:oopjË ontenisse lid Europese Gemeenten Huhtenaar biedt zich aan als tolk 37r ARC AKTIEWEEI ARC SCHOENEN JOGGINGPAK EN W VAN HULST WILLEN EENHEIDSBEDRAG ISTEM Grote aanvoer verwacht op jaarmarkt Axel ELEGENHEID Kloortje huldigt leden Jubileum concert voor VW Axel Raad Hontenisse buigt zich over de begroting laad Hulst (vergadert ergadering LM Hulst ijsdag 25 november 1986 DIOTEM VAN ZEELAND /'REN PAOR ENOVENAOREN "=A EN OMA CINDY :OMFORT tie door Mare bij eemloos lopen, tzien volgens egevens! nerk Mare 9 top Gedwongen 'TAALPROBLEMEN LEIDEN VAAK TOT GROTE MISVERSTANDEN' Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Heikant Hengstdijk Kieldrecht Kloosterzande Nieuw-Namen Walsoorden Schietingen m T22 pagina zeeland 2 ek om te zoenen l r particulieren ledankje, jubileum, receptie, Drte, verloving, overwinning, n, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten met en duur hoeft het niet te els kosten nog geen tientje) 'per kolom 1.90 Eén grote a J 2,45 Voor het plaatsen f afbeelding met een formaat rekenen wij f 13,50 toeslag sven op aanvraag. Bij niet- ng wordt 4,00 adm kosten s worden niet geretourneerd 42 of geef uw tekst 2 dagen af bij één van onze kantoren pgaven stuurt u eveneens 2 laatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden iaccepteerd indien naam en zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht onder opgaaf van redenen te weigeren reniglngsnieuws p 2 kolom op donderdag. op nr. 2 op de Steenovensedi ig toeganglijk voor 't publiek mee deez' schónen dag, Enw ampjes nog vaok beleven ma ioedemorgen H.G. met uw n Bruiloft. s ons artikel 15579 WEEK vanaf woensdag 1 -86 te koop voor V/. met Ier efje <1 dal een aar nog Van een oneer verslaggevers OOSTERZANDE De gemeente [jtenisse wordt lid van de Raad der jopese Gemeenten en Regio's. |tot nu toe werd jaarlijks een donatie U 2 cent per inwoner betaald, maar f donateursschap wordt nu in fasen jjezet in een lidmaatschap. [folgend jaar wordt 4 cent per inwo- iedereen die een paar naakt kans op ner bijgepast, in 1988 6 cent en in 1989 de volledige contributie van 8,5 cent. De voornaamste doelstelling van deze Raad, waarvan het merendeel van de Nederlandse gemeenten lid is, is de be langenbehartiging van de gemeenten en provincies bij de instellingen van de Europese Gemeenschappen. Aanzien lijke subsidiebedragen zijn jaarlijks voor gemeenten beschikbaar, onder meer voor werkgelegenheids- en om scholingsprogramma's, energiebespa ring, onderzoek naar en ontwikkeling van alternatieve energiebronnen en monumentenzorg. Voor Hontenisse zit dat er echter voorlopig niet in. Immers, Zeeuwsch- Vlaanderen is in de ogen van de Raad geen prioriteitsgebied. Dit in tegenstel ling tot bijvoorbeeld Limburg. „Daar halen ze ellenlange subsidies binnen", weet burgemeester A. Kessen van Hontenisse, die meent dat het lidmaat schap toch zijn nut kan hebben voor de gemeente. „Je weet nooit wat de toe komst brengt. Bovendien krijgen we door ons lidmaatschap allerlei nuttige informatie toegestuurd waaruit we heel wat kunnen leren en wellicht ons voordeel mee kunnen doen". Prijs tuingrond niet oetsen aan bouwnorm' Van een onzer verslaggevers lULST - Burgemeester en wethouders van ulst zien er niets in om de prijs voor tuin- pond te koppelen aan de bouwgrondprijs. Aan zo'n systeem, zo blijkt uit een brief van het col- ge aan de gemeenteraad, zitten nogal wat haken en Bovendien moet, zodra onderscheid in prijs ['ordt gemaakt, ook in elk geval de gemeentelijke ta- itiecommissie een beoordelingsrapport opstellen et de nodige kosten. Ondanks de bezwaren die ei het huidige systeem kle- een 'eenheidsprijs' van gulden per vierkante me stellen B en W de raad deze prijs in zijn alge- inheid te blijven hanteren. reen mogelijke koppeling de tuingrondprijs aan de Lwgrondprijs, zoals werd Éopperd door W. de Brouwer J de financiële commissie, |bben B en W zich al eerder It hoofd gepijnigd. Echter, Inder dat een deugdelijke op- ping werd gevonden. lin uitbreidingsplannen is Rigangspunt dat grond gele- n op meer dan 30 meter ipte tegen tuingrondprijs ■ordt verkocht. Normaal ge- iroken mag er, behoudens in Ikelegevallen een tuinhuisje, I tuingrond niets worden ge- "uwd. B en W sluiten niet uit _t er gevallen kunnen zijn It afwijking van de geldende lijs rechtvaardigen. IVolgens het college zijn er p.ter geregeld gevallen Barbij potentiële kopers in gelijke omstandigheden ver keren en waarbij de ene koper bereid is meer te betalen dan de ander. Veelal omdat de por temonnee wat beter gevuld is dan die van de buurman. Ook komt het voor dat er alleen verkocht kan worden als een aantal personen daartoe be reid is. j Van «en onzer verslaggevers [ULST - De Hulster gemeen - wad komt donderdag in het Miuis bijeen voor de maan- «llikse raadsvergadering. ■Aan de orde komen onder sr het beschikbaar stellen 1 geld voor de automatise- 8. de straatnaamgeving in 'plan Tragel en de verkoop 1 grond aan de Inghelosen- '6he. De vergadering begint 'Isgewoonlijk om 19 uur. Van een onzer verslaggevers iOOSTERZANDE - De «8 Hulst van de ZLM houdt Merdag 4 december de al- ®foe ledenvergadering in De Reizende Man te ™sferzande. Aanvang 19.30 uur. Na het cue gedeelte staan korte fingen op het program- aP voor zuinwFsT-i t"eu2en, Hulst en Goes. |'SS8n en telefoon- Pnersop pagina 2. jilngstljden: *>,12.30/I3.3o-17.00 uur. %le Hein van der Weddie-chef), Jan bn CnMChe,)' Emile ■ftih1 Meertens, Joep fc'en, Ronald P TL t6"' Cor de Boer Kist c Koomen (sport). |ra:?nkDeii,Eu9ène ^""^exploitatie Acteur Zeeland: )39 1 Privé tel. 01150- „Enkelen die geen behoefte hebben, worden dan veelal moreel gedwongen mee te doen". Tenslotte moet volgens het college niet vergeten wor den dat het veelal gaat om ge ringe oppervlakten en dat de minimale overdrachtskosten 600 gulden bedragen. Wie er een lapje tuin van 50 vierkante meter bij wil, komt dan al op 36 gulden per meter uit. Wordt het lapje kleiner, dan wordt de prijs per meter uiteraard nog hoger. Alles overwegend verkiezen B en W liever de eenheidsprijs boven een relatie met de bouwgrondprijs. „Wij zien tenslotte niet in dat een koper van tuingrond op Heikant, waar de bouwgrondprijs 82 gulden per vierkante meter bedraagt, minder zou moeten betalen dan een koper van tuingrond op Nieuw-Namen, waar de bouwgrond meer dan 100 gulden per vierkante me ter kost". Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Tijdens de jaarlijkse feestdag in het clubgehouw heeft showband Kloortje drie leden gehudligd. Pennignmeester Thea van Overmeeren-Asselman werd in de bloemetjes gezet voor haar 12 Vt -jarig lidmaatschap van in het bestuur. Behalve haar functie als penningmees teres is zij al jaren actief als tamboer op de overslag bij de drumband. Bestuurslid Mariëtte Due- ricnk-Verschuren werd ge huldigd omdat zij tien jaar lid is van de vereniging. Na eerst een aantal jaren als pauke- niste de drumband versterkt te hebben, is zij actief geble ven bij Kloortje als bestuurs lid. Als derde werd Jolanda Scheerders gehuldigd, omdat zij tien jaar lid is van de drumbamd. In verband met haar werkzaamheden en stu die in de verpleging is het voor haar al een hele tijd niet meer mogelijk om actief lid te zijn van de drumbamd. Namens het bestuur van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond werd hen een zil veren FKM-insigne omgehan gen en een oorkonde uitge reikt. Ook het bestuur van Kloortje bedacht de jubile rende bestuursleden met een zilveren verenigingsinsigne en voor Jolanda Scheerders was er een op een paar trommel stokken opgemaakt bloem stuk. Natuurlijk ontbraken de bossen bloemen niet bij dit of ficiële gedeelte van de feest avond van de showband, die werd voorafgegaan door een gezellige dropping in de omge ving. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn met muziek en dans. Van een onzer verslaggevers AXEL - De jubilerende VW Axel, die 60 jaar be staat, sluit het seizoen zondag 30 november in cultrueel centrum De Halle in Axel af met een jubileumconcert door John White's Big Band. Het concert, dat in de grote zaal wordt gehou den en met medewerking van de publiekswerk- groep Cultureel Contact Axe tot stand is gebracht, begint om 12.00 uur. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Entree vijf gulden. Beeld, van de jaarmarkt enkele jaren geleden Van een onzer verslaggevers AXEL - De organisatoren van de 38e jaarmarkt in Axel, die op donderdag 11 december wordt gehouden, verwachten dit jaar een grote aanvoer van vee. De editie van vorig jaar ging de geschiede nis in als een 'mager' jaar maar dat be looft dit jaar anders te worden. Debet daaraan is ongetwijfeld de in breng van het Zeeuwse Rundvee Syndi caat (ZRS), dat dit jaar voor het eerst een stel hoogwaardige drachtige vaar zen in Axel op de markt brengt. „We hebben dat vorig jaar in de Magrette ook al eens gedaan en dat werd een groot succes", aldus kringvoorzitter van het ZRS, M. Vinke. Volgens Vinke heeft men in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de beschikking over hoogwaardig fokvee met de hoogste produktie. Hoewel de jaarmarkt in Axel een vrije markt is en deelnemers uit heel het land welkom zijn komt de aanvoer hoofdzakelijk uit Zeeland. „Het is in feite een puur Zeeuws gebeuren", zegt Ben IJsebaert, voorzitter van het jaar marktcomité. „Tot nu toe is de kwaliteit van het aangevoerde jongvee en slacht vee zeer goed. Dat is van groot belang voor de handelaren, die traditiegetrouw goede zaken doen tijdens de Axelse jaarmarkt", aldus IJsebaert die los van het standaardaanbod ook op paarden en schapen rekent. „Dat maakt de zaak er alleen maar aantrekkelijker op". De jaarmarkt wordt s'morgens door burgemeester A. Hack geopend. Hij zorgt ook later voor de prijsuitreiking. - FOTO DE STEM COR J DE BOER Om 9.30 uur beginnen de keuringen. De juryleden voor het vetvee zijn Johan de Coninck uit Halsteren, Jan Maris uit Grijpskerke en Arie de Lint uit Zeven bergen. Voor het fokvee zijn dat Izaak de Feyter uit Zaamslag en Jan Goossen uit Axel. Voor de paarden staan Bram den Exter en Peet den Hamer uit Axel gereed. Het bestuur van het jaarmarktcomité bestaat uit voorzitter Ben IJsebaert, se cretaris-penningmeester Jan Dieleman, vice-voorzitter Fred Kerckhaert en de leden Jan de Feijter, Piet Basting en Peet den Hamer. Naast het vee zijn op de jaarmarkt de nieuwste snufjes op machinaal gebied te zien. Verschillende landbouwmechani- satiebedrijven uit de regio stallen hun waar uit op het Szydklowskiplein. Van een onzer verslaggevers HULST - Een huisarts die een Turk of Marokkaan op het spreekuur krijgt, die geen Nederlands spreekt, komt er vaak pas met veel handen en voetenwerk ach ter wat de patiënt mankeert. Een werkgever die zijn lou ter Arabisch sprekende per soneelslid wat over inge wikkelde zaken uit de doe ken wil doen, krijgt het niet voor elkaar. In dit soort ge vallen van complete com municatiestoring rest slechts één oplossing. De te lefoon grijpen en het cen trum voor buitenlandse tol ken in Eindhoven bellen. „Ik wil niets verkeerds van die mensen zeggen hoor", zegt Ahmed Amrani uit Hulst. „Maar zo'n man aan de andere kant van de lijn kan toch ook niet altijd duidelijkheid brehgen. Neem bijvoorbeeld een Ma rokkaanse vrouw die met buikpijn naar de dokter gaat. Je kunt dan wel zo'n tolk bellen, maar die kan de situatie niet beoordelen. Een gesprek is eigenlijk al niet mogelijk. En bovendien, dan zul je maar net meemaken dat de vrouw een dialect spreekt dat de tolk ook niet goed verstaat. Als er taal problemen zijn is het eigen lijk gewenst dat er iemand snel te hulp kan worden ge roepen". Amrani, afkomstig uit Marokko waar hij rechten studeerde, vertoeft al 19 jaar in Nederland. Hij spreekt de taal en, uiteraard, vloeiend Arabisch. Hij wil huisart sen, ziekenhuizen en open bare instellingen in Zeeuwsch-Vlaanderen de helpende hand toereiken. Hij biedt zich vrijwillig en belangeloos aan als tolk. Wie met Arabisch sprekende mensen te doen heeft en er niets van begrijpt, kan hem bellen. Maar andersom ook natuurlijk. Marokkanen en andere Arabisch sprekende personen die in de streek wonen, mogen een beroep op hem doen. Dat kan ook zijn om moeilijke papieren, die in de ogen van de betrok kene op 'abracadabra' lij ken, te 'ontcijferen'. „Want er zijn best heel wat buiten landers die zich verstaan baar kunnen maken, maar de Nederlandse taal lezen en schrijven is andere koek". Ervaring Hij spreekt uit eigen erva ring. „Ik stond bij het ar beidsbureau te snuffelen in de bak met banen en er kwam een Turk zijn ont slagbrief e inleveren. De fa briek waar hij werkte, was failliet gegaan en hij stond op straat. Vraagt de man van het arbeidsbureau of hij het eens was met z'n ontslag, dus eigenlijk of hij zelf ont slag had genomen". De Turkse man snapte het niet best en antwoordde met een volmondig 'ja' en krabbelde zijn handtekening op het pa pier dat hem vervolgens on der de neus werd geschoven. „Foute zaak, dacht ik, en ik achter hem aan naar buiten. Hij had inderdaad een pa pier getekend waaruit bleek dat hij zelf ontslag had ge nomen. Gelukkig hebben we dat kunnen rechtzetten, an ders had de man zijn uitke ring grandioos gemist". Papierwinkel Voorbeelden van dit soort communicatiestoornissen zijn er volgens Amrani te over. Zelf is hij ook wel eens in een onoverzichtelijke pa pierwinkel getuind. Pas een nieuwe auto gekocht, wilde hij een verzekering afslui ten. Dat had nogal haast omdat de vakantie voor de deur stond en het voertuig hem voor een paar weekjes naar zijn vaderland moest voeren. „Dat was allemaal snel geregeld. De man van de verzekering laat mij wat papieren zien, wijst waar ik moet tekenen en belooft dat ik binnen een week de polis in huis heb". Na twee weken bleef de brievenbus nog steeds leeg. Rechter „De vakantie kwam eraan dus ik ben maar naar de ANWB gegaan. Weer papie ren tekenen. Maar binnen vier dagen had ik de verze kering op zak". Terug van vakantie lag er wel post in de bus, de rekening van de andere verzekeringsmaat schappij. Echter, geen polis. Amrani scheurde de reke ning kapot en ook de daar opvolgende brieven verdwe nen in de prullemand. Tot de rechter eraan te pas kwam. Hij hoefde uiteindelijk niets te betalen. „Dat is het ge vaar van snel je handteke ning zetten onder papieren zonder dat je goed weet wat je tekent. Kijk, het is niet al leen voor instanties dat ik me wil aanbieden, maar ook voor de mensen zelf. Ik denk dat ik kan meehelpen om heel wat ergernis en misver standen te voorkomen. Wie bij taaiproblemen met bui tenlandse inwoners van de streek de hulp van Ahmed Amrani wil inroepen, kan hem bellen, 01140-16196. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeenteraad buigt zich morgen (woensdag) over de begroting voor het volgend jaar. Behalve het financiële huis houdboekje komen ook het welzijnsprogramma, de belas tingen en de subsidies aan de orde. Wat dat laatste betreft grij pen ook volgend jaar weer heel wat aanvragers naast de gemeentekas. Het gaat daarbij vooral om landelijke en pro vinciale instellingen, die vol gens B en W weinig bij te dra gen hebben aan het belang van de gemeente. Zo ook bij voorbeeld de Bond tegen het Vloeken. Deze organisatie vraagt financiële steun in de kosten van de strijd tegen het gebruik van krachttermen. Naar het oordeel van het col lege wordt daarmee echter een onvoldoende gemeentelijk be lang gediend. Ook het jongerenpastoraat Vogelwaarde, dat al verschil lende keren heeft geprobeerd geld te vangen, krijgt niets. Tot nu toe hebben de paro chies Stoppeldijk, Boschka- pelle en Hengstdijk steeds ge zamenlijk het tekort bijgepast en B en W vinden dat dit maar zo moet blijven. Het college staat nog steeds op het stand punt dat subsidiëring van de activiteiten van het jongeren pastoraat gezien moet worden als een taak van de kerk of kerkelijke instanties. Goed nieuws is er wel voor de turnvereniging Olympus uit Vogelwaarde. Die telt nu al 70 leden. Pas laat heeft de club om subsidie voor dit jaar ge vraagd, terwijl het ook even heeft geduurd voordat het verzoek de welzij nscommissie passeerde. De vereniging kan voor dit jaar alsnog rekenen op 19 gulden per lid. Verder wordt voorgesteld een extra bijdrage te verlenen in de trai- ningskosten. In totaal gaat het om ongeveer 3.000 gulden. De definitieve subsidie zal, even als bij alle jeugd- en sportver enigingen, jaarlijks door het college worden vastgesteld aan de hand van de over te leggen j aarrekening. De raadsvergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Kloosterzande en begint om 19 uur. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de najaarscompetitie in De Halle. Uitslag A-groep: da mes Kock-Pel, 2. heren Bis schop-De Maagt, 3. heren Pel- Van Bambost. B-groep: 1. me vrouw Groenewoud-de heer Schuurman, 2. echtpaar Ver- straeten, 3. mevrouw Geilleit- de heer Scheele. C-groep: 1. dames Mattheeuws-Duyme- lings, 2. heren Arnoldi-Rood- huysen, 3. echtpaar Van der Wagt. D-groep: I. echtpaar Vogels, 2. mevrouw Pieters-de heer Pieters, 3. dames Hen- drikse-La Croix. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de laatste wedstrijd van de najaarscompetitie. Uit slag groep A: 1. heren Moeli- ker-Olyslager, 2. heren Van de Casteel-Esselbrugge, 3. heren Pel-Van Bambost. Groep B: 1. heren Scheele-De Zwaan, 2. heren Scheele-De Block, 3. he ren Hemelsoet-De Wever. Groep C: 1. dames Van de Heyden-Van de Casteel, 2. da mes Dekker-Den Doelder, 3. dames Bode-De Meyer. Groep D: 1. echtpaar Vogels, 2. echt paar Buyze, 3. dames Hame- linck-De Vries. In de totaal stand zijn in groep A de heren Pel-Van Babost eerste gewor den. De kampioenen in de an dere groepen zijn mevrouw Geilleit-de heer Scheele (groep B), heren Arnoldi-Roodhuy- zen (groep C) en mevrouw Pie ters-de heer Pieters (groep D). ijzer, beiden Graauw; 3. R. van de Velde, Kloosterzande; 4. mevrowu Van Voren, Ossenis- se; 5. E. Asselman, Graauw. De volgende kaarting voor de competitie is donderdag 27 no vember, aanvang 13.30 uur in het gemeenschapshuis. Bingo - De afdeling Clinge van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen hield in gemeenschapshuis Malper- tuus een bingomiddag, waar aan 60 personen deelnamen. De prijzen werden gewonnen door mevrouw Blommaert, Alfons Seghers en mevrouw Bolsens uit Clinge; J. Vermeu len en mevrouw De Thuy uit St.-Jansteen. De superronde werd gewonnen door me vrouw De Vos-De Vos uit Clinge. Kaarting - In gemeenschaps huis Malpertuus werd door ouderen een kaartwedstrijd gespeeld. Er waren 46 kaar ters. Uitslag: 1. J. de Burger, 2. J. van Remortel, 3. J. Ferket, 4. J. van den Hende, 5. G. Blom maert. Stand kampoenschap heren: 1. J. van den Hende, 2. L. de Vos, 3. J. Govaert. Da mes: 1. M. Govaert, 2. C. de Burger-Van de Ha. Kaarting - De plaatselijke af deling van de Katholieke Bond voor Ouderen hield in het ge meenschapshuis een kaarting, waaraan 55 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Immerseel-Buys, 2. E. Kouw- Kaarting - Aan de kaarting in zaal De Block namen 30 perso nen deel. Uitslag: 1. A. van Daele, St.-Jansteen; 2. me vrouw De Winkel, Nieuw-Na men; 3. A. Thijs, St.-Jansteen; 4. A. Thijs, Heikant; 5. R. Kindt, Koewacht. Kaarting - In zaal 't Jagers huis wordt woensdag 26 no vember een kaarting voor vijftig-plussers gehouden, aanvang 14.30 uur. Uitstap - De Kieldrechtse Ver zamelaars houdt zaterdag 29 november een uitstapje naar de bevriende ruilclub St.-Pie- ters te Haasdonk. Daar wordt alles in het parochiehuis ge houden. Diegenen die mee wil len kunnen zich opgeven bij J. Goossens, Kastanjelaan 10. De Vogel - Tijdens de jaarver gadering en feestavond van de zeehengelvereniging De Vogel werden de prijzen voor het eindklassement van het voor bije seizoen uitgereikt. Uitslag heren: 1. R. Pieters, 2. J. van Hoye, 3. H. Jonkheym, 4. M. van Duyse, 5. K. van Kerckho- ven. Dames: I.mevrouw Van Hooy, 2. R. de Waal-Picavet, 3. mevrouw Mannaert. Jeug: 1. Ralf Boeding. Bingo - In zaal Thilleman werd een bingowedstrijd ge houden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: 1. C. de Winkel, Nieuw-Namen; 2. me vrouw Seghers, Kieldrecht; 3. Wendy de Poorter, 4. mevrouw Ferket, beiden Neuw-Namen. Kaarting - Door kaartclub De Verenigde Kaarters werd een kaarting in zaal Du Commerse gehouden. Uitslag: 1. A. Apers-L. van Roeyen, 2. E- Verhegge-A. Verhulst, 3. E. van de Bossche-Th. Praet. Kaarting - In zaal Rue du Nord werd een kaarting voor bejaarden gehouden waaraan 38 personen deelnamen. Uit slag: 1. F. Vink, Axel; 2. me vrouw Van den Heuvel, Ter- neuzen; 3. mevrouw De Waal- Kint, Kloosterzande; 4. Ph. Dierickx, Walsoorden; 5. E. Pi- cavet, Kloosterzande. HULST - OZO-terreinen, 26 schut ters: hoge vogel: J. Leeraert, St.-Jan- steen; eerste zij vogel: J. Dobbelaar; tweede zij vogel: mevrouw Dobbe laar, beiden Boschkapelle; grootste aantal (4): F. Vonk, Kapellebrug. HULST - Zaal Blommaert, 53 schut ters: hoge en eerste zij vogel: R. Sterckx, Zelzate; tweede zij vogel: E. de Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal (4): mevrouw Hulshout, Lamswaarde en P. van Kerkhoven, Hulst. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 37 schutters: hoge vogel: A. van Lan- deghem, Heikant; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (6): A. van Dijk, Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal Van Steene, 38 schutters: hoge vogel: J. Bolleman, Axel; eerste zijvogel: R. de Smet; tweede zij vogel: O. Saman; grootste aantal (7): G. Verstraeten, allen Koe wacht LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 36 schutters: hoge vo gel: A. Geerts, Moerbeke; beide zij- vogels en grootste aantal (5): J. van Kerkhoven, St.-Jansteen. PROSPERPOLDER - Koningschie- ting, De Ritsers, St.-Elgelbertus; ko ning: R. Houben. PROSPERPOLDER - Zaal 't Sleep bootje, 28 schutters: hoge vogel: Ver meulen, Verrebroeck; eerste zij vogel: Van Laere, Kieldrecht; tweede zij vo gel: A. de Waal, Nieuw-Namen; grootste aantal: mevrouw Vermeu len, Verrebroeck. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 78 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: B. Hermans; tweede hoge vogel: G Suy, beiden Zuiddorpe; eerste en derde zij vogel: F. Vervaet, Moer beke; tweede zijvogel: A. van Wijne- gem, St.-Niklaas; vierde zij vogel: J. Roelands, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: C. de Moor, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: H. Polfliet, Eykenvliet; eerste zij vogel: W. d'Hondt, Elversele; tweede zij vogel: A. de Mey, Zuiddorpe; derde zijvogel: G. de Geest, Lochristi; vierde zijvo gel: P. van Dusardijn, Tilburg. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 31 schutters: eerste hoge vogel; J. Jan sen, Moerbeke; tweede hoge en tweede zijvogel: F. Dobbelaar, Kloosterzande; eerste zij vogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (7): N. Dobbelaar, Kloosterzande. r f i it •i i E I f ii i W'

de Stem | 1986 | | pagina 15