tnbieding et Zeeuws Orkest In Zuidlandtheater Een Poppenhuis van Ibsen in Terneuzen Car Trouble in Imageclub Vlissingen ieaujoiais longe violiste en Omo HERMANS Het Goede Doel in Hooizolder Multatulitheater met Zevende Hemel in Hulst Kindervoorstelling in Zuidland [UDERDAG 20 NOVEMBER 1986 [THEATER; 'rimeurite 0.7 it. forst ^"^,3991 smber bij u in het vast lager dan u prijsverlagingen was (ansz in het [üidland Joegoslavische film in Terneuzen Anita Meyer in Elisabethzaal Ballet van Vlaanderen in Gent Berdien Stenberg kwartet in Hulst ?iepshow Bescheiden Nog te zien T1 er doos a 6 flessen voordeligi 149 LZeeuws Orkest geeft minimaal twee keer per jaar een Ls concerten in de grotere steden in onze provincie. Lwsch-Vlaanderen wordt slechts een keer bediend en i in het najaar. De musici hebben in het verleden onder jjng van vaste dirigent Louis Stotijn gepobeerd het pu- Lkeen afwisselend programma voor te schotelen. Vaak liefde, maar minder bekende composities en concerti met j8e Nederlanders als solisten. Een waardevol streven dat «raandscht en vooral waardering zou mogen hebben in ie contreien. 499" ui, 149 500 gram, -3994 koffer 4 kilo op op „zacht prijsje". ïgen geldig t/m zaterdag 22 november 1986. ingen alleen in filialen met versafdeling, Ije Grote Kerk in Terneu- jwas meestal de ruimte fcirin de concerten plaats- Ljen. Dit jaar heeft men Len voor de zaal van het Ldlandtheater. Dinsdag 25 Gember speelt het Zeeuws lest onder leiding van de Tige dirigent Lex Veelo, die in de toekomst de fuwse formatie zal leiden. jonge leeftijd begon |tlo met pianolessen en waarnde zich ook bij man Krebbers in het [lispel. Zijn grote passie ij echter uit naar het diri- nen al op 19-jarige leef- leidde hij orkesten, ferna volgden de gebrui- pjke prijzen waardering 1 hij voor bijna alle èrlandse orkesten. Hij eert directie aan het thems Conservatorium. |i Terneuzen staan op het Igramma de Symfonie nr. lie Praagse) van Mozart, I serenade van strijkers tE. Elgar en het viool- certo van Van Beetho- STICHTING sz(eeland) doet het lidlandtheater te Terneu- weer aan. Voor zaterdag november staan zes ver diende dansen op het imma. Als eerste wordt 'Four jes' opgevoerd, een mo il dans welke vier perio- uit het leven van de u laat zien. Vervolgens iriatlons', waarin een hoogtepunten uit het issieke balletrepertoire ir het voetlicht komt, on- andere delen uit het raienmeer, Don Qui te en de Schone Slaap- r. Guy' gaat over een rlegen jongeman die plot ing tegenover een groep lij gevochten meiden staat, ie vinden dat hij na enkele istische uiterlijke veran- ïingen best wel eens een tik kan worden. Ban is het de beurt aan leppers', deze moderne is een luchtige ontdek- van eikaars en ieders «geving. 'Evengoed, Eve- im' gaat over de vraag wat ïnsen doen met hun ge lelens, een moderne jazz- ins, Tot slot brengen de dan- Afro-Digital' op de anken. Een wervelende tis die de bezoekers voert b de oer-Afrikaanse we ll naar de computer ge- «urde maatschappij Be choreografie is in han- «van Marjolein Verheyen 'Ua Sorber. Aanvang 20.00 uur. Entree HOO CJP/Pas 65 7,50. ven. Als soilite treedt op Marieke Blankenstijn, die afstudeerde bij Krebbers aan het Sweelinckconserva- torium en daarna aan het Mozarteum in Salzburg zich verder speicaliseerde. Haar eerste solistische optreden had ze op 13-jarige leeftijd met her Residentie Orkest. Vanaf 1981 nam zij deel aan concoursen waarbij zij over vloedig in de prijzen viel. Zij maakte furore als eerste concertmeester bij het Euro pees Jeugdorkest en is lid van verschillende ensem bles. Dit programma wordt niet alleen in Terneuzen ge bracht, maar ook in Middel burg en Goes. De uitvoerin gen zijn vrijdag 21 novem ber in de Concertzaal in Middelburg, aanvang 20.00 uur; zondag 23 november in de concertzaal te Middel burg, aanvang 14.15 uur; dinsdag 25 november in het Zuidlandtheater te Terneu zen, aanvang 20.00 uur; don derdag 27 novemher in de Prins van Oranje Goes, aan vang 20.00 uur. Toegangs kaarten kosten in Middel burg 17,50, CJP en 65+ 12,50; in Goes en Terneuzen betaalt men 15,-, CJP en 65+ 10,-. Marieke Blankestijn. - foto archief de stem THEATER DODD met de kindervoorstelling 'Slome van Boomen' is woensdag 26 november te zien in het Zuidland theater te Terneuzen. Het stuk gaat over een man, Ben van Boomen, wiens haar blauw is. Die kleur zorgt voor de no dige pesterijen. Hij komt dan ook niet graag op straat maar zijn vrouw Eef stuurt hem regelmatig naar buiten om de hond terug te halen, die steeds het huis uitglipt. Eef droomt ervan dat haar man het ooit eens tot held zal brengen. Hoewel Ben doodmoe is van het steeds maar zoe ken naar de hond wordt hij toch de held van de stad, hoe wel die eer feitelijk de hond toekomt. Hij heeft namelijk door zijn geblaf twee bankovervallers klem gezet. Na dat voorval wordt Ben nooit meer gepest met zijn haarkleur en is Eef vol bewondering voor haar man. De regie is in handen van Willem Huybreghs. Het stuk is bedoeld voor kinderen tussen de zes en de twaalf jaar. Aanvang 15.00 uur. Entree 4,-. Het Goede Doel. DE NEDERLANDSE popgroep Het Goede Doel treedt morgen, vrijdag 21 november, op in discotheek De Hooizolder te Westkapelle. De Utrechtse formatie bestaat sinds '81. Een jaar later braken ze door met hun single 'De Gijzelaar', hoewel de meeste omroepen wei gerden het plaatje te draaien. Hun defini- - foto archief des' tieve doorbraak bereikte de band met de lp 'België', waarvan meer dan 100.000 exempla ren over de toonbank gingen. Het is lange tijd rustig geweest rond Het Goede Doel, mede omdat de groep geruime tijd niet meer live te zien was. Aanvang 23.30 uur, entree 12,50 en in de voorverkoop 10,-. HENDRIK IBSEN is een van de grote toneelschrijver van rond de eeuwwisseling. Zijn faam heeft hij onder meer te danken aan 'Een Poppenhuis', een verhaal over een vrouw die uiteinde lijk besluit haar huis en ge zin te verlaten. Globe brengt dit seizoen Een Poppenhuis in een be werking van Teuntje Klin kenberg, die het verhaal Iaat spelen in de vijftiger jaren. Een periode die gekenmerkt wordt door de langzaam be ter wordende economische situatie, maar het is ook een tijd waarin de vooroorlogse normen en waarden heer sen. Het stuk is vrijdag 21 no vember te zien in het Zuid landtheater te Terneuzen, met onder andere Paul Gies ke, Yvonne van den Hurk, Evert de Jager, Carolien van Dalsum en Guus Dam. Het verhaal gaat over No- ra, echtgenote van de bank directeur Helmer. Ze is in geestelijke afhankelijk op gevoed, heeft nooit de kans gekregen om zich tot een- zelfstandige vrouw te ont wikkelen en door haar hu welijk komt ze opnieuwe in een 'poppenhuis' terecht. Haar man betrekt haar niet in zijn leven. Wanneer hij ziek wordt krijgt ze door valsheid in geschriften het geld bij elkaar om een jaartje samen met Helmer naar Italië te gaan. Wanneer de fraude uitkomt is haar man zeer ondankbaar. Nora komt dan pas echt tot de ontdekking dat hij een vreemde voor haar is en be sluit te vertrekken. Het weglopen van Nora moet niet gezien worden als het gedrag van een onbegre pen huisvrouw. Ibsen schreef een stuk over het ge drag van mensen. Zelf zegt hij: „Eerlijk gezegs weet ik iegenlijk niet wat de vrou wenrecht-kwestie is. Voor mij is het een menselijke aangelegenheid". Aanvang 20.00 uur. Entree 15 - CJP/Pas 65 8,-. 'TOEN VADER op zakenreis was' van de Joegoslavische regisseur Emir Kusturica draait vanavond in het Ter- neuzense filmhuis Zuidland. Het is een menselijke komi- die en een beschrijving van het anti-Stalinistische sfeer in het Joego-Slavië van de jaren vijftig. Vrij subtiel laat Kusturica zien hoe het Tito-regime zijn Stalinistische tegenstanders wegmoffelde in allerlei kampen. Zo sturen familie- en dorpsgenoten een vader op zakenreis. Het verhaal wordt verteld door de jongste zoon van de man, waardoor de regisseur de kans krijgt om op een speelse manier de sutuatie aan het publiek te tonen. Aanvang 20.00 uur, entree 6,- CJP/Pas 65 5,-. Eindredactie: Emile Calon Paul Gieske en Yvonne van den Hurk in 'Een poppenhuis'. - foto hans van den bogaard NEDERLANDS POPU LAIRSTE zangeres Anita Meyer treedt vandaag op in de Elisabethzaal in Antwer pen. Momenteel is ze bezig met een toernee door Neder land om haar jongste lp Now and Forever te promoten. Zij maakt voor slechts één avond een uitzondering en trekt de landsgrens over om op te treden voor de vele fans die zij in België heeft. De Zeeuwsch-Vlamingen die haar optreden met groot koor en orkest willen mee maken, moeten er snel bij zijn, want de kaartverkoop loopt als een trein in de Sin jorenstad. Het concert begint om 20.30 uur. Toegang minimaal 400 Bfrs. VALERY PANOV'S jonge choreografie Moves op mu ziek van F. Glorieux, wordt door het Ballet van Vlaan deren gedanst in de Opera van Gent. Het programma bevat vier onderdelen. Spaanse reisherinnerin gen in Recuerdos de Viajes, een vocale impressie van Ja pan, de Gershwin-tegen- hanger van de Amerikaan in Parijs Manhattan vormt het derde luik, terwijl het vierde volledig gewijd is aan het popidool Michael Jackson. Een gevarieerd en veelzijdig programma. Voorstellingen vrijdag 21 en zaterdag 22 november om 20.00 uur en zondag 23 no vember om 15.00 uur. IN TIFFANY in Hulst speelt het Mutaltulitheater zater dag 22 november weer een puur brok cafétheater. Deze keer brengen de acteurs en actrices onder regie van Guido Maeremans De Ze vende Hemel van Jan Chris tians. De schrijvende Ant werpse ambtenaar die in zijn weekendoptrekje in de Prosperpolder de nodige rust en inspiratie vindt. In De Zevende hemel snijdt hij op de zijn bekende wijze het probleem aan van de travestie en de eenzaam heid van mensen 'van het volle leven'. Door de won dermooie liedjes van Patrick Hiketick wordt de vaak ruwe en wrange tekst ver zacht. Een stuk met een schrijnende inhoud en toch vol humor. Door de regis seur een mini-musical ge noemd. Inhoud: in de vroege mor gen komen drie homo's, in travestiekleding, na het werk verpozen in het café De Zevende Hemel. Zij pra ten over hun problemen. Het gevoel van marginaliteit en het anders zijn doet niets af aan hun hoop op een beetje geluk. Zij beseffen dat zij door hun bewuste keus voor de zelfkant van de maat schappij eenzaam zijn en blijven. De gesprekken wor den doorkruist door een ver dwaalde dronken stadsbe- diende, die net een decoratie in ontvangst nam, de kwar tieragent die een relatie heeft met de kroegbazin en een lesbisch hoertje, die door haar souteneur geterrori seerd wordt. Een bizar we reldje waarin de waarheid onverbloemd wordt uitgeba zuind en waarin de werkster bij het ochtengloren met een glimlach begint aan het op ruimen van de rotzooi. Aan vang 21.00 uur. Toegangs kaarten beperkt. Te bestel len voor 7,50 bij Tiffany. ZIJ VINDT het heerlijk om romantisch bezig te zijn met muziek. Ze is ondogmatisch en zelfs na een bliskemcar- rière nog fanatiek. Klassiek ingesteld maar niet vies van het arrangeren van populai re, lekker in het gehoor lig gende klassieke melodieën. Dwartfluitiste Berdien Stenberg kreeg een direct flink verspreide bekendheid na de vertolking van Rondo Russo. Een melodie die door alle jeugdige fluitistjes met een werd ingestudeerd. De single haalde de ereplaats in de nationale hitparade en Berdien wist met haar con servatoriumopleiding het grote publiek te overtuigen. Zij ontwikkelde een eigen stijl en bleek een veelzijdig fluitiste. Berdien Stenberg. Maandag 24 november speelt zij in Den Dullaert te Hulst. Dinsdag gaat ze de uitdaging aan om met Thijs van Leer op te treden in de Elisabethzaal in Antwerpen om 20.30 uur. In Hulst wordt de fluitiste begeleid door Edwin Schimscheienr (key- bords), Cees Smit (gitaar) en Ben Lindeman (bas/viool). Aanvang 20.00 uur. Toe gang 17,50, CJP/65+ 15,-. DE VLISSINGSE formatie Car Trou ble is zaterdag 22 november te horen in de Image-club te Terneuzen. De groep bestaat sinds begin dit jaar en komt voort uit Sing Sing Movement. De groep was te zien tijdens de O.K. Toer van de VPRO en speelt een mix van blues, rock roll en new wave. Aanvang 22.00 uur, entree 3,-. - Is het nou een piep- w een soort privé-thea- uitnodiging aan Publiek tot deelname J een kunstwerk? Initia- ïmer Rob Bellemans uit )'gt niet wakker van de 'schillende omschrijvin- waarmee zijn jongste 'eet betiteld wordt. Ver- inÜgd kan vaststellen euw een originele bena- "PSSWijze. te hebben be- °m 2ijn omgeving te kdo!jSeren 'n een brokje ^daagse beeldende jS|n boekhandel-galerie l nu vijf jaar en ter senheid daarvan heeft «mans bij zijn uitleen- er'iÜ® •een 'zwarte ka- j ®encbt. Daarin treft i'm T Ppëtische chaos van idiioi? z°als door de t.y schilder/etser Beek in een drieluik Pp de voorgrond n tweetal steensta- ,Pjna ter Muiden - In tis !pmalige gemeente- fcnaf w" Smt A™13 "jn th t vember werken tt l ene te zien die PiXDosJ! felopen vijf jaar hn* rd hebben- De Jtj. ls aanstaande za- l ót» °m 16'00 uur. Illun^ï** en zondag Tot 29 december. pelingen van de Axelaar Harold Huyser voor een even robuust, als wankel evenwicht. Hij dook de ste nen, waarop schelpdiertjes zich een veilige woonplaats gekozen dachten te hebben, 'vers' uit de Schelde op. Wie op dit 'totaalkunst werk' een blik wil werpen dient zich af te zonderen in een cabine. De bezoeker kan, manipulerend met klossen en schakelaars, het drieluik open of dicht klappen en zelf de belichting regelen. De di recteur van het Zeeuws Mu seum, I. Szénassy, mocht vrijdagavond als eerste de 'piepshow' binnen. Hij toonde zich meteen enthou siast, zowel over de kwali teit van het kunstwerk, als over de manier van presen tatie. Als aandenken mocht Szénóssy een collage mee naar zijn museum nemen uit het binnenkant/buitenkant project, waarmee Bellemans dit jaar aan de weg getim merd heeft; een foto van Kees Kloosterman uit Ter neuzen, van tekst voorzien door de Amerikaans/ Zeeuwse kunstenares Bar bara Jean. Deze collage wordt opgenomen in de col lectie van het museum. Vele tientallen belangstel lenden hebben inmiddels al een blik geworpen in de zwarte kamer, die tot medio januari blijft ingericht. Zo'n kijkje kost de nieuwgierige een rijksdaalder. Voor dat geld krijgt de betrokkene la ter nog een foto van het kunstwerk thuisgestuurd. Voor Bellemans heeft het al tijd als een paal boven water gestaan dat het eerste lus trum van zijn zaak op een bijzondere manier van luis ter moest worden voorzien. „Je kunt bij zo'n gelegenheid ook een overzichtstentoon stelling houden van wat je allemaal al hebt geëxpo seerd, maar dan ga je terug. Ik vind dat je beter vooruit kunt gaan. Ik speelde al ja ren met het idee. Schilde rijen zie je vaak alleen maar op tentoonstellingen. Men racet er vaak langsheen, ter wijl je er soms veel tijd voor nodig hebt om een kunst werk op je in te laten wer ken. Nu kan iedereen er z'n gemak voor nemen zonder meteen door anderen te worden gadegeslagen." Bellemans heeft zich niets aan willen trekken van waarschuwingen als zou geen hond bereid zijn geld op tafel te leggen voor een blik in z'n donkere kamer. „Nu blijkt het tegendeel. Er zijn nog steeds mensen die er geld voor over hebben om hedendaagse kunst te zien". Eindredactie: Henk Postma MIDDELBURG - Zonder het gebruikelijk openingsri tueel is zaterdag in het Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Kloveniersdoelen Middelburg, een expositie van start gegaan met werk van de Middelburgse schil der Cor van Dixhoorn. Een zelfde bescheidenheid spreekt uit de doeken, die er hangen. Van Dixhoorn bouwt zijn sobere motieven op uit gedekte kleuren, veelal aangebracht op ach tergronden van gebroken wit. Dikopgebrachte verf- strepen geven de doeken een ruw oppervlak, waarin een trefzekere eenvoud is ver zonken. Het werk van Van Dixhoorn, zo wist deze ru briek eerder al te melden, getuigt van ambachtelijke bezieling. Van Dixhoorn trad eind vorig jaar op de voorgrond toen werk van hem werd op genomen in de reizende ten toonstelling '3 x schilderen', een expositie met werk van jonge Zeeuwse en Vlaamse schilders. Dit jaar expo seerde hij met anderen in Galerie 66 te Oostburg, het Diekhuus te Middelharnis en de Grote Kerk te Goes. Hij is één van de drie Zeeuwse kunstenaars, die momenteel door de Zeeuwse Culturele Raad wordt ge promoot. Te zien tot 12 de cember. Open: dinsdag t/m zondag 14-17 uur. Stapeling van Harald Huyser. Door middel van de schakelaars op de voorgrond kan steeds een ander deel van de expositie worden belicht. - fotooe stem cor j de boer Galerie Trouvaille Ter neuzen, Axelsestraat 104. Aquarellen en olieverfschil derijen van Greet Ergo uit Gent. Tot 1 september. Open: dinsdag t/m zaterdag tijdens winkeluren. Churchill Hotel Terneu zen. Natuurschilderijen van Krijn Doolaard uit Nummer Eén. Tot 1 januari. Dagelijks te bezichtigen. Stadhuis Terneuzen. Spotprenten over (de vevui- ling) van de Schelde. Tot 22 november. Open tijdens kantooruren. LTS De Vaart Terneuzen. Fototentoonstelling 'Leven in de Afrikaanse Savanne'. Tot 1 december. Open tij dens schooluren. Schilde rijen van Bert Begijn. Wis seltentoonstelling. Tot 31 de cember. Open: maandag t/m donderdag 16.30-18 uur, don derdag ook 19-21 uur. Galerie Blokken 7 Ter neuzen, Batikwerk van Coc- kie Acke. Tot 23 november. Open: dinsdag t/m vrijdag 14-18 uur, vrijdag ook 19-21 uur, zaterdag 14-17 uur. Esprit Clinge, Graven straat 99. Schilderijen en te keningen van de spaanse kunstenaars Joseph Y Ri- card, Asasumpcio Mateu en Manel Marzo-Mart. Tot 11 december. Open: woensdag t/m zondag 13.30-17.30 uur. Eethuis Pand 25 Hulst, Grote Bagij nestraat Lino's van Liesbeth Hüser. Open: dagelijks behalve dinsdag 14-21.30 uur. Art House Biervliet, Markt. Olieverschilderijen en aquarellen van I. Fas- saert uit Terneuzen. Tot 1 december. Zeeuwse Kunstuitleen Middelburg, Kuiperspoort. Sieraden van staal en nappa-leer gemaakt door Eleonoor van Beusekom. Sieraden van goud, zilver en roestvrij staal gemaakt door Birgit Laken. Tot eind ja nuari. Open dinsdag t/m za terdag 13-17 uur, donderdag ook 19-21 uur. Bellamy 19 Vlissingen, Gemeentemuseum. Accent Tekenen. Werk van Peer Vermeer uit Middelburg. Tot 27 november. Open: dinsdag t/m vrijdag 10-12.30 en 13.30-17 uur, zaterdag 13- 17 uur. De Stenge Heinkenszand. Kunstkring De Kern in de gemeente Borsele presen teert werk van Roger Ra- veel. Tot 20 november. Open: maandag t/M vrijdag 13.30- 17 uur, woensdag en vrijdag ook 18-20 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 25