SIEM iepkrachten 4Ze zijn nog niet van ons af Jeugdbiljarters strijden om Zeeuwse bokaal voltallig fdelingsbestuur NTB weer ARBITER RINUS VERHELST OVER MOLESTGEVALLEN: Standen badminton ZILVEREN SCHOEN aalvoetbalselectie Zeeland rond ZATERDAG 29 NOVEMBER 1986 PW RTFM^/DCKC Verstraeten wint duel tegen Everling Poelbosloop 's-Heer Arendskerke Jean-Paul de Kraker trekt zich terug Deelnemers Zeeuwse Bokaal \T71 hi fo /AN APPELEN EN PEREN ERIJ DUERINCK ALGEMENE WONINGBOUWVERENIGING WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN" MARIANNE DE BROUWER (HVSV) OVER KLEINE TERUGVAL: T14 PAGINA SPORT 3 Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - De derde edi tie van de strijd om de Zeeuwse bokaal, een officieus biljartkampioenschap van Zeeland voor de jeugd, wordt zaterdag 6 en zondag 7 decem ber gehouden. Dan is het voor de tweede keer dat dit evene ment onder de hoede van de jeugdbiljartvereniging JBT uit Terneuzen afgewerkt wordt. De opzet is opnieuw groots. „Het evenement wordt verdeeld over twee lokalitei ten," zegt JBT-voorzitter Frans van der Hulst. „Dat komt omdat we zowel de jongens als de meisjes in actie laten komen. In eerste instantie was dit kampioen schap alleen voor de jongens opgezet, maar vorig jaar in Wemeldinge kwamen ook de meisjes in actie en dat willen wij in stand houden. In het Racketcentrum komen de sterkste jongens van Zeeland tegen elkaar uit en in café 't Keldertje de meisjes". „De jongens spelen over een partij lengte van 100 carambo les libre en 30 caramboles bandstoten", zegt jeugdleider en secretaris Louis van der Hooft. „Wij hebben bewust niet voor het handicap-sys teem in deze categorie geko zen, omdat we vinden dat de sterkste kampioen moet wor den. Trouwens, het zijn alle maal jongens die het spelletje beheersen en op een afstand van 100 libre of 30 band is nie mand op voorhand zeker van winst. Bij de meisjes wordt wel met dat handicap-syteem gespeeld, omdat daar juist de verschillen te groot zijn". JBT pakt de zaken groots aan. Er is al een programma boekje in elkaar gezet, dat via advertenties voor de nodige pegulanten moet zorgen. Het actieve bestuur, dat naast het eerder genoemd tweetal be staat uit penningmeesteresse Willy van der Hulst, heeft ook gedeputeerde drs. R. Barbé weten te bewegen de opening van dit toernooi, zaterdagoch tend om half tien, voor zijn re kening te nemen. Ook de af sluiting gebeurt in stijl en daarvoor komt burgemeester C. Ockeloen zondag 7 decem ber om 18.00 uur naar 't Kel dertje. Over de kanshebbers voor de eindzege zegt Van der Hulst: „Een directe favoriet valt moeilijk aan te wijzen in beide categorieën. We weten dat bij de meisjes Marianna van Veen qua moyenne de sterkste is, maar door het han dicap-systeem komt dat over wicht grotendeels te vervallen. Bij de jongens weet je niet hoeveel die jongens van de 'overkant' in een jaar vooruit gegaan zijn. Trouwens, vergis je ook niet in Onno van Looy, want die gaat met sprongen vooruit. En dan hebben we van onze vereniging nog Wer ner van de Cleemputte. Dat is een verhaal apart. Hij heeft een rugoperatie ondergaan en heeft daardoor minder kun nen trainen. In het libre komt hij normaal gesproken wel iets tekort tegenover het gros van de deelnemers, maar daar staat tegenover dat hij wat sterker over band speelt. Al met al verwacht ik een span nende en dus open strijd". 'Punten afnemen, is dè straf' Door Rinus Verberkmoes AXEL - Aan de zijlijn van het amateurvoet bal, dat momenteel hevig ter discussie staat door onsportieve handelingen als arbitersmo- lest, kreeg arbiter Rinus Verhelst te maken met een uiterst sportieve geste. Voor het begin van het duel Terneuzen - Noorman nen kreeg hij van beide formaties bloemen wegens het fluiten van zijn 200ste wedstrijd. Een gebaar dat hij als 'hoogtepunt' in zijn arbitrale loopbaan typeert. Het betekent voor de 42-ja- rige Axelaar een stille wenk om door te blijven gaan. Ver- helst: „Zo af en toe heb ik wel eens het gevoel tot een uitster vend ras te gaan behoren. Want welke arbiter houdt het momenteel nog lang genoeg vol om 200 wedstrijden te flui ten? Velen zien het al na enige jaren afdeling niet meer zit ten". Het afhaken van scheids rechters is in het huidige voet bal een enorm probleem. De laagste klassen moeten het zo doende veelal stellen zonder een aangewezen arbiter. Sim pel, omdat er geen zijn. Zaken die de KNVB al jaren zorgen baart. Een voetbalbond, die, zoals Verhelst stelt „daaraan zelf schuldig is door te soepel op te treden tegen onsportief gedrag". Van hem mag de in gevoerde maatregel (drie boe kingen is een schorsing) dan ook verdwijnen en vervangen worden door de afgevoerde re gel, die inhield dat één offi ciële waarschuwing uitslui ting betekende. Een mening die de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen eveneens is toege daan. Deze club wil echter nog verder gaan. Bij molest, waar bij een lid van deze arbiters club is betrokken, wil men zelfs overgaan tot het boycot ten van de betrokken voetbal- cub. Een en ander afhankelijk van de maatregelen die de vereniging zelf treft, of heeft getroffen, naar aanleiding van die molestzaak. Verhelst ziet daar echter geen 'brood' in. „Persoonlijk heb ik een scheidsrechtersstaking als af delingsarbiter meegemaakt. Solidair als ik was, floot ik niet. Tot mijn stomme verba zing werd dat duel toen geleid door een collega, die normaal gesproken als rapporteur aan de kant had gestaan. Een vreemde gewaarwording, waarvoor ik in het vervolg pas", verduidelijkt Verhelst. „Het enige waarvoor de teams vatbaar zijn, is het af pakken van punten. Nu is het veelal zo dat men met elf man tegelijk op je dak vliegt. Iemand eruit pikken die gesla gen of getrapt heeft, is voor de belaagde scheidsrechter dan moeilijk. De clubs collectief terugpakken door puntenver- mindering is het enige dat angst inboezemt. Hun eigen harde werken in wedstrijden en trainingen wordt daardoor teniet gedaan. En geloof me, dat komt hard aan. De 32 mo- lestgevallen waarmee Zuid 1 nu, halverwege de competitie, zit opgescheept, hadden dan niet plaats gehad". In de negen jaar dat hij fluit in de afdeling Zuid 1 van de KNVB kreeg ook Verhelst een keer te maken met een minder prettige bejegening. Als enige arbiter uit de regio reed hij na dat incident in Philippine rond stuur geen genade. De aan melding van Hans ten Broek (Westerzicht) gaf tenslotte de doorslag en zette het licht voor de volgende competitie ook meteen op groen. Het aanwezige hoofdbe stuurslid Ton van Happen sprak na afloop van de be stuursverkiezingen zijn te leurstelling uit over het feit, dat de verenigingen het zo ver hadden laten komen. in een auto met een voetaf druk. Een deuk die bijna het einde betekende van de arbi trale carrière van de Axelaar, omdat de daarna opgelegde straf bepaald niet onoverko melijk was. Dat Verhelst toen alsnog besloot om verder te gaan, hij had toen 131 duels in KNVB-verband achter zijn naam staan, kwam omdat „ik me om heb laten praten en het uiteindelijk zelf ook graag doe". Een standpunt dat zijn col lega Johnny Meeusen, onlangs in Steenbergen onheus beje gend, eveneens inneemt. Ver helst: „Ik ben ervan overtuigd dat wij als scheidsrechters ook fouten maken. Dat bekekent niet dat er een vrijbrief is af gegeven, waardoor men er maar op los mag gaan slaan. Dergelijke nonsens gaat alle perken te buiten. Spelers en publiek moeten van een arbi ter afblijven. Zolang dat niet kan, moet een club gestraft worden door, zoals ik al stelde, het afpakken van punten. Het ergste dat een team kan over komen. Want laat ons eerlijk zijn, je kan moeilijk elf man voor vijf jaar schorsen. Geen enkele club zou daar tegen op gewassen zijn. En dat is ten slotte ook niet de bedoeling". Van onze tennismedewerker HULST - In het Etec-tennis- toernooi te Hulst liet Jeroen Verstraeten zich niet verras sen door Jeroen Everling, die eerder in het toernooi Deltour uitschakelde. Het onderlinge duel met als inzet een plaats in de halve eindstrijd leverde voor Verstraeten winst op met een ruime marge: 9-3. Ook favoriet Menno van den Hout plaatste zich voor de kwart finales. Na zijn ruime overwinning op Frank Wille in de poule, bood Teun van Heelsbergen meer tegenstand, maar Van den Hout bleef ge noeg voor om als uiteindelijke winnaar uit de strijd te komen (9-6). In de D-categorie bij de he ren werden reeds enkele voor ronden gespeeld, waarin Al fred Koen verrassend verloor van Terneuzenaar Aart van der Sloot (6-8). Een moeizame zege behaalde Eddie Weemaes op Eugene de Maagt via de cij fers 7-6, maar moest daarna afhaken tegen Mark de Brou wer (4-7). Edward Bleijenberg uit Sluiskil kwam reeds uit in de kwart finales waarin hij met 9-5 Chris Jongelie uitschakel de. Ook Pascal Delforge uit Clinge die als eerste op het schema werd geplaatst speelde zich gisteren in de kwart fina les door met 7-4 Guido Ver straeten te verslaan, terwijl de derde geplaatste Leo van Hoije zich eveneens plaatste bij de laatste acht via een zege op Erik van Tatenhove (8-4). Joop van der Griek uit Hoek kreeg door de wedstrijdcom missie een vierde plaats toebe deeld in deze categorie en maakte deze tot nog toe waar dankzij een 13-2-zege op Henk van den Berg. Scheidsrechter Rinus Verhelst: „Spelers en publiek moeten van een arbiter afblijven". - fotodestem/corj deboer Van onze badmintonmeclewerker TERNEUZEN - De standen in de badmintoncompetitie, na dat de eerste seizoenhelft is afgewerkt, zowel landelijk als in het district, zien er als volgt uit: LANDELIJK Eerste klas afdeling 4: Culemborg 1 7-19, Avanti 1 7-15, Geldrop 1 7- 15, Acknow High Speed 7-12, Espe Heerlen 1 7-10, Weert 1 7-7, Roer mond 1 7-5, United Venlo 17-1. Tweede klas afdeling 6: Oss 1 7-12, DKC 1 7-11, Rotterdam 2 7-7, Bavel 1 7-7, Vlietwijk 2 7-6, Marathon 1 7-5, Tweka Metro 4 7-4, Flying Shuttle'57 1 7-4. Derde klas afdeling 11: Meteoor Hellevoetsluis 1 7-14, Terneuzen 1 7-9, De Zwaluwen 1 6-8, Tweka/ Metro 5 7-7, Nosvri 1 7-6, Capelle 1 6-5, Wings 1 7-5, Espe Papendrecht 2 7-0. Derde klas afdeling 12: Robad 1 7- 12, DKC 4 7-11, Kawasaki Velo 4 7- 11, Corbulo 1 7-7, Zierikzee 1 7-7, Avanti 2 7-4, Flying Shuttle BRD 7-2, Raptim 1 7-2. Vierde klas afdeling 19: Flying Shuttle'57 2 7-14, Groene Ster 1 7- 10, Bavel 2 7-9, Borobudur 1 7-8 Oosterhout 4 7-8, Avanti 3 7-4 Zwaluwen 3 7-3, Terneuzen 2 7-0. Vierde klas afdeling 20: De Ritte E 6-11, Ommoord 2 6-9, Zwaluwen 2 6-7, Kolibrie 1 6-7, Wings 2 6-3, Flo rida 3 6-3, De Veste 2 6-0. Jeugd: A-klas: Terneuzen 11 5-10 Rillandia 5 5-6, Wissenkerke 3 4-6 Terneuzen 12 5-4, Pluumpje 7 5-2 Kolibrie 7 4-0; Bl-klas: Terneuzer 14 4-8, Stenge 4 4-6, Rillandia 6 4-4 Stenge 6 4-2, Netwerk 5 4-0; B2- klas: Zierikzee 6 4-8, Terneuzen IJ 4-5, Backhand 7 4-3, Smash 5 4-3 Stenge 5 4-1; Cl-klas: Zierikzee 1 3-6, Wings 7 3-6, Astroïden 11 4-4 Avanti 8 4-0, Backhand 9 4-0; C2- klas: Terneuzen 15 4-7, Backhand i 4-6, Astroïden 10 4-4. Netwerk 6 4- 3, Avanti 9 4-0; D-klas: Terneuzei 16 4-8, Astroïden 12 5-5, Backham 104-3, Wings 8 3-0. DISTRICT Overgangsklas: Sjuttul 1 7-13, Ril landia 1 7-9, Wings 3 7-9, Avanti 4 7-7, Sinar 1 7-5, Marathon 2 7-5 Terneuzen 3 7-5, Pluumpje 1 7-0. Eerste klas: afdeling A: Astroïden 2 7-12, Kolibrie 2 7-12, Avanti 5 7- 10, Schepnet 1 7-6, Terneuzen 4 7-6, Backhand 1 7-5, Wings 4 7-4, Mara thon 4 7-1; afdeling B: Terneuzen 5 7-13, Marathon 3 7-9, Astroïden 3 7- 8, Sjuttul 2 7-7, Zierikzee 2 7-7, Jong Ambon 1 7-3, DOK 1 7-3, Zee land 1 7-3. Tweede klas: afdeling A: Smash 1 6-10, Groot Sas 2 6-9, Sinar 2 6-8, Avanti 6 6-6, Sjuttul 3 6-6, Terneu zen 6 6-2, Zierikzee 4 6-1; afdeling B: ZOC 1 7-14, Smash 2 7-10, Koli brie 3 7-7, Zierikzee 3 7-7, Back hand 2 7-6, Stenge 1 7-5, Plummpje 2 7-5, Astroïden 4 7-2. Derde klas: afdeling A: Netwerk 1 7-14, Terneuzen 7 7-11, Pluumpje 4 8-8, DOK 2 7-7, Backhand 3 7-6, Astroïden 6 7-6, Avanti 7 8-4, Smash 3 7-2; afdeling B: Backhand 4 6-10, ZOC 2 5-8, Stenge 2 6-8, Astroïden 5 6-8, Pluumpje 5 6-8, Wings 5 5-1, Rillandia 3 6-1; afde ling C: Kats 1 7-13, Pluumpje 3 7- 11, Backhand 5 7-10, Jong Ambon 3 7-9, Netwerk 2 7-6, Wissenkerke 1 7-4, Kolibrie 4 7-3, DOK 3 7-0; af deling D: Terneuzen 8 6-12, Groot Sas 3 6-10, Rillandia 2 6-7, Astroï den 7 6-6, Jong Ambon 2 6-5, Mara thon 6 6-2, Zeeland 2 6-0. Vierde klas: afdeling A: Sinar 3 6- 12, Terneuzen 10 6-9, Stenge 3 6-8, Backhand 6 6-7, Kolibrie 6 6-2, Astroïden 8 6-2, Schepnet 2 6-2; af deling B: Den Ossaert 1 6-11, Ter neuzen 9 6-11, Jong Ambon 4 6-8, Smash 4 6-5, Zeeland 3 6-3, Mara thon 7 6-3, Netwerk 4 6-1; afdeling C: Kolibrie 5 7-14, Netwerk 3 7-12, Wings 6 7-9, Pluumpje 6 7-9, Wis senkerke 2 7-6, Astroïden 9 7-3, Jong Ambon 5 7-2, Rillandia 4 7-1. Van onze atletiekmedewerker 'S-HEER ARENDSKERKE - De voetbalverenieging 's-Heer Arendskerke houdt vandaag in samenwerking met de Goese atletiekvereniging AV'56 de Poelbosloop. Deze prestatieloop door het natuurgebied 'De Poel' gaat over de afstanden 3.7, 5.5 en 10.5 kilometer. De start voor alle afstanden is om 14.00 uur bij het voetbal veld van de mede-organise rende vereniging. Inschrijven vanaf 13.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging 's- Heer Arendskerke, waar te vens kleedruimte aanwezig is. Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN/HOEK - Jean- Paul de Kraker, favoriet voor de strijd om de Zeeuwse Bo kaal, een biljartgebeuren voor talentvolle Zeeuwse jongeren dat 6 en 7 december in het Racketcentrum te Terneuzen gehouden wordt, heeft zich te ruggetrokken. Een beslissing die diepere achtergronden heeft, want naast hem hebben ook zijn ouders Ankie en Bram de Kraker (gedurende vijf jaar bestuursleden en steunpilaren van de organise rende jeugdbiljartvereniging JBT) bedankt. „Er was enige wrevel tussen hen en een speler", zegt voor zitter Frans van der Hulst. „Interne problemen dus". Dat laatste wil Bram de Kraker beamen. „Inderdaad, er was intern het een en ander mis. Als je zolang zitting hebt in een bestuuur en er worden buiten je om beslissingen ge nomen, dan is dat voor mij een reden om in het geweer te ko men. Trouwens, het liep de laatste tijd al niet zo lekker meer binnen de club". „Enkele uitlatingen van jeugdspelers via een regionaal blad hebben het proces in een stroomversnelling gebracht. Die vergeten zomaar even dat wij ons toch vijf jaar voor die vereniging ingespannen heb ben. Nee, voor ons is het ge noeg. Aan één kant is het jam mer voor Jean-Paul dat hij dit kampieonschap moet missen, maar in zo'n sfeer is het voor een 15-jarige jongen ook niet leuk biljarten. Daarnaast, ge zien zijn leeftijd, komen er nog genoeg kampioenschappen. Uiteraard kijkt hij ook uit naar een andere vereniging uit en dat zal wel JBH in Hulst worden". De aanloop naar deze Zeeuwse officieuze titelstrijd verloopt toch niet gladjes, want ook de oefenpartij tussen Jean-Paul de Bruijn - Johnny van der Stappen komt te ver vallen. Van onze biljartmedeiverker TERNEUZEN - De deelne mers aan het officieuze bil jartkampioenschap voor de jeugd om de Zeeuwse bokaal zijn: jongens: Karei de Koning, Nieu- werkerk; Peter de Bree, Oost-Sou burg (winnaar eerste editie); Pa trick Verstiggel, Hulst (winnaar tweede editie); Onno van Looy en Werner van de Cleemputte, Ter neuzen; meisjes: Marianne van Veen en Sylvia Ecke, Wemeldinge; Patricia Bos, Terneuzen; Imke Mortier, Wendy Smits en Renate de Smet, Hulst Zowel zaterdag 6 als zondag 7 de cember beginnen de wedstrijden om 10.00 uur. De finale zondagmid dag is gepland om 16.00 uur. topscorerscompetitie amateurvoetbal 1. J. Livramento (Breskens) met 9 doelp. 2. t/m 4. A. Schillemans (Kloetinge), D. Elve (Philippine), J. Scheele (Tern. Boys) met 8 doelp. 5. t/m 8. F. Verstraeten (Axel), B. v. Craenenbroeck (Clinge), P. v.d. Hooft (Sluiskil), E. Nagelkerke (Steen) met 7 doelp. 9. t/m 12. A. de Visser (Axel), F. v. Cauteren (Clinge), T. Warrens (HW '24), H. de Waard (Kapelle) met 6 doelp. 13. t/m 19. E. Duysserinck (Biervliet), P. v. Eekelen (HW '24), C. Blom- maert (HW '24), R. Bun (Kloetinge), W. Corijn (Philippine), R. Scheele (Tern. Boys), J. Huisman (Terneuzen) met 5 doelp. 20. t/m 35. M. Verhelst (Axel), H. Ot- tens (Breskens), H. Rietico (Bres kens), R. Krijger (Goes), N. v. Houten (Hoek), M. Quaert (Hoek), G. Buys- rogge (Hontenisse), S. Soulimans (Hoofdplaat), A. den Dekker (Kloe tinge), F. Vermeulken (Lewed. Boys), M. de Kunder (Sluiskil), M. Azagari (SSV '65), H. Faes (Terneuzen), F. v.d. Vijver (IJzendijke), G. Lokhorst (Zaamslag), J. Haak (Zaamslag) met 4 doelp. 36 t/m 52 G. Maas (AZW), A. Thoen (AZW), R. Snouwaert (Breskens), P. Lindenberg (Goes), B. Rietjens (Koe wacht), D. Rietjens (Koewacht), E. de Block (Koewacht), T. Huiskens (Le wed. Boys), P. Dobbeleir (Steen), W. Paardekoper (SSV *65), P. Valk (SSV '65), F. Boogaard (Terneuzen), J. Lambert (Vogelwaarde), E. v. Poucke (IJzendijke), F. Neve (IJzendijke), W. v.d. Bulcke (IJzendijke), J. de Zwarte (Zaamslag). Clubscore: 1/2. HW '24 en Breskens met 26 doelp., 3/4. Kloetinge en Axel met 24 doelp. id artikel is vastgesteld, dat het bestuur bin- la afloop van het verenigingsjaar op een al- g zijn jaarverslag uitbrengt, onder overleg- ie bescheiden, rekening en verantwoordt elopen verenigingsjaar gevoerd bestuur, erslag van de financieel deskundige, die (k evoerd, te worden overgelegd. De algemene i termijn van zes maanden verlengen, ikel 22, lid 2 van de statuten bepaald, :es maanden na afloop van het verenigings- vergadering - de jaarvergadering - wordt mene vergadering kan deze termijn verlen- it het feit dat wij afhankelijk zijn van eerder- intsbureau voor wat betreft het overleggen jport op de jaarrekening, was het niet moge- kir genoemde tijdstippen de voorgeschreven ing te houden. volgende jaren zal het niet mogelijk zijn om ingen vóór genoemde tijdstippen te houden, i goed gebruik dat de algemene vergadering iber wordt gehouden. Daarom verzoeken wij itstel van de in de artikelen 20 en 22 van de tijdstippen tot de algemene vergadering in heer W.J. van den Burgh en mevrouw A.S. beiden zijn herkiesbaar. Voorts dient noj n in 2 vakatures. (Tegen)kandidaten voorde urslid kunnen schriftelijk worden opgegeven j uiterlijk 2 dagen vóór de vergadering er 1986 et bestuur van voornoemde vereniging de Hechter, voorzitter Focke, secretaris. e ZEELANDHALLEN te Goes :HT NU HET ZEEUWSE FRUIT IN 1 u kwaliteitsfruit te zien met als mKJ a bekend van het televisieprograh"1 ining van de Oosterscheldedam 14.00-20.00 uur. ïy de Munck Van onze hattdbalmedewerker TERNEUZEN - De dames van HVSV draaien redelijk joed mee in de derde divisie van de handbalcompetitie. Momenteel wordt een plaats In de sub-top ingenomen. Toch waren de verwachtin gen hoger gespannen. Cirkelspeelster Marianne de Brouwer, één van de vier vaste basisspeelsters, zag voor HVSV kansen om in de itop mee te draaien. „Aan het begin van de competitie zag ie duidelijk een stijgende lijn in ons spel. De concepten van onze nieuwe trainer Huib van Pamelen werden zicht baar. Vooral verdedigend is veel getraind". ..Vorig jaar was dat an ders. Onze toenmalige trai ner John Roelofs legde meer liet accent op de aanval. Wij liebben constant naar een 3- 2-1-verdediging toegewerkt M de voorbereiding en het 8ing zonder meer goed, toen competitie naderde. Qua sanvalspatronen is er niet veel veranderd. Het even wicht was er, ook wel door de komst van Cora Jacobs van ®C. Zij bracht een stuk er- in de ploeg en ont popte zich tot onze spelver- deelster. Sterk van haar is de rust die uit haar spel straalt. De start was veelbelovend. We wonnen vier keer op rij en behoorden tot de top. Te genvaller was dat Nicole Boussen geblesseerd raakte. Zij is onze topschutster. Ze moet tot zeker na de winter stop aan de kant toekijken, omdat zij haar enkelbanden heeft gescheurd". - „Toch hebben we dit ver lies in de eerste wedstrijden redelijk kunnen opvangen. Toen echter Cora Jacobs ook enkele wedstrijden niet mee kon doen, kwam de klad er een beetje in. Tegen Avanti, de vijfde competitiewed strijd, speelde Cora Jacobs niet mee en prompt was de rust uit ons team en toen brak ook het gemis van af- werkster Nicole Boussen ons op. We verloren. Een week later hetzelfde resultaat te gen Were Di. Door deze twee verliespartijen zijn we uit de top weggevallen. Vooral het gemis aan rust in de ploeg is merkbaar en dat betekent dat je voor de top net iets te kort komt. Als alle speelsters paraat zijn, kunnen we goed meedraaien voor de titel, maar we zijn toch wel kwetsbaar als er enkele ba sisspeelsters wegvallen". „In feite viel in één keer vijftig procent van de vaste kern weg. Onze trainer heeft aan het begin van de compe titie gekozen voor vier vaste basisspeelsters. Dat zijn Ni cole Boussen, Margriet Dooms, Cora Jacobs en mijn persoontje. De overige speel sters zouden naar gelang de tegenstander worden inge past, zodat het begrijpelijk is dat het wegvallen van Cora en Nicole een fikse aderla ting is". „Overigens doen de ver vangsters het niet slecht. Toch ben ik er van overtuigd dat we in de bovenste helft mee blijven draaien. Zeker na de winterstop zullen we, weer compleet, van ons doen spreken en kunnen we weer sfeervolle wedstrijden spelen voor het eigen publiek. Voor de titel zal het moeilijk wor den. Grootste kanshebbers in mijn ogen zijn Internos en Were Di, maar ze zijn nog niet van ons af," aldus een gemotiveerde Marianne de Brouwer. Van onze sportredactie DELBURG - Na een wedstrijd tussen de ye en oude zaalvoetbalselectie van Zee- in Vlissingen is door de technische com- 'ie van de afdeling Zeeland de definitieve 'ectie Zeeland samengesteld. °aarin zijn gekozen: John van Elburg, Audi 'PPe en Eddy Geijs, Schelde International; Groene wegen, Brammetje Dump en Rein (ilUssa, Torna; Kees Putter, Huzavo-Van ssten; Marcel de Nijs, Feesthuis; Romeo van ®de> Parbo; Henk Willemse en John Taha- tyi Hooizolder; Albert Slinger, Warme Bak- Coach is Armand Doesburg en ver zorgers zijn Eric Delacourt en Tonnie Kerkho- ve. De eerste activiteit heeft maandag 8 decem ber om 20.00 uur plaats in sporthal De Vlaan deren in Sas van Gent, waar'wordt gespeeld tegen de plaatselijke rayonselectie. Daarna neemt de selectie op 26 december deel aan het Vriendschapstoernooi in Vlissingen, 16 januari zijn er districtswedstrijden, woensdag 11 fe bruari wordt gespeeld tegen de Middelburgse, maandag 16 maart tegen de Terneuzense en maandag 11 mei tegen de Hulsterse selectie. Tevens wordt deelgenomen aan het kampioen schap van Nederland op 23 mei in Rotterdam. °n2e Weltennismedewerker .In een tumultueuze Bering, die donderdag- 'n Motel Goes plaats 'óssen het afdelingsbe- van de Nederlandse Ta- 3 ïnis Bond en de aangeslo- .«euwse verenigingen, is van aftreding van afdelingsbestuur op de -P afgewenteld. 'hnee had het al geruime ""Volledig werkende be stuur reeds in september ge dreigd. Men stelde toen de ter mijn, waarbinnen de clubs zouden moeten voorzien in en kele vacatures (secretaris, le den commissie toernooien en wedstrijden) op eind novem ber. Er was inmiddels een aan melding ontvangen van Mid delburger Hans Beukert (MZ), die zich als afdelingssecretaris beschikbaar stelde, terwijl Ad Visscher (Wilno) bereid was zitting te nemen in de commis sie toernooien en wedstrijden. Aanvankelijk hield de verga dering voor de nog openstaan de, tweede vacature voor de commissie de kaken stijf op elkaar. Ondanks pogingen van Effect-voorzitter Pim Roeland en Albert de Vries van Sint- Laurens om dan maar onvol ledig door te gaan, vond dat in de ogen van het afdelingsbe- Kkerlfwerkzaamheden. Kloosterzande of omgeving, 6 jaar, in bezit van telefoon. oilicitaties aan g 08.00 uur tel. 01148-1751. •denvergadering van 12 december 1985; ren en mededelingen; stukken 1985; roting 1987; e artikel 18 der statuten; stel houden algemene vergadering, ikelen 20 en 22 van de statuten; lursleden; :ember 1986 wordt een algemene ledenver t „Goedertijt". Burg. van Zuijenstraat 801 •ring 19.30 uur. lij deze uitgenodigd de vergadering bij tl idt als volgt: etreffende stukken alsmede het rapport van loor van de vereniging van Nederlandse snhage ten aanzien van de jaarstukken de vergadering ter inzage op ons kantoor Kantoor Boulevard 9, Breskens. tri. 01172-2840. Marianne de Brouwer: We zijn kwetsbaar als er enkele basisspeelsters wegvallen". - foto de stem/cor j. de boer ten luidt, voorzover in dit geval van it bestuur is, mits met goedkeuring ladering bevoegd tot het sluiten van kopen, vervreemden of bezwaren van sns behoeft het bestuur goedkeuring van ng voor het besluiten tot geldleningen; of verwerpen van erfstellingen ot nnen slechts worden aanvaard onder jedelbeschrijving; an schenkingen; i de wijze waarop het bestuur beschikbari n beleggen, ran bouwplannen; adingen, het voeren van rechtgedingen. ten- eenkomst voortvloeiend of het berusten in s te machtigen tot het verrichten van alle in vermelde handelingen en ons deze machtl- de eerstvolgende ledenvergadering. van van de statuten is bepaald dat het bestuur aber van ieder jaar een begroting voor het de algemene vergadering overlegt. Met toe- ilgemene vergadering kan een later tijdstip

de Stem | 1986 | | pagina 13