat hij zich lvestigingen in de regio omvat «amen met Cees de Putter, ipslag en eigen expeditie, inkoff Joop Verhagen en Martin (winkelexpansie en -onderhoil •®ns^n vlak na de oorlog stierlijk verveelde in het doodse' Axel. Samen beslo ten ze toen een schaakclub op te richten. De naam werd Samuel Landau, genoemd naar een in die jaren goed •Pelende Nederlandse scha ker. Hoewel Maurice Matte- te zich niet zo bemoeide met de organisatie, was hij wel een schaker van het eerste uur. lde persoon met voornamelijk ag let op uitvoering van de details itgericht. Resultaatgericht. Heeft :d onderbouwd zijn. ij via opleiding hetzij via praktijk s ruimte en gelegenheid tot van Aldi Best B.V. Laat begonnen ..We speelden onze eerste utijen in Het Centrum. het gebouw waar nu Prijsslag gevestigd is", ve club werd opgericht 1 teptember 1946 en hij was •oen 31 jaar. „Je mag rustig •tellen dat ik laat met scha- J® begonnen ben". Zijn Wouw valt bij dat hij in die ™gen enthousiast was voor «schaaksport ..Dat klopt", lacht hij. „Als «h partij verloor door «n blunder, lag ik daar 's ™s wakker van. Nu is t voorbij, logisch, gezien ■^n leeftijd". bijna veertig jaar t nf] schaakt, groeide hij Uit tot een topper bin- 2"dub. „Nee, dat lag "«""TO aard. Ik heb me it druk gemaakt om de !e- Trouwens nu nog Want ken nog steeds v!ln enkde opening. Op een jaardag kreeg ik eens een ^teukboek van prof. dr. zeirtL We>111331 dat boek is ^opengegaan. „bfcr theoretische ken- ^hD1«k hjj toch in staat om "artoch, een interna- Maurice Mattelé: „Prestaties leveren is bij ons van minder belang en daardoor komt iedereen met plezier naar de club. - foto de stem/cor j.de boer tionale meester, een remise te ontfutselen tijdens een si- multaanwedstrij d. „Dat was mijn beste prestatie in veer tig jaar. Er waren maar weinig spelers die dat voor elkaar kregen". Mattelé heeft zijn lid maatschap twee jaar moeten onderbreken. „Dat kwam, omdat een aantal oudere spelers uit de club ging en ook mijn beste schaakvriend Nico Bolleman vanwege ploegendiensten niet meer van de partij kon zijn". Het was j uist Bolleman, die Mat telé terug in de schaakclub bracht. „Nico en ik speelden minstens drie avonden per week tegen elkaar en dat doen we nog steeds. Toen hij weer lid werd, ben ik ook te rug gegaan". De wat oudere schakers hebben het bij Landau goed naar hun zin. Een mooi voorbeeld daarvan is Van Resteren, ruim zeventig jaar oud en wonend in Amster dam blijft hij toch voor Lan dau schaken. „Eb" zijn er nog meer en die blijven ook elke week trouw komen. Ik moet zeggen dat dit ook komt door de gemoedelijke sfeer bin nen de club. Prestaties leve ren is bij ons van minder be lang en daardoor komt iedereen met plezier naar de club", vult hij aan. „Winnen is leuk, maar ik vind het be langrijker hoe een partij verloopt. Die prestaties hoe ven zo nodig niet meer". Mattelé heeft menig scha ker zien komen en gaan in die veertig jaar. „Henk de Ridder heeft ook nog bij ons geschaakt, maar die is in middels lid van HWP in Sas van Gent en presteert daar goed". Mattelé vindt dat er ook een mentaliteitsveran dering bij vooral de jonge ren heeft plaatsgevonden. „Vroeger werd er wat minder streng op de regels gelet. Tegenwoordig wordt er alles aan gedaan om toch dat halve puntje meer te scoren. Let wel, ik keur dat niet af, want als ze allemaal dezelfde instelling zouden hebben als ik, zou de schaaksport niet uitgegroeid zijn tot datgene wat hij nu is". De schaakclub Landau is ondanks zijn wat minder fa natieke instelling trots op Maurice Mattelé, want al bijna veertig jaar komt hij trouw naar de club en der gelijke leden vormen het hart van een vereniging. Men kan ook altijd een be roep doen op de inmiddels 71-jarige Mattelé. Hij komt ook nog regelmatig in het tweede team van de club in actie. „Ik win daarvoor re gelmatig een partijtje", zegt hij genietend. Van onze sportredactie MIDDELBURG - De eerste opleiding tot jeugdvoetbal trainer gaat in Zeeland van start. Hans Mewiss, de STK- medewerker van de KNVB- afdeling Zeeland, Is vrijwel afgestudeerd als docent voor deze opleiding en op 16 of 20 december worden in Nieuw- dorp de eerste kandidaten voor deze nieuwe vrijwilli gersopleiding getest. Hans Mewiss doceert vanaf eind januari deze 60 uur du rende opleiding samen met Goesenaar Ko Timmer. De cursus jeugdvoetbaltrainer is uiteraard vooral bedoeld voor hen die de jeugd gaan trainen, begeleiden en coachen. Exclu sief de stage- en huiswerkop drachten worden twintig bij eenkomsten van drie uur ge houden. Het accent ligt vooral op de praktijk. Voetbal wordt in al zijn facetten behandeld. Volgens de nieuwe docenten een pittige cursus, maar wel een praktijkgerichte. Men moet minimaal 18 jaar zijn om deel te mogen nemen. Daarnaast start er voor de senioren een cursus oefen- meester 3. Deze trainersoplei- ding duurt drieëneenhalve maand, verdeeld in veertien theorie- en veertien prak tijklessen. Ook voor die oplei ding moet eerst een toelatings test worden afgelegd. De cur sus begint op 16 februari - de test is op 24 januari - en wordt waarschijnlijk gehouden in Kruiningen. Docent is Piet Lindenberg uit Vlissingen. Door Willy van Leeuwen TERNEUZEN - Scheldesport uit Terneuzen debuteert dit seizoen in de derde divisie F van de landelijke volleybalcompetitie. De resulta ten zijn tot nu toe niet opzienbarend. Eddy Koers (47) heeft de Terneuzenaren onder zijn professionele hoede. Zelf heeft hij dertig jaar volleybalervaring en was ooit nog eens verkozen in het Neder landse jeugdteam. „Als we maar in de derde divisie kunnen blijven, aldus de Terneuzense directeur van een schippersinternaat. In zijn jeugdjaren moest Koers een keuze maken tussen muziek en volleybval. Zijn ma ten werden allemaal beroepsmusici, hij koos voor de sport. Clubs als Tornado uit Zwolle en SOS uit Utrecht waren zijn verenigingen in zijn actieve periode. Hij bracht Reflex van de derde divisie tot bijna (en later) eredivisie. Koers was toen al vertrokken. „Reflex was een uitstekend voorbeeld van hoe een vereniging floreert," vertelt hij. „We hadden veel jeugd waar we later plezier aan hebben beleefd." Koers was zelf actief als aanvoerder, hoofd aanvaller en later spelverdeler. Hij is nog ac tief in de BeVoBo in Terneuzen. „Ik heb slechte knieën door veel met gewichten te hebben ge traind bij de volleybaltrainingen, maar dat gaat nog wel." Tien jaar geleden kwam de Zwollenaar naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar hij bij Scheldesport aanklopte. Later trainde hij nog de IJzendijkse volleybaljeugd en niet te vergeten de selecties. Nu zit hij opnieuw bij Scheldesport. „Het grote manco bij veel verenigingen hier is dat het bestuurlijk niet altijd even goed op poten staat," weet hij. „Als ze 17 of 18 jaar zijn ver trekken ze voor studie. Volleybal is nu een maal een intellectuele sport. Door de studie vertrekkers hou je vaak alleen maar tweede keus over. Ook bij Scheldesport-spelers met veel capaciteiten. Er is echter nooit gericht mee omgesprongen. Er is binnen de vereniging qua systeem geen uniformiteit. Vorig siezoen hebbe onze jongens een superseizoen gedraaid. Nooit kwamen ze in de problemen. Het waren eigenlijk net verwende kinderen. Nu sinds en kele weken zie je in het spel volwassen gedra gingen." De forse aanpak aan het begin van het sei zoen met drie keer per week trainen, leverde tot nu toe nog niet de gewenste respons op. „In de oefenperiode ging het goed. In de competitie was het afgelopen. De druk om te moeten pres teren is te groot. Vaak ontbreekt de trainings- inzet en discipline. Als je iets op de training niet doet, dan gaat dat tijdens de wedstrijd ook niet. We hebben niemand in het team die de kar kan trekken. De Zeeuwen hebben in de derde divisie een slechte positie. Stel je voor dat er enkele degraderen dan ben je natuurlijk weer wat toppers kwijt Een triest verschijnsel omdat er binnen dit kleine gebied teveel talent versnipperd zit" Toch gaat Koers niet bij de pakken neerzit ten. Tijdens ons gesprek tovert hij enkele plakboeken tevoorschijn. Wedstrijdanalyses met behulp van de computer samengesteld, trainingsschema's, kortom professioneel dus. Koers wil vanaf het begin van volgend jaar enkele plannen doorvoeren. Naast de bestuur lijke reorganisatie binnen Scheldesport acht hij de tijd rijp voor nieuwe ideeën. Een jeugd- competitie en een gecoördineerd trainingspro gramma voor alle Scheldesport-teams is zijn droom. Ook heeft hij plannen voor een talenten team. „Je mag die talenten nooit laten zwem men, maar je moet eigenlijk deze krachten bundelen binnen een talententeam. Dat heeft hier in de regio altijd veel teweeg gebracht. Er spelen teveel sentimenten mee, al denk ik dat met zo'n team tweede of wellicht eerste divisie gemakkelijk haalbaar is. Daarnaast kunnen de vereniigingen gewoon blijven bestaan." Koers heeft ondanks de matige resultaten toch al veel goede reacties op zijn werkwijze gehad. „Hopenlijk krijgt onze aanpak nog meer waardering. Er is gewoon nog veel te le ren. We moeten eigenlijk twaalf man per team hebbem. Nu hopen we erin te blijven, daarna reken ik op een toppositie binnen de derde di visie, al zal later een versterking wellicht noodzakelijk zijn," vervolgt de ervaren vak man, die trouwens zijn liefde voor de muziek nog steeds niet heeft verloren. Zijn jeugdplan wil hij toch wel even toelich ten. „Op de scholen wordt er vrij weinig aan volleybal besteed. Vandaar dat je als trainer met een gevarieerde oefenstof moet komen. Mannen zoals Jan Schut en Jo Everaert, daar heb ik enorme waardering voor. Een goed voorbereid jeugdplan zal op den duur zijn vruchten gaan afwerpen. Verder zou er in deze regio op volleybalgebied best wat meer agres siever in de goede zin van het woord gespeeld mogen worden," aldus Koers. „De Zeeuw is rustig van aard, ook in het maatschappelijke leven. Het volk is vaak te vriendelijk op sportgebied. Ik heb al tegen mijn spelers gezegd, dat er best meer pit in mag komen. De Brabanders bijvoorbeeld troe ven je soms op dit onderdeel al af. Saamhorig heid, een lekkere yel en elkaar van te voren oppeppen voor een bal, een stukje toneel en spel, dat hoort ook bij het volleybal." Er is volgens Koers voldoende talent in onze regio aanwezig. Bundeling binnen een team is zijn ideaal. „Dan iemand die een dergelijk team kan dragen en een goed gestructureerde opzet biedt veel soelaas. De handen in elkaar zodat het sportieve gebeuren in Zeeuwsch- Vlaanderen omhoog bebracht kan worden. Verder krijg je ook steeds meer uitwisseling van ervaringen en gegevens aan elkaar, zowel als trainer als als speler. Er komt dan ook meer continuïteit in de Zeeuwse volleybalsport." Koers neemt geen blad voor de mond. Een recht door zee-aanpak. Ook bij zijn eerste he renselectie, dat voorheen altijd als een kliek bekend stond. „Ik heb duidelijk persoonlijke visies over het volleyballen in het algemeen. Ik maak wedstrijdanalyses en neem dat met de jongens door. Ik heb eraan moeten wennen, maar ik zou willen dat ze tijdens de opmerkin gen zich niet altijd gelijk persoonlijk aangetast voelen. Het gaat om de functie die je binnen het team vervult," besluit hij zijn vurig volley- balbetoog. Een doorgewinterde vakman, boor devol ervaring en kennis, waar Scheldesport en het Zeeuwse volleybal best nog wel eens veel plezier aan kan beleven. Door Fred Ra bout BRESKENS - Een onschuldig trainingspartijtje op Baersan- de, de thuishaven van derdklasser Breskens. Robby de Muijnck komt tijdens een sliding in aanraking met een 'oefenpoortje', waardoor een fikse lap vel van zijn linker knie wordt geschaafd. Het lijkt in eerste instantie vrij onschuldig ondanks dat de huisarts er zes hechtingen in- prikt Het blijkt echter serieuzer, want de dirigent op het Bres- kense middenveld zal op zijn vroegst pas na de winterstop weer in actie kunnen komen. De Muijnck, nog steeds met het been op de stoel: „Ik dacht inderdaad een wedstrijdje overslaan en de zaak is beke ken. Ik kreeg echter veel pijn, want ik kreeg een ontsteking in het hele onderbeen, het was gewoon niet uit te houden. Het gevolg was dat de zaak op nieuw open gemaakt moest worden om de etter eruit te halen. Twee weken in bed en in de derde week amper een paar passen in de kamer." Wie hem kent weet dat dit pijn doet. Niet alleen de niet functionerende 'linker', maar het missen van het voetbal. Tien jaar in het eerste zonder noemenswaardige blessures en nu dit terwijl het voetbal in Breskens weer leeft. Na een wat aarzelende seizoenstart voert men de ranglijst aan. Dit na een seizoen wat niet zo best verliep met afdaling naar de derde klas als gevolg. Een sei zoen ook waarin Robby de Muijnck niet draaide. De man die zo vaak een dirigentenrol vertolkte was vorig seizoen iemand die meer tegen zich zelf voetbalde dan impulsen gaf aan het elftal. Hij was nooit te beroerd om dat toe te geven. Dit seizoen loopt het weer en hij is terug. „We zijn inder daad onherkenbaar in verge lijking met vorig seizoen. Met Livromento en Ritico hebben we twee goede spitsen. Je kan weer eens een bal kwijt. Het is allemaal een stuk frisser dan vorig jaar toen we constant met angst rondliepen. Die stress is weg, het is allemaal wat losser. Toch was onze start niet veelbelovend, al blijf ik er bij dat we goed speelden. Misschien wel beter dan op dit moment, alleen het was te aanvallend. Tegen MOC bijvoorbeeld kregen we er vier om onze oren en alleen omdat we met zijn tienen aan liepen te val len. Het was het keerpunt. Or ganisatorisch heeft onze trai ner Jaap van Maris toen de puntjes op de 'i' gezet. Natur- lijk mag er aangevallen wor den als de ruimte er is, maar wel met die ristrictie dat we op tijd terug zijn. Het was leuk voor het publiek, maar kostte wel punten." Ondanks dat men in Bres kens langzaam maar zeker aan een kampioenschap begint te denken, al stelde Jaap van Maris na het duel tegen Goes: „De weg is nog lang en moei lijk," blijft ook De Muijnck realist. „Voor het seizoen heb ik gesteld dat we met deze jon gens mee moeten kunnen draaien. Ik heb er altijd in ge loofd, ook toen we er tegen MOC vier om onze oren kre gen, maar kampioen worden hangt nog van andere factoren af. Er zit heus wel een aantal aardige team in deze derde klas en ik denk daarbij aan Moerse Boys en Internos, ter wijl na onze jongste uitslagen natuurlijk de Zeeuwse verte genwoordigers er op gebrand zijn om juist tegen ons een sterke uitslag te halen." Een van de Zeeuwse team weet ondertussen ai de kracht van Breskens. Goes werd met 3-0 terug naar de veerpont ge stuurd na een wedstrijd waarin Breskens van begin tot eind de zaak controleerde. 's Avonds al lag de video band van deze 'pot' bij De Muijnck thuis. „Ik heb inder daad een Goes gezien dat bang was om initiatieven te ont plooien. Dat had ik van deze ploeg nooit verwacht." Na de winterstop hoopt de 'geblokte' middenvelder er weer bij te zijn, al stelt hij onomwonden: „Je ziet dat ze het zonder mij ook wel kunnen."

de Stem | 1986 | | pagina 15