IAGENS Gevederde vrienden te kijfc pe B.V. -ietzelfde geld «i klasse beter. Sint arriveert vandaag in Walsoorden RPD zet Zeeland in de kou PE.STEM IEPEN SNEUVELEN MET BOSJES Acht maanden voor overval op vrouw Koninklijk metaal in Axel Prijswinnaars van onbekende foto 's HERCKHAERT TERNEUZEN bv Sinterklaas naar wijk Dullaert Duivenexpo Koewacht KAMPIOENSCHAP ZEEUWSCH-VLAANDEREN 'ge V.A.G. garantie 610 AbvaKabo vergadert over ziekenhuizen T<f£rai/zc j 'fliHFz io goed: bij de Opel-dealer. l|Expositie Kunst '86 in galerie van Geyt Nieuwe directeur postkantoor ïulst in je de hele wereld Weekenddienst Stem-redactie Al zeshonderd inzendingen Vlaanderenshow Plaatselijk nieuws Terhole Sint-Jansteen Hulst Axel Koewacht NOTA JAAGT PROVINCIE IN DE GORDIJNEN IPPE- Bouwjaar Prijs excl. BTW 1980 10.950.- 1984 20.950.- 1983 15.500.- 1983 15.950.- 1983 14.500.- li) 1985 17.950.- p 1985 51.500.- Van onze correspondent I CLINGE - Gisteravond is offi cieel te vogeltentoonstelling 'Open kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen' ge opend in zaal De Troubadour te Clinge. De show is op touw gezet dooe vogelvereniging De Vlaamse Gaai. Meer dan 425 gevederde vrienden van allerlei plui mage staan dit weekend voor het belangstellende publiek te kijk. Voorzitter P. Kint van de organiserende vereniging zei trots te zijn op het grote aantal vogels dat voor de tentoonstel ling is binnen gebracht. Bo vendien is ook de kwaliteit uitstekende, zo concludeerden de zeven keurmeester die door de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers zijn aangewe zen. De jury wees de volgende kampioenen aan: zang-enke ling: A. de Jonge, Terneuzen, zang-stam: A. de Jonge, Ter- neuzen, kleurkanaries afd 1: J. Stroo, Terneuzen, kleurkana ries afd 2: P. en A. Morel, Breskens, kleurkanaries afd 3: E. Fassaert, Hulst, kleurkana ries afd 4: W. Compiet, Hulst, kleurkanaries afd 5: B. van Heeze, Hulst, kleurkanaries stam: P. en A. Morel, postuur kanaries enkelingen: J. Dob belaar, Hengstdijk, kleurka naries OK: P. Compiet, Hulst, bastaarden: P. en A. Morel, Breskens, zebra vinken: T. Herrewegh, Heikant, Japanse meeuwen: E. Kint, Koewacht, tropische vogels afd 1: C. Sa- man, Axel, tropische vogels afd 2: P. Kint, Clinge, tropi sche vogels OK: P. Saman, Sint-Jansteen, tropische vo gels stam: C. Saman, Axel, agaporniden EK: H. Acke, Lamswaarde, agaporniden OK: J. van Drongelen, Axel, grote parkieten 1 en 2: P. de Cock, Vogelwaarde, kwartels: Th. de Cock, Hulst, Jeugd EK: Daniella Segers, Hulst, Jeugd OK: Bianca Segers, Hulst. De tentoonstelling is van daag (zaterdag) van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. De toe gang is gratis. Bovendien is er zondagmorgen om tien uur nog een beurs, waar de vogels verhandeld worden. Van een onzer verslaggevers TERNEIJZEN - De drie afde lingen van de AbvaKabo in Zeeuwsch-Vlaanderen verga deren aanstaande maandag, 1 december, met alle leden die werken in de regionale zie kenhuizen. De AbvaKabo bespreekt [dan de situatie in de iZeeuwsch-Vlaamse zieken huizen, de gevolgen van het nog steeds ontbreken van een |CAO voor 1986 en de twee va catures voor de onderne mingsraad in de Sluiskilse verplegingsdienst. Districts bestuurder F. Kramer, spe ciaal belast met de gezond heidszorg zal aanwezig zijn. De vakbondsvergadering wordt gehouden in café At lanta en begint om 19.30 uur. Is. niet ^,EWfe) v%~ T jan. '84, astro silver "OPEL ept. '86, blauw nstratie auto kt. '84, goud metallic pril '84, zilver ibr. '85, beryl green LPG, nov. '84, blauw jni '83, henna rood 15.450.- J 19.250.- 19.750.- 21.950.- 18.500.- 14.500.- ikt. '86, grijs jnstratieauto ;tf1?&j Terneuzen Tel. 01150-13553 Van onze correspondente HULST - Vandaag begint in galerie van Geyt (Steenstraat) Hulst de expositie 'Kunst Een dertigtal beeldende kunstenaars neemt eraan deel. Voor de liefhebbers is er een variabel aanbod: zowel kera miek, aquarel, grafiek als kleine olieverfschilderijen. De expositie, die het karak ter heeft van de Klein For maat] es die galerie van Geyt voorgaande jaren meestal in de wintermaanden organi seerde, duurt tot 15 januari. Openingstijden werkdagen 100 - 12.00 en 14.00 - 18.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur en zon dag van 14.00 - 18.00 uur. Dins dags gesloten. Van een onzer verslaggevers HULST - De heer J. van der Pot is benoemd tot nieuwe di recteur van het postkantoor in Hulst. Hij treedt per 1 decem ber in functie. Van der Pot is momenteel werkzaam bij de directie van bet postdistrict Middelburg. Hij volgt de heer Huijssen op, die wegens ziekte is afgetre den. Sinds april van dit jaar wordt de directie in Hulst waargenomen door directeur He Maat van het postkantoor '1 Oostburg. am zijn is niet uniek Het overkomt u, en nog anderen in uw buurt of dorp e bonte drukte van de binnenstad heeft de grijze eentonigheid van de slaap- r mee geconfronteerd, brhuist vanstad naar uithoek, kan erover een drukke baan plotseling vervangen istig bestaan in een stille driekamerflat :en is weieens eenzaam Dat 't niet altijd tweede. Maar wat doe je er aan? Als u beseft dat'die-mevrouw- van-hiernaast jatie verkeert, geeft dat al een minder 1. haar eens opzoekt, komt u wellicht Vat dacht u van zwemmen, 'n vreemde l een muziekcursus doen of gewoon naar de markt? ,t vindt u van met z'n tweetjes helpen in boodschappen doen voor bejaarden uggesües. :en doorbreekt de eenzaamheid len igen manier. De een pakt een boek De verre vriendin. kt het in de buurt en als u ideeën op wil' ■t nummer van de Telefonische Hulp' hterzijde van het telefoonboek draait het centrale nummer 030-94 24 weg wijst naar de dichtstbijzijnde hulp' it u aan alle informatie over de moge* v woonplaats. n door dit blad. i s.m de Stichting Ideele Reclame mU1" Voor redactionele zaken, Jus niet voor adverten ties of bezorgklachten, staat dit weekeinde Eugène Verstraeten voor u klaar. Hij is te bereiken via telefoon 01140-16755. B-g g. 01153-1534. Zondag middag 01150-17920. VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren ^rneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: "•30-12,30/13.30-17.00 uur. "edactie Jerneuzen: Rein van der i lm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile T 0n' Co Meertens, Joep /ommelen, Ronald ^straten, Cor de Boer Hi i Ton Ko°men (sport). s Frank Deij, Eugène alfaeten. Middelburg: "enk Postma. Advertentie-exploitatie C facteur Zeeland: 9583gnu'privétel' °115°- Snel beplantingsplan nodig voor wal Hulst Van onze correspondente MIDDELBURG - De 30-jarige Vlissinger K.v.B. en de 25-jarige W.G. uit Oost-Souburg reden op 7 september wat rond op Walcheren, waarbij de financiële proble men ter sprake kwamen. Van B. merkte op dat hij een vrouw kende die elke avond vanuit haar strandtent in Zoutelande de dagopbrengst per fiets naar haar woning vervoerde. Ter plekke werd een overval beraamd en afge sproken werd dat G. zich hier mee zou belasten omdat Van B. wel vaker in de strandtent was geweest. Van een stuk voering uit de kofferbak van de auto werd een masker geïmproviseerd en gewapend met de steel van een speelgoedschopje wachtte G. de vrouw onderaan de duinen op. Met de opgeheven steel in de aanslag hield G. de vrouw aan, waarop zij haar fiets mand met daarin ruim dui zend gulden aan hem afdroeg. Wel had ze nog de tegenwoor digheid van geest om het ken teken van de auto te noteren en even later stond de politie bij G. voor de deur. Het geld had hij intussen met zijn maat gedeeld en vrijdag stond het tweetal voor de rechtbank in Middelburg. Voor beide ver dachten was de langdurig drugsverslaving oorzaak van het chronisch geldgebrek. Voor uitlokking van de roofoverval eiste officier van justitie mr. Boogers tegen Van B. een gevangenisstraf van acht maanden. Tegen G. eiste hij acht maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak over veertien da gen. Van een onzer verslaggevers HULST - Er moet snel worden gewerkt aan een herbeplantingsplan voor de Hulster stads wallen. Het plan moet vanaf volgend jaar in ieder geval gereed zijn, zodat actie kan worden ondernomen als het nodig is. Wethouder G. van de Voorde deelde dat mee tijdens de raadsvergadering, naar aanleiding van vragen door WD-raadslid A. Houben. r l-WHI W m i\*'- wjBgÈ - Houben constateerde dat de laatste weken weer heel wat monumentale iepen zijn om gezaagd en vroeg zich af of het geen aanbeveling verdiende nu alvast de open plaatsen op te vullen met nieuwe bomen. „Dan kunnen die alvast groeien en staat er toch wat groen tegen de tijd dat alle iepen zijn verdwenen". Wethouder Van de Voorde gaf toe dat het nu wel erg snel gaat met de kaalslag op de wallen. Tot voor een week of drie sierden nog 252 monu mentale iepen de vestingwer ken. Nu zijn er alweer 21 zieke bomen gerooid en 1 exemplaar dat totaal versleten was. Maar daar blijft het niet bij. Mo menteel krijgen de reuzebo men die nog de moeite waard zijn een 'face-lift' om ze een wat gezondere aanblik te ge ven. Het dode hout wordt ver wijderd. Tijdens deze werkzaamhe den is aan het licht gekomen dat in ieder geval nog eens 11 bomen noodzakelijk verwij derd moeten worden. Dat zal betekenen dat het oorspronke lijk aantal iepen zowat gehal veerd is. Volgens wethouder Van de Voorde is het nu niet meer alleen de gevreesde iep ziekte waaraan de bomen ten prooi vallen. „Ook de slijtage gaat nu zwaar meetellen". Momenteel staat er nog te veel gezonde bomen verspreid over de wallen, waardoor in feite nog niet aan herbeplan ting kan worden begonnen. „Het zal echter niet lang meer duren", aldus de wethouder, „vandaar dat er haast is bij het opstellen van een herbe plantingsplan". Het is de be doeling dat complete dijkvak ken tegelijkertijd zullen wor den ingeplant met nieuwe bo men. „Het zal echter geen klei nigheid worden". Burgemees ter en wethouders buigen zich nu nog over de vraag welk soort bomen er terug moet ko men. Van onze correspondent YVESTDORPE - Als de voorte kenen niet bedriegen zal de 10e Vlaanderenshow, die vanaf vrijdag 5 tot en met zondag 7 december in het Westdorpse verenigingsgebouw Concordia gehouden wordt, uitgroeien tot een succes. Voor deze Vlaanderenshow bestaat bij de kwekers van ko nijnen en pluimvee in de hele regio veel belangstelling. Voor deze jubileum-expo zijn maar liefst driehonderd konijnen, tweehonderd sierduiven en honderd hoenders en dwerg hoenders ingezonden. Deze ingezonden dieren zul len door een deskundige jury beoordeeld worden. De orga nisatie is in handen van de Tentoonstellings-commissie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het publiek kan de ingezon den dieren komen bekijken op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Sinterklaas komt zaterdag op bezoek in het ge meenschapscentrum den Dul laert in Hulst. Om 14.00 uur verwacht hij een enorme schaar kinderen. Samen met zijn Zwarte Pieten wil hij er net als voorgaande jaren een heel feest van maken. Met een tractatie na afloop. Het belooft een vrolijk eve nement te worden. De kinde ren die wegens ziekte absoluut niet kunnen komen, kunnen bij de Vosplantsoen 4 hun adres binnenbrengen. De goedheiligman zal hen dan thuis een bezoekje brengen. Van onze correspondente KOEWACHT Duiven vereni ging Nieuw Leven uit Koe wacht houdt op zondag 30 no vember 1986 in haar clublo kaal bij H. Koekoek een prijs- tentoons telling. Inbrengen van de duiven op zaterdag morgen van 9.00 tot 11.00 uur. Zondag om 10.00 uur is de zaal geopend, 's Middags om 14.00 uur uitreiking van de prijzen. Dan ook worden de prijzen uitgereikt van de kam pioenschappen 1986 van het vliegseizoen. Hond de klok van 15.00 uur worden de geschon ken bonnen bij opbod ver kocht. Van een onzer verslaggevers HULST/KLOOSTERZANDE - De medewerking van het pu bliek om behulpzaam te zijn de onbekende foto's van het Zeeuws Documentatie Centrum van informatie te voorzien, was succesvol. De verkregen informatie heeft een waardevolle bijdrage gele verd aan de archivering van het Documentatiecentrum. Onder de inzenders is een aantal reporodukties verloot. De gelukkigen die een reproduktie kunnen ophalen in de bibliotheek te Hulst, zijn de heren J. de Baar, W. van Olffen, H. Uitterhoeve en mevr. C. Fassaert. In de bibliotheek te Kloosterzande liggen reproduk- ties klaar voor de dames J. Collet, J. Scheerders, C. Nijskens en de heren E. Steijns en G. Christiaens. Sinterklaas - Sinterklaas wordt vandaag om 14.45 uur verwacht in het dorpscentrum van Terhole. Kort daarvoor maakt hij een rondrit door het dorp. In het dorpscentrum heeft de Sint zijn jaarlijks on derhoud met de kinderen. Als speciale attractie heeft hij dit jaar een muzikale clown mee- i genomen. Duivenshow - Duivenvereni- ging De Zwaluw houdt zondag 30 november een hoktentoon- stelling in café Sport te Sint- Jansteen. Van 10 tot 12 uur showen P. Sturm, W. Ver straeten, combinatie Loco, J. Rottier en C. van Helsland hun mooiste duiven. Sinterklaas - Zondag 30 no vember maakt Sinterklaas vanaf 14.00 uur een rondgang door de Bierkaaistraat, de Overdamstraat en de Vis markt. Tussen 14.30 en 17.00 uur neemt Sint plaats onder een afdak op de Vismarkt. Daar worden de kinderen gra tis met hem op de foto gezet. De foto kunnen ze enkele da gen later gratis ophalen bij fo- tohandel Nelemans. Piekwedstrijd - Zondag 30 no vember wordt er in de Breda- bar aan de Gentsevaartstraat te Axel een piekwedstrijd ge houden. De piekwedstrijd, waarvoor de inleg vijf gulden bedraagt, begint om 14.30 uur. Er wordt gepiekt om vlees- prijzen, waarbij de eerste prijs een kilo biefstuk is. Sinterklaas - De Stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk heeft voor maandag 1 decem ber een Sinterklaasviering in de Vlaschaard georganiseerd. Tijdens deze middag, die om 13.30 uur begint, wordt onder meer bingo gespeeld. Ouderen die minder goed ter been zijn kunnen tegen een kleine ver goeding gehaald en gebracht worden. Zij moeten dan tijdig contact opnemen met me vrouw A. van de Sijpt. Drie hebben er schik in. Zowel de beide heren Jan sen (J. staat links en M. in het midden) als burgemees ter Hack. - FOTOWIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers AXEL - In het directiekantoor van de firma Dekker BV in Axel heeft burgemeester A. Hack van de gemeente Axel gistermiddag twee koninklijke onderscheidingen aan medewerkers van het bedrijf uitgereikt. Hack overhandigde de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, aan J.F.G. Jansen die veertig jaar bij het vee-exportbedrijf in dienst is als hoofd van de afdeling inkoop. Zijn naamgenoot M. Jan sen, hoofd van de afdeling adminstratie, kreeg de ereme daille in zilver opgespeld. J. Jansen, die momenteel in de gemeente Hoorn woont, kwam in 1943 in dienst bij de firma Dekker als vertegen woordiger. Momenteel is hij hoofd van de afdeling in koop. In die functie heeft hij in de afgelopen periode 2000 buitenlanders uit veertig verschillende landen begeleid bij de aankoop van fokvee. M. Jansen begon zijn loopbaan in 1946 als boekhouder. Hij heeft zich inmiddels opgewerkt tot hoofd van de afde ling administratie. Buiten zijn beroepsmatige activiteiten is de heer Jansen een fervent schaker. Van 1946 tot 1979 was hij lid van de Axelse schaakvereniging S. Landau. Binnen deze vereniging was hij van 1953 tot 1977 secreta ris. Van onze correspondent WALSOORDEN - Zaterdag (vandaag 29 november) om 12.00 uur komt de Sint per boot met zijn zwarte pieten aan in de haven van Walsoorden, waar hij ver welkomd zal worden door burgemeester en wethou ders van Hontenisse. Te voet vervolgd de goed heiligman via de oude kaai zijn weg naar de steiger, waar onder aan de dijk het bezoek aan Walsoorden en Klooster zande begint. Om 12.15 uur zullen de kin deren uit Walsoorden en even tueel de kinderen uit Klooster- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Rijks Planologische Dienst (RPD) wil Zeeland de komende de cennia op niet mis te verstane wijze in de kou zetten. Dat maken de Zeeuwse bestuur ders en het Zeeuws bedrijfsle ven op uit de nota 'Ruimtelijke Perspectieven', zoals die on langs door de RPD is gelan ceerd. De rijksmiddelen voor ha vens, vliegvelden, wegen, spoorlijnen en telecommuni catie wordt straks voorname lijk naar de Randstad gediri geerd, die moet gaan fungeren als trekpaard voor de Neder landse economie. Voor Zee land rest voornamelijk een functie als agrarisch-, recrea tief- en natuurgebied. De afgelopen week is daar in Zeeland getergd op gerea geerd. De Zeeuwse commissa ris van de koningin, dr. C. Boertien, kondigde tijdens een vergadering van de Provin ciale Planologische Commissie aan dat Gedeputeerde Staten van plan zijn om fel tegen de nota van leer te trekken. Tij dens het symposium 'Zeeland na(ar) 2000' stelde de burge meester van Middelburg, Ch. Rutten, vast dat Zeeland in de nota 'niet meer bestaat'. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland heeft inmid dels bij de RPD aan de bel ge trokken. Volgens de kamer wordt afbreuk gedaan aan de ontwikkelingsmogelij kheden van de provincie 'voort vloeiend uit haar strategische ligging aan de Westerschelde'. De kamer wijst er op dat de afgelopen zes jaren in het Sloegebied voor meer dan 2 miljard gulden is geïnvesteerd en dat Vlissingen en Terneu zen zich na Rotterdam en Am sterdam de grooste havens in het land mogen noemen. De nota Ruimtelijke Per spectieven is nog slechts een verkennende ambtelijke nota. Het stuk wordt echter volgend jaar al gevolgd door de vierde nota over de Ruimtelijke Or dening, waarin het Rijksbeleid voor de komende jaren wordt vastgelegd. Daarbij, aldus de kamer, moet rekening gehou den met de verdere ontwikke lingsmogelij kheden van het Westerschelde-bekken, die kortere afstanden o.a. WOV, Dammenroute) nodig heeft tot de Randstad, België en Noord- Brabant. Een te grote nadruk op de Randstad als 'knooppunt van distributie van goederen, in formatie en personen' heeft volgens de kamer voor Zee land ook tot gevolg dat vooral jongeren uit de provincie weg trekken. „Daardoor zal het toch al geringe bevolkings draagvlak in deze provincie verder uitgehold worden". De kamer drukt de RPD verder op het hart meer aandacht te besteden aan het economisch belang van recreatie en toe risme in Zeeland. Ook zouden diverse scenario's ten behoeve van de energie-voorziening moeten worden uitgewerkt. zande, die nog niet naar de ba sisschool gaan, bij café Schel- degalm, bij Toon van de Bosch, hun surprise in ont vangst kunnen nemen. Hierna gaat het naar Kloosterzande te paard en de route, die om streeks 12.45 uur begint, is als volgt: Kruisweg, Groenendijk, Karei Doormanstraat via De Ruij terstraat naar de Hulster- weg, waar de Sint bij het poli tiebureau wordt ingehaald door de koninklijke harmonie St.-Cecilia. Dan gaat het rich ting brandweerkazerne, waar de Sint opnieuw een tractatie uitreikt aan de kinderen die nog niet naar de basisschol gaan. Om 13.30 uur vertrekt hij naar de basischool Ter Duinen en Disco Love. Dat gebeurt via de Cloosterstraat, Willem Ale- xanderstraat, Beatrixstraat, Irenestraat, Europlein, Cloos terstraat, Geraniumstraat, Rozenstraat, Leliestraat, Cro- cusstraat, Tulpstraat en Ken- nedysingel. Om 14.15 uur komt hij aan bij de basischool Ter Duinen, waar hij speciaal naar toegaat voor de onder bouw. Voor de bovenbouw wordt een disco-middag ge houden. Ook de kinderen van de bovenbouw van de Sande- school zijn daarop welkom. Deze middag, die een besloten karakter heeft, wordt gehou den in Disco Love, waar ook de ouders welkom zijn. De disco gaat open om 14.30 uur en de Sint arriveert daar voor een korte onderbreking om 15.30 uur. Om 16.00 uur wordt het Sint-Nicolaasfeest afgesloten. 's-Avonds brengen de pieten nog bezoek aan zieken in Kloosterzande en omstreken. V

de Stem | 1986 | | pagina 27