Camping Napoleonhoeve mag van GS uitbreiden HES Jan Elfrink en Cors van Belois mensen met een blauw-wit hart Te hoge snelheid in Beekmanstraat Walter Dierick is al kwart eeuw organist en dirigent 'Bouwen vooral daar waar men wil wonen' VREEMD DAT OOSTBURG NIETS GEREGELD HEEFT (LPT) weer met er Ockeloen erste onderneming naar edrijventerrein bij Sluis Kantonrechter buigt zich verbaasd over misstap in schemering PAGINA ZEELAND 3 politierapport ZATERDAG 29 NOVEMBER 1986 VAN ZEELAND TOCH EXTRA SUBSIDIE BILJARTERS Sluis tegen fusie van waterschappen BOGERS: 'WEG NODIGT UIT' Sinterklaas vandaag ip bezoek in Sluis IN 25 SEC SAMEN BIJNA 90 JAAR LID VAN W GROEDE Plaatselijk nieuws Sluis Eede Aardenburg markten GEEN CONCENTRATIE IN DE GROTE ZEEUWSE KERNEN T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers SLUIS - De voltallige Sluise CLINGE - De rijkspolitie te ;aad sprak zich donderdag- Hulst heeft gistermorgen V. A. nacht, op initiatief van de uit het Belgische Sint Niklaas yVD, uit tegen de plannen om aangehouden en ter ontnuch- le drie Zeeuws-Vlaamse wa tering een tijdje ingesloten. De frschappen te concentreren, man had in de vroege morgen uren in een dronken bui in de Ule fracties vinden dat 't Ruisdaalstraat te Clinge ver- Vrije van Sluis zelfstandig nielingen aangericht aan een noet blijven, geparkeerd staande personen- D.. auto. Met een steen gooide hij le afstand tSsenM^nte en een ruit in. Van een woning le aistana tussen gemeente en sloeg hij een ruit in de voor® «hap veel te groot. Ook vreest deur in, waarbij hij aan een: f^„dat een technische za- hand werd gewond. Na het op- aanp ™nder maken van een proces verbaal e op ep lr? fe spelen op is de man gistermiddag weer Plaatselijke om- op vrije voeten gesteld. tandigheden. Het wegvallen p ,an werkgelegenheid in West- SLUIS - De rijkspolitie te Sluis heeft op de Garenmarkt? vrijdagavond omstreeks 17.10 uur Y. V. uit Meenen (B) aan gehouden in verband met win keldiefstal en vermeend wa penbezit. V. had in een sex- winkel een flesjes Spaanse vlieg gestolen eu was door het personeel van die winkel aan gehouden. De rijkspolitie, die gewaar schuwd was, nam V. mee naar het bureau, fouilleerde hem daar. Het bleek dat hij in het bezit was van een alarmpi stool, waarvan de loop was uitgeboord. Daarmee valt dit wapen onder de vuurwapen- wet en is dus verboden. Ook omdat het niet van echt is te onderscheiden. V. kreeg dan ook een proces-verbaal. Zeeuwsch-Vlaanderen en het verminderde werk voor on deraannemers en andere be drijven zijn ook punten waarom de raad tegen de voorgenomen fusie is. De biljartvereniging 'Tegen Moeders Wil' krijgt een extra waarderingssubsidie zodat de club niet met een verliespost geconfronteerd blijft. Het col lege, en aanvankelijk ook de fracties van VVD en PvdA, verzette zich tegen die extra subsidie. Na een schorsing was er echter een raadsmeerder- heid te vinden voor de extra steun. Vooral om op die ma nier de waardering uit te spre ken voor de grootse wijze waarop de club eind vorig jaar he wereldkampioenschap kuststaten in Sluis heeft geor ganiseerd. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de vereni ging met een verlies gecon fronteerd zou blijven omdat afgeweken was van de inge diende begroting. Burgemeester J. Asselbergs deelde de fracties mee dat de raadszaal voortaan niet meer gebruikt zal worden voor mo deshows. Alleen voor repre sentatieve doeleinden mogen organisaties de zaal nog ge bruiken. Dit deelde hij mee naar aanleiding van vragen van het CDA die het onder meer onfatsoenlijk vond dat de tafels uit de raad gebruikt waren om over te lopen. De raad is van mening dat een WOV absoluut ten westen van Terneuzen moet komen. Wel moet er een voorziening komen voor fietsers en voet gangers komen zodat die ook op een eenvoudige manier naar de overkant kunnen. Het college zei toe dat de on- roerendgoed-belasting gelijk blijft, ook als de hertaxatie anders wordt. Het dagelijks bestuur gaat ook bekijken of er een gemeentegarantie van 100 procent kan komen bij de aankoop van een woning. B en W gaan ook ernstmaken met de berekening van wat het op knappen van de Hoogstraat gaat kosten en of het mogelijk is om het komende jaar de tweede fase van het wandel pad tussen Retranchement en het Zwin aan te leggen. ZAAMSLAGVEER - De auto mobilist R. V. uit Leiden raakte gistermiddag in het een gedwongen uitwijkma noeuvre, omdat plotseling de vrachtwagenbestuurder M. R. uit Borssele met zijn voertuig voor hem opdoemde, de macht over het stuur kwijt. Hij kwam tegen de gevel van een woning tot stilstand. Daarbij werd zijn voertuig zwaar be keerstand was weggereden, had niets van het ongeval be merkt, doch kon later door de douane worden aangehouden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Zowel A. de M. uit Groede als H. van R. uit Gent werden vorig jaar, respectievelijk op 24 november en 22 decem ber in de Beekmanstraat in Aardenburg gefotografeerd. M. reed vierentachtig kilometer per uur, R. reed iets rustiger, maar zat met drieënzeventig toch ruim boven de daar geldende maxi mum snelheid. Reden voor de officier van justitie, mr. J. Bogers om even over de overtredingen te filo soferen: „Ik geef toe, wellicht nodigt de weg uit tot harder rijden, maar weggebruikers moeten onverbiddelijk aan de borden gehoorzamen. Het is niet aan hen om de regels wil lekeurig te interpreteren. Je doorbreekt dan een verwach tingspatroon, met alle verve lende gevolgen van dien." M. werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van 135 gulden, R.'s portemon nee was toen hij naar huis ging 90 gulden lichter. A. van S. uit Zwijndrecht had haast - mr. De Mul: „zoals alle snelheidsovertreders" - en reed op 18 december 1985 met een snelheid van 119 kilometer per uur naar de veerboot in Breskens. Door de vrachtwa- Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Camping Napoleonhoeve te buurtschap Zaa'iraia'gvëèr 'bij ireskens mag uitbreiden. Gedeputeerde Sta len (GS) geven hiertoe een verklaring van ;een bezwaar af. Er mogen echter niet meer lan 2200 slaapplaatsen komen en er moet zo snel mogelijk een groengordel rond het bedrijf lomen. In het kader van de Deltawerken raakt de camping «n deel van haar grondgebied kwijt. Als compensatie fchad.i?^J V:._die va"p^ Par" fiiervoor wil de recreatie-ondernemer zijn bedrijf -■ J" erplaatsen en vergroten. De huidige oppervlakte is 1,5 hectare. Het nieuwe bedrijf wordt ruim dertien iectare groot en zal straks enkele elkweervoozienin- ;en hebben. GS zijn verbaasd dat de ge meente Oostburg de uitbrei ding en de verplaatsing van de camping niet tijdig in het be stemmingsplan heeft opgeno men. Het plan was reeids ge ruime tijd geleden bekend. Al in 1980 hebben GS een prin cipe-uitspraak gedaan dat ze onder bepaalde voorwaarden reeds akkoord gingen met de plannen van de recreatie-on dernemer. GS dringen er dan ook bij de gemeente op aan om de verandering zo snel moge lijk op te nemen in het be stemmingsplan. Druk De gemeente moet van GS rekening houden met de nieuwe capaciteit van Napo leonhoeve. Als omliggende re- creatiebedrijven uit willen breiden moet men kijken of de druk of de kust bij Breskens niet te groot wordt. GS hebben een bezwaar schrift van de West-Zeeuws- Vlaamse natuurbescher mingsorganisatie 't Duumpje ongegrond verklaard. 't Duumpje maakte bezwaar te gen de plannen omdat de ver grote camping een te grote druk betekent op de kust strook. 'Uitbreiding van het bedrijf is, gelet op de ligging en de draagkracht van het ge bied, aanvaartbaar laat GS weten. Als alles volgens plan verloopt is de nieuwe camping voor het komende zomersei zoen gereed. r verslaggevers (Links Perspectief Terneuzen) neuzense burgemeester C. Ocke- jement van orde van de gemeen Hi mme tijdens de raadsvergade het woord toen hij een toelichting Zuid-Afrika. willen nemen om ervoor zorgen dat het reglement in toekomst wel goed wordt na geleefd. Ook over de begroting van de sociale dienst lagen B en W en Van Himme in de clinch- Van Himme stemde gisteren tegen de begroting, uit protest 'tegen het asociale beleid van de dienst'; woorden die M donderdagavond al in mond nam. Ockeloen zei toen 'persoonlijk bijna fysiek on passelijk te worden' over de manier waarop Van Himme over de dienst sprak. De men sen bij de dienst doen ondanKs de fouten die ze wel eens ma ken hun uiterste best en ver dienen respect, aldus Ocke loen. Van Himme zei gisteren- „Ik word zo vaak onpasselU Ik vind het daarom goed da een ander ook wel eens onpas selijk wordt". SLUIS - Sint-Nicolaas brengt saterdag 29 november, van daag. een bezoek aan Sluis. Hij irriveert om circa 14.30 uur met zijn gevolg aan het par keerterrein aan de St.-Anna- itraat. Bij zijn rondrit door Sluis volgt hij de volgende route: Kaai, Smeestraat, Van Hoote- Semstraat, Gr.-Maagden- straat, Krepelstraat, Brug straat, Oude Kerkstraat, Plompe Toren, Nieuwstraat en via de Kapellestraat naar het stadhuis. Daar zal de Sint door het Sluise gemeentebestuur intvangen worden. Daar, in de raadszaal, zal de Sint zijn aan dacht richten op de aanwezige kinderen van 1 tot en met 3 jaar, Na deze ontvangst volgt omstreeks 16.00 uur het tweede gedeelte van de rondgang door Sluis. Dan worden de volgende straten aangedaan: Vrijstraat, Hoogstraat, St.-Pieterstraat, Zuiddijkstraat, Handboog- itraat, Gouverneurstraat, St.- Brandarisstraat, Klooster- traat, Ridderstraat, Juliana- itraat en Groote Markt. Woensdag 3 december brengt de Sint en zijn Pieten voor de laatste maal een be zoek aan het kindertehuis 't Hoompje. Deze instelling ver buist komend voorjaar naar Jë. Donderdag 4 en vrijdag 5 december staat een bezoek aan de basisscholen op het druk bezette programma. et k- de ïft te tie te ns ;en (ADVERTENTIES) uw handtekening naar andere kant van de we reld Met de Rank Xerox Tele'3* verstuurt u tekst, tekening en gratieken via de ge" telefoonlijn op tarrnaa overal ter wereld. Vraag blijvend inlichtingen. kantoormac^s COMPUTERSYSTEMf OFFICE SUPPLIES Geraniumstraat 32 4537 RE TERNEUZEN Telefoon 01150-173» SLUIS - Enige tijd terug is bij «uis een bedrijventerrein in gebruik genomen. Via be- Malde subsidieregels kost de trend daar slechts 35 gulden vierkante meter. De raad beeft het eerste gedeelte van Jet terrein verkocht aan M. kouben uit Sluis die daar een Wlagloods gaat neerzetten. kocht6*" 880 vierkante ge- Verschillende fracties wil ei dat de gemeente zo snel «gelijk een folder gaat sa- enstellen om het terrein aan Prijzen bij potentiële ko- ™s. Het college van B en W is m die folder zo snel mo- Selyk te laten maken. e raad ging donderdag nacht ook akkoord met een voorstel van het college om Sluis deel te laten nemen aan de gemeenschappelijke rege ling voor het instellen van een huisartsencommissie. B en W hebben met de andere ge meentebesturen afgesproken dat als een arts zich in de ge meente wil vestigen, iemand van het vrouwengezondheids centrum Katelijne betrokken zal worden bij de beslissing. Voor het raadslid J. Boogaard (PvdA) ging die toezegging niet ver genoeg. Hij wil dat ook iemand van de vereniging voor Homeopathie zijn zegje kan doen bij de komst van een huisarts, maar daar voelde de rest van de raad niets voor. Cor van Belois en Jan Elfrink (links). FOTO WIM KOOYMAN Door Fred Rabout GROEDE - Ze bestaan nog, de echte clubmensen. Mensen die hun vrije tijd doorbrengen op het voetbalveld in dienst van hun cluppie. Vaak overladen met kritiek, maar toch steeds present. Jan Elfrink en Cor van Belois van de voetbalvereniging Groede is zo'n duo. Samen goed voor een kleine negentig jaar lidmaatschap. Elfrink met zijn 65 jaar en 50 jaar lid maatschap heeft de oudste rechten. Van Belois komt 'pas' aan 38 dienstjaren, maar met zijn 51 jaar heeft hij de toe komst nog voor zich. Naast het lidmaat schap hebben beiden ook nooit de be stuurlijke verantwoordelijkheid ge schuwd. Elfrink heeft twintig jaar de penningen beheert, terwijl Van Belois al 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Hij heeft zelfs een half jaar de voorzit tershamer gehanteerd. Dit in de zeven tiger jaren, toen het voetbal in 'De Groe' in een diep dal zat. Van Belois: „We waren toen nog met drie bestuursleden en acht spelers. Geen prettige situatie." Het tij keerde snel, want het jaar daarop werd men kam pioen van de derde klas afdeling en op dit moment is men een volwaardige tweedeklasser. Het voetbal leeft weer in Groede en het duo kan lachen om de zwarte periode. Natuurlijk komen de verhalen los over vroeger. Beiden heb ben in de jaren na de bevrijding nog sa men in één elftal gespeeld. Elfrink was een ouderwetse stopperspil, die je zes keer bij een man-tegen-man-situatie tegenkwam, terwijl Van Belois op de rechtervleugel voor de produktie zorg de. Dat waren de tijden, dat men zich om moest kleden in het 'waogenhuus' en de uitwerpselen van koeien eerst ver wijderd moesten worden. Stront scheppen 's Morgens stront scheppen en 's mid dags spelen. Kalken met de kwast. Din gen waarover hedendaagse voetballers de schouders ophalen, maar die toen wekelijks terugkeerden. Van Belois: „Ik weet nog goed dat ik negen jaar lang met de kwast het veld kalkte. In ruil daarvoor moest ik geen contributie be talen. Je deed zulke dingen gewoon." Beiden kunnen uren praten over hun actieve loopbaan. Elfrink was de man van het precieze schot en Van Belois had een loeiharde knal in zijn rechter. El frink: „Ik was de man die de penalty's moest trappen. Toch ging dat ook wel eens mis. In een promotiewedstrijd te gen STEEN onder meer. Daarnaast her inner ik me ook andere wedstrijden zo als tegen Vogelwaarde. Toen speelde ik back en daar geniet ik nog van. Alle bal len joeg ik naar voren." Van Belois, die al tien jaar elftalbegeleider is, zegt: „Ik had een loeihard schot. Als de bal maar binnen de palen was, dan was het prijs." Toch produceerde hij wel eens een frommelgoel. „Tijdens mijn debuut in het eerste - waarin hij eenentwintig jaar speelde - maakte ik er één op han den en voeten. Ik was 15 jaar en we wonnen met 1-0, dat vergeet je nooit meer." Schoenen Beiden bleven hun club trouw als speler, al kreeg Elfrink mogelijkheden om te vertrekken. „Flip de Vuyst, des tijds voorzitter van Oostburg, kwam mij en mijn broer vragen. Het beloning be stond uit kousen, broek en shirt. In die tijd was dat een buitenkans, maar wij zijn niet gegaan, ondanks dat we de spullen goed konden gebruiken. Vergis je niet, in die tijd waren nieuwe voet balschoenen uniek. Zeven jaar heb ik op tweedehandse gespeeld. Overgenomen voor een kwartje. Nu verslijten ze twee paar nieuwe per jaar." Ook bestuurlijk is er sindsdien veel veranderd. Elfrink zag als penning meester zijn begroting groeien van 500 naar 25.000 gulden per jaar. „Tijd om te stoppen", zegt hij. Hij neemt dan ook vandaag (zaterdag 29 november red.) af scheid. De spullen zijn al overgegeven. Van Belois gaat verder. Ook hij wordt in de hulde betrokken. „Ik zou nog niet zonder 'De Groe' kunnen. Natuurlijk heb ik ook tijden meegemaakt dat ik dacht: 'zoek het maar uit met je rotzooi.' Maar de eeltlaag op je ziel wordt steeds dikker. Je kunt meer verdragen. Maar eerlijk, ik kan het nog niet missen." genblokkades enkele dagen ervóór had hij in zijn beroep tijdverlies geleden. Hij pro beerde Zeeland nu in één dag 'te doen' in plaats van de ge bruikelijke twee. De officier van justitie vond het een onjuiste keuze om om zetverlies af te wentelen op verkeersveiligheid. Ook Mr. De Mul zag geen omstandig heden die de overtreding rechtvaardigden. Eis en uit spraak: 185 gulden boete. Drie keer is, naar men zegt, scheepsrecht. Dat was dan ook precies het aantal keren dat H.S. uit Breskens was betrapt op het schenken van alcohol houdende drank zonder ver gunning. De eerste keer, op 14 sep tember 1985, werd hij nog 'ge- pardoneerd', maar de twee volgende keren dat de politie zijn etablissement betrad le verden een proces verbaal op. De overtreding op 9 december 1985 leverde hem een boete op van 155 gulden of 4 dagen. Die van 13 april kostte hem 300 gulden of 6 dagen. In beide ge vallen werd de in beslag geno men drank verbeurd ver klaard. S. werd er op gewezen dat het niet raadzaam was op deze wijze door te gaan. Hij zei zijn vergunning bijna binnen te hebben. Duiven - De kampioenschap pen bij de postduivenvereni ging Recht voor Allen te Sluis over het vliegseizoen 1986 zijn als volgt: Vitessen oude duiven: 1. H. van Damme, 2. H. Allaart, 3. F. Baas en zoon, Vitesse jonge duiven: 1. Cop- pens-Focke, 2. H. van Damme, 3. O. Moens. Halve fond oude duiven: l.G. Tanghe, 2. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme. Halve fond jonge duiven: 1. Coppens-Focke, 2. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme. Asduif oude duiven: F. Baas en zoon, asduif jonge duiven Cop pens-Focke. Eindstand vijfdaagse koppel wedstrijden: 1. Coppens- Focke en J.Wage, 2, M. van de Bus- sche en A. van de Bussche, 3. A. van Hoorn en M. Baert. Bolling - De uitslag van de tiende en laatste clubbolling van de Cambrinusbolders is: 1. W. de Taeye-A. de Baets-R. Verwulst, 2. H. Herwegh-R. van Rie-W. Pauwels, 3. W. Gijsels-J. Blondeel-O. Rots. Kampioen 1986 is I. Gijsels, 2. R. Verwulst, 3. W. de Taeye. Vesperdienst - De samenwer kende kerken van Aardenburg houden zondag 30 november, eerste adventszondag, een ge zamenlijke vesperdienst. Deze dienst wordt gehouden im 17.00 uur in de doopsgezin ekerk Het Lam aan de West straat. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Na de hoogmis zondag, 30 november, in de Mariakerk, wordt de Aardenburgse organist en dirigent Walter Dierick in de bloemetjes gezet. Vijfentwintig jaar geleden begon Dierick als co-organist. Dat ging toen vrij simpel. Walters voorganger was over leden en de toenmalige pastoor deelde hem mee: „Van nu af aan ben jij organist." „Dat is best", zei Walter, „maar niet 's morgens vroeg." Sindsdien is er 's morgens om 7.00 uur geen mis meer. Die eerste tijd had hij het er ontzettend druk mee. Hij speelde wel tweehonderd keer per jaar, op uitvaarten, bij hu welijken en in het Lof, dat je toen nog had. Na enkele jaren bleef hij als enige organist over en vervulde die taak con tinu tot zo'n tien jaar geleden. Intussen was hij in 1970 ook begonnen met dirigeren. Hij is mede oprichter van het Jonge renkoor Aardenburg. Later werd hij ook dirigent van het mannenkoor. „Dat trok me nog meer dan orgelspelen", zegt hij. „Ik heb zes jaar lang een 'Gregoriaan se' opleiding gehad op het se minarie. Dat was dagelijks re peteren, dus dan kun je het wel." Walter Dierick stond drie jaar geleden ook aan de basis van de oprichting van het West Zeeuwsch-Vlaams Gre goriaans Koor, dat zondag om 10.00 uur onder zijn leiding in de Aardenburgse parochie kerk zingt. Zelf is hij trouwens al veertig jaar koorzanger. De receptie begint om 11.00 uur. AMSTERDAM, 28 nov. - In Bintje 35-50mm werden 5 contracten ver handeld tegen 13,00 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 277 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ30,50 tot ƒ29,70 per 100 kg, als mede 87 contracten levering mei tegen ƒ31,50 tot ƒ30,80. De stem ming was prijshoudend. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „Blijkbaar heb je als verbalisant dus weinig verzet tegen een onredelijke agent", sprak J.v.G. tegen kantonrechter mr. H. de Mul. Hij vergiste zich als geverbali seerde even in de rollen, maar hij had dan ook andere zaken aan zijn hoofd. Op 19 januari van dit jaar was Van G. op de Maaidijk aangehouden zonder voor- of achterlicht. Ze zaten er wel op, maar waren niet aangezet om dat dat, zoals mr. De Mul al vermoedde, een stuk gemak kelijker fietst. De tijd was 7.50 uur 's mor gens en veertig minuten later zou de zon officiëel opgaan. „Volgens de krant vijfendertig minuten later", zei van G. als een Pietje Precies. Maar zijn grootste ergernis was geweest dat de betreffende politie agent had gezegd dat hij met de zonsopgang niets had te maken. „En dat wilde ik wel eens door de rechter laten toetsen", aldus van G. De kantonrechter toonde zich enigszins verbaasd dat van G. daarvoor nu speciaal naar de zitting was gekomen: „Het is toch geen halsmisdrijf! Zo wordt het voor u alsmaar duurder." Vervolgens legde hij uit dat het, „ook al is het niet altijd precies aan te geven", voor de eigen veiligheid van belang is licht te voeren in de schemer. De toets leverde Van G. toch nog enig voordeel op. Het be drag van de aanvankelijke schikking - twintig gulden - werd slechts verhoogd tot der tig gulden. Altijd nog vijftien minder dan de officier van justitie had geëist. een onzer verslaggevers «IDOELBURG - Het Zeeuws ïin71?ciebestuur is "i®* van naar x ?ren laten hangen taai rHk> wanneer het ,.°m de lokatiekeuzen voor veru1 uw' "Ms d® "Jks- wf?Woordi8®rs zeggen Hen^H a.tie °P d® Srote ker- Lan ik bij voorbaat tonra de Staten niet ak- «faui gaan"' stelde ge- «Puteerde E. Maris-Koster les», i P^Thient tijdens een »an k g over de contouren °et nieuwe Streekplan Zeeland in de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC). De gedeputeerde, na lang durige ziekte weer present, hield vast aan de jongste op vatting van G.S., dat vooral gebouwd dient te worden in kernen waarvoor aspirant-be woners de meeste belangstel ling tonen. Concentratie van woningbouw in de grote ste den (belangrijk voor het regio naal voorzieningenniveau) en in bedreigde dorpen achten G.S. niet haalbaar. Het college denkt dat grote steden en be- dreigde dorpen meer geholpen zijn met extra subsidies voor voorzieningen die het woonklimaat aantrekkelijker maken. De rijksvertegenwoordigers in de PPC vingen ook op en kele andere punten bot. Zo pleitte milieu-inspecteur G. Beijen tevergeefs tegen de blijvende reservering van de Axelse Vlakte voor (zeeha ven) industrie. In de ogen van Beijen dient eerst te worden aangegeven of en zo ja hoe aan milieuvoorwaarden kan wor den voldaan. Met name de rijksconsulent voor handel, mr. J. Wijsma, en de h.i.d. Volkshuisvesting, R. van der Meulen, pleitten voor handhaving van de rijksnor men die moeten waarborgen dat bij Borssele een kerncen trale kan worden gebouwd. Directeur R. Adriaansens daarentegen hield vol dat Zee land die normen als vervallen beschouwt nu de atoomramp in Tsjernobyl tot een herbe zinning heeft geleid. Zoals ge meld zijn G.S. na Tsjernobyl terug gekomen van hun voor nemen om een nieuwe kern centrale in het Streekplan op te nemen. Aan de andere kant wil het college voorkomen dat in de omgeving van Borssele ontwikkelingen plaatsvinden die de bouw van een kerncen trale in de weg staan. Maar men verkeert nu in het onge wisse over de normen die men daarbij moet hanteren. De PPC ging niet volledig mee met de pleidooien van landbouwvertegenwoordiger J. Oggel voor het uitvoeren van een ruilverkaveling in de kuststreek van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Als G.S. de plannen voor een ver dere uitbouw van de recreatie in dit gebied verder uitwer ken, aldus de PPC, ligt het in de rede dat herinrichting plaatsvindt, een procedure waarbij evenveel gewicht wordt toegekend aan recrea tie- en natuur-, als aan land bouwbelangen. De kwestie kan tot een fiks politiek strijd punt uitgroeien, want zoals gemeld neigt een Statenmeer derheid (CDA en WD) naar ruilverkaveling.

de Stem | 1986 | | pagina 29