at t is. :t! Jong Oranje strandt in Wenen Royale zege van favoriete Russen b.v. ;es uit op tr isoleren Arbiters Zuid 1 stellen ultimatum 'IK BEPAAL WAT ER IN ZEIST GEBEURT Mympisch tadion s veilig Kensmill blijft ongeslagen IAAF betaalt borgsom voor 'wonderloper' Rono Eykelkamp toch geschorst |t elkaar tot ?t is. Knip één van de |n. Voor de ^en die in- ligt een LST KOMT, \T HAALT! 1 alle soorten aanhangwagens JHANGWGaiSreCIALIST HUISIAAN 39 BREDA 076-710418 gSPAG 18 NOVEMBER 1986" ponsor Eagles 0lst Maaskant LhMEN - De hoofdsponsor Go Ahead Eagles heeft ■Vertraging Ivoor Ipools elftal I De ploeg, die morgen in I Amsterdam in de voorron- llenvan de Europese titel- Istrijd tegen Nederland ■speelt, kon maandagmid dag niet uit Warschau ver lakken. Het slechte weer I de hoofdstad deed de IPolen uitwijken naar Poz- Inan, waar het met uren 1 vertraging de reis naar ons |land begon. Jfaff in doel an België WACHTEN OP MAATREGELEN TOT 1 DECEMBER OP WEG NAAR EK-KWALIFICATIEDUEL IN SOFIA SCHAAK-OLYMPIADE IN DUBAI Navratilova te sterk voor Mandlikova Nicosia voor twee jaar uitgesloten KUIPERSWEG I i - MIOOEi] TEL. 01 VISHANDEL I). ROOS e Visspecialist, ook voor uw Visschotel xelsestraat 61 tel. 12527 DE f ElSOLEERD PLEXIGLAS voor MKBEGLAZING l a. voor serres - terrasoverkaot iOZIJNEN. RAMEN. DEUREN Ikunststof of hardhout Itvang graag een prijsopgaaf voo pangekruist hokje) Is: lbode: Van onze sportredactie 4 Maaskant gepolst voor de „-lie van commercieel ma- ■,(tr bij de Deventer eredivi- Uub. «Gistermiddag heeft de ex- Lnsch directeur van NAC Lover een gesprek gevoerd L het bestuur van de Eagles, bkans dat ik het doe, schat i op vijftig procent", aldus laaskant. „Er moet deze week Lover het een en ander ge bat worden. Het lijkt me een Ljge functie. Het ligt in de Leling dat ik vooral nieuwe sors ga werven voor de ieles". Van onze sportredactie I schiphol - De voetbal - Iselectie van Polen is gister avond laat pas in Neder land gearriveerd. De training van de ploeg Ikwam door de vertraging lie vervallen. BAKKER WISSE Uw specialist voor brood en Banket xelsestraat 116 tel. 1241' fOLGEJVS BRANDWEER «STERDAM (ANP) - De tiligheid van het Olympisch tadion, kandidaat voor de fi- ale van het toernooi om de «opa Cup 2, staat wat de landweer van Amsterdam elreft niet ter discussie. De brandweer zal dezer da- inaan de op bezoek komende ispectie-commissie van de voetbalunie (UEFA) Bi positief advies uitbrengen »er de brandveiligheid van i betonnen kolos in Amster- Wi-Zuid, aldus de afdeling ïventie van het hoofdstede- ike korps, dat onlangs het adion inspecteerde. ll'SSEL (ANP) - Jean-Ma- iPfaff zal morgen in het 'Tel-stadion in Braissel het dgische doel verdedigen in EK-kwalificatiewedstrijd [en Bulgarije. De popailaire !'g koos gisteren na koorts ig overleg met zijn werk bar, Bayern Miinchen, voor nationale ploeg. Manager Uli Höness van lyern had in de ochtenduren t een dringend beroep op ie doelman gedaan zich be- okbaar te houden voor de wreedstrij d tegen Fortuna "sseldorf (vanavond). Hö- bad Pfaff laten weten dat c'ub eventueel bereid was 'oldoen aan de contractueel «gelegde boete van 75.000 "ken aan de Belgische «halbond. De doelman zou "Middag per auto in het 'mingskamp van de Belgi- e selectie in Brussel wor- in opgehaald en na het duel Middellijk weer worden te- "ggebracht. e Belgische bondscoach ging met dit compromis B «koord. Hij wist zich ge- "#d door de bond, die met «tenlandse werkgevers slle potentiële internatio- ils de contractuele afspraak 'dat de geselecteerden 48 |J5f* 4e interland ter be- kking staan van de bonds- °P straffe van 75.000 te a Th'is het Pfaff i hij bij vertrek naar rpdorf niet meer hoefde te den op uitverkiezingen Belgisch eiftai. k „l ,r, dit dreigement l de volksheld van nderen. Hij seinde mana- ,IJt oness in, dat hij de voor- „Maan zijn interland- "e "oven het bekerduel «j-n tortuna, Höness had be- ilm.Voor de situatie en fü Seen druk meer uit. 9 ni? Pfaffc loopbaan in Sar k CÏ1 elftal niet in ge- r hengen. Daarom zien tenSaf in de wedstrijd •reEortuna" Van onze sportredactie GILZE-RIJEN - Als vèör 1 december geen daadwerke lijke maatregelen worden ge troffen door de KNVB inzake molestaties van scheidsrech ters bij amateurwedstrijden, zullen de arbiters van het dis trict Zuid 1 overgaan tot het boycotten van verenigingen, waar dergelijke wantoestan den plaats hebben. Dat is gis teravond tijdens de najaars vergadering van de COVS Zuid 1 besloten. Het oorspronkelijk voorstel van het bestuur van de COVS was, dat de maatregel al vanaf aanstaande zaterdag, 21 no vember, van kracht zou wor den. Om de KNVB, de eigen achterban en de voetbalver enigingen de gelegenheid te geven zich over het voorstel te bezinnen, werd met vrijwel algehele meerderheid besloten tot uitstel tot 1 december. De boycot geldt zowel uit- als thuiswedstrijden van alle elftallen van de betreffende vereniging. De maatregel - „een klemmend advies, geen verbod", aldus Walter van Hirtum, secretaris van de COVS - geldt totdat de betref fende vereniging afdoende maatregelen heeft genomen ter voorkoming van herhalin gen. Volgens de COVS leveren de door de KNVB in het leven ge roepen molestatie-commissies te weinig resultaten op. Hoe wel men meent dat van de zijde van de KNVB van onwil- lendheid geen sprake is, is de COVS van mening dat de KNVB kennelijk niet in staat is adequaat te reageren op de huidige situatie. Het aantal gevallen van molestatie van arbiters neemt immers stor menderhand toe. „De tijd van praten is ruim schoots verstreken", aldus Van Hirtum. „Als er nu niet handelend opgetreden wordt, dan is het einde zoek. Het is geen ondoordachte, emotionele maatregel. We wisten dat hij vroeg of laat moest komen". Hierbij wees Van Hirtum te vens op het feit, dat mede als gevolg van het toenemend aantal molestaties het verloop binnen het scheidsrechters- korps erg groot is, terwijl het te kort al lang aanzienlijk was. Michels contra Gruijff Door Ted van Leeuwen ZEIST - „Ik bepaal wat er in Zeist gebeurt en niet Ajax". Ongewoon fel en kernachtig rea geerde bondscoach Rinus Michels gisteren op het feit, dat Johan Cruijff, technisch directeur van Ajax, zijn zeven internationals beboet heeft, omdat zij vorige week tijdens het trai ningskamp van het Nederlands elftal meer 'voetbal-uren' gemaakt hadden dan clubarts Onno Stibbe had voorgeschreven. Vrijwel alle selectie-spelers van Ajax komen wel voor het één of andere selectieteam uit. Niet geheel ten onrechte is Cruijff bang voor overbelasting. Vóór de tweedaagse trainings stage vorige week in Zeist had hij Stibbe opdracht gegeven een analyse te maken van de lichamelijke gesteldheid van zijn spelers en de daaraan ver bonden inzetbaarheid in de twee oefenwedstrijdjes. Alleen Silooy mocht in beide wed strijden spelen. Van Basten, Wouters, Spelbos, Rijkaard en Van 't Schip mochten ten hoogste negentig minuten in actie komen, terwijl John Bos man het consigne meegekre gen had niet langer dan 45 mi nuten te spelen. Spelbos, Rijkaard en Van 't Schip 'overtraden' de Ajax- voorschriften en werden met 500 gulden boete bedacht. De vier anderen werd mede-ver antwoordelijkheid in de schoenen geschoven. Op het salaris van dat kwartet zal 250 gulden gekort worden. De bondscoach: „De spelers zijn tussen twee vuren terecht gekomen. Op deze manier ga je voetballers dwingen niet te spelen. Dan heb je de poppen aan het dansen, want zo wordt een onwerkbare situatie ge schapen. Zodra de spelers Zeist binnenstappen, vallen ze onder de medische verant woordelijkheid van dokter Kessel. Ik hou zoveel mogelijk rekening met Ajax. Ik heb Jan van Dijk van het Olympisch elftal geleend om spelers te sparen en we hebben op dins dag en woensdag een trai ningskamp gehouden - en niet een dag later, wat me liever was - om Marco van Basten (die donderdag in Parijs de gouden schoen kreeg, TvL) ter wille te zijn. Als spelers niet fit zijn, moeten ze maar afzeg gen. Een trainingskamp heeft geen zin als anderen gaan be palen wie er wanneer spelen". „Na Ajax - FC Den Bosch heb ik met Cruijff gesproken. Ook over de blessure-geval len. Hij vroeg me het kalm aan te doen, maar dat het zo scherp zou zijn, had ik niet ver wacht". Tussen de artsen Stibbe en Kessel werd de zaak gisteravond uitgepraat. Ronald Spelbos: „Ik denk dat het een les voor de toe komst is. Ik ga me strikt aan de opdrachten houden". Frank Rijkaard: „Ik leg me er bij neer, want het zal wel een weloverwogen beslissing ge weest zijn. Bovendien hadden we het van te voren bespro ken. Ik dacht alleen dat Zeist er van op de hoogte was. Ik heb in ieder geval niet tegen Michels gezegd dat ons beper kingen waren opgelegd". Evenmin als Spelbos vond Rijkaard de straf zinvol. Het duo: „Een trainingsdag is zwaarder dan een wedstrijd je". John van 't Schip kon er nog wel een grap over maken. „Ik heb nog niet gehoord hoe lang ik tegen Polen mag spe len". Toch kon Michels wel enig begrip opbrengen voor de si tuatie van Cruijff: „Ach, het is typisch een aankomend coach, zo noem ik het dan maar, die moeite heeft met het feit dat zijn team zo zwaar belast wordt. Hetgeen ook wel klopt in het geval Ajax. Gemeen schappelijke belangen zijn er ook niet, alleen in theorie". Het is overigens niet voor het eerst dat de belangen van Cruijff haaks staan op die van het Nederlands elftal. Als spe ler was het tegen Polen al twee keer raak. In september 1975 kwam hij samen met Jo han Neeskens pas daags voor de wedstrijd in Chorzow aan, hetgeen tot een rel leidde, aan gezien zijn zijn ploeggenoten al vier dagen in het naargees tige Silezië vertoefden. Na met 4-1 te zijn weggevaagd, werd voor de return, die een maand later plaatsvond, een gesprek gearrangeerd. Dat leidde tot een ordinaire ruzie tussen PSV en de 'Ajax/Barcelona'- kliek, die door Cruijff gewon nen werd en leidde tot het zich uit Oranje terugtrekken van Van Beveren en Van der Kuij - len. Cruijff houdt er nog steeds dezelfde ideeën op na als elf jaar geleden. Op 8 januari van dit jaar wilde Oranje 'onder 23-jaar' in Genua oefenen te gen Italië. Cruijff meldde Van Basten, Rijkaard, Vanenburg en De Wit ziek, waarop Mi chels Silooy en Koeman uit Oranje verwijderde. De pro blemen werden uitgepraat, maar kennelijk niet helemaal. Net als elf jaar geleden wil Cruijff dat de Ajax-spelers Ontspannen volgen Rinus Michels en Dick Advocaat de verrichtingen van de spelers van het Nederlands elftal tijdens de training in Zeist. - fotoanp binnen Oranje hun macht doen gelden. Danny Blind vertelde daar in een interview over: „Hij zegt dat wij het niet hoeven te pikken als iemand niet func tioneert zoals wij dat willen. Als we met zeven man bij Oranje zitten, dan moeten we van Cruijff ook beslissen wat er gebeurt. Als iemand dwars ligt, zorg je gewoon dat je hem eruit speelt. Dan speel je hem op een rotmanier aan", aldus Blind. Michels wilde er niet op rea geren. „Wat moet ik ermee, het is mijn zaak niet. Ik heb er geen last van, ik ga gewoon mijn gang. Ik geloof ook niet dat de spelers er last van heb ben. De wedstrijd tegen de Po len leeft dermate bij de spe lers, ook die van Ajax, dat het alle andere factoren over heerst. Opstelling Nederland: Van Breukelen; Silooy, Rijkaard, Spelbos, Van Tiggelen; Van 't Schip, Wouters, Gullit, R. Koe man; Van Basten, Tahamata. LOTTO Lotto 46 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 win naar, die bruto f. 300.000,- ontvangt; 3e prijs: 127 winnaars, die elk bruto f. 1.776,20 ontvangen; 4e prijs: 5.463 win naars, die elk 41,20 ontvangen; 5e prijs: 77.546 winnaars, die elk f. 5,— ontvangen. De jackpot voor lotto 47 is f. 66.797,15. CIJFERSPEL Cijfers pel 46 Winnend nummer: 03 0132. 6 cijfers goed: 1 winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar. Toto 46 le prijs: 22 winnaars, die elk bruto f. 2.951,40 ontvangen; 2e prijs: 826 win naars, die elk f. 22,20 ontvangen; 3e prijs: 7.062 winnaars, die elk f6,50 ontvangen. T0T0GELIJK le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 win naars, die elk f. 153,20 ontvangen; 3e prijs: 14 winnaars, die elk 153,20 ont vangen; 4e prijs: 491 winnaars, die elk 7,- ontvangen. De jackpot voor toto-ge lijk 47 is f. 7.516,88. WENEN (ANP) - Jong Oranje is gisteren op weg naar Sofia, waar de Bul gaarse jeugd tot 21 jaar de eerste tegenstander is in het kwalificatie-toernooi voor het Europees kam pioenschap, gestrand in Wenen. De dichte mist en het slechte weer in de Bulgaarse (en ook Oostenrijkse) hoofdstad ver hinderden dat de selectie van bondscoach Bert van Lingen door kon reizen. De kans dat vandaag volgens plan om 18.00 uur kan worden afgetrapt in Sofia is, zoveel is wel duidelijk geworden tijdens het uren lange oponthoud op het Weense vliegveld, nihil. Na ruggespraak met het thuisfront heeft de Neder landse competitieleider Jan Huijbregts vanuit Zeist de Bulgaarse voetbalbond en de UEFA op de hoogte gebracht van de situatie. De Bulgaren, die overigens hun eerste wed strijd in het toernooi in en te gen West-Duitsland met 0-2 verloren, toonden zich bereid het duel een paar uur op te schuiven of zelfs te verplaat sen naar woensdagmiddag. De speculaties over een voorspoedige voortzetting van de bizarre reis kregen echter van een luchthaven-beambte een geduchte knauw. Die ver zekerde dat de weerdeskundi- gen ook voor vandaag weinig goeds hadden te melden. Zo er al gevlogen kan worden, dan wordt Belgrado - een ander noemde ook Boedapest - de volgende halte. Daar moeten bovendien nog voldoende rei zigers over zijn, die de hink- stapsprong Amsterdam-Sofia willen afmaken. De Neder landse afvaardiging op de wachtlijst is niet groot genoeg om het toestel door te laten vliegen naar Bulgarije. An dere mogelijkheden waren vooralsnog onvindbaar. Of het moest de oplossing van KNVB-official Jacques Hoge- woning zijn: terug naar huis. Die route komt ter sprake als dinsdag Wenen het eindsta tion blijkt en de UEFA begrip heeft voor de situatie en een nieuwe datum wenselijk acht. De spelersgroep was na ze ven uur kaarten en rondhan gen blij zich in een trainings pak te kunnen hullen. Dankzij de inbreng van begeleider Klaas Nuninga, wiens contac ten met de Oostenrijkse voet balbond nog altijd goed zijn, kon Van Lingen met Jong Oranje terecht in het Prater stadion om de loomheid uit lijf en leden te verdrijven en nog iets van een voorbereiding te treffen. De verwachting is echter dat het hierbij zal blij ven. Zesdaagse DEN HAAG (ANP) - Bokser Romeo Kensmill is ook in zijn vijfde profpartij ongeslagen gebleven. De Amsterdamse zwaarweltergewicht mocht gisteravond in de Haagse Houtzagerij evenwel niet mopperen, dat de jury zijn Franse tegenstander Gilbert Delhaye met onbeslist af scheepte. Kensmill (22) stelde zijn vele fans danig teleur. Aanvanke lijk leek hij op zijn vijfde, snelle overwinning af te gaan. In de tweede ronde moest Del haye, drie jaar ouder en pas aan zijn tweede professionele optreden toe, na een korte rechtse hoek acht tellen rust nemen. De Fransman schrok kennelijk wakker en achter volgde Kensmill door de ring om hem in de vijfde ronde vooral serieus in de problemen te brengen met korte geslagen rechtse hoeken op het hoofd. De pupil van manager Aad Westerlaken bofte in die fase, dat scheidsrechter Meyers hem geen waarschuwing gaf voor herhaaldelijk afklem men. De drie juryleden waren het na de zes ronden duidelijk met elkaar oneens. Eén had Kens mill als winnaar gezien, een ander Delhaye en de derde hield het op onbeslist. Dat werd ook de uiteindelijke uit slag. DE NEDERLANDSE wielren ners Aart van de Kruisweg en Ralf Moorman zijn als tweede geëindigd in de amateurzes- daagse van Parijs. Het duo verzamelde 121 punten, vijf tien minder dan de Westduitse winnaars Roland Günther en Corsten Rellensmann. DUBAI (RTR) - In de derde ronde van de Schaak olympiade heeft de favoriete ploeg van de Sovjet- Unie in Dubai Tsjechoslowakije een zware nederlaag van 3 Vi-Vt toegebracht. De Russen hadden voor deze gelegenheid het sterkst mogelijke team opgesteld: we reldkampioen Kasparov, oud-titelhouder Karpov, So- kolov en Joesoepov. Alleen Karpov kwam tegen Ftac- nik niet verder dan remise. De Russen stonden tot nu toe in twaalf partijen slechts twee remises af. Eerder was dat zondag tamelijk verras send het geval tegen Peru, toen Joesoepov niet door de defensie van Reyes kon drin gen. De Sovjet-Unie is nu eer ste in het klassement met elf punten, gevolgd door Honga rije, dat een half punt minder heeft, maar nog een hangpar- tij van Pinter tegen Spanje te goed heeft. Verrassend in de ronde van gisteren was de derde achter eenvolgende overwinning van Indonesië. Na twee maximale zeges tegen zwakke landen in het weekeinde werd nu mede- koploper West-Duitsland met 214-114 verslagen. Adianto en Sitanggang wonnen respectie velijk van Bischoff en Hein- buch, Ardiansyah verloor aan het eerste bord van Kinder- mann en de partij tussen Hickl en Handoko eindigde in remi se. De Aziaten zijn nu met Joegoslavië derde met een half punt minder dan de Russen. Cuba (met Nogueiras, Guil- lermo Garcia, Sylvino Garcia en Vera) hield de Verenigde Staten (Christiansen, Kavalek, De Firmian en Dlugy) op een gelijk spel door vier remises (2-2). Ook Bulgarije en Ijsland kwamen uit op een onbeslist. Bij de dames velde Roeme nië de ploeg van Zwitserland met opvallend verschil: 214-14. Joegoslavië versloeg de Fra- ngaises met 2-1. Met dezelfde cijfers won de Sovjet-Unie te gen het sterk tegenstand bie dende China. De voornaamste uitslagen van de derde ronde: heren: Sovjet-Unie - Tsjechoslowakije 3% - Verenigde Staten - Cuba 2-2, Bul garije - IJsland 2-2, Schotland - Ecuador 3-1, Griekenland - Nicaragua 4-0, West- Duitsland - Indonesië l%-2%, Frankrijk - Australië 2-2, Zwitserland - Maleisië 1 -2 Paraguay - België 1-3, Ned. An tillen - Haïti 2%-l%, Hongarije - Spanje 2%-% (voorlopig), Columbia - Engeland %-3%Roemenië - Chili 2-2, China - Ar gentinië 2%-l%, Polen - Joegoslavië %- 3%; stand aan kop: lt Sovjet-Unie 11 punten, 2. Hongarije 10% 1 afg., 3. In donesië en Joegoslavië 10%, 5. Engeland 10, 6. Verenigde Staten, Cuba en West- Duitsland 9%, 9. Frankrijk, China, Egypte en Griekenland 9; dames: Joegoslavië - Frankrijk 2-1, Cuba - Engeland 1-2, IJsland - Spanje %-2%, Zwitserland - Roemenië %-2%, Polen - West-Duitsland %-% (voorlo pig), Sovjet-Unie - China 2-1; stand aan kop: 1. Roemenië 8%, 2. Sovjet-Unie 8, 3. Joegoslavië en Hongarije 7%, 5. Bulga rije, China en Frankrijk 7, 8. Spanje 6% 1 afg. HACKENSACK (SID) - De wereld-atletiekfederatie (IAAF) heeft de voormalige •wonderloper' Henry Rono een langer verblijf in de gevange nis bespaard door de borgsom van 3000 dollar voor haar re kening te nemen. De 34-jarige Afrikaan werd zaterdag opge pakt in Hackensack in New Jersey, nadat hij geprobeerd had twee banken op te lichten voor 600 dollar totaal. IAAF-voorzitter Nebiolo gaf na het bekend worden van de arrestatie van Rono onmid dellijk opdracht de vrijlating van de atleet te regelen. „Wij zijn verplicht", zei de Italiaan in Rome, „een groot kampioen, die in zijn leven vele proble men kent, te helpen. Jaren heeft hij moeten vechten tegen een zware ziekte, nu heeft hij alcoholproblemen. Maar de eerste stap moet zijn hem zijn vrijheid terug te geven". Het geld voor de borgsom kwam uit het Monegaskische fonds voor atleten in nood. Henry Rono zette in mei en juni 1978 de atletiekwereld op zijn kop door in twee maanden wereldrecords op vier lange afstanden (3000 meter, 3000 meter steeple, vijf en tien kilo meter) te lopen. Van die vier heeft hij er nog twee in zijn bezit, beide 3000 meters. De af gelopen zomer trok de Ke- niaan de aandacht door vele organisatoren op te zadelen met onbetaalde telefoon- en hotelrekeningen. Op de Ivo van Damme-memorial in Brussel maakte hij zijn ren tree op de tien kilometer en liep anoniem in de achterhoe de. Na zijn vrijlating zei Rono dat hij onschuldig was. „Ik heb dergelijke zwendelprak- tijken niet nodig. Men moet geen dief in mij zien, maar een miljonair. Alleen in 1978 al verdiende ik meer dan 200.000 dollar". Opnieuw kondigde hij aan terug te keren op de atletiek baan. Op 28 oktober liep hij in Chicago overigens zijn eerste marathon. Zijn tijd van 2 uur en 19 minuten was zeker niet slecht, hij werd er 29ste, maar niet van het niveau om er veel geld mee te kunnen verdienen. CHICAGO (RTR) - Martina Navratilova heeft haar vijf tiende toernooizege in dit jaar behaald. Ze versloeg in de fi nale van het 150.000 dollar- toernooi in Chicago haar ex- landgenote Hana Mandlikova met 7-5 7-5. Het was de tweede keer binnen zes dagen, dat beide speelsters de finale van een toernooi haalden. In beide gevallen won Navratilova. Voor Mandlikova bleek Na vratilova andermaal een struikelblok. De Tsjechoslo- waakse pupil van Betty Stöve kwalificeerde zich dit jaar vijf keer voor een eindstrijd. In alle vijf gevallen was Navrati lova de winnende tegenstan der. In die vijf ontmoetingen stond de nummer één van de wereld slechts één set af. In Chicago bood Mandli kova uitstekend weerwerk. Door haar diep geslagen op slag was ze in staat Navrati lova onder druk te zetten. In beide sets gaf één service- doorbraak de doorslag. ZÜRICH (SID) - Hapoel Nico sia, de voetbalkampioen van Cyprus, blijft voor twee jaar uitgesloten van het deelnemen aan een toernooi om een Euro pese beker en houdt de boete van 4000 Zwitserse frank (zo'n 5600 gulden). De commissie van beroep van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft gisteren in Zü- rich het appel van de ploeg uit Cyprus tegen de straf, die de disciplinaire commissie' van de UEFA had opgelegd, verwor pen. Op last van de regering van Cyprus weigerde Hapoel Nico sia aan te treden tegen Besik- tas Istanboel in de eerste wed strijd voor de tweede ronde van het toernooi voor de Euro pese beker voor landskam pioenen, die in Istanboel moest worden gespeeld. BERN (ANP) - FC Groningen- trainer Rob Jacobs zal in de thuiswedstrijd tegen Vitoria Guimaraes in de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi niet de beschikking hebben over René Eykelkamp. De aanvaller blijkt wel degelijk door de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) voor één duel geschorst te zijn. Eykelkamp liep in de voor gaande ronden tegen twee gele kaarten op, wat automatisch uitsluiting voor een wedstrijd inhoudt. Navraag in Bern leerde gisteren, dat de UEFA abusievelijk de naam van Eykelkamp vergeten was te vermelden op de lijst van ge schorste spelers.

de Stem | 1986 | | pagina 7