MA HELI EN PIJN! Werkgroep Kernenergie achter park windmolens EEMAE! Gemeente wil af van 'slechte' scholen IV NEDERLAND NOG NOOIT VERTOOND Clubs en bedrijven krijgen korting op theaterkaartjes Welzij nscommissie wil onderzoek naar overlappingen ELEGENHEID BELT, AANDAG WERK Achtste expo 'steengoed'' geopend IN ZUNDErf LSTEM T'ai Chi cursus Biervliet A. van der Kelen overleden PEUTERS EN VEJV MOETEN NIEUW ONDERDAK ZOEKEN gRPAG 8 NOVEMBER 1986 VAN ZEELAND BUURGEMEENTEN MOETEN HONTENISSE STEUNEN AT II Tel. 01140-13126 HUIS IflARKETIHGSERVICE Bil ■MEERBEZOEKERS NAAR DVLLAERT JSÏ - Directeur A. van Borselen van de hting Bijzondere Woningbouw in Amers- t snapt er niets van dat de Hulster ge- nteraad heeft geweigerd garantie te verle- voor een geldlening. 076-220009 MARKETINGSERVICE Bl| ukenddienst p-redactie tl Optreden van clown Rocky in De Halle Schietingen N.-Beveland twee uur in de kou Kampioenschap politiehonden Plaatselijk nieuws Lamswaarde Nieuw-Namen Hulst Sint-Jansteen College Hulst naar Clinge Ossenisse iek om te zoenen >r particulieren bedank|e, jubileum, receptie, orte, verloving, overwinning, en, Abraham, openbare dank, r door, mag best eens in de 3 de pagina familieberichten niet en duur hoeft het niet te gels kosten nog geen tientje) per kolom 1,90 Eén grote a 2,45. Voor het plaatsen f afbeelding met een formaat i rekenen wij 13,50 toeslag, even op aanvraag Bij niet mg wordt 4,00 adm.kosten 's worden niet geretourneerd 42 of geef uw tekst 2 dagen af bij één van onze kantoren, ipgaven stuurt u eveneens 2 laatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden saccepteerd indien naam en zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht ronder opgaaf van redenen te weigeren. reriigingsnieuws op 2 kolom op donderdag. iemorgen MA EN PA Blijk geteliciteerd jullie 25-jarige hu- Patricia en Leo. T22 PAGINA ZEELAND 2 onzer verslaggevers glERZANDE - De toep Kernenergie Vlaanderen heeft zich 'de plannen geschaard 'ur?emeester A. Kessen Hontenisse een wind ek binnen te halen, vinden dit een uitste- ge", vertolkt voorzitter romans de gevoelens ""Werkgroep. „Wij heb- jjtijd gezegd dat wind en van de alternatie- voor kernenergie en we dat alle mogelijke al- lieven benut moeten Werkgroep wacht nog officiële reactie totdat jlijk wat meer duide- idkomt over de plannen, maar eens snel een onderzoek worden Jj'naar de mogelijkheden in Hontenisse", aldus Huijs- mans. Hij meent verder dat burgemeester Kessen ook moet proberen steun voor het windmolenpark te krijgen van zijn Zeeuws-Vlaamse buurge meenten. „Als die zich daar ook positief over uitspreken, komt er wat meer druk op de besluitvorming over zo'n park". B en W van Hontenisse gaan inmiddels stug door met de pogingen de plaatsing van windmolens binnen de ge meentegrenzen te bewerkstel ligen. In de pas verschenen aanbiedingsbrief bij de begro ting spreken ze de mening uit dat daarvan een gunstig uit stralingseffect zal uitgaan en dat de werkgelegenheid, zij het in geringe mate, positief zal worden beïnvloed. Ook wijst het college erop dat ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen nu, wat electriciteitslevering betreft, geheel afhankelijk is van de 'overkant'. „Een eerste aanzet tot selfsupporting in deze lijkt ons dan ook niet on gewenst". Als argument voor het ge bruik van windenergie noe men B en W het milieuvrien delijk karakter. Bovendien zijn conventionele bronnen als kolen en olie beperkt voorra dig. Daarnaast kan de toepas sing van windernergie, aldus het college, de Nederlandse energiehuishouding minder afhankelijk maken van an dere landen, het kan bevorde- lijk zijn voor de werkgelegen heid en het kan mogelijk de Nederlandse exportpositie be vorderen. Maar aan windernergie kle ven ook nadelen. Te noemen zijn schaduwhinder, horizon vervuiling, storing van tele communicatie en ruimtebe slag. Juist dat laatste speelt een rol in Hontenisse. Immers, om de polder bij Ossenisse vol met windmolens te zetten zal er grond moeten worden ge kocht. Dat gebeurt overigens door die particulier die te mo lens ook zal gaan exploiteren. Daarnaast moet ook de PZEM nog akkoord gaan. B en W spreken de verwachting uit dat er nog heel wat hobbels genoemen moeten worden, eer de molens er zullen staan. tichting verbaasd ver besluit Hulst Pprodukten zijn verkrijgbaar bij rogisterijen en speciaalzaken, laar aan het preventieve specialisten krui entieve specialist: explosieve groei met spoed 10 aj ifnemen van telefonische enquêtes 4 Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeentelijke Uit-werkgroep in Hulst heeft het plan om verenigingen en bedrijven die met htm leden of perso neel massaal een theateruitvoering bezoeken een fikse korting op hun kaartje te geven. handjevol toeschouwers in die grote Dullaertzaal zit kan er nooit een gezellige sfeer ont staan". Weemaes heeft er alle hoop op dat de nieuwe weg die nu wordt ingeslagen zijn vruchten zal afwerpen. „Als het niet lukt zullen we denk ik toch moeten heroverwegen of het de moeite waard is zoveel geld beschikbaar te blijven stellen voor podiumkunst. Als er bij ieder kaartje zestig gul den gemeentegeld bij moet, dan wordt het toch wel te gek". Op deze manier hoopt men het bedroevend lage aantal bezoekers van de theateruit voeringen te kunnen op schroeven. De Uit-werkgroep gaat nu contact zoeken met allerlei verenigingen en bedrijven en een beroep op hen doen om bij de organisatie van een feest- avondje ook een te denken aan een theaterbezoek. „Ik denk dat dit een zeer reëele moge lijkheid is om ons uit-pro- gramma te redden", zegt wet houder P. Weemaes. „Met de medewerking van clubs en be drijven kunnen we mogelijk de zaal van Den Dullaert wel goed gevuld krijgen". Volgens de wethouder heeft het wegblijven van publiek ook een negatieve uitwerking op belangstellenden die wel uitvoeringen bezoeken. „Ik heb al van verschillende men sen gehoord dat ze het dan ook niet meer zien zitten. Begrij pelijk, want als je met een Van een onzer verslaggevers stichting heeft die lening nodig voor de financie- van de bouw van elf huurwoningen in Sint-Jan- aardigheid n per week beschikbaar chtend nog belt, kunt u vanmlM gesprek komen, en misschien n,sl riten. 4813 BA Breda weet nog niet precies i achtergrond is van dat it", aldus Van Borselen, ik weet wel dat dit in tod nog nooit vertoond pij wil proberen de ge braad er alsnog van te dat het in principe gewoonste zaak van Bgaat. As bekend stemde een 1 raadsmeerderheid vo- Aeek donderdag tegen de Itieverlening. Bezwaren Ti er tegen het feit dat het feu zogenaamde klimle- |gaat en tegen het rente- e waarvoor de stich- |e lening wil afsluiten. De fneende dat aan deze fi- enngswijze teveel risi- eefden. Niet voor de ge- lekas overigens, want als Irais zou lopen komen de p voor rekening van het begrijp piet wat nu Ijjk de problemen zijn", Tirecteur Van Borselen. fnancieringswijze is een iaie regeling. Wij doen jnders. We hebben hier- pouwens uitvoerig over pad met de directie Jusvesting in Zeeland (centrale directie in Den kende week komt Van len naar Hulst om de Ie te bespreken met bur ster en wethouders. „Ik fame bereid de raad of jaadscommissie de hele F te leggen. Ik wil wel Ren waar nu de moei- zit. Desnoods wil ik fle raadsleden een nota {wet alle gegevens", pis de woningbouwdi- komt de voortgang van de bouw van de elf wonin gen niet in gevaar. Praten over een mogelijke beroeps procedure tegen het raadsbe sluit vindt Van Borselen voor barig. „Het lijkt met erg stug dat de raad niet alsnog met de garantieverlening akkoord zal gaan". redactionele aange beden, dus niet voor plenties of be- Lachten, kunt u zich (eekeinde wenden tot 7 van der Helm, tel. f'm- B.g.g. 01153- meubelen OOK ZONDA0, OPEN va; I 10.00 to' 16.00 u"' £3 ZUiOWEST NEDERLAND l2en, Hulst en Goes. "F en telefoon pop pagina 2. 'Sstijden: pO/13.30-17.00 uur. ren Rein van der F ie-chef), Jan |tw- chef), Emile r.° Meertens, Joep P", Ronald Ëen. Cor de Boer L°" Koomen (sport). fpOeij, Eugène i 'en. Middelburq: [ostma. wi6-exploitatie feur Zeeland: Privé tel. 01150- AXEL - De Stichting Streek- centrum Axel verzorgt ook dit jaar tijdens de intocht van St. Nicolaas op zaterdag 15 no vember een kindervoorstelling in De Halle, waar elk jaar veel belangstelling voor is. Voor de jeugd treedt de muzikale clown en organist Rocky op. Na afloop van de kinder voorstelling komt de Sint met zijn knechten naar de grote zaal van De Halle en is er een tractatie voor de kinderen. Vanaf vrijdag 14 november start de Stichting Streekcen- trum Axel weer de St. Nico- laasactie. De consumenten ontvangen bij besteding van vijf gulden een gratis kras kaart] e van de middenstan ders die deelnemen aan de ac tie. Op dit kaartje zijn drie vakjes afgedekt, die met een muntstukje eenvoudig kunnen worden opengekrast. Aan de afbeeldingen die dan zicht baar worden kan de consu ment zien of direct een prijs is gewonnen, of dat meegedon- gen kan worden naar de hoofdprijs. Van een onzer verslaggevers BIERVLIET - Onder auspi ciën van de stichting Aurin gaat maandag een beginners cursus T'ai Chi van start. De cursus wordt gegeven door de voorzitter van de Nederlandse Tai Chi Vereniging, Ruud Westerkamp. T'ai Chi is een bewegings leer die in China is ontstaan. De leer kreeg bekendheid in het westen, toen ze ten tijde van Mao in China werd ver plicht gesteld. T'ai Chi doet denken aan dans, maar elke beweging heeft een functie. Het beoefenen van T'ai Chi zou een goede uitwerking heb ben op ademhalingsproble men, hyperventilatie en stress. De cursus bestaat uit zes lessen van anderhalf uur. Tij dens de lessen worden ook vi deo-opnames getoond die Westerkamp maakte gedu rende een verblijf in China en Taiwan. De cursus begint om 19.00 uur in het gebouw van de rk basisschool in Biervliet. T'ai Chi is in principe voor ieder een. Men hoeft er niet voor in topvorm te zijn. De organisatie gooit de expo open. Van onze correspondente ST.-JANSTEEN - Geheel volgens de slogan 'Steengoed' werd de achtste expo Sint Jansteen geopend. Voorzitter Jan Weemaes en secretaris Louis Broekaert gooiden met een steen het openingsbord aan flarden. Hiermee kon de Steense expo van start gaan. In totaal wordt tijdens de expo zo'n 5.000 aan prijzen weggeschonken. Om daarvoor in aanmerking te komen, moet men het juiste aantal stenen in een bak raden. - foto wim kooyman Iedere expo-dag is er 's avonds om 21.00 uur prijsuitreiking. Zo'n twaalf exposanten laten in De Warande het neusje van de zalm uit hun artikelen- assortiment zien. Vandaag is de expo open van 2 tot 10 en zondag van 2 tot 8 uur (ADVERTENTIE) Kies je tapijt en wil je kleur, dan neem je Desso. Want Desso heeft ruim 400 mooie, aktuele kleuren. Rijke strukturen, materialen, dessins. En de zekerheid van 5 of 7 jaar schriftelijke garantie. Kies maar. Bij de Desso-dealer. KLOOSTERZANDE Zaal De Kastanje, bejaardenschieting met 35 schutters: hoge vogel: J. Pardon, Kloosterzande; eerste zij vogel: R. Verstraeten, Hulst, tweede zijvo gel: L. van den Branden, St.-Jansteen; grootste aantal (7): B. de Klerk, Moerbeke. KOEWACHT Zaal Oude Molen, bejaar denschieting met 39 schutters: hoge vogel: L. de Smet, Koewacht; eerste zijvogel: J. van Meelen, Kloosterzande; tweede zijvo gel: R. d' Houdt, Zuiddorpe; grootste aan tal (5): G. Baert, Koewacht. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster Wel- zijnscommissie wil dat er een rapport op tafel komt, waaruit blijkt of het Maatschappelijk Werk inderdaad een belang rijk deel van het werk doet van verschillende Zeeuwse in stellingen die steeds bij de ge meente om geld komen vra gen. Al een aantal jaren dienen allerlei stichtingen die werk zaam zijn op het maatschap pelijk vlak bij de gemeente subsidieverzoeken in, die ech ter steeds weer van tafel wor den geveegd. Dit met het ar gument dat de activiteiten overlappingen zijn van wat het 'eigen' Maatschappelijk Werk ook doet of kan. Binnen de Welzij nscommis sie vindt men dat toch een te 'goedkope' afhandeling en men wil nu wel eens weten of het inderdaad zo is. Mocht uit zo'n onderzoek blijken dat die overlappingen niet aanwezig zijn, dan is dat volgens de commissie wellicht reden tot een heroverweging. Wethou der P. Weemaes heeft de com missie toegezegd te proberen in de loop van volgend jaar met zo'n rapport op de prop pen te komen. GOES - Noord-Beveland is gisteren twee uur verstoken geweest van aardgas. Om streeks 17.30 uur doofden alle kachels en andere apparatuur op gas. De storing duurde tot 19.30 uur. Oorzaak van het uitval len van de gasvoorziening was een lek in de transportleiding, dat door een graafmachine in de buurt van Wolphaartsdijk werd veroorzaakt. Binnen een kwartier had de PZEM de plaats van het lek ontdekt. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent CLINGE - Donderdag is in het Julianaziekenhuis te Terneu- zen op 73-jarige leeftijd over leden Albert van der Kelen uit Clinge. Hij sukkelde al ge ruime tijd met zijn gezond heid. Van der Kelen is bijna der tig jaar voorzitter geweest van de plaatselijk voetbalclub, die hem zeer na aan het hart lag. Al op twaalfjarige leeftijd be gon hij instrumenten te bespe len en werd dan ook snel lid van de fanfare Weldoen door Vermaak. Tientallen jaren heeft hij gefungeerd als be stuurslid en werd daarbij nog voorzitter van het werkcomi té. Ook werd hij benoemd tot bestuurslid van de Zeeuwse Muziekbond. Persoonlijk deed hij graag mee aan solistenconcoursen. Zijn zorgvuldige voorberei ding leverde hem steeds een eerste prijs op in de hoogste afdelingen. Met de oprichting van de kinderboerderij bij De Sterre trad hij ook toe tot dat be stuur, waar hij de functie van waarnemend voorzitter be kleedde. Ook was hij vele ja ren betrokken bij de welzijns planning van de gemeente Hulst. De laatste jaren was hij lid van de plaatselijk ouderen bond en voorzitter van de bil jartclub voor ouderen. De begrafenis op de r.k. be graafplaats in Clinge is op 11 november om 10.30 uur. Van onze correspondent CLINGE - Morgen, zondag, strijden zes politiehonden van de politiehondenvereniging Saefthinge om het clubkam pioenschap 1986. De strijd begint 's morgens om 9.00 uur met zwemoefenin- gen in De Zandpunt langs de Opperstraat. Daarna worden de oefeningen voortgezet op het oefenterrein langs de Bis- schoppendreef. De oefeningen worden door drie juryleden van de Koninklijke Neder landse Politie Bond met pun ten gewaardeerd. (ADVERTENTIE) Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de eerste wed strijd van de wintercompeti tie. Het was een draaiende Mitchell met 16 paren. Uitslag: 1. mevrouw Van Waterschoot- de heer De Schrijver, 2. heren Baggen-Voermans, 3. dames Biesbroeck-Goossen. Sint-Maarten - Maandag hou den de kinderen van de Sint- Jozefschool een lampionop tocht door de straten van Nieuw-Namen. Om 18.30 uur worden de kinderen op school verwacht met hun ouders waar de lampionnen uitge reikt worden. De fanfare 'De Scheldezonen' zal de optocht begeleiden en na afloop krijgt iedereen een tractatie aange boden. Men wil op deze manier de oude traditie van de lamp- ionnenoptocht tijdens Sint- Maarten herstellen. Kaarting - Uitslag van de kaarting van De Verenigde Kaarters: 1. H. van Helsland- R. Thilleman, 2. A. Verhulst-F. Penneman, 3. R. Verbist-L. van Roeyen. Concert - Onder grote belang stelling werd het concert door De Nachtegalen van Szcegin, onder leiding van mevrouw E. Bercczynska-Kus, gehouden. Er werd onder andere Das Al phabet van Piotr Moss, Le Tambourinaire van Paul Lad- mirault en Die Psalme van Daan Nanneke gezongen. De kinderen en hun begeleiders werden ondergebracht bij gastgezinnen in Nieuw-Na men. Kaarting - Uitslag van de vrije kaarting bij Jo de Loos' was: winnaars: 1. D. van Vlierberghe-R. Sturm, 2. I. de Winckel-W. Apers; afvallers: 1. R. Thilleman-J. Vermeers- sen, 2. A. Thilleman-R. de Block. Vrouwengilde - Het aan- vangstijdstip van de lezing die op 17 november op touw is ge zet door het Hulster Katholiek Vrouwengilde is veranderd. In plaats van om 20.00 uur be klimt gezinssociologe Iteke Weeda al om 19.30 uur het spreekgestoelte in Den Dul laert. Ze heeft het dan over 'Veranderingen rondom gezin en andere leefvormen'. Gehandicapten - Op zaterdag 15 november houdt de afdeling Zeeland van de Gehandicap ten Organisatie een ontspan ningsmiddag in de Warande. Vanaf 14.00 uur wordt een druk programma afgewerkt, met onder meer een bingo. Voorts worden op de hand- werkclub van 22 november de laatste voorbereidingen ge troffen voor een tentoonstel ling tijdens de kerstviering op 20 december. Ook op sportief gebied zijn er activiteiten. Iedere zaterdag kan er tussen 12.00 en 13.00 uur onder des kundige leiding gezwommen worden in De Driehoek te Hulst. Iedere gehandicapte is daar welkom. Van onze correspondent CLINGE - Op uitnodiging van de Dorpsraad komen burge meester en wethouders van Hulst dinsdag 11 november naar Clinge om te horen wat er op het dorp speelt. De bijeenkomst is gepland in zaal Malpertuu| en begint om 20 uur. De aanwezigen kunnen vragen stellen en op merkingen maken, waarop het college dan zal trachten ant woorden te geven. De Dorps raad zelf heeft alvast wat vra gen in petto. Die gaan onder meer over de bestemming van de nu leegstaande kleuterschool, de vervoersproblemen naar het toekomstig streekziekenhuis in Terneuzen en de verkeers veiligheid in Clinge. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burge meester en wethouders van Hontenisse willen af van de voormalige kleuterscholen in Vogelwaarde en Kloosterzan de. Het gebouwtje in Vogel waarde is eigenlijk geheel versleten en ook die in Kloos terzande is aan een grondige renovatie toe. Bovendien speelt daar mee dat de wo ningbouwvereniging interesse heeft voor de bouw van be jaardenwoningen op die plaats. In Vogelwaarde zou eerst de Stichting Dorpscentrum de voormalige kleuterschool gaan exploiteren, maar het bestuur heeft bij nader inzien voor de eer bedankt. Momen teel is de peuterspeelzaal Dui melot er in gevestigd. De ge meente voelt er weinig voor er een hoop geld tegenaan te gooien voor een noodzakelijke opknapbeurt. Daarom zijn nu gesprekken gaande met het plaatselijke schoolbestuur over een mogelijke huisves ting van de peuters in een vrii komend lokaal bij de ba sisschool De Schakel. Aan de voormalige kleuter school in Kloosterzande, iet wat hoogdravend omgedoopt tot 'activiteitencentrum' moet ook al voor een aardig kapi taal worden vertimmerd. Het gebouw wordt nu gebruikt door de peuterspeelzaal Dreu- mesland en het VEJV. Gezien de hoge herstelkosten willen B en W in beide gebouwen de bijl zetten. Op de vrijkomende grond in Kloosterzande kan dan het plannetje voor bejaar denhuizen worden uitgevoerd. Met de sloop van de gebouwen zal echter niet eerder worden begonnen dan wanneer voor de huidige gebruikers een an der onderdak is gevonden. Ook al flink wat onderhoud moet er gepleegd worden aan het verenigingsgebouw in Os senisse. Na het afbranden van het laatste café is dat nu het enige ontmoetingspunt voor de verenigingen en inwoners van het dorp. Het gebouw is nog eigendom van de kerk, maar het is de bedoeling dat een zelfstandige stichting het gaat exploiteren. In het kader van het regio naal welzijnsbeleid kleine kernen hebben B en W de aan passing van de accommodatie bij de Provincie aangemeld om in aanmerking te komen voor financiële ondersteuning in de kosten. In overleg met de provincie moet deze project aanvraag nog nader uitge werkt worden. Wel staat vast dat men vanuit Middelburg niet over de brug komt als niet ook de gemeente zelf een duit in het zakje doet.

de Stem | 1986 | | pagina 19