mmm ADE Groots afscheid Bernard Hinault Breskens oppermachtig WEER FIT AZ TROEFT ROTTERDAMMERS AF :llen in |ngeland In West- luitsland in o.a. loetbal- IENS Cruijff vreest overbelasting Ajax-spelers \0 LEASEN OF AUTO HUREN? Autoleasing Autoverhuur IETERE flCE. Over de knie INEDERLAND-POLENI STEEN VERDIEND NAAR NEDERLAAG GRENSRECHTER OVERLEDEN (5INNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STEM INDAG 10 NOVEMBER 1986 Feyenoord als lam vogeltje v LKMAAR (ANP) fyenoords wanprestatie ten Veendam, die in een uitwedstrijd nog net on- jstraft bleef, was geen fcident. Het was een nptoom van het elftal, |t lijkt niet te kunnen, te willen en in ieder val niet te doen. ■inus Isarël heeft zijn spe- k die gisteren tegen AZ met i aan het kortste eind trok- I], voorgehouden dat zij al- k maar blij mogen zijn met |entien punten in de knip, [nt het spel van dit moment dient feitelijk geen betere klassering dan bij de laatste vier. In de Alkmaarderhout voetbalde Feyenoord als een lam vogeltje, dat zich er eigenlijk alleen maar over mocht verwonderen door AZ te wor den gespaard. Israëls collega Berger stelde na af loop dat de ploeg eindelijk heeft ge voetbald zoals hem bij het begin van het seizoen voor'ogen stond. Na de lange aanloop van bijna drie maan den en veertien competitiewedstrij den tenslotte het eerste geslaagde sprongetje. Voor een trainer niet echt iets om trots op te zijn, maar Berger had de afgelopen weken de verontschuldiging van talrijke bles sures binnen de groep. Dat excuus gaat op dit moment op voor Israël, die tegen Ajax koos voor fitte, maar kwalitatief mindere spe lers en in Alkmaar voor minder fitte mannen. Ook de keus van Van Her pen, Heus en Molenaar was geen ge lukkige greep van de coach. Hij heeft echter geen spelersgroep die mentaal en fysiek bestand is tegen een lange reeks kort op elkaar volgende com petitiewedstrijden plus Europese in spanningen van redelijk hoog ni veau. In feite hebben slechts drie man op dit moment het recht de kleuren van een club als Feyenoord te dragen, Hiele, Troost en aanvoer der Wijnstekers, die na een dik half uur met een spierverwonding van het veld strompelde. Van dit trage, ongeïnspireerde, angstige, geremde en beperkte groepje Rotterdamse voetballers zou feitelijk geen eredivisieclub mogen verliezen. Zeker AZ niet, dat einde lijk weer fit is en tot het uiterste wilde gaan tegen wat het nog als een topploeg beschouwde. Een instelling zoals Feyenoord vorige week, met - zoals in Alkmaar duidelijk werd- zijn laatste krachten, tegen Ajax toonde. De Alkmaarders hadden een paar echte aanjagers, in de eerste plaats de verschrikkelijke Loggie, maar ook de nieuwe Brit Jakub, de ver bluffend zekere laatste man Ooster- veer. Tol, die eindelijk weer eens toonde een echte voetballer te zijn, Van Gaal die niet van de bal was af te krijgen. Feyenoord schrok van de oorlog die Loggie in het centrum ontketen de, van de beperkte mobiliteit van Heus en tVan Herpen, van het inge houden spel van Molenaar, die zijn geblesseerde hand zwaar had laten inpakken. Een kwartier lang stond de verdediging vrijwel constant open. Het verbaasde AZ, dat de kan sen, vermoedelijk uit onwennigheid, liet liggen. Tot Loggie na een half uur een geweldige actie van Tol be kroonde. Na rust drong Feyenoord iets meer aan, maar het was plicht-voetbal zonder overtuiging. De acties werden in wandeltempo "afgedraaid, uitge speelde tegenstanders kregen binnen iedere aanval ten minste twee moge lijkheden tot heroriëntatie en reor ganisatie. Feyenoord sukkelde, waar AZ sprintte. Rotterdam berustte, waar Alkmaar vocht. De score werd verdubbeld door weer David Loggie, die een doelpunt maakte van onge kende schoonheid, zeker voor zijn doen. AZ - FEYENOORD 2-0 (1-0). 31. Loggie 1-0, 69. Loggie 2-0. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 5600. Gele kaarten: Jalink (AZ) en Heus (Feyenoord). AZ: De Koning; Patrick, Ente, Oosterveer en Tiktak; Jalink (Guyt), Van Gaal, Jakub; Visser, Loggie, Tol (Van der Hengst). FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers (Duut), Van Herpen, Troost en Heus (Blinker); Mole naar, Hoekstra en Barendse; Hofman, El- strup en Tahamata. Na het oplopen van een blessure wordt de rechter arm van Joop Hiele ingepakt. De Feyenoord-doelman speelde vervol gens de wedstrijd met pijn uit. - FOTO ANP CORDIJN ss, géén nepkortingen. NCHEN/DARLINGTON b/AFP) - Bij voetbalreUen iMiinchen en de Engelse ntsen Darlington en Tor- By zijn zaterdag diverse ge- nden gevallen en werden fijke vandalen gearres- i München was de balans Iafloop van de wedstrijd Ir de Beierse liga TSV 1860 lichen - Bayreuth 20 licht- lionde politie-agenten en en arrestaties. Een groep 1250 fans van de thuisclub llde zijn woede nog voor het Ie van het duel, dat de uwen' met 1-3 verloren jste nederlaag van het sei- ji), op alles wat los en vast (Daarbij gebruikten de rel- tppers ook traangas. Pas lat leden van de verkeers- Itie ter versterking waren kerukt konden de rellen de (in worden gedrukt. Zater- Inog werden vij f van de ze- 1 gearresteerden vrij gela- De andere twéé wets- treders konden een dag r naar huis gaan. fok in Darlington, waar de ptselijke derde divisieclub tegen lijstaanvoerder tebrough moest opne- was het raak. De moei- jtalen begonnen al voor [duel, toen dertig bezoe- lde fans op de tribune in i door supporters van de jsclub bezette gedeelte wa- doorgedrongen. Bij de fop losbrekende gevechten ten zes mensen gewond, moesten naar een zieken- J worden vervoerd. In to- (negentig personen werden psteerd. Van onze sportredactie QUESSOY - Met het aansnijden van een enorme Bretonse verjaardagstaart en een groot vuur werk heeft de wielerwereld afgelopen nacht in Quessoy afscheid genomen van Bernard Hi nault. Zaterdag en zondag ver zamelden zich naar schat ting 25.000 mensen om het feest rond de laatste wed strijd van 'Le Blaireau' bij te wonen. Ze betaalden iets meer dan tien gulden entree om de laatste meters van hun favoriet te kunnen zien, de speciaal ingerichte ten toonstelling over het leven van Hinault te kunnen be zoeken en om aan te schui ven aan de lange eettafels in de enorme feesttent, die spe ciaal voor de gelegenheid was opgebouwd. Een grote opgezette das en een Hinault 'a la Madame Tussaud' In was verwel komden de duizenden uit alle windstreken van de we reld voor het huis, waar de tentoonstelling was inge richt. Urenlang moesten de mensen in de rij staan om de honderden boeken, foto's, wielershirts, vergeelde kranteknipsels, films en in terviews over Hinault te kunnen bekijken. Ze deden het zonder morren, zorgden voor een onvergetelijke sfeer in Quessoy en meldden zich in dezelfde opperbeste stemming rond het parkoers dat was uitgezet om Hinault zijn laatste rondjes te laten draaien. Zaterdag meldden zich 2000 cyclo-toeristen aan de start van een koers waar voor Hinault het startschot zou lossen. De Franse televi sie zou 'live' verslag doen van het gebeuren, maar om dat Hinault in het gedrang onder de voet gelopen dreigde te worden, moest hij de renners, het grootste pe loton dat ooit in Frankrijk aan de start van een wed strijd stond, voortijdig op weg schieten. Een koppel wedstrijd met Köchli, Lau rent en Le Guilloux, Hi- naults begeleiders in het af gelopen jaar, gekoppeld aan plaatselijke schoonheden van het vrouwelijk geslacht, verhoogde de stemming, waarna een groot feest met muziekgroepen de dag be sloot. Gisteren trad de zichtbaar vermagerde Hinault zelf aan voor de veldrit waar het allemaal om begonnen was. De laatste weken verloor de drukbezette Breton 5 kilo aan gewicht. „Het was zo druk op de boerderij dat ik mezelf niet eens tijd gunde om te eten", verontschul digde hij zich voor de start. Zijn vader kwam vertellen dat hij Hinault als kind re gelmatig over de knie had gelegd 'als hij weer eens on deugend was geweest'. „Ik denk dat het zijn karakter mede heeft gevormd", aldus de oude Hinault. Vrouw Martine mocht haar geluk over het einde van een ont regeld gezinsleven komen uitspreken en tal van vrien- laatste officiële wedstrijd. Meteen na het overschrijden van de finishlijn hing de Breton zijn fiets aan een speciaal daarvoor aange brachte haak, opgelucht dat het allemaal voorbij was. Honderdvijftig journalisten afkomstig uit Japan, Italië, Spanje, België en Nederland, 25.000 toeschouwers en mil joenen televisiekijkers wa ren getuige van het histori sche moment. Postzegel BERNARD Hinault poseert in het Hinault-museum in zijn woonplaats Quessoy, waar hij gisteren afscheid nam als profcoureur, met een opgezette das. In de beginperiode van zijn wielerloopbaan bij de profs kreeg de Breton de bijnaam 'Le Blaireau' (De Das). den en bekenden hielden de toeschouwers met anekdo ten over de Breton, die zwoegend door de modder op karakter naar het einde ploeterde, bezig. Tijdens de koers beantwoordde Hi nault, die uitgerust was met een microfoontje en een piepkleine zendinstallatie, vragen van de Franse tele visiecommentatoren. Felix Levitan, Bernard Ta- •pie, Cyrille Guimard en Jac ques Anquetil waren de pro minentste gasten op het af scheidsfeest, waar Joop Zoe temelk, Eddy Merckx, Lau rent Fignon en Greg Le- mond, die eveneens waren uitgenodigd, schitterden door afwezigheid. „Afwezi gen hebben altijd ongelijk", zei Hinault slechts. „Het doet me veel meer plezier dat er zo veel mensen naar Bretagne zijn gekomen. Ik heb daar geen woorden voor. Het is een afscheid gewor den zoals ik nimmer had durven dromen". Voor de statistici: Théve- nard won de veldrit, Hi nault, die als eerste van start ging, kwam als' veer tiende over de streep in zijn De Franse posterijen hebben het afscheid van Hinault aangegrepen om een spe ciale Hinault-postzegel uit te geven en een producent van Bordeaux-wij ri heeft een speciale Hinault-wijn het licht laten zien. In het dikke gastenboek, dat was neergelegd bij de ingang van het huis, waar de tentoon stelling was ingericht, schreef een Nieuwzeelander: „Je bent nooit naar Nieuw- Zeeland gekomen om bij ons te fietsen. Daarom ben ik maar naar jou gekomen. Ik vond dat ik je dat verschul digd was". Komende woensdag rijdt Hinault in de Bercy-sport- hal nog enkele ererondjes voor de start van de zes daagse van Parijs en hij zal ook op rolschaatsen een nieuwe rolschaatsbaan ope nen. Daarna is het echt af gelopen. Zijn 32ste veijaar dag, op 14 november, zal hij in intieme familiekring vie ren. Eind deze maand ver huist hij met vrouw en kin deren naar de boerderij, waar zich een deel van zijn nieuwe leven als 'normaal mens' zal afspelen. „Ik hou nog altijd van de fiets en ik sluit niet uit dat ik nog eens zal fietsen", aldus Hinault. „Maar dat zal dan zijn op een bergfiets of een motor fiets. Dat spreekt me aan. Ik wil gaan golfen en mijn kin deren verder zien opgroeien. Die hebben hun vader veel te lang moeten missen". AMSTERDAM - Pas vijf kwartier na afloop van Ajax- FC Den Bosch verlieten Johan Cruijff en Rinus Michels het kantoor van de Ajax-oefen- meester. Zij hebben gesproken over de beschikbaarheid van de Ajacieden deze week in Zeist, waar het Nederlands elftal een trainingskamp be legt ter voorbereiding op het duel tegen Polen op 19 novem ber. Johan Cruijff vreest name lijk voor overbelasting van zijn spelersgroep, waarvan het grootste deel sinds het compe titie-begin (16/17 augustus) al 24 wedstrijden gespeeld heeft in de competitie, voor de be ker, voor de Europacup II en in en rond interlands. Zeven Ajacieden (Van Bas ten, Rijkaard, Van 't Schip, Wouters, Bosman, Silooy en Spelbos) zijn in de Oranje-se lectie opgenomen en zullen twee oefenwedstrijden in Zeist moeten spelen, terwijl Menzo en Blind deel uitmaken van de Olympische selectie en Rob Witschge van Jong Oranje, de tegenstanders van het oefe nende Oranje. „We moeten zo langzamer hand gaan uitkijken", aldus Cruijff. „Er kan overbelasting optreden. Ik laat de medische staf maandag heel kritisch kijken. Bosman is al behoor lijk aangeslagen en herstelt zodoende niet snel". Rinus Michels deelde mee nog geen opvolger voor de uit de selectie gevallen Erwin Koeman te hebben aangewe zen. „Dat komt misschien deze week nog". (ADVERTENTIE) Busreis zitplaats: 50.- Voorverkoop: NAC-paviljoen Tel. 076-412549 na 18.00 uur I ^sonenwagens. caravan^ wagens, enz 3KDEMPERS orten en typen euwkettingen ,00r vrachtwagens.) [VlCEDlENSTENyi :eren, uitlijnen, >ren, protileren, doortn van accu's. I dienstverlening toepassing de Bcialistengarantie i oor transportbanden 'or graag uw leidsman Door Eddy de Schrijver _F- JANSTEEN Breskens l1*' gistermiddag STEEN duidelijke 0-3-cijfers. De teteren hadden weinig in te teen tegen het surplus aan Je dat nu eenmaal Bres- Jop het lijf staat geschre- |»Maar we hebben vooral Teeste helft goed partij fen bieden. Hebben nog fles geereëerd, maar een- r ep achterstand is het te- P'oeg moeilijk voet- la STEEN-trainer Peter I noogert wond er geen s en kon ook zonder Mn I'D113 halve selec- Pntbrak vanwege blessu- 1® nederlaag van zijn 'gemakkelijk verklaren. iJer overigens veel de KNVB telkens een !n zwarte pak naar Jansteen laat komen, om eens flink uit te pakken wetangen. En die leveren Middelburg' nog het een er op. Ook gistermiddag de wedstrijd tussen en Breskens meer op wouden van een boek- fj - maar liefst vijf keer king - dan op een spel elSwordetPlegging 1!^ domineerde de 1 volkomen. Strooide rus- tig met leuke combinaties en daardoor werd het de STEEN- verdediging erg lastig ge maakt. Rittico was de eerste onruststoker. Zijn schot werd door Theo de Bot gekeerd. Na dat STEEN via Paul en Mark Dobbelaer kansen kreeg om de score te openen liep Breskens- speler Carlo de Smit tegen een boeking op. Hij legde Eric Na- gelkerke niet volgens de regels op de grasmat neer. Breskens bleef de betere ploeg en het was Livramento - wie anders? - die uit een vrije trap van Rob de Muynck via het hoofd de weg naar het doel wist te vinden. Doelman De Bot aarzelde wat te lang en kon later niets anders doen dan de bal uit het net vissen: 0-1. Livramento is voor Bres kens overigens goud waard De beweeglijke voorspeler oogt niet briljant, maar wat hij met de bal doet, is bijna al tijd rendabel. Dat bewees hij gistermiddag opnieuw. De STEEN-verdedigers hadden er de handen vol aan en kon den hem zelfs met 'handwerk' niet stoppen. Zwak pitje Van onze sportmedexverker VLISSINGEN - Ih het Vlissingse Bethesda-ziekenhuis is zater dagavond Jan de Buck uit Vlissingen overleden. De Buck was eerder op de avond actief als grensrechter tijdens de zaalvoet balontmoeting tussen het Zeeuwse team en de nationale forma tie. Tijdens het spelen van de eerste periode werd De Buck onwel. Razendsnel vervoer naar het ziekenhuis mocht niet meer baten. De Buck was 38 jaar. De wedstrijd werd onmiddellijk gestaakt. STEEN probeerde de aanval op te zoeken, maar ook nu was het duidelijk dat het heilige vuur er zonder mannen als Carlo Nachtegaal, Freddy Boussen, Gino Frankaert en Camiel Bosman momenteel op een laag pitje staat. „Ik zit er al naar uit te kijken om van die ziekenboeg twee spelers in te kunnen zetten. Dat gebeurt ook, maar misschien mis ik dan weer twee spelers (Jo van Remortele en Peter van Dor- selaar, red.), vanwege een schorsing voor drie boekingen. En op die manier sta je nooit met je sterkste team in het veld", aldus trainer Van de Boogert. Van Dorselaar liep tegen zijn derde boeking op na een fel duel om de bal, dat scheids rechter Marij nissen, nu zonder brokken gearriveerd, ontoe laatbaar vond. Jo van Remortele en Livra mento vochten onderling nog een robbertje uit zonder dat Marij nissen ingreep, terwijl Merckx wel op de bon werd geslingerd nadat hij Livra mento aan zijn shirtje trok. Breskens was vlak voor rust bijna naar 0-2 uitgelopen wanneer Snauwaert accurater was geweest. Zijn schot ver dween naast het doel van Theo de Bot. Mark de Bruyn kreeg nog de beste kans voor STEEN vlak voor rust. Zijn schot ver dween in handen van Grüben, die heer en meester was in zijn doelgebied. Theo de Bot liep onnodig tegen een boeking op na een veel te hard charge. Direct na de hervatting schoot Robbie de Muynck te gen de paal. Danny van Gas sen mocht zijn opwachting maken in de STEEN-formatie. Het bleef echter allemaal wei nig briljant en de wedstrijd werd danig ontregeld door de boekingen. Zo liep ook Bennie Pilaet tegen een 'bon' op. Het was overigens de inleiding voor het tweede Bressiaanse doelpunt. Henk Ottens schoof de bal naar Livramento en wat de STEEN-verdedigers, incluis doelman De Bot, ook met de handen deden, Livra mento kwam er als winnaar uit tevoorschijn en schoot raak: 0-2. Breskens-verdediger Ronny de Ruysscher (donker shirt) is een STEEN-aanvaller te vlug af. - FOTO WIM K00YMAN STEEN moest toen nog meer uit zijn schulp komen, maar het ontbrak gewoon aan klas se. Pilaet had bijna nog het veld kunnen ruimen na eerst een 'gevecht' met Jo van Re mortele te hebben uitgevoch ten en direct daarna een be weging met de hand maakte die niets met voetbal te maken had. Breskens bleef geconcen treerd spelen en vijf minuten voor het inrukken lag num mer drie in de touwen. Livra mento bediende Snauwaert op maat. Hij knalde direct on houdbaar fraai raak: 0-3. Jo van Remortele had de eer voor de thuisploeg nog kunnen red den, maar zijn lobbal ver dween over de lat. Het bleef 0- 3.

de Stem | 1986 | | pagina 9