QERUCHTEN OVER COUP ONTEVREDEN MILITAIREN ier itie N B.V. [Moskou wil discussie over mensenrechten Vredesactivisten Israel gehoond bij terugkeer Minister Shultz tegen wapenhandel met Iran politie, wereldstad. m/v NA DIALOOG MET PLO'ERS IN ROEMENIË IEUWSOVERZICHT DDOnn 'Hnnnannpo buitenland iek ^TERDAG 8 NOVEMBER 1986 T21 PAGINA 5 SBUITENLAND: MANILA (DPA/AFP/RTR) - Voor de Filip pijnse strijdkrachten is de staat van paraat heid afgekondigd. Stafchef generaal Fidel Ra mos heeft deze maatregel gisteren genomen in verband met aanhoudende geruchten dat on tevreden militairen een staatsgreep willen plegen tegen burgerpresident Corazon Aquino. B.V. TILBURG ïn- en burtendeuren| ming. «ledig vertrouwd is ld en zelfstandig JOPENINGSWEEK CVSE WENEN TEN EINDE vaardig, die gewend lin een volledig ur Burroughs B80 wij een goed salaris |pasfoto en opgave directie van: :||8l|ilBll: UT ANGST VOOR MEER GIJZELINGEN w gokt op doorbraak herkiezingen m Hamburg Sokolov grote afwezige op het Rode Plein Pretoria beperkt bewegingsvrijheid Nieuw aids-virus ook dodelijk' Lubbers zal Gorbatsjov spreken Peru schort schuldaflossing opnieuw op Explosies in Spaanse wapenfabriek Legerleider Unita omgekomen Democratische achterban roert zich Staking in Zuidafrikaanse rampmijn Zon en maan 1 Hoogwater M Scheepsberichten i de areenma- lurde machi- continu stroom i bedrijf waarin veel i de medewerkers F^ed. leid om een goed vorden. Ig? Stuur dan een Iet persoonlijke I tder vermelding van 1)9 naar .!jal Holland B.V., 36, tterdam. Leger Filippijnen paraat Ramos heeft eerder op de dag de geruchten bespro ken met Aquino, die sinds februari president is nadat fen volksopstand Ferdinand Marcos gedwongen had in ballingschap naar de VS te vertrekken. Mevrouw Aquino heeft ver dat zij vasthoudt aan - plan, volgende week een Ivierdaags bezoek aan Japan te I brengen. Met keizer Hirohito |en premier Yasuhiro Naksa- |one wil Aquino overleggen lover extra Japanse hulp aan |de Filippijnen. De president zelf was tame lijk laconiek over de geruch- I ten over een staatsgreep. „Steeds als ik naar het buiten- I land ga, duiken die geruchten lop". Stafchef Ramos waar schuwde voor elke poging, de regering-Aquino nog vóór het op 2 februari te houden refe rendum over een nieuwe grondwet aan de kant te schuiven. De generaal gaf een dagor der uit waarin hij de strijd krachten gelast 'onverwijld maatregelen ter verijdeling van het plan' te nemen. Hij waarschuwde 'militaire avon turiers voor het inslaan van een dergelijke weg, omdat die bloedig en destabiliserend kan zijn'. In het afgelopen week einde heeft Ramos president Aquino opnieuw zijn loyaliteit betuigd. Mevrouw Aquino, die een persconferentie gaf nadat Ra mos met haar over de coup- plannen gesproken had, werd gevraagd of er iets waar is van de hardnekkige geruchten. „Wij hebben over geruchten gesproken.. Ik heb hem (Ra mos - red.) duidelijk gemaakt dat hij zoiets niet moet laten gebeuren omdat wij dan alle maal verliezers zouden zijn". Zij verklaarde over de coupgeruchten ook te willen praten met haar zeer kritische minister van Defensie, Juan Ponce Enrile. Deze heeft er op aangedrongen dat Aquino haar plannen opgeeft via on- De Filippijnse minister van Defensie, Juan Ponce Enrile (l.), en de stafchef Fidel Ramos (midden) zingen het volkslied bij een herdenking gisteren van de 47e verjaardag van het Fi lippijnse ministerie van Defensie. - fotoap derhandelingen tot een be stand te komen met de com munistische opstandelingen, militaire beslechting van de Hij geeft de voorkeur aan een burgeroorlog die al 17 jaar in de Filippijnen woedt. Op de persconferentie legde Aquino er de nadruk op dat Enrile mét haar op het stand punt staat dat een bestand dringend geboden is in de guerrilla die in de afgelopen twee jaar aan 8.000 mensen het leven gekost heeft. „Minister van Defensie En rile bereidt een reeks aansla gen voor zoals die welke don derdag in een bioscoop in Ma nila heeft plaatsgehad. In het vervolg daarop wil hij de re gering van mevrouw Aquino ten val brengen", heeft een lei der van de Filippijnse opposi tie gisteren gezegd. In een bio scoop in de Filipijnse hoofd stad ontplofte donderdag een granaat. Daarbij raakten 16 personen gewond. „Enrile is gek genoeg om een verrassingsaanval te doen of tot rellen aan te zetten, waarna hij zich tot gezagheb ber op grond van de noodtoe stand zou laten benoemen. Als volgende stap zou hij Corazon Aquino arresteren, zei José Maria Sison tegenover de pers in Tokio". Sison is één van de oprichters van de communisti sche partij van de Filippijnen. Sison, die geen topfunctie binnen de communistische partij meer bekleedt, verblijft in Japan. Komende maandag arrriveert mevrouw Aquino in hetzelfde land voor een vier daags bezoek. WENEN (ANP) - De openings bijeenkomst van de derde ver volgconferentie over veilig heid en samenwerking in Europa (CVSE) is gisteren af gesloten. De delegaties van de Europese landen, de VS en Ca nada beginnen nu aan het eigenlijke werk: de toetsing van de naleving van de akte van Helsinki en de behande ling van voorstellen voor nieuwe afspraken. Op het gebied van de men senrechten zijn de westerse landen van plan voorstellen te doen die zijn gericht op verbe tering van de eerbiediging van de bestaande afspraken. Het Nederlandse voorstel is leen eerste voorbeeld van die jaanpak, waarbij het er vooral lom zal gaan meer continuïteit lin de besprekingen over de na leving van de mensenrechten [te brengen dan nu het geval is tiet de CVSE-conferenties die Ieens in de paar jaar worden gehouden. Hoe de Sovjet-Unie en haar ondgenoten zullen reageren zal de komende maanden blij - [ken. Wenen heeft in ieder ge val aangetoond - volgens som migen zelfs op spectaculaire Mze - dat Moskou in tegen stelling tot vroeger de discus sie over humanitaire vraag stukken niet meer uit de weg gaat. Tot veler verrassing kwam Sjevardnadze in zijn rede zelfs met het voorstel een conferentie over 'humanitaire samenwerking' te houden in Moskou. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Hans- Dietrich Genscher, heeft giste ren gematigd positief gerea geerd op het Sovjet-voorstel voor een mensenrechtenconfe rentie in Moskou. De minister sprak op de laatste dag van de openingsbij eenkomst van de CVSE-vervolgconferentie in Wenen. In zijn rede stelde Genscher verder voor een con ferentie over economische sa menwerking te beleggen in de Bondsrepubliek. Genscher verklaarde dat de Bondsrepubliek in het Sovjet- voorstel de mogelijkheid ziet om de westerse eisen voor na leving van de 'fundamentele vrijheden en mensenrechten' zelf in Moskou aan de orde te stellen. Maar de Westduitse minister voegde er aan toe dat door de conferentie de nale ving van de bestaande men- senrechtenafspraken niet mag worden opgeschoven. Nu vroeg men zich in de wandelgangen van de Hof- burg nog wel af of de Sovjet- Unie ook werkelijk op een dergelijke bijeenkomst wil spreken over mensenrechten in de westerse uitleg, zoals vrijheid van meningsuiting, of enkel over sociale rechten, zo als het recht op werk. Het Westen zal op dit punt nog op heldering moeten zien te krij gen. Sjevardnadze zei wel met zoveel woorden dat op de con ferentie de menselijke contac ten aan de orde kunnen ko men. Op persconferenties werden door Sovjet-woord voerders ook enige mededelin gen gedaan die duiden op een zekere versoepeling van de Sovjet-Unie bij het verlenen van uitreisvisa. Shultz er kende dat er de afgelopen tien jaar sprake is geweest van een 'opmerkelijke uitbreiding' van de menselijke contacten tus sen Oost en West. De westerse delegaties lie ten zich verbaasd uit over de nieuwe vermetelheid die de Sovjet-Unie aan de dag legt inzake humanitaire kwesties. Een Nederlandse diplomaat vond Sjevarnadze's rede uit gesproken 'uitdagend'. „Zo van: kom maar op met jullie mensenrechten. Dan gaan we ze toch bespreken in Moskou", zo had de diplomaat het erva ren. ïwSiÊÊk, I WASHINGTON (RTR) - De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken George Shultz heeft geprotesteerd tegen een plan .van het Witte Huis om de vrijlating van de Amerikaanse gijze laars jn Libanon te bewerkstelligen door de weg vrij te maken Voor wapenleveranties aan Iran. Dit heeft de Amerikaanse ant The Washington Post' gisteren gemeld. ij de Gemeente- M/V I naar Gemeentepolitie Rotter^ rdam. «BURG (AP/ANP) - De «.„"Ondemocratische partij E, i van bondskanselier "ut Kohl hoopt zondag n verrassende overwinning va j n 'n verkiezingen laat t da®'staat Hamburg, de K atste vóór de nationale ver engen in januari. U I/;CDU koesteren de hoop C a Populariteit van de so- L® democratische burge- oester Klaus von Dohnanyi tow6nomen d°or h®* hoge r™oosheidscijfer in de «staat. a..8. Sociaaldemocratische trnt 'S i}ijna 30 jaar onafge- LJj8n aan de macht geweest la, 8 hoopt in elk geval n te slaan in de meerder- IY0 riTan Dohnanyi, zodat deze f «gedwongen om een coa- Ptle te vormen. De krant, die zich baseert op goedingelichte bronnen, schrijft dat het State Depart ment zich tegen het plan had gekeerd uit vrees dat het zou leiden tot meer ontvoeringen van Amerikanen door pro- Iraanse groeperingen in Liba non. Het Witte Huis noch het mi nisterie van Buitenlandse Za ken hebben tot dusver een be vestiging willen geven van de hardnekkige berichten dat de VS toestemming zouden heb ben gegeven voor de versche ping van militaire reserve-on derdelen voor de Iraanse strijdkrachten. Het Iraanse militaire apparaat, dat gro tendeels bestaat uit Ameri kaans materieel en dateert uit de periode van de sjah, heeft vanwege de Golfoorlog met Irak te kampen met een schreeuwend tekort aan reser ve-onderdelen en wapens. Volgens het bericht in de Post heeft het Witte Huis de uitvoering van het plan korte tijd stopgezet na de vrijlating van een gijzelaar, de geeste- De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken George Shultz. - foto ap lijke Benjamin Weir die in september 1985 op vrije voeten werd gesteld. Maar daarna zou de operatie weer zijn her vat en hebben geleid tot de vrijlating van nog eens twee gijzelaars. Zo werd dominee Lawrence Jenco in juli van dit jaar vrijgelaten en David Ja- cobsen afgelopen zondag. Vol gens het State Department worden nu nog zes Amerika nen door islamitische extre misten in Libanon in gijzeling gehouden. Tijdens het gebakkelei tus sen het Witte Huis en het mi nisterie over het plan, verze kerden de VS Irak ervan een neutrale opstelling te kiezen in de zes jaar oude oorlog tussen Bagdad en Teheran, zo schrijft de Post. In ruil daarvoor zou Irak beloofd hebben zich te rughoudend op te stellen bij de steunverlening aan terroristi sche groeperingen. MOSKOU (RTR/DPA/AFP) - De Russische minister van De fensie, maarschalk Sergej So- kolov, ontbrak gisteren bij de militaire parade op het Rode Plein ter gelegenheid van de 69ste verjaardag van de Okto berrevolutie. Kennelijk liet de gezond heidstoestand van de 75-jarige Sokolov, die volgens meldin gen onlangs een hartinfarct kreeg, niet toe dat hij de pa rade afnam. In Sokolovs plaats nam de eerste vice-minister van De fensie, generaal Pjotr Loesjev, bij koud en sneeuwachtig weer op het Moskouse Rode Plein de militaire parade af. De Sovjet-partijleider, Mi- chail Gorbatsjov, begroette, staande op Lenins mausoleum, met president Andrei Gromy- ko, premier Ryzjkov, minister Sjevardnadze van buiten landse zaken en andere leden van het Politburo de defile rende troepen. In zijn door de televisie uit gezonden toespraak voor dui zenden genodigden en miljoe nen landgenoten verklaarde Loesjev dat 'slechts gebrek aan bereidheid van de Ameri kaanse regering' vooruitgang naar wapenbeheersing in de weg staat. Na de militaire pa rade marcheerden langerijen burgers voorbij aan de leiders uit het Kremlin. Russische T-72 tanks op het Rode Plein in Moskou bij het défilé op de Dag van de Revolutie. INZET: Irina Gorbatsjov kijkt vanuit het publiek glimlachend op naar haar vader op het mausoleum van Lenin. - fotos ap Van onze correspondent JERUZALEM - Vier leiders van een 21 leden tellende Is raëlische delegatie van vre desactivisten, die gisteren van een dialoog met 15 Palestijnen uit Roemenië terugkeerde, kregen bij aankomst op het Ben Goerion-vliegveld bij Tel Aviv een oproep om zich vol gende week donderdag bij de politie te melden. De Isrëlische politie zou op grond van een aanklacht van het 'Comité van familieleden De delegatieleider, Latif Dori, wordt door politie mensen beschermd tegen woedende nabestaanden van slachtoffers van PLO-ter reuracties. - FOTOAP van slachtoffers van vijande lijke acties' een onderzoek in stellen om uit te vinden of de drie maanden oude wet tegen ontmoetingen met vertegen woordigers van terroristische organisaties door de deelne mers aan de Palestijns-Israë lische dialoog in Roemenië is overtreden. Uit voorzorg had de delega tie een advocaat meegenomen die de Israëlische deelnemers adviseerde hoe de anti-PLO- wet in de kontakten met hun Palestijnse gesprekspartners kon worden omzeild. De dele gatie werd behalve door de po litie ook enkele demonstran ten van de rechts-extremisti- sche 'Kach'-beweging van rabbijn Kahane opgewacht. De door onderlinge konflik- ten uitgedunde Israëlische de legatie die oorspronkelijk 100 leden zou tellen, is met bijzon der magere resultaten uit Roe menië teruggekeerd. In ver klaringen werd tot voortzet ting van de Palestijns-Israëli sche dialoog opgeroepen en een internationale vredescon ferentie met deelname van de PLO bepleit. Zowel PLO-lei- der Yasser Arafat als diens tweede man Abou Iyad kwa men niet opdagen. Mohammed Milhem, de door Israël uitge wezen burgemeester van Khalhoul op de westelijke Jor- daanoever, die in het PLO-be- stuur de belangen van de be zette gebieden behartigt, is wel in Boekarest aangekomen maar na een gesprek met pre sident Ceausescu niet ter con ferentie verschenen. De Israëlische regering had Roemenië gevraagd geen me dewerking aan de Palestijns- Israëlische ontmoeting te ver lenen waarmee de Israëlische wet zou worden overtreden. Onder druk van Arabische dreigementen werd de Pales tijns-Israëlische conferentie eergisteren voortijdig afge broken. PLO-vertegenwoordi- gers die aan de conferentie deelnamen, werden door leden van het Palestijnse Afwij zingsfront met de dood be dreigd. Een dag nadat twee mortiergranaten bij wijze van waarschuwing op de Roe meense ambassade in Beiroet waren afgevuurd, liet de ex tremistische Palestijnse groe pering van Abou Nidal weten dat zij het Roemenië betaald zal zetten als gastheer voor de conferentie te zijn opgetreden. JOHANNESBURG (UPI) - De Zuidafrikaanse regering heeft de politieke bewegingsvrijheid van zeven vooraanstaande blanke tegenstanders van de apartheid aan banden gelegd. Dit hebben leden van de blanke vrouwenbeweging voor de mensenrechten 'Black Sash' gisteren gezegd. Volgens woordvoersters van de be weging zijn de orders donderdag uitgevaardigd door de politie. Het is de zeven, allen lid van het Democratisch Actie Comité in Johannesburg (JODAC), voortaan verboden actief te zijn in hun eigen organisatie of andere bekende anti-regeringsgezinde groe peringen. Murphy Morobe, een woordvoerder van het Verenigd Democratisch Front (UDF), omschreef de maatregel als 'een laffe daad van een regering die absoluut geen democratische op lossingen heeft voor de problemen van dit land'. SAN FRANCISCO - Een nieuw aids-virus dat vorig jaar in westelijk Afrika werd ontdekt, is wellicht even dodelijk als de oorspronkelijke ziekte en kan een nieuwe bedreiging betekenen. Dat heeft een Franse onderzoeker verklaard. Op de jaarlijkse conferentie van Amerikaanse bloedbanken in San Francisco zei Luc Montagnier dat het nieuwe virus waarschijnlijk de belang rijkste veroorzaker van aids in westelijk Afrika is. Aanvanke lijk werd aangenomen dat de ziektekiem slechts in zeldzame ge vallen voor een aids-besmetting zorgde, maar volgens Montag nier is het virus ook al in Westeuropese landen aangetroffen. „We staan nog maar aan het begin van een nieuwe uitbreiding van de besmetting," zei Montagnier, een medewerker van het Pasteur-instituut in Parijs. „Het is onvermijdelijk dat het virus ook de Verenigde Staten zal bereiken." Franse onderzoekers hebben de ziektekiem bij 63 mensen ontdekt. DEN HAAG (ANP) - Premier Lubbers en minister Van den Broek zullen tijdens hun bezoek aan Moskou, op 20 en 21 novem ber, een ontmoeting hebben met partijleider Gorbatsjov, zo is gisteren in Den Haag van gezaghebbende diplomatieke zijde vernomen.Tot voor kort was het onzeker of de premier en Van den Broek een gesprek met de partijleider zouden hebben, omdat hij mogelijk tijdens hun bezoek vanwege een reis naar India niet in Moskou zou zijn. De Sovjet-ambassadeur in Nederland, Ana toli Blatov, gaf vrijdag een ontvangst ter gelegenheid van de 69ste verjaardag van de oktoberrevolutie. Tot de vele gasten be hoorde minister Van den Broek. LIMA (RTR) - Peru zal het moratorium op de aflossing van een schuld van naar schatting 4,4 miljard dollar aan buitenlandse particuliere banken met drie maanden verlengen. In een presi dentieel decreet, dat vrijdag werd gepubliceerd, staat dat Peru tot 4 februari 1987 geen terugbetaling van de hoofdsom van le ningen zal doen. Het decreet maakte verder gewag van een ren teplafond van 1,75 procent boven het door de Londonse banken onderling gehanteerde rentetarief (LIBOR) voor schulden op middellange en lange termijn. Een plafond van 1,25 procent bo ven de LIBOR of één procent boven de prime rate, de rente die banken in de Verenigde Staten aan hun beste klanten bereke nen, werd ingesteld voor kredieten op korte termijn, die volgens functionarissen ongeveer 800 miljoen dollar bedragen. De rege ring van Peru heeft sinds maart 1983 geen middellang en lang lopende schulden aan particuliere banken meer afgelost. TOLEDO (AFP/RTR) - In een wapenfabriek in het Spaanse To ledo hebben zich gisterochtend drie explosies voorgedaan. Er vielen zeker 20 gewonden, zo hebben ooggetuigen gemeld. Wat de explosies heeft veroorzaakt is nog niet duidelijk. De wapenfa briek Santa Barbara maakt onderdelen voor raketten. Eén vrouw is om het leven gekomen, zo deelde een woordvoerder van de plaatselijke autoriteiten later mee. De explosie deed zich voor toen de vrouw bezig was met een slaghoedje, zo zei hij. Door de explosies was het dak naar beneden gekomen en de woordvoer der noemde het een wonder dat er niet meer doden zijn gevallen. Drie van de zeker 16 gewonden verkeren in kritieke toestand, zo zei hij. Over de oorzaak kon hij nog niets zeggen. Maar sabotage leek hem uitgesloten. In het verleden zijn er meer ongelukken in de fabriek gebeurd, zo merkte hij op. LISSABON (AFP/RTR/UPI) - De militaire bevelhebber van de Unita (Unie voor de totale onafhankelijkheid van Angola) is verleden maand bij een ongeluk omgekomen. Dit heeft eeen woordvoerder van de Unita vrijdag meegedeeld. Alberto Joa- quim Chendovava is op 10 oktober bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Unita-leider Jonas Savimbi heeft Demoste- nes Amos Chilingutila tot zijn opvolger benoemd, zo werd mee gedeeld. De Unita bestrijdt de regering van Angola sinds dat land in 1975 onafhankelijk werd van Portugal. WASHINGTON (RTR) - Amerikaanse zwarten en vrouwen zijn een lobbycampagne begonnen om invloed uit te oefenen op het programma van de Democratische partij voor de presidentsver kiezingen in 1988. Zowel de zwarten als de vrouwen beroepen zich erop de doorslag te hebben gegeven bij de winst van de De mocraten bij de Senaatsverkiezingen van afgelopen dinsdag. Zwarte leiders hebben de Democraten ervoor gewaarschuwd zich niet te ver van hun zwarte aanhang te verwijderen door te veel naar politiek rechts op te schuiven. Op een donderdag ge houden persconferentie werd aangedrongen op een functie bin nen de partijtop voor het zwarte Congreslid uit New York, Char les Rangel. Volgens de zwarte leiders hebben de zwarte stemmen bij de verkiezingen van afgelopen dinsdag, die niet alleen het Congres, maar ook gouverneurs- en tal van lokale posten betrof fen, in 138 gevallen de weegschaal laten doorslaan. Daaronder bevonden zich ten minste vijf Senaatszetels. JOHANNESBURG (RTR/DPA) - Duizenden zwarte mijnwer kers hebben gisteren het werk neergelegd in de Kinross-goud- mijn, waar bij een brand in september 177 mijnwerkers om het leven kwamen. Volgens de mijndirectie is 70 procent van de ar beiders in staking gegaan, maar de vakbond spreekt van een to tale staking. Een woordvoerder van de vakbond verklaarde dat de stakers eisen dat drie onlangs ontslagen vakbondsfunctiona rissen weer in dienst worden genomen. De stakers willen met name dat de mijndirectie het ontslag ongedaan maakt van de re gionale vakbondsleider van de NUM, Eric Vala. Deze vakbonds leider zou zijn ontslagen wegens zijn activiteit voor de NUM. De mijndirectie voert volgens de vakbond een gerichte actie tegen vakbondsactivisten, die de afgelopen tijd de veiligheidssituatie in de mijn ter discussie hebben gesteld. VANDAAG/ Zon op: 07.47. Zon onder: 16.59. Maan op: 14.38. Maan on der: 22.56. MORGÉN/ Zon op: 07.49. Zon onder: 16.57. Maan op: 14.57. Maan onder. 23.22. MAANDAG/ Zon op: 07.51. Zon onder: 16.55. Maan op: 15.11. Maan onder: VANDAAG/ Bath: 07.28-19.57. Hansweert: 07.00-19.33. Terneuzen; 06.26-18.57. Vlissingen: 06.08-18.39. Wemeldinge: 07.35-20.06. MOR GEN/ Bath: 08.35-21.14. Hansweert: 08.10-20.52. Terneuzen: 07.39- 20.26. Vlissingen: 07.20-20.06. Wemeldinge: 08.35-21.17. MAANDAG/ Bath: 09.51-22.34. Hansweert: 09.27-22.14. Terneuzen: 08.59-21.46. Vlis singen: 08.40-21.28. Wemeldinge: 09.48-22.40. GROTE VAARTALHENA 6 155 wnw Falkland nr. Rio de Janeiro, BROERE EMERALD 6 Duinkerken nr. Algeciras, CHRISTINA 6 130 no Fernandol nr. Santos, FELANIA 8 verw. te Balboa, LOOSDRECHT 6 1040 o Santos nr. Sin gapore, MIJDRECHT 7 te Rostock, NEDLLOYD CLEMENT 7 New York nr. St.John, NEDLLOYD HOLLANDIA 6 Oranjestad nr. Rio Haina, NEDLLOYD SAN JUAN 6 60 zo Monrovia nr. Abidjan, PRINS FREDERIK HENDRIK 6 120 n Cristobal nr. Houston, SAFOCEAN MILDURA 6 Reunion nr. Kaapstad. KLEINE VAART/ ARCA 6 Rotterdam nr. Immingham, BAKENGRACHT 6 260 ono Las Palmas nr. Las Palmas, CORRIE BROERE 6 te Barcelona, DUTCH SPIRIT 7 te Rotterdam. ICE EXPRESS 6 270 z Santos nr. Las Pal mas, KEIZERSGRACHT 6 Kenitra nr. Nador, KLIPPER-2 6 60 nw Sumatra nr. Tokyo, LENNEBORG 6 40 no Norkoping nr. Vasteras, LOUISE 7 Parama ribo nr. Rotterdam. MERWEGAS 6 te Rotterdam, MIDSLAND 6 te Rotterdam, NYANTIC 6 560 no Puerto Rico nr. Santa Lucia. PACIFIC DUCHESS 7 150 w Freetown nr. Olbia, PACIFIC LADY 7 thv. Cap Bon nr. Malta, REALEN GRACHT 6 50 nw Bergen nr. Aarhus. - ■J

de Stem | 1986 | | pagina 5