Als t besluit is gevallen ga je door tot het gaatje EPALING GEMEENTE OOSTBURG MEN! v129i ST UZEN >gels tonen luim< en in Schietingen VANZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 ^oosterzande Plaatselijk nieuws IJzendijke Breskens CHEF DOUANE-RECHERCHE OVER ZOEKACTIE HASJ: Vernietigd pi'de kwaliteit, d en elegant, k of japon, beidt Dp turtle-aim ingezet et smaragd grJ ie Maten 36-45 pak straat 30 aat 84-86 nNDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Nieuwe eamping moet uitgroeien tot acht ha f'!n een onzer verslaggevers OSTBURG mand die in Oost- jrg een nieuwe cam- wil beginnen, 'oet de mogelijkheid ;bben om uit te oeien tot een bedrijf et een omvang van ;ht tot tien hectare, anneer die moge- jlcheid er niet is, dan ieft de aspirant-re- eatieondernemer er iet aan te denken dat toestemming ijst- Deze bepaling staat in nieuwe recreatienota is gisteren goedge- [Urd door de recreatie- issie. lanneer iemand met het m bij de gemeente komt om camping te beginnen, zal eerst worden gekeken bestaande bedrijven niet oter willen worden. Niet al- n wordt er gekeken naar de langstelling bij de reeds be lande bedrijven en de groei- 1 igelijkheden, ook de toe- imstige druk van de re- anten op het strand en op natuurgebieden wordt bij aanvraag meegenomen. Het college van B en W gaat nog beraden binnen ike termijn de bestaande drijven kenbaar moeten iken dat ze groter willen irden, als er een aanvraag di een ondernemer is. „We een duidelijke tijdsli- ietvaststellen"zei hij. In het recente verleden eft de Oostburgse gemeen- meerdere malen beslis- genomen die in strijd aren met de recreatienota. mogelijkheid is dus niet gesloten dat de raad straks aspirant-ondernemer die n hectaren grond tot zijn ichikking heeft, toch toe geeft om maar een raping te beginnen. De commissie toonde zich et helemaal tevreden met bepaling in de nieuwe impeerverordening. Daarin aat dat diegene die een agra- chbedrijf heeft, op mag tre- als kampeerboer. De leden en dat alleen mensen die agrariër zijn, onder deze paling vallen en niet diege- n die als 'bijbaantje' een erderij runnen. K. Malcorps wees erop dat er ook «werkers zijn die daar- ast als landbouwer werken, i wilde dat zulke lieden ook aanmerking komen om een "i-camping te hebben. tj stelde dan ook voor om twijfels het Landbouw- !P in Goes te raadplegen, burgemeester ging daar- akkoord en zei dat het lese zal bekijken of ook de ifang van het bedrijf bij de "waag is te betrekken. ^an een onzer verslaggevers ftoSTERZANDE Meer verschillende vogels ^terdag en zondag hun an in Kloosterzande, 'a'gebeurt tijdens de jaar- v°gelshow van 'Zang en café Het Molenhof gevederde vrien- zich onder meer bastaarden, tropen, en grote parkieten, dui- n Kwartels. Vijf keur- moeten aan de slag jj Sevogelte te beoorde- e Prijzen worden zater- °m 20 uur uitgereikt is er om 18 van de lote- is er tijdens de ook gele en enve- trekken. De ope- zijn zaterdag van en zondag van 10 Fractievergadering - De poli tieke groepering Dorpsbelan gen en Toerisme komt maan dag 17 november in openbare vergadering bijeen in café De Lozanne. Hoofdpunt van de agenda is de bespreking van de raadsagenda voor de raads vergadering van 20 november. De bijeenkomst 17 november begint om 20.00 uur. Modinette - T. Boogaard-Pri- hatin uit IJzendijke en S. Ja- cobse uit Oostburg zijn aan de modevakschool Ensaide te Rosmalen geslaagd voor re- pespectievelijk modinette en kostumière. Vrouwenbond - De afdelingen Breskens-Oostburg en Bier vliet van de Vrouwenbond FNV houden donderdag 13 no vember in De Goedertij t een regiovergadering, aanvang 19.30 uur. Er wordt gesproken over het project De Bond ge wikt en gewogen, waar leden eveneens inspraak in hebben. Maria van Veen, landelijk voorzitster, is aanwezig om dit project nader toe te lichten. Met een dikke laag plastic was het mangat afgedicht waarna er een laagje beton op was gesmeerd. Hier is dus de douane op bezoek geweest. FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER Van onze verslaggevers TERNEUZEN - „Als een maal de beslissing is geval len om een schip te doorzoe ken, dan gaan we ook door tot het gaatje. Dan wordt het terdege onder handen geno men. Wij noemen dat visite ren, maar eigenlijk wordt het schip van binnen ge sloopt". G. Kosten, chef van de douanerecherche in Terneu- zen, beziet het beulswerk van de slopers aan boord en is tevreden. Hij is de man die zondagavond moest beslis sen de onder Panamese vlag varende coaster Kathe aan de ketting te leggen en te doorzoeken. „Er was natuurlijk gerede aanleiding om dat te doen", zegt Kosten. „Als je besluit een schip grondig te visite ren dan betekent dat heel wat. Er zijn hoge kosten aan verbonden. Het schip moest van de Goese Kade met sleepboothulp verhaald worden naar de kade van Ovet, dan moet met Ovet af spraken gemaakt worden over de uit te voeren werk zaamheden, want 600 ton stenen heb je niet zomaar op de kant. En dan loop je altijd nog het risico dat de actie niks oplevert. Op Schiphol had ik indertijd geen moeite om een koffer open te snij den. Leverde dat niets op dan was dat financiëel wel te behappen. Maar bij een schip ligt dat toch in een an dere orde van grootte. Daarom dat je eigenlijk heel zeker van je zaak moet zijn wil je beslissen tot een grote actie". Het Panamese schip Kathe werd zondagavond in het Zuiderkanaaldok in Terneuzen aan de ketting gelegd, nadat de bemanning deels aan boord en deels in een Terneuzens etablissement was gearresteerd door spe ciale teams van de gemeentepolitie Den Haag. Onder leiding van de douanerecherche Terneuzen ging maan dagochtend de zoektocht van start naar de duizenden kilo's hasj die het schip vermoedelijk vervoerde. Een partij van 600 ton stenen diende als camouflage, waar de speurneuzen zich echter niet door lieten af schrikken. Nadat de stenen waren gelost werden In de bodem van het laadruim de ruim twintig mangaten naar de ballasttanks zichtbaar. Althans... ze waren afgedekt met keihard beton, maar ook dat hield de sloopploeg van de douane niet tegen. In een van de ballast-tanks, elk zo groot als een doorsnee-woning, werd de 8.000 kilo hasj verscheept De partij zal niet meer op zijn Nederlandse bestemming aankomen zet als grootscheeps karwei. Als een grote stofzuiger an nex sloophamer trekt de ploeg van dek naar tank, van machinekamer naar kombuis. Een onwillige deur doet het voortaan zonder slot: 'douane was here'. De mensen die in de ruimte met de hasj werkten, voelen zich nog wat licht in de bol: „Die lucht blijft daar hangen. Je wordt er echt een beetje high van." Alles, maar dan ook alles in het schip wordt geopend, uitgeplozen en besnuffeld. Ook de ballasttanks waar water in staat, want smok kelaars vervoeren het goedje soms onder water, verpakt in plastic. „Alle lei dingen, hutten, verblijven, machinekamer, kabelgat, nog eens de ballasttanks, noem maar op. Menselijker wijs gesproken zal als wij van boord zijn geen gram Ook in alle mogelijke ruimten van de machinekamer wordt gekeken. contrabande meer aan boord zijn, anders hadden we die gevonden. In feite wordt het schip gesloopt", aldus Kos ten. De recherchechef toonde zich gisteren een opgewekt mens. „Wij zijn er vreselijk gelukkig mee dat de zoekac tie, en al de tijd en energie die mijn mensen in het kar wei gestoken hebben, niet voor niets zijn geweest." Maandagochtend begon een flinke ploeg douane mensen met de zoekactie op de Kathe. Een schip dat van binnen ruimer is dan het van buiten lijkt. Van de zoe kers maakte zich een jagers instinct meester: die hasj moet boven water komen. „Regelmatig controleren wij schepen, maar dit is toch het echte werk. Acht ton hasj tref je niet elke dag aan. Van mij zouden het er ook zes tien mogen zijn, nu we toch bezig zijn," zegt Kosten. De douane-mensen doen er alles aan. Er is een negen man sterke ploeg van de Douane-opsporingsdienst uit Rotterdam aan het werk, aangevuld met zes mensen uit Terneuzen. Onvermoei baar kammen ze het hele schip uit, een even nauwge- De plek waar de acht ton hasj was verborgen onder de laadvloer van het schip. De tonnen hasj liggen nu opgeslagen in een loods van de douane. Van daaruit wordt de weed onder ver antwoording van de douane en met begeleiding van de Terneuzense gemeentepoli tie naar een vernietingsbe- drijf gebracht. „Ik wil zo snel mogelijk van dit spul af", aldus Kosten. „En wij hoeven het hier niet te hebben. Als we weten hoeveel het exact is, is voor ons de kous af", aldus poli- tievoorlichter Laterveer van de Haagse gemeentepolitie. Die zei dat de arrestaties zondagavond hadden plaatsgevonden door spe ciale arrestatieteams van Terneuzen. „Dat ging alle maal vrij geruisloos en zeer snel in zijn werk", aldus La terveer, die van collega's in de Scheldestad te horen kreeg dat dat op een wijze ging waaraan ze in Terneu zen nog niet gewend zijn. Alle arrestanten, zowel de leiding van smokkelbende als de bemanning van de Kathe zijn overgebracht naar het Haags politiebu reau. De hele opsporings zaak stond onder leiding van een Haagse rechtercommis saris en zal ook gerechtelijk in de Randstad worden af gewerkt. WOLPHAARTSDIJK - Zaal Ossewaarde, Doel naar Hoger, 47 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: B. Meijers, St.-Andries; eer ste zij vogel: P. Dekker, Doel naar HOger; tweede zij vogel: C. Stouthamer, Zorgvlied; eerste klep: G. Haasdonk; tweede klep: C. Rentmeester Cz, beiden Wil lem Teil; derde klep: L. van Dij- ke, St.-Sebastiaan; grootste aan tal (5): J. Swart, Doel naar Ho ger. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Steenbergen, Willem Teil; tweede hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; eerste en tweede zij vo gel: G. Haasdonk, Willem Teil; derde zijvogel: mevrouw Kor- stanje, Doel naar Hoger; vierde zij vogel: J. Swart, Doel naar Ho ger; grootste aantal (5): M. van Steenbergen, Willem Teil; vlie gende vogels: J. Remijnse, Zorg vlied en A. Dekker, Doel naar Hoger. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Korenbeurs, bejaardenschieting, 29 schutters: eerste hoge vogel: P. Maat, Zorgvlied; tweede hoge vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel: I. Helm- strijd, Juliana; tweede zij vogel: L. de Jonge, Concordia; derde zijvogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; vierde zijvogel: B. de Jonge, Concordia; grootste aantal (7): J. Koens, Victoria; vliegende vo gels: E. Rentmeester en Jac. de Baar, beiden Willen Teil. De vol gende schieting is dinsdag 18 no vember. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Korenbeurs, Vrije Schutters, 49 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede hoge vogel: H. Koens, Spes Nstra; eerste zijvogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede zijvogel: J. Rentmeester Cz; derde zijvogel: G. haasdonk; vierde zijvogel: H. Rentmeester, allen Willem Teil; grootste aan tal (6): Ch. Wijs, Vrije Schutters. Wip 2: eerste hoge vogel: K. Pankow, Vrije Schutters; tweede hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid: eerste zijvogel: P. Kroonen, Victoria; tweede zijvogel: J. Bos, Soranus 2; derde zijvogel: J. de Rijke, Edele Handboog; vierde zij vo gel: M. Nijsten, Vrije Schutters; vliegende vogels; L. Rentmees ter, Willem Tell en L. de Jonge Concordia; grootste aantal (4): E. Rentmeester, Cz, Willem Teil. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 20 schutters: hoge en tweede zij vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zijvogel: E. Rottier, St.-Jansteen; grootste aantal (5): P. Dierckx, Walsoor den. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 78 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. Suy; tweede hoge en derde zij vogel: H. van Haelst, beiden Zuiddorpe; eerste zij vo gel: W. Verhaegen, Melsele; tweede zijvogel: A. Wijs, St.- Niklaas; vierde zijvogel: J. Vla- ke, Beervelde. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Bareman, Zuiddorpe; tweede hoge vogel; C. de Baer, Ovezande; eerste zij vogel: F. Vervaet, Zeveneken; tweede zij- vogel: A. Verheggen, Melsele; derde zij vogel: J. Scheepers, Beerveld; vierde zij vogel: C. Kodde, Melsele. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 50 schutters: Wip 1: hoge vogel: E. Luycks, Hulst; eerste zij vogel: N. Meerschaert, Clinge; tweede zijvogel: J. der Weduwe, Kloosterzande; groot ste aantal (10): mevrouw Dobbe laar, Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel: W. Rottier, Ossensse; eer ste zijvogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zijvogel: N. Meerschaert, Clinge; grootste aantal (5): G. Herrewegh, Hei kant. HULST - OZO-velden, 48 schut ters: eerste hoge vogel: K. de Cauwer; tweede hoge vogel: J. van Leeuwen; eerste zijvogel: J. Geernaert; tweede zij vogel: P. Schelfhout; grootste aantal (12): W. van Damme en W. Keyzer, allen Hulst. ZUIDDORPE - Zaal In de Her berg, 25 schutters: eerste hoge vogel: A. d Munck, Zuiddorpe; tweede hoge en tweede zij vogel: E. Jansen, Moerbeke; eerste zij vogel: E. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (5): J. Kooymans, Terneuzen; R. Bogaert en R. La- geyne, beiden Overslag. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 29 schutters: hoge en tweede zijvogel: J. de Waal; eerste zij vogel: G. Baart; grootste aantal (5): R. Baart, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal Van Steene, 42 schutters: hoge vogel: O. Sa- man; eerste zij vogel: F. Martens; tweede zijvogel: R. Smet; groot ste aantal (4): R. van Hove, allen Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: E. Luycks, Hulst; beide zijvogels: R. Herre wegh, Heikant; grootste aantal (5): A. Dobbelaar, Boschkapelle. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 11 schutters; hoge vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; eer ste, tweede en vierde zij vogel: J. de Waal; derde zijvogel: F. de Meyer, beiden Ossenisse; groot ste aantal (5)mevrouw Verhoe ven, Kloosterzande. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan: hoge vogels: H. de Rijke en J. van Iwaarden; zij vogels: J. de Muijnk, R. de Wispelaere en R. Pielaet (2)grootste aantal (4) Jordy Geernaert; prijsvogels: F. Lampaert, J. de Muijnk, H. de Rijcke, Th. Lampaert en R. Pie laet. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 20 schutters: hoge en vierde zij vogel: F. de Meyer, Ossenisse; eerste en tweede zijvogel:. A, Verhoeven; derde zijvogel: J, Everaerd, beiden Kloosterzande; grootste aantal (4): E. de Kort, Terneuzen. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieg- here, 27 schutters: hoge vogel: F. Mortier, Koewacht; eerste zijvo gel; N. de Mol; tweede zijvogel: R. Goossens; grootste aantal (3): M. Dullaert, allen Stekene. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven; eerste zijvogel: J. Leeraert; tweede zijvogel: M. Heyens, allen St.-Jansteen; grootste aantal (5): W. Blom maert, Hulst. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 36 schutters: hoge vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; eer ste zijvogel: E. Jansens, Moerbe ke; tweede zijvogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (4)A. van Hoye. Koewacht.

de Stem | 1986 | | pagina 19