ELDRIJDER BENNIE TIELEMAN: Ebrien Burger blij met titel ïïmtii :GWEZEh Zeeuws record voor Miranda de Zeeuw Drie clubrecords RKHAV-jeugd Stormvogel houdt Zeeuwse eer hoog AZVV staat voor vierpuntenduel OENSDAG 3 DECEMBER 1986 T14 PAGINA SPORT 2 erpoorte vast i het zadel Opluchting laus Biesbroeck hiet met scherp eynkier wint tdotoernooi Wereldtitels Seoel KLOOSTERZANDE - Bennie Tieleman uit Kloosterzande haalde het erepodium tijdens het Zeeuws districtskampioenschap veldrijden in Goes net niet. Tieleman werd vierde Zeeuw en moest genoegen nemen met de vijftiende plaats. T urnwedstrijd Sas van Gent Uitslag» ;en 'GOEDE TEAMGEEST IS DE BASIS VAN ONS SUCCES' Keurkorps Derde plaats John Vermeule T4; Van ome ztvemmedewerker VAN GENT - De ;ruinvis-zwemploeg onder ■iding van Egbert Aude- aard heeft in Breda voor oortreffelijke prestaties jd. De succesvolle ióeg won voor de tweede (htereenvolgende keer de impetitiewedstrijd, maar (je keer waren er weer een aar prachtige prestaties te lelden. Zo zwom Miranda de i A Zeeuw een schitterend Zeeuws record op de 100 me ter vlinderslag. Met een tijd van 1.06.4 verdreef zij de Middelburgse Irma de Waard definitief van de re- cordlijsten. Ronnie Babijn, die aan zijn laatste maand als aspi rant bezig is, maakte van de gelegenheid gebruik om weer twee Zeeuwse aspi rantenrecords scherper te stellen. Vooral zijn 2.00.5 op de 200 meter vrije slag was zonder meer geweldig. Ver der zorgden Els van Haelst en Silvia Schmitt nog voor Bruinvis-overeinningen. Officieuze einduitslag: 1. De Bruinvis, Sas van Gent 3819,9 secon den; 2. TRB/RES, Tilburg 3870,7; 3. ZPC, Breda 3964,5; 4. Hieronymus, Roosendaal 4113,1; 5. Zuidwesthoek, Hoogerheide 4222,4 seconden. De resultaten van de Bruinvis-le den waren: 100 meter vlinderslag he ren: 1. Ronnie Babijn 1.01.6; 4. Luc Claes 1.06.9.100 meter vrije slag meis jes 1972 en later; 1. Silvia Schmitt 1.06.0; 2. Ilse Schramm 1.06.9; 8. Ma- jella de Coning 1.12.7. 100 meter rug slag jongens 1972: 8. Jeroen de Zeeuw 1.23.4; 12. Jeroen Korstanje 1.35.6. 100 meter vlinderslag meisjes 1970: 2. Ni cole van Haelst 1.15.0; 4. Ilse Passe- miers 1.17.4; 5. Ingeborg Schauw- vlieghe 1.17.6. 200 meter schoolslag jongens 1970: 4. Stefan Verdonck 2.50.1; 13. Tom Gelissen 3.12.2. 200 me ter wisselslag dames: 1. Els van Haelst 2.29.0; 2. Miranda de Zeeuw 2.33.1. 200 meter vrije slag heren: 1. Ronnie Babijn 2.00.5; 4. Peter Claes 23.10.5. 200 meter rugslag jongens 1970: 1. Ronnie Babijn 2.24.8; a Tom Gelissen 2.52.4. 200 meter vrije slag meisjes 1970: 2. Nicole van Haelst 2.20.8; 4. Ilse Passemiers 2.25.3; 6. Sil via Schmitt 2.27.2. 200 meter school slag heren: 3. Peter Claes 2.43.4; 4. Ste fan Verdonck 2.46.8; 9. Luc Claes 2.55.7.100 meter vlinderslag dames: 1. Miranda de Zeeuw 1.06.4; 2. Els van Haelst 1.08.2; 7. Ilse Schramm 1.23.3.50 meter vrije slag meisjes 1970:2. Nicole van Haelst 30.3; 5. Ilse Passemiers 32.4; a Ingeborg Schauwvlieghe 33.5. 200 meter vrije slag jongens 1972: 7. Jeroen de Zeeuw 2.3a9; a Jeroen Kor stanje 2.40,3. 200 meter wisselslag meisjes 1972:1. Silvia Schmitt 2.41.7; 2. Ilse Schramm 2.44J2. 4 x 100 meter wisselslag estafette meisjes 1970: 1. Bruinvis 4.57.a 4 x 100 meter vrije slag estafette Jongens 1970: 1. Bruin vis 4.1&1. (een erkenning in eigen streek' Van onze sportmedewerker KL - Het zaal team van ipoorte heeft halverwege de jpetitie het heft in de fdklas van het regionale Ivoetbal stevig in handen lomen. Iet klopte concurrent Van sten met 5-2. In dit duel in Axelse sporthal liep Ver- irte voor de doelwisseling naar 2-0 door treffers an id Seghers en Rick Wau- In de tweede helft scho- Eric van Britsom en Rinus leele de score naar 4-0. Van tenhove en De Putter sloe- terug: 4-2, waarna Henk lort voor de laatste treffer - foto gde. lUUgen: Kravo-NMB/Vermeire 5- ambitie om liedjes te nvi timllinKI IrorYit nr\ Hn lvn nr en wellicht komt op de lp nummer te staan dat ik gemaakt heb. Ik wil me ni -Goalgetters 1-0. Verpoorte 10-18, ABN 11-15, 111-15, Van westen 11-13, Fabricom vastprikken op één genre. Dl 1, NMB/Vermeire lO-ll, Goalgetters co-muziek, dansmuziek ballades hoop ik te gaan mgii-T ken, allerlei stijlen. Geen cifieke Lewis-muziek, dai voel ik me niet toe geroepen" Als de elpee klaar is en uitg bracht in Amerika worden artistieke activiteiten Van onze sportmedewerker EL - Het zaalteam van iiis/Biesbroeek was in het Clrl weer. in Sas van Gent tegen het schroefd. Dan gaat hi] weer volledig richten op de letiek. Lewis: „De doktoren zegi dat de blessure volledig zal g nezen en ik bespeur zelf periode, is blij dat hij weer recht kan op de tartanbani en-zvA'8ie7-z en hij straalt dat ook uit als zegt: „Meer dan eens heb die trainingen vervloekt in-v—- r. - te Hert 211-15, Roctus 11-12, Corretje voorbije jaren. Maar de laats izv n-a, poiderken 11-7, Deto maanden miste ik ze ineen Rijnvaart 11-2, zva'81 e 10-0. Lichamelijk en geestelijk to ik er behoefte aan en het w een hele opluchting toen weer aan de slag kon". Hoekert 11-10, De Pooter 10-9, iè Hert 10-6, De Post 10-6, Schippers- Hoewel hij nog niet loopt na de knie-operatie, Carl Lewis er van overtuii dat hij weer zal kunnen aa ieten' stondendëHulstëna- knopen bij zijn oude nivea Rijnvaart geen eerred- van Rijnvaart ohaardig. Niet minder dan keer liet het de Sasse doel- 11 de droeve gang naar het maken. n dit partijtje 'scherp ide goal toe. Broodje Ben/ rine Service leidt overigens dans om de promotie. Hal vooruitgang. Ik heb in Belg wege de competitie slaagde ook al weer de trainingen hei i0g geen enkele eerstklels- vat. Nog niet zo fanatiek vroeger, maar het begin is weer". Lewis, die geen gra aan gewicht heeft toegenorr» tijdens Zijn gedwongen rUS llUUjen: Wapen Axel/Kesbeke-IZV in de Terneuzenaren een ilje af te snoepen Deto was elfde slachtoffer met 3-0. NLC-Corretje 6-2, Bont Hert 1-Roc- Ond: Broodje Ben/Marine Service nlc 11-17, Wapen van Axel/Kes- 11-17, Klaus/Biesbroeck 11-15, Van onze sportmedewerker Hoewel hij nog niet voor hou derd procent zekerheid h« ™D - In het Parijse over de genezing van zijn l£ Ermond heeft Ha- sel, heeft Carl Lewis zich v<* 1 Veynkier uit Sluis een in- 1987 alvast een doel voor oge J»tionaal judotoernooi ge- gesteld: „De wereldkampioen schappen in Rome. In februa begin ik in het indoorcircuitf l€2e 15-jarige judoka van daarna wil ik me gaan voort* hereniging Breskens reiden. Ik heb drie wereldtite am "it in de groep tot 78 ki- in mijn bezit en die wil ik tot ram en slaagde erin de verdedigen als het even kan" kampioen met een Ip- „Natuurlij k Carl", merW,vo1 punt) te verslaan. Aan manager Joe Douglas kalm ojP sterk bezette judotreffen „Zo'n wereldkampioenschap®"611 sporters het heel sportief gezien toch ook v6 "'0Pamee. belangrijker dan de Olympi sche Spelen. Die WK's hebt* niets te maken met boycot het zijn echte krachtmeting! /HZ/V tm'nn,enw van de beste atleten ter ly WlUTUUir reld. Op zo'n titel kan tenmi» f/iorn/ini ste niemand iets afdingen". IVVriUtUl Maar de concurrenten moet* onze sportmedewerker niet denken dat Lewis na 1* WK zal stoppen. „Ik zal V Het zaalvoetbal- blijven zingen", zegt hij ovf ZWN heeft het zijn toekomstplannen, „ma' dat DFO in voorlopig blijft atletiek opP®"™! 't Sportuus te eerste plaats staan. In iede hield, gewonnen. geval nog zeker tot Seoel. ',aat de Axelaars als de Olympiade van 1988 ben i ^winnaars tevoor- Pas 27 jaar en kan ik nog waren gekomen, kanten op. Hardlopen of zi° |~opt<!n ze in de finale de gen of wie weet zelfs filmen" "ftetie van Broomche- «ue. l De derde stek ging Het is met onmogelijk «ar De Dreef uit Axel Seoel hem opnieuw drie 'óór Keetje uit Zaam- vier nieuwe Olympische ®e «g, Molenhoek uit Hoek, dailies zal opleveren, waan" i-hamorie uit Sa<s van Lewis misschien door tent, DFO uit z.nameing meuvve hobby wordt gegrep® n De Putter uit Sluiskil. Want een ding is wel zeker, gen die tijd hoeft hij zich ni! tte arbitrage van het ge- meer om geld te bekom** heel Was in handen van I®' duo Eddy Segers en frank Verlinde. Door Eddy de Schrijver „Ach. Ik deed louter en alleen voor m'n club mee. Zo'n medaille zegt me niet zoveel. Ik wil persqe naar het Nederlands kampioenschap. Daar kun je zien hoe ver je staat", legt Tieleman uit. De prestaties van veldrijder Bennie Tieleman vallen tot nu toe wat tegen, ook al is er vooruitgang te bespeuren. „Mijn voorbereiding is dui delijk anders. Vroeger reed ik wedstrijden op de weg. Nu is er dat niet van gekomen van wege een verbouwing. Daar naast heb ik nog erg veel last van de naweeen van mijn auto-ongeluk. Soms barst ik na afloop van de hoofd- of rugpijn. Dan denk ik aan stop pen. Ik ga elke wedstrijd door een hel. De echte lol is er voor mij al lang af. Als die pijnen inderdaad steeds blijven te rugkomen, dan moet ik de fiets wel aan de haak hangen", aldus Tieleman, die twee jaar geleden afgeschreven -leek voor de wielersport na z'n auto-ongeval. Bennie Tieleman maakte in het verleden nog deel uit van de nationale selectie onder toeziend oog van Stofberg. In die selectie zaten toen jongens als Matthieu Hermans en Er- win Nijboer. Tieleman: „Ik denk nog vaak aan die tijd terug. Ik moest echt niets onderdoen voor die mannen. Werd bij de junioren nog vierde in het na tionaal kampioenschap en mocht mee naar Spanje voor het wereldkampioenschap. Dat zijn toch bewijzen dat je wat in je mars hebt". Na deze woorden wordt 'moeder' Tieleman fel en zegt „Stofberg heeft nog tegen me gezegd, „Ik maak een kam pioen van je zoon en hij wordt prof. Maar dan moet je hem aan mij toevertrouwen". Als je je zoon echter uit handen geeft moet je maar afvragen wat je terugkrijgt. Ik ben bang van die poeders, pillen en spuiten". Bennie Tieleman kiest z'n eigen weg. Dat betekent onder meer dat er tot nu toe geen en kele masseur aan z'n benen heeft gezeten. „Ik zie niet in wat een masseur aan die be nen kan doen. Maar misschien heb ik er toch baat bij", vertelt hij. Tieleman mag in België slechts deelnemen aan inter nationale veldritten. Een maatregel die door de BWB vorig jaar oktober onver wachts werd ingevoerd. „Dat was een echt lachertje. We re den naar Laarne. Wilde daar vertrekken, maar mocht niet. De BWB had ineens besloten dat buitenlanders alleen aan internationale wedstrijden deel mochten nemen. Daarna reed ik naar Torhout. Jawel hoor. Ook daar mocht ik niet vertrekken. Dan baal je als een stier. Die maatregel heeft wel grote consequenties voor mij. Ik moet nu tussen Groe- nendaal, Liboton en Stamsnij- der fietsen. Dat valt beslist niet mee", erkent Tieleman. De veldrijder uit Klooster zande is een tegenstander van het vaststellen van een tijdsli miet bij crossen. „Ik vind dat men een vaste afstand moet bepalen. Als het koud is wil de jury er snel vanaf zijn en dan rijden we dus een rondje min der. Dat zou eigenlijk niet mo gen. Heb overigens niets tegen het jury korps in België. Die uitslag klopt meestal wel. Dit in tegenstelling tot in Neder land. Die maken er soms maar een 'potje' van", ventileert Tieleman. De veldritspeeialist traint elke dag zo'n anderhalf uur. Direkt na die training rijdt Tieleman nog een aantal kilo meters achter de auto. „Om snelheid te krijgen. Want ik vertrek meestal als een slak. Gelukkig gaat dat nu beter. Er is echter een groot verschil met een paar jaar geleden. Toen wilde iedereen het wiel van Tieleman houden, nu ben ik blij een wiel van een ander te kiezen", zegt hij. Tot nu toe stond Tieleman niet één keer aan het vertrek van een veldrit in Zeeuwsch- Vlaanderen. „Ik vind die com petitie een goede zaak.Mis- schien komen er wel talenten naar voren. Maar echte spe cialisten zoals Freddy de Muynck en ik worden in eigen omgeving niet erkend. Het is toch een lachertje dat ik als specialist uit de streek geen rooie cent krijg. Laat staan dat je er nog wat kunt verdienen. Dat hoeft niet veel te zijn. Het is alleen het gebaar al. Nee, die competitie is in het leven ge roepen om de wegrenners te laten overwinteren. Ik neem mijn hobby serieus. Dat kost veel geld. Dan moet er wat te genover staan. Ik zou die weg renners wel eens willen horen als ze op de weg nooit wat toe geschoven zouden krijgen. Dan vertrokken ze toch ook niet? Ik zou graag hier in de buurt een cross rijden. Zou toch leuk zijn voor het pu bliek", besluit Tieleman. De comite's zijn gewaarschuwd. Benny Tieleman: „Het is toch een lachertje dat ik als specialist uit de streek geen rooie cent krijg. Laat staan dat je er nog wat kunt verdienen.- foto de stem/cor j. de boer Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In de Vlaanderenhal te Sas van Gent werden turnwedstrijden gehouden. Hoofdmoot was de wedstrijd tussen de meisjes van THOR uit Sas van Gent en TIOS uit Oostburg. Er werd geturnd in drie ca tegorieën. Bij de jeugdturn- sters namen alleen Sasse meisjes deel. Miralle Kampen uit Philippine behaalde hier de eerste plaats. De categorie turnster-j unio- ren werd gewonnen door Na thalie Cappaert uit Sas van Gent in de categorie tunsters ging de overwinning naar An neke Vermeire uit Philippine. Naast deze wedstrijd streed TIOS voor het clubkampioen schap. Na afloop mocht Lia Thijen de hiervoor beschik baar gestelde wisselbeker in ontvangst nemea Uitdagen Jeagdturniten: 1. Mitella Kampen 3255 punten; 2. Xenia Ferlcet 31/20; 3. Sascha Mattheeuwa 3060, allen van THOR. Turn*ter,-Junioren1. Na thalie Cappaert, THOR 3355; 2. Antoi nette Dekkkr, TIOS 31.50; 3. Saskla de Kant, TIOS 3155. Turnsters: 1. Anneke Vermeire, 35,65; 2 Angela Snelden 3455; 3. Angelique van der Vliet, 3350 punten, alleen van THOR HOBOKEN - Drie clubrecords en twee evenaringen van clubrecords. Dat was de uitstekende oogst waarmee de RKHAV-jeugd terugkwam van in- doorwedstrijden in het nabij Antwer pen gelegen Hoboken. De clubrecords kwamen op naam van Laurenzo Jansen bij het verspringen B- jongens met 5.48; Michel Geijsels op de 60 meter B-jongens met 7.4 en Ivan Beck bij het kogelstoten A-jongens met 13.88 meter. Daarbij moet worden aangetekend dat Beek bij de heren aantrad met een zeven een kwart kogel, wat hem met 13.88 meter een derde plaats opleverde. Evenaringen van clubrecords kwamen op naam Liesbeth en Susan van Acker bij de AB-meisjes, waar beiden him serie op de 60 meter wonnen in 8.0. Een persoonlijk re- corfd was er voar Danielle Seegers bij het verspringen B-meisjes met 4.10 meter. C-meisjes kogelstoten: 9. Bianca Seegers 6.63; 15. Karin Arens 5.75. B-meisjes versprin gen: 13. Danielle Seegers 4.10; 60 meter: 3. Da nielle Seegers 9.0. AB-meisjes hoogspringen: 7. Susan van Acker 1.35; 9. Liesbeth van Acker 1.35; 10. Ingeborg Arens 1.35; 60 meter: 1. Susan van Acker 8.0; 1. Liesbeth van Acker 8.0; 4. Anja Verstraeten 8.8; 5. Ingeborg Arens 9.3. C- jongens kogelstoten: 21. Evert Rombout 6.45 (5 kg); 24. Peter Scheele 6.30 (5 kg); 60 meter: 3. Evert Rombout 8.2; 3. Peter Scheele 8.3 B-jon gens verspringen: 10. Laurenzo Jansen 5.48; 16. Michel Geijsels 5.16; 17. Harold Herrewegh 5.14; 60 meter: 1. Michel Geijsels 7.4; 3. Lau renzo Jansen 7.9 (eerste serie); 4. Harold Her rewegh 7.7 (tweede serie). Heren kogelstoten: 3. Ivan Beck 13.88. TERNEUZEN - In Biervliet behaalde onlangs het eerste damesteam van de voetbal vereniging Terneuzen de titel in de tweede klas G van de Zeeuwse damesvoetbalcompe titie. „Een kampioenschap dat een beloning vormde voor een team, dat twee jaar achter elkaar prima met elkaar is op getrokken," stelt aanvoerster Ebrien Burger. Dit werken in teamverband was en is voor vele dames teams een probleem. Niet al leen het verloop is daar schul dig aan, maar eveneens het aantal dames dat wil voetbal len. Want om bijvoorbeeld achttien dames tevreden te kunnen stellen, moet een goed roulatie-systeem opgezet wor den. Het gevolg van deze eer lijke verdeling is dat er veel dames op de bank zitten. Zelfs voor de betere speelsters is dat het geval en dat levert weer ontevreden gezichten op. Zelfs haken er verschillende speel sters af, zodat er als het ware een vicieuze cirkel ontstaat Een wankel geheel soms. Ebrien Burger: „Enkele ja ren geleden hadden we daar mee te kampen. Slechts een achttal dames bleef over, waardoor de voetbalsport voor ons aan een zijden draadje kwam te hangen. Nu is dat to taal anders. Momenteel bren gen we drie teams op de been, waardoor het tevens mogelijk is geworden met een vaste kern in het eerste te spelen." En juist die homogeniteit bracht de Terneuzense dames, onder leiding van het trai- nersduo Hans Stof fijn en Lou Verhage, succes. „Oefenmees- ters die ons twee keer per week op laten draven voor een training," laat de 18-jarige HAVO-scholiere en Terneu- zen-middenveldster Inge de Zeeuw weten. „En dat is veelal een keer meer dan de meeste damesteams doen" Het Terneuzense keurkorps dat voor het behaalde succes zorgde, bestaat uit een der tiental vaste basiskrachten. Van deze groep is Sylvia de Rijk de keepster, met voor zich de veldspeelsters Mariska Geelhoedt, Ebrien Burger, Sylvia Kint, Inge de Zeeuw, Petra Uytdenwilligen, Marjan Kersbulck, Renate Prenen, Deborah Harding, Babette Smidt, Arjanne van Grol, Josa van der Vliet en Marcia Bos ten. Marcia Bosten is de onbe twiste topschutster in het Ter neuzense damesteam. Van de in totaal 28 gescoorde doelpun ten nam zij er maar liefst 18 voor haar rekening. Een tref zekere en technisch goed on derlegde dame, die haar eerste balletje trapte op de beste leerschool voor voetballers, namelijk de straat. Inge de Zeeuw: „Marcia was net als ons, altijd aan het voet ballen met de jongens op pleintjes, straten of groenstro ken. Zij is juist om die bezig heid gevraagd bij ons te ko men spelen. Achteraf heeft ze daar, net als ons overigens, geen moment spijt van gehad. Tegenwoordig kijken we toch meer uit naar meisjes die be zig zijn met straatvoetbal. Daar letten we goed op en dat heeft ons al heel wat speelsters opgeleverd." Is het Terneuzense dames team aanvallend slagvaardig, defensief rit de poort goed op slot. In totaal moest de Ter- neuzen-keepster slechts vijf keer capituleren en dat is prima te noemen. Voor de 20- jarige aanvoerster en rieken- verzorgster Ebrien Burger eens temeer een bewijs dat er evenwicht in haar team is ge komen. Een rust waaraan het echtpaar Hans en Jeanine Stof fijn stevig heeft gewerkt. Hans Stof fijn was de eerste coach waar Inge de Zeeuw en Ebrien Burger zes jaar gele den mee moesten werken. Na hem deelden mannen als Ri nus Bos, Herbert Terhoor en Piet Leunis de lakens uit. Mo menteel staat Stoffijn samen met Lou Verhage aan het roer. „Een trainersduo, dat met ons aankoerst op een groots kam pioensfeest," laten de Terneu zense dames weten. Van onze wa terpo lomedewerker ZUIDZANDE - De dichte mist heeft het afgelopen weekeinde het districtspolo parten gespeeld. Bij de heren werd Ganze-Nep- tunus afgelast, terwijl hetzelfde gebeurde bij Daphnia-Schelde. Van de teams die wel in ac tie kwamen hield alleen Stormvogel in de eerste klas heren de Zeeuwse eer hoog. De Vlissingers wonnen de uit wedstrijd van Hellas en blij ven de ranglijst aanvoeren. Datzelfde Hellas was ook tegenstander van de Schelde- dames en Schelde-jeugd. Het werd twee keer een grote ne derlaag voor de Terneuzena ren die naast het verlies op de koop toe autopech kregen op het lange traject naar Sittard. De Ganze-dames waren thuis niet opgewassen tegen koplo per Warande. EERSTE KLAS DAMES: HELLAS-SCHELDE 13-2 - Het draaide van geen kanten bij de Terneuzense meisjes. Vaste doelvrouwe Rachel Matthijse was afwezig waar door achtereenvolgens Andrea van Eenenaam, Esmeralda Mathijsse en opnieuw Andrea van Eenenaam onder de lat la gen. In de eerste twee perioden met de standen 3-0 en 5-0, was de wedstrijd in feite al beslist. Pas in de derde periode kon Schelde via Ria van der Hooft wat terugdoen: 9-2. In de slot periode moest Andrea van Eenenaam nog vier keer de bal uit het net halen en kon Schelde daar niets meer te genover stellen. TWEEDE KLAS DAMES: GANZE-WARANDE 6-15 - In de derde periode werd de Gan- ze-ploeg tot zes éénheden ver kleind toen Carola Kiel en Willemijn Kuiper met drie 'P's' werden uitgesloten door arbiter Piet Acke. Toen doel vrouwe Ineke Strackx kort daarop een bal op het hoofd kreeg en knock out ging, bleef er weinig meer over aan Gan- ze-kant Het geroutineerde Warande, dat bepaald niet vies was van trek- en duw- werk, liep in die laatste twee perioden dan ook naar een grote zege toe. De periodestan den in dit treffen waren 2-2,6- 4,10-5 en 15-6. JEUGD: HELLAS-SChELDE 13-4 - Opnieuw heeft de jeug dige leeftijd de Terneuzenaren parten gespeeld. De Lim burgse opponenten waren fy siek de meerderen en van een gelijke strijd was dan ook nauwelijks sprake. In de be ginfase kon Martin van der Hooft een opgelopen 1-0-ach- terstand nog in 1-1 omzetten, maar toch stond het na de vol ledige eerste periode al 6-1. Eten kloof die in de tweede periode tot 9-1 werd uitge bouwd. Via een 11-2-derde pe riodestand werd de zevende seizoennederlaag van Schelde een feit. Naast Martin van der Hooft, die twee keer tot scoren kwam, vonden ook Patrick Overgaauw en Ronald Bril nog de weg naar het Hellas- doel. Stand eerste klas beren: Storm vogel 8-14, Arethusa 8-13, Merlet 8- 11, DZT 8-9, Zegenwerp 8-8, HZ&PC 8-8, Hellas 8-6, Aegir 8-6, ZON 8-4, Treffers 8-1. Tweede klas A heren: Dokkelaers 8-14, DEZV 8- 14, BZ&PC 8-12, Ganze 7-10, Argo 8-10, Daphnia 7-6, Schelde 7-6, Neptunus 7-2, TRB/RES 8-2, Nau- til us 8-0. Kring Zeeland - In de kring pakten de heren van Ganze 2 de winst op Onderdak met 11-3. De bekerwedstrijd tussen Scheldes- troom en Schelde eindigde in een 5-5-stand. Stand heren: Ganze 8-12, Schei- des troom 4-8, Bruinvis 5-8, Schelde 6-4, Stormvogel 3 6-2, Onderdak 7- 2. Dames: Stormvogel 4-7, Schelde 4-3, Luctor 4-2. AXEL - Ter afsluiting van de eerste competitiehelft in de tweede klas van het KNVB-zaterdagvoetbal krijgt AZVV Tricht op bezoek. Hoek trekt naar Walcheren om Serooskerke te bestrijden. Voor beide regionale teams zijn dit duels, die gewon nen moeten worden om als middenmoter aan te returns te kun nen beginnen. Voor de derdeklassers Ter neuzense Boys en Zaamslag ligt dat anders. Beide clubs hebben de eerste returns al achter de rug en maken zich op voor een toppositie. Ter neuzense Boys moet dat doen tegen Kloetinge en Zaamslag in Breda tegen PTT Breda. Zo schlemielig AZW de ene week de boot in gaat en dan het liefst op eigen terrein, zo verrassend komt het in uit wedstrijden voor de dag. Het laatste huzarenstukje voerde het op in Klaaswaal, waar SSS met 3-0 werd geklopt. „Als het echt nodig is, staan we er", geeft AZW-voorstopper Frank van Drongelen als uit leg. Met het duel tegen Tricht in het vooruitricht, zou dit weer zo moeten zijn. Temeer daar het hier een zogenaamd vierpuntenduel betreft. Van Drongelen: „We hebben enige omzettingen in het elftal ge pleegd en die lijken goed uit te pakken. Ik geef ons daarom een goede kans op de zege". AZW komt op volle sterkte binnen de lijnen. Hoek heeft een zwaardere kluif voor de kiezen. Seroos kerke staat tenslotte niet voor niets bovenaan en heeft de naam van een goed voetbal lende ploeg opgebouwd. Dat Hoek toch niet benauwd hoeft te zijn, bewees het tegen Arne- muiden. Een punt pakken is in ieder geval voldoende om het uitgangspunt, een punt per wedstrijd, gestalte te geven. In de derde klas kijken de regionale teams minder naar beneden. Hun plaats geeft uit richt op een toppositie. Ter neuzense Boys speelt thuis te gen koploper Kloetinge, een opponent, waarbij ex-Vogel- waarde-spits Ronald Bun fu rore maakt. Op Terneuzense Boys-middenvelder Jacky Scheele maakt Kloetinge ech ter weinig indruk. „Thuis ver liezen we er eigenlijk nooit van. Trouwens we moeten winnen, willen we bijblijven". Het meespelen van Dick Buyze is bij de oranje-zwarten nog twijfelachtig. Zaamslag heeft het op papier een stuk eenvoudiger. Het ontvangende PTT Breda totaliseerde vijf punten minder dan de groen- witten en kan dus definitief op afstand gezet worden. Programma: tweede klas A: AZVV-Tricht, Arnemuiden-Din- teloord, SSC'55-Zwart Wit'28, Ro- zenburg-Bruse Boys, Good Luck- SC Everstein, Serooskerke-Hoek; derde klas A: Terneuzense Boys- Kloetinge, Yerseke-Zwaluwe, NOAD'67-Kapelle, Nieuwdorp- WHS, PTT Breda-Zaamslag, Vee- re-Wemeldinge. TILBURG - In de sterk be zette Warande-cross in Til burg legde John Vermeule van het Middelburgse Dynamo be slag op een knappe derde plaats. Hij liep de negen kilometer lange cross in 28 minuten en 35 seconden. De zege was voor Marti ten Kate van Fortis En schede. Zijn winnende tijd was 28.00. BASKETBAL Vrijdag 5 december: BC Sas 1-Dy- namo'70 1 (eerste klas heren), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 19.15 uur. BC Sas 1- Stone Dunkers 1 (tweede klas da mes), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 20.45 uur. BV Oostburg 2-Marathon 4 (derde klas heren), sporthal Cadzand, aanvang 20.00 uur. BV Oostburg 1-Voor- waarts 1 (tweede klas heren), sporthal Cadzand, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 6 december: Voor waarts 1-Scheldesport 1 (eerste klas dames), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 12.30 uur. KORFBAL Distriet Zuid-West: Tempo-l^joba. Afdeling Zeeland: Tjoba 4-Luctor (eerste klas), sporthal De Bevelan- den Goes, aanvang 16.00 uur. Zuid westers 2-TOGO (tweede klas A), sporthal Souburg, aanvang 20.00 uur. BKC-Luctor 2 (tweede klas A), sporthal De Veerhoek Oost burg, aanvang 17.05 uur. Zaam slag-Atlas 2 (tweede klas A), sport hal 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 15.00 uur. VOLLEYBAL SC Morres-Voorwaarts (promo tieklas dames), sporthal Den Dul- laert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2-De Sterre (eerste klas da mes), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. CVC-Dynamo (promotieklas heren), sportzaal Malpertuus Clinge, aanvang 15.00 uur. HANDBAL Afdeling Zeeland: HVSV-GSC 2 (heren eerste klas), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.00 uur. Operatie'71-Hontenisse (dames eerste klas), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 15.30 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klas: Corn Boys- Schoondijke, Kwadendamme- Aar denburg, Zeelandia-Walcheren, Oostburg-Zeeland Sport, Jong Ambon-RIA, Domburg-Terhole. TENNIS Wintercompetitie district: Mixed competitie: Animo 1-De Schelde 1, Adorhal De Braakman, aanvang 14.30 uur. DOS 1-Animo, TSI2-TSI 3, Racketcentrum Kapelle. Heren competitie: De Schelde-Animo, Racketcentrum Vlissingen, aan vang 13.30 uur. 't Halve Maantje- Hulster Ambacht, De Bongerd- SJEF, racketcentrum Kapelle.

de Stem | 1986 | | pagina 9