nui DE KOK: 'BRESKENS WAS MAAT TE GROOT' Verrassende triomf Vierat Hoe word je een West-Brabantse topclub? Competitieleider verrast door NAC 6Calgary op tijd klaar voor Aanslag op Maradona Reker: 4Nooit meer wedden' WTO LEASEN OF AUTO HUREN? (BAANDAG 1 DECEMBER 1986 hiijff: 'Pas in april met Ajax praten' Fan zijn pupillen. Kvvestie van talent, veel trainen en je steeds volledig inzetten. Meeüs is zo'n topclub, maar dan op het ge bied van verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen, reizen en onroerend goed. De zekerste weg leidt naar MARTELINGDUURDE RUIM ZESTIEN UUR Campomanes blijft voorzitter Olympisch elftal zonder Feyenoorders Interlandduel tegen Cyprus direct op tv KLAAS SCHIPPER ONTZENUWT GERUCHTEN: I A9CA Autoleasing LCCIdv Autoverhuur GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE RTEM-S Van onze sportredactie IMSTERDAM - Johan Cruijff zegt pas in april van het volgend ur te beslissen over een eventueel verlengen van zijn contract iet Ajax. Cruijff: „Met Ajax heb ik niet gesproken. Dat lijkt me vrij aloos, het is pas november. Stel dat ik niet tot overeenstem- jng zou komen, wat moet ik hier dan in godsnaam nog een jlf jaar doen. Het is beter voor de spanning dat er voorlopig its gebeurd". NAPELS (DPA) - De Argen tijnse voetbalvedette Diego Maradona wil weg uit Na pels, de stad waar hij wordt verafgood, maar hij zich ook niet meer veilig voelt. Naar nu pas bekend is ge worden, is Maradona enkele weken geleden het slachtof fer geworden van een aan slag. Vanuit een voorbijrij dende auto werd de wagen, met Maradona aan het stuur en zijn vriendin Claudia naast hem, beschoten. De achteruit sneuvelde. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De kogel werd in de bekleding aangetrof fen. Volgens het Romeinse dagblad 'II Messagero' had het incident al op 11 novem ber plaats, maar was het met opzet uit de publiciteit ge houden. In een interview met de krant verklaarde de Ar gentijn dat voor hem de maat vol is. „Ik liep al ge ruime tijd met het plan rond uit Napels te vertrekken. Nu weet ik het zeker dat ik mijn contract bij Napoli niet ver leng". De politie van Napels weet zich nauwelijks raad met het voorval. Vooralsnog houdt men het erop dat Maradona het slachtoffer is geworden van een persoonsverwisse ling. In de buurt van zijn wo ning staat ook een plaatselijk NATO-kwartier. reskens te sterk voor Goes E- IH Door Fred Rabout Jubileumprijs nu voor 6 stuks slechts SRESKENS - „Dit Breskens was een maat te ■root voor ons", concludeerde Goes-trainer Jaarten de Kok gisteren na de 3-0-nederlaag Op de overwinning van de thuisploeg viel weinig af e dingen. Vooral in de eerste helft was er maar een loeg op het veld. De 2-0-voorsprong bij rust was een ïormale afspiegeling van het gebeuren in de eerste 45 ninuten. Brabantia schotelwarmer mi branders Heeft een warmtespreidend rooster voor warmhouden van sausj ^aantreden zonder een ba- etc Kleur: trend- Adviesprijs 32, Jubileumprijs Na de pauze haalde Bres- ens het hoge peil van de eerte illt nog maar zelden, maar ik Goes bracht het niet tot rote daden. Met deze zege Breskens een uitstekende sak, want tot voor de wed- Irijd mocht ook Goes tot de lantenkring voor de titel orden gerekend. „Als ze zo blijven spelen, is i kampioen bekend", stelde laarten de Kok. Zijn collega, sap van Maris, wilde woor- van deze strekking nog liet gebruiken. „We draaien ;er, en zitten in een be- igrijke periode. Volgende ik naar Cluzona, pakken daar oolp een of twee pun- dan kunnen we met een irust hart aan de tweede pe- iode na de winterstop denken, de weg nog lang". Beide teams moesten giste- isspeler. Bij de thuisploeg is obby de Muijnk voor ge- uime tijd uitgeschakeld, hij netste zich dusdanig aan de nie tijdens de training, dat hij pas na de winterstop aan heroptreden mag denken, ter wijl bij Goes Paul Linden- bergh het door een enkelbles sure af moest laten weten. Breskens opende sterk met twee sterk spelende spitsen; Hans Ritico en Johnny Livro- mento, terwijl Rudy Snou- waert een hoofdrol vertolkte op het middenveld. Goes stelde daar bijzonder weinig tegen over, en mocht van geluk spre ken dat pas na een kwartier de eerste goal viel. Een vrije trap van Benny Pielaet werd door Rudy Snou- waert met het hoofd verlengd, waarna de kleine Ritico hoger sprong dan alles wat Goes was, en beheerst binnen knik te, 1-0. Goes wilde daarna wel ko men, maar kon het niet. Bres kens bleef de zaak dirigeren, de arme Gruben bleef in het Breskens-doel kou lijden. Vol komen in de lijn van de ver wachtingen zorgde Johnny Li- vremento in de 32'ste minuut voor 2-0. Ken aanval van Goes. Rudy Snouwaert zette een 1-2 op met de donkere spits, die in de verste hoek binnen- prikte. Daartegenover geen enkele kans voor Goes waar Jan de Grip volledig in de knip van Willie de Jager zat, en een hard werkende Gé Wolters zijn ploeg nooit over het dode punt kon heentillen. Na de hervatting leek Goes dan toch herboren. Dat durde maar tien minuten, er kwa men geen noemenswaardige doelkansen uit voort. Breskens was geen schim meer van de uitstekende ploeg van de eerste helft, maar het had het tegen dit Goes niet no dig. Slechts één keer werd de Bevelandse formatie echt ge vaarlijk, toen Ronny Krijger een corner van Erik Dohmen goed inkopte. Hij had de pech dat Rob Gruben precies op de juiste plaats stond. Rudy Snouwaert, in de tweede helft minder nadruk kelijk aanwezig dan in de eer ste, zag vervolgens zijn voor treffelijke boogbal net naast gaan. Toch zou het nog 3-0 worden, en wel een vijftal mi nuten voor tijd, toen Henk Ot- tens zich weliswaar vastliep, maar Johnny Livremento de bal voor de voeten kreeg en Dimmy van Zanten met een hard schot klopte. Bij Breskens was Fred - foto w1m kooyman Meerman ondertussen in de ploeg gekomen voor Carlo de Smit, terwijl een minuut voor tijd Wim Fenijn voor Ottens in de wei kwam. Bij Goes verving Alex War- nica Edwin Breen de gehele tweede helft, en kwam Jeroen Gelok halverwege het tweede tafereel Hugo Barens vervan gen. Dit alles onder leiding van Axelaar Rinus Verhelst, die weinig problemen kende. ffiST-BERLIJN (SID) - Het Ie wereldbekertoernooi ibanden, in West-Berlijn, zondag verrassend gewon en door de Fransman Vierat. nde eindstrijd versloeg de 49- ige de Belgische matador kymond Ceulemans met 3-2. Voor de Nederlandse deel- «mer in het circuit, Rini van Itacht, was er weinig eer «eggelegd. Hij won in de eer- ronde moeizaam van de tetduitse amateur Zöllner it 3-1. In de strijd om een plaats bij (laatste vier, bleek de Waal ijker echter niet in beste in. De Argentijn Doyharza- won met 3-2. Van Bracht akte door dat verlies naar de ijfde plaats in het klassement a drie toernooien. Na een goed begin, volle tri- tunes in Parijs, en een minder (rvolg in Brussel, werd het 'de toernooi om de wereld- ;er driebanden geen succes. Uleen de laatste dag van het kiedaagse evenement werd net 250 toeschouwers redelijk öocht. Zij beleefden een historische overwinning. Vierat is een goede biljarter, maar slechts zelden kan hij tippen aan het niveau van Ceulemans en de Japanner Kobayashi. West- Berlijn was echter zo'n mo ment. De eerste set verliep desastreus voor Vierat. Ceule mans maakte een serie van twaalf caramboles, een extra premie van 1000 mark werd zijn deel, zijn tegenstander ontluisterd achterlatend op zijn stoel: 1-15. De van origine Portugees bleek echter mentaal niet aan geslagen te zijn door het ver lies. Hij won zowel de tweede als de derde reeks met redelijk overtuigende cijfers. Omdat Ceulemans de vierde won, kregen de toeschouwers een echte finale te zien. Daarin deed het tweetal eigenlijk niets voor elkaar on der. Bij 14-14 was het de vraag wie op dat moment de zenu wen het best in bedwang zou houden. Dat bleek verrassend Vierat te zijn. Voor Ceulemans betekende het verlies niet dat zijn eerste plaats in het klas sement in gevaar kwam. Hij kan het over twee we ken in Valkenburg, waar de voorlopige afsluiting wordt gehouden, zelfs redelijk rustig aan doen. De vijfde plaats is voor de negentienvoudige we reldkampioen voldoende de hoofdprijs in het WBA-circuit mee naar Mechelen te nemen. Uitslagen achtste finales: Raymond Ceulemans (Bel)-Achim Siegert Wilke (WD1) 3-0 (15-9, 15-14, 15-8), Marco Za- netti (Ita)-Richard Bitalis (Fra) 3-0 (15-9, 15-9, 15-6), Luis Doyharzabal (Arg)-Die- ter Müller (WD1) 3-2 (15-4,12-15,8-15,15- 11, 15-9), Rini van Bracht (Ned)-Chris- tian Zöllner (WD1) 3-1 (15-10,15-13,13-15, 15-13), Nobuaki Kobayashi (Jap)-Werner Kühn (WD1) 3-0 (15-6,15-6,15-7), Junichi Komori (Jap)-Allen Gilbert (VSt) 3-0 (15- 9, 15-14, 15-12), Egidio Vierat (Fra)-Ave- lino Rico (Spa) 3-0 (15-9, 15-13, 15-13), Ludo Dielis (Bel)-Falko Willenberger <WD1) 3-0 (15-14, 15-8, 15-14); kwartfina les: Komori-Kobayashi 3-1 (15-8, 13-15, 15-7, 15-12), Ceulemans-Zanetti 3-0 (15- 11,15-14,15-8), Doyharzabal-Van Bracht 3-2 (15-10,15-6,8-15,13-15,15-10), Vierat- Dielis 3-2 (6-15, 9-15, 15-7, 15-2, 15-11); halve finales: Vierat-Komori 3-1 (12-15, 15-3,15-10,15-8), Ceulemans (Bel)-D'Oy- harzabel (Arg) 3-0 (15-10,15-14,15-10); fi nal e: Vierat (Fra)-Ceulemans (Bel) 3-2 (1-15,15-6,15-7, 9-15,15-14); om de derde plaats: Doyharzabal (Arg)-Komori (Jap) 3-0(15-11,15-4,15-8). ■nessen, sauslepels, asschaaf eumprijs Meeüs is altijd bij u in de buurt. Met vestigingen in Breda, Etten-Leur, Roosendaal en Bergen op Zoom. En altijd bereid om even langs te komen. Jan Reker, met zijn dochtertje Aafke op de arm, en Hans Janse (rechts) worden bij aankomst in Vessem in de bloemen gezet door de VVV-bestuursleden Loek van de Kroonenberg (links) en Leo Briteren. - foto dagblad van noohd-limburg Van onze sportredactie VESSEM - Eindelijk, na ruim zestien uur, kwam er voor Jan Reker een einde aan de marteling. De VW- trainer arriveerde zaterdag middag tegen kwart over vier trekkebenend bij zijn woning in het Oostbrabantse Vessem. Hij had de contra prestatie van de uit de hand gelopen weddenschap met zijn ploeg verricht, al moest hij daarvoor tot op de bodem van zijn krachten gaan. „Ik wil wedden, dat ik nooit meer wed", verzuchtte hij. De 84 kilometer lange voettocht tussen stadion De Koel en Vessem, een uit vloeisel van VW's overwin ning op Feyenoord, was in een opmerkelijk snelle tijd voltooid. Daarmee leverde Reker een nauwelijks voor mogelijk gehouden prestatie. Sinds zijn tijd bij de com mando's, waar menige pit tige mars op het programma stond, had de 39-jarige voet baltrainer niet méér gewan deld dan de doorsnee-Neder lander. „Ongetraind zo'n stuk lo pen is echt gekkenwerk", zei Reker, nadat hij zijn afge peigerde lichaam in een luie stoel had neergevleid, met de loodzware voeten op een ge makkelijk bankje. „Als trai ner maak je wel eens tacti sche fouten, maar zo'n blun der. Na een wedstrijd is in de bus voortaan een zwijg plicht van kracht", kon de Brabander toch nog grappen, doelend op het ontstaan van de weddenschap tijdens de terugreis van het duel tegen Excelsior. Nadat de spelers tegen Feyenoord hun aandeel in de weddenschap hadden gele verd, restte Jan Reker niets anders dan op pad te gaan. Tijdens de lange tocht werd hij vergezeld door VW's fy siotherapeut Hans Janse. Na het vertrek op het midder nachtelijk uur waren Reker en Janse vrijwel nonstop doorgelopen. Geslapen had den zij niet, zelfs nauwelijks gepauzeerd. In Vessem wachtte het duo zaterdag middag een uitbundig ont haal. Een groot gedeelte van de spelersgroep was present - Raymond Libregts had zelfs de laatste 20 kilometer meegelopen - en een forse bestuursdeputatie bracht zijn bewondering met bloe men en flessen drank tot uit drukking. Van onze sportredactie BREDA - De competitieleider van de KNVB, Jan Huijbregts, bleek zondag pijnlijk verrast door NAC, dat de wedstrijd tegen Volendam voor woensdag ge pland heeft. Die verplaatsing druist in tegen de af spraak tussen de KNVB en de Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS), dat een wedstrijd die op het toto-formulier vermeid staat en afgelast wordt, niet binnen tien dagen na de afgelasting gespeeld wordt. „Ze hadden zaterdag op zijn minst contact met me kunnen opnemen", aldus een licht geïrriteerde Huijbregts. „Nu moet ik die zaak met de toto zien te regelen. Ik hoop toe stemming voor die wedstrijd te krijgen". De directeur van de SNS, Jos Zwartjes, kon gisteravond nog niet zeggen of er woens dag in Breda gespeeld kan worden. Overigens is NAC-se- cretaris Chris Liesker van me ning, dat er wel contact is ge weest met de KNVB. Liesker: „Ik heb begrepen dat er met de KNVB gebeld is. Daar is toe stemming voor woensdag ge geven, omdat Volendam die wedstrijd zo snel mogelijk moet spelen. Die club heeft na melijk kans op de tweede pe- riodetitel". Dat de wedstrijd niet op zondag plaats had, lag aan Vo lendam. De clubleiding voelde er niet veel voor om in een ho tel te overnachten en wilde naar huis. DOEBAI (AFP) - De Filipijn Florencio Campomanes blijft voorzitter van de internatio nale schaakfederatie FIDE. In Doebai, waar de schaako lympiade wordt gehouden, werd Campomanes al voor het begin van het congres zeker van een nieuwe ambtsperiode. DEN HAAG (ANP) - Bonds coach Rinus Michels heeft zondag de selectie voor het Olympische elftal, dat woens dag tegen Oost-Duitsland de eerste kwalificatiewedstrijd speelt, teruggebracht tot zes tien man. Sparta-aanvaller Schmidt en de Feyenoorders Van Herpen en Hofman zijn afgevallen. De definitieve selectie: Lengkeek en Wijnberg (Sparta), Menzo en Blind (Ajax), Suvrijn, Hoekman en Boessen (Roda JC), Ronald Koeman en Vanen burg (PSV), Roossien, Verkuyl en Van Dijk (FC Groningen), Gillhaus (FC Den Bosch), Snelders (FC Twente), Van Loen (FC Utrecht) en Boerebach (Go Ahead Eagles). Van onze sportredactie ZEIST - De wedstrijd Cyprus-Nederland, die zondag 21 december in het kader van de kwalifi catie voor het Europees Kampioenschap in West- Duitsland gespeeld wordt, komt rechtstreeks op de televisie. De uitzen ding begint om 13.30 uur. Dit werd zaterdag be kend gemaakt tijdens de Algemene Vergadering Amateurvoetbal in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Voorzitter Karse- makers zei dat de KNVB de amateurverenigingen, die op die dag moeten spelen zal vragen hun wedstrijd op een ander tijdstip, voor of na de in terland, te programme ren. Op 21 december wordt bij de amateurs een inhaalprograma af gewerkt. Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Klaas Schipper, tijdens de Olympische Win terspelen in zijn Canadese woonplaats Calgary verantwoorde lijk voor het goede verloop van het schaatstoernooi, heeft zich, sinds hij vorige week donderdag in Nederland arriveerde, be hoorlijk opgewonden. „Ik heb begrepen dat er in Europa allerlei wilde verbalen over Calgary de ronde doen. Dat we niet op tijd met de accommodaties klaar zouden zijn en dat binnen het In ternationaal Olympisch Comité zelfs overwogen zou worden het Oostenrijkse Innsbruck als reserve aan te wijzen. Allemaal on zin. We zitten 'on budget and on schedule'. Het gaat echt alle maal goed", zo bitste de oorspronkelijk uit Weesp afkomstige Canadees van zich af. Toch moest Klaas Schipper toegeven dat het met de bouw van de overdekte schaatsbaan in Calgary niet gaat zoals oorspron kelijk gepland was. Immers, aanvankelijk stelde de Canadese schaatsbonds dat dit seizoen de wereldkampioenschappen sprint in Calgary overdekt zouden plaatsvinden. Door vertra ging bij de bouw is die titelstrijd inmiddels echter verplaatst naar de buitenbaan van het bij Quebec gelegen Saint Foy. Schipper: „Voor 86 procent is de ijsbaan klaar. De overkapping is in ieder geval gereed. Alleen het beton van de eigenlijke 400 meter piste moet nog gestort worden". Binnen het internationale schaatswereldje rekende men er op dit seizoen al ervaring op te kunnen doen in Calgary. Dat gaat dus niet door. „Volgend jaar ryavember krijgen alle landen een uitnodiging om bij ons in Calgary te komen schaatsen", zo geeft Schipper aan. „Dan organiseren wij de World Cup-wedstrijd, die dit weekeinde in Heerenveen werd verreden. Wij zijn bereid om het grootste deel van de kosten voor onze rekening te nemen. Op die manier hoeft niemand te klagen", aldus Klaas Schipper, die in februari bij het WK allround in Heerenveen terugkeert naar Nederland. Dan in het gezelschap van drie architecten van de Universiteit van Calgary, die overleg willen voeren met de ijsmeesters van het overdekte Thialf-ijscentrum. „Dat drietal is al een keer in Heerenveen geweest en heeft toen gesprekken ge voerd met de bouwers van de hal. Nu wil men wel eens bekijken hoe het uiteindelijk allemaal is geworden. Daarom neem ik die mannen mee". Volgens Klaas Schipper hoeven de Europese schaatsnaties zich dus geen zorgen te maken, dat zij totaal onvoorbereid op het overdekte ijs van Calgary om de Olympische medailles moeten gaan strijden. „Ach, die verhalen. Ik heb al gehoord dat de voorzitter van het organisatie-comité zou zijn opgepakt, om dat hij geknoeid zou hebben met kaartjes. Dat klopt helemaal niets van. Er is inderdaad iemand gearresteerd, maar dat was een kerel die trachtte te profiteren van het koersverschil tussen de Amerikaanse en de Canadese dollar. Maar die kerel zat vrij onderaan in de ladder van de organisatie. Dus er was in feite niet zo veel aan de hand. We werken met duizenden mensen en daar zit altijd wel een rot appeltje tussen". Een aardig detail is overigens dat de Canadese schaatsploeg zich volgend seizoen grotendeels in Heerenveen op de overdekte ijsbaan zal voorbereiden op de Winterspelen in eigen land. Schipper: „In de maanden voordat de vlam bij ons in Calgary wordt ontstoken, wordt het natuurlijk een heksenketel. En om een rustige voorbereiding te kunnen garanderen, sturen wij onze schaatsploeg inderdaad naar Heerenveen. Anders wordt een vent als Gaetam Boucher helemaal gek gemaakt. En juist hij moet voor ons bij het schaatsen voor goud zorgen".

de Stem | 1986 | | pagina 13