Korting mogelijk al voor eind dit jaar Celstraffen en boetes voor Vlissingse bende Sasse wijk Sint Albert I wordt verfraaid leeks inbraken in fi U -Z-V1 aan de re n Waterschap draait op voor de kosten 'Gezicht van De Stem9 nam gisteren afscheid Auto ramt stilstaande auto's en rijdt door VOLVO BURENGERUCHT IJDAG 5 DECEMBER 1986 DlSTUM VAN ZEELAND re-medaiiifl EN W TERNEUZEN KRIJGEN STEUN n goud oor J. Meni Plaatselijk nieuws Clinge Heikant Koewacht erstconcert saf in Axel Hulst ROOS VERBRAECKE IN DE VUT FAMILIE VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG Dit is het adres van die monteur die alles van volvo weet. Nieuwe terminal in Antwerpen 1 1 m jmm Valse dollars Sigaretten duurder Staking post Boete voor agent GROENVOORZIENING EN WATERPARTIJ OEVERAFSCHUIVINGEN: Calamiteitenpot Plaatselijk nieuws Biervliet markten J. Menu - FOTO DE STEM COR J. DEl Van een onzer verslaggevers SKW: SLOEP ZONDER RIEMEN VAN GENT - Om de kor en (110.000 gulden) op te een moet het SKW naden- "over verhoging van eigen ragen van deelnemers aan jetiviteiten. Ook kan ge- worden aan afstoting een deel van gebouw De "lacr. at zei PvdA-raadslid J. Hecke gisteravond, 'om de te laten disussiëren'. Een ïouwer daarop: „Het wordt als een sloep zon- riemen!" bijeenkomst in De Rose- was belegd door het SKW iaal Kultureel Werk) om lelijker informatie te krij- 0ver de korting die de iting boven het hoofd Er was een panel met van Hoepen (WVC), F. T16 PAGINA ZEELAND 3- Van een oneer verslaggever IJLST - Hoofdingeland enu uit Kloosterzande et waterschap Het Hul obacht heeft gisternnd ij zijn afscheid van het n koninklijke onderscl 'ng gekregen. Burgemeester A. Kes an de gemeente Hont® pelde hem de versierselen e behoren bij de gouden: edaille in de orde ranje Nassau. De heer Menu heeft als rschapbestuurder een taat van dienst. Van 195S 964 was hij ondermeer worene van het Calamil ~aterschap Walzoorden, 960 tot 1964 was hij dat an Burgpolder. Van Toch woonwagens op Reuzenhoeksedij k eenschapshuis voorzitter van het bestuur de raad van toezicht van Rabo-bank in Ossenisse. nisse van het Rode Kruis heeft een belangrijke rol speeld bij de oprichting vai EHBO in Vogelwaarde. van de EHBO Het waterschap nam ren afscheid van nog vier dere hooffdingelanden dit de jongste verkiezingen meer terugkeren. Het zijn Blommaert, R. Eeman, Meurichy en P.J. Maenhout Rammeloo (SKW), T. Tenhoor (vrijwilligster) en Van Hecke. Gezeten voor een muur krant, met teksten als 'Bejaar- denwerk - Wie gaat dat doen?' beantwoordden de panelleden vragen van gespreksleider G. de Maeyer. Een zeventigtal toehoorders nam aan de dis cussies deel. Loco-burgemeester J. Plat- schorre was uitgenodigd, maar niet op komen dagen. De Maeyer: „Hij durft wel te be zuinigen, maar wil niet verde digen." Wel aanwezig was wethouder L. Marquinie. Van Hoepen zei dat de kor ting mogelijk al voor het eind van dit jaar verwacht kan worden. Het percentage staat nog niet vast. „De kamer heeft het laatste woord", aldus Van Hoepen. Marquinie zei dat het op dit moment om respectievelijk 44 procent en 19 procent (basise ducatie) gaat. SKW-secretaris Rammeloo vroeg verontwaar digd: „Waarom kunt u dit nu wel zeggen, en niet toen we er om vroegen?" Het ontslag van beroeps kracht De Maeyer was volgens SKW-voorzitter L. van Waes een moeilijke beslissing ge weest. „Het was niet op een andere manier op te vangen." Er werden diverse suggesties gedaan: opheffen van slecht bezochte activiteiten, samen voegen van groepen of onder brengen van het werklozen- projekt (nu gemeentelijk) bij het SKW. Een vrijwilligster zei dat met de beroepskracht de 'motor' van het SKW weg valt. CDA-raadslid Bruggeman oogstte applaus toen hij zei dat gemeente en SKW moeten overleggen in plaats van elk aar de bal toe te spelen. Van Hecke vond dit goedkoop „Het SKW wordt nota bene gekort door een CDA/ WD kabinet!" Van onze correspondent OOSTBURG - In de nacht van woensdag op donderdag om ongeveer 2.45 uur zijn in de Breedestraat in Oostburg twee geparkeerde auto's van P.D. en A.S., beiden uit Oostburg, bij een aanrijding vernield. Deze aanrijding werd don derdagmorgen om ongeveer 5 uur bij de rijkspolitie gemeld door een voorbijganger, die had gezien dat de auto's half op de weg stonden. Uit een in gesteld onderzoek bleek, dat de veroorzaker of veroorzaak ster was doorgereden. Deze heeft zich in de loop van donderdag op het bureau te Oostburg gemeld. Het bleek mejuffrouw M.J. uit Breskens te zijn. Voor zover zij zich nog kon herinneren, was zij in de bocht de macht over het stuur kwijtgeraakt. Zelf is ze licht gewond geraakt bij deze aan rijding. Ook liep ze een her senschudding op en enige hoofdwonden, die door een arts verzorgd zijn. Van het ge beurde kan mej. J. zich weinig of niets meer herinneren. Van een onzer verslaggevers IRNEUZEN - B en W van Terneuzen gaan or met het aanwijzen van de Reuzenhoekse- k als toekomstige woonwagenlocatie. Pas het onlangs gevonden gif de komst van an curgpuiaer. van iyooB~ t-i 1 j.nr eden was hij hoofdingeii jonWcigGns onmogGlijk msskt, gaan B 6n W ken naar een andere oplossing. De commissie van openbare werken wilde gisteren t wethouder A. Doorduijn niet op de zaken vooruit- ngebouwd van het distrii an het huidige wa terse! et Hulster Ambacht. De scheidende hoofdin and bekleedde (en doet og steeds) tal van mi chappelijke nevenfuncties hij lid van het kerkbesl an Ossenisse, lid van tichtingsbestuur van het Ossem 'en zljn' stelde een nuch- ien. )e uiteindelijke resultaten het bodemonderzoek zul- uitwijzen of er belemme- Doorduijn. Eerst moet nog ten op welke plaats en van :e aard er verontreiniging actief "in"dê*afdeling hS va? Vanuari iter op iedere plaats in Ne- and waar gebouwd wordt gifvrij verklaring afgege- worden, en dat waarborgt lui. luw xiz Yutciwaaiuc. j vens was hij 35 jaar voorzi !ens het college een goede van de afdeling Kloostera 8 van zaken. r, nna/tnOAr raadscommissie van libare werken was het eens wethouder Doorduijn. dat alle commissieleden den dat het provinciale atie Beoordelings Team alternatief aan de Kamer - ,h Onnesstraat terecht had ewezen, spitste de discussie i toe op de mogelijke ver eniging met zware meta- tolueen en arseen aan de izenhoeksedijk. loorduijn was verontwaar- Nieuw voorzitter - De oud biljarters hebben Jos Segi tot nieuwe voorzitter In verband met het overli) van A. van der Kelen wasi functie vacant. Schieting EL - De christeljke ge ogde zangvereniging Asaf Axel brengt vrijdag 12 de- - Bejaardensd 'her. aanvang 20.15 uur, een ting, zaal't Helleken, 46 set iteoncert in de gerefor- ters: hoge vogel: M. Jaitflwde kerk te Axel. Op het Moerbeke; eerste zij vogel: Cocqheyt, Absdale; tw: beiden St.-Jansteen. zij vogel: A. van de Brand nzang en a capella koor- grootste aantal (4)F. Reu 6. ook twee grote composi- roor de pauze brengen koor De Kathol: iolisten het Magnificat in C afde® J- Christiaan Bach en tot van het concert de Chan- Sin terklaas Bond van Ouderen Heikant houdt vrijdag 5 cember een Sinterklaas# -anthem nr. 4 van Georg F. dag in gemeenschapscenti adel: Singet dem Herrn ein 't Heike. Er kan worden kaart en bingo gespeeld,ring werken mee de so- wijl ook surprises worenan Beatrijs Devos, tenor gereikt. zaterdag 6 december weer dansavond in Den DuHf Tussendoor is bingo en verloting. De ffU1 f 50 ontvreemd. kwordt verzorgd door huisorkest. Aanvang 20 uurj Gemeenschapsdienst - 1 december wordt een meenschapsdienst geh<" Hoeve. Het thema op tweede zondag van de a^' is 'Zoek wat goed is'. werking wordt verleend combo en jongerenkoor, vang 11.30 uur. igramma staan naast en- kerstliederen voor sa- les Lied. Aan deze kerstuit- go Vanheertum en bariton rard Planken. Verder Filips fers (hobo), Dirk van Huyse Duiven-expo - De kampM M en Jos Verpoorten (or- van de postduiven verenis leiding is in handen Nieuw Leven zijn bekend 1 dirigent Anton de Kort. waren 200 inzendingen. Ai fêangskaarten a 7,50 aan meen kampioen werd R ^gang van het kerkgebouw Hijfte. Verdere uitslag: 8 Kerkdreef doffers: 1. R. van Hijfte, R. de la Ruelle; jaarling fers: 1. J. Rombout, 2. W. biest, 3. O. van Damme; doffers: 1. O. van Damme, de Booy, 3. J. Rombout; z duivinnen: 1. W. Verbiest, de la Ruelle, 3. R. Kegels; ling duivinnen: 1. R. Ruelle, 2. W. van de Bilt, J digd over de bekendmakingen van de gifvondsten. „We heb ben kennelijk te maken met overheden die een stuk meer zeggen dan ze anders doen", zei hij. Het ging immers om bodemonderzoek dat op alle Zeeuwse stortplaatsen gehou den wordt, en niet alleen in verband met het mogelijke woonwagencentrum. De PvdA en D66 wilden in eerste instantie dat de raad zich nu al ging bezighouden met mogelijke alternatieven. Als de zaak alsnog af zou ket sen, is er geen tijd te verliezen, was hun voornaamste argu ment. De Terneuzense keuze voor woonwagencentra heeft immers lang genoeg op zich laten wachten. Doorduijn wilde nu echter nog niets we ten van alternatieven. Ten eerste zou het moeilijk zijn ze te vinden en bovendien geeft de stand van zaken op dit mo ment nog geen aanleiding nu al ergens anders te zoeken. Hoek en Terneuzen zijn in de plannen van het Terneu zense college het eerst aan de beurt om woonwagens te ont vangen. Daarna volgen Bier vliet en Zaamslag. „Maar als er vertraging door de ontwik kelingen in Terneuzen komt, zullen we die volgorde wel licht moeten veranderen", stelde de wethouder. „We moeten niet terugwijken voor dat er duidelijke redenen zijn om te stoppen met de procedu re. Dat is niet verstandig". Het CDA vroeg zich ten slotte af of de woonwagens bij eventuele bebouwing over de Otheense kreek geen sta-in- de-weg zouden zijn, in ver band met geluidsoverlast door verkeer. Doorduijn stelde fractieleider P.C. Hamelink gerust met de mededeling dat er voldoende ruimte overblijft voor de ontsluiting van even tuele nieuwbouw, zonder dat er overlast voor de woonwa genbewoners zou komen. De gemeenteraad beslist tij dens de raadsvergadering van donderdag 18 december defi nitief over de Reuzenhoekse dij k als woonwagenlocatie. Verbiest; jonge duivinnen R. van Hijfte, 2. A. de Boe) W. van de Bilt. Aleenstaanden - De soos'ij de heer Van de P. aan de alleenstaanden in Hulst ho 'Annastraat werd het kan- Van onze correspondent LIS-Jn de nacht van woensdag op donderdag zijn in Sluis en wenburg een aantal inbraken gepleegd, doch de buit is niet geweest. forceerd. Volgens opgave van de heer B.D. heeft men een be drag van 100 meegenomen. Deze inbraak moet zijn ge pleegd tussen 17.30 en 9.00 uur donderdagmorgen. opengemaakt door een Den DW'i urt de sponning te nemen, er ook nog [dit kantoor is een bedrag 1 LW. is vanuit de loods ruit vernield en de kan- Ueur geprobeerd te force- D't is niet gelukt. Vanaf ftenzijde heeft men toen .ruu geforceerd en is men B_, „■i. seiurceera en is men WrjJ? ï6} v[an aJjJjJantine binnengedrongen. wordt echter niets ver- fj de openbare bibliotheek Kt "Jen aan de achterzijde ftet gebouw een ruit ge- Bij U.B. Discount in Aar denburg aan de Van Peursen- straat heeft men aan de ach terzijde van het gebouw een klapraam kunnen openen. Er wordt hier een hoeveelheid sterke drank, sigaretten en geld vermist. De juiste hoe veelheid kon nog niet worden opgegeven, doch men stelt hier nog een onderzoek naar in. Stem-directeur Brader overhandigt de scheidende Roos Verbraecke een blijk van waardering: de bekende enveloppe met inhoud. - F0T° DE STEM1C0H J DE B0ER Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Mevrouw Roos Verbraecke, tot vorige week bijna dagelijks achter de balie van het De Stem- kantoor in Terneuzen te vinden, nam gisteren af scheid van haar werk tijdens een drukbezochte receptie in De Vijverhof in Terneuzen. Zij maakt gebruik van de re geling tot vervroegd uittre den. Veel inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen ken nen Roos als 'het gezicht van De Stem'. Voor het Stem- - personeel was zij in de och tenduren het eerste gezicht dat zij begroetten, want ze was altijd als eerste én laat- ste op het kantoor aanwezig. Mevrouw Verbraecke be gon haar loopbaan bij De Stem in 1960 op het kantoor van wat toen Dagblad De Stem heette in Hulst. Toen in 1970 in Terneuzen een nieuw kantoor werd geopend, was zij het die vanaf het begin de werkzaamheden daar stroomlijnde. Voor velen was zij een vraagbaak, niet in het minst voor de Stern-bezorgers en (soms) vertwijfelde abonnees die tevergeefs naar hun brie venbus waren gelopen om hun ochtendkrant op te ha len. De redactie kon blindva ren op de telefonische af spraken die zij noteerde tij dens afwezigheid van de re dacteuren en adverteerders werden snel en vakkundig geholpen. Tijdens de receptie werd haar lof toegezwaaid door Stem-directeur Hans Bra der, directe chef Ben Cleiren en vertegenwoordigers van acquisitie, abonnementen en redactie. Lof die vergezeld ging van stoffelijke blijken van waardering. Roos Verbraecke zag in haar Stern-loopbaan van meer dan een kwarteeuw veel mensen komen en gaan en houdt goede herinnerin gen over aan de voorbije tijd: „Ik heb het altijd naar mijn zin gehad. En als je het naar je zin hebt, vliegt de tijd", al dus Roos. Zij kan nu van een welverdiende rust gaan ge nieten. Hoewel 'rust' iets is waaraan zij eigenlijk een broertje dood heeft. Van onze correspondente MIDDELBURG - Straffen va riërend van vier maanden tot een boete van 750 gulden eiste officier van justitie mr. Nij- meijer donderdag voor de po litierechter in Middelburg te gen vier leden van een Vlis singse familie en een huis vriend. Het vijftal, geassisteerd door een 'zesde man' die later terecht zal moeten staan, had zich in 1985 en begin van dit jaar schuldig gemaakt aan in braken en heling in Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Rei- merswaal. Hoofdverdachte was de 26- jarige S. C., die de meeste in braken pleegde samen met zijn 20-jarige maat E. D., wiens zaak overigens bij af wezigheid van de verdachte bij verstek werd behandeld. Uit de lange lijst van inbraken stonden er maar drie op de tenlastelegging: zo werden er in Middelburg bespeelde vi deobanden en sieraden met een totale waarde van 2900 gulden gestolen, in een mode centrum in Goes werd voor 27.000 gulden aan kleding buitgemaakt en in Vlissingen ging het tweetal er vandoor met een brandkast van 500 ki lo, die later leeg in een gracht werd gedumpt. D. bezocht bo vendien nog een kerk in Rei- merswaal, die hij ontdeed van de geluidsapparatuur en een gitaar. De schoonvader van C. (de 42-jarige C. B.) bleek bereid een grote hoeveelheid van de spullen tegen een kleine ver goeding over te nemen en ook C.'s broer (de 20-jarige S. A.) ontfermde zich over kleding en de door D. uit de kerk ge stolen gitaar. Een dochter van B. (echtgenote van C.) accep teerde kleding en een gestolen naaimachine. Fel van leer trok mr. Nij- meijer tegen vader B., die het als heler mogelijk maakte dat zijn schoonzoon door kon gaan met inbreken: „Het is de dief die de kastanjes uit het vuur haalt, terwijl de heler lekker onderuit kan afwachten tot de buit binnen is". Het excuus dat B. niet altijd precies geweten had waar de spullen vandaan kwamen veegde mr. Nijmeijer van tafel. Ook zijn dochter verklaarde aanvankelijk niet geweten te hebben dat haar echtgenoot de goederen had gestolen. Politierechter mr. De Wilde veroordeelde C. tenslotte tot een gevangenisstraf van drie maanden, zijn broer kreeg drie maanden opgelegd waar van twee maanden voorwaar delijk, D. vijf maanden waar van twee maanden voorwaar delijk, terwijl vader B. drie maanden voorwaardelijk kreeg opgelegd plus een boete van 600 gulden en zijn dochter een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. ADVERTENTIE, #7rir CAPPENDIJK JAM AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - In april vol gend jaar wordt in Antwerpen een begin gemaakt met de aanleg van een containerter- minal in het noordelijk haven gebied, niet ver van de grens met Nederland. De Antwerpse gemeente raad heeft een overeenkomst daarvoor tussen de stad Ant werpen en de Belgische staat goedgekeurd. De terminal, die plaats biedt aan vier (grote) container schepen, kost een dikke 200 miljoen gulden. De terminal zal rond 1989 klaar zijn. W v ^sSsT DENDERMONDE - Het parket van Dendermonde heeft acht mensen laten oppakken die worden verdacht van het drukken en uitgeven van valse dollars. De verdachten komen uit Turn hout, Oostende en Belsele. Ook zijn twee Nederlanders bij de zaak betrokken die een leidende functie hebben bij het bedrijf Sigma in Ravel. Daar werden de valse briefjes van 100 dollar ge drukt De politie heeft voor ongeveer 100 miljoen frank biljetten in beslag genomen. BRUSSEL - Veel straffe rokers halen hun sigaretten in België, omdat ze daar goedkoper zijn dan in Nerderland. Dat prijsvoor deel wordt met ingang van volgend echter een stuk minder. Een pakje van 25 sigaretten gaat met drie frank omhoog en kost dan 73 frank. Doosjes met twintig sigaretten worden twee frank duurder en komen op 67 frank. ANTWERPEN - Deze week worden in vele Vlaamse steden sta kingen of prikacties gehouden door het postpersoneel. In Ant werpen bijvoorbeeld zijn bedrijven die al een hele week geen post meer binnen krijgen. Een zaakvoerder van zo'n bedrijf werd deze week wel gebeld door een stakende postbeambte, die vroeg of hij niet wilde adveteren in het blad De Postiljon. De man viel bijna van zijn stoel van verbazing, omdat ook zijn be drijf sinds de staking geen brief meer heeft ontvangen. Als mo tief voor het telefoontje zei de ijverige postbode dat hij ook nog andere bedrijven opbelde, omdat hij nu toch niets anders te doen had... OOSTENDE - De rechtbank in Brugge heeft een 30-jarige poli- tie-agent uit Oostende veroordeeld tot een boete van 3.000 frank wegens het toebrengen van slagen en verwondingen. Al in juli vorig jaar had de agent een Duitse toerist in een wurggreep ge nomen, nadat deze weigerde zijn verkeerd geparkeerde auto te verplaatsen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De wijk Albert I in de gemeente Sas van Gent krijgt momenteel een uitgebreide opknapbeurt. Er worden groenvoorzieningen aangebracht. De waterpartij, voorzien van een bruggetje, wordt een stuk groter dan aanvankelijk de be doeling was. en de verkoop van huizen in Albert I. „De belangstelling is heel behoorlijk, beter dan we hadden verwacht. Er is nu zo'n twintig procent van de ge plande huizen verkocht. Door deze opknapbeurt proberen we dan ook een wijk op te bou wen die aantrekkelijk en sfeervol is." Hij kon nog niet zeggen of in de wijk alle vijf tig geplande woningen daad werkelijk zullen worden ge bouwd. „Dat moeten we af wachten", aldus Marquinie. Met de verfraaiingen, die plaats vinden om en nabij de scheiding van de nieuwe wijk en de zijstraten van de Bene- luxstraat, is een bedrag ge moeid van 333.000 gulden. De werkzaamheden die enkele weken geleden zijn gestart, zullen, afhankelijk van de weersomstandigheden, enkele maanden in beslag nemen. Wethouder L. Marquinie van de gemeente Sas van Gent ziet een onmiskenbaar ver band tussen de verfraaiingen Van een onzer verslaggevers HULST - Het waterschap Hulster Ambacht wordt de komende jaren flink op kosten gejaagd door oeveraf- schuivingen langs de Westerschelde. Ze zijn deels het gevolg van de omvangrijke baggerwerkzaamheden om de scheepvaart naar Antwerpen te bevorderen. Deels worden ze veroorzaakt door natuurlijke ont wikkelingen in het geulenpatroon van de Wester schelde. Dijkgraaf baron K.J. Collot d'Escury sprak zijn ongerust heid daarover gisteren uit tij dens een algemene vergade ring van het waterschap. Aanleiding voor zijn nood kreet zijn twee recente oever beschadigingen. Een, westelijk van Perkpolder, heeft 40.000 kubieke meter materiaal in de vaargeul doen verdwijnen. De ander, vorige week nog in de Wilhelmuspolder, gold een af schuiving van 85.000 kubieke meter. In de Wilhelmuspolder moeten volgens de dijkgraaf op korte termijn nog geen maatregelen worden getrof fen. Anders is dat bij de af schuiving bij Perkpolder. Er is inmiddels een plan van herstel in de maak dat rond de twee miljoen gulden gaat kosten. De bijdrage van het water schap daarin is volgens de verdeelsleutel tachtig procent voor het Rijk, tien procent voor de provincie en tien pro cent voor het schap, geraamd op totaal drie ton. Dijkgraaf Collot 'd Escury hoopte gistermiddag om de kosten wat meer draaglijk te maken een beroep te doen op de calamiteitenpot van de pro vincie. Daar is in eerdere ge vallen ook al eens aanspraak opgemaakt. De algemene vergadering keurde gisteren met enige te genzin de begroting voor 1987 goed. Een punt van discussie was de dij kgeschotsverhoging met twee gulden per hectare en de stijging die in de ko mende jaren nog op dit terrein te wachten staan. Geopperd werd om een deel van die ver hoging te bekostigen uit de al gemene reserves. Het dage lijks bestuur voelt daar mo menteel nog niet voor omdat het rekening houdt met forse tegenvallers. De recente oeververschuiving was daar van een sprekend voorbeeld. Kerstfeest - De Stichting Wel zijn voor Ouderen houdt don derdag 18 december een kerst viering in 't Trefpunt. Pastoor De Nijs en dominee Meeuse verlenen hun medewerking, de viering begint om 15.30 uur. AMSTERDAM, 4 dec. - Aardappel- termij nmarkt: In Bintje 35/50mm werden 17 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ14,10 tot ƒ14,00 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In Bintje 50mm wer den 16 contracten verhandeld voor levering februari bij een prijs van ƒ27,00 tot ƒ26,50 per 100 kg, 16 con tracten levering maart tegen ƒ28,00 tot ƒ27,50, 368 contracten tegen ƒ32,10 tot ƒ31,60 voor levering april en 110 contracten levering mei bij een prijs van ƒ33,30 tot ƒ32,00 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend.

de Stem | 1986 | | pagina 9