hiesser® %v Agnes Mevs-Dob belaar veertig jaar bij de post Hoe een gekregen paard in de bek wordt gekeken 'Landbouwgrond niet verkopen' VERKOOP GROND BLIJFT BENEDEN PEIL E STEM - ilNSDAG 2 DECEMBER 1986 'EERSSC1AE1T VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 BENW HULST ANTWOORDEN OP RAADSVRAGEN: HOPPE Sinterklaas overhandigt computers €5ééI examens Demonstratie slagwerkers in Hontenisse Info-avond over Basken en Ieren Plaatselijk nieuws St Jansteen Heikant Koewacht Sint-Jansteen Graauw Lamswaarde Kloosterzande Axel Sint-Jansteen Koewacht Clinge Inbraak Eede Raad Huls* bespreekt de begroting Schietingen examens I A C/ EXCLUSIEVE MANNENMODE GENTSESTRAAT 13 HULST TEL. 01140-13067 ALLE DAGEN GEOPEND VRIJDAG TOT 21.00 UUR ZONDAG 14.00 TOT 18.00 UUR Van een onzer verslaggevers PLST - De verkoop van juv- en weiland waarmee de 0eente in feite toch geen „men heeft, zet financieel „vvelijks zoden aan de dijk. Burgemeester en wethou- rs van Hulst antwoorden t op een vraag van CD A-er Vercauteren. Deze vroeg ■li af of het wellicht niet be is dat soort gronden af te Dten. 'De gemeente heeft ongeveer hectare grond liggen, waar m niets mee doet en waar af ook in de toekomst geen plannen zijn. Grond, zo geven B en W toe, die in principe be ter verkocht zou kunnen wor den. Deze gronden zijn echter allemaal bij normaal pacht- contract voor zes jaar met automatische verlenging ver pacht. Volgens het college leert de ervaring dat de ge meente hooguit een 10.000 gul den per hectare kan vangen. In het verleden is bij ver schillende pachters al eens een visje uitgeworpen, maar prak tisch niemand heeft belang stelling. Als zich een kansje voordoet, beloven B en W, zal uiteraard geprobeerd worden dergelijke gronden te verko pen. Daarnaast heeft de ge meente nog zo'n 34 hectare grond in eigendom die moge lijk in de toekomst wel van pas kan komen. De grond is momenteel gratis in gebruik bij de vroegere pachters. Hier van ligt twaalf hectare in het niet gerealiseerde gedeelte van het plan Moerschans. B en W denken dat woningbouw hier op wat langere termijn niet moet worden uitgesloten. Tussen de Rijksweg 60 en de Oude Galgenstraat in Sint- Jansteen ligt ook nog een lap van meer dan vijftien hectare, plus nog vier hectare tussen de Rijkswegen het plan Tragel. Deze gronden mogen volgens B en W ook niet worden afge stoten, omdat ze allemaal van belang zijn voor de verdere ontwikkeling van het woonge bied tussen Hulst en Sint-Jan- steen. Tenslotte ligt tegenover Neckerman ook nog een paar hectare grond, die al een aan taljaren wordt gereserveerd voor een mogelijke uitbreiding van het postorderbedrijf. Vleer geld nodig voor ulster grondbedrijf luks. 2.75 Van een onzer verslaggevers ULST - Na de vele miljoenen die al naar het •ondbedrijf zijn doorgesluisd om de grond- ijzen in verschillende bestemmingsplannen in banden te leggen, zal ook de komende ja- geld uit de algemene middelen voor dat il gebruikt moeten worden. blijkt uit een overzicht van hoe er met de ver lende bestemmingsplannen in de gemeente Hulst staat. name de uitbreidings- letjes in Graauw en luw-Namen lopen slecht, idat er niet genoeg grond irdt verkocht, zal per jaar Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE Sinterklaas reist vrijdag 5 december naar Kloos- terzande om er de feeste lijke overhandiging bij te wonen van computers voor vier Hontenisser ba sisscholen. De feestelijk eid vindt plaats om 16 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Zoals bekend zijn de computers het resultaat van een spontane per soonlijke telefonische in zamelingsactie door bur gemeester A. Kessen. Omdat de openbare San- deschool en de scholen in Hengstdijk, Lamswaarde en Terhole geen geld heb ben om zo'n vernuftig stukje elektronika aan te schaffen, deed de burger vader een beroep op het bedrijfsleven. In een paar uur tijd belde hij zo'n 7.000 gulden bij elkaar. Genoeg om de vier scho len vrijdag een onver wacht sinterklaascadeau te bezorgen. ®S, 1 december - Paprika kg kl. 9130-160. Andijvie kg kl. 2 A 87- Boerenkool kl. 1 60-72. Spruiten Jgesehoond kl. 1 A 40-48, D 118. 'itlof kl. 1 A 190, kl. 2 A 130. Prei 7 W. 1 A 47-48. Rodekool kg kl. 1 A B13. Savooiekool groen kg kl. 1 44. Uien kg kl. 2 bo. 30, mi. 19. lolselderij met blad st. kl. 110 18- - kl. 210 13,15 13. Veldsla kl. 1 220. ate aardappelen kl. 18. SRDAM, 1 december - rdappeltermijnmarktIn Bintje -50 mm werden 5 contracten ver edeld voor levering april tegen f3.50 per 100 kg. De stemming was pkn- In Bintje 50 mm werden 353 ptracten verhandeld voor leve- 8 april bij een prijs van ƒ32,00 ƒ30,50 per 100 kg, alsmede 40 Jfracten levering mei tegen 2.80 tot ƒ31,70. De stemming was ïuw. gBLAD voor ZUIDWEST-NEDERLAND e^cV jwntoren Jerneuzen, Hulst en Goes, pessen en telefoon nummers op pagina 2. |Peningstijden: 1-30-12.30/13.30-17.00 uur. tiactie lerneuzen: Rein van der ielm (editie-chef), Jan Pnsen (piv. chef), Emile Non, Co Meertens, Joep lummelen, Ronald lerstraten, Cor de Boer ï°j°),Ton Koomen (sport), pist: Frank Deij, Eugène fO'straeten. Middelburg: pnk Postma.. ongeveer 75.000 gulden bijge past moeten worden. Liever zouden B en W, als er vol doende eenmalige middelen zijn, de boekwaarden van beide plannetjes (samen bijna zeven ton) geheel of gedeelte lijk afboeken. Dan hoeven er ook geen renteverliezen meer worden bijgeschreven. Als volgend jaar in Heikant niet genoeg grond wordt verkocht, zalook daar moeten worden bijgespijkerd. Het plan Roskamstraat- Clingepolder loopt voor zover het de Roskamstraat betreft uitstekend. In de Clingepolder gaat het een stuk minder met de grondverkoop. Als dat niet snel aantrekt, moet ook daar voor een greep uit de alge mene middelen worden ge daan. Verder is het nog maar de vraag of de verwachte op brengst wegens grondverkoop in 1987 en volgende jaren be reikt wordt. Ieder jaar zal men erop bedacht moeten zijn dat er geld bij moet om de grond prijs aanvaardbaar te houden. Of er allemaal genoeg geld is om met de sanering van het grondbedrijf door te gaan is nog niet bekend. Binnenkort hopen B en W inzicht te krij gen in eventueel aanwezige eenmalige ruimte en in de om vang van de algemene reserve. Van onze correspondente HONTENISSE - Het slagwer- kersensemble van de Zeeuwse Muziekschool afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen ver zorgt een educatief schoolcon- cert voor de basisscholen uit de gemeente Hontenisse. Dat er nog wat meer dan een trommel en een triangel bestaat, laat de groep onder leiding van leraar Eric Buyle horen in de scholen in Hengst dijk en Kloosterzande in de voormiddag en in het gemeen schapscentrum van Vogel waarde na de middag. Alle ba sisscholen in de gemeente Hontenisse werken mee aan dit projekt. Van een onzer verslaggevers HULST Het open jongeren- centrum Kontrast in Hulst houdt zaterdag 6 december een informatie-avond over Bas kenland en Noord-Ierland. Dat gebeurt in het activitei tencentrum het Houtenkwar tier, in samenwerking met het informatie- en actiecollectief Rood-Zwart. Op deze avond worden films en video's vertoond, die een beeld geven van het leven van de Basken en lederen. Ook is er een stand met boeken, pos ters en ander materiaal. Ver der wordt de avond opgeluis terd door de dichter Nico van Apeldoorn en muzikaal om lijst door de 'Stadsgeurilla's' uit Gent. Aanvang 20 uur en de toegang bedraag een rijks daalder. V Van der Pot speldt de jubilerende Agnes Meys haar speld op. - FOTO WIM K00YMAN Van onze correspondent VOGELWAARDE - Gisteravond was er een zeer druk bezochte receptie in het Dorpscen trum te Vogelwaarde. Postagentschaphoud ster Agnes Meys-Dobbelaar kreeg vanwege haar 40-jarig PTT-jubileum de gouden speld opgestoken. Dit werd gedaan door de gisteren in func tie getreden directeur van het postdistrict Hulst, de heer J. van der Pot, die hiermee zijn eerste officiële daad verrichtte. Ook aanwe zig was de adjunct-directeur van het postdis trict Middelburg, de heer Wolff. De familie Dobbelaar heeft een lange PTT-traditie, want het vroegere postkantoor aan de Bossestraat te Boschkapelle werd door Agnes' moeder 'bemand'. Bij het rond brengen van de grote hoeveelheid telegram men, door de zeldzaamheid van telefoon en auto het snelste contactmiddel, werden dan ook alle kinderen Dobbelaar (negen jongens en twee meisjes) ingeschakeld. Toen Agnes Dobbelaar trouwde met Fons Meys verhuisde het postkantoor mei 1958 mee naar de Kerkstraat, alwaar het nu nog steeds is gevestigd. Veel collega's van de PTT en buurtbewoners kwamen haar gisteravond de hand schudden. Kaarting - Aan de kaarting to café De Kroon deden 64 kaar ters mee. Uitslag: 1. P. War rens, 2. E. Beulen, 3. mevrouw Haulez, 4. P. van Lent, 5. T. de Rijk. Bejaardenschieting - Woens dag wordt in 't Helleken een bejaardenschieting gehouden. Aanvang 13.30 uur. Kaart-en bingomiddag - Don derdag houdt de Katholieke Bond voor Ouderen in het ge meenschapscentrum 't Heike een kaart- en bingomiddag. Deze middag begint om 13.30 Hengelvereniging - Tijdens de drukbezochte najaarsverga dering van de Koewachtse Hengelvereniging werden de bekers en medailles uitgereikt aan de kampioenen van het seizoen 1986. Kampioen zijn: senioren: Willy van Bambost, Overslag; junioren: Fonny Ktot, Koewacht; veteranen: Joseph de Schepper, Koe wacht. De vangst in het afge lopen seizoen was goed, op het Grote Gat zelfs erg goed. Te vens werd bekend gemaakt dat er reeds 1500 snoekjes, 200 snoekbaarzen, 150 kilo karper en 225 kilo pootaal werd uitge zet. In de loop van december volgen nog 650 kilo voorn en 500 kilo brasem. Evenals in 1986 mag in juli en augustus 's nachts gevist worden. Wel komt er een strengere controle op 'zwartvissers.' Gouden huwelijk - Temidden van familie, vrienden en be kenden vierde het echtpaar Guustaaf Vermeulen en Ma- thilde Danckaert zaterdag het gouden huwelijksfeest. In Sint-Jansteen is het echtpaar beter bekend als Staf en Tiele. Iedereen kent Staf als de fietsenmaker van vroeger. Ook nu nog profiteren met name de bejaarden van zijn technische kennis en handig heid. De buurtvereniging De Brouwers had gezorgd voor een feestelijk versierd huis en kerkportaal. De dag begon met een dienst in de kerk. Daarna was er een rondrit door de buurt. Tenslotte maakten velen tijdens de re ceptie in Den Ouden Arend gebruik van de mogelijkheid het jubilerende echtpaar te fe liciteren. Jokeren - In gemeenschaps huis Malpertuus wordt vrij dag 5 december een j okerwed strijd voor alle ouderen vanaf 50 jaar en gehandicapten ge houden. De kaarting telt mee voor het kampioenschap, De kaarttog begint om 13.30 uur en vanaf 13.00 uur kan men zich laten inschrijven. Kaarttog - Door de Bond voor Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Pies- sens, Kapellebrug; 2. L. de Burger, Graauw; 3. A. Burm, Nieuw-Namen; 4. H. van Dorsselaer, Absdale; 5. J. van Osselaer, Hulst. De volgende kaarting is donderdag 4 de cember, aanvang 13.30 uur. Gaaibolling - In zaal De Lam soren werd een gaaibolling ge houden waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: E. van Waterschoot, Lamswaarde; rechter zij vogel: O. Stevens, Hulst; linker zijvo gel: J. Hulshout, Lamswaarde; otste aantal (6): C. Smits, amswaarde. Kaarttog - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Goethem, Walsoorden; 2. J. Pauwels, Kloosterzande; 3. J. van de Ende, Clinge; 4. me vrouw Warrens, 5. P. van Kerkhoven, beiden Hulst. Bingo - De katholieke Bond van Ouderen in Axel houdt vrijdag 5 december een bingo- middag in de voormalige school aan de Walstraat. Aan vang 14 uur. Topbiljart - Biljartclub De Steense Toep houdt vrijdag 5 december een prijskamp op het topbiljart. Dat gebeurt in café Sport. Biljarters kunnen zich laten inschrijven vanaf 19.30 uur. Er wordt gespeeld op twee biljarts. Ouderenkaarting - De Bond voor Ouderen in Koewacht houdt woensdag 3 december een kaarting in het gemeen schapscentrum De Vlaschaart. Aanvang 13 uur. Kaarters kunnen zich laten inschrijven vanaf 12.45 uur. Er wordt ge speeld bieden zonder roem. Sinterklaas - Sinterklaas be zocht dit weekeinde de kinde ren van het dorp. Hij werd door de fanfare Weldoen door Vermaak afgehaald aan de Molenstraat. Dit keer werd de wijk De Grens bezocht en via de Gravenstraat ging het naar Malpertuus. Daar bekeek hij tekeningen van de kinderen. Een extra cadeautje was er voor de kinderen die gelijk met sint jarig zijn. De kinde ren zongen liedjes en de pieten voerden acrobatische toeren uit. Tenslotte kregen alle kin deren een zakje snoep. Er was dit jaar veel belangstelling. EEDE - lil de textielfabriek van Seyntex aan de Vlasstraat in Eede is ingebroken. De in braak is gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag. De daders kwamen de kantoor ruimte binnen door een raam te breken. Het hele kantoor werd door zocht. Een aantal apparaten wordt vermist. Het gaat hier om een kopieerapparaat, een elektrische typemachine, een, elektrische telmachine, 600 kwartjes, flessen wijn, siga ren, ballpoints, koffie en ca cao. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Dor Frank Deij AXEL - Er rust kenne lijk geen zegen op de schenking van 10.000 gulden van de Neder landse Stikstof Maat schappij aan de ge meente Axel. Voor dat bedrag, zo is afgespro ken, moeten twee kunst werken voor het stad huis worden vervaar digd. Eén, een schilderij van de Axelse kunst schilder Hans de Ruij- ter, hangt inmiddels al lang en breed in de hal van het stadhuis. Met het tweede, een brons plastiek dat door de Vlissingse beeldhouwer Herman Bisschop moet worden gemaakt, wil het maar steeds niet vlotten. De provincie heeft nog steeds geen definitieve toe zegging gedaan op het aan vullend subsidieverzoek van B en W. De gemeente, die zich genoodzaakt ziet vol gendjaar tal van sociaal-cul turele instellingen kortingen op te leggen, kan daardoor in een lastig parket geraken. Als de provincie de aan vraag opnieuw afwijst, wat eerder dit jaar ook al gebeur de, zal het geld, 9160 gulden, ergens anders vandaan ge haald moeten worden. Het beelhouwwerk van Bisschop, die al een voorschot van 2500 gulden heeft gekregen, is in het stadium dat het naar de gieterij kan. Dat de gift van de NSM niet meteen de weg volgt van een 'gewoon' cadeautje blijkt al kort nadat de bestemming ervoor door de raad wordt vastgesteld. Afgesproken daarbij wordt dat de kunst werken in principe door Axelse kunstenaars gemaakt moeten worden. 'Om het on derste uit de kan te halen', zoals wethouder J. van Schaik later het standpunt van B en W vertolkt, en 'ver zekerd te zijn van een gede gen kunstwerk', is bij de pro vincie in maart dit jaar om een subsidie gevraagd. Een van de voorwaarden voor het in aanmerking ko men van zo'n subsidie is ech ter dat de betreffende kun stenaar ingeschreven staat bij de Zeeuwse Culturele Raad. En daarmee beginnen de moeilijkheden. Een schil der, Hans de Ruijter, is in Axel gauw gevonden. Maar omdat er ook een beeldhouw- werkje moet komen, en bij de ZCR niemand uit Axel als beeldhouwer staat inge schreven, komt het college terecht bij de Vlissingse kun stenaar Herman Bisschop. Deze woont dan wel niet meer in Axel maar heeft er wel gewoond. Op de zolder van het stadhuis liggen nog steeds werken uit de periode dat hij in Axel woonde en nog niet zo bekend was als nu. Daarmee is niet alleen de link naar Axel gelegd, maar het college kan er nu ook van op aan dat er een gedegen kunstwerk wordt gemaakt. Als de gemeente Vlissingen werk van Bisschop aan de boulevard neerzet, misstaat een werkje van Bisschop ze ker niet in of voor het stad huis van Axel. Het college wordt voor dat beleid op drie fronten aange vallen. Beeldhouwer Han Deij voelt zich gepasseerd. Hij staat wel ingeschreven bij de Zeeuwse Culturele Raad. Maar omdat de ZCR er kennelijk een zeer slordige boekhouding op na houdt, krijgt de gemeente Axel op de peildatum te horen dat er uit Axel geen beeldhouwer in het ledenbestand staat opge nomen. Op het moment dat dat bekend wordt, zijn de on derhandelingen met Bis schop al in een te ver gevor derd stadium om ze af te bre ken. „Dat leek ons niet ele gant naar Bisschop toe", al dus Van Schaik. De tweede aanval komt van galeriehouder Roby Bel lemans die als deskundige zijn diensten aanbiedt om in kunstenaarskring naar ge schikte kandidaten te zoeken. Hij stelt zich daarbij een open procedure voor. Voor die bemiddelende rol vraagt Bellemans 2.000 gulden, maar dat vindt wethouder J. van Schaik te ver gaan. „Twintig procent van het beschikbare budget, zoveel commissie krijgt een makelaar niet eens", Bovendien heeft men bij de gemeente niet zo'n hoge pet op van BeEemans' capaciteiten. Waarop Bellemans, die wel door de Nederlandse Raad voor de Kunst als deskundige wordt beschouwd, pareert: „Als men bij de gemeente pretendeert genoeg deskun digheid in huis te hebben om die zaak zelf te regelen, dan heb ik daar geen moeite mee. Maar ik volg het wel op de voet en als het fout gaat kom ik uiteraard in het geweer. En dat is nu gebeurd. Er moet niet gesjoemeld worden". Een hels bombardement komt er van de commissie welzijn. Met name CDA'er A. van Ham vindt de hele gang van zaken Illustratief voor het ontbreken van een fat soenlijk beleid op cultureel terrein. Hij voelt zich niet al leen gepasseerd als het schil derij van De Ruyter alleen door het college beoordeeld wordt - „onze deskundige ogen hebben ook nog niet op het werk gerust" - maar vindt dat het college de dien sten van Bellemans niet zon der meer kan afwijzen. „Kunst kost nu eenmaal geld. We moeten niet voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Ik acht BeEe mans meer deskundig dan menigeen van ons". Dat het college niet zo eigenzinnig te werk had mo gen gaan, vindt ook de pro vinciale commissie voor aan koop van Beeldende Kunst. De in maart aangevraagde subsidie wordt geweigerd omdat er onder meer voorbij is gegaan aan de bepaling dat een commissie van deskundi gen moet worden ingescha keld. Het excuus van de ge meente op dat moment is dat bij de aanvraag uitgegaan is van de richtlijnen van een brochure van december 1985. In april worden de richtlij nen van december 1985 aan gepast, maar dan ligt de aan vraag van het coEege al op het provinciehuis. De her nieuwde aanvraag gaat me dio dit jaar de deur uit. Tot op de dag van vandaag ech ter nog geen antwoord. Wethouder J. van Schaik is echter niet bang dat de ge meente alsnog zelf voor het subsidiebedrag moet op draaien. „De eerste aanvraag is vanwege een procedurele reden afgewezen. Er is een misverstand ontstaan over de mnaier waarop de subsi die moest worden aange vraagd. Het verzoek wordt nu opnieuw bekeken, maar is wel positief benaderd. Het werk voldoet ook aan het cri terium vernieuwende kunst, ©it jaar komen we niet meer voor subsidie in aanmerking omdat de pot leeg is. Ik heb er goede hoop op dat we er vol gend jaar wel bij zijn". Het getreuzel van de pro vincie heeft overigens niet aEeen nadelen. De gift van de NSM is inmiddels met dui zend gulden rente vermeer derd. Als men nog een paar jaar wacht, is de subsidie van de provincie zelfs overbodig geworden. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeen teraad geeft donderdag 4 de cember een eerste aanzet voor de behandeling van de begro ting voor het volgend jaar. Donderdag krijgen de ver- schiEende fracties gelegenheid om algemene beschouwingen te houden. In een later sta dium komen B en W dan terug met hun antwoorden en volgt de behandeling van de begro ting. Tijdens de vergadering op 4 december buigt de raad zich ook over verzoeken van de Hulster Woningbouwvere niging om voor meer dan tien miljoen gulden garant te staan voor de tijdige aflossing van leningen. Met die leningen wE de bouwvereniging andere dure leningen vervroegd af lossen. De raadsvergadering begint zoals gewoonlijk om 19.00 uur. HULST - Zaal De Blaauwe Hoeve, 51 schutters: hoge en eerste zij vo gel: H. Maes, Hulst; tweede zij vo gel: J. De Booy, Zuiddorpe; groot ste aantal (5): P. Boënne, Hulst. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 24 schutters: eerste zij vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; tweede zij- vogel: G. van Damme, Koewacht; grootste aantal (5): J. Suy, Koe wacht. HULST - Zaal Blommaert, 32 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: J. Leer- aert, Kloosterzande; tweede zijvo gel: R. Wilking; grootste aantal (4) W. de Kuyper, beiden Hulst. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge vogel: J. van Meelen; grootste aantal (4): J. van Goethem, Stekene. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, koningsschieting, 24 schutters: ko ning: C. Buys, Koewacht; konin gin: mevrouw Van Meelen, Kloos terzande; minister: J. Suy, Koe wacht. AARDENBURG - St.-Sebastiaan, 48 schutters: eerste hoge en beide zij vogels: F. Vlaeminck, Malde- gem; tweede hoge vogel: F. Thille- man, Aardenburg: hanen: 1. R. Mouton, Adegem; 2. J. van Damme, Maldegem; 3. M. Andries, Adegem^ 4. F. Thillemam, 5. G. de Vriend^ beiden Aardenburg; prijs.vogels R. Mouton, Adegem; 2. F. Thille- man, Aardenburg; 3. J. van Darri- me, Maldegem. ST.-JANSTEEN - Bejaardenschie ting, zaal De Warande, 40 schut ters: hoge vogel: M. Janssen, Moer- beke; eerste zij vogel: M. de Brou wer, Heikant; tweede zijvogel: W. de Kuijper, Hulst; grootste aantal (4): M. Hofman, Stekene. KOEWACHT - Zaal De Kerk straat, 40 schutters: hoge vogel: E. Jansen, Moerbeke; eerste zij vogel- mevrouw Van Meelen, tweede zij- vogel: J. van Meelen, beiden Kloos terzande; grootste aantal (4): JL Baart, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Het Molenhof, 27 schutters: hoge vogel en beide zij vogels: F. Meyer, Osse- nisse; grootste aantal (5): E. War rens, Kloosterzande. WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Hoger, 51 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. Bos, Soranus 2 en C. van de Dries, Soranus; eerste zij vogel: G. Verschoor, tweede zij vogel: R. van de Kamp, beiden Doel naar Höger; eerste klep: F. Koens, Spes Nostra; tweede klep: P. de Jongé, derde klep: C. Rentmeester, beiden Willem Teil; grootste aantal (5): E. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van de Kamp, Doel naar Hoger; tweede hoge vo gel: M. Verdonk, Jacoba van Beie ren; eerste zij vogel: M. Repkes, Victoria; tweede zij vogel: J. van de Kamp; derde zij vogel: J. van Steenbergen, vierde zijvögel: P. de Jonge, beiden Willem Teil; groot ste aantal (8): M. Repkes. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 49 schutters: eerste hoge en eerste zij- vogel: S. Raes, St-Pauwels; tweede hoge vogel: Ch. Frankaert, Kapellebrug; tweede zij vogel: P. Stobbelaar, De Klinge; derde zij- vogel: L. Cammaert, Kapellebrug; vierde zij vogel: P. Taalman, St.- Jansteen; grootste aantal (4): D. Schelfhout, Kapellebrug. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 36 schutters: hoge en tweede zij vo gel: G. Windey, Eksaarde; eerste zijvogel: R. Roels; grootste aantal (3): L. Dullaert, beiden Stekene. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 38 schutters: eerste hoge en eerste zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede hoge vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij vogel: M. van Melle, Moerbeke; grootste aantal (7): J. de Waal en F. de Waal, bei den Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 27 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: J. Verschoten* Kloosterzande; tweede hoge vogel: F. van Swaal, Hulst; eerste zij vo gel: P. Maas; grootste aantal (5): J. der Weduwe, beiden Kloosterzan de. HULST - Zaal Blommaert, 28 schutters: hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; eerste zijvogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij vogel: E. Bakker, St.-Jansteen grootste aan tal (6): G. d'Hooghe, Hulst. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 68 schutters: hoge vogel: N. van Wijnsbergen; eerste zijvogelfc J. van de Velde, beiden Bouchaute; tweede zij vogel: A. Kretel, Basset- velde; grootste aantal (4)L. Mar tens. Hoofdplaat ZUIDDORPE - Staande wippen, St.-Sebastiaan, 87 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Vereecken, ICalloo; tweede hoge vogel: J. Ede- sio, Zwijnaarde; eerste zij vogel: G. van de Velde, Zwijndrecht; tweede zij vogel: P. Samijn, Zuiddorpe; derde zij vogel: F. Audenaerde, Kalloo; vierde zijvogel: A. de Mey, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vo gel: H. Polfliet, Eykevliet; tweede hoge vogel: E. Jonkheym, Kloos terzande; eerste zij vogel: G. dè Letter, Wachtebeke; tweede zijvo gel: F. Vervaet, Moerbeke; derde zij vogel: P. Vereecken, Melsele; vierde zij vogel: G. van Goethem, St-Niklaas TILBURG - Katholieke Uni versiteit Brabant. Doctoraal examen bedrijfseconomie, Ro nald Meerschaert uit Hulst.

de Stem | 1986 | | pagina 15