12'.! Attractieve Sint Nicolaasactie 13 FLESJES 1495.- 2350.- 2850.- Toneelvereniging Siesa komt met blijspel in Axel Ontwerp-welzijnsprogramma gereed )OPJEi 10?5 MANSII HOU! 3 (ERKOOP VAARZEN ZEEUWS RUNDVEE SYNDICAAT IEKAST .AND \rbiters nAxel AXEL Alarmeri ngssysteem bejaarden in Axel lijeen ACTIVITEITEN INDE GEMEENTE teef nu een ïadeaukaart Weer cursus verzorging landschap WEER TAL VAN VERZOEKEN OM SUBSIDIE Deelnemende winkeliers -eeuwsvlaamse koerier dinsdag 18 november 1986 T C N Nieuwe opzet Juryleden Trimloop Axel- Terneuzen-Ax el brmen i/.prijs 29,95 Onze prijs 174. Jv.prijs 31,95 Onze prijs ijl &ekvorm30cm Adv.prijs 23! 1 Onze prijs J)1 bkevorm 28 cm Adv.prijs 20'} Onze prijs 1' Cakevorm 26 cm A«lv.prijs2! Onze prijs tj Vlarandvorm2?I Adv.prijs ia f Onzepf INFO-AXEL A61 UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER IISK efjes \XEL - De Stichting jireekcentrum Axel heeft Jen zeer attractieve St-Ni- [dlaasactie op het pro- (rsmma staan. „We wilden lens iets anders doen dan de „bruikelijke loten. Je moet *f en toe eens voor iets ge- beel nieuws zorgen," zegt dia Timmermans, woord voerster van de actieve Slichting Streekcentrum ixei- „In plaats van loten, jan het kooplustige publiek ouprijskrassen." Geen Sint Nicolaas-loterij Jus dit jaar. Ria Timmer mans: „De consumenten ontvangen nu kraskaartjes. Bij besteding van elke vijf ralden krijgt men een kras- kaartje van de middenstan ds, die deelnemen aan deze Sint Nicolaasactie. Op dit kraskaartje zijn drie vakjes afgedekt, die met een muntstukje eenvoudig open kunnen worden gekrast, jan de afbeeldingen die dan achtbaar worden, kan de consument zien of meteen een prijs is gewonnen, of dat meegedongen kan worden naar de hoofdprijzen. Komt er bijvoorbeeld drie keer een staf tevoorschijn na het krassen dan wint met 10,- en bij drie keer een schoor steen ontvangt men direct f25,-. De kaartjes met drie keer een mijter dingen mee naar de hoof dprij zen. Deze kaartjes worden in geleverd in een speciaal en velopje, voorzien van naam en adres. De hoofdprijzen worden getrokken uit de in geleverde envelopjes. Er is één hoofdprijs van 1000,- en één van ƒ500,-. Voorts twee van ƒ250,- en vijf van 100,-. In totaal is er een prij zenbedrag van rond de 10.000,- beschikbaar. Het zelfde totale prijzenbedrag dus als in voorgaande jaren, alleen denken we zo de zaak aantrekkelijker voor het pu bliek te hebben gemaakt. Notaris Borgers zal maan dag 8 december in Axel de trekking van de hoofdprij zen verrichten. De prijswin naars ontvangen automa tisch bericht van de Stich ting Streekcentrum Axel." Een compleet nieuwe op zet dus en men is er bij de Axelse middenstandsvere niging van overtuigd dat het aan zal slaan. De Sint Nico laasactie van de Stichting Streekcentrum Axel is in middels vrijdag 14 novem ber van start gegaan. Voor alle duidelijkheid: de kras kaartjes met afwijkende af beeldingen - dus geen drie keer staf, schoorsteen of mijter - komen niet voor een prijs in aanmerking. De kraskaartjes zijn verkrijg baar bij alle deelnemende winkeliers. Deze zijn her kenbaar aan de op de eta lage aangebrachte affiches en een speciale vlag. In verband met deze Sint Nicolaasactie zullen de win kels van maandag 1 tot en met donderdag 4 december tot negen uur 's avonds ge opend zijn. Ook de jeugd is traditie getrouw niet vergeten door de Axelse middenstand, die er weer alles aan heeft ge daan Axel op de voorgrond te plaatsen als koopstad bij uitstek. Zo heeft de Sint af gelopen zaterdag een bezoek gebracht aan Axel, hetgeen een groot succes werd met een aantrekkelijk pro gramma in cultureel cen trum De Halle en een ont vangst in het stadhuis door het college van burgemees ter en wethouders. Een tekenwedstrijd voor de jeugd staat eveneens op het programma. De tekening moet een Sinterklaas-motief als onderwerp hebben. De deelnemers worden verdeeld in drie categorieën, te weten tot en met 6 jaar, 7-en 8-ja- rigen en 9 tot en met 12 jaar. De tekeningen kunnen gede poneerd worden in de bus bij juwelier-opticiën Essel- Vijf bestuursleden van de Stichting Streekcentrum Axel met van links naar rechts: Jaap van Houten, Jan Dieleman, Ria Timmermans, Erik Spuessens en Adri Knieriem. - -FOTO JOS BLEIJENBERGH brugge-Wikkerink aan de Noordstraat 19 in Axel of overhandigd worden aan Sinterklaas op woensdag 3 december in supermarkt De Spar in de Noordstraat 14. Er zijn hiermee aantrekke lijke prijzen te verdienen. De prijswinnaars krijgen automatisch bericht van de Stichting Streekcentrum Axel. Zowel voor de kinderen als de volwassenen heeft de Stichting Streekcentrum Axel dus genoeg te bieden tijdens deze Sint Nicolaasac tie 'nieuwe stijl'. xelse jaarmarkt trekpleister T U ie priizen ■HMiI 1 krant. AXEL - De organisatoren van de traditionele ixelse vee-jaarmarkt verwachten dit jaar op- ieuw een fikse aanvoer. Axel beleeft donderdag 11 ecember de 38e na-oorlogse editie van de jaar- larkt, die zich ieder jaar in een grote publieke be- ingstelling mag verheugen. „We zijn blij dat het meentebestuur weer zo bereidwillig is geweest ie Markt voor dit evenement beschikbaar te stel- n," zegt Ben IJsebaert, voorzitter van het actieve ïaarmarktcomité, die samen met secretaris-pen- lingmeester Jan Dieleman het belangrijkste aan- leel heeft in de organisatie van dit festijn. ïieuw tijdens deze jaar- arkt is de verkoop van vaar- !i> door het Zeeuws Rundvee yndicaat (ZRS). ZRS-kring- wratter Machiel Vinke: „We fa dit jaar voor het eerst verkoop van hoogwaardige ■achtige vaarzen starten, on twintig stuks, tijdens de Bditionele jaarmarkt. Zee- nd en dan vooral Oost- ftuwsch-Vlaanderen heeft Flevoland de beste kwali- it vaarzen. Vorig jaar in no- mber hebben we dat al eens daan in manege Magrette en at werd een groot succes. We "schikken in Oost- wwsch- Vlaanderen over Waardig fokvee met de vare handgeknoopte ETKAMER-TAPIJTEN /erse dessins o.a. djar-Gashwin etc. 300x200 n 2495.- iaU?1.l| voor \ROUCK er fijn geknoopt 250x200 n 3450.- voor ESHAN er fijn geknoopt 243x199 n 4050.- voor ing dige garantie telier tg bij u aan huis >pavond iëls IOTHPLEIN - BREDA IJXEL- De scheidsrechters- freniging Zeeuwsch-Vlaan- J'en houdt donderdag 20 no- Töber de eerste clubavond i het seizoen in het clublo- hl van de arbitersvereni- 1 Mossel- en Palinghuis, de Tuinstraat in Axel. De penkomst begint om kwart wracht. LV«? deze avond zijn ook de jWosrech terscommissies J,." en veldvoetbal van de MaWeling Zeeland uitge- ze commissies heb- F" toegezegd aanwezig te Arbiters die klach- E' nebben over aanstellingen apportage, mogen deze dan ook zeker niet mis- ldfSterc'a® 29 november houdt lain ^beidsrechtersvereni- ^eeuwseh-Vlaanderen f® MWlingavond in De ■^anderen in Sas van Gent. Idenïf kost v«f Sul" ltaai??r persoon en de avond I sint om negen uur. |AXEL De stichting [J ««kcentrum Axel verzorgt laut de u'tgifte van ca- if t£arten !en bedrage van n eD vijfentwintig gul- !hiehiade?ukaarten zön ver- tefc bP de Amro-bank in in va„ j eden bij alle le- ttftun AxehtiChting StKek' hoogste produktie. We probe ren ook fokstieren aan de man te brengen. Vooral vanuit Brabant is er veel belangstel ling voor ons fokvee. Als het tijdens de jaarmarkt een suc ces blijkt te zijn, willen we er volgend jaar mee doorgaan." Hoewel de organisatoren van de Axelse jaarmarkt ieder jaar voor een verrassing staan - het is in Axel een vrije markt - verwacht men toch een grote aanvoer. Voorzitter Ben IJse baert: „Het is een puur Zeeuws gebeuren. We zijn al tijd weer blij met de goede kwaliteit van het aangevoerde jongvee en slachtvee in Axel. Dat is van groot belang voor de handelaren, die traditiege trouw uitstekende zaken doen tijdens de Axelse jaarmarkt." IJsebaert en zijn staf van medewerkers hopen voorts dat er een leuke aanvoer zal zijn van paarden en schapen. Dat maakt de zaak er alleen maar aantrekkelijker op. De offi ciële opening van de jaar markt neemt burgemeester Hack van Axel voor zijn reke ning. Omstreeks half tien 's morgens wordt begonnen met de keuringen en in de middag uren is burgemeester Hack opnieuw van de partij om de prijsuitreiking te verzorgen. Beeld van de Axelse jaarmarkt. Ook dit jaar verwachten de organisatoren weer een fikse aanvoer van hoge kwaliteit. 16.00 uur in café De Graan- beurs. Voor de jeugd is er donder dag 11 december in het kader van de Axelse jaarmarkt weer een kleine huisdierenshow. De organisatie hiervan is in han den van de Stichting Streek centrum Axel in samenwer king met de pluimveevereni ging 'Ter Verbetering' uit Axel. Ter Verbetering levert de keurmeesters. De huisdie renshow, waarbij de Axelse jeugd troeteldieren kan mee brengen om te laten keuren, wordt gehouden van 15.30 tot 18.00 uur in café De Graan- beurs in Axel in de Noord- straatpromenade. Hiervoor zijn enkele leuke prijzen be schikbaar gesteld door de Stichting Streekcentrum Axel. De prijswinnaars ontvangen automatisch bericht van de Stichting Streekcentrum Axel. Al met al een programma dat een bezoek aan de Axelse jaarmarkt dubbel en dwars waard is. ifti Dinsdag 18 november: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Vergadering van de commissie onderwijszaken in stadhuis, aanvang 19.00 uur. Vergadering van de welzij ns- commissie in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 20 november: sport overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname een gulden. Vergadering van de commissie gemeentefinanciën in het stad huis, aanvang 19.00 uur. Vrijdag 21 november: sport- en spelinstuif in sporthal 't Spor tuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deel name 2,50. Zaterdag 22 november: week markt kern Axel. Springcompetitie Indoor-Vlaan deren in manege Magrette. Voorstelling toneelgroep Siesa met het stuk 'Een zoen van miss Urk' in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Zondag 23 november: handboog- schietingen op de staande wip op het terrein aan de St.-Sebas- tiaanstraat in Zuiddorpe, aan vang 14.30 uur. Dinsdag 25 november: sportin stuif voor geestelijk gehandicap ten in de christelijke LTS, aan vang 19.00 uur. Vergadering van de gemeente raad van Axel in raadzaal stad huis, aanvang 19,00 uur. Donderdag 27 november: sport overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname een gulden. Vrijdag 28 november: kaart avond Ons Genoegen in het club lokaal, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Basketbal wedstrijd junioren- kadetten Voorwaarts 1-Mara- thon 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 29 november: week markt kern Axel. Trimloop Axel-Terneuzen-Axel over 18 kilometer en trimlopen over 1, 2 te en 8 kilometer. Start om 15.00 uur bij café De Pieper. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapscentrum De Vla schaard in Koewacht, aanvang 20.00 uur. Zondag 30 november: koffiecon cert met John White's Big Band in cultureel centrum De Halle, aanvang 12.00 uur. Toegang 5,-. Dinsdag 2 december: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Donderdag 4 december: sport overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname een gulden. Vrijdag 5 december: sport- en spelinstuif in sporthal 't Spor tuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deel name 2,50. Zaterdag 6 december: week markt kern Axel. Basketbalwedstrijd dames Voor waarts 1-Scheldesport 1 in sport hal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Tweedehands boekenbeurs in winkelgalerij Cité aan de Noord straat van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 7 december: voetbalwed strijd Axel-Biervliet op terrein in Axelse bos, aanvang 14.30 uur. Onderlinge dressuurwedstrijden in manege Magrette, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 9 december: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Donderdag 11 december: vee- jaarmarkt op de markt voor het stadhuis in Axel, vanaf 's mor gens acht uur. Sport overdag-instuif in sport hal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname een gulden. Vrijdag 12 december: kaart avond Ons Genoegen in het club lokaal, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Kerstconcert' christelijke ge mengde zangvereniging Asaf in de gereformeerde kerk aan de Kerkdreefaanvang 20.00 uur. Zaterdag 13 december: week markt kern Axel. Amateurvoorstelling 'Met blote voeten in het park' door toneel groep 'De Waterlanders' in cul tureel centrum De Halle, aan vang 20.00 uur. Toegang 5,-. Oefenwedstrijden springen in manege Magrette, aanvang 15.00 uur. AXEL - De toneelvereniging 'Siesa' uit Sas van Gent is za terdag 22 november te gast in cultureel centrum De Halle in Axel. De Sasse toneelvereni ging brengt op die datum na melijk het blijspel 'Een zoen van Miss Urk'. Dit blijspel in drie bedrijven is geschreven door de toneelschrijver Max Andreia en handelt over de verwikkelingen rond de erfe nis van de schatrijke tante Aleida. - -FOTOJOS BLEIJENBERGH. Vorig jaar viel de aanvoer met in totaal zo'n 200 stuks jongvee en slachtvee iets te gen, maar men rekent er op dat de aanvoer dit jaar hoger zal zijn. Uit de verschillende categorieën aangevoerd vee worden door een deskundige jury kampioenen gekozen, voor wie er medailles, rozetten en linten gereed liggen. De ju ryleden voor het vetvee zijn Johan de Coninck uit Halste ren, Jan Maris uit Grijpskerke en Arie de Lint uit Zevenber gen. Voor het fokvee zijn dat Izaak de Feijter uit Zaamslag en Jan Goossen uit Axel en voor de paarden Bram den Exter uit Axel en zijn plaats genoot Peet den Hamer. Het bestuur van het actieve jaarmarktcomité wordt ge vormd door voorzitter Ben IJsebaert, secretaris-penning meester Jan Dieleman, vice- voorzitter Fred Kerckhaert en de leden Jan de Feijter, Piet Basting en Peet den Hamer, allen uit Axel. De Stichting Streekcentrum Axel haakt ook dit jaar in op het jaarmarktgebeuren en stelt enkele fraaie bokalen be schikbaar voor de twee alge mene kampioenen van de jaarmarkt. In de directe om geving van de jaarmarkt zijn er voor de liefhebbers land bouwmachines te bezichtigen. Verschillende landbouwme- chanisatiebedrijven uit de re gio zijn present met hun ma chines, die op het Szydlowski- plein staan opgesteld. Aan de jaarmarkt is tevens weer een loterij verbonden met om in de juiste sfeer te blijven een heel varken als hoofdprijs en voorts zo'n vijf entwintig kalkoenen. De trek king van deze loterij is om AXEL - Evenals vorig jaar verzorgt het 'Project Mensen Zonder Werk' een cursus 'na tuur- en landschapsverzor ging', opgezet door de Stich ting Landschapsverzorging Zeeland. De cursus behandelt diverse aspecten die bij na- tuur- en landschapsverzor ging van belang kunnen zijn. Aan de orde komen onder meer: de ontstaansgeschiede nis van het huidige landschap; het knotten van knotwilgen; het snoeien van meidoornheg gen en ouderwetse hoogstam- fruitbomen; het onderhouden van veedrinkputten, rietlan den en dijken en de geschiede nis van de natuurbescherming in Zeeland. Naast het theoretische ge deelte worden ook daadwer kelijk de snoeizaag en hakbijl ter hand genomen. Voorts zul len er excursies plaatsvinden in verschillende natuurgebie den in Zeeuwsch-Vlaanderen. Samengevat kan gesteld wor den, dat de cursus zich richt op iedereen die graag eens iets meer zou willen weten over bovengenoemde onderwerpen. De cursus is inmiddels van start gegaan en wel op dinsdag 4 november in de kantine van De Braakman. De cursus wordt gegeven in negen dagen en wordt half januari 1987 af gesloten. Deelname aan de cursus is gratis en de reiskos ten van deelnemers en deel neemsters worden vergoed. Liefhebbers die zich nog willen opgeven voor deze cur sus kunnen zich in verbinding stellen met de projectleidster van het PMZW, Rineke Brau- wers-Reijnders, telefoon: 01155-4517. AXEL - Tijdens de afgelo pen maanden hebben allerlei verenigingen, stichtingen en andere groeperingen, actief op sociaal-cultureel terrein, weer een subsidieverzoek ingediend voor het jaar 1987. Tot het so ciaal-cultureel werk worden gerekend, de verzoeken die be trekking hebben op het jeugd- en jongerenwerk, buurt- en clubhuiswerk, peuterspeel- zaalwerk, vormings- en ont wikkelingswerk, emancipatie werk, amateuristische kunst beoefening, kunstzinnige vor ming en sportieve recreatie. Zoals men uit het boven staande overzit-ht zal begrij pen, is er sprake van een groot aantal verzoeken die in het stadhuis aan de betreffende subsidieverordeningen ge toetst moeten worden. De uit eindelijke subsidietoekenning geschiedt door de gemeente raad tijdens de december-be- grotingsvergadering. Voorafgaand aan deze ver gadering ontvangen de raads leden een advies van de wel zij nscommissie in de vorm van het ontwerp-j aarprogramma voor sociaal cultureel werk. In dit programma staan alle sub sidieverzoeken vermeld met de bijbehorende motivering om al dan niet subsidie toe te kennen. Het is vervolgens aan de gemeenteraad om dit ad vies al dan niet op te volgen. Het genoemde jaarpro gramma ligt momenteel in ontwerp ter inzage in het stad huis. Men is nog in de gelegen heid het programma in te ko men zien tot en met donderdag 4 december. Bovendien werd gisteren, maandag 17 novem ber, een hoorzitting gehouden over deze materie in de raad zaal van het stadhuis. Na deze bezwarentermijn wordt door de welzij nscom- i missie bezien welke inge diende bewaren gerechtvaar digd zijn, zodat de berekende subsidiebedragen aangepast dienen te worden. Vervolgens worden alle, zowel de onge wijzigde als de herziene, sub sidiebedragen opgenomen in het definitieve programma, dat door de welzij nscommissie wordt samengesteld. Na vast stelling van dit definitieve jaarprogramma in de verga dering van de raad in decem ber, ontvangen de belangheb bende instellingen zo spoedig mogelijk daarna een subsidie beschikking. AXEL - Sinds enkele jaren functioneert in de provincie Zeeland de Stichting Bejaar den Alarm Zeeland, BZA. Het door deze stichting in het le ven geroepen alarmeringssys teem werd mede opgezet als gevolg van de ontwikkelingen in het bejaardenbeleid tijdens de laatste jaren. Dit beleid streeft er naar de oudere zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Er komen echter steeds meer ouderen bij, ter wijl van deze groep zeer velen een hoge leeftijd bereiken. AXEL - De deelnemende winkelers aan de Sint Nico laasactie van de Stichting Streekcentrum Axel zijn: Dag Antheunis, schilders- vakbedrijf; Bleyenbergh, foto- vakhandel; Theo Bonte, huis houdelijke artikelen; Buys V/H Ouweneel, huishoude lijke artikelen; Van Cadsand, audio/video; Cortvriendt, ju welier; Gerrit de Jonge BV, audio/video; Van den Hout, kapsalons; Koster-Dey, mu ziekhandel; firma Klaassen, speelgoed; Maarten de Keizer, tweewielers; Konraad, ijzer handel; Marteyn-De Boevere, textiel; Nova, herenkleding; Maison Parma, wolboetiek; Piet Peeters, electra; Pinquin, handwerk-speciaalzaak; Printerij, kantoorvakhandel; Studio R, cadeau-artikelen; Smies, lederwaren; Verschu ren, naaimachinehandel; Es- selbrugge-Wikkerink, opti- ciën; Wieland, bloemenhuis; Vasseur, schoenhandel; Dolf Schoot, vishandel; Landgraaf, gezinsmode; OZO, sigarenma gazijn; Carianne, modecen trum. Als gevolg hiervan groeit het aantal alleenstaande ouderen. Veel van deze thuis wonende ouderen zijn in nood situaties afhankelijk van bu ren, familie en/of eventuele medebewoners. Deze personen zijn echter niet altijd bereik baar, met als gevolg dat oude ren zich vaak onveilig voelen. Teneinde dit gevoel van onvei ligheid onder de ouderen terug te dringen, is enkele jaren ge leden de Stichting Bejaarden Alarm Zeeland in het leven geroepen. Zij die op dit alarm systeem aangesloten zij n, kunnen iedere dag gedurende 24 uur op eenvoudige wijze hulp inroepen. Het enige dat vereist is voor diegenen die aangesloten wil len worden op het Bejaarden Alarm Zeeland is, dat men een telefoonaansluiting heeft. Wanneer de aangeslotene het alarm in werking stelt, wordt het alarm via de telefoon automatisch doorgegeven aan de centrale. Iedere aangeslo tene heeft bovendien drie vrij willigers of vrijwilligsters (kinderen, buren en/of vrien den) die in geval van nood door de centrale worden opge roepen. De aangeslotenen huren het alarmsysteem van de Stich ting Bejaarden Alarm Zee land. De aansluitingskosten bedragen eenmalig ƒ30,- en het abonnementsgeld be draagt ƒ3,75 per week, maar hierop wordt een bedrag van 1,75 subsidie van de ge meente in mindering gebracht, zodat voor de aangeslotene zelf een wekelijks te betalen bedrag van 2,- resteert. De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Axel bemiddelt in de aansluiting op het alar meringssysteem en fungeert bovendien als aan- en afmel- dadres voor de gebruikers van dit systeem. I* Siesa trok met dit toneel stuk in Sas van Gent, tijdens vier voorstellingen ruim 800 bezoekers en hoopt nu ook in het cultureel centrum van Axel voor een volle zaal te mo gen spelen. 'Een zoen van Miss Urk' is het tweede toneelstuk dat door de toneelvereniging Siesa wordt opgevoerd. De voorstelling in Axel zal echter de laatste uitvoering van 'Een zoen van Miss Urk' zijn, want daarna gaat de to neelgroep zich richten op iets nieuws. Fred Aaldijk, die in het stuk de rol speelt van de nogal droge boekhouder zaakvoerder, zei hierover: „We zijn bezig ons te oriënte ren op een wagenspel. Echter met een kleinere groep, die dan op zou kunnen treden tij dens de zomerperiode op markten en bij culturele eve nementen langs de Zeeuws- Vlaamse kust. Een beetje een folkloristische gebeurtenis." De overige rollen in het stuk 'Een zoen van Miss Urk', ko men voor rekening van Wies Rademakers, Annie van Hoec- ke, Otto Tromp, Jeska Coone, Robby Colpaert, Karin Boon, Claudine Mijnsbergh, Moni que Polfliet en Ronald Möring. De voorstelling in Axel begint om 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar in de voorver koop bij de postkantoren te Axel, Koewacht en Zuiddorpe. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden per persoon. Wilt u ook genieten van een plezierige zaterdagavond met goed amateurtoneel, reserveer dan tijdig uw kaarten bij één van bovengenoemde postkan toren. Verwacht wordt name lijk dat ook dit optreden van de Sasse toneelgroep een groot komisch succes zal worden. AXEL - De werkgroep spor tieve recreatie Axel houdt za terdag 29 november in samen werking met SV Aloy uit Graauw de vierde en laatste trimloop van het seizoen. Het betreft de trimloop Axel-Ter neuzen-Axel. De langste afstand, voor de meer ervaren trimmers in het peloton, bedraagt 18 kilometer. Voorts zijn er trimlopen voor de mindere ervaren deelne mers over afstanden van 1000, 2500 en 8000 meter. De start van al deze trimlopen is bij ca fé De Pieper in Axel om 15.00 uur. Voor alle deelnemers ligt er een aardige herinnering te wachten.

de Stem | 1986 | | pagina 19