VVD Axel niet blij met lokatie in het centrum ,95 Inge wil meer introle op |oge snelheden Jongerenkoor in Clinge brengt Sound of Music fe™? I LIB MAG NU NOG NIET WEG Weekmarkt Kloosterzande krijgt nu een streekfunctie IfANAF F 19.91 lf Massale opkomst op vergadering dorpsraad Clinge ËSTEM Culturele toekomst is voor jeugd weinig rooskleurig UdERDAG 13 NOVEMBER 1986 B1BT1M VAN ZEELAND uccesdatervoo De voorraad var :erd. Kom dus si iet succes van del december 19861| mogelijk, ^tarieven. lALSOORDEN - De haven van Walsoorden igniet worden uitgebaggerd voordat de oor- is gevonden van het vervuilde slib in de kven. pname- *uws ikmesse. PPARATUUR 100 km Kleuterschool Clinge heeft nog geen bestemming Succes voor vogelkwekers van de BMW-dealer Garage VcitHiiggebv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Tien keer Alwiedes T22 PAGINA ZEELAND 2 - ^emor*er verslaggevers VOOR AANLEG TWEEDE WOONWAGENCENTRUM - De WD afdeling T*en is niet erg gelukkig ,1de lokatie die B en W van hebben aangewezen voor aanleg van het tweede jawagencentrum binnen gemeente. VVD vindt het met het 0p de ontwikkeling van it nabij liggende Szydklows- ,lein onverantwoord deze (rekkelijke plek, aan de „nstraat waar vroeger de |uur van Van der Bilt stond, al te vergeven. „Het kan t wel eens zijn dat dat stuk rd genoeg nodig is voor de inpassing op het Szydklows- jlein. Als je er nu een woon- igencentrum van maakt, het hinderlijk zijn voor bepaalde ontwikkelingen die we op dit moment nog niet kunnen voorzien", aldus afde lingsvoorzitter G. Vioen, die zegt daarmee het unanieme standpunt van zowel de afde ling als de fractie te verwoor den. Overigens woonde WD- wethouder P. Apers de verga dering waarin het standpunt is genomen niet bij. Bovendien is de WD niet blij met de haast die wordt ge maakt. „Als je ziet dat de ge meente Terneuzen nog maar in een beginfase is bij de aan leg van hun centrum, moeten wij dan h&ls over kop al een tweede centrum aanwijzen. Alsof we als een vorm van modelgemeente naar buiten willen treden". De WD ziet op het plekje bijvoorbeeld prima mogelijk heden voor kleine ambachte lijke bedrijfjes die niet op een industrieterrein thuishoren. Een ander punt waar de WD zich aan geërgerd heeft, is de klakkeloosheid waarmee een en ander is gebeurd. „Iedereen heeft altijd de mond vol over inspraak. Dat hoort ook bij elke wijziging van een be stemmingsplan maar in dit geval is nog niemand gehoord. Er is geen vooroverleg ge weest. De WD vindt dat er eerst met de omwonenden ge praat had moeten worden. De lokatie is nu al voorgelegd aan de locatiekeuzecommissie. Als dat allemaal gepassserd is, probeer de zaak dan nog maar eens terug te draaien". De WD heeft niet alleen kritiek maar ook een alterna tief. „Aan de Oudeweg, naast de schuur van Mieras, liggen prachtige weitjes die voor dat doeleind prima geschikt zou den zijn. De woonwagenbewo ners zitten dan op 400 meter van de binnenstad. Die plaats zal voor niemand ergernis op leveren en staat ook de ont wikkeling van de binnenstand niet in de weg". roën BX, BX14 J ;ieve en toepa ra corrosieprotectie. ontenisse is op zoek aar vervuiler haven Van een onzer verslaggevers jPas als de vervuilingsbron gevonden is, wil Rijks- jaterstaat in overleg met de gemeente bekijken hoe t aanwezige verontreinigde slib het best kan wor- n verwerkt. jje zaak moet aangepakt [den bij de bron", aldus een lordvoerder van Rijkswa- taat. „Als dat niet gebeurt, jen we volgend jaar weer precies hetzelfde. Dat voorkomen worden. We men geen vergunning ge- als de vervuilingsbron kis opgespoord", foor de gemeente Honte- le zit er niets anders op dan Jl speurwerk te verrichten, Int het is de hoogste tijd dat ■slib wordt verwijderd. An- Ts wordt de haven te ondiep [r de scheepvaart, oals gemeld is uit monsters |leken dat het havenslib zo verontreinigd is, dat ïl niet meer in de Wes- jchelde mag worden gede erd. Daarvoor zal de ge- inteeen plekje moeten zoe- op het land. De gemeente- i tijdens een geheime ingvan de problemen op de i gebracht. Om hoeveel het gaat, is nog niet be- pnsters ji de monsters die op ver eende plekken in de haven pn genomen bleken be- Idingsmiddelen, Polycycli- f Aromatische Koolwater- n (PAK's) en ook de zeer fee PCB's te zitten. Vooral ponsters met PAK's wer- gerangschikt in de zoge r bij naken, iels lizen. s te bestellen '<ing 31.03.562 TIJOSCHHIFTEN Iding igids 1986. 'RUS naamde klasse 4, wat betekent dat ze zeer zwaar verontrei nigd zijn. „Dan kun je eigen lijk al spreken van chemisch afval", aldus de woordvoerder van Rijkswaterstaat. Andere monsters bleken een of twee klassen lager te zitten. „Maar nog altijd van dien aard dat ze niet zomaar in het Scheldewa- ter kunnen worden gedumpt". Suggestie De suggestie van burge meester A. Kessen dat het wellicht gaat om vervuiling als gevolg van activiteiten van de vroegere scheepswerf wor den door Rijkswaterstaat weerlegd. „Dat is uitgesloten. Ten eerste wordt de haven ieder jaar uitgebaggerd en ten tweede is de verontreiniging ook aangetroffen in de boven ste sliblagen". Nader onderzoek moet uit wijzen hoeveel modder er zwaar en hoeveel er minder verontreinigd is. „We zullen dan proberen in goed overleg met de gemeente en zoveel mogelijk rekening houdend met de financiën de zaak pro beren op te lossen. Wellicht is het mogelijk om een gedeelte van de wat minder verontrei nigde modder dan toch ergens in de Schelde te dumpen. Op een plekje waar het toch al even vies is en waar nog wat bij kan". - De verkeersveiligheid in het dorp Clinge wordt het ft in gevaar gebracht door automobilisten die veel te hard I «e Gravenstraat en in mindere mate ook door de Molen- I'scheuren. fee bleken de plaatselijke paad en burgemeester en Ners van Hulst het tij- l»e vergadering van de paad broederlijk over B^tateerd werd dat SP* zlcwest nederland Nn t"zen. Hulst en Goes. ren en telefoon- prs°P pagina 2. Ijstijden: 1^0/13.30-17.00 uur. die "jet: Rein van der ™tie-chef), Jan L (Plv. chef), Emile 7 Meertens, Joep jjien. Ronald ien. Cor de Boer °n Koomen (sport), t ?nkDeji. Eugène j^'en. Middelburg: Jentie-expioitatle f!eur Zeeland: rPrivé tel. 01150- auto's en vaak ook vrachtwa- gens soms met een vaartje van 100 kilometer per uur over de Gravenstraat rijden. Burge meester F. Jacobs zegde de verzamelde bewoners toe bij de politie te zullen aandringen op meer snelheidscontroles. Maar de Clingse dorpsraad had nog wel meer punten die de verkeersveiligheid ten goede zouden komen. Wethou der G. van de Voorde gaf aan dat het beveiligen en verande ren van het kruispunt Gra venstraat-Woestijnestraat op het programma staat en dat daarmee binnenkort een begin wordt gemaakt. Ook zal de verbetering van de nachtver lichting in het dorp worden bekeken. Gevaar Om, vooral voor de voetgan gers, de veiligheid in de smalle Klinker- en Kerkstraat te ver beteren meende de dorpsraad dat een parkeerverbod aan één zijde van de weg de beste oplossing zou zijn. Het ontbre ken van trottoirs in de Ruys- daelstraat blijkt vooral voor kinderen een gevaar. Ook dit, zo werd door B en W toege zegd, zal worden bekeken. Van onze correspondente CLINGE - De gemeente Hulst wil zo snel mogelijk een an dere bestemming vinden voor de vroegere kleuterschool in Clinge. Dat bleek op de vergadering van de plaatselijke dorpsraad, waarvoor ook B en W van Hulst waren uitgenodigd. De dorpsraad zou het liefst zien dat de openbare bestem ming van het gebouw voor Clinge gehandhaafd blijft. Im mers, zo redeneert men, wan neer het gebouw door een par ticulier wordt overgenomen kan het aanzien van het cen trum en de plannen voor de verfraaiing van het plein in gevaar komen. Wethouder G. van de Voorde liet alvast weten dat het uit financieel oogpunt niet mogelijk is dat de voormalige school in handen van de ge meente blijft. Een extra ge meenschapsvoorziening is dus uitgesloten. Ook voelt de ge meente weinig voor verhuring van het gebouw. Beloofd werd dat de Clingse dorpsraad van de ontwikkelingen rond een mogelijke bestemming van de kleuterschool op de hoogte zal worden gehouden. J- Van onze correspondente CLINGE - Burgemeester en wethouders van Hulst zijn niet voor niets naar Clinge gereisd. Voorzitter Ronnie d'Hondt van de plaatselijke Dorpsraad kon in het gemeenschapscentrum Mal- pertuus een bomvolle zaal met belangstellenden verwelkomen. Van de gelegenheid werd druk gebruik gemaakt om burgemeester en wethouders over allerlei zaken aan de tand te voelen. Vastgesteld werd dat van het door de dorpsraad opge stelde groenplan al verschil lende zaken zijn gerealiseerd. De verfraaiing van het dorps plein blijft echter nog een grote wens. Wethouder G. van de Voorde vroeg de Clingena- ren nog eventjes geduld te hebben, omdat het eenvoudi ger zal zijn plannen te maken als er een bestemming is ge vonden voor de vroegere kleu terschool. Wel beloofde hij dat de aanplant van groen op de in- en uitvalswegen naar het dorp de nodige aandacht zal krijgen. Verder wordt de mo gelijkheid bekeken jonge boompjes te planten op de Clingeweg. Het plaatsen van lichtmas ten aan die weg is, zo viel te beluisteren, echter geen haal bare zaak. Wel komt er een lichtmast op het kruispunt Papaverweg-Clingeweg. Bezorgdheid werd ook uit gesproken over de situatie na de sluiting van het Hulster ziekenhuis. Met name spelen dan de vervoerproblemen richting Terneuzen. Van een onzer verslaggevers ZELZATE - Drie vogellief hebbers uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hebben met succes meegedaan aan een interna tionale vogelshow in Zelzate. Daar dongen 1100 gevederde vrienden mee naar de hoogste eer. W. Goossens uit Clinge werd kam pioen met 92 en 91 punten en vier ereprijzen van 90 punten. Ook een kampioenstitel was er voor J. Lie- vens uit Sint-Jansteen met 92 pun ten. L. de Vos uit Hulst tenslotte ging met 5 ereprijzen van 90 punten aan de haal. Het koor repeteert in de pastorie. FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze correspondente HULSTCLINGE - Het zin gen van geestelijke liederen in de kerk werkt niet altijd even inspirerend. Het Jon gerenkoor uit Clinge zet wel degelijk tijdens de eredien sten zijn beste beentje voor, maar wilde ook wel eens iets. De opvoering van de beroemde musical en film The Sound of Music van Rodgers en Hammerstein bleek de juiste manier om de jeugd in Clinge te motiveren voor de koorzang. Zondag 16 november wordt de musical in het be jaardencentrum de Blaauwe Hoeve in Hulst ten tonele gevoerd. De restaurantzaal wordt voor die gelegenheid omgetoverd in een Alpen landschap. Het koor is twee jaar gele den door een telg uit de Pi- laetfamilie gesticht. Neder landstalige kerkliederen werden ingestudeerd en ge zongen, begeleid door een kleine groep muzikanten. Na het vertrek van de op richter stond het koor op een suddervlammetje. Het is door toedoen van Marlène Willaert die de muzikale lei ding op zich nam en de orga nisatie-ijver van Julia de Maat dat het vuur weer is aangewakkerd. Toen op kerstdag de mu sical the Sound of Music werd uitgezonden opperde het jongste lid om dit mu ziekwerk in te studeren. Voor de dirigente een hei dens karwei, want zij her schreef hele stukken voor de beschikbare instrumenten (electrisch orgel, guitaren, viool en dwarsfluit). De be werkte versie ligt in de mo gelijkheden van de groep die binnen enkele maanden de wijsjes van 'Do re mi' en 'Edelweiss' al aardig onder de knie had. Het boeiend ge heel van muziek en voor dracht aaneengesproken door een vertelster werd ge bracht voor ouders, vrien den en kennissen in Clinge. De hoofdrollen zijn verdeeld over de verschillende goede zangstemmen en voor de mannelijke solorollen deed men een beroep op meer ge schoolde zangers. Het spek takel, een warm menselijk verhaal over het gezin van een marineofficier en een gouvernante wordt nu zon dag voor de bewoners van de Blaauwe Hoeve en belang stellenden uit Hulst opge voerd. „Ik vind het fijn dat we nog eens kunnen optreden, het is goed voor de motivatie en de kinderen hebben er duidelijk plezier in", zegt Marlène Willaert die hoopt dat er meer jongens zich zullen aanmelden voor het koor. Belangstellenden die de musical willen zien, kunnen zich melden bij de Blaauwe Hoeve. Aanvang 14.30 uur. (ADVERTENTIE! HIJ vindt dat meer mensen moeten weten wie HIJ eigenlijk is, hoe HIJ denkt over mode en oven kwaliteit. En HIJ vindt dat u dit moet lezen, want SKI-OVERALL VOOR DE ZWARTE PISTE, van Seven Sports, het nieuwe merk met een complete wintersportcollectie. En zelden zeg HIJ een ski-overall, die zo professioneel en tegelijk zo mooi is: oversized boven het middel, maar strak en aangesloten eronder; warm, waterafstotend en winddicht; verkrijgbaar in diverse modekleuren.Tijdelijk vraagt HIJ voor deze Seven Sports ski overall geen f 250.—maar slechts Prijs geldig t/m SS november a.s. Van onze correspondente HULST - „De culturele toe komst ziet er voor de jeugd maar weinig rooskleurig uit", aldus regiodirecteur Anton de Kort van de Zeeuwse Muziek school. Hij kocht gisteren als eerste een reeks kinderpostze gels en wat mapjes kaarten in het postkantoor in Hulst. Om dat hij als vertegenwoordiger van een culturele instelling met veel jeugdige leden deze handeling verrichtte maakte hij van de gelegenheid ge bruik om zijn bezorgdheid over het culturele leven te uiten. Het thema van de kinder postzegels „Kind en Cultuur" werd in Hulst met verve door het ZIKV verdedigd. Kleurige affiches en kleiwerkjes versie ren de verkoopstand. Drie jeugdige creativelingen moch ten even de rol van de ver koopsters overnemen om de muziekschooldirecteur te voorzien van zegels en kaar ten. Anton de Kort benadrukte dat de cultuur de kinderen nog steeds aanspreekt. Hij was van mening dat er een aanslag gepleegd werd op de culturele toekomst van de kinderen niet alleen vanwege de recente be snoeiingen op subsidies maar ook omdat de cultuur steeds verder vercommercialiseerd wordt. Hij doelde daarmee on der andere op de 'plaag' van play backshows, die zowat iedere organisator van feeste lijkheden als 'verplicht num mer' opvoert. Ook de directeur van het postkantoor in Hulst deed een duit in het cultuurzakje, waarna de vrijwilligsters be gonnen aan de klus om zoveel mogelijk te verkopen voor het goede doel. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent TERHOLE - Prins Alwiedes de eerste zwaait komende car naval voor de tiende keer de scepter over de Terholense Loetzers. Alwiedes werd wederom tot prins gekozen tijdens het jaar lijkse prinsenbal in café De Kroon. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser com missie voor het midden- en kleinbedrijf is het erover eens dat de wekelijkse markt op woens dagochtend in Kloosterzande ook een functie moet krijgen voor de omliggende dorpen. Nu is het met een stuk of vijf kramen ver op. Het plan is de markt uit te breiden tot een kraam of tien tot vijftien. De commissie heeft B en W positief geadviseerd, maar er wel de aantekening bijgemaakt dat de bijkomende marktkramers niet te veel concurrentie Ople veren voor de plaatselijke winkeliers. Voorts wil de commissie dat B en W gaan onderzoeken of de twee kermissen die jaarlijks in de dorpen worden gehouden wellicht kun nen worden teruggebracht tot één kermis. Die zou dan gekoppeld moeten worden aan een be staande festiviteit. Bijvoorbeeld zou dan de kermis in Kloosterzande kunnen samenvallen met de Molenfeesten. De kermissen zouden volgens de commissie nog aantrekkelijker gemaakt kunnen worden door de staanplaatstarieven de verlagen of zelfs geheel af te schaffen. In het laatste geval zou de gemeente meer dan 4.000 gulden mislo pen. Een bedrag, zo meent burgemeester A. Kessen, waar nog wel overheen te komen is. „Toch zeker als dat inderdaad een positieve in vloed op het kermisgebeuren zou hebben". V

de Stem | 1986 | | pagina 15