er SDI PvdA speelt centrale rol bij keuze kolencentrales [abinet laat PROFIJT VAN ECONOMISCH HERSTEL Wateroverlast Tweede Kamer fel tegen 'pasjeswet' Rabo is bereid tot meer kredieten bij versoepeling eisen rpfaMSS® Albeda drukt stempel op ambtenarenoverleg I ïareiud Oudere buitenlander wil terug naar moederland pensioen onaangetast Rechtszekerheid -gAGjNAl liMSPAG 18 NOVEMBER 1986 1 BINNENLAND Mleen verbaal overtreden stilligregeling Agenda Stem commentaar y v? T5 T28 PAGINA 3 J stiger vormen aan - FOTO ARCHIEF DE STEM ^ar volgens specialisten is Baai van San Francisco steeds sterk vervuild, /olgens het Japanse mi- j beschermingsbureau is kwaliteit van het water in rivieren sinds 1971, toen bureau werd opgericht, overheid voerde haar po- [ïgen de verontreiniging i de rivieren tegen te gaan Irk op na de publieke ver- Ltwaardiging over de 'Mi- Imata-ziekte' in 1973. Tot toe zijn 2.283 gevallen van Bze door kwikvergiftiging l'roorzaakte ziekte ontdekt. olgens deskundigen houdt ziekte verband met lozin- van industriëel afval in J rivieren. |De verontreiniging van de jiames is volgens de Britse Itoriteiten sterk afgeno- en, zodat de rivier nu weer van vissoorten telt. Tien ar geleden nog bleken al- bn de palingen en wormen Igewassen tegen de vervui ld- roet omgaat. irlijk zal premier Thatcher feldig vinden een dergelijke |nte rol te kunnen spelen op eldtoneel. Het is precies wat heeft om in de komende Intsverkiezingen weer een assa stemmen te winnen, aers voorgangers Harold lan (conservatief) en Harold [Labour) gebruikten destijds doel dezelfde taktiek. Hoe er hun interne problemen, |ler zij zich inspanden om in- aaal de aandacht te trekken. |>p volgende verkiezingspro- i werden zij telkens als grote lionale leiders voorgesteld an lokkertje waarmee vele liezers zich om de tuin laten Van onze Haagse redactie j HAAG - Mevrouw Rost Tonningen-Heubel, we- 0 van het vroegere NSB- njerlid. mag ook van het ka- tet haar pensioen houden, ister Van Dijk heeft de jcde Kamer gisteren voor bid tl te zien van een in- in bet pensioen. Eerder kwam een commis- uit de Tweede Kamer tot >!fde -voorlopige- con- Ook de weduwe van de f De Marchant et d'An- ibourg, in de oorlog ge ve tijd Provinciecommis- jisvan Limburg, houdt haar >nsioen. Voor beide vrouwen geldt het kabinet vindt dat zo na de oorlog niet meer ,'JJrnd moet worden aan de korven rechten. „Van be- daarbij is dat de wetge- ,r reeds in '1946 te kennen .ft gegeven dat ten aanzien foute' Kamerleden alleen jd na 15 september 1941 [et mocht meetellen voor het .nsioen. Terwijl de herinne- aan de oorlog nog vers j is de wetgever er toch niet gekomen om ook hun iénsttijd van 1937 tot 15 sep- ,ber 1941 niet te doen mee- .jen'j aldus de brief van mi ter Van Dijk aan de ,eede Kamer. werden vier NSB'ers lieters, Rost van Tonningen, Marchant et d'Ansembourg ..Woudenberg) in de Kamer ekozen. Op dit moment krij- alleen de weduwen van lost van Tonningen en De larchant nog pensioen. Van Dijk stelt de beide ka ters voor om dat zo te laten het dossier Rost van Ton- igen definitief te sluiten. Uit de brief blijkt dat het irstel voor wat betreft me- rouw Rost van .Tonningen, nog steeds verdacht kan lorden van Nazi-sympa- feën, niet van harte gedaan lordt. „Ook het kabinet leent dat hoezeer de pen- tenbeschikkingen ten aan- ien van Rost van Tonningen p zich rechtmatig genomen ijn, twijfel kan ontstaan over I e rechtvaardigheid van deze (schikkingen." Het pensioen voor de we- uwe van De Marchant is vol- het kabinet minder om- treden. De vrouw krijgt waar erecht op heeft. In totaal heeft mevrouw lost van Tonningen tot nu toe on 375.000 gulden ontvangen ver 36 jaar. Het pensioen is in ISO 'contre coeur' toegekend, ook toen al bedenkin- en bestonden. In 1956 is het «zien en later zelfs ver- Ook dat heeft voor het abinet meegeteld bij het hui- ige besluit. In zijn brief erkent Van lijk dat het besluit om geen «tswijziging na te streven els bijzonder pijnlijk zal wor- en ervaren in grote delen van 't Nederlandse samenleving, name bij verzetsdeelne- en oorlogsslachtoffers il zo n beslissing hard aanko- DEN HAAG (ANP) - De grootste op positiefractie in de Tweede Kamer, de PvdA, kan zoals het er op dit mo ment naar uitziet een doorslagge vende invloed uitoefenen op het aan tal met kolen gestookte elektriciteit centrales dat in aanbouw zal worden genomen. Dat bleek bij de jaarlijkse uitge breide commissievergadering over het energiebeleid van de begroting van economische zaken. De overkoepeling van de elektrici- teitsproduktiemaatschappijen, de SEP, heeft in een ontwerp-elektrici- teitsplan gekozen voor de bouw van drie nieuwe kolengestookte centra les. Twee vestigingsplaatsen - Am sterdam en Geertruidenberg - wer den al voorgesteld, de derde zal vol gendjaar of in 1988 worden bepaald. CDA-kamerlid Lansink stemde in met twee nieuwe centrales, maar zette vraagtekens bij de noodzaak van een derde. Kamerlid Braams hield vast aan het oude WD-stand- punt dat met één kolencentrale van zeshonderd megawatt moet worden volstaan. De PvdA behield zich het recht voor de keuze vooralsnog uit te stellen. Dat gebeurt in afwachting van de 1' stemming over een aantal PvdA-mo- ties met aanzetten om veel meer te doen aan andere, kleinschaliger en efficiënter vormen van energiebe sparing en -opwekking. Dat zou in de visie van PvdA-kamerlid Zijlstra nieuwe met kolen gestookte centrales overbodig kunnen maken. De PvdA kan het, indien die mo ties worden verworpen, jer toch nog even op aan laten komén. Nog voor Kleinbedrijf leeft op ,ag de vorstin nu de rug oekeren bij het afdalen van de troontreden. Vroeger toen hij nog j°n" »er en leniger was deed hl] Idat achterwaarts wagge lend, steun zoekend (toen al) Eet zijn stok. Dat optreden m Hailsham placht het jannendste onderdeel van de opening van het parte* imentaire jaar te zijn. Eliza beths Troonrede muntte in tussen uit door nietszeg gendheid. De Troonrede is hier ten lande bij gebrek aan een oude Lord-Kanselier wél het spannendste onderdeel; Nederlandse 'Hailsham',se' naat-praeses Piet Steen kamp, roept slechts 'leve de koningin'. De polikliniek van het VU-ziekenhuis in Amsterdam stond gistermorgen blank. Onbekenden - men vermoedt in brekers - hadden in de nacht alle brandkranen openge draaid. Met man en macht konden de vloeren snel worden drooggemaakt om het werk niet te stagneren. In de komende dagen zal blijken welke schade het water heeft aangericht. - FOTO ANP Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Het midden- en kleinbedrijf pro fiteert momenteel sterk van het economisch herstel, dat enkele jaren geleden inzette bij de grotere, exporterende bedrijven. Het best gaan de zaken in de zakelijke dienstverlening en de toelevering. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse overzicht van de Rabobank van de gang van zaken in vijftig be drijfstakken in industrie en handel. De toename van de particuliere consumptie (3,5 dit jaar) is goed voor ilha rik tu de detailhandel. Tegelijk Tiemen de investe ringen sterk toe. Negen pro cent dit en vorig jaar, ko mendejaren afvlakkend. De bedrijven die produkten en diensten toeleveren, bele ven gouden tijden. Hun omzet ten stijgen jaarlijks met twaalf tot zestien procent. Eén van de achtergronden is de toename van de uitvoer, die voor het midden- en kleinbe drijf dit jaar nog zes procent bedraagt. Dat het exportcijfer voor de hele Nederlandse eco nomie veel lager uitpakt, heeft te maken met de vee] lagere uitvoerprijs van aardgas en Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Vreemdelingen hoeven zich niet bij overheidsin stanties te legitimeren als ze daar aankloppen voor medische hulp of, bijvoorbeeld, het vinden van een huis. Het is meer dan genoeg als een ambtenaar van een bur gerlijke stand nagaat of de buitenlander staat ingeschre ven in het gemeentelijk regis ter, en dus niet illegaal in ons land verblijft. Tot die versoepeling van het vreemdelingenbeleid dwong de Tweede Kamer gisteren staatssecretaris Korte-Van HAAG (ANP) - Vissers die de in april door voormalig hatssecretaris Ploeg afgekondigde stilligregeling overtreden njgen van de Algemene Inspectiedienst van het ministerie «rlopig alleen maar een proces-verbaal. Het opleggen van een voorlopige maatregel, een soort laatste 'arschuwing en het aan de ketting leggen van schepen is vol- ®seen woordvoerder van het ministerie niet mogelijk omdat 'rechtbank in Zwolle de stilligregeling voor een juridisch oor- wheeft voorgelegd aan het Europese Hof van Justitie in Lu- tmburg. PvdA-kamerlid Tazelaa zal minister Braks (Visserij) aan zijn tand voelen ove zijn kennis/onkunde van grijze viscircuit. Tazela3 zegt duidelijke aanwijs^ gen te hebben dat het min's' terie 'actief' betrokken isDj het verkopen van teveel ge" vangen vis. En dat mag niet, zo werd afgesproken in verband. De Tweede KaI11 houdt zich verder bezig de behandeling van de groting van Algemene a ken (de beurs van de pf mier zelf) en met MilieU^L heer (van de jeune PreIT1L van de WD, Nijpels). Eerste Kamer spreekt "v de wijziging van een ve, drag over verdovende rt» delen, over de faiU1^ mentswet en over de geestelijk gestoorde del' quenten. EINDREDACTIE PI ETER EGGEN ''WAVING van de rechtszekerheid heeft soms als conse- Je"tie dat het rechtsgevoel van velen wordt gekwetst. De zaak W van Tonningen is daarvan een voorbeeld. Door te kiezen handhaving van de pensioenrechten van de weduwe van 'Vroegere NSB-Kamerlid heeft het kabinet de rechtszekerheid bi prevaleren boven het rechtsgevoel. Dat tot groot verdriet van vooral oorlogsslachtoffers en voor de verzetsstrijders, die zelf in een groot aantal gevallen nog enten op een uitkering. Voor deze groeperingen symboliseert ™rauw Rost van Tonningen-Heubel het kwaad waaronder zij in -weede Wereldoorlog hebben geleden. Herhaaldelijk laat Rost onningen op bijna provocerende wijze van haar Nazi-sym- nieen blijken. Zondag bijvoorbeeld bezocht zij - vergezeld een lijfwacht met Duitse herder - een herdenkingsbijeen- D '°P het Duitse militaire kerkhof in het Limburgse Ysselstein. v7 ^gerekend deze vrouw in de afgelopen 36 jaar reeds WO gulden aan pensioengelden heeft opgestreken, moet mensen pijn doen. J1-® kon hef kabinet geen andere beslissing nemen. Reeds in b' met de ellende van de oorlogsjaren nog vers in herinne- af de wetgever te kennen dat alleen de tijd na 15 septem- '941 niet mocht meetellen voor het pensioen. Vier jaar later net pensioen werd toegekend, was er ook al discussie over inn geldigheid ervan. Met forse tegenzin moest toen al wor- 9econciudeerd dat de weduwe van de NSB-er Rost van Ton- jen> die in zijn cel zelfmoord had gepleegd, formeel gespro- 1 'Wit had od haar penioen-uitkering. Hemel (Justitie). De bewinds vrouw vond dat ook bijvoor beeld ziekenhuizen om een le gitimatie mogen vragen, waaruit zou blijken of een buitenlander illegaal in ons land is. Het CDA-Tweede Ka merlid en partijgenoot van de bewindsvrouw hekelde deze vorm van een 'pasjes wet'; „Dat is te gek, dat mag niet." De bewindsvrouw hield wel voet bij stuk door te eisen dat de politie moet besluiten of een vreemdeling in ons land mag blijven. De Tweede Ka mer is nog steeds van mening dat dit niet de taak is van een willekeurig politiekorps, maar van de regering. Volgens CDA en WD moet de politie alleen de eenmaal door Justitie toe gelaten vreemdelingen contro leren. De Tweede Kamer had veel kritiek op een nota over het vreemdelingenbeleid van de staatssecretaris. Daarin schrijft de bewindsvrouw ook dat een vreemdeling die door eigen schuld zijn baan verliest Nederland uit moet. Ook het kwijtraken van een woning moet er toe leiden dat de vreemdeling vertrekt, aldus Korte-Van Hemel. De Kamer is het daar helemaal niet mee laaropvolgende jaren heeft de nu hoog opgelopen kwes- BeenWel'iks ter discussie gestaan. Het kabinet stelt terecht dat *-,r| zo lange periode waarin zich geen nieuwe feiten hebben 'San, er geen redenen aanwezig zijn om tot wetswijziging 9aan Dat zou inderdaad in strijd zijn met de rechtszeker- Oleook geldt voor mevrouw Rost van Tonningen. UTRECHT - De Rabobank is bereid meer risico's te nemen als de overheid de garantieregeling voor kredieten aan het midden- en kleinbedrijf eenvoudiger maakt. Drs. P. Burghouts, lid van de Rabo-hoofddirectie, vindt dat de garantieregeling uit het politieke vaarwater gehaald moet wor den en gemakkelijker te bereiken voor de bedrijven. Versobe ring van de regeling betekent ook dat de banken minder kosten behoeven te maken bij de behandeling van garantie-aanvragen. De Nederlandse banken hebben op dit moment ongeveer 1,8 miljard aan door de overheid gegarandeerde kredieten uitstaan. Dat is ongeveer drie procent van de totale kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf. Volgens drs. Burghouts is de kredietgarantie het beste over- heidsinstrument voor de bevordering van investeringen. In aan merking genomen dat 85 tot 90 van de zo gefinancierde be drijven succesvol is en belasting betaalt, kost het de overheid per saldo niets, aldus de Rabo-directeur. Tot half september van dit jaar hadden 470 Turken en 183 Marokkanen een beroep ge daan op de regeling, die hen in staat stelt hun uitkering te be houden. Het gaat om buiten landse werknemers tussen de 55 en 65 jaar, die werkloos of arbeidsongeschikt zijn. Bij wijze van experiment werd eind 1985 besloten deze mensen hun uitkering te laten houden als zij wilden terugke ren naar het land van her komst. Dit jaar werd de rege ling verlengd tot medio 1987. Dan zal er opnieuw een besluit over genomen moeten worden. Uit het onderzoek blijkt dat vooral de Turkse oudere werkloze en arbeidsonge schikte (67 een beroep heeft gedaan op de regeling. De be langstelling aan Marokkaanse zijde was met 18% veel klei ner, vermoedelijk omdat de Marokkaanse gezinnen groter zijn. Bij remigratie zouden zij in een klap hun kinderbijslag verliezen. De mensen die terug willen leiden in Nederland dikwijls een geïsoleerd leven. Ze spre ken de taal slecht hoewel ze gemiddeld achttien jaar in Ne derland wonen, ze zijn ge ruime tijd werkloos en hebben een slechte gezondheid. Vrij wel zonder uitzondering heb ben zij hier ongeschoold werk verricht. In veel gevallen gaat het ook om mensen die al zijn terugge keerd. Vaak gaan de ouders (ADVERTENTIE) Beaujolais Primeur van Aujoux I)e eerste wijn van 1is heel Keurig en elegant! Vanaf 20 nov te koop bij uw slijterij/ wijnhandel. Deleave wijn en gedistilleerd Tel. (015)569324' DEN HAAG (ANP) - In Den Haag wordt niet verwacht dat minister Van Dijk van Binnenlandse Zaken en de vier centrales van overheidsperso neel het morgen eens zullen worden over de arbeidsvoorwaarden van de ambtenaren voor dit jaar. Maar ook niet dat het onmiddellijk tot een breuk zal komen. Eerder zal het kabinet er nog een tweede keer aan te pas moeten komen. Van Dijk en de ambtenarenbonden heropenen morgen het overleg over het nog steeds niet afgeronde jaar 1986, nadat de commissie-Albeda de bonden in hun conflict met Van Dijk in het gelijk stelde. Zonder geld is reëel overleg niet mogelijk en de overheid mag zich niet alleen achter haar lege kas verschuilen, aldus Al beda. Hij legde daarmee een forse hy potheek op het overleg. Hoe groot de ruimte is die Van Dijk vrijdag van het kabinet heeft gekre gen is niet duidelijk, maar het zou niet in de buurt liggen van wat de ambtenarencentrales zullen vragen. De ambtenarencentrales hebben een aantal keren laten weten tot een compromis bereid te zijn en zullen hun aanvankelijke pakket, dat twee miljard gulden zou kosten, in afge slankte vorm op tafel leggen. Het ligt voor de hand dat zij aansluiting zul len zoeken bij wat Albeda redelijk noemt. Dat is allereerst de optrekking van het vakantiegeld naar het oude peil van acht procent (kosten: 225 miljoen gulden). Albeda vindt dat dit herstel zonder meer moet plaatsvinden. Ten tweede gaat het om een deel van een verlaging van de pensioen premie, waaruit de VUT wordt be taald. De overheid wil daar een half miljard gulden op besparen, maar de bonden zeggen recht te hebben op een derde daarvan (165 miljoen), te weten het door de ambtenaren betaalde deel van de premie. Overigens vindt de commissie-Albeda dat de ambtena ren in feite de helft van de premie zelf betalen en ze dus op een half mil jard gulden recht hebben. Ten derde een algemene salaris verbetering, in het bijzonder gericht op reparatie van de salarisachter stand ten opzichte van het bedrijfsle ven. Daarvoor is een klein bedrag be schikbaar gekomen, maar Albeda vindt dat veel te gering. Woordvoer ders van de bonden wilden niet in gaan op algemene salariseisen die ze met het advies van Albeda in de hand mogelijk bij Van Dijk op tafel leggen. De minister zal morgen zijn ge dachten nog wel eens laten afdwalen naar zijn voorganger De Korte, die zowel wat de vakantie-uitkering als wat algemene loonruimte betreft ze kere toezeggingen deed, dan wel ver wachtingen wekte. Albeda maakt daar in zijn motivering uitgebreid ge wag van. Lang niet zeker is of als onderdeel van een compromis het vakantiegeld van de ambtenaren weer op acht pro cent komt. Een verhoging zal name lijk ook moeten worden doorvertaald naar de sociale uitkeringen, wat de schatkist nog eens 250 miljoen gulden zou kosten. Of het kabinet moet de koppeling tussen ambtenarensalaris sen en uitkeringen willen loslaten. Die koppeling is de hoeksteen van het beleid ten aanzien van de inkomens in de collectieve sector. Ruzie met de bonden komt het ka binet niet goed uit. Eigenlijk hadden nu de onderhandelingen over 1987 moeten beginnen en de bonden heb ben aangekondigd weer naar Albeda te zullen stappen als de zeeënhoge verschillen voor dat jaar niet worden overbrugd. Bovendien moet Van Dijk de ambtenaren op 1 januari 1988 het nieuwe sociale-zekerheidsstelsel heb ben binnengeloodst en als de tekenen niet bedriegen zal het verzet daarte gen zeer fors zijn. de vaststelling en bekrachtiging van het Elektriciteitsplan door minister De Korte (Economische Zaken), be legt de Kamercommissie voor econo mische zaken een mondeling overleg waarin door middel van een motie de voorkeur van een Kamermeerder heid kan worden vastgelegd. Op voorhand ziet het er naar uit dat het er minder dan de drie van de SEP zullen zijn. andere energieprodukten. De om zich heen grijpende automatisering en de trend in het bedrijfsleven om allerlei activiteiten uit te besteden, spelen de zakelijke dienstver lening in de kaart. In de com puterbranche groeide de om zet vorig jaar met 25 in software zelfs met 30 Orga nisatie-adviseurs vergroten hun zaken met tien procent. De kleine en middelgrote winkeliers verkopen in 1986 voor een procent meer spullen. Volgend jaar komt daar een tot twee procent bij, verwacht de Rabobank. Nederland voetbalt woensdag tegen Polen. Dat is geen risico dragende wedstrijd. Behalve misschien voor Rinus Michels. Al onze jongens oefenen nu op het nieuwe geheime wapen: de omhaal a Van Basten. Zoals we vroeger de kopbal in duik vlucht a la Bep Bakhuys had den. Van voetbal kun je moe, ziek en ook oud worden. Het is al lang geen rozegeur en mane schijn meer op de velden, dat weet iedereen. Het is grijs, te genwoordig. Die grijze haren gaan ons op breken. Ondanks giftig Rijn water en zure regen worden we oud. Al die opa's em oma's gaan tonnen kosten. De regering heeft alle grijze cellen bij elkaar geroepen om ieze zaak op te lossen. Ruding staat nu al ah oh wee te roepen. Hadden we maar voor Den Uyl gekozen. Die weet veel be ter dan Lubbers wat er speelt in het bejaardentehuis. Ruding vindt dat Brinkman exact moet vertellen hoeveel en waar bezuinigd kan wor den. Bij ouden van dagen moet straks precies worden aangege ven: van hoeveel dagen? De jaren van 65 plus zijn vobr- Dij. Het wordt voortaan 65 min. Om een eventuele bejaarden belasting te ontlopen ga ik de grijze lokken die ik nu al heb, maar even een verfje geven. MERIJN DEN HAAG - Steeds meer oudere buitenlandse werknemers willen terug naar hun geboorteland, nu ze hun WW- of WAO- uitkering mogen houden. Dat blijkt uit een onderzoek van de stichting Ipso Facto uit Leiden, dat gisteren is aangeboden aan de Tweede Kamer. Ziekenfondsen DE Dienstenbond FNV gaat een gerechtelijke procedure aanspannen tegen de zieken fondsen, die weigeren cao-af spraken over het verder in voeren van arbeidstijdverkor ting (atv) na te komen. De zie kenfondsen willen onder die bepaling in de cao uit omdat zij volgend jaar, in het kader van de bezuinigingen in de ge zondheidszorg, 40 miljoen gul den moeten inleveren. alleen terug (39%). De oudere kinderen blijven in Nederland. Kinderen beneden de zestien jaar moeten mee, maar vreugde geeft dat lang niet al tijd. Vaak blijken deze kinde ren grote aanpassingsmoei lijkheden te hebben. De ouders vertrekken om dat ze heimwee hebben naar hun geboorteland. Vierdaagse DE Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding (KNBLO) blijft bij zijn weigering om rolstoelers te accepteren als deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Mensen in een rolstoel zijn sneller dan wandelaars en le veren door het constante pas seren gevaar op in de grote drukte van bijna 30.000 deel nemers. Bovendien verdraagt deelname van gehandicapten in een rolstoel zich niet met het Vierdaagsereglement. Voetbalvandalen DE officier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch heeft vijf maanden gevangenisstraf geëist tegen de 20-jarige R.C. uit Oss. Hij zou zich na de uit wedstrijd van de voetbalclub TOP tegen Geldrop ernstig misdragen hebben. Tegen acht andere supporters uit Oss eiste de officier boetes en alterna tieve straffen (100 tot 150 uur dienstverlening) Gifslib DE gemeente Maassluis' wil de financiële aansprakelijkheid voor de bodemverontreiniging van de Maassluise wijk Steen- dijkpolder doorschuiven naar Rotterdam. De Steendijkpol- der is begin jaren zestig opge hoogd met Rotterdams haven- slib dat toen het predikaat ge schikt voor woningbouw mee kreeg maar later ernstig ver ontreinigd bleek. i i Slecht DE arbeidsomstandigheden in het technisch onderwijs zijn uitermate slecht. Deze conclu sie trekt de Protestants Christelijke Onderwijsvakor ganisatie (PCO) uit een onder zoek naar veiligheid, gezond heid en welzijn onder ruim 200 leraren op technische scholén. De uitkomsten van het onder zoek worden beperkt repre sentatief maar toch van grqot belang geacht. Frinking DE NAVO-Assemblee heeft jin Istanboel het Nederlandse Tweede Kamerlid Ton Frih- king tot voorzitter gekozen. De defensiespecialist van het CDA kreeg 83 van de 184 stem men. De NAVO-Asssemblee wordt gevormd door afge vaardigden uit de nationale parlementen van de NAVO- landen, die vrijblijvende uit spraken en aanbevelingen doen aan de zestien regerin gen.

de Stem | 1986 | | pagina 3