in aan :ie aan itenarer HOLLAND TRAD Geleerden verwerpen boycot naties OLGEND JAAR HOOGUIT TWEE CENT VOOR KLEINVERBRUIKER Acties dreigen in haven Rotterdam Lubbers: Hoger loon ambtenaar gevaarlijk voor werkgelegenheid Gemeenten krijgen ƒ50 min extra lieuramp Nen Alfa Exportprijs voor marine JesrelUd E STEM COMMENTAAR Prijzen 0,6 pet gestegen Ien y.d. Heuvel IKV-voorzitter Beroep officier in zaak tegen ex-Philipsbaas INDIVIDU MAG NIET IN RECHTEN WORDEN AANGETAST CRDAG 8 NOVEMBER 1986 PAGINA 3 KANTTEKENING BU RAPPORT ALBEDA BINNENLAND OVEREENSTEMMING BEREIKT OVER BESTUURSAKKOORD V Dertig miljoen voor contract onderwijs HBO BINNENLAND Record-idee Vergissing Kunstenaars Meneba PTT Suriname Helicopters T5 PAGIN T28 vriend van Ronald Reagaj en nog enkele andere ren blikienen zullen hetzelf e" doen. Aan de democratist kant zullen senator Jos» Biden (Delaware), afgevaj dige Richard Gephardt souri) en Bruce Babbit, lus gouverneur van Arizq naar voren dringen. Nu ze er in zijn gesla» een meerderheid in de Sena te veroveren, krijgen dej mocraten plotseling de gt| genheid zich sterker te pr0j leren en een grotere rol Amerika's nationale politij te spelen. De republikeii daarentegen moeten op^, een antwoord zien te vindi op de vraag waarom ze ij senaatsmeerderheid verl ren. Hun nederlaag is lijk het begin van een ges; dige politieke neergang j moeilijk tot staan te brengt is. Maar tegelijkertijd kui nen diezelfde republikeii natuurlijk voortbouwen de nog steeds grote popular teit van Ronald Reagan, all afgelopen week bewezen de president bepaald niett alles in staat is. In zowel de republikein als de democratische pari zijn kandidaten genoeg voj handen. Maar er is niet kandidaat die er tot dusvi echt uitspringt, niet één ka didaat die niet gehinda wordt door politieke of pa soonlij ke tekortkoming! niet één kandidaat die e magische aantrekking kracht heeft op de Amen kaanse kiezersmassa. Maar zoals de geschiede; heeft geleerd: zo'n kandida iaKe Haagse redactie HAAG - Het kabinet nog geen standpunt be- oïer het advies van de iSje Albeda over de ar- .I00rvvaarden voor amb- 'en. Premier Lubbers er gisteravond na de mi- raad wel nadrukkelijk het rapport van de com- „iet ingaat op de nega- vvolgen die aanpassing verhoging) van de lo- van ambtenaren aan die het bedrijfsleven kunnen voor de werkgelegen- joens Lubbers beschouwt rapport van de commissie daarom ook maar een van het probleem. „Al beda zegt dat het nu welletjes is, dat de lonen van ambtena ren eindelijk maar eens moe ten stijgen. Maar dat kun je niet los zien van de financiële problemen van het land. Het stuk van Albeda geeft stof tot nadenken, maar levert er al leen niet de bedragen en tijd stippen bij", aldus Lubbers. Lubbers benadrukte tevens dat de constateringen van de commissie Albeda 'in span ning' is met het doel van het kabinet om het aantal werklo zen in 1990 teruggebracht te hebben tot een half miljoen. „En dat heeft ook weer te ma ken met onze doelstelling ten aanzien van het financierings- tekort. Werkgelegenheid en fi nancieringstekort zijn nauw met elkaar verbonden", aldus de premier. Het kabinet studeert er nog op, aldus Lubbers, of het wen selijk is extra geld uit te trek ken voor hogere lonen van ambtenaren, bijvoorbeeld door verlaging van de ABP- premie. Volgens de premier hoeft loonsverbetering van de amb tenaren door een lagere ABP- premie ook niet' noodzakelijk te betekenen dat ook de uitke ringen eenzelfde bedrag om hoog gaan. Lubbers bestreed tenslotte opvattingen als zou het kabinet ook na 1987 kost- wat-kost willen vasthouden aan bevriezing van de ambte narensalarissen Van ome Haagse redactie DEN HAAG - De rijksover heid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) hebben overeenstem ming over een zogenaamd 'bestuursakkoord' met af spraken over geld voor de gemeenten. Vast staat nu dat de gemeenten behalve in 1987 ook in 1988 50 miljoen extra krijgen, met name om investeringen te doen. Of de gemeenten in 1989 en 1990 ook het jaarlijkse be drag van 50 miljoen extra krijgen, hangt af van de ont wikkeling van het financie ringstekort. Alleen als die ontwikkeling gunstig is - meer daling dan in het re geerakkoord wordt ver wacht - kunnen de gemeen ten ook die jaren op wat ex tra's rekenen, aldus premier Lubbers gisteren na afloop van de ministerraad. Het bestuursakkoord geldt ove rigens alleen voor deze kabi netsperiode. De vier grote gemeenten krijgen 'zo mogelijk' aparte bijdragen voor het aanpak ken van sociale problemen, zoals op het gebied van huis vesting. In het akkoord is aan de andere kant ook af gesproken dat de gemeenten allemaal (naar 'evenredig heid') hun steentje zullen bijdragen aan de bezuini ging op het Gemeentefonds. Dat betekent dat iedere ge meente volgens een be paalde verdeelsleutel min der uitkering krijgt uit de 'gemeentepot'. tijging gasprijs beperkt N HAAG (ANP) - Een eventuele stijging de aardgasprijs in de tweede helft van zal voor de kleinverbruikers beperkt blij- tottwee cent. ochtde stijging hoger uitvallen, dan wordt het 'te- dat een gevolg is van de beperkte daling per 1 lari daartoe gebruikt. antwoordt minister De (Economische Zaken) en op Kamervragen ter kan alsnog uit het oneincBjereiding van de behan- grote krachtenveld van Amerikaanse politiek voorschijn treden. g van het energie hoofd- van zijn begroting. door de NKO." fan de Berg geeft enkele vooi uderparticipatie in de (Bredasi kregen op een bepaald momai ■aak te horen dat verwijzingü m8van de prijsstijging in il januari zou de gasprijs ïlijk met zestien tot ze len cent omlaag moeten, ïerzoek van het kabinet dat beperkt tot elf a If cent. Het 'tegoed' dat loor ontstaat zal worden ;kend met de prijzen voor verbruikers in het eerste reede kwartaal van 1988. De Kortes antwoord dat het tegoed ook ge it zal worden voor een be uaal onderwijs zoveel voeten Zo'n zaak pak je dan aan Ja. Maar ouders kunnen bij net individuele vragen. Verdf s de daling van de - - Ticiteitsprijzen sedert voornamelijk zijn orzaakt door de lagere lijk de zogenoemde lees-, reken loeders onder ouderparticipatii en willen we nadrukkelijk bl| derparticipatie is er niet allee Istofkosten. Het basista' mocht deze nodig zij n. de antwoorden blijkt oen op de school." ïtvangt de laatste tijd vele vu rs die een ouderraad willen op t het ledental terug liep aan hl t jaar, gaf dat cijfer het een stijgende lijn te zien. Vol is dat te danken aan de finan lie de overheid waarschijn® ren. Naast het hoofdbestuur Bre diverse, katholieke ouderbestu stad samenwerken, telt West enkort nog zo'n bestuur. Op 1 irdt in Roosendaal officieel hi West-Brabant van de NKO a dan twintig jaar bestaat. M ■af gaat vandaag het feest 1 peelt een veel geringe rol. De klein verbruikersprijs daalde sinds 1 juli 1984 van 23,81 tot 20,87 cent per kWh. De brandstofkosten daalden van 11,54 tot 8,75 cent, terwijl het basistarief slechts een geringe daling vertoonde: van 12,27 naar 12,12 cent. In 1985 en 1986 kwam De Korte overigens met de stroombedrijven overeen dat deze basistarieven niet om hoog zouden gaan. De lichte daling van de basistarieven is volgens hem een gevolg van bezuinigingen en rentedalin gen. De Korte schrijft verder dat de Franse opwerkingsfabriek Cogema de Zeeuwse elektrici teitsmaatschappij PZEM heeft laten weten dat het afval van opgewerkte splijtstofstaven uit Borssele ook daadwerklij k zal worden teruggestuurd. Het afval moet dan contractueel wél voldoen aan voorwaarden voor veilige transport en vei lige opslag. maar even, juist gaat over 1986. meldden de Franse autoriteiten dat de kleurstof die als g van een brand in een chemische fabriek in Basel in de rechtwas gekomen 'niet giftig was'. Nog geen week later jrote paniek omdat hele delen van de Rijn biologisch dood Is gevolg van de eerder niet schadelijk genoemde giftige Rijn-incident is het zoveelste voorbeeld uit de treurige ge- tenis van gif of andere milieurampen waarin zwaar met de wordt gemanipuleerd. en zich destijds in het Italiaanse Seveso een verschrikkelijke ische ramp had afgespeeld, werd getracht de zaak zoveel lijk in de doofpot te stoppen. Pas na geruime tijd werd dui- welke verschrikkelijke gevolgen de niet afbreekbare stof e had aangericht. "verser in het geheugen ligt de ramp met de kerncentrale in ussische Tsjernobyl. De Scandinavische landen ontdekten fste dat er iets mis was en toen pas gaf men van Russische oe dat er zich een ramp had voorgedaan, arbeidstijdverkorting. D' r'!nencl ls ook het voorval in Bulgarije. Bij een ongeluk in betekent in de visie vani ^mische fabriek kwamen zeventien mensen om het leven. 4 uigaarse persagenschap beperkte zich tot de mededeling voor het scheppen van w® le'ding van 's lands chemische industrie wegens onbe- de 'nullijn' voor ambtenari nheid was vervangen. Geen woord over de aard van het en trendvolgers gehandha» Jk en ook werd er gezwegen over de gevolgen voor het mi- dient te blijven. 'Werk bovf oals in de meeste gevallen wordt getracht de informatie zo inkomen' is de bijpassen! logelijk achter te houden. slogan. Het CDA vindt® te wanneer de bewijslast zich opstapelt en ontkennen niet ook, dat het kabinet zwn izin heeft, wordt de zwijgzaamheid doorbroken. Men moet al te veel gelegen moet ia» jen iicknna i, liggen aan het advies van Al beda en de zijnen. Fra<# woordvoerder Paulis dm] het wel heel gemakkelijk111 „Gewekte verwachting' moeten worden gehonoree" maar 1986 is een gepasse® :Rl(r.r.D station" Hij 'vergeet' daar' uup van Alfa Romeo is een feit. De Italiaanse regering dat het advies» teus op Fiat laten vallen en Ford de deur gewezen. Fiat- °ar Agnelli is, zoals verwacht, erin geslaagd de politici er- overtuigen dat Alfa Italiaans moet blijven. Fiat was zelf he- De WD kiest een and»1 et zo enthousiast en heeft Alfa's roepen om hulp in het «pstelling. Het is er eeneri genegeerd. Maar toen Ford plotseling opdoemde, bleek mooi weer spelen met het» werking tussen de Italianen plots wel mogelijk, vies van Albeda. Frac» overname van het staatsbedrijf door een particulier bedrijf woordvoerder Linschoten i de privatiseringsgolf van de jaren tachtig. Onlangs nog kent voor dat er ƒ2 mm) ,nt de Spaanse overheid Seat aan Volkswagen. De verkoop op de plank ligt. Voor ver» jstin o™..r tering van de arbeidsvet waarden ƒ600 miljoen, arbeidstijdverkorting J; miljard. Ook hij 'vergeet' dat bedrag niet bestemd voor 1986, maar voor de ja' daarna. «n ijskoud cynisme beschikken om economisch eigenbe- ffler aan te slaan dan mensenlevens en de gevolgen voor lieu. helemaal voor verbeter1' van de arbeidsvoorwaarde Set. vergeet die arbeidstijd1]1 korting maar. 'Inkomen1 ven werk' is voor dit geva' WD-slogan. Het zou e»» bijdragen dat de inkom®" verschillen tussen de kenden en de niet-werk® den nog verder worden groot. Dat is de WD niet leen geen zorg, het is wel' wust beleid. istin R0ver aan Ford liep vast op het taaie Engelse kiesstel- 3er 'normale' omstandigheden was die verkoop in maart 9eweest. „De overheid hoort zich niet bezig te houden Produceren van auto's", zei gisteren Jaguar-topman -aan in deze krant. En hij heeft zowel principieel als prak- °nöer British Leyland maakte Jaguar verlies, nu is het als _tS,eerd beclr'jf een zee» rendabele onderneming) gelijk. Voor Linschoj s 'Koop van Alfa Romeo vloeit ook voort uit de concentra- steekt de wereld eenvo^ 'n de auto-industrie voortschrijdt. Nog maar twee jaar te- in elkaar: gebruik dat P ®ereen overcapaciteit van twintig procent in de Europese idustrie en de onvermijdelijke sanering heeft inderdaad "ere auto-industrieën zijn nu 'op'. Maar de concentratie p doorgaan, zij het op het gebied van technologische sa ting. oe ontwikkelingskosten van nieuwe modellen en ;dziln inmiddels zo hoog geworden, dat zelfs grote fabri- oe miljarden-investeringen nauwelijks meer kunnen finan- ienlf? Irend za' enerziicis leiden tot steeds betere en mi- "oelijkere auto's, anderzijds bestaat het gevaar dat de Koe tot eenheidsworst wordt vermalen, n Q,ornst van Alfa Romeo onder het vijf-strepen-logo van je' zo zeker als Fiat wil doen geloven. De samensmelting hip hler l-ancia zal ongetwijfeld het auto-aanbod doen SinPe c°nsument zal op langere termijn niet de win- 1 fle belastingbetaler gelukkig wel. ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven is vrijdag onrust ontstaan onder de stukgoedwerkers over de in houd van plannen die de ha venwerkgeversorganisatie SVZ donderdag presenteerde. Dat heeft districtsbestuur der P. Rosenmöller van de Vervoersbond FNV bekendge maakt. Groepen havenwerkers voelden vrijdagmorgen al veel voor acties, maar op advies van de bond is het daarvan niet gekomen. 'Wij hebben af geraden nu al actie te voeren. Acties moeten een uiterste middel zijn. Het is geen hob by', aldus Rosenmöller. Op bijeenkomsten in de kantines van de stukgoedbe- drijven Quick Dispatch en Multi Terminals, alsmede van de arbeidspool SHB hebben de werknemers zich vrijdagmor gen volgens Rosenmöller eens gezind achter het bondsstand- punt dat er geen tweede ar beidspool mag komen voor het huidige overcompleet in de SHB-pool geschaard. Juist een dergelijke tweede pool is door de SVZ voorgesteld. In tegenstelling tot de werk nemers van de SHB-pool, die ook als er geen werk voor hen is honderd procent salaris ont vangen, zouden de ruim twee honderd SHB'ers die volgens de SVZ in de nieuwe pool moe ten worden ondergebracht, al leen worden betaald als er wordt gewerkt. Verder zouden ze aangewezen zijn op een WW-uitkering. Staatssecretaris Van Rooy Economische Zaken) reikt zen prijs voor exportbevor- iering uit aan de eskader- zommandant van de Ko ninklijke Marine voor de verdiensten op het gebied van de exportpromotie tij dens een vlootbezoek aan Azië. - FOTO ANP (ADVERTENTIES) In kleur is multitapijt thuis Breda, Belcrumweg 32 076-711134 Dongen, St. Josephstr. 92 01623-21241 DEN HAAG (ANP) - De prij zen in ons land zijn tussen midden september en midden oktober met 0,6 procent geste gen, mede als gevolg van de BTW-verhoging. Dat blijkt uit het gisteren gepubliceerde prijsindexcijfer voor de ge zinsconsumptie van het CBS. Prijsstijgingen deden zich vooral voor bij dameskleding en -schoeisel. Electriciteit en benzine werden goedkoper. DEN HAAG (ANP) - Me vrouw Ien van den Heuvel is benoemd tot voorzitter van het IKV (Interkerkelijk Vredes beraad). Zij heeft namens de Neder landse Hervormde Kerk zit ting in het beraad. Zij volgt prof. dr. J. van Putten op, die dit voorjaar aftrad na me ningsverschillen met IKV-se- cretaris Mient Jan Faber. Van den Heuvel (59) is sinds 1979 namens de Partij van de Arbeid lid van het Europees Parlement. Van 1975 tot 1979 was zij voorzitter van de PvdA. Zij is lid van het hoofd bestuur van de VARA en lid van de Reclameraad. DEN BOSCH (ANP) - Officier van justitie mr. J. van Zon is in hoger beroep gegaan tegen de veroordeling van drs. C. van Bussel (44), ex-directeur van Philips. De officier heeft dit vrijdag desgevraagd mee gedeeld. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de ex-directeur vorige week tot een gevange nisstraf van een maand voor waardelijk en een geldboete van 5.000 gulden waarvan 3.000 gulden voorwaardelijk. De of ficier had tijdens de rechtzit ting een gevangenisstraf geëist van twaalf maanden. De raadsman van Van Bussul heeft nog geen beslissing ge nomen over een eventueel ho ger beroep. Van Bussel stond terecht op verdenking van chantage van zijn vroegere werkgever Phi lips. ZOETERMEER (ANP) - Ter stimulering van contracton derwijs en -onderzoek is de komende jaren voor het hoger beroepsonderwijs ongeveer dertig miljoen gulden beschik baar. Minister Deetman van on derwijs wil een onafhankelijk orgaan oprichten dat het geld zal verdelen en subsidieaan vragen van de hogescholen voor beroepsonderwijs beoor deelt. Van een onzer verslaggevers TILBURG - Universiteiten doen niet mee aan een boycot tegen schenders van mensenrechten, als daarmee een heel volk aan de kant wordt gezet. Zij handhaven het contact om de dialoog gaande te houden. Dit standpunt mag haaks staan op een besluit van de rege ring, omdat beide vanuit een eigen ver antwoordelijkheid werken. Vertegenwoordigers van universi teiten in ons land verkondigden een zelfde mening tijdens een twee dagen durend congres over mensenrechten in de universiteit te Tilburg. Zij werden in hun mening gesterkt door een pro fessor van een Zuidafrikaanse univer siteit, die vertelde dat op elke plaats in de wereld racisme de kop op steekt zo dra verschillende rassen binnen de zelfde grenzen leven. Alleen Zuid- Afrika heeft het racisme gelegaliseerd. Voorzichtigheid gebood te zeggen, dat aan het laten voortbestaan van contacten zorgvuldig beraad dient vooraf te gaan. Het beraad in Tilburg had tot gevolg, dat de Zuid-Afrikaan een uitnodiging voor het congres kreeg. Een kleurling. Professor M. Flach uit Wageningen hield zijn gehoor voor als Nederlander niet de engel te willen uithangen. Heb ben Nederlanders in het nabije verle den geen boter op het hoofd geladen door niet al te netjes om te pringen met Indonesië? Waarom dan dat land nu veroordeeld om het executeren van communisten of vermeende commu nisten? Hij weet uit eigen ervaring, dat de totalitaire structuur van het land goed werkt. Het volk is er tevreden mee. Flach, die Indonesië als zijn tweede vaderland beschouwt, blijft ter onder steuning van de tropische landbouw graag naaf het veroordeelde Indonesië reizen. Een dergelijke affectie met Zuid-Afrika werd niet tentoonge spreid, maar omwille van een systeem zal men toch de enkeling niet afwijzen. Het idee om een congres over men senrechten te houden ontstond in Til burg overigens naar aanleiding van de vraag of een vakgroep vorig jaar een inwoner van Zuid-Afrika had mogen uitnodigen. De vraag verdeelde de me ningen en er werd geen concensus be reikt. Professor Th. van Boven uit Maas tricht kwam al redenerend tot een ant woord. Zijn mensenrechten uitgevaar digd voor het individu of voor re giems?, vroeg Van Boven zijn gehoor. Hij liet er geen twijfel over bestaan. Elk individu kan er een beroep op doen. De regels zijn dus voor hem gemaakt. Maar autoriteiten van kerk of staat hebben er zich meester van gemaakt en leggen de regels voor het individu naar eigen goeddunken uit. Als een autoriteit vervolgens mis bruik maakt van de rechten van de mens, hoeft de enkeling daaronder niet te lijden. Deze mag tegenover eigen systeem blijven vragen om eerbiedi ging van zijn rechten. Ook derden heb ben die rechten in acht te nemen. Als een Zuid-Afrikaan er dus prijs op stelt niet te worden gediscrimineerd dan zal een Nederlandse instelling hem niet achterstellen op anderen. Wie dus uitgaat van het individu, zo schetste professor Van Boven, komt al snel tot de ontdekking, dat culturele minderheden net zo veel recht van spreken hebben als meerderheden. Dat minderheden als Koerden, indianen, Lappen in het geheel van de staat, waarin zij wonen, niet meetellen en bijgevolg worden achtergesteld op de grote rest van de samenleving. Een gegeven, dat niet opvalt bij be oordeling van totale staten. Een door staten in de hand gewerkte manier van kijken. Het oostblok negeert de rechten van het individu. Zuid-Afrika hanteert apartheid. Indonesië springt lichtzin nig met minderheden om. Het zijn al tijd uitspringende bijzonderheden bin nen bepaalde grenzen. Wie een regiem zijn misnoegen wil laten blijken, zal proberen uitsluitend het regiem te treffen. Belangen van het individu horen erbuiten te blijven. Een niet eenvoudig geachte opgave. i? Sluit deuren en ramen, ver hoog de dijken en drink niet uit de kraan dit weekend. Uit Duitsland is me toch een stuk vuil in aantocht! Het kwik stijgt in Nederland, dat wel. Maar dat komt door het kwikgehalte van de Rijn. De Rijn is een plasgoot vol smerigheid en heeft al dode vissen en vieze gezichten ach tergelaten in Frankrijk, Zwit serland en Duitsland. Staatssecretaris Korte Van Hemel zou een veel strakker vreemdelingenbeleid moeten voeren. De Rijn moet bij de grens aangehouden worden. De marechaussee moet keihard stellen dat de ademtest van de Rijn zeer belastende resultaten heeft opgeleverd en dat de Rijn het beslapen van de bedding in Nederland wel kan vergeten. Watergevaren bedreigen ons land van alle kanten: rivieren, de Noordzee, de regenbuien. Je bent hier nooit veilig. Als de giftige golven de stuwmeren in onze begroting bereiken, zijn we de klos. Werknemers in de haven van Rotterdam voelen nu al nattig heid. Ze overwegen te gaan staken. Het kwik wijst bijna het kookpunt aan. Wie het weekend wil doorko men met een Rijn geweten, moet niet te veel drinken, vooral niet te veel water. MERIJN ZEVEN medewerkers van Hoogovens hebben een nieuw record in de honorering van ideeën gevestigd. Zij zagen een voorstel voor een aanzienlijke beperking van materiaalver- lies beloond met 21.000 gulden. Dat is, zo zegt het concern, het hoogste bedrag dat in het 61- jarig bestaan van de ideeën bus bij het staalbedrijf werd uitgekeerd. EEN drie-jarig jongetje uit El- burg is op 23 oktober in het Zwolse Sophia- ziekenhuis overleden als gevolg van een vergissing. Eën kinderarts moest het kind twee injecties geven voor de behandeling van leukemie. Per ongeluk verwisselde de arts de injec tiespuiten, met als gevolg dat het kind een verkeerd middel bij het ruggemerg werd toege diend. HET gebouw van de Rijks dienst Beeldende Kunst aan het Plein in Den Haag zal nog voor onbepaalde tijd bezet worden gehouden door leden van de Bond Beeldende Kun stenaars (BBK). Ze zijn onge rust over hun toekomst na het afschaffen van de BKR. DE voorzitter van de raad van bestuur van Meneba (meng voeders, meel, bakkerijen) heeft zijn werkzaamheden voor dit concern beëindigd. Volgens een bekendmaking van Meneba waren er 'onover brugbare verschillen van in zicht tussen hem en de overige leden van de raad van be stuur'. HET PvdA-kamerlid Castri- cum heeft minister Smit- Kroes van verkeer en water staat schriftelijk gevraagd er bij de PTT op aan te dringen niet langer onderscheid te ma ken tussen gehuwden en sa menwonenden met een duur zaam, juridisch vastgelegd sa menlevingsverband. De dis criminatie treedt op bij het overlijden van de partner op wiens naam de telefoon is ge steld. HET Nederlandse Rode Kruis zal medicijnen naar Suriname sturen. Het komt hiermee te gemoet aan een verzoek van haar Surinaamse zustervere niging. Dit heeft het Rode Kruis in Den Haag vrijdag meegedeeld. De medicijnen, die een waarde vertegenwoor digen van 100.000 gulden, zul len via Rode Kruis-kanalen in het gehele land worden gedis tribueerd. Binnen twee dagen hebben zich bij de Koninklijke Marine twee ongevallen voorgedaan met helicopters, die met lieren opvarenden van schepen aan boord hesen. Dat is vrijdag ochtend desgevraagd beves tigd door een marine-woord voerder. Het eerste deed zich dinsdagavond voor nabij Aberdeen onder de Schotse kust. Het tweede in nacht van woensdag op donderdag bij de hulpverlening aan de gewonde opvarende van de Harlinger viskotter 'Treesje'.

de Stem | 1986 | | pagina 3