Clerc en Galperin aan kop Hockeyers nie| naar Pakistan Vo Fiasco van Berchtesgaden wakkert Olympische koorts aan NAAR EINDRONDEN EK VOETBAL IN WEST-DUITSLAND Primeur voor Van der Duim Goodyear niet meer in Formule I INDRUKWEKj Marseill blijft op kop DE Wendy Tol vervangt Wilmink Kruithofl weer bij A-rij dersl Thurau ei Clark winnen zesdaags DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 LONDEN (DPA/RTR) - Het Engelse team is aardig op weg naar de eindronde van de strijd om de Europese voetbaltitel. In Londen won nen de Engelsen, die het andermaal zonder aanvoerder Bryan Robson moesten stellen, gisteravond met 2-0 van Joegoslavië. Kort geding tegen Cees Schapendonk EN TOEN WERD ALLES ANDERS.. BELGEWOON DE BELASTINGTELEFOON. 06-0541 Voetbal Gymnaestrada in 1991 in Amsterdam Weer Bulgaarse triomf bij WK gewichtheffen Anja Bolk bij Jong Oraj IN MÜNCHEN INFRANKm GRAAUW - In een tot nu toe or mars is het damesteam van de t; eniging St.-Aloysius doorgedronj] delijke tweede divisie. Activiteiten van wielervereniging Riante zege [Goalgetters krappe winst ^LC-formatie Triml< in Gr* T19 PAGINA SPci DONDERDAG 13 NOVEMBER 1 HAMBURG (DPA) - In Nederland zijn na het fiasco van de Am sterdamse kandidatuur de Olympische plannen van de tekenta fels verdwenen, maar in West-Duitsland blijkt het vergelijk bare echec van Berchtesgaden de Olympische koorts alleen maar te hebben aangewakkerd. Het Roergebied, Frankfort, Stuttgart en Hamburg hebben aangekondigd zich bij de eerstvolgende nominatie in de strijd te zullen werpen. Daarnaast hebben Kiel, Travemünde en Flens burg zich al gemeld voor het organiseren van Olympische zeil wedstrijden en met Berlijn staat zelfs een vijfde Olympische kandidaat in de startblokken. Bij de vergadering van het Westduitse NOC op 22 november in Essen zal Willi Daume ongetwijfeld naar voren brengen dat het binnenhalen van de Olympische Spelen een kwestie van lange adem zal zijn. „Als Athene zich kandidaat stelt voor de Zomerspelen van 199® kunnen wij het wel vergeten", aldus de voorzitter van het Westduitse Olympische Comité. Voor het jaar 2000 schijnt Peking een ijzersterke kandidaat te zijn, zodat er op zijn vroegst in 2004 een realistische kans is de Spelen voor de derde maal naar Duitsland (na Berlijn 1936 en München 1972) te halen. Derhalve zal in Essen waarschijnlijk al leen Berchtesgaden worden aangemoedigd het voor de Winter spelen van 1994 weer eens te proberen. Bij de kandidaten voor de Zomerspelen is de lange adem zeer zeker aanwezig. Dit ondanks de waarschuwende woorden van Daume, dat een herhaling van de op privé ondernemingen steu nende Spelen van Los Angeles 1984 met de winst van 225 miljoen dollar in West-Duitsland onmogelijk is en dat de 'Olympia- boom' van de TV-reehten over zijn hoogtepunt is. De Olympi sche plannen van de kandidaat-steden moeten er toe bijdragen dat de eigen infrastructuur beslissend wordt verbeterd. Engeland duet eerste stap Voor de Engelsen was het de tweede zege in groep 4. Eerder werd Noord-Ierland op Wembley met 3-0 ver slagen. Joegoslavië bleek een zwaardere opponent. De weer in het team terug gekeerde Mabbutt opende in de 21ste minuut de score. Tien minuten na de rust bepaalde verdediger Viv Anderson de eindstand op 2-0. Doelman Shilton smaakte het genoegen om 180 minuten in het natio nale tricot niet gepasseerd te zijn. Engeland-Joegoslavië 2-0 (1- 0). 21. Mabbutt 1-0, Anderson 2-0. Turkije Het besluit van de Turkse bondscoach Coskun Ozari zijn functie als verantwoordelijk man voor het voetbal in zijn land neer te leggen, heeft slechts gedeeltelijk voor een schok-effect gezorgd. In Izmir kwam het Turkse team tegen Noord-Ierland niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Ozari keek voor het laatst van de bank toe. „Dat was mijn plicht als bondscoach". Ozari nam eind vorig jaar de taak als verantwoordelijke voet balman over van de Hongaar Kalman Meszöly. De achtergrond van het toch nog onverwachte vertrek van de coach, is de aankondiging van de voorzitter van de Turkse voetbalbond, Erdenay Oflaz, binnen niet al te lange tijd een buitenlander als coach van de nationale elf aan te zullen stellen. Oflaz maakte zijn beslissing bekend na het eerste duel van Turkije in deze groep. Joegoslavië won met 4- 0. De stand in groep 4: Engeland 2 2 0 0 4 5-0 Joegoslavië 2 10 12 4-2 Noord-Ierland 2 0 111 0-3 Turkije 2 0 1110-4 Eerstvolgende wedstrijd: 1 april Noord-Ierland-Engeland. Schotland Zonder veel indruk te ma ken heeft Schotland gister avond in Glasgow voor 50.000 toeschouwers zijn eerste over winning in de voorronden van de strijd om de Europese voet baltitel behaald. Van onze sportredactie MAASTRICHT - Mr. Joseph Goumans, ex-secretaris van MVV, ea Nieo Jongen, ex-ma nager van MVV, hebben een kort geding wegens smaad aangespannen tegen de voet baller Cees Schapendonk. Het kort geding dient op donder dag 27 november voor de pre sident van de arrondisse mentsrechtbank in Den Bosch. Aanleiding is een artikel in 'Voetbal International' van de vorige week waarin Cees Schapendonk min of meer suggereert dat hij dank zij de adviezen van mr. Goumans en Nico Jongen thans na zeven jaar profvoetbal niet alleen geen cent -heeft kunnen spa ren, maar de vorige maand zelfs bijna failliet is ver klaard. Ook suggereert Scha pendonk dat er in 1982 bij zijn transfer van MW naar AA Gent geld zou zijn verdwenen. Ten slotte adviseert Cees Schapendonk voetballers om geen adviezen in te winnen bij mr. Goumans en/of Nico Jon gen. „Wij kunnen het voor onze goede naam niet aanvaarden dat Cees Schapendonk zulke onwaarheden over ons ver telt", reageert mr. Joseph Goumans, advocaat in Maas tricht 'Dreumes' Luxemburg hield de Schotse furie aardig in toom. Verder dan twee tref fers van Cooper uit een straf schop en een van Johnston kwamen de gastheren tot te leurstelling van hun fans niet. In de eerste duel in deze groep waren de Schotten niet verder gekomen dan doelpuntloze ge lijke spelen tegen Bulgarije en Ierland. Voor de gasten bete kende het verlies in Glasgow het tweede. Eerder werd in eigen huis met 0-6 verloren van België. Schotland-Luxemburg 3-0 (2- 0). 24. Cooper 1-0 (strafschop), 38. Cooper 2-0, 67. Johnston 3- 0. De stand in groep 7: België 2 1 1 0 3 8-2 Schotland 2 1 1 0 3 3-0 Ierland 10 10 1 2-2 Bulgarije 10 10 1 0-0 Luxemburg 2 0 0 2 0 0-9 Eerstvolgende wedstrijd: 19 novem ber België-Bulgarije. Denemarken Sepp Piontek had voor de tweede ontmoeting van het Deense nationale team in de voorronden van de strijd om het Europees kampioenschap tegen Tsjechoslowakije een wens: een gelijk spel. De Westduitser, die vlak voor het duel zijn contract met de Deense bond tot 1990 verleng de, zag in Bratislava die wens in vervulling gaan. De gasthe ren noch de gasten kwamen in het duel voor groep 6 tot sco ren. De Denen waren met dat re sultaat uiterst content. Na het laatste fluitsignaal werd er voor de ogen van de verbaasde de toeschouwers, zelfs een feestje gevierd. Middelpunt was andermaal de veteraan in het Deense team, Morten Ol- sen. De libero van FC Köln leidde zijn verdedigers ook in zijn 87ste interlandwedstrijd voorbeeldig. De defensie van de gasten kwam dan ook nau welijks in gevaar. In de aanval had Piontek weer de beschikking over zijn 'Italianen', Preben Elkjaer- Larsen en Michael Laudrup. In het eerste duel van de De nen, tegen Finland, miste de bondscoach zijn twee spitsen wegens blessures. In Bratis lava bleek het tweetal nog niet honderd procent fit. Kansen creëerde het duo nauwelijks waardoor ook de Tsjechoslo- waakse verdediging niet echt in gevaar kwam. Stand In groep 6: Tsjechoslowakije 2 1 1 0 3 3-0 Denemarken 2 110 3 1-0 Wales 10 10 11-1 Finland 3 0 12 1 1-5 Eerstvolgende wedstrijd: 1 april: Wales-Finland. Spanje Het Spaanse voetbalelftal is de strijd om de Europese titel begonnen met een overwin ning. In Sevilla versloeg de nummer twee bij de vorige ti telstrijd Roemenië met 1-0. De score had hoger kunnen uit vallen, maar de Spaanse ve dette Butragueno zag van elf meter geen kans de Roe meense doelman Lung te pas seren. De openingsfase van het duel in Sevilla, waar 51.000 toeschouwers toekeken, was duidelijk voor de gasten. Ge steund door de overwinning van 4-0 in het openigsduel in deze groep op Oostenrijk, kre gen de Oosteuropeanen door Lacatus en Klein in de eerste twintig minuten twee goede kansen. Daarna namen de gastheren het initiatief. Pas vier minuten voor het laatste fluitsignaal slaagde Lorei er pas In Lung te passeren. Stand in groep 1: Spanje 1 1 0 0 2 1-0 Roemenië 2 10 12 4-1 Oostenrijk 2 10 12 3-4 Albanië 1 0 0 1 0 0-3 Volgende wedstrijd: 3 december: Al- banië-Spanje. Op het overdekte Thiaf-ijscentrum in Heerenveen wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de bereiding van de ijsvloer. Sinds dinsdagavond wordt er water op het beton en de buizen met amoniak gebracht. Daardoor ontstond de eerste ijslaag. Hilbert van der Duim, tweevoudig wereldkampioen all round en tegenwoordig actief als marathon-schaatser maakte van de gelegenheid gebruik om gisteren zijn eer ste rondjes in de ijshal te draaien. Morgen (vrijdag) wordt de hal door Jan Charisius, lid van de technische commissie van de internationale schaatsbond (ISU) ge keurd. Een week later zal dan de officiële opening vol gen. Een gebeurtenis, die zal worden 'opgesierd' met een aanval van Van der Duim op het werelduurrecord van Jan Kooiman. - fotoanp (ADVERTENTIE) AKRON (RTR) - De Ameri kaanse bandenfirma Good year heeft gisteren in Akron verklaard, dat men zich terug trekt uit de Formule-I race- wereld. Vrijdag maakte het bedrijf bekend dat het enige van zijn fabrieken zal sluiten en dat er ontslagen moeten vallen in een poging de firma te herstructureren. Aanleiding voor die maatregelen was het overname-bod van de Engelse financier Goldsmith. Goodyear was sinds het be gin, in 1950, verbonden met de Formule I. Sinds die tijd heb ben wagens op banden van de Amerikaanse firma veertien wereldtitels veroverd, zes meer dan waarop welke ban denfabriek dan ook kan bogen. Dit jaar werden vijftien van de zestien races in de Formule I gewonnen door wagens op Goodyear-banden. Een woordvoerder van de firma maakte bekend dat er voor 1987 nog wel banden ter be schikking zullen worden ge steld om teams in de gelegen heid te stellen alternatieven te zoeken. Het bedrijf blijft nog wel actief in de Verenigde Staten, zowel bij de 500 mijl van Indianapolis en het Grand National Stockyard kam pioenschap zullen wagens van banden worden voorzien. Samen gaan wonen. Dat heeft zo z'n gevolgen. Ook fiscale. Komt u daar niet uit? Dan even de BelastingTelefoon bellen. Daar staan ze het hele jaar door voor iedereen klaar Elke werkdag van 8 tot 5 uur. En nog gratis ook! GRONINGEN (ANP) - In het dertiende toernooi om bet we reldkampioenschap dammen in Groningen hebben tot nu toe slechts twee van de twintig spelers de volle buit binnenge haald. Nationaal kampioen Rob Clerc bezorgde Autar diens tweede nederlaag en de Israëlische titelhouder Viktor Galperin maakte tegen de Braziliaan Leandro geen fout. Beiden hebben nu met vier punten de leiding, voor Dib- man en Koeperman, die niet verder kwamen dan remise. Alleen het duel tussen de Se- negalezen Kane en Maeodou N'Diaye werd nog beslist, om dat N'Diaye in de hem toege meten speeltijd slechts aan 31 in plaats van de vereiste vijf tig toekwam. Lange tijd leek de Neder lander Gerard Jansen op weg naar een gedeelde derde plaats. Analyses van zijn duel tegen oud-wereldkampioen Jannes van der Wal wezen hem als toekomstig winnaar aan. Maar de gisteren dertig jaar geworden Groninger wenste op zijn verjaardig niet te verliezen en loste de proble men - waarin hij zichzelf hal verwege de partij door een misrekening had gemanoeu vreerd - zeer bekwaam op. Weliswaar werd het de lang ste partij (bijna zes uur) maar in de slotfase toonde de oud wereldkampioen zijn ware kracht. De winst waarop vrij wel iedereen - en ook Jansen - rekende, bleek een illusie al had Jansen in de tijdnoodfase zeker sterker kunnen voort zetten. De Surinaamse kampioen Eduard Autar begon vol wraakgevoelens aan het duel met de Nederlandse titelhou der Rob Clerc. Autar was te leurgesteld over zijn eerste partij, maar kwam aan een re vanche nauwelijks toe. In het gevorderde middenspel was hij min of meer gedwongen een doorbraak voor twee schijven te nemen en die ma teriële achterstand bleek uit eindelijk te groot. Clerc won fraai ar nestelde zich aan de kop, waar hij gezelschap kreeg van de Israëlische kampioen Galperin. Deze maakte geen fout tegen de Braziliaan Lean dro. Opvallend waren de remise partijen van Dibman en Koe perman. De Sovjetkampioen behoort tot de grote favorieten voor de titel, al lijkt zijn spel dat niet direct te bevestigen. In de partij gebruikte hij veel tijd voor de opening en het middenspel en omdat de ver dediging van de Afrikaan, die in de Olympiade eerder dit jaar opvallende resultaten boekte tegen internationale grootmeesters, geen lekken vertoonde koos Dibman op de 41ste zet met zfjn vlag op val len voor zekerheid en bood re mise aan. John van den Borst kampte aanvankelijk met moeilijkheden tegen de weer zeer agressief spelende Koe perman, maar naarmate de tijd verstreek en de partij vor derde keerden de kansen. Uit eindelijk mocht de Amerikaan niet ontevreden zijn over de toch nog bereikte puntende- Hng. Verrassend was de re mise die de Belg Casaril we reldkampioen Gantwarg af dwong. De uitslagen van de tweede ronde van de strijd om de wereldtitel dam men in Groningen zijn: Kouame (Ivo)-Dibman (Sov) 1-1, Maeodou N'Diaye (Sen)-Kane (Sen) 0-2, Gant warg (Sov)-Casaril (Bel) 1-1, Mits- janski (Sov)-Mamina N'Diaye (Mal) 1-1, Beljakin (Sov)-Korenevski (Sov) 1-1, Autar (Sur)-Clerc (Ned) 0-2, Gal perin (Isr)-Leandro (Bra) 2-0, Ver min (Ned)-Guinard (Fra) 1-1, Van der Wal (Ned)-Jansen (Ned) 1-1, Koeceroian (VSt)-Van den Borst (Nest) 1-1. Stand na twee ronden: 1. Clerc en Galperin 4, 3. Dibman en Koeperman 3, 5. Kouame, Kane, Gaofcwarg, Casaril, Mitsjanski, Ma mma N'Diaye, Baljakin, Korenevski, Vermin, Van der Wal, Jansen, Van den Borst 2,17. Guinard en Maeodou N'Diaye 1,19. Autar en Leandro 0. DEN HAAG (ANP) - De test serie van vijf wedstrijden, die het Nederlandse herenbeckey- team van 13 tot 24 december in en tegen Pakistan aou spelen, gaat niet door. De Pakistaanse Hockey Fe deratie heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond per telex laten weten twee tot drie maanden nodig te hebben om een nieuwe selectie op te bouwen. In die tussentijd wordt elk in ternationaal contact gemeden. Pakistan stelde in oktober tijdens de wereldtitelstrijd in Londen ernstig teleur door als titelverdediger slechts elfde en voorlaatste te worden. De Pa kistaanse coach Anwar Ah med Khan werd direct na te rugkeer in zijn land al de laan uitgestuurd en de meeste spe lers kregen te horen, dat ze het nationale tricot voorgoed vaarwel konden zeggen. In de voorbereiding J toernooi om de Chat Trophy, dat in juni jaar in Amstelveen vd houden, zal de KNHE;] ken naar een vervang^ nement. Vice-voorzin van Grimbergen, diet zaken rond het hen coördineert, hoopt hete] daarover komend met coach Hans Jorri^ te ronden. „Het is erge, om de komende maant een gaatje te vinden voj viteiten van de ml ploeg", zei hij gisteren J sphijnlijk komt alW maand februari in king. Een trip door 1 hoort tot de mogelijk] maar het probleem is, communicatie met uiterst stroef verloop: het gaat worden weef nog niet. Zondag hoop I basisplan met Jorrits papier te zetten". Tafeltennis LNT EINDHOVEN heeft zich gisteren in Ragusa op Sicilië geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwin naars. LNT versloeg in de achtste finales Ragusa met 5- 2. IN EEN oefenwedstrijd heeft de eerste divisieclub DS'79 gis teravond met 7-0 gewonnen van de zondag vierdeklasser Hekelingen. De doelpunten kwamen op naam van Van der Weel (3), Langerak (2), Slag boom en Van der Wiel. ROME (ANP) - Amsterdam, dat op 17 oktober in Lausanne naast de organisatie van de Olympische Spelen van 1992 greep, krijgt in 1991 toch een massaal sportevenement bin nen zijn muren. Het congres van de Interna tionale Gymnastiek Federatie (FIG) besloot tijdens het con gres in Rome de organisatie van de Gymnaestrada van 1991 aan Amsterdam te gun nen. In de stemming zege vierde de hoofdstad met 21 te gen 19 stemmen over Ham burg. Men wil het gymnastiek- evenement in de eerste helft van juli laten plaats vinden. De verwachting is dat rond 30.000 personen zullen deelne men. De Gymnaestrada was een idee van de Nederlander Jo Sommer, die dit voorjaar op 101-jarige leeftijd overleed. De eerste Gymnaestrada werd in 1953 in Rotterdam gehouden. Volgend jaar vindt het evene ment in het Deense Herning plaats. DEN HAAG (ANP) - Wendy Tol zal nationaal kampioene Thérèse Wilmink vervangen in de Nederlandse dames turnploeg, die op 22 en 23 no vember in Stans uitkomt tegen Zwitserland, de Verenigde Staten en Hongarije. Thérèse Wilmink is niet be schikbaar omdat zij lijdt aan de ziekte van Pfeiffer. Gezien het verloop van deze virus-in fectieziekte is niet te zeggen hoe lang de turnster uit Kam pen uitgeschakeld zal zijn. De Nederlandse ploeg voor de wedstrijd in Stans ziet er als volgt uit: Miranda van der Borst (Veerkracht, Prinsen beek), Carola Eenkhoorn (DOO, Utrecht), Bianca Door nebosch (Moba, Zutphen), Su- sanne Beerepoot en Wendy Tol (beiden Kracht en Vriend schap, Opmeer), Simone Veld man (Bato, Winschoten) en Pascale Bemelen (GV Lely stad). SOFIA (SID) - De Bulgaarse zegereeks bij de strijd om de wereldtitels gewichtheffen in Sofia is ook gisteren voortge zet. In de categorie tot 82.5 kilo gram zegevierde Asen Zlatev. Hij kwam tot het totaal van 405.0 kilogram en evenaarde daarmee het wereldrecord dat op naam stond van zijn voor ganger, de Sovjet Joerik Var- danjan. Diens landgenoot Os- rael Arsamakov werd tweede (390) en de Hongaar Laszlo Barsi derde (385). Zlatev was zowel bij het trekken, 180 kg, als het stoten, 225 kg de sterk ste. HAVELTE (ANP) - Ji:| Kruithof, veelvoudig: van de alternatieve 1 tocht, rijdt van zate: mee bij de A-rijders I strijd om de KNSB-cufj thonsehaatsen. De geschillen con de KNSB verklaarde j middag, na een veri van ruim vier uur, zetting door de sc van Kruithof naar de i nen, nietig. In een binds vie6 aan het hoofd! werd beslist dat Kruid terdag op de ijsba: Haarlem zijn rentree 1 rijders mag maken. Van onze s LAGE ZWALUWE-»] rige schaatster Anja' uit Lage Zwaluwe coach Leen Pfromoer nodigd om dit weeket'l van Jong Oranje deejj men aan schaatsinter' geu West-Duitsland. Anja Bollaart is w A-junior. Voor de zijn de drie beste sehaatsters van Nederd vraagd. Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - De hoofd macht van de Voorwaarts- dames haalde weer uit in de basketbalcompetitie. Met ruime cijfers werd het tweede team van Volharding verslagen. Eerste klas dames: VOOR WAARTS 1-VOLHARDING 2 101-20 - Moest vorige week Dynamo'70 er aan geloven, nu gingen de dames van Goes voor de bijl. Met supe rieur spel en een geweldige overmacht behaalden de Axelse dames de overwin- ning. Be volledig waarts. weldig. paar maar wa vinden," den Voo Dierickx scoorde gehele pl zijn aand Tweede MUNCHEN (DPA) - Del duitser Didi Thurau f Australiër Danny ben de 23ste zesdaags München gewonnen. Voor Thurau wasl 22ste zege in een Clark behoorde 37 maal] winnende ploeg. De werd rond middernact 11.000 toeschouwers ini ste sprint beslist, sloeg daarin de Zwits Freuler, die met Rent] aan koppel vormde, zesdaagse van Mii in totaal 95.000 toesch De uitslag is: 1. Th» (WDl/Aus) 428 punten, ij Freuler (Ned/Zwi) 415, op el 3. Kirsten/Roman Herw:| Lie) 410, 4. Tourné/De 314. PARIJS (AFP) - beeft gisteren de eeri| in de hoogste afdelijj Franse competitie ly In eigen huis won deP' 3-1 van Nice. Bordeaux blijft lijk puntentotaal tw» overwinning van Auxerre. De uitslagen: Brest-Ro^J naco-Nancy 1-0, Toulotë'T 3-0, Laval-Sochaux Bordeaux 0-1, St EtienhU 0, Metz-Lille 3-0, RaciJU, Ion 2-6, Lens-Paris SO J seille-Nice 3-1. Na 17 «fl de stand: 1. Marseille - :1 Bordeaux 25, 3. Toulous*! naco 20, 5. Auxerre 19, 7. Nice 19, 8. Nantes lMi, Mets 17, 11. Laval 17, Lille 16,14. Sochaux 16. 16,16. St Etienne 14,17. 18. Nancy 11,19. Rennes I« m Promot Door Peter Snelders Een opmars, waarvan het einde nog want het team, bestaande uit Sterra Blanckaert (24) en de jeugdige Anja va voert de klassering aan in deze divisiq recht geeft op rechtstreekse promotie lijke eerste divisie. „We staan er goed voor, maar we moeten toch voor zichtig blijven. Onze enige concurrent Huizen staat I slechts op één punt achter- stand, dus we zijn er nog niet," zegt Sterra Blanckaert met gematigd optimisme. „Ook via HOEK - Ook dit jaar ontplooit de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in het winterseizoen een aantal acti viteiten om zijn leden het overwinteren mogelijk te ma ken. Gisteren was er een veld- voetbalwedstrijd tussen de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen en de PTT Hulst. Zondag 16 november ver zorgt Guus Barhorst, bezig voor het diploma wielertrai- ner, een bostraining voor jeugd/nieuwelingen en junio ren in het Braakmanbos. Ver zamelen bij het restaurant om 10.00 uur. Diezelfde dag wordt in sporthal 't Sportuus te Axel het vijfde zaal voetbaltoernooi gehouden. De deelname be staat uit de wlelerverengingen Breda, Theo Middelkamp, Zeeuws-Vlaamse Trimfedera- tie en drie teams van de orga niserende vereniging. De aan vang is 14.00 uur en de Axelse sportwethouder Harry de Mul verzorgt rond 18.00 uur de prijsuitreiking. AXEL - Het Terneuzense Goalgetters heeft een forse 7- 4-zege behaald op Van Westen loit Zaamslag. Een zege die verhinderde dat Van Westen aan kop van de ranglijst kwam in de hoofdklas van het mgionale zaalvoetbal. De Mannen uit Zaamslag hadden dit kunnen doen omdat leider Verpoorte niet In actie kwam tegen NMB/Vermeire in Oost- tburg. De Axelaars hadden tot on genoegen van NMB/Vermeire vS*1 eSekregen van de I KNVB. „Van dit uitstel wer den wij nog geen twee uur °°r de wedstrijd in kennis gesteld. Wij balen daar stevig vw' aldus Rik Henry van (NMB/Vermeire. I u o "Sag®1" De Pooter-Hoekert 6- ARM f^t-Kravo 2-4, Bonte Hert- |4_3 5» Fabricom-Schippershuis |v/S'and: Verpoorte 7-12, Van |7 ,^ten 8-11, ABN 8-11, Fabricom p'u; Goalgetters 8-9, Kravo 8-9, De u !fr 8-8, NMB/Vermeire 7-7, pS 8-6, Bonte Hert 7-5, De 8-3, Schippershuis 8-1. Van onae sportmedevxrker het 111 de eerste klas van k. regionale zaalvoetbal be ide het Terneuzense NLC Ij-]™!We 6-5-zege op Klaus/ k'beek. Een zege die uit fat, 1 'n 6611 verder uitlopen D, koploper Broodje Ben/ ne Service. De leider be- ng Bonte Hert met 3-1 en am daardoor drie punten an de concurrentie. ifaL(f'agcn: Corretje-Roctus 4-4, 1, Ri- van Axel/Kesbeke-Deto 6- LS^art-ZVA'81 4-3. IZV-'t Broodje Ben/Marine 2, Mr r. 6> Klaus/Biesbroeck 8- Shew 8-13, Wapen van Axel/ orrt.fi, „8"11, Bonte Hert 8-10, oto o 7, Roctus 8-7, IZV 8-6, aarts Polderken 8-4, Rijn- 8-2, ZVA'81 6 7-0. de. tweede mogelijk,' „Van die pl] want de voor staat terstand. tweede prl spelen mei ploeg van df is natuurlij| eerste plaat Anderhal) gon de opm:, ste klas afq team via divisie naar1 Voor het staander maar de daj van niet Sterra Blan heel wat, klas afdelinl visie haddej tegenstand Daar trof je veelal voorl balletje sloe, Talentvo Feitelijk el stelling verj team, had hogere klas J worden. Vi| Blanckaert zoen terug club uit Oud eredivisie Duidelijk wa vulling vau Anja van de meer in de feltennis op De bond bes) tijds waren leurgsteld ov zegt Sterra j! daarmee de gehele teamj, vanwege hdT ment, dat wq ferlijst ston plaats was iri Dat laatste I waar, want f een aantal 1 Het werd in die afdelij de vierde dij visie vormd min een proj dens lijkt den in de| waarin me voorbereidiri ting, slechts verloren weg indeljke do streeft? „Nu zien we wel Blanckaert. is en stap zwaarder is| len. Tenmin gen gaan op uit die divisii ben. Dus al' moeten we I kunnen draa Sterra Bid divisie? Dat toekomstdro te nadrukkel Van onze at GRAAUW -I Aloy houdt vember de I een reeks va terseizoen ofl staan. De omvat de aft 12 kilometer. De kortst! ciaal bedoel] Het startschl om 15.00 u| trimlopen gramma stal loop op l| Nieuwjaarsl< en de Carnal bruari.

de Stem | 1986 | | pagina 10