CV 88ZAL WÈL HOGERE BELASTING NODIG ZIJN I HET HUIS ECK-B00N Toekomstbeeld van Wester schelde Van de Velde medebeheerder Zeebad Fonkelende beschenken... p naar de n-opticien Fokker Woensdrecht op eigen benen )odelijk Ingeval »p Tholen VIGANG A listorische optocht loor Schoondijke Mattenlegger Cardium wordt vandaag geveild College Aardenburg overweegt sluiting dorpshuis E PRIJS Bevolking Aardenburg vergrijst steeds meer OENSDAG 3 DECEMBER 1986 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND RAAD VAN COMMISSARISSEN SCHAKELT BERGSE ONDERNEMER UIT ARDENBURG - De Aardenburgse gemeen- lijke belastingen gaan het volgende jaar niet ihoog. Gezien echter de bezuinigingen op de Ijksuitkering, het wegwerken van het achter- llig onderhoud van gemeente-eigendom- :n, het onderhoud van de straten en het uit ren van nieuw beleid zullen de heffingen in weistijgen. )lder vol surprises is (an huis door ons reid boordevol leuke i aanbiedingen. |u hem nog niet Ie folder dan in één zaken. Hij ligt voor u Ju-es...! stuur het oog /ontuur en maak van een Ipje een ontdekkingsreis! T entoonstelling van De Volière Igmeting lrillen Kontaktlenzen hulst Schietingen SCHIP BLEEK NIET TE VERKOPEN 'DORP HEEFT ZALEN VOLDOENDE examens BEN W KONDIGEN PROMOTIEBELEID AAN TOEKOMST BEDRIJVEN ZIET ER UITSTEKEND UIT Incidenteel Productiehal Van een onzer verslaggevers rESKENS - De Raad van unmissarissen van camping v Zeebad Breskens heeft be ulen de verkoop van de cam- „g aan de familie Van de ■lde uit Nieuwvliet te effec- eren. Gisteren zijn alle aan houders aangeschreven 1(1 de mededeling dat zij jjaf heden hun te verkopen ^elen kunnen inleveren bij daris mr. E. Verhage in IJ- ndijke. Zoals gemeld is een meerderheid van de aandelen voor verkoop aangemeld. Omdat de huidige beheerder van de camping (tevens com missaris) G. van Schaick uit Breskens te kennen heeft ge geven per 1 januari als be heerder te willen terugtreden, heeft de raad de heer Van de Velde met ingang van 1 de cember benoemd tot onbezol digd beheerder. „Dat past alle maal mooi", aldus de voorzit ter van de raad J. van Waes. „Dan heeft hij een inwerkpe- riode van een maand voordat Van Schaick eruit stapt. Dat komt de continuïteit alleen maar ten goede". Desgevraagd zei Van Waes dat kandidaat-koper Van Beers uit Bergen op Zoom wat de raad betreft 'niet meer in het stuk voorkomt'. Zijn wijze van opereren (onder meer het buiten de raad om benaderen van aandeelhouders) is vol gens de raad aanwijzing dat hij toch niet de ideale eigenaar van de camping zou zijn ge weest. „Wij hebben voldaan aan onze opdracht van 28 juni, namelijk een goede koper voor de camping te vinden. Geld stond daarbij niet voorop. Zelfs al had Van Beers vijf honderd gulden per aandeel geboden dan nog zouden wij negatief adviseren aan de aandeelhouders", aldus Van Waes. Wanneer de verkoop definitief zijn beslag krijgt is nog onbekend. Vardenburg verhoogt niet |t staat te lezen in de oting '87. aanbiedingsbrief bij de be- sT, Fr. v. Waesberghestr. 67 pANSTEEN, Hoofdstraat 23 ar beide zaken: 01140-13875 Hulst op zondag geopend van 14.00- 18.00 uur begroting is sluitend, de neente heeft bijna zestig jle beschikbaar voor on- ferziene uitgaven en ook nog een reserve van 50.000 jlden voor de kapitaalslas- gemeente Aardenburg :t de komende jaren flink it openbare werken uitvoe- Het riool is op enkele atsen aan vervanging toe. it college van B en W wil of aparte rioolbelasting in- iren of de onroerend-goed- lasting (ogb) aanpassen. Het lege is er nog niet uit met Ike maatregel de burgers gend jaar geconfronteerd rden. Op het gebied van stads- en •psvernieuwing heeft het lege ook plannen. De Kaai :t gereconstrueerd worden de Brandstraat heeft een knapbeurt nodig. De luwstraat en de Brievers- lat in Eede moeten ook on- handen worden genomen, ;nals in de kern St. Kruis de Dorpsstraat straat. en Roeselaere- en 'n ander praktisch kado- idee is wellicht een thermo- of hygrometer UD-VOSSEMEER - De 82- ige automobilist L. Ver uit Oud-Vossemeer is eren bij een eenzijdig ver- ersongeval op slag gedood. bejaarde man reed met i voertuig over de Oudvos- rieersedijk en raakte met voertuig door onbekende aak in de rechterberm. De an moet daarna volgens de ïitie nog getracht hebben voertuig weer op de weg krijgen, raakte daarbij in slip en verloor de macht er het stuur. ladat de auto tegen een aan linkerzijde van de weg ande boom botste, kwam jst voertuig tenslotte op een kele meters lager gelegen üwielpad terecht en werd ge el vernield. Om de toeristenstroom naar Aardenburg te versterken moet ook het zwembad wor den aangepast aan de eisen van deze tijd. In het kader hiervan zijn er ook vergevor derde plannen om het museum onder te brengen in de voor malige kazerne aan de Markt. „Gebrek aan mankracht en draagkracht is er de oorzaak van dat Aardenburg nog steeds geen volwaardige rol speelt in de toeristische ont wikkeling in West-Zeeuwsch- Vlaanderen", schrijft het col lege. Om hierin verandering te brengen wordt momenteel een onderzoek uitgevoerd. Het af gelopen jaar zijn er in Aar denburg wel meer kampeer ders geweest. „Een verheu gende ontwikkeling", aldus het college. B en W zijn ook blij dat het Van Eeghenhuis een zeer belangrijke rol gaat spelen bij de concentratie van al het Zeeuwse vormingswerk. „Ook dit kan voor de toeristi sche ontwikkeling van Aar denburg een pluspunt zijn", staat te lezen in de begelei dingsbrief. De gemeenteraad behandelt de begroting donderdag 18 de cember. De aanvangstijd van de vergadering is nog niet be kend. ZUIDZANDE - De Oostburgse vogelvereniging De Volière houdt zaterdag en zondag de jaarlijkse tentoonstelling. Ruim 350 vogels zijn er te be kijken. Plaats van handelen is hotel De Zwaan te Zuidzande, waar vrijdag om 20.00 uur de zaak officieel geopend wordt. Za terdag is er een ruilbeurs vanaf 10.00 uur in aanwezig heid van een opkoper. Zondag 7 december valt om 19.00 uur het doek over deze tentoon stelling. Gekeurd wordt van daag, woensdag. Itraat 14, 4561 BC Hulst ÉO-11813 rist O.V. Kontaktlensspecialis| tanschap en goed advies Van een onzer verslaggevers 'OONDIJKE - Ter gelegenheid van het vijftigjarig huwelijk prinses Juliana en prins Bernhard volgend jaar, vindt op ninginnedag 1987 in Schoondijke een historische optocht Mts. 'n de optocht, waaraan (inüg of meer wagens zullen «lnemen en die door het hele )rP gaat, worden historische fclden en belangrijke ge- Wenissen uit de laatste l"ig jaar uitgebeeld. Welke Precies zullen worden, aat nog niet vast. ,,Er zijn verschillende mo- 'ij kheden", aldus de nieuwe ^Jorzitter van de Activiteiten wmissie Schoondijke, Frits arhoeff. „je zou kunnen den- n aan een tafereel dat de ^Plechtigheid uit 1937 uit- "'dt, of aan een voorstelling hoe Schoondijke er vijftig ar geleden uitzag. Maar ook ivoorbeeld de sluiting van de euwse wateren zou een on- ,rwerD kunnen zijn." Met het oog op de stoet heeft oommissie Schoondijke oeeld in twaalf rayons. Per "°n hoopt ze te kunnen re- °P een of twee wagens, feereen kan meedoen. Ook i/f.en uit andere dorpen of ^"schappen, uit heel •uwseh-Vlaanderen wat "betreft," zegt Verhoeff. •der vertelt hij„We wilden vat anders doen dan de jaarlijkse Vlaamse Kermis. Deze optocht willen we groots aanpakken. Daarom gaan we nog proberen een verloting te organiseren ter bestrijding van de kosten." OVEZANDE Bar R2, Zeelandia, 53 achulterr. Wip 1: hoge vogel; P. Rentmeester Ca, Willem Teil; eerste zij vogel: C van de Dries, Eensgezind heid, tweede sijvogeh C. Stouthamer, Edele Hand boog; eerste klep: F. Koens, Sm* Nostra; tweede klep: P- de Jonge; derde Idas: L. Rentmeester Cz, beiden Willem Teil; vliegende vogels; J. Vermuë, Jacobs van Beieren en W. Boude na, Willem Teil; grootste aantal (8): J. de Baar, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Rentmeester Cz; tweede hoge vogel: A. Rentmeester Cz; eerste zijvogel: J. Rent meester Cz, allen Willem Teil; tweede zijvogel: P. Vette, Concordia; derde zijvogel: Jos Rentmeester, vierde zijvogel: A. Rentmeester Cz, beiden Wil lem Teil; grootste aantal (7): A. Voet, Soranua. OUDELANDE Zaal Centrum, Zorgvlied, 37 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Rijke; tweede hoge en vierde zijvogeL W. Remijrue. bei den Edele Handboog; eerste zijvogel: C. Jeremias- ae, Zorgvlied; tweede zijvogeL G, van GaraeL Sora nua 2; derde zijvogeL P. Meeuwae, St.-Sehastiaan; grootste aantal (7): J. Goetheer, Juliana; vligeende vogels: C. Jeremiaase, Zorgvlied en B. Glerum. Diana. Wip 2: eerste hoge vogeL K. Pankow, Vrije Schutters: tweede hoge vogel: A. Pikkaart, Zorg vlied; eerste zijvogeL H. van Stee, Diana; tweede en vierde zijvogeL W. Remijnse, Edele Handboog; derde zijvogeL P. Meeuwae, St.-Sebatliaan. OUDELANDE Koningaachieting, verenigde so ciëteiten Oudelande en Ellewoulsdijk, zaal De Rijke: koning Edele Handboog: C. Stouthamer, koning Ons Genoegen: C. Schouwenaar, koning Juliana: C. Baas; koning Zorgvlied: A. Pikkaart. EEN toekomstbeeld. Zo ziet de Tolbrug Exploitatie Maatschappij (TBM) de Wes- terschelde Oeververbinding. De TBM - van onder meer Lubbers' Hollandia Kloos- geeft met deze artistieke impres sie aan dat er een hangbrug moet komen. Zoals bekend gokt de andere aannemers- een kop overigens ten onrechte dat 'de combinatie (CW), die zich al jarenlang WOV niet haalbaar lijkt'. Er had moeten met de verbinding bezig houdt, eerder op staan dat -volgens de maandagavond in een tunnel. Middelburg verstrekte informatie- het meest westelijke tracé van de oeverver- In De Stem van gisteren suggereerde binding niet haalbaar lijkt. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Vandaag wordt in Rotterdam de Cardium, die de funderingsmatten voor de pijlers van de stormvloedkering in de Oosterschelde heeft gelegd, in onderdelen geveild. De afgelopen jaren is gepiu- De Cardium heeft van no- beerd om de Cardium, die spe- vember 1982 tot mei 1984 130 ciaal voor de Oosterschelde- werken is ontworpen en ge bouwd, in zijn geheel te verko pen. Het ponton, dat is opge legd bij de RDM in Rotterdam, blijkt echter zo specifiek, dat een vervolgbestemming niet gevonden kon worden. Daarom zal de mattenlegger nu worden ontmanteld en tij dens de veiling in congrescen trum Engels in het Groothan delsgebouw te Rotterdam in onderdelen worden verkocht. De veiling vindt plaats in opdracht van Rijkswaterstaat. Zij is georganiseerd door de makelaars Boogaard te Slie- drecht en Troostwijk te Am sterdam. funderingsmatten op de bo dem van de Oosterschelde af gerold, twee voor elke pijler. Het vaartuig heeft samen met de twee drijvende cilinders, die gebruikt werden om de matten op de zeebodem af te rollen, ongeveer 100 miljoen gulden gekost. De twee cilin ders zijn overigens al eerder verkocht. Andere voor de uitvoering van de Oosterscheldewerken gebouwde schepen, zoals het hefschip Ostrea en de bodem- verdichter Mytilius, worden niet gesloopt. Voor deze vaar tuigen wordt getracht alsnog gegadigden te vinden. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Moet het dorpshuis te Aardenburg open blij ven terwijl er in het stadje voldoende zalen zijn? Deze vraag moet binnenkort de Aardenburgse raad beantwoorden. Het college laat in de bege leidingsbrief weten dat de kosten om het dorpshuis in stand te houden een flinke aanslag op de begroting bete kenen. De gemeenteraad moet van het college nagaan of in een tijd van bezuinigingen en on zekerheden met betrekking tot de toekomst van het sociaal- cultureel werk het nog wel verantwoord is om het open te houden. De dorpshuizen in St.- Kruis en Eede zullen voorlopig echter zeker open blijven. Het college wil het komende jaar de korting voor de ge meentelijke sociaal-culturele sector volledig opvangen. Met Oostburg en Sluis gaat men nog bespreken hoe de regio nale instellingen de klap moe ten opvangen. Of Aardenburg ook in '88 de korting kan op vangen is nog maar de vraag. In de loop van het komende jaar zal de raad zich daar over moeten uitspreken. Het dagelijks bestuur heeft de ANWB gevraagd of deze bond de Aardenburgse monu menten kan voorzien van pas sende en verantwoorde tekst borden, zodat de bezoekers kunnen lezen wat voor bijzon ders ze zien. NIJMEGEN - Kathlieke Universi teit Nijmegen- Doctoraal scheikun de, hoofdrichting biochemie: Mo nique Heck, Goes. TERNEUZEN - Stichting School Infra Scaldem, opleidingen in de gezondheidszorg voor Zeeuwsch- Vlaanderen: ziekenverzorgende: Claudia Agostinis, Ebrien Burger, Audry Buyck, Betty Dehulsters, Anja van Drongelen, Veronique Gelderland, Regina de Groff, Ma rina den Hamer, Ina van Lange- velde, Aswintha Menting, Caroline Schilleman, Anke de Smit, Annet de Roeck, Roelie Troost, Bianca Vereist, Conny Verhelst, Anja de Visser en Angelo van Quekelberg- he. TILBURG - Katholieke Universi teit Brabant, doctoraal bedrijfs economie, Karei Menu jr., Terneu- zen. Van een oneer verslaggevers AARDENBURG - De vergrijzing van de Aardenburgse bevol king neemt steeds meer toe. Tien jaar geleden was 16,8 procent van de bevolking 65 jaar of ouder. Begin dit jaar is dat percen tage gestegen tot 18,6 procent (722 65-plussers). In de aanbiedingsbrief bij de begroting '87 schijft het col lege dat de komende jaren de vergrijzing nog meer zal toe nemen. Voorlopig zijn er ech ter nog geen uitgewerkte plannen om het beleid van de gemeente daarop af te stem men. Het gemeen tepersoneel neemt het volgende jaar met anderhalve kracht toe. Nu zijn er 35 mensen in dienst van Aardenburg. Er komt een part-time beheerder voor het museum en de secretarie krijgt er een volle kracht bij. Door het niet opvullen van een vacature bij de buitendienst krijgt de afdeling gemeente werken er een weg- en water bouwkundige bij. Begin '87 zal de raad moeten besluiten naar welke richting de uitbreiding van de secreta rie zal plaats vinden. Het ambtelijk apparaat heeft veel te weinig werkruimte. Het col lege wil ook een prikklok aan schaffen. Volgens de begelei dingsbrief is zo'n apparaat no dig in verband met de part-ti mers en om variabele werktij den voor het overige personeel te kunnen invoeren. Het college wil, op aandrang van de raad, de gemeente gaan promoten. Zo wil men bekend maken dat Aardenburg een plaats is waar het prettig wo nen is en waar de bouwgrond niet al te duur is. Er komen nieuwe stadsplattegronden en een bewegwijzering naar het industrieterrein. Ook de pro motie van het toerisme wordt aangepakt. De begroting komt aan de orde tijdens de raadsvergade ring van donderdag 18 decem ber. Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - Fokker Woensdrecht wordt per 1 ja nuari binnen het Fokker-con cern zelfstandig. In feite komen daar zelfs twee bedrijven op eigen benen te staan. Naast het vliegtuig- bedrijf is dat het electronisch bedrijf Elmo. Beide onderne mingen krijgen een eigen di rectie en een eigen onderne mingsraad. Wat werk betreft, ziet de toekomst er uitstekend uit. Vooral voor Elmo. Dit bedrijf breidt uit en trekt op korte termijn zeventig nieuwe men sen aan. De werkgelegenheid binnen het vliegtuigbedrijf is inmiddels met vijftig arbeids plaatsen toegenomen. Met ingang van het nieuwe jaar worden het vliegtuigbe drijf en Elmo in aparte, zelf standige bv's ondergebracht. Dit is het resultaat van een re organisatie waaraan binnen Fokker ai jaren wordt ge werkt. Het streven hierbij is om elk bedrijf binnen het Fok ker-concern te belasten met een specifieke taak. Zo is het vliegtuigbedrijf van Fokker Woensdrecht aan gewezen voor al het reparatie- en revisiewerk binnen het concern. Ir. A. van Wijlen, di recteur van Fokker Woens drecht, wordt waarschijnlijk directeur van de nieuwe bv voor de vliegtuigfabriek, die de naam krijgt van FAS (Fok ker Aircraft Servicebedrijf). Wie directeur van Elmo bv wordt, staat nog niet helemaal vast. FAS richt zich op revisie en onderhoud van alle soorten vliegtuigen en niet alleen op die van Fokker. Het werk op dat gebied is inmiddels voor een deel overgenomen van Fokker Ypenburg. In verband daarmee zijn ook vijftig men sen van Ypenburg naar Woensdrecht overgekomen. Op Ypenburg wordt momen teel nog wel wat gedaan aan revisie en onderhoud omdat Woensdrecht voor al het werk nog onvoldoende ruimte heeft. Woensdrecht krijgt er echter een nieuwe hal bijAls die me dio volgend jaar gereed is, komt al het werk naar FAS. De orderportefeuille van Woensdrecht is volgend jaar voor de eerste zes maanden goed gevuld. Niet alleen met reparatie en revisie, maar ook met de afbouw van acht nieuwe Fokker IDO-toestellen. Op die manier wil Fokker de achterstand bij het maken van Fokker 100's in Amsterdam in lopen. Bij Fokker Woens drecht is men overigens ver deeld over de vraag of dit be drijf nog wat aan nieuwbouw moet doen. „We zijn aangewe zen voor reparatie en revisie en moeten daarmee onze or derportefeuille zien te vullen. Nieuwbouw mag slechts inci denteel plaatsvinden", zo ver tolkte voorzitter J. van Loon de mening van de onderne mingsraad. Tijdens de verga dering van de bedrijf sleden- groep gaf hij gisteravond een overzicht van de ontwikkelin gen binnen Fokker Woens drecht. Met het oog op die orderpor tefeuille verwachtte de OR- voorzitter dat de GPA Group Limited, een leasingsmaat schappij die 100 Fokker 100's heeft besteld, voor service een beroep doet op FAS en niet op bijvoorbeeld de KLM. Fokker is namelijk zelf financieel be trokken bij GPA, waarvan Fokker-topman R. van den Heuvel voorzitter van de raad van bestuur is geworden. De Elmo draait op volle toe ren. Dit als gevolg van twee grote defensie-orders voor het maken van printplaten en het werk voor de Fokker 50 en Fokker 100. Tot 1990 wil Fok ker per jaar 46 Fokker 100's en 24 Fokker 50's produceren. Het leveren van de electronica voor zeventig toestellen per jaar betekent voor Elmo zo veel werk dat er een nieuwe productiehal bij moet en het aantal arbeidsplaatsen met zeventig wordt uitgebreid.

de Stem | 1986 | | pagina 17