Excelsior wil in geheel over spelen Tegenslag voor Sovjet-team Amateur-voetbal stelt twee duels uit UN MARIE PFAFF VOORKOMT NEDERLAAG mdhovense politie gaat ilippoosten PSV instrueren Van de Wal nadert koplopers Kernploegen naar eerste World Cup 'AN DE SINT 49. Twaalf maal doping ONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 PTC T19 PAGINA SPORT 2 GESTAAKTE WEDSTRIJD TEGEN FC DEN HAAG leurskens iel in •iesheim athon van ston dn buidel lerlaag van ockeyploeg 19 Fr Jtrijk Rallye van Groot- Brittannië voor Salonen OOn %LTntepolitie gaat WK DAMMEN GRONINGEN Van Bakel tweede in West-Berlijn Favorieten verder bij Masters WK MODERNE VIJFKAMP NA MOLESTEREN SCHEIDSRECHTER Van onze sportredactie 0ITERDAM - Het bestuur 0 de Rotterdamse eredivi- jdiib Excelsior is van me- ipg, dat de op 9 november scheidsrechter Bakker 1 de stand 0-1 gestaakte dstrijd tegen FC Den „g in zijn geheel dient te „den overgespeeld. Het siuur van de Kralingse heeft dat standpunt gis- aan competitieleider „Huybregts van de KNVB iend gemaakt. Scheidsrechter Bakker lurde de spelers in de 56ste !uut van de wedstrijd ir de kleedkamer, nadat verzorger Toon IJzendoorn (Excelsior) door een van de tribune met Haagse suppor ters geworpen voorwerp aan het hoofd was geraakt. Na een onderbreking van ruim twintig minuten wilde Bak ker het duel voortzetten. Het merendeel van de spelers van Excelsior verscheen echter niet meer op het terrein om dat zij het risico te groot achtten. Arbiter Bakker blies toen de wedstrijd definitief af. Het bestuur van Excelsior vindt op twee gronden, dat de wedstrijd in zijn geheel moet worden overgespeeld. Reeds na zeven minuten werd door de Haagse aanhang een bom op het veld gegooid, die een zodanige uitwerking op de Rotterdamse spelers had, dat van een normaal spelverloop in feite geen sprake meer kon zijn. Als tweede reden voert het bestuur van Excelsior aan: „In de tweede helft moest ons elftal spelen in de richting van de voor de Haagse aanhang gereser veerde tribune, hetgeen deze negatieve invloed alleen maar heeft versterkt. Een maal in de buurt van het Haagse strafschopgebied was de dreiging voor onze spelers door het gooien van allerlei voorwerpen zo groot, dat van de spelers in rede niet kon worden verwacht dat zij zich volledig op het wedstrijdge- beuren konden concentreren. Zij moesten veeleer bedacht zijn voor de in hun richting geworpen voorwerpen". Volgens het bestuur van Excelsior kan slechts van een wedstrijd sprake zijn wan neer deze onder voor beide partijen gelijke omstandig heden wordt gespeeld. Vol gens de Rotterdamse club was door het gedrag van de bijzonder aggressieve Haagse supportersgroep sprake van intimidatie. De sectie Betaald Voetbal van de KNVB heeft de tucht- commissie vorige week op dracht gegeven een onder zoek in te stellen naar de voorvallen tijdens de wed strijd Excelsior-FC Den Haag. """mt AKA TOSTI-TOASTER Advprijs 79 Nu clgië in balans met Bulgaren PHIUPS SOUNDMACMNE D 8007 Adv. prijs 280 - nu toll.-1 1 §au: (SID/ANP) - i Beurskens heeft giste- Griesheim (WD1) onder nnate ongunstige weers- mdigheden (regen en wind) een internatio- loop over 25 kilometer ge nen. Limburgse legde de af- d af in 1 uur 25 minuten en tconden, de tweede tijd dit op de 25 kilometer gelo- Beurskens, die onlangs Ie strijd om de wereldtitel 15 kilometer in Lissabon erde eindigde, had bijna minuten voorsprong op de tduitse Astrid Schmidt 104). Bij de heren zege- de Westduitser Axel in 1.17.57. Slagen zijn: dames: 1. Carla Beurs- Hed) 1.25.23, 2. Astrid Schmidt 130.04, 3. Jutta Braun (WD1) 4. Annette Staudinger (WD1) 5. Martina Lehmann (WD1) heren: 1, Axel Hardy (WD1) 1,2. Richard Przybyla (Pol) 1.8.33,3. nDachert(WDl) 1.19.39. iN (DPA) - De mara val) Boston, die op 20 voor de 91ste maal wordt len en daarmee de oud wereld is, biedt de deel- :rs opnieuw een hoger igeld. •ton', dat pas enkele ja- deden overstag ging bij betalen van prijzengeld voor komend jaar een ipot van 347.000 dollar gulden) beschikbaar. 40.000 dollar meer dan 50ste marathon. Boven- brijgen de winnaars bij mes en heren een duur- v dan in 1986 als extra ter beschikking werd ge- Verder wacht de num- bn bij de dames en heren overwinningspremie van "dollar (100.000 gulden). hroevedraaierset npleet van superieur met ndhouder. Zwitsers fabrikaat i50 Zakmes 11-delig Zwitsers model Elektronische slijpmachine MASCO Kompleet met 1 grove en 1"!1" slijpsteen 0 125 mm (ANP) - Het Neder- ijshockey team heeft gis- E in Noorwegen het en laatste oefenduel de Noren met 2-5 verlo kt eerste duel was een eerder geëindigd in een spel: 3-3. Toch speelde Nederlandse selectie van •airo niet zwakker. Polman Tuin (Heeren- die in plaats van Bruij- het doel stond, ver- heel wat reddingen. werd gepasseerd, wan neer één van de Neder- verdedigers op het kie zat. De Noren bij zon man meer si- vier doelpunten. tSEN"NEDERLAND 5-2 <1-0. Sid »Vïïl0°P; '-0 Oahlstrum, 2- U i_ Martinsen, 4-0 Kristian- touwers 4-2 Koopmans. 5-2 .t scheidsrechter Wellemann "uwers 1500. Strafminuten: 7 Nederland 21. Van onze sportredactie BRUSSEL - Een treffer van debutant Pier Janssen en een aantal voortreffelijke reddin gen van Jean-Marie Pfaff hebben België gis teravond in een kansrijke positie gebracht kwalificatie voor de eindronde om de Europese titel af te dwingen. Na drie wedstrijden voert de ploeg van bondscoach Guy Thijs voorronde groep 7 aan. Door een minder gunstig doelsaldo moet Schotland genoegen nemen met de tweede plaats. België slaagde er in het Hei- zelstadion niet in Bulgarije van zich af te schudden. Na de openingstreffer van Janssen in de 48ste minuut kwam de veste van Pfaff onder grote druk te staan. De doelman ca pituleerde een keer. Tanev, vier minuten eerder in het veld gekomen voor Alexand- rov, kopte na een voorzet van Petrov raak. De dertigjarige Anderlech- ter Janssen speelde alsof hij al jaren deel uit maakt van de Thijs' keurkorps. Als zwoe gende middenvelder bood hij zijn medespelers tal van mo gelijkheden reeds in de eerste helft de score te openen. Naast Pfaff verkeerde echter ook zijn Bulgaarse collega Michai- lov, een van Europas beste doellieden, in topvorm. Een schot van Clysters en een kop bal van Ceulemans werden gekeerd. Bij België haalden Vervoort en Scifo hun Mexi caanse vorm. Demol, die juist tijdens de eindronde om de wereldtitel met Vervoort sterke progressie vertoonde, maakte een duur foutje dat door Pfaff op het nippertje kon worden gecorrigeerd. Een combinatie tussen Des met en Claesen leidde tot Janssens treffer. Een per tra ditie verreikende inworp van Gerets was daraan vooraf ge gaan. De Belgen mochten van geluk spreken dat hun natio nale held Pfaff onder het daarop volgende offensief slechts een keer bezweek. Met name Sirakov was dicht bij de winnende goal. zijn ploeg niet over het dode punt heen helpen. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. Het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld en het duurde tot twee minuten voor rust voordat zich de eerste kans van formaat voordeed. Papin overbrugde zowat het hele veld om Platini op maat te bedienen. Deze zag zijn lob echter in de handen van de Oostduitse doelman Müller verdwijnen. Na de pauze werd het ni veau er niet beter op. Deze keer was het de beurt aan Pla tini om na ongeveer een half uur Papin een niet te missen kans te bieden. Papin, later vervangen door Bellone, slaagde er echter ook niet in het doel te vinden, waarop de beste kansen in de slotfase voor de Oostduitsers waren. Invaller Richter leek te scoren, maar in een uiterste krachts inspanning wist Ayache de bal nog voor de lijn weg te wer ken. OOST-DUrrSLAND-FRANKRIJK 0-0. Toeschouwers: 52.000. Stand groep drie: 1. Sovjet Unie321057-1 2. DDR312042-0 3. IJsland3 0 2121-3 4. Frankrijk.3 0 212 0-2 5. Noorwegen2 01110-4 Komende programma: 29 april 1987: Sovjet Unie-Oost-Duitsland en Frank rijk-IJsland. BELGIÊ-BULGARIJE 1-1 (0-0). 48. Janssen 1-0, 63. Tanev 1-1. Scheidsrech ter: Sanchez Arminio (Spa), toeschou wers: 25.000. Gele kaarten: Sadkov (Bul) en Claesen (Bel). Belgiï Pfaff; Gerets, Demol, Clysters (Renquin) en Vervoort; Janssen, Scifo, Ceulemans en Vercauteren; Claesen en Desmet (Grün). Bulgarije: Michailov; Nikolov, Dimitrov, Ilijev en Petrov; Sirakov, Simeonov, en Sadkov; Kolev, Alexandrov (Tanev) en Iskrenov (Wonov). Stand in groep 7: 1. België3 1 2 0 4 9-3 2. Schotland3 1 2 0 4 3-0 3. Ierland2 0 2 0 2 2-2 4. Bulgarije2 0 2 0 2 1-1 5. Luxemburg2 0 0 2 0 0-9 De kansen van Europees kampioen Frankrijk op kwali ficatie voor de volgende eind fase in 1988 zijn gisteravond in Leipzig verder geslonken. De Fransen, die voor groep drie nog geen doelpunt hebben ge maakt, bleven tegen Oost- Duitsland op 0-0 steken. Eer der bereikte Frankrijk de zelfde uitslag in Reykjavik te gen IJsland en werd in Parijs met 0-2 van de Sovjet Unie verloren. Ook aanvoerder Platini kon BATH (SID/RTR) - De Finse equipe Timo Salonen/Seppo Harjanne heeft gisteren de Rallye van Groot-Brittannië, tellend voor het wereldkam pioenschap, gewonnen. Het duo had met een Peu geot 205 Turbo een voorsprong van een minuut en 22 seconden op de landgenoten Markku Alen en Ilkaa Kivimaki met een Lancia Delta. Ook de derde en vierde plaatsen wa ren voor Finse coureurs. De Zweedse kanshebber Mikael Ericsson moest in de voorlaat ste klassementsproef de strijd staken. Hij stond toen derde. De uitslag van de rallye van de RAC-rallye is: 1. Salonen/Har- janne (Fin) Peugeot 205 Turbo 5 uur, 21 minuten en 11 seconden; 2. Alen/Kivimaki (Fin) Lancia Delta op 1,22; 3. Kankkunen/Piironen (Fin) Peugeot 205 Turbo op 6,05; 4. Sundström/Silander (Fin) Peugeot 205 Turbo op 6,31. Stand WK rij ders: 1. Alen 104 punten, 2. Kank- kunen 103, 3. Salonen 63, 4. Biasion (Ita) Lancia Delta 59. Stand WK merken: 1. Peugeot 137 punten (al wereldkampioen), 2. Lancia 128. 0nze sportredactie De Eindho- Universele tafel W0LFCRAFT Blad d.m.v. 2 bouten om te keren, waardoor gemakkelijke bevestiging van handcirkelzaag, freesmachine e.d. van vele bekende merken. 249:^ 0 VEN - ut c.inano- xST™ van PSV m- im, hoe w supporters Nten f-Tm suPP«rters orrip j0ujUeren en hoe ze i hanHK stadion moe- ïfe?atVen- °e P01"* "taken op niet al te mijn overdragen ot1vocrHUppoosten- Een Ut rto van de Politie ij. p. IPsteren meege- ^K. - eerste instructie- indaag. s<reven is erop gericht tJ?e. w'nterstop alle n te instrueren. Na de hervatting van de compe titie zullen de taken in het stadion geleidelijk worden overgenomen door het PSV- personeel. Aanvankelijk zal dat gebeuren onder begelei ding van de politie, maar het is de bedoeling dat dit lang zaam wordt afgebouwd. De politie stelt voorlopig nog wel vrouwelijke agenten be schikbaar voor het fouille ren van vrouwen. PSV be schikt niet over vrouwelijke suppoosten. Overigens blijft de politie ook op de langere termijn in het stadion wel paraat om indien nodig meteen te kun nen ingrijpen. De Centrale Politie Sur veillance Commissie heeft al eerder laten weten dat zoge noemde preventieve fouille ring van supporters bij de stadions niet tot het taken pakket van de politie be hoort. Binnen het Landelijk Overleg Voetbalvandalisme, waar de commissie ook deel van uitmaakt, is echter nog geen overeenstemming over dit punt bereikt. De Eindho- vense politie en PSV hebben besloten dat moment niet af te wachten. Scrimmage voor het Bulgaarde doel. Stephan Demol van België speelt "haasje over' met een van de Bulgaarse verdedigers. - fotoanc GRONINGEN (ANP) - De achtste ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Groningen is voor de Sovjet equipe niet naar wens verlopen. Zowel Mits- janski als Sovjet-kampioen Alexander Dib- man, misten de kans om zich bij het leidende trio te voegen door niet verder te komen dan puntendelingen tegen de Afrikanen Kouame en Mamina N'Diaye. De drie koplopers moesten ook in remise berusten en van het hen achtervolgende pe loton kwam alleen Jannes van der Wal tot winst. De Groningse oud-wereldkampioen rukte daardoor op naar een gedeelde vierde plaats op slechts één punt afstand van de lei ders. Even zag het er naar uit dat oud-wereld- kampioen Iser Koeperman in deze ronde voor een onmogelijk gehouden verrassing zou gaan zorgen. De hoge klassering van de 64- jarige Amerikaan van Russische origine is voor velen toch al moeilijk verteerbaar want de huidige generatie heeft zichtbaar proble men met deze 'grootmeester van twee gene raties her'. In 1968 veroverde Koeperman voor de laatste keer de mondiale titel, verdween van '75 tot '84 van het hoogste strijdtoneel om daarna met schijnbaar nog meer elan zijn plaats tussen de wereldtop weer in te nemen. In de achtste ronde leek het er enkele uren op dat hij alleen de leiding zou gaan nemen na dat hij Hans Vermin stevig onder druk had gezet. De in Zwitserland wonende Nederlan der verdedigde zich echter inventief en be reikte na iets meer dan vier uur spelen remi se. Baljakin kwam na een bloedeloos duel met wereldkampioen Anatoli Gantwarg na anderhalf uur remise overeen, terwijl het Nederlandse onderonsje tussen Jansen en Clerc een uur meer vergde maar ook onbe slist eindigde. In het Nederlandse kamp was de stemming goed. Vooral bij Jannes van der Wal, die een zeer gecompliceerde partij speelde tegen de Surinaamse kampioen Autar. Tot ver in het gevorderde middenspel kreeg men wel de in druk dat de oud-wereldkampioen de beste papieren had, maar concreet winst aangeven was lastig. De Groninger kwam de tijdnood fase goed door en hoewel het eindspel secuur gespeeld moest worden, maakte de oud-we reldkampioen geen fout. De uitslagen zijn: Kouame (Ivo)-Mitsjanski (Sov) 1- 1, Baljakin (Sov)-Gantwarg (Sov) 1-1, Korenevski (Sov)-Macodou NDiaye (Sen) 1-1, Mamina NDiaye (Mal)-Dibman (Sov) 1-1, Casaril (Bel)-Kane (Sen) 0- 2, Autar (Sur)-Van der Wal (Ned) 0-2, Koeperman (VSt)-Vermin (Ned) 1-1, Van den Borst (Ned)-Gal- perin (Isr) 1-1, Jansen (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, Gui- nard (Fra)-Leandro (Bra) 2-0. Stand: 1. Clerc, Bal jakin en Koeperman 11 pnt, 4. Dibman, Mitsjanski en Van der Wal 10 pnt, 7. Van den Borst, Jansen, Korenevski en Vermin 9 pnt, 11. Gantwarg, Kouame en Mamina NDiaye 8 pnt, 14. Autar, Gal- perin en Kane 7 pnt, 17. Guinard 6 pnt, 18. Macodou NDiaye 5 pnt, 19. Casaril 4 pnt, 20. Leandro 1 pnt. HEERENVEEN - De overdekte kunstijsbaan van Heerenveen wordt zaterdagmiddag 29 november om 13.00 uur officieel geopend met de tweedaagse wereld bekerwedstrijd voor allrounders. Zaterdag wordt de 1500 me ter heren gereden en de 3000 meter dames. Zondag rijden de dames 1500 meter en de he ren 5000 meter. Voor de wed strijden hebben zich reeds twaalf landen gemeld. Voor Nederland komen de volledige he ren- en dameskernploeg (allrounders) aan de start: dames: Yvonne van Gennip (Haarlem), Marieke Stam (Egmond aan Zee), Grietje Mulder (Ureterp), Maris ka Hekkers (Schalkhaar) en Jolanda Grimbergen (Rijnsburg); heren: Hein Vergeer (Haastrecht), Ge rard Kemkers (Eelde), Frits Schalij (Weesp), Leo Visser (Haastrecht), Emiel Hopman (t Zand) en Bert Koopmans (Norg). Een week later, op zaterdag 6 en zondag 7 december, wordt de reeks wereldbekerwedstrij den voortgezet in Assen. Het betreft een sprint-vierkamp, waarbij de dames en heren op beide dagen een 500 en 1000 meter rijden. De Nederlandse ploeg voor dit evene ment bestaat uit: dames: Ingrid Haringa (Velsen), Christine Aaftink (Baambrug- ge), Boukje Keulen (Irnsum), Els Meijer (Driemond) en Anita Loorbach (Sappe- meer). Reserve: Ina Steenbruggen (Utrecht); heren: Geert Kuiper (Oldeholtwolde), Jan Ykema (Harlingen), Bouke Jonkman (St. Nicolaasga), Tjerk Terpstra (Enge- lum) en Hans Janssen (Delft). Reserve is Menno Boelsma (Nootdorp). DUBAI (RTR/AFP) - Het heeft het favoriete schaak team van de Sovjet Unie gisteren tijdens de Schaalo- lympiade in Dubai niet meegezeten. Het begon al bij het uitspe len van de afgebroken partij uit de vierde ronde tussen we reldkampioen Kasparov en de Hongaarse veteraan Portisch. De experts hadden voorspeld, dat Kasparov een zekere zege tegemoet ging. Portisch had echter een uitstekende defen sie gevonden, die goed zou blijken voor een onverwachte remise. Daardoor werd het niet 3-1, maar 2.5-1.5 voor de Sovjet Unie. In de vijfde ronde slaagde Joegoslavië er voorts in de Russen op 2-2 te houden. De altijd strijdbare Ljubojevic bracht oud-wereldkampioen Karpov diens eerste Olympia de-nederlaag sedert 1972 toe. Door deze resultaten heeft de Sovjet Unie niet meer dan een half punt voorsprong op de drie achtervolgers; Enge land, Joegoslavië en Cuba. De Engelsen boekten een uitste kende zege van 2,5-1,5 op Hon garije, dat na afloop spijt had Portisch en Ribli een rustdag te hebben gegund. Cuba re kende af met het zeer sterk spelende China: 3-1. De voornaamste uitslagen zijn: heren: afgebroken partijen: vierde ronde: Hon- garije-Sovjet Unie 1.5-2.5, Indonesië- Joegoslavië 1.5-2.5, Spanje-Griekenland 3-1; vijfde ronde: Joegoslavië-Sovjet Unie 2-2, Frankrijk-Bulgarije 1.5-2.5, Tsjechoslowakije-Chili 2-2, West-Duits- land-Argentinië 0.5-3.5, Brunei-Ned. An tillen 3-1, Engeland-Hongarije 2.5-1.5, China-Cuba 1-3, Finland-IJsland 1-3, Tsjechoslowakije-Chili 2-2. Stand aan de kop: 1. Sovjet Unie 15.5 punten, 2. Enge land, Joegoslavië en Cuba 15, 5. IJsland, Argentinië en Bulgarije 14,5,8. Hongarije en Schotland 14, 10. Verenigde Staten, Tsjechoslowakije, Roemenië, Frankrijk, Chili, China en Indonesië 13.5. Dames: vijfde ronde: West-Duitsland-Engeland 1-2, Sovjet Unie-Joegoslavië 2-1, China- Roememë 2.5-0.5, Polen-Hongarije 0.5- 2.5, Frankrijk-Spanje 1-2, Zwitserland- India 2-1, Verenigde Staten-Bulgarije 1.5-1.5. Stand aan de kop: 1. Sovjet Unie en China 12 punten, 3. Engeland 11, 4. Joegoslavië 10.5, 5. Hongarije 10 en 1 afg., 6. Roemenië en Zwitserland 10. WEST-BERLIJN (SID) - Frank van Bakel is gisteren in de West-Berlijn als tweede geëindigd in een internatio nale veldrit. Op een parkoers in de wijk Kreuzberg had Van Bakel een achterstand van veertien se conden op de Pool Grzegorz Jaroszewski. Deze legde de rit af in 54 minuten en 47 secon den. De Belg Roland Liboton werd derde. De wedstrijd was de derde in een reeks van ze ven om een speciale beker. In de tussenstand is Van Bakel eerste met 99 punten voor twee landgenoten Reinier Groenen- daal (75) en Hennie Stamsnij- der (74). De uitslag is: 1. Grzegorgz Jaroszewski (Pol) 54,57, 2. Frank van Bakel (Ned) op 14 seconden, 3. Roland Liboton (Bel) z.t, 4. Albert Zweifel (Zwi) op 32 seconden, 5. Danny de Bie (Bel) op 34 sec., 6. Bruno d'Arsie (Zwi) op 46 seconden. Tussen stand voor de P-L beker: 1. Van Bakel 99 punten, 2. Groenendaal (Ned) 75,3. Stam- snijder (Ned) 74, 4. Liboton 72, 5. Dannie De Bie 64,6. Rudy de Bie 64. NEW YORK (RTR) - Zonder problemen hebben de op de tweede dag van het dames Masters-toernooi in actie ge komen favorieten, de tweede ronde bereikt. Martina Navratilova, de Amerikaanse nummer een van de wereld, versloeg de Zweedse Caterina Lindqvist simpel in twee sets: 6-3, 6-0. Ook Navratilovas dubbelspel partner, Pam Shriver, kwam verder. De Italiaanse Rafaella Reggi was geen partij voor de lange Amerikaanse: 6-3, 6-1. Hana Mandlikova hoefde zich evenmin in te spannen de eer ste ronde door te komen. De Tsjechoslowaakse pupil van Betty Stöve versloeg de Ame rikaanse Terry Phelps even eens in twee sets: 6-2,6-4. Uitslagen Masters: eerste ronde: Mar tina Navratilova (VSt)-Caterina Lindq vist (Zwe) 6-3, 6-0, Pam Shriver (VSt)- Rafallea Reggi (Ita) 6-3, 6-1; Hana Mandlikova (Tsj)-Terry Phelps (VSt) 6- 2,6-4. PARIJS (AFP) - Tijdens de wereldkampioenschappen moderne vijfkamp, dat drie maanden geleden in het Ita liaanse Montecatini is gehou den, zijn twaalf gevallen van doping geconstateerd. Aldus heeft het Franse persbureau AFP uit betrouwbare bron vernomen. De contra-expertise zou de resultaten van de eerste con trole bevestigen. ZEIST (ANP) - De voor zon dag in de vierde klasse C van het district Zuid I vastgestelde wedstrijden ESV-Helmond en Dijkse Boys-Neerkandia gaan op last van het bestuur ama teurvoetbal van de KNVB niet door. Het bestuur nam die beslis sing naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich af gelopen zondag hebben voor gedaan tijdens en na afloop van de door scheidsrechter De Viet gestaakte wedstrijd Hel- mond-Dijkse Boys. Nadat De Viet de wedstrijd had afgeflo ten omdat hij geblesseerd was, werd hij op weg naar de kleedkamer door een aantal supporters belaagd. Hoewel aanvankelijk per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd, keerde De Viet na behandeling dezelfde dag nog naar huis te rug. Maandag buigt de Tucht- commissie van het district Zuid I zich over de zaak. Ver der wisselt vandaag het mo lestatie-team van de KNVB ernstig van gedachten met de besturen van Helmond en Dijkse Boys. Het bestuur ama teurvoetbal neemt de zaak zo ernstig op, dat het vooruitlo pend op de uitspraak van de Tuchtcommissie van de regle mentaire bevoegdheid gebruik heeft gemaakt de wedstrijden die de eerste teams van de des betreffende clubs het komend weekeinde zouden spelen uit te stellen. Het Nederlandse dames voetbalteam heeft gistermid dag in Nordhorn een vriend schappelijke wedstrijd tegen West-Duitsland met 1-3 verlo ren. Bij de rust stond Neder land met 1-2 achter. Oranje begon goed met een treffer in de tweede minuut door Jeannie Allert. Twee mi nuten later was het echter al weer gelijk door Silvia Neid. In de tweede helft scoorden Heidi Möhr (36ste) en Martina Voss (47ste). De paar kansen, die Nederland kreeg, gingen voornamelijk verloren door het goede optreden van de Westduitse keepster Rosema- rie Neuser, die in de 41ste mi nuut Marion Isbert had ver vangen. De opstelling van Nederland was: Els van den Hoek; Els Dings; Hestuine de Roos, Vera Pauw, Ria Vestjens; Bep Timmer, Jacky Boogerd, Majolde de Bakker; Loes Camper (Hannie Antho- nissen), Jannie Timisela (Marjan Veld huizen) en Jeannie Allert. Het Nederlandse zaalvoet balteam heeft gisteren tijdens het FIFA-toernooi in Boeda pest ook de tweede wedstrijd voor groep B gewonnen. Na de Verenigde Staten werd dit keer Brazilië met 2-1 versla gen. Bij de rust was het nog 1- 0 voor de Zuidamerikanen door een treffer in de vierde minuut van Fabinho. Her mans (30e) en Van Leeuwen (50e) scoorden voor Oranje na de rust. Borussia Mönchengladbach heeft zich met veel inspanning ten koste van het in de Tweede Liga spelende Alemannia Aachen kunnen plaatsen voor de kwartfinales van het toer nooi om de Westduitse beker. Er was een verlenging nodig om Alemannia voor 26.200 toe schouwers in het uitverkochte Tivoli-stadion er onder te krijgen. Na negentig minuten was het nog 0-0. Dank zij twee treffers van Bakalorz, in de 99ste en 112e minuut, zegevier den uiteindelijk ervaring en inzicht tegen enthousiasme en inzet. Hamburger SV had geen moeite met stadgenoot FC St. Pauli. Voor 58.000 toeschou wers werd het in het Volks parkstadion 6-0 voor HSV, dat voor het eerst in vier jaar weer tot de laatste acht door drong. Aanvoerder Van Hee- sen scoorde driemaal, Manfred Kaltz miste vier minuten voor het einde nog een strafschop. In de enige avondwedstrijd ging 1. FC Köln ten onder bij Bayer Uerdingen: 1-3. Bij de rust stond Bayer voor 16.500 toeschouwers met 2-1 voor. Denemarken en Zweden willen gezamenlijk de eind ronde van de Europese titel strijd voetbal van 1992 organi seren. Een woordvoerder van de Deense voetbalbond deelde gisteren in Kopenhagen mee, dat de bonden binnen tien da gen een definitieve beslissing zullen nemen over de kandi datuur. Eerder probeerden de vier Scandinavische landen (Dene marken, Zweden, Noorwegen en Finland) de organisatie van het toernooi om het Europees kampioenschap van 1988 toe gewezen te krijgen. De Euro pese voetbalunie UEFA wees de kandidatuur van de hand, omdat het toernooi op grond van de statuten slechte in één land mocht worden gehouden. Inmiddels is deze regel gewij zigd. De UEFA beslist in het voorjaar van 1988 over de toe wijzing van de Europese voet bal-titelstrijd van 1992. De afdeling Gelderland van de KNVB heeft John Krijgs man voor drie jaar geschorst. De speler van Ernst, een eerste klasser uit de Gelderse voet balbond, gaf scheidsrechter J.B. Sterling op 19 oktober tij dens de thuiswedstrijd tegen Diepenveen een klap in het ge zicht. De arbiter moest zich onder doktersbehandeling stellen. Tot 1 januari 1990 mag Krijgsman evenmin optreden als zaalvoetballer, grensrech ter of voetballeider. U'

de Stem | 1986 | | pagina 11