ICK >heuvel 0 jaar. Veertien nieuwe deelnemers aan alfabetisering Axelse Buitenweg verweert zich tegen komst woonwagencentrum Computerclub begint ook in Hulst 'SULTAAT GESCHEIDEN O VALT TEGEN loemrijke expositie i Den Dullaert Hulst Willibrordusschool in KRO-KIassewerk IStem DAIHATSU j;J«een01>zeTverslaggevers VOLGENDE WEEK BIJEENKOMST IN HOUTENKWARTIER lPSALON :R Prinsenbal in Clinge UERDAG 20 NOVEMBER 1986 ID® EMM VAN ZEELAND TER GELEGENHElii SGBB lummerherha- jurlijk vanwege n jaar garantie erkkoor oppeldijk de radio Contract Activeren Rein van der ikSa idde'bUr9; politierapport De Vossen verkopen oliebollen MEER VRIJWLLIGERS NODIG TERNSJZEN D V NU VELE SPECIALE AANBIEDINGEN VAN DUYSE-MAHU BEWONERS: CARAVANPARK MISSTAAT IN DEZE OMGEVING Christelijk Negatieve druk Plaatselijk nieuws Koewacht Axel Ossenisse Nieuw-Namen Hulst Clinge GS stellen fusie voor PNEM-PLEM T22 PAGINA ZEELAND 2 - is [ingstellenden uit ïkje en hapje, te 40-13470. 1 woningen? In f 510,- en f 597,- inclu- excl. gas, water, electraen (ubsidie bedraagt bij een be- van minder dan f 17.400,- persoon of f 21.320,- voor sp tussen f 235,- en f 305,- htueel te verrekenen met de |en hoger is, zal de huursub- igepast aan uw inkomen. Ivember 1986 van 10.00 tot (welkom in onze modelwoning, Joor KUS Sfeervol Wonen, |2 te Kaatsheuvel. Lf om toezending van de bro- ellen of schrijven naar: Broekerineerstraat 119 2131 AR Hoofddorp Tel. 02503 - 15320 elecommunicatie ge Noord- X/HOEK - De Hoekse l,uterclub ASA heeft haar ,|s uitgeslagen naar Vrijdagavond 28 no- Jtr komt de Hulster com- ,Itlub voor het eerst bijeen lirtiviteitencentrum Hou- jjartier. vjeen eerder gehouden in- Jatieavond meldden zich belangstellenden. De Hoekse computerhobbyisten kregen in een stand op de bra derie in Hulst te horen dat er veel belangstelling was voor de club. „Maar toen de mensen hoorden dat we in Hoek zaten haakten ze af. Toen zijn we de mogelijkheden gaan bekijken om in Hulst iets te beginnen. En als dat goed gaat starten we in de toekomst misschien in Oostburg", zegt L. Hame link, een van de initiatiefne mers van het twee jaar gele den opgerichte ASA, dat mo menteel vijftien leden heeft. De leden van de club kun nen tijdens de bijeenkomsten informatie uitwisselen en ge bruikmaken van eikaars ap paratuur. Ook heeft ASA in middels een aantal apparaten zelf gekocht, die weliswaar bezit van de club blijven, maar voor iedereen te gebruiken zijn. De computerclub bestaat uit jongeren in de leeftijd van veertien tot twintig jaar. Er zijn ook drie meisjes lid. „We hebben graag dat er ook meis jes bijkomen, maar je ziet wel dat de meisjes die lid zijn vriendinnen zijn van jongens die bij de club zitten. De ande ren komen blijkbaar niet zo snel bij een computerclub." RITA nu sta je ook eens in 1 krant. Hartelijk gefell teerd met je verjaardj Peter en Chantal 'roef afval jaar langer Van een onzer verslaggevers JLST/HONTENISSE/AXEL - De proef met gescheiden ophalen van klein chemisch af- een samenwerkingsverband tussen de ge nten Hulst, Hontenisse en Axel, wordt met jaar verlengd. ilondanks de wat tegenvallende resultaten die de ief, die in februari begon, tot nu toe heeft opgele- drie gemeenten zijn van jg dat de zaak de moeite rd is om voort te zetten, burgers", aldus burge- jster en wethouders van lenisse, „zijn vertrouwd ikt met de aparte inza- ing en in een tijd van mi- lewustzijn is het niet wen- dit project stop te zet- Zij wijzen erop dat er de rijksoverheid maatre- te verwachten zijn die de senten zullen dwingen tot acceptabele verwijde- structuur van klein che- Van onze correspondente GELWAARDESTOPPEL- IK - Het gemengd Koor ipeldijk is zondag te be teren op de radio. In een ttle uitzending op radio 4 men de eucharistieviering uit de H. Gerulphuskerk in slwaarde volgen. et koor zingt onder leiding dirigent Johan Vernim- Nederlandse gezangen, aste gezangen zijn van de dvan de dirigent, die tij ede volkszang ook als or- ïist voor de begeleiding |t Het koor zingt o.a. de imen 122 en 150 (vierstem- Voorganger in deze rat is pastor J. van der jden uit Clinge. let is de derde keer dat dit een radio-uitzending t| verzorgen. Ook in 1980 en "asdit het geval. Is deze taak volbracht is, I het koor zich voorberei de traditionele kerst- tavond die op 18 december 1930 in de parochiekerk Stoppeldijk doorgaat. Dit verlenen het Jongeren- Stoppeldijk en de fanfare dsior uit Terhole hun me- terking. misch afval. Bovendien be staat er een goede kans dat het project door de provincie zal worden gesubsidieerd. Een rol in het voortzetten van de proef speelt ook het contract met het vuilverwer- kingsbedrijf Boon, dat volgend jaar in alle drie gemeenten af loopt. „In de onderhandelin gen voor een nieuw contract", aldus wethouder P. Apers van Axel, „zullen dan volgend jaar alle aspecten van het ophalen van huisvuil definitief gere geld worden. Ook het klein chemisch afval". Apers geeft toe dat er vanuit de bevolking niet die respons is gekomen die men verwacht had. „De mensen zijn minder milieube wust dan we dachten. We heb ben ze overschat". Hij vindt de zaak echter de moeite waard om op de blijven hameren. „Kijk, als we ons hier niet druk om maken, lopen we met boter op ons hoofd. Dan moe ten we ons ook niet druk ma ken over de vervuilde Rijn". Dezelfde mening heeft ook wethouder G. van de Voorde van de gemeente Hulst. Hij denkt dat moet worden ge poogd de inwoners nog meer te activeren hun chemisch afval apart bij de vuilnisauto af te geven. De gescheiden ophaling gaat de drie gemeenten vol gend jaar evenveel kosten als dit jaar. In Hulst en Honte nisse voelt men ervoor te ko men tot een andere verdeel sleutel van de kosten. Nu wordt als maatstaf het aantal huisaansluitingen gehanteerd. De twee gemeenten willen lie ver dat de kosten worden ver rekend op basis van het inge zamelde aantal kilo's en liters per gemeente. Ze vinden het reëler dat degene die het meeste inbrengt ook het meest betaalt. Van onze correspondente Wat met een creatieve geest, eindeloos geduld en een ;end te voor kleur en compositie gemaakt kan worden, is dit zien in de vergaderzaal van het gemeenschapscen- lDen Dullaert in Hulst. Sponselee exposeert «oogbloemcollages en «j^22^2^TNEDERLAND teren s«fHulst en Goes, tesen en telefoon- rs°P pagina 2 "'Wilden: M2-30/i 3.30-17.00 uur. telle in Co m Chef)' Emile &k ?eii- Eugène ^entii Exploitatie ^'Zeeland: 39u Privétel.01150- Riekie Cuelenaere brengt een keur van droogbloemarrange menten. Beide dames zijn be zeten van hun hobby, waarin ze naar eigen zeggen volledig opgaan. Ze willen met de ex positie, die de titel 'Stille Pracht' meekreeg, belangstel lenden drie dagen lang in de gelegenheid stellen om een kijkje te nemen en zich te oriënteren op het terrein van de verwerking van bloemen en planten. Els Sponselee heeft als on derwerp voor de collages op schilderijen deze keer vooral de clematis. Ook laat zij een grote collectie versieringen op kaarten en kaarsen zien. Rie- kie Cuelenaere heeft de herfst in al haar arrangementen ver werkt met warme kleuren en veel afgestorven materiaal. De expositie 'Stille Pracht' wordt vrijdag geopend door mevrouw Atie Kayser, de voorzitster van Groei en Bloei, om 17.00 uur. De exposanten zijn tijdens de openingsuren (vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 22.00 uur) aanwezig om geïnteresseerden informa tie te verstrekken. I Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster St. Willibrordus basisschool is door de KRO uitgenodigd om mee te doen aan het populaire televi sieprogramma Klassewerk. Daarin nemen steeds twee scholen het tegen elkaar op door bij het afwerken van de verschillende onderdelen zo veel mogelijk puntjes bij elkaar te sprokkelen. Voor deze scholierenwed strijd treedt groep 8 van de Willibrordusschool 6 januari in het strijdperk. De tegen stander is nog niet bekend. De groepen 6 en 7 gaan, ge wapend met toeters en bel len, mee naar Hilversum om hun schoolgenoten de nodige ondersteuning te geven. De uitzending van dit program ma, dat wordt gepresenteerd door Hans van Willigen- burg, is gepland voor zater dag 17 januari. In Klassewerk moeten on der meer een behendig heidsspel, een handenar- beid-opdracht en een quiz voor leerlingen en leer krachten worden afgewerkt. Bovendien moet samen met musicus Tony Eijk een mu ziekstukje worden gespeeld en komen de beste Hulster 'computerfreaks' aan het toetsenbord bij het onder deel 'computerwerk'. Dat de Willibrordusschool in het televisieprogramma is terechtgekomen is te danken aan Thomas Sanders van groep 8. Hij stuurde een briefkaart in en die werd uit enkele duizenden inzendin gen uitgeloot. Zo begon de proef: wethouder P. Apers van Axel overhandigde hoopvol een zakje chemisch afval aan directeur Poppe van de firma Boon. - foto de stem cor j de boer BRESKENS - Woensdag is bij aanlegwerkzaamheden van Deltawerken een tien centi meter lange brisantgranaat gevonden. De Mijnoprui- mingsdienst heeft het projec tiel afgevoerd. HOOFDPLAAT - Op de Oost- langeweg is een koe van de landbouwer W. B. uit Biervliet door een bestelauto, bestuurd door F. H. uit Hoofdplaat, aan gereden. De koe was vanuit een weiland uitgebroken en liep op de weg. Tengevolge van het zeer slechte weer heeft de bestuurder de koe te laat bemerkt. Het beest is ter plaatse aan zijn verwondingen bezweken. SLUIS - Op de St. Annastraat heeft de politie een snelheids controle gehouden. Er waren 296 voertuigen gepasseerd op het controlepunt en er bleken 42 voertuigen harder te rijden dan de toegestane maximum snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 91 kilometer. BRESKENS - Op het indus trieterrein Deltahoek is bij het transportbedrijf Vooruit inge broken. Men had een stuk uit de muur gekapt om in de be drijfsruimte te komen. Na dit wegkappen stootte men echter op een fors aantal viskisten, zodat de toegang tot het ge bouw onmogelijk was. SLUIS - De heer A. T. G. is bij een verkeerscontrole zijn rij bewijs kwijt geraakt. Voor de derde achtereenvolgende keer reed de man onder invloed. Zijn auto is dan ook in beslag genomen. Van onze correspondente HULST - De presentatie van Prins Emiel is nog maar net achter de rug of de leden van de carnavalsstichting De Vos sen uit Hulst zijn druk in de weer voor de volgende activi teit. De kas moet voor de komende feestperiode gespekt wor den, en volgens de organisatoren is een oliebollenverkoop meestal een actie die gesmeerd verloopt. Dinsdag 25 november worden in alle vroegte de warme bollen in de olie gegooid om enkele uren later door weer en wind trotserende medewerkers aan de man te worden ge bracht. De verkoop start om 9.00 uur en tussen de middag gaat men de scholen langs om de jeugd te bewegen de lunch pauze met een oliebol te besluiten. Daarna komen de bedrij ven aan de beurt en de huis aan huisverkoop start om 15.00 uur. De carnavalsstichting stelt zich tot doel om de recordver koop van vorig jaar met enkele honderden te verbeteren. Van een onzer verslaggevers HULST/HONTENISSE - De wervingsactie van het Alfabetise ringsproject in Hulst en Hontenisse is een flink succes gewor den. Voor de cursus 'lezen, schrijven en/of rekenen' heb ben zich veertien nieuwe deel nemers aangemeld. Bij het project werken een beroepskracht en vier vrijwil ligsters. Door de toename van het deelnemersaantal en het verloop onder de vrijwillig sters heeft het project grote behoefte aan vrijwilligers die het leuk vinden èn tijd hebben om mee te helpen bij het uit voerende werk. Vanwege het niveau-ver schil wordt er in kleine groe pen gewerkt. Iedere cursist kan werken in zijn of haar eigen tempo en krijgt veel in dividuele aandacht. Er wordt niet op een schoolse manier lesgegeven, maar gewerkt vanuit de ervaringen van de deelnemers. Hun belevings wereld is het uitgangspunt. De lessen worden gegeven in het activiteitencentrum het Houtenkwartier in Hulst, op dinsdagavond en vrijdagmor gen. Wanneer er mensen zijn die interesse hebben voor dit werk kunnen ze contact opne men met Jeanne de Visser van het VEJV. Ook cursisten die informatie willen, of zich wil len aanmelden, kunnen haar bellen. lADVERTENTIES) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael €ARASiOUPONT| Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE LUXE GESCHENKEN Steanttraat 19 - Hulat Telefoon 01140-14376-12068 Van onze correspondent CLINGE - Carnavalsstichting De Kriekeputters uit Clinge houdt zaterdag in gemeen schapshuis Malpertuus het jaarlijkse prinsenbal. Hieraan wordt muzikale medewerking verleend door dansorkest The Sparrows. De grote ontknoping valt om elf minuten over elf als het dweilorkest De Deurtrappers prins carnaval 1987 binnen voert. Deze wordt gevolgd door de raad van elf en de jeugdprins. Het feest begint om 20.30 uur. Van een onzer verslaggevers AXEL - De bewoners en bedrijven van de Buitenweg in Axel zijn vrijwel mas saal in verweer gekomen tegen het voor nemen van B en W van Axel het tweede woonwagencentrum dat er binnen de gemeente moet komen in hun buurt aan te leggen. Protestbrieven zijn al geschreven of onderweg. Naar verluidt wordt op korte termijn ook een handtekeningactie op touw gezet. De bewoners zijn niet alleen boos over de lokatie die door het college is aangewezen, achter de lhno-school, maar vooral ook over de manier waarop dit is gebeurd. Zonder de bewoners vooraf daarin te kennen. „Een caravanpark misstaat geheel in deze omgeving. Mensen, medeburgers, die niet in een gefundeerd huis willen wonen, horen als zodanig ook niet thuis in het straatbeeld", zo schrijft A. Cuele naere, die zijn bezwaren als 'verontrust inwoner van de gemeente Axel en zorg zaam huisvader van een gezin' indient. Hij vindt dat alternatieve bestemmingen nog in onvoldoende mate onderzocht zijn en dat het best mogelijk zou kunnen zijn dat het college met deze politiek poten- tieële gegadigden afschrikt. zo voorbeeldig gaat met de woonwagen bewoners is voor mij geenzins een ga rantie uwerzijds dat het hier ook goed zal gaan". Cuelenaere brengt zijn bezorgdheid verder als volgt onder woorden: „De aard van de activiteiten welke de bewo ners van woonwagens plegen te onder nemen zijn in vele opzichten als regel weinig omgevingsvriendelijk, oftewel de druk op de buurt t.a.v het woon-en leef milieu wordt in sterke mate negatief be ïnvloed. Dit mede doordat de integratie, welke u voorstaat met de buurtbewoners normaal van zeer geringe omvang zal zijn, omdat de woonwagenbewoners een zeer gesloten gemeenschap vormen. Uw argument dat het elders in uw gemeente De schrijver hoopt met zijn brief een 'positieve bijdrage in de christelijke po litiek van het college' te hebben gele verd. De verschillende ondernemingen die aan de toekomstige woonwagenlokatie grenzen zijn om hoofdzakelijk economi sche reden tegen. „Kijk je moet niet zo maar zeggen 'ik wil niet dat ze er ko men'. Los van de vraag of je het wel of niet ziet zitten met die mensen moet je rekening houden met de ontwikkelingen van en rond het Szydklowskiplein. Welke plaats zet er nu een woonwagen centrum vlakbij het koopcentrum", vraagt A. de Dijcker aan de Tuinstraat zich af. Het centrum komt achter zijn winkelpand te liggen. „Ik heb Axel de laatste jaren als koop centrum zien afglijden. Als ondernemers zijn we druk bezig er iets meer van te maken. Het college weet donders goed hoe moeilijk het voor ons is een boter ham te verdienen. Als je dan een woon wagencentrum vlakbij het koopcentrum situeert, waarvan je van tevoren weet dat de bezoekers dit onaangenaam zul len vinden ben je niet goed bezig. Dat is niet goed voor de ondernemers, maar ook niet voor de stad". De Dijcker wijst op de hardnekkige pogingen die in het verleden zijn gedaan om een publiekstrekker naar het Szydklowkiplein te halen. Ook nu weer is er belangstelling. „Als je die dingen daar neerzet komen grootwinkelbedrij ven helemaal niet meer naar Axel. Je moet die mensen een klimaat kunnen bieden waarin ze goed kunnen functio neren. Een woonwagencentrum past daar niet bij". Zaadhandel Koster is ook van plan in de pen te klimmen. „Voor het geheel van het winkelbestand van Axel is dit een slechte zaak". Koster vreest dat be staande bedrijven uit Axel zullen ver dwijnen met als sneeuwbaleffect minder bezoekers. „Minder winkels, minder pu bliek. Het gaat mij persoonlijk niet om de mensen zelf, maar waarom kunnen er niet vier huisjes worden neergezet. Dan is het toch ook proper. En dan heb je ook minder troep, want van zo'n centrum heb je min of meer toch altijd overlast. Ik gun die mensen best een woonplaats maar dan moet het op een fatsoenlijke manier gebeuren", vit ook hij op de rol die het college tot nu toe heeft gespeeld. Een boze brief - 'vanavond gaat ie nog in de bus' - kan het college ook verwach ten van het transportbedrijf Van de Wege. En ook garagebedrijf Van de Voorde zal zijn handtekenning zetten onder een protestactie, die volgens om wonenden door huisarts Klop wordt voorbereid. De dokter heeft onlangs een pad achter zijn woning aangelegd om bij zijn garage te komen. Die weg zou wor den afgesneden als het centrum door gaat. Met de huisarts kon gisteren voor commentaar echter enkel via het auto matisch antwoordapparaat gecommuni ceerd worden. Van politieke zijde is tot nu enkel door de VVD publiekelijk gereageerd op de plannen van B en W die in dat college de volledige steun hebben van alle drie de wethouders. Het CDA zal, zo liet fractie voorzitter A. Kesbeke gisteren weten, op korte termijn een standpunt innemen. „Dan weet het college ook waar het aan toe is". Overigens is de pap nog lang niet gestort. De keuze van B en W is nu voor gelegd aan de provinciale lokatiekeuze- commissie. De raad krijgt daarna het laatste woord. Vrouwensoos - De vrouwen- soos houdt morgen, donder dag, een informatie-avond over handwerken. De avond wordt begeleid door mevrouw M. Kint uit Koewacht. Ieder een mag iets meebrengen om te laten zien of om te demon streren. De avond begint om acht uur in De Vlaschaard. Prijskaarting - Vrijdag wordt er in de kantine van de voet balvereniging Koewacht een prijskaarting gehouden. Het is de tweede prijskaarting van een serie van zes. De beste vier uitslagen tellen mee voor een algemeen klassement. In schrijven om 19.45 uur. De aanvang van de kaarting is om 20.30 uur. Bevolkingsverloop - Het aan tal inwoners van de gemeente Axel is vorige maand gedaald van 12233 naar 12214 zielen. In oktober werden dertien nieuwe inwoners geboren en kwamen er evenveel te over lijden. 26 mensen vestigden zich in de gemeente en 45 hiel den het voor gezien en ver trokken. Boemerang - Buurtvereniging De Boemerang houdt vrijdag een bingo in het buurthuis aan de Mozartstraat. Niet-leden moeten een gulden entree be talen, voor leden is de bingo gratis. Aanvang 20.00 uur. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers houdt zondg 23 november een gaaibolling in het verenigingsgebouw Hof ter Nesse. Aanvang 14.30 uur. Iedereen is welkom. Kaarting - In gemeenschaps huis Hof ter Nesse werd een kaarting gehouden waaraan 26 personen deelnamen. Uit slag: 1. A. Rottier, 2. G. Valckx, 3. P. van de Velpen, allen Os senisse; 4. T. Asselman, Kloos- terzande; 5. mevrouw War rens, Hulst. Stand kampioen schap: 1. A. Rottier, Ossenisse; 2.T. Neve, Kloosterzande; 3. T. van de Velpen, Ossenisse. Sinterklaas - Sinterklaas be zoekt Nieuw-Namen dit jaar 29 november. Om 14.00 uur be gint de rondgang met begelei ding van de fanfare De Schel- dezonen, waarna Sinterklaas om ongeveer kwart voor drie in De Kauter wordt ontvan gen. Daar staat een kinderfilm op het programma. De zieken thuis en in het ziekenhuis en de bejaarden die in een tehuis verblijven, worden niet verge ten. Het Sinterklaascomité houdt deze week een collecte om alles mogelijk te maken. Fanfare - Het zangkoor St.- Cecilia en de fanfare De Scheldezonen verzorgen zon dag op uitnodiging een mis te Lier in België. Gezamemlijk wordt Die Deutsche Messe ge bracht. Na afloop wordt nog een bezoek gebracht aan het stadhuis en het Begijnenhof. Kaarting - In dienstencen trum De Lieve werd een kaar ting voor ouderen gehouden waaraan 57 personen deelna men. Uitslag: 1. G. de Block, 2. A. Esseling, beiden Hulst; 3. F. Piessens, Clinge; 4. mevrouw Vermorken, 5. E. de Nijs, bei den Hulst, de volgende kaar ting in dienstencentrum De Lieve wordt dinsdag 23 de cember gehouden. Kriekeputters - De carnavals stichting De Kriekeputters heeft een nieuwe activiteit op gezet. Het biedt tien gebakjes voor de prijs van zes gulden aan en daarnaast een prach tige kaars voor vijf gulden. Per circulaire zijn alle Krieke putters op de hoogte gebracht. Op 6 decemer wordt alles thuis bezorgd. Kaarting - In zaal De Land bouw werd een kaarting ge houden waaraan 42 personen deelnamen, Uitslag: 1. I. de Winkel, 2. J. de Letter, 3. I. Bracke, 4. P. Ras, 5. R. van den Branden. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH - GS van Bra bant vragen Provinciale Sta ten akkoord te gaan met de fu sie van PNEM en PLEM, de Brabantse en de Limburgse Electriciteits Maatschappij. De bedoeling is om een ge zamenlijke 'dochter' op te richten, de EPZ (Electriciteits Produktiebedrijf Zuid-Neder land), die Tilburg als vesti gingsplaats krijgt. Het voor stel wordt vrijdag 12 december in de Brabantse staten behan deld.

de Stem | 1986 | | pagina 17