>eter Kant wint veldrit in Goes OM DO 3 bedwingt Luctor Gilbert Pieters verdiend eerste m VV'24 LOOPT TEGEN ZOVEELSTE ANGSTDROOM AAN Van Remortel te sterk voor concurrentie iSaert-Hulst HAANDAG 1 DECEMBER 1986 in 3, 4571 CA Axel, 5-2109 verbouwen toffen - houthandel peweg 19. tel. 01140-12455 ^NITAIR - OPEN HAARDEN [eten?? ifferen BIJ n0ens AXEL epernoten- ernooi juburg ïccesvol gemeen leijenberg erslaat u Port (ENDMAKING ervaet en ontenisse >elen gelijk Tjoba door mist gestopt T8 PAGINA SPORT 6 - jw eigen voordeel tevreden klanten ijks geopend tot 17.00 u. tTERDAG en ZONDAG g onze wielersportmedewerker ES - Peter Kant is zondag fraaie wijze winnaar ge- den van de nationale Hol- fse Hoeve-veldrit in Goes, grate belangstelling trok. [ant, die deel uitmaakt van nationale amateurselectie jrijden, hield in deze B- is René van Korven, pro- [jonal Erwin Nijboer en van Dalen, die tot zijn naamste tegenstanders irden, in deze volgorde ter zich. (eter Kant eiste met deze ook automatisch de iwse districtstitel voor op, waarin Anton van Putten uit Oudenhoorn (lid van de WV Zeeland) als tweede eindigde, terwijl Pa trick Tolhoek de derde me daille in de wacht sleepte. In tegenstelling tot vorig jaar bleef Kant even de kat uit de boom kijken en gunde bij voorbeeld aan Erwin Nijboer de eer om als leider te funge ren bij de eerste doorkomst na 2200 meter. Een ronde later had Kant echter reeds het ge zelschap opgezocht van Nij boer en dit duo bleef twee ron den voorop draven met een paar 100 meter voorsprong op René van Korven en de Span jaard Duran. Van deze naaste volgers vestigde Van Korven wat later de aandacht op zich via een krachtsexplosie. De impone rende jacht die René van Kor ven inzette resulteerde na 35 minuten in de aansluiting met Kanten Nijboer. Toen er 45 minuten op zaten en Peter Kant steeds beter in zijn ritme kwam achtte de Zeeuw de tijd rijp om alleen aan de haal te gaan. Hij deed dit met machtsvertoon. Nij boer en Van Korven trachtten nog wel aan te klampen, maar de kloof werd steeds groter. Kant reed dan ook een onbe dreigde zege tegemoet. Uitslagen: Amateurs en profs: 1. F. Kant (Renesse), 2. op 40 sec. R. van Korven (Diessen), 3. op 50 sec. E. Nijboer (Dene kamp), 4. op 1.02 D. van Dalen (Amers foort), 5. op 1.10 J. Duran (Spanje), 6. A. van Putten (Oudenhoorn), 7. J. Sint Nico- laas (Dordrecht), 8. P. Tolhoek (Yerseke), 9. J. van de Velde (Rijsbergen), 10. P. Pie- ters (Wolvega), 11. H. Thijs (Oploo), 12. T. van de Velde (Rijsbergen), 13. J. Yrre- baso (Spanje), 14. H. Janssen (Heiloo), 15. B. Tieleman (Kloosterzande), 16. G. J. Theunisse (Berghem), 17. T. van Korven (Diessen), 18. A. Schaap (Zeeland), 19. A. Bernaerts (Baarle-Nassau), 20. M. van Orsouw (Ooyen). Junioren: 1. R Nagelgast (Hooge- veen), 2. op 3.58 min. N. van Hest (Til burg), 3. op 4.25 A. Kraan (Gouda), 4. L. Pieters (Jubbega), 5. op 1 ronde A. van Dongen (Dongen), 6. E. Cromheecke (Aardenburg), 7. J. Noppen (Dordrecht), 8. M. Marijs (Arnemuiden), 9. J. Fortrei (Breskens), 10. W. Geijs (Kwadendam- me). Nieuwelingen: 1. R Tolhoek (Yerse ke), 2. op 50 meter F. Zoetewei (Kapelle), 3. R. van Dijke (Tholen), 4. A. de Ridder (Arnemuiden). 5. M. van der Horst (Zwijndrecht), 6. J. Hofstee (Middelburg), 7. P. Oudshoorn (Sprang-Capelle), 8. P. van de Vijver (Zuiddorpe), 9. J. van de Zanden (Schijndel), 10. G. van Dijke Os- Gravenpolder). Liefhebbers-veteranen: 1. B. van der Meer (Jubbega), 2. J. Weerman (Nije- holt), 3. A. Bastemeijer (Poortugaal), 4. G. Weerman (Nijeholt), 5. E. Koets (Bigge- kerke), 6. L. Peeman (Herkingen), 7. C. Trommels (Poortugaal), 8. E. van Nieuw- kerk (Wemeldinge), 9. W. Oosse (Middel burg), 10. J. de Jonge (Lewedorp). Recreanten: 1. P. van Hulle (Sas van Gent), 2. S. de Kok (Lewedorp), 3. A. van de Vrie (Goes), 5. D. Verhulst (Waarde), 5. K. Schrijver (Kapelle), 6. r Mathijsse (Goes), 7. C. Kraan (Gouda), 8. J. Tolhoek (Yerseke), 9. S. Brooymans (Terhole), 10. J. Simons (Goes). Eindstanden districtskampioen schappen: amateurs: 1. P. Kant, 2. A. van Putten, 3. P. Tolhoek. Junioren; 1. E. Cromheecke, 2. M. Marijs, 3. J. Fortrei. Nieuwelingen: 1. R. Tolhoek, 2. F. Zoete wei, 3. R. van Dijke. Liefhebbers-vetera nen: 1. E. Koets, 2. E. van Nieuwkerk, 3. W. Oosse. Recreanten: 1. P. van Hulle, 2. S. de Kok, 3. A. van de Vrie. Peter Kant op weg naar de zege in Goes. - foto willem mieras araktervol Biervliet vindt succes vakkundig stofferen van mSA.1 Noordpolder straat 13 Tel. 01155-2238 a onze schaakmedewerker JBURG - Het Pepernoten- nooi, dat door de schaak- i Souburg werd gehouden, en groot succes geworden, otaal namen 109 schakers aan dit evenement, eeuwsch-Vlaanderen was dijk vertegenwoordigd dertig schakers en daar- pakte Toorenaar uit Axel zege in de B-groep. Hier d de indeling door een iputer verricht. Het pro- mma was samengesteld Frank van Boven en de ding verliep vlekkeloos en mdsnel. De deelnemers den In vier verschillende tijdscategoriën verdeeld, de A-groep, tot en met 19 i ging Riemens uit Goes de hoogste eer strijken. In J-groep was de winst voor [Axeise spelertje Toorenaar in de C-groep was Tung Choi van SVWZV duide- te sterk en mocht daarin ook de eerste prijs mee f huis nemen. In de D- ep, tot tien jaar, bleef de in eigen huis, want Sal- van de organiserende ver- Jing was te sterk voor de deelnemers. Iltilagen A-groep: 1. Riemens, Goes; luwer, Middelburg 3. Van Driel, jen. B-groep: 1. Toorenaar, Lan- Axel; 2. Koolhoven, Souburg; 3. It, HWP Sas van Gent C-groep: lam Choi, SVWZV; 2. M. Boelhou- Scheltens, beiden Souburg. D- Sallent, 2. C. Boelhouwer, 3. Van allen Souburg. van Terneuzen brengt ter op woensdag 3 december 1986 stadhuis van Terneuzen een opei zal worden gehouden van de co« jdzaken, welzijnszaken, milieu, ne. december 1986 te 19.30 uur zulk lorden gehouden van de volgen^ ge basis van de 7.5-ovér- loing die Bleijenberg be ren, volkshuisvesting, ruimtelijke 0 tide op Au Port in de Sasse Irijfstenniscompetitie. Met nciën, sociale zaken en volkse versloeg Jansen Peter van Idhoven, terwijl Wille met rt, cultuur en personeelszaken. voor zover van toepassing 1 n het dubbelspel speelde g hebbende concept-raadsvoorste duo Jansen/Wille met 8-8 aanvang en tijdens de vergaderir r plaatse verkrijgbaar. cember 1986 De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen industrie recreatie Van onze tennismedewerker VAN GENT - Frank He en Henk Jansen lagen s bleef over De Prest. ijk en Bleijenberg/Van eist stelde defintiief de dzege veilig door met 11-9 winnen van Rottier/De st. In de herencompetitie "r de D-categorie haalde endax flink uit tegen Pe- t Met 12-0 werd gewonnen, erbij de 10-1-zege van Jules Dongen een niet onbe- 'grijk aandeel hierin had. .n^Hen BC-heren: Bleijenberg-Au tEENTE OOSTBUF 11-5-D-heren: Brandax-Peters 12-0. ■'mixed: Churchill-Carvel 10-2. E-he- 1 Antheunis-TVS 6-6 E-mixed: tl-Agro 0-12, Segers 2-Elopak 8-4. n Oostburg maakt ingevolge artikel 22 itelijke Ordening bekend, dat de raad i vergadering van 20 november 1986 hef n, dat een wijziging c.q. een nieuw bestel irbereid voor: ncialeweg 39 te Groede; de Bernhardstraat en Tooropstraat Pr. Willem Alexanderstraat te Cadzand; zlnsdijk 2 te Nieuwvliet, >P de bij de besluiten behorende tekenW in. strekking hebben op vermelde besluiten n de ÏÏTerKrwSinTte weh "«J»et deperste verlies )er 1986, ter gemeentesecretarie, sect H~n betekende, g. Raadhuisplein 1 te Oostburg voor ir 1986. De burgemeester voornoemd, Mr. C.T. Spijkerboer. JLST - In de Huis terse da- ^tenniscompetitie moest Ploper Vervaet toestaan dat atenisse haar vier punten landig maakte, hetgeen Het 4-4-gelijke spel was enwel nog voldoende om de Ppositie in de A-poule te be dden. A-poule: Hol-Risseeuw 3-5, ™a®t-Hontenisse 4-4. B-poule: Lap- «n-Compiet 4-4, Vogelvlucht 1- ask 2-6. C-poule: Tiffany-Lamir 8-0, Invlucht 3-Club'86 2-6. [®wnd aan kop na vier wedstrijden A- Vervaet 28, Adriaansens 27, Del- iivü.' Boundless 25, Dwask 24, Petem en Vogelvlucht 1 20. C-poule: JJJjOf 3 26, Eikenhof 2 en Tiffany 25 Door Rinus Verberkmoes BIERVLIET - „Winnen we in Biervliet dan worden we kampioen ook," was het idee dat in Hulst leefde vaor het duel met de haringka- kers. Een gedachte ingegeven door het feit dat HVV'24 nimmer tot winst was gekomen in Biervliet. Deze keer waren het weer de mannen van coach Pe ter Pilaet die wonnen. Met een 4-0-zege in de knip gingen zij juichend richting kleedkamer. HVV'24 had daarmee de zoveelste nachtmerrie opgelopen in het westelijke deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de riante cijfers valt eigenlijk weinig te tornen. „We waren te afwachtend. Niets lukte en dan verdien je niet te winnen," aldus HW'24-trainer Rinus Zegers. Zijn concurrent verkeerde in een betere stemming. „Wat we vandaag hebben laten zien kan alleen maar gehonoreerd worden met winst," stelde de ze. Dit laten zien, betekende een Biervliet-ploeg aan het werk zien die bruiste van energie. En juist dit enthou siasme verraste de Hulstena ren volkomen. Zodoende kan de pluim zonder meer op de hoed van het complete team gezet worden. Een formatie die in eerste instantie Meertens wegens droeve familie-omstandighe den moest missen. Daarna in het duel voorstopper Eddy Doens richting kleedhok zag weggaan, na een botsing, om na de thee spits Raymond In- gels eveneens voortijdig rich ting douche te zien vertrekken na contact met een HW'24- verdediger. Wie daaruit con cludeert dat het duel gemeen was, heeft het mis. Het treffen was stevig omdat Biervliet het met name van een enorme in zet moest hebben, waardoor HW'24 niet in het spelritme kon komen. De start werd daarom ener verend, zij het dat HW'24 hierin iets meer domineerde dan de gastheren. Een thuis club die de handen dicht mocht knijpen bij een inzet van Angelo Verbraeken, na een combinatie met Van Eeke- len, die voorlangs het doel van doelman de Rijcke zoefde. Deze Biervliet-rilling werd onmiddellijk vervolgd door een opwarmer in de vorm van een treffer. Aan de basis hier van lag Raymond Ingels. Zijn voorzet 'klutste' via zijn maat Burky en HW'24-verdediger Heyndrickx over doelman De Deckere: 1-0. Een doelpunt dat HW'24 aan het wankelen bracht en zeker niet bijdroeg tot rust in de Hulsterse forma tie. Een linie die veelal te traag reageerde en teveel vrijheid liet aan Burky en Duyserinck. Een koppel dat zodoende uit kon groeien tot 'beste' van het duel. Dubieus De tweede Biervliet-goal ontstond uit een vrije trap van Robby Versluys. Zijn inbreng werd door de geheel vrijgela ten Ingels doorgeschoten en vervolgens door invaller Van Liere ingekopt. Arbiter Ghijs zag tenminste de bal de lijn passeren, terwijl hij op de 16 meterlijn stond. HW'24-ver- dediger Van de Walle was het met deze beslissing niet eens. Hij was het namelijk die de bal tegenhield. Zijn grens rechter Piet van Eek oordeel de: „De bal was nauwelijks op de lijn, laat staan erover." Hij werd niet door Ghijs gehoord en zodoende mocht HW'24 opnieuw aftrappen om uitein delijk met een 2-0-achterstand aan de thee te beginnen. Na de doelwisseling, Zegers verving Verbraeken en Heyn- Kopduel tussen HW'24-er Jos van der Walle en Biervliet-verdediger Raymond Ingels voor het doel van de thuisclub. - fotowim kooyman drickx voor respectievelijk Warrens en Cleyman om meer kracht in het team te brengen, speelde Biervliet het spel slim. Het liet HW'24 komen en wachtte zelf op een counter mogelijkheid. Een tactiek die slaagde omdat de rode muur nimmer gesloopt werd door het steeds krampachtiger spe lende HW'24. Erger nog voor de geel-blauwen, slaagde Biervliet erin een derde tref fer on het scorebord te krijgen. Een 'schoonheid ingeleid door invaller Van Liere. Zijn prima voorzet werd vervolgens door Duyserinck a la Bep Bakhuys ingekopt. HW'24 was daarmee defi nitief geklopt. Dat daarna de tweede Biervliet-invaller Abko Pauwe, hij keept nor maal, nog voor 4-0 zorgde, was een bewijs temeer dat Bier vliet voldoende conditie en ka rakter had om de volle negen tig minuten vol gas te gaan. Het bewees daarmee tevens dat dit ingrediënt voldoende kan zijn om een technisch be ter geachte ploeg te kloppen. Een HW'24-formatie die tij dens de pauze werd bedacht met een boeking. Deze kreeg coach Zegers. „Ik vroeg aan de scheidsrechter hoe het moge lijk was dat hij de tweede 'goal' kon zien, terwijl hij op de 16 meterlijn stond. Dit bleek niet te mogen." Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas van het Zeeuwse afde lingskorfbal kwam het Ter- neuzense Luctor niet verder dan een 7-7-gelijk spel tegen ONDO 3 en dat stelde toch teleur. Atlas gaat stevig door en won met 19-6 van Olympia. De eerste plaats is nu haar deel, met vlak daarachter Luctor en Animo 3 dat met Tjoba 4 met 11-13 versloeg. In de tweede klas had Zaamslag het niet moeilijk tegen Animo 4 Het zette met 10-5 een goede prestatie neer, al viel het spel tegen. TOGO haalde tegen Luctor 2 met gemak dubbele 14-4-cijfers, terwijl Atlas 2 nipt van Zuidwesters 2 won met. 5-6. LUCTOR-ONDO 3 7-7 - Hoewel Luctor door een strafworp het eerst scoorde, dicteerde de tegenstander het spel. Luctor had het ver dedigend moeilijk tegen de snelle ONDO-heren en ook aanvallend kwam het nau welijks uit de verf. Het mocht van geluk spreken dat ONDO, dat vooral van afstand het vi zier goed had staan, niet verder uitliep dan 1-3 en 2-4. In de laatste minuten werd bij Luctor de scherp schie tende Ronnie Wisse in stel ling gebracht en die trok de stand bij rust gelijk, hetgeen geflatteerd in het Terneu- zense voordeel was. In de tweede helft ging het bij Luctor beter en trok het de wedstrijd naar zich toe. Omdat de ONDO-ka- nonnen nu niet meer goed gericht stonden, ontspon zich een spannend geheel, geboeid gevolgd door de vele toeschouwers. Vrijwel gelijk op ging het naar het einde toe, maar de hoop bij Luctor 5 ging gloren toen het vijf minuten voor het einde 7-6 werd. Protesten bij ONDO tegen het laatste Luctor-doelpunt, maar evenzo protesten bij Luctor toen scheidsrechter Jaap van Spronsen vlak voor tijd een dubieuze straf worp toekende aan ONDO en dat bettekende 7-7. In die tweede helft had vooral Luctor geen geluk, dat vele schoten op ern haar na de korf zag missen. Doelpun ten: Ronnie Wisse (3x), Peter Durinck (2x) en Ad Ver- schuure (2x). ZAAMSLAG-ANIMO 4 10-5 - Een matige en rommelige wedstrijd, waarin Zaamslag continu het initiatief had. Dat resulteerde in een 6-1- voorsprong. Er kwam toen wel wat meer lijn in het spel van beide teams, maar een voldoende werd nauwelijks gehaald. Animo leek het toch leuk te gaan maken toen het in korte tijd de ruststand op 6-3 bracht. Niets van dat alles, want in de tweede helft stootte Zaamslag gedecideerd door naar 8-3 om die voorsprong verder uit te bouwen. Doel punten: Pieter Hamelink (2x), Kees Fraanje (2x), Ma rianne Fraanje (2x), Werner de Rooij, Gerda van Doorn en Sjaak Westerbeke (2x). TOGO-LUCTOR 2 14-4 - Opnieuw een gemakkelijke wedstrijd voor de Goese ploeg, die in de tweede klas geen tegenstand van enige betekenis krijgt. Toch een aantrekkelijke partij omdat TOGO de motivatie op kon brengen door te gaan, on danks een steeds verder op lopende score. Vanaf het be- ginsignaal trok de thuisclub ten aanval en regelmatig verspreid over de gehele wedstrijd werd de score op gebouwd. Doelpunten: Jaap van Gastel (4x), Dennis Vos- hart (4x), Jacco van Beugen (3x), Leon van Hekke (2x) en Gerda Kloet. Uitslagen Tweede klas B: Tjoba 5-Seolto 2 9-5, Stormvogels 2-A11 Ready 2 8-4, Swift 4-Olympia 2 9-2. Derde klas A: Tjoba 6-Animo 5 5-8, TOGO 2-Blauw Wit 2 9-10, Volharding-Zuidwesters 4 6-4. Derde klas B: Luctor 3-Zaamslag 2 10-6. Vierde klas A: Tjoba 7-KVK 5- 12, Volharding 2-Blauw Wit 3 10-3. Vierde klas B: ONDO 4-Stormvogels 4 6-7. Vijfde klas A: Atlas 3-TOGO 6 13- 3, Luctor 4-Swift 7 11-2. Vijfde klas B: TOGO 5-Swift 6 8-7, Tjoba 8-Luctor 5 18-5. Zesde klas A: Olympia 4-Drei- schor 14-3. Zesde klas B: Stormvogels 5-Zaamslag 3 14-2. Zesde klas L: Animo 9-Blauw Wit 4 8-4. Zesde klas Q: TOP 4-Atlas 4 6-1. ONDO 7-Blauw ONDO-heer en Luctor-dame strijden om de rebound onder de korf van de gasten. - fotowim kooyman Wit 4 7-8. Junioren 1: ONDO-Animo 2 6-4, Stormvogels-Swift 2 5-4, Zuid westers-Ti oba 8-4. Junioren 2: Luc- tor-Tjoba 2 3-4. Junioren 3: TOGO 2- Swift 4 4-3, Seolto 2-BKC 5-5. Junio ren 4A: Stormvogels 2-Seolto 3 10-2, Luctor 2-BKC 2 7-4, Junioren 4B: Vol- harding-Animo 4 10-3, ONDO 3- Blauw Wit 2 1-6. Stand eerste klas: Atlas 3-5, Animo 3 3-4, Luctor 3-4, ONDO 3 3-3, Blauw Wit 2-2, Olympia 2-0, Tjoba 4 2-0. Tweede klas A: TOGO 3-6, Zaamslag 2-4. Atlas 2 2-2, BKC 2-2. Luctor 2 3-2, Animo 4 2-0, Zuidwesters 2 2-0. Tweede klas B: Stormvogels 2 2-4, Swift 4 2-4, Tjoba 5 2-4, TOP 2 1-2, Olympia 2 2-0, Seolto 2 2-0, All Ready 23-0. Door Kees Hamelink HULST - Het duel tussen Ronald van Remortel en Je roen Verstraeten vormde het sluitstuk van het succes vol verlopen ETEC-tennistoernooi in sporthal Den Dullaert te Hulst. Een duel waarin Van Re mortel de verdiende zege pak te, terwijl Francesca Adriaan sens bij de dames van het C- niveau de verrassende winna res werd. In De D-categorie legde Nell Hendrikse beslag op de eerste plaats na verbeten strijd tegen Lisette Vervaet, terwijl Pascal Delforge een onneembare vesting bleek te zijn voor de Zeeuse indoor- kampioen van vorig jaar Ed ward Bleijenberg. Het schema bij de C-heren was met de namen van Ronald van Remortel en Jeroen Ver straeten engiszins aan veras singen onderhevig, hoewel in de onderscheidende duels nau welijks sprake was van krachtsverschil, zodat de klok in veel gevallen als beslissend element optrad. Menno van den Hout was de favoriet en was ook als zoda nig van start gegaan, maar moest in de halve eindstrijd bulgen voor Jeroen Verstrae ten, die met een game verschil beslag legde op een plaats in het slotduel: 6-5. Onderin het schema omspeelde de als tweede geplaatste Ronald van Remportel met 7-4 Mark Leenknegt en hetzelfde deed Jan Willem Bartz ten opzichte van Gyon Asselman: 8-5. Van Remortel loste uitein delijk de verwachtingen in en eiste de finaleplaats voor zich op door met 7-5 Bartz het zwijgen op te leggen. In de fi nale ging Van Remortel voort varend van start en verschafte zich een ogenschijnlijk ruime voorsprong van 4-1, waarna Verstraeten zich duidelijk herstelde, maar hoewel hij steeds Van Remortel op de hielen bleef zitten, dicteerde Van Remortel volledig het spel, zeker na een tussenstand van 6-4 die hij uitbouwde naar 8-4. Hoewel Verstraeten de marge weliswaar kleiner maakte, liet Van Remortel zijn tegenstander niets meer toe dan nodig was. Met 9-7 werd hij de verdiende winnaar. Een spannend slot kende de finale bij de C-dames met Francesca Adriaansens en Aniek van Waes als verant woordelijken hiervoor. Eerst genoemde speelster kwam als winnares uit de striid tegen Nancy Blok met 6-5, terwijl Aniek van Waes het duel te gen Ria Sterrenberg winnend afsloot met duidelijke 8-3-cij- fers. De 25 jaar jongere Adriaan sens leek in de beginfase van de strijd tegen Van Waes ge- makklijk te zege te behalen, maar de verkregen 6-2-voor- sprong mondde uiteindelijk uit in een 7-7-gelijke stand, waarna het spel tegen de klok kon beginnem met nog zo'n vijf minuten te spelen. Adriaansens had tenslotte een 9-8-voorsprong verkregen en op 'voordeel' van haar tegen standster bleef het bij deze stand. In de D-categorie bij de da mes ondervond de latere win nares Nell Hendrikse in de halve eindstrijd weinig tegen stand van Loes Asselman: 10- 3, terwijl ook Lisette Vervaet gemakkelijk beslag legde op een finaleplaats ten koste van Anita van Brieck: 7-3. Een verbeten duel tussen Hendriks en Vervaet ontspon zich op het groene tapijt. Een 5-3-voorsprong voor Vervaet was er het gevolg van, maar met liefst vier games op rij voor Hendrikse gaf dat de partij een ander aanzien, maar de spanning was weer volop aanwezig bij een 7-6-stand in het voordeel van Hendrikse, die het dan ook niet meer uit handen gaf8-6. Na zeges op Ton Veraart en Joop van der Griek bleek Pas cal Delforge terecht als eerste te zijn getipt bij de D-heren, een verwachting die hij voile- dig waarmaakte en waartegen tegenstander Edward Bleijen berg in de finale niets aan had toe te voegen. Bleijenberg be haald overwinningen op Reg gie van de Berg en Leo van Hoije, maar was tegen Del forge niet bestand: 12-7. Uilslagen HE-C halve finales: Jeroen Verstraeten-Menno van den Hout 6-5, Ronald van Remortel-Jan Willem Bartz 7-5. Finale: Van Remortel-Verstraeten 9-7. DE-C finale: Francesca Adriaan sens-Aniek van Waes 9-8. HE-D halve finales: Pascal Delf or ge-Joop van der Griek 6-5, Edward Bleijenberg-Leo van Hoye 8-3. Finale: Delforge-Bleijenberg 12-7. DE-D finale: Nell Hendrikse-Li- sette Vervaet 8-6. HD-C: Van Da mme/ Maes-Leenknegt/Gajewski 13-9 HD-D: Van Damme/Van Goethem-Van Hoye/ Delforge 10-9. DD-D: Asselman/Mast- Baggen/Vervaet 8-7. GD-D: Asselman/ Renique-Van Broeck/Van Puijenbroeck 10-7. Van onze atletiekmedewerker AXEL - De trimloop Axel-Terneuzen-Axel is uitge groeid tot een knappe klassieker. Een klassieker die zaterdag een knappe winnaar opleverde met Gilbert Pieters uit het Belgische De Klinge. Pieters, geen onbekende in de Zeeuws-Vlaamse trimloop- wereld, trok er meteen na de start tussenuit. Even leek het erop dat de Belg zijn krachten overschat had, want na 13 van de 18% kilometer wisten Piet Westerweele en Ronny van de Bossche hem bij te benen. „Het was doelbewust," zo ver klaarde de latere winnaar achteraf. Dat liet hij blijken ook, want het duo Westerweele/ Van de Bossche kon hem slechts enkele tientallen me ters gezelschap houden. „Hij was gewoon te snel voor ons," lichtte Piet Westerweele na afloop toe. „Net op het moment dat we dachten we hebben hem, versnelde hij gewoon weer." De Aardenburgse postbode, voor wie deze afstand geen al ledaagse kost is, hield ondanks die morele opdonder zijn tweede plaats vast. Zijn gezel, de Antwerpenaar Van de Bos sche had duidelijk dieper in de buidel getast want hij moest ook Westerweele laten gaan. Hij had geluk dat het gat met de achtervolgers dusdanig was uitgebouwd dat nummer vier, Sam Polderman toch ook niet de eerste de beste, hem nooit meer kon bedreigen. Dat het pittig hard ging bewijst het feit dat de eerste drie bin nen het uur bleven. Dit on danks de bepaald niet ideale omstandigheden want de dichte mist zorgde voor een waar schimmenspel. Men kon amper binnen de dertig meter waarnemingen plegen, reden waarom de or ganisatoren (stichting Spor tieve Recreatie Axel in sa menwerking met SV Aloy) ex tra 'vlaggers' hadden ingezet. Naast de 18% kilometer stond er ook een 2% en 7 kilo meter op het programma met Rudi Willems als winnaar op de kortste en Mark de Jonge op de middenstafstand. Drie Belgische zeges dus, al heeft het thuisfront goed partij ge geven. Zo liepen ook Fons Warrens, Mark Willaert en Eddy Vink zich binnen de eerst tien op de lange afstand, terwijl Alex Lippens met een I4e plaats als eerste Axelaar binnenliep. In totaal kwamen 225 deelnemers voor deze laat ste uit een serie van vier trim- lopen naar café De Pieper. Axel-Terneuzen-Axel had ruim 100 deelnemers. Uitslag 2Vk km: 1. Rudi Willems, Basse- velde 6.53; 2. Stefan Praet, Nieuw-Na- men 6.54; 3. Bart Kindt, Vogelwaarde 7.11; 4. Franklin Dieleman, Hoek 7.15. 7 km: 1. Mark de Jonge, Kemzeke 27.17; 2. Willy Fermont, Hulst 27.23; 3. Bertus Gelderland, Sluiskil 27.35 4. P. Buys, Heikant 28.50.18tt km: 1. Gilbert Pieters, De Klinge 59.12; 2. Piet Westerweele, Aardenburg 59.24; 3. Ronny van de Bos sche, Antwerpen 59.34 4. Sam Polder man, Oost-Souburg 1.00.51; 5. Dirk Per soon, Zelzate 1.01.01; 6. Fons Warrens, Sluiskil 1.01.30; 7. Mare Willaert, Nieuw- Namen 1.01.58; 8. Eddy Vink, Westdorpe 1.03.05; 10. Alex Vernaeve, Westdorpe 1.03.32; 14. Alex Lippens, Axel 1.05.40, 16. Mare Groosman, Hoek 1.06.42; 17. Peter de Waal, Westdorpe 1.06.52; 18. Hans Jas- perse, Axel 1.07.01; 19. Jasper Bakker, Axel 1.07.05; 20. Wim Bakker, Terneuzen 1.07.34. Van onze kcrrfbalmedewerker TERNEUZEN - Ook in de tweede ronde van de zaalkorf- balcompetitie is Tjoba niet in het veld gekomen. Het reisde door de mist niet verder dan Bergen op Zoom, om daar terug te keren. De overige uitslagen waren: Eerste klas A: Oranje Wit-Animo 10-10, Kinderdijk- Snel 7-9, Fiks-Swift 13-10. Derde klas C: ONDO-Vitesse 17-12, Stormvogels-GKV 6-8. Derde klas D: ADO-Zuidwesters 7-9, TOP-A11 Ready 11-3. Reserve eerste klas A: Vriendenschaar 2-Swift 2 14-7. Re serve tweede klas A: Pernis 2-Tjoba 2 10- 7. Reserve derde klas A: Oranje Nassau 2-Animo 2 5-13, Fiks 2-Swift 2 10-7. Re serve derde klas D: ONDO 2-KVS 4 7-9. B-junioren: PKC-Animo 8-10, KOAG- Swift 5-3. Stand eerste klas A: Snel 2-4, Fiks 2-2, Kinderdijk 2-2, Swift 2-2, Oranje Wit 1- 1, Animo 2-1, Vriendenschaar 1-0. Derde klas C: GKV 2-4, ONDO 2-4, DES 2-2, Dijkvogels 2-2, Nieuwerkerk 2-2, Storm vogels 2-2, Olympia 2-0, Vitesse 2-0.

de Stem | 1986 | | pagina 21